OPRUIMING J. Hoppenbrouwers Soest voor 30 jaar. Fa. Van de Wijngaart DRUKKERIJ SMIT TWEEDE BLAD UW SUCCES IS ONZE RECLAME. AUTORIJSCHOOL D. ENGEL De Moderne Kapsalon W. A. BUTZELAAR SOEST. Jaarvergadering van K.P.S. C. DE JONGH RADIO - TELEVISIE N.V. Wasserij „GELRIA" ERKENDE A. N. W. B. AUTORIJSCHOOL VAN DOOREN Ds ,Sturka' Pantalons 17.49 Ds ,Sturka' Jacks, teddy gevoerd 23.90 Ds gev. Handschoenen 9.98 Ds „Tweka" Japonnen 49.90 Hr „Tweka" Vesten 23.49 Hr gev. Handschoenen 9.98 Hr Shawls 2.98 Hr Handschoenen, wol 4.39 Van Weedestr. 44 - Naast de apotheek MODERN DRUKWERK BLOEDWRAAK OP CORSICA. MENINGEN VAN ONZE LEZERS. BRANDWEER TELEF. 3333 Nederl. Vrouwen Electr. Ver. VAN DE „SOESTER COURANT- VAN VRIJDAG 24 JANUARI 1958. Over enkele maanden zijn er weer verkiezingen en 30 jaar geleden waren die er ook. Koos Speenhoff nam er een loopje mee, omdat we toen bijna 50 partijen hadden. „Achtenveertig stuks partijen wurmen in ons vaderland, Duizend vijfentwintig namen kankaneren door de krant, Om de honderd kamerzetels maakt ons hele volk zich kwaad, Bij een volgende verkiezing zijn we allen kandidaat. Tot de stemgerechtigden wendde hij zich als volgt Zwaarbeproefde kiesgenoten, stembuszieken, doe u plicht, Kiezen, kiezen, falderiere, met een vriendelijk gezicht. Voor ge u laat opereren, leest dan eerst dit boekelijn, Bij uw politieke zorgen kan dit een verpozing zijn. Niet zo somberglimlacht even om de zetelsjagerij, Moed gevat, het einde nadert en de kies-pijn is voorbij. Opruiming kende men ook dertig jaar geleden en de dames, die met een gulden naar de winkel gingen, kregen hiervoor 2 paar kousen en 2 dubbeltjes. Overhemden kon je al kopen voor 1,76 en een das kostte maar '32 cent. Sokken kostten slechts 36 cent per paar en handschoenen maar 2 cent meer. verven, persen, stoppage, repareren van Uw kleding. Op het ogenblik tobben we met te grote klassen in de scholen, maar der tig jaar geleden gingen er mensen op pad, die handtekeningen verzamelden om de strijd tegen de scholenbouw aan te binden. Er werden veel te veel scho len gbouwd en de klassen bevatten op vele plaatsen veel te weinig leerlingen, zodat onderwijs veel meer kostte dan nodig was. Twee amateur-wielrenners, die meen den opvolger van Piet Moeskops te kunnen worden, waren ieder op eigen houtje aan het trainen. Ergens op een hoek vlogen ze tegen elkaar op en ver volgens tegen de grond, waarna ze overeind krabbelden en slaags raakten. Toen ze uitgevochten waren kwamen ze tot de ontdekking, dat ze familie van elkaar waren, hetgeen ze in de hitte van de strijd niet opgemerkt hadden. Een slager in Soesterberg kocht een koe in Nijkerk. Toen het beest Soester berg kwam binnenwandelen werd het dol en ging aan de haal. Heggen en struiken ondersteboven en tuinen wer den grondig vernield. De slager ving het beest tenslotte op, maar dat bleek schijn, want hij werd ondersteboven gelopen en opnieuw verkoos het dier de vrij heid. Met heel veel vanglustigen werd het wilde dier tenslotte overmeesterd. NIEUWEWEG #7 TELEFOON 2543 VAN VIT KA°SEL EAt u nog neeg flatteren STEENHOFFSTRAAT 53 TEL. 2842 „Wat papieren Bartje vertelde" ver maakte dertig jaar geleden de Soeste- naren met oude verhalen, waarin men sen voorkwamen met hele gekke na men Gis de Kaaloor, Zwarte Wille- mijn, Rooie Pieter, de veedief en meer van deze fraaie lieden. Ter afwisseling van deze rubriek bracht dezelfde schrij ver „Herinneringen aan ons vorsten huis". Professor Kokadorus kwam ook wel eens zijn verhalen vertellen en dat ging dan zo Smeerpoetsen mot ik heb ben, zwarte gezichten, die in geen eeuw gewassen zijn. Kom hier, cheffie, jij bent mijn reclame-smeerpoets". Dat ver haal werd dan gedaan op de markt, waar Kokadorus zeep wou slijten. De Soester honden richtten dertig jaar geleden een terreurbende op. Er werden wekelijks vele tientallen kippen doodgebeten, maar ook fazanten en dui ven werden slachtoffers van deze woes telingen, die pas ophielden met hun moordpartijen toen de eigenaars de schade moesten betalen. Een