OPRUIMING J. Hoppenbrouwers VRIJDAG-AANBIEDINGEN DRUKKERIJ SMIT Knollen- plukkers. 7r r° 91' 5" SOEST. Brandweeroefening. Volleybal Olympia. Auto beschadigd. DEZE WEEK NOG VELE KOOPJES VOOR DAMES EN HEREN ZIET DE ETALAGES! Van Weedestr. 44 - Naast de apotheek Volleybal S.V.V. Korbal E.D.O. Concertreis Ned. Motet- en Madrigaalkoor. Jaloezie bij jonge kinderen. Woonwagenbewoner werpt zich voor de trein. MODERN DRUKWERK SOESTERBERG WERKSTER AQUARIUM, Gevr. met spoed NET MEISJE Flinke bediende gevraagd. Fa. REEHORST ^enqoecfezët/ Hoofddoek Kop Schotels Steelpannen Theedoeken Verpleegstersschort Halfwollen dekens li7' Gewatteer de dekens 20'° Wekker klokje Wollen muts klas 7 14. r. 1 5 5 0 8. 1*56. 6 4. 0 2. e klasse 5 10. 5 8. 5 8. 4 5 4 ia 2 4 4. 2. 0. 4 4. 5 4. 5 2. 4 0. Veel celluloid zal vanavond, om 8 uur, aan de Foekenlaan in vlammen opgaan bij de oefening, die de brandweer met al haar materieel zal houden. In een spannende en op hoog peil staande wedstrijd heeft het eerste da mesteam van „Olympia" het zifch steeds meer herstellende „Giraffes'' uit Baarn met 2-1 geklopt. Aanvankelijk had het er alles van weg, dat Olympia een ge makkelijke overwinning ging behalen. De eerste set werd met 15-2 een ge makkelijke prooi voor de Soester da mes. In de tweede set toonde Giraffes zich echter geenszins een geslagen ploeg en met harde smashes en listig spel klopten zij de Olympianen met 15-12. Ook de derde set was het Gi raffes, dat de toon aangaf en bij de stand 12-16 in het voordeel van de Baarnse dames leek Olympia een gesla- gen ploeg. Door prachtig serveren van Aly Kamer beek en door de harde smashes van Leni de Bruin werd de achterstand ech ter langzaam ingelopen. In het duel om de beslissende punten heeft een groot aantal toeschouwers genoten van prach tig spel, waaruit Olympia bij de stand 18-16 als overwinnaar te voorschijn kwam. Ook het tweede damesteam speelde een belangrijke wedstrijd. Hier ging het om de eerste plaats van de derde afdeling dames. Hoewel er fel om de punten werd gestreden is het de Soester dames niet gelukt te winnen van het sterke B.G. en S.V. uit Baarn. Met de standen 18-16, 10-15 en 10-15 kwam een eind aan dit spannende duel in het voor deel van de Baarnse dames. Het twee de herenteam kon het niet bolwerken tegen Spirit 2 en moest met een 0-2- nederlaag genoegen nemen. In deze wedstrijd speelden de Soester heren een onzekere wedstrijd, waarvan Spirit, dat zelf ook niet goed op dreef kon komen, dankbaar profiteerde door met 15-4 en 15-12 de eer voor zich op te eisen. Woensdag (morgen) speelt het tweede herenteam, te 8.25 uur, tegen Vios 1 en om 9.30 uur treedt Olympia 1 aan tegen V.V.A. 1. Donderdag wordt om 8.25 uur de he renwedstrijd Olympia 2—Giraffes 1 gespeeld en om 7.15 uur de dameswed strijd Olympia 2V.V.A. 5. Op de Van Weedestraat stond een vrachtauto, bestuurd door A. S. uit Utrecht, die aardappelen gelost had. Hij wilde wegrijden, maar voor en achter stond een personenauto geparkeerd. De bestuurder zag wel de auto die Na de rust maakte B. de Lange, die goed op dreef was, door fraai vrij spe len en handig combineren het zesde doelpunt. Na het vakwisselen bracht A. Mulder kort voor het einde de stand op 7-1 en dit werd de eindstand. De adspiranten hebben na vijf over- winningen een 0-1-nederlaag geleden tegen Amersfoort. Het was een gelijk- opgaande strijd, waarin het enige doel punt 10 minuten voor het einde ge scoord werd. E.D.O. 1 kan met vertrouwen de strijd tegen Amersfoort tegemoet zien, want de grote overwinning op V.E.V. heeft bewezen, dat de trainingsavonden op woensdag en donderdag goed besteed zijn. Er is nu een lichtinstallatie op het veld aan het Driftje, zodat ook bij avond getraind kan worden. Het jeugdteam van S.V.V. moest weer eens ervaren, dat het niet eenvoudig is in de seniorenklasse tot een overwinning te komen, mede door de extra nethoogte in deze klasse, waardoor de jeugd met smash en blok extra gehandicapt is. Er werd gespeeld tegen Spirit 5 uit Amers foort. Een gelijkopgaande strijd met vooral in de tweede set een spannend verloop. Met goede smashes wist Spi rit 5 echter de strijd in haar voordeel te beslissen. Setstanden 15-9 en 16-14. De dames hebben het dit seizoen in de eerste klasse zwaar te verduren. Ditmaal werd verloren van het sterke V.V.A. 1. De Amersfoortse dames ko men tot steeds beter spel en zij wa ren nu ook bijzonder goed op dreef. In beide sets werden de S.V.V.