VRIJDAG-AANBIEDINGEN SALON KOPPEL Nog een kapsel and. SOEST. Jubileumuitvoering Crenscendo. aangepast aan de vorm van het gezicht. Volleybal S.V.V. Schoorsteenbrand. Handen en Li ppen ruw? Biljart-programma. Vriend gered. Gelukkige greep. Succes voor Ruttenberg. SOESTERBERG Jaarconcert Luchtmachtkoor. Zaterdagmiddag-voetbal. Sleetje glijden met H.M. de Koningin. Officiële Mededelingen. Kinderverlamming. S$ r> 2 m Kleerhangers Flanellen lakens Overalls Schorte- bont 7.- 6.- Plafonnière Stadstas Electr. koffiemolen Ift - g van 5.526 ;tha Elisa- er van J. er, en R. :g 52- >chter van T. M. Mar- - Cornelis /esterveld, we weg 81. juridisch aarn, An- Johannes Smoren- orst, Gen. ïens Wil- Diemers, Staring- i W. van g, en A. i Ma- militair straat 47. oer, bak- 'ssendam- zoon van r, en K. Remmelt, ine-bank- eweg 48. /an Chr. \f. T de an Bar- 29 en Schriks- is Kop- tweg 45, ider be- Uijland, 14 en beroep, k, chef- en Jan- assisten- Doorn, ina Ca- touding, on Cor- elstraat te His- laan 12. Dongen, vd met - Jaco- r, zon- seveldt, rbertus Vinkel- Sieling, met P. - Wil- zonder Burg. Êgun- i le- kan die onde t hij laier BU- igen. Het 25-jarige „Crescendo", de R.K. gym nastiekvereniging, die in 1932 werd op gericht, gaf zondagavond, in het Sint Josephgebouw, een jubileumuitvoering en balletshow, die door velen werd bij gewoond. De voorzitter van de vereniging, de heer G. van Schoonhoven, verwelkomde de volle zaal, nadat de drumband, ge vormd door meisjes in wit, oranje en groen, de avond geopend had en vele leden het podium opgemarcheerd wa ren. Het welkom van de voorzitter gold in het bijzonder mgr A. G. Smit, die 25 jaar geleden het initiatief nam tot op richting van de vereniging, de huidige geestelijk adviseur kapelaan J. Pohl, de voormalige geestelijke adviseurs pas toor Vehmeyer van Loenersloot, kape laan Beekman en kapelaan Reijerse, en de oud-voorzitter, de heer Ten Broek, die uit Amstelveen gekomen was om deze avond mee te maken. Zondag a.s. zal Crescendo feest vie ren in Eemland en de heer Van Schoon hoven hoopte velen uit de zaal ook daar te zien. Meisjes van de balletgroep dansten het sprookje van Sneeuwwitje. Niet met ze- Soesterbergsestraat 44 - Soest Telefoon 2045 ven dwergen maar met twaalf en meis jes van 8-14 jaar lieten zien hoe goed ze konden klimmen, klauteren, kopje duikelen en springen, waarna de oudste meisjes van deze groep aan de toe stellen turnden. De jongens toonden hun kunnen aan de brug. Het balletklasje trad op met begelei ding van de pianomuziek, die Charley Kunz per gramofoon maakte en toen kwamen de 12 meisjes van het tam boerkorps met de kwieke majorette, die de maat aangaf bij de forse mars die geslagen werd. De instructeur van de drumband, de heer Camminga, was ziek, zodat de heer De Rond sr deze avond de leiding had. En terecht, want hij was de stuwende kracht bij de op richting en het vele werk dat gedaan moest worden om aan instrumenten te komen. De voorzitter dankte hem hier voor en gaf hem een geschenk. De veteranen kwamen met enorme snor ren en stijve ledematen op, maar toen ze aan de brug gingen werken bleek het met die stijfheid nogal mee te val len. De heren-seniores deden het na tuurlijk beter, maar die waren dan ook wat jonger en zij oefenden geregeld. Na een balletoefening besloten dames en heren, in de kleuren wit, groen en oranje, met paardspringen de eerste helft van de avond. Na de pauze