fietser zat te slapen, zodat hij de vrachtrijder niet zag, die langs de weg stond en ook diens paard en wagen niet. De fietser was een Amersfoorter en de vrachtrijder was dat eveneens. De man op de fiets reed zijn rijwiel tot een onbruikbaar voertuig tegen de wa gen aan. Hij mankeerde zelf niets, gooide zijn zwaarbeschadigde fiets op de wagen, betaalde vracht en reed zelf meteen maar mee. Trimosa haarbalsem genas iedere haarziekte en was prima tegen roos, jeuk en haaruitval, deelde een drogist per advertentie mee en Amora scheer- balsem versterkte en genas, verkoelde en verzachtte de zwakste huid na het scheren. De voetbalvereniging van het Konink lijk Paleis, K.P.S., heeft woensdaga vond, in het Oranje Hotel, de jaarver gadering gehouden, die geopend werd door de voorzitter, de heer G. M. Dui- ser, die de 29 aanwezige leden verwel komde en zijn vreugde uitsprak over de goede opkomst, ondanks het slechte weer. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder het lid van verdienste, de heer Jurriens en de nieuwe leden. Het is voor K.P.S. een goed vereni gingsjaar geweest. Over de positie in de afgelopen zomeravondcompetitie valt niet te juichen, maar het elftal heeft zich kunnen handhaven. De sportdag kon helaas niet doorgaan omdat Z.K.H. Prins Bernhard afwezig was. Overigens is alles verder uitstekend verlopen. Er is gezellig gevoetbald, er was een schitterende feestavond, een prettig St. Nicolaasfeest voor. de kinderen en ge slaagde puzzelritten. De heer Duiser sprak de wens uit, dat de vergadering in dezelfde sfeer van welwillendheid en saamhorigheid verlopen zou, die het gehele verenigingsleven van K.P.S. steeds gekenmerkt heeft. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen door de secretaris, de heer J. Zijtveld, die hierna een uitvoe rig verslag over het afgelopen jaar gaf. Na afloop werd hij hiervoor met een hartelijk applaus beloond. Op 13 februari verloor K.P.S. een goed vriend door het overlijden van de heer P. J. Clements. In het voorjaar werd een toernooi ge organiseerd om de zilveren plaquette, beschikbaar gesteld door de heer Salo- mon. Er werd door 8 verenigingen aan dit toernooi deelgenomen. P.P.I. en K.P.S. bereikten de finale, die door P.P.I. gewonnen werd. K.P.S. ontving de tweede prijs. K.P.S. begon met optimisme de wed strijden van de zomeravondcompetitie, maar de resultaten vielen wat tegen. Tenslotte was een zesde plaats op de ranglijst het resultaat. In het afgelopen jaar werden door de vereniging drie puzzelritten gehouden, die een groot succes werden. De veteranen van K.P.S. en S.V.D.U, speelden een wedstrijd, die door SV.D.U. met 2-1 gewonnen werd. Op uitnodiging van de personeelsver eniging Boot N.V. te Alphen aan de Rijn bracht K.P.S. een bezoek aan de scheepswerf en motorenfabriek van deze N.V. Er werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het elftal van Boot N.V. en K.P.S., die door de gastheren met 4-2 gewonnen werd. De opbrengst kwam ten goede aan een liefdadige instelling. De winnaars ontvingen een wisselbe ker, die door K.P.S. ter beschikking was gesteld, 's Avonds was er een to neelvoorstelling. Twee spelers van het K.P.S.-elftal maakten deel uit van de ploeg, die met 3-6 van het elftal van Soest (Westfalen) verloor. In oktober bracht de sportvereniging Hoogaardie een bezoek aan Soestdijk. Er werd gevoetbald en na afloop was er een gezellig samenzijn. Het clubblad geniet een uitstekende reputatie. De redacteur, de heer Paans, is echter niet zo goed te spreken over de medewerking van de leden, die te weinig schrijven, zodat hij nagenoeg alleen het blad moet vullen. De secre taris dankte de redacteur van het blad voor het vele werk dat hij voor de ver eniging deed. Wachtmeester Feringa ontving dank voor de wijze waarop hij de ontspan ningsavonden verzorgd had. Het is een verlies voor de vereniging dat hij Makelaars- eo Assurantiekantoor PIASWEG 63 - SOEST - TELEFOON 2084 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise KONÏNGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 