-dames overrompeld door snel aanvallend spel van de tegenpartij, waartegen zij ver voor hem stond, maar die aan de ach- dedi2end niet waren opgewassen. Set- terkant niet en bij het achteruitrijden standen 15-3 en 15-3. werd dit voertuig zwaar beschadigd. Het eerste herenteam was gehandicapt door ziekte en moest met gewijzigde Zaterdagmiddag heeft E.D.O. zich, door opstelling aantreden tegen de ongesla gen koploper van de afdeling, V.V.A. 1. In de eerste set bood S.V.V. zeer goed een stevige overwinning op V.E.V. uit tegenstand tegen dit sterke team. Dit Putten, op de tweede plaats van de mocht V.V.A. echter niet verhinderen ranglijst genesteld. Zaterdag aanstaande met 15-9 te winnen. In de tweede set moet dit Soester twaalftal aantreden werd door harde services en smashes tegen vereniging Amersfoort, die de korte metten met S.V.V. gemaakt, zo- eerste ats bezet. Direct het begin van de wedstrijd tegen V.E.V. ging E.D.O. met een hoog tempo van start. Techniek en snelheid waren de voornaamste wapens. E.D.O. joeg de V.E.V.-verdediging ver boven haar toeren, zodat doelpunten niet kon den uitblijven. Na een kwartier spelen opende G. Mulder dan ook met een su bliem schot de score. Nog geen minuut later was het 2-0 door A. Mulder. De tweede aanval van E.D.O. was nog agressiever. K. Mörsing en M. v. d. Hurk hadden er dan ook binnen de vijf minuten 4-0 van gemaakt. Even verslapte E.D.O. het tempo, waarvan V.E.V. direct gebruik maakte. (4-1). dat deze set met 152 verloren ging. Het tweede heren team speelde tegen B.G. en S.V. 2 uit Baarn. Beide teams deden niet voor elkaar onder. De eerste set was voor B.G. en S.V., waarna S.V.V. in de tweede set de stand op gelijke voet bracht. In de derde set was B.G. en S.V. iets in de meerderheid en won deze wedstrijd met 12. Setstanden 4-15, 15-8 en 10-15. Programa voor woensdag 22 januari Jeugd, 7.15 uur, Meteoor 1-S.V.V. 1. Heren, 7.55 uur, Spirit 2-S.V.V. 1. Donderdag 23 januari Jeugd, 7.15 uur, S.V.V. 3—V.V.A. 3. Dames, 8.15 uur, S.V.V. 1Spirit 1. Heren, 9.05 uur, S.V.V. 2—Spirit 5. Zoals twee jaar geleden gaat het Ne- derl. Motet- en Madrigaalkoor ook dit jaar weer een concertreis maken naar Duitsland. Het koor is in contact gekomen met een koor uit Mayen, een plaats in het duitse Eifelgebergte. Een dezer dagen bezocht een deputatie van het Soester koor haar duitse col lega's, bij welke gelegenheid regelingen werden getroffen. Het Soester koor bezoekt Mayen op 10, 11 en 12 mei, terwijl het duitse koor op 10, 11 en 12 september een tegen bezoek aan Soest zal brengen. Soest en Mayen zullen, zowel in Duits land als hier, gezamenlijk concerteren. Mejuffrouw dr Rita Vuyk heeft gis teravond, in het Oranje Hotel, voor de leden van 't Nut, gesproken over jaloezie bij jonge kinderen. Bij volwas senen is er een groot verschil in ja loezie en afgunst, maar bij kinderen liggen deze gevoelens veel dichter bij elkaar. Als er in een gezin met een kind van een jaar of drie een baby geboren wordt, dan vertellen de ouders meest al dat er een lief speelkameraadje bij komt en dat wordt een grote teleur stelling, want met de baby kan voor lopig helemaal niet gespeeld worden. Er komt bezoek, dat geschenken mee brengt voor moeder en de baby, maar de kleuter krijgt niets en hij voelt zich zeer verwaarloosd. De moeder heeft veel minder tijd voor de kleuter dan vóór de komst