vertoonden de veteranen hun kunnen en kunsten aan de hoge rek en onder het Tarzanachtig slinge ren verloor een van de oudjes zijn pruik, omdat die minder vast bleek te zitten als zijn enorme rode snor. Dames lieten zien hoe rustig en oer degelijk het 25 jaar geleden toeging en hoe zwart de lange kousen waren, die toen gedragen werden. Meisjes van nu kwamen hierna en zij brachten een leuke oefening met hoepels, ballen en knotsen. In 1982 zal er weer anders gymnastiek bedreven worden en, te oor delen naar hetgeen men te zien kreeg, zal dit in een soort rock-and-roll-tempo gaan. Bijzonder aardig was de veleta, gedanst door drie paren; de mannen plechtig in het zwart, met imponerende bakkebaar den, de dames met enorme luifelhoeden en. zeer gracieus in het bewegen. De dames turnden aan de brug en voor ieder van hen had de zaal een ap plausje over. De heren brachten een vrije oefening op marsmuziek en de meisjes van de balletklas dansten in fee achtige kleding „Rosamunde". Aanvan kelijk zouden Mieke van de Hoogte en Daniëlle Hamers dit doen, maar dit kon niet doorgaan door een voeteuvel, even min als het soloballet van Mieke v. d. Hoogte. Aan het slot van de avond kwamen alle medewerkenden op het toneel en hoog boven hen uit was met enorme letters de naam van de jubilerende vereniging te zien. De meisjes-tamboers sloegen een paar laatste forse roffels en voorzitter Van Schoonhoven dankte allen, die zich verdienstelijk gemaakt hadden bij het organiseren van deze avond, in het bijzonder Mieke v. d. Hoogte en de heer Hoogbergen, die een geschenk ontvingen. Dat een wedstrijd niet gewonnen is voor het eindsignaal geklonken heeft, ondervond het eerste herenteam van S.V.V. in haar wedstrijd tegen Spirit 2. Enkele minuten voor het eind stonden onze plaatsgenoten in de beslissende set nog met 13-8 voor toen de wedstrijd voor een onbetekenend ongeval aan Spiritzijde een kort ogenblik onderbro ken moest worden. Na de hervatting van de strijd werkte Spirit" de achter stand langzaam weg. Wel trachtte de aanvoerder van S.V.V. door 2 time- outs de kansen weer te doen keren, maar enkele fouten aan S.V.V.-zijde deden de kostbare punten verloren gaan. Niettemin heeft het S.V.V.-team een uitstekende wedstrijd gespeeld. De aan vallen werden goed opgebouwd en met prachtige smashes werden verschillen de hiervan afgemaakt. Nadat de eerste set met 10-15 verloren was, kwamen de S.V.V.-ers steeds be ter in hun spel. Onweerstaanbaar volg de de ene aanval op de andere en met niet minder dan 15-4 moest Spirit het hoofd buigen. Ook in de derde set wist S.V.V. het beste van het spel te maken tot het genoemde incident een keerpunt bracht. Door het inlassen van een wedstrijd moest het jeugdteam van S.V.V. woensdagavond tweemaal aantreden, zowel tegen het eerste als het tweede team van Meteoor. Tegen de koplopers verloren zij met 4-15 en 6-15, terwijl ook de wedstrijd tegen Meteoor 2 met 0-2 verloren werd, n.1. 8-15 en 10-15. Van de wedstrijd tegen Spirit 1 heb ben de dames van S.V.V. weinig ge noegen' beleefd. In beide sets bracht Spirit één van haar dames aan de service, die het soester dames-team voor onoplosbare problemen stelde. Door harde en zuivere serveerballen maakte zij het S.V.V.