vertrekt. De vereniging leed een droevig verlies door het overlijden van de heer Fee- ters. Hii was steeds een goed lid van K.P.S. Op 16 november werd de weldadig- heids-feestavdnd in restaurant Eemland gehouden, die werd bijgewoond door H.M. de Koningin, Z.K.H. Prins Bern hard en H.K.H. Margriet. Het gezel- chap van Johan Kaart bracht het blij spel „Potasch en Perlemoer". De voor stelling was bij iedereen in de smaak gevallen. Het batig saldo van deze avond was bestemd voor het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden en Gezondheidskolonies, afde ling Soest. De secretaris dankte in zijn jaarverslag de feestcommissie, die de steeds goetJ advies! Laren - Veldweg 1 - te). 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 organisatie van deze avond met zoveel succes verzorgde. Tenslotte bezocht St. Nicolaas de kin deren van de K.P.S.-leden. Het aantal leden van K.P.S. was door de wisseling van het personeel van de paleiswacht aan schommelingen onder hevig. Thans zijn er 52 leden. rSIOOMWASStBU Stuur Uw was naar Gelria. Onder voortdurende controle van het Wasserij-Instituut T.N.O. Maandag halen - Donderdag thuis. EDE Telefoon 08380-8050. GALLENKAMP PELSWEG 14 SOEST-ZUID - TELEF. 3823 De heer J. Kuiten gaf een financieel overzicht van het afgelopen! jaar en de heer J. Kraaijenhagen van de voet balpool. Namens de heren Meijer, Prinsen en Van Veen bracht de heer Meijer verslag uit van de kascommissie, die alles op financieel terrein in orde bevonden had. In de nieuwe kascommissie werden de heren Van Soest, L. Koedam en v. d. Steeg gekozen. De heer Kuiten bracht het verslag van de feestcommissie uit De voorzitter dankte de feestcommissie, die in 1957 bestond uit de heren Paans, Kuiten en Feringa. Aanvankelijk had den de leden wat sceptisch gestaan tegenover het plan ditmaal een toneel voorstelling te brengen, maar het was een groot succes geworden en de dank van de voorzitter werd duidelijk onder streept door het applaus van de ver gadering. In de nieuwe feestcommissie werden de heren Paans, Kuiten en L. Koedam gekozen. Bij het ter sprake komen van de elf- talcommissie, die uit 3 leden bestaat, deed een van de aanwezigen het voor stel een „voetbaldictator" te benoe men, die alleen het elftal zou moeten benoemen, maar het reglement maakt dit onmogelijk. Gekozen werden de he ren Duiser sr, Paans en Nieuweg. Het ligt in de bedoeling van de ver eniging het komende seizoen met 2 elf tallen deel te nemen aan de zomer avondcompetitie. Er zijn ongeveer 30 voetballende leden, dus als allen hun medewerking verlenen dan is het mo gelijk. Het vorig jaar is er om de Salomons- plapuette gespeeld. Dit jaar 'zal begon nen worden met nederlaagwedstrijden om de Nieuwenhuisbeker en na het deel nemen aan de zomeravondcompetitie zal een toernooi worden gehouden om de Clementsbeker, die beschikbaar ge steld is door de heer Visser. De heer Duiser sprak de heer Feringa toe, die afscheid nam van K.P.S. Hij is 5 jaar een zeer actief lid geweest. Hij trad als scheidsrechter op, organi seerde de sjoel- en kaartavonden en sti muleerde de goede samenwerking tus sen K.P.S. en marechaussee. Hij dien de K.P.S. in alles en de vereniging schonk hem dan ook graag als aan denken een herinneringsbord, dat de voorzitter overhandigde met de wens, dat het de heer Feringa in zijn nieuwe werkkring goed mag gaan. De heer Duiser werd bij akklamatie tot voorzitter herkozen, de aftredende heren Kuiten en Kraaijenhagen wer den eveneens als bestuurslid herkozen en hierna kivam de bijdrage van de donateurs ter sprake. Deze zal voor taan minimum 5,per jaar bedra gen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. m Copyright P I 8 8o« 6 Copeohog 26. In Pietranera was door het onder zoek van de lijken en de getuigenis van de kolonel inmiddels komen vast te staan, dat Orso uit zelfverdediging de twee mannen gedood had. Toen de gen darmen met Colomba verschenen moes ten zij vernemen, dat de jongedame di rect in vrijheidgesteld diende te wor den. De prefect