van de baby en het meise of jongetje krijgt hierdoor on lustgevoelens. Het vraagt of de baby niet verkocht of ingeruild kan worden en het bezweert dat het van z'n speel goed zal afblijven. De ouders zien dit niet als jaloersheid, omdat ze het niet willen zien. Vaak onderdrukt het kind thuis deze onlustgevoelens, omdat het bang is de liefde van de ouders te verliezen, maar als ze buiten zijn dan slaan ze op ande re kinderen los. Soms verliest het door het onderdruk ken van deze onlustgevoelens een groot deel van de aktiviteit. Het gaat bedwa- teren, omdat het gezien heeft dat de baby niet zindelijk is en men dit heel gewoon vindt. Het wil weer gevoed worden omdat de baby gevoed wordt en vaak gaan de kinderen door het ver bergen van onlustgevoelens stotteren. Soms gedraagt het zich ook anders en is overdreven lief voor de baby, maar dit is schijn en als het kind in de gele genheid komt de jaloersheid te uiten dan blijkt dit al gauw. Al deze dingen zijn te vermijden wan neer de ouders de waarheid zeggen en niet spreken van de komst van een speelkameraadje. Men zegt wel eens dat kinderen die alleen zijn, graag een broertje of een zusje willen hebben en dat klopt. Maar dan moet het een leeftijdgenootje zijn en geen baby. Als het kind verteld wordt, dat het broer tje of zusje, dat er bij komt geen speel kameraadje kan zijn omdat het veel te klein en te onbeholpen is en als er bij verteld wordt, dat deze baby soms j wel heel erg lastig is en heel veel tijd vergt, dan zal de kleuter heel anders reageren. Bij het opgroeien moet men voorkomen, dat men van het oudste kind altijd ver- j wacht, dat het de wijste is, want de j kleuters moeten wel eens in bescher- ming genomen worden tegen lastige baby's. Op deze wijze kan men het pro bleem van de jaloersheid wel niet weg nemen, maar door aandacht te schenken en begrip te tonen deze jaloersheid wel voor een groot deel afzwakken. Nadat enige woonwagenbewoners uit het kamp in onze gemeente gisteren het blad harken te Soestduinen beëin digden, begaf men zich te 5 uur, over het fietspad Soestduinen-Amersfoort naar huis. De 30-jarige P. D. bleef opvallend achter en toen enige voorrijders om keken, zagen zij dat hij zich begaf naar de spoorbaan, terwijl een trein uit Amersfoort naderde. Hij ging zodanig op de rail liggen, dat zijn benen zouden zijn afgereden, maar aan het eerste rijtuig van bedoelde trein was een sneeuwschuiver aange bracht, waardoor hij van de rail werd geschept en in de berm werd geworpen. D. had ernstige beenwonden opgelopen en werd naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Een vrouwelijke arts, die in de trein zat, verleende de eerste hulp. De trein had ongeveer 10 minuten ver traging. Te koop gevr. 2-pers. engels LEDIKANT. Br. no. 689 bureau S.C. TE KOOP aangeboden huiskamer, best. uit ta fel, 4 stoelen, 2 arm stoelen en dressoir, dressoirloper en tafel kleed. 375,Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop OPEL KAP- TEIN. Bouwjaar 1950, 6 cylinder. Nieuweweg 83. Te koop 1-pers. houten LEDIKANT met spring bak. Steenhoffstraat 6. Beschaafde jongeman, b.b.h.h., zoekt PENSION in rustig, beschaafd ge zin, met huiselijk ver keer. Br. Vosseveldlaan 29. WONINGRUIL A'dam- Soest-Baarn. Liefst aan verkeersweg. Frederik Hendrikstraat 100, Am sterdam-W. TE KOOP, wegens ver trek, bankstel, petro- leum-radiator (merk Aga), electrische straal- kachel, luidspreker, 60 weckflessen, eiken kin derledikant. Te bevragen Stadhouderslaan 152, na 6 uur. Gevraagd net MEISJE voor de ochtenduren. Bonifaciusstraat 20. TE KOOP 1 clubfauteuil en 3 armstoelen. Heu- velweg 45. Gevraagd flink MEISJE voor halve dagen. Ban ketbakkerij Verkleij, v. Weedestr. 40, tel. 2823. Gevraagd, tegen 1 mrt, in een klein kinderhuis (ongev. 