-team het spelen onmogelijk en verder dan tot 1 tegen- punt wisten de soester dames het dan ook niet te brengen. Beter deed het tweede heren-team het in zijn wedstrijd tegen Spirit 5. In een spannende strijd, waarin door bei de teams goed werd gespeeld, wist Spirit tenslotte aan het langste eind te trekken. De eerste set werd door S.V.V. met 18-16 gewonnen, terwijl de tweede en derde set respect, met 15-6 en 15-9 verloren! gingen. Ook het jeugdteam kon het donder dagavond tegen het sterke V.V.V.-team niet bolwerken. Niettemin boden de jongens goed tegenstand, zodat zij te gen minder sterke teams zeker nog wel puntjes in de wacht zullen slepen. De schoorsteen van de heer C. K. op de Klaarwaterweg zat vol roet en daardoor ontstond brand, die door de nevelspuit geblust werd. Eerste klasse 28 jan. Ruimzicht 1N. Viersprong 2. Tweede klasse A 27 jan. D.O.S. 1Zonneheuvel 1. Sportlust 1—K.W.S. 1. 28 jan. Zomerlust 2Schouw 1. Tweede klasse B 29 jan. Leusderkwartier 4Centr. 1. Derde klasse B 27 jan. Vriendenschaar 2Schouw 2. Vierde klasse 29 jan. Ons Genoegen 3K.W.S. 2. Zomerlust 3Centraal 2. Vijfde klasse 27 jan. K.W.S. 3Zomerlust 4. T. van D. was niet helemaal nuchter toen hij met zijn vriend op de fiets de overweg aan de Kleine Melm passeerde, v. D. zag ook niet dat een trein naderde, maar zijn vriend wel. Hij trok zijn met gezel met een ruk van zijn fiets, welk vervoermiddel het volgend moment door de trein vermorzeld werd. De trein stopte en kon pas na een kwartier verder rijden. De aangeschoten geluks vogel werd door de politie in de cel gestopt om zijn roes uit te slapen. Een Soester rechercheur was zaterdag op weg om te proberen een gestolen damesrijwiel terug te vinden. Hij be vond zich op de Steenhoffstraat en zag voor een winkel niet de vermiste da mesfiets maar wel een herenfiets, die in Baarn gestolen was. Gerrit Ruttenberg van „Tempo" heeft deelgenomen aan de cycle-cross op Duinhorst, die in sneeuw, ijs en mod der verreden werd. Van de 54 ren ners, die ingeschreven hadden, ver schenen er maar 21 aan de start. 19 van hen bereikten het eindpunt. A. van Wetten uit Noordwijkerhout werd eerste, Brinkman uit Overschie tweede en Gerrit Ruttenberg (Soest) derde. Ter gelegenheid van het 3-jarig be staan geeft het Luchtmachtmannen koor „Soesterberg", o.l.v. directeur Bram Keereweer, op zaterdag 1 febru ari a.s., in de garnizoensontspannings- zaal van het officierscasino haar jaar- concert. Al reeds sinds enige jaren heeft de V. en A.V. „Soesterberg" pogingen aan gewend om te komen tot de oprichting van een zaterdagmiddag-elftal, c.q. elftallen. Door het tekort aan belang stelling echter moest van de oprich ting hiervan steeds worden afgezien en werden de personen die hiervoor Zaterdagmiddag reed H.M. de Koningin in een jeep, waarachter een slede was bevestigd, waarop H.K.H. Prinses Marijke was ge zeten, door het Baarnse Bos. Bij de Grote Kom vroegen enke le kinderen, die zich eveneens met de slede vermaakten, een slede- lift aan de voor hen onbekende dame. Onmiddellijk gaf Hare Majesteit Haar chauffeur opdracht te stop pen en binnen enkele ogenblik ken hadden pl.m. 25 kinderen aangehaakt aan de slede van de Prinses. Tot groot vermaak van de kinderen werd toen een tocht gemaakt door het bos. veel belangstelling hadden, verwezen naar verenigingen buiten de plaats, wat voor hen grote bezwaren met zich meebracht. Soesterberg echter breidt zich sinds de bevrijding hoe langer hoe meer uit en binnenkort kan de bevol king zelfs verdubbeld zijn, evenzo ook de beoefenaars der voetbalsport. Bij deze aanwinst van voetballers