nam haar terzijde en drong er op aan, dat Orso zo snel mo gelijk naar het dorp zou komen om zich ter beschikking van de justitie te stellen. Ongetwijfeld zou hij vrijgespro ken worden' van hetgeen men hem ten laste legde. De kolonel, die in duizend angsten had geleefd toen zijn dochter verdwenen bleek te zijn, was volkomen gerustge steld toen zij enige tijd later opdaagde en haar verhaal deed. En eindelijk kwam bij haar het woord er uit. Het meisje vertelde met schitterende ogen, dat zij met Orso della Rebbia verloofd was. Onmiddellijk gaf de kolonel zijn toestemming tot het huwelijk. Op het eiland wilde hij evenwel geen dag lan ger blijven dan nodig was. Van de ven detta in deze oorden had hij voor zijn hele leven genoeg gezien. EINDE. Mijnheer de Redacteur, Mag ik nog even terugkomen op het verslag in uw Soester Courant van 21 jan. j.1. betreffende de culturele avond ten bate van het restauratie fonds Oude Kerk. Het heeft alle medewerkers natuurlijk goed gedaan, dat er zoveel waarderen de woorden gesproken en geschreven zijn, maar de intieme sfeer, waarin we het geheel konden brengen, was voor het slagen van de opzet van on schatbare waarde. Dit danken wij aan de heer L. v. d. Brink, eigenaar van hotel v. d. Brink, Soesterbergsestraat 122, die van meet af aan zo spontaan zijn exclusieve ruimte voor dit doel belangeloos be schikbaar stelde. En het feit dat de opbrengst van de consumpties, welke in de pauze gebruikt werden, geheel door de heer v. d. Brink gestort werden in het bovenge noemd restauratiefonds, wil ik niet on vermeld laten. Er werden en worden vele goede voor beelden gegeven en dat stemt tot blijd schap. Het betreft dan ook ons aller Oude Kerk. Met hartelijke dank voor de plaats ruimte. M. H. B. MUURLING- VOORTHUIS. Voor een volle zaal heette mevr. Van Veeren de spreekster, mevr. Wilzen Bruins en de dames van harte welkom. Mevr. Wilzen, die hierna het woord kreeg, vertelde hoe door het verschij nen van tal van artikelen op de markt het beheren van het inkomen in de war is gebracht. De keuze is vaak moeilijk, zo waren er met Kerstmis 700 soorten kerstkaarsen aan de markt. De warenhuizen hebben o.a. 60 merken toiletzeepéén afde ling van een bekend warenhuis in Am sterdam heeft in haar afdeling le vensmiddelen een assortiment van 10.000 artikelen. Door het zien van al deze aantrekkelijke zaken vliegt het geld de huisvrouw, die niet goed re kent, door de vingers. Bij de verkoop speelt ook de reclame een grote rol. 200 miljoen wordt in Nederland ge bruikt voor reclame en toch is dit slechts 1 °/o per artikel. De televisie wilde er eerst niet in. Men kocht lie ver bromfietsen, doch toen men verza-' digd bleek wat de bromfietsen betrof, ging men televisie aanschaffen. Thans heeft 1 op 10 nederlandse gezinnen een televisie-toestel. De doeltreffende reclame doet de huisvrouwen impulsief kopen. Toch is het beter, dat zij naar verhouding van haar inkomen koopt. Zelfbedieningswinkels wakkeren het ko pen aan. Deze winkels hebben veel vóór. Men koopt vlugger. Hierna behandelde mevr. Wilzen het huishoudbudget met zijn vaste lasten, huishoudgeld, reserve enz. Iedere huisvrouw moet het passend maken naar omstandigheden. De postorderverkoop is sterk toegeno men. In Amerika zendt een bekend warenhuis 60 miljoen prijscouranten per keer uit. Hieraan werken 150.000 man. In Nederland zijn enige honder den postorderzaken. Men maakt recla me, vooral in tijdschriften. Deze recla me is duur en dit betaalt uiteindelijk de consument. Eén bladzijde in zo'n tijdschrift kost 1000. Bij ons hoge welvaartspeil wordt veel op afbetaling gekocht. Waar zwarte lonen heersen, zoals in de mijnstreek, wordt veel op afbetaling gekocht. In 1932 kwam een wettelijke regeling. Kopen op afbetaling is voor de huis vrouw dan alleen verantwoord, als zij heel goed kan budgeteren. Na de spreekster dank te hebben ge bracht voor haar klaar en duidelijk betoog sloot de presidente deze voor de huisvrouw zo leerzame middag.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5