30 personen), 'n ervaren KOOKSTER, in- of extern. Genegen enig huiswerk te verrichten. Br. onder letter E 9 bureau S.C. Jongedame b.z.a. als BABY-SIT, centrum Soest. Br. no. 688 bur. Soester Crt. MEISJE gevraagd v.g. g.v., voor hele dagen, van 9 tot 17 uur. Week ends vrij. 100.per maand. Br. onder letter R 6 bur. S.C. SOESTERBEIiG WON MET 3-1 VAN BARNEVELD. In een zeer sportieve en fraaie wed strijd heeft Soesterberg zich, vooral na de rust, de meerdere getoond van een niet slecht spelend Barneveld. Toen Barneveld had afgetrapt volgde er een strijd, waarin Barneveld elke schietkans benutte, doch v. Walsum in goede vorm trof. Na een half uur volg de er een open aanval van Barneveld en bij een klein misverstand in de Soesterbergse achterhoede plaatste Schoonbeek een boogbal in het ver laten doel. 0-1. Van beide kanten werd er nu hard gewerkt, maar er werd niet meer gescoord, zodat de rust inging met dezelfde stand. In de tweede helft zette Soesterberg een hevig offensief in. Van een ingooi bij de cornerhoek van Soesterberg maakte De Jong vanaf de doellijn gebruik om met een hard en zeer effectvol schot hoog in te schieten. 11. Soesterberg nam toen het spel geheel in handen en na een half uur, bij een hoge voorzet van Dusschoten, kopte Preusser zeer prachtig in. 2-1. Bij een onverwachte Barneveldaanval schoot Wijmar zeer hard in, doch v. Walsum redde prachtig. Door het stu wende werk van spil Niezen en het opbouwende werk van Dutrieux en Stomp kwam Soesterberg steeds terug. Met nog 5 minuten te spelen zette Dus- schoten weer fraai voor en tikte De Jong naar v. Luin, die doorgaf aan Preusser. Al vallende schoot deze in de hoek, waarbij de eveneens vallende doelman achter de doellijn topte. Maar de scheidsrechter wees naar het mid den (3-1), met welke stand ook het einde kwam in het voordeel van Soes terberg. gevraagd voor 3 och tenden per week. Mevr. Kok, Prins Bernhard- laan 46. Te koop gevraagd flin ke maat pl.m. 1 M. lang, de fect geen bezwaar, met of zonder onderstel, event. met verdere toe behoren. Br. met uiterste prijs onder letters A G bur. Soester Crt. Alleen bekwame lieden. Br. onder letters N.O.L. bur. van dit blad. SLECHTE CIJFERS (M.O., U.L.O., L.O.). Dan heeft uw kind toezicht of bijles nodig. Vraagt condities. Mevr. Ir H. G. Numans, Bartolottilaan 47, Soest-Zuid. Hotel Bos en Duin, Bos straat 80, telefoon 2075, vraagt van 9 tot 2 uur, voor huishoudelijk werk. Van Weedestraat 15, Soestdijk. NUTSSPAARBANK Steenhoffstraat 56 Telefoon 2691 Geopend van 9-12.30 en 2-4 u. Zaterdag 9-11 uur. Vrijdagavond 7-8 uur. Soest-Zuid Eltheto, Driftje 4. Woensdag 2.30-4.30 uur. Heren- overhemd van een perfecte kwa liteit „Stnlor". Ge voerde borst en vwt boord. Keuze uit diver se wooie fancaxfedes- dm, normale orljs ,17.99. Dere predhtige **»\- tetta doe*, la Cad»ra* patronen. brengen wf) Hi divers* prachtige Meuren. AJHdn a|0 Visdag p. n. Zeer mooi model en frtai uitgevoerd mee foudlrja afwerking. Oorspronkelijke prijs uitgevoerd in zeer mooie kwakte* alumi nium Koud greep Handvat. Ken» u* 1 modellen. IQ, en t. inbond êan extra voordeel voor de huisvrouw is deze voordelige en royale doek. die om zijn snel afdrogen terecht „Droogwon- der" heet. Maat 70 x 70. 935 Nu Onre bekende verpleegstersschort. van sterke hagelwitte katoen ie aen beide zijden te dragen 95 In ake maten, nu per seuk jL Dete brengen wij ia export kwaliteit. Maat 150 OouWe face. Keuee uit de «Hen Meuren groen, zalm of camel psaefcetg* >00 cm. met zeer mooi demast overtrek; meet 180 x MS. Voorradig in de (deuren groen, goud en terra Modern en praktisch. Mooie uitvoering, met Achtgevende wijzers en djfers. Prima uurwerk. Keuze uit diverse kfeu- 1 Jaar garantie Het grote succes van dit saizoen. Praktisch en heerlijk warm. Wij brengen deze muu in onze Vrijdagaanbie- Ang, nu voor slechts ap Tafelmessen Uitgevoerd in roestvrij, staal, met golfsnede. Zeer mooi bruin heft. dat bestand is tegen heet water. Per stuk. alteen Afc! Vrijdag VJ 7 AMERSFOORT AMERSFOORT

Soester Courant | 1958 | | pagina 3