in Soesterberg zullen er wellicht een aan tal zijn, die zaterdags willen voetbal len. In verband hiermede heeft het be stuur van „Soesterberg" weer besloten pogingen aan te wenden om te komen tot de oprichting van een of meer za terdagmiddag-elftallen, die aan de competitie zullen deelnemen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het veroek van G. Verwoerd, Wieksloterweg W.Z. 19 al hier, om een opslagplaats voor Buta- gas bij het perceel Wieksloterweg W.Z. 19, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 2026 en 2027, te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden, door hen is ge weigerd. Soest, 28 januari 1958. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. van Oven, Soesterbergsestraat 190, alhier, om een opslagplaats voor Buta- gas bij het perceel Soesterbergsestraat 190, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 967, te mogen oprichten, in werking brengen en in werking houden, door hen is geweigerd. Soest, 28 januari 1958. ONTEIGENING KRACHTENS DE WEDEROPBOUWWET. De Burgemeester van Soest brengt hierdoor ter openbare kennis, dat van 29 januari 1958 tot en met 18 februari 1958 ter secretarie dier gemeente (op werkdagen van 9-12.30 uur) voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp- onteigeningsplan, met bijbehorende be scheiden, betreffende te Soesterberg nabij de prof, Lorentzlaan, nabij de Generaal Winkelmanstraat en aan de Plesmanstraat gelegen gronden. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke bezwaren tegen de voorgenomen onteigening bij het gemeentebestuur indienen. Soest, 27 januari 1958. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Soestgelet op artikel 37 der Woningwetbrengt ter algemene kennis, dat, vanaf 29 januari a.s., gedurende vier weken, ter secre tarie voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp partiële herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, gelden de voor het gedeelte der gemeente, ge legen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, zulks voor zover betreft het gebied gelegen tussen de Talmalaan, Mendelssohnlaan en de Vele slachtoffers heeft de kinderver lamming, vooral onder de jonge kin deren, reeds gemaakt en met alle ter beschikking staande middelen wordt door de overheid getracht deze gevrees de ziekte te bestrijden. Verleden jaar is in onze gemeente een aanvang gemaakt met de inenting van alle kinderen geboren in 1955 en bin nenkort zal worden overgegaan tot in enting van de kinderen geboren in de jaren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957. De gehele behandeling, die geen litte kens nalaat, bestaat uit het geven van 3 injecties met tussenpozen van 1 en 6 maanden. Binnenkort zullen de ou ders met kinderen, geboren in boven- noemde jaren, een oproep ontvangen, om voor de eerste injectie te verschij nen. Evenals vorig jaar zijn de kosten tot een minimum beperktper injectie wordt slechts een bijdrage gevraagd van 1,welk bedrag in het zittings lokaal kan worden betaald. Dank zij de medewerking van alle huis artsen en wijkverpleegsters is een vlotte gang van zaken gewaarborgd en be hoeft niemand lang te wachten. Wel wordt men verzocht zich stipt te houden aan de voorschriften, welke duidelijk op de achterzijde van de op- roepingskaart vermeld staan. In verband met het grote aantal kin deren dat moet worden ingeënt, wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat geen gelegenheid meer tot na-inenting kan worden geboden. Zorg er dus voor op de tijd aanwezig te zijn zoals op de oproepingskaart is vermeld. Bij aanmelding van de inenting moet worden overgelegd de oproepingskaart en de blauwe of rose inentingskaart. Is deze laatste nimmer uitgereikt dan dient deze van te voren te worden aan gevraagd op de afdeling bevolking ter gemeentesecretarie, tussen 9.00 en 12.00 uur. Zonder deze kaart kan niet worden ingeënt. Deze kaart wordt kosteloos verstrekt. Voor alle niet medische vra gen kunt u zich wenden tot de afde ling sociale zaken ter gemeentesecre tarie (ook eventueel telefonisch nr. 2643, toestel 005). De inentingen geschieden te Soester berg in het wijkhuis van de Ned. Herv. Gemeente, Luit. Koppenlaan, van 17 februari t.m. 18 februari en te Soest in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis, Molenstraat 11, van 19 februari t.m. 27 februari. Indien er kinderen zijn, die zich b.v. hier gevestigd hebben uit een andere gemeente en reeds 1 of 2 maal injec ties hebben ontvangen, dan dienen de ouders zich met de bewijzen van in enting te vervoegen op het gemeente huis teneinde een regeling te treffen voor de tweede of derde injectie. Dalweg en kadastraal bekend als sectie H, nrs. 6900, 6901 (ged.), 9627 en 7093. Gedurende deze termijn kunnen belang hebbenden bij de gemeenteraad bezwa ren inbrengen. Soest, 28 januari 1958. <33 Q. m <3 03 8 ra •-1 5 tfl§ g B.S- ti> 2 Ir* to tr W <f K 3 P* F 3 ha (D CTQ 03 (D t» TE KOOP 2 kamerka chels, divan, kamerameu blement, wegens klei nere woonruimte door verhuizing. Woensdag en zaterdagmiddag thuis. Eikenlaan 91, hoek Os- sendamweg, Soest. Flinke WERKSTER ge vraagd voor 3 halve da gen per week. Aanmel den Van Weedestr. 40. TE KOOP2/3-pers. GUTBROD, 600 cc, ca- brio-coupé met open dak en verw. Zeer zui nig en snel. In pr. staat beh. klein defect. Prijs gunstig. Vosseveldlaan 6a, Tel 2486. Plastic uitvoering. In diverse pastelkleu ren, Ook als rokhanger te Q gebruiken. Per 3 stuks Cttv Heerlijk voor koude nachten.Prima kwali teit. Onze bekende kwaliteit „Unicum populair." 170 x 230 cm. 150 x 230 cm. Sigaretten aansteker Een gegarandeerd prima functionerende aansteker, in bijzonder mooie chroom uitvoe ring. Nu Vrijdag «lecht* Meisjesslips Van bijzonder solide katoen. Fantasie ge breid. Hagelwit en perfect afgewerkt. Echt iets om een paar gelijk te nemen. Alle maten. ft C per stuk Van stevige voorge- krompen blauwe keper. 3 Naalds-ge stikt. Versterkte zak ken. Duimstokzak en doortasten. A7S Maten 46-58 Het bekende Favorita bont, dus prima kwali- telt. In diverse frisse bloemdessins. 80 cm. breed. Normale prijs per mtr. 2.95. |9S Nu Vrijdag Dameskousen Mooie linksgeweven kous, geheel ge minderd en met Perion versterking. Zeer elastisch. BÓO Alleen Vrijdag per paar Smeedijzeren plafon nière. bijzonder ge schikt voor gang. hal of kleine kamer. Zeer mooie uitvoering. Alléén «4S Vrijdag Afwasbak Zeer mooie uitvoering in onbreekbaar plastic. De bekende Elite kwa liteit. Bestand tegen heet water. In 5 ver schillende kleuren: Grote maat Een gezellige royale tas. Waterdicht. Keuze uit diverse frisse ruiten. Nu extra voordelig 9 Prima constructie, met schakelaar. In één handomdraai Is uw koffie nu zetklaar. Haal uit uw koffie wit er in zit en proef het enorme verschil. Slechts 1 dag I voor I IO»~ AMERSFOORT AMERSFOORT

Soester Courant | 1958 | | pagina 3