VRIJDAG Nog een voorbeeld SALON KOPPEL W.N.Nieuwenhuis KWAK 52 BAZAR DE LUXE Riiton Stofzuigers eu Strijkijzers. Dierenbescherming. S.E.C. wint van Ares. ca co BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool Burgerlijke stand. Door hond gebeten. Vrachtauto uit verkeer genomen. B.D.C. verliest opnieuw. Mixed Hockey Club. Tempi E.D.O.-bestuur uitgebreid. van een kapsel aangepast aan de vorm van het gezicht. (pECWfll <U JotufeVlouM- Kapsalon W. A. BUTZELAAR Achtste cycle-cross-rit van Tempo. Oplossing Kruiswoordpuzzel 's.c. Hulp in de huishouding RADIO EN TELEVISIE Ned. Chr. Vrouwenbond. Autobotsing. Kippendief. DE KRACHTBEVRIEZER Biggen- en eiermarkt. SOESTERBERG Spreekuur Burgemeester Nieuw bestuur van Vlido. Twintig jaar Borduurindustrie. Prachtig concert van het Luchtmachtkoor. gestoffeerde kamer HULP BIJ STUD Motorenfabrieli Baeh N.V. gemeub. Kame met pension. fylst spanen dan kopet Voor elastieke kousen, Drogisterij Van PIET SCHUUR PIET SCHUUR Plastic emmers Baddoeken SOESTDIJK Compleet sortiment van de Volledige fabrieksgarantie. Van Weedestraat 31 - Tel. 2239 Verslag over januari. Gedurende de vorst en sneeuw is nauw gezette controle op vee en andere die ren uitgeoefend. De inspecteur onder zocht klachten over varkens en honden. Op 17 januari werd een filmdag gehou den voor schoolkinderen ruim 350 kin deren genoten van een prachtfilm, 's Avonds werd een film gedraaid voor de leden. Toen waren helaas slechts 50 leden aanwezig. Spaart Persil-emmertjes voor onze ver eniging. Op elk pak wasmiddel van Persil staat dit emmertje afgedrukt. Inlichtingen secretariaat, telef. 3282. Door de vereniging werd, gedurende 3 maanden, gratis huisvesting aangebo den voor 5 honden en 5 poesen van re- patriërenden uit Indonesië. S.E.C. heeft zondagmiddag gebroken met de onaangename sleur gelijk te spelen tegen zwakke tegenstanders en in een wat saaie wedstrijd met 5-1 gewonnen van Ares, dat de hele wed strijd nauwelijks aan bod kwam en pas in de laatste minuten de eer redde door het benutten van een strafschop. S.E.C. ging al direct in de aanval en toonde zich veel sterker dan de bezoe kers. De kansen, die voor het doel van keeper Bank te benutten vielen, bleven echter voorlopig ongebruikt en pas in de 25e minuut kon De Bruin scoren uit een voorzet van Admiraal. Tien minuten later maakte midvoor Bals bijna de gelijkmaker toen hij Van 't Klooster als laatste verdediger voorbij was. Door snel reageren van Adams werd hem de scoringskans echter op het laatste moment ontnomen. In de tweede helft kwam het over wicht van S.E.C. nog beter tot uiting en nu werd het door doelpunten be wezen. Schoten van De Bruin en Van Breukelen werden gestopt, Ruttenberg schoot naast en een pass van Admiraal C/3 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) Heerlijk verwarmde wagen. U wordt gehaald en gebracht. GEBORENNico Carel, zoon van A. W. van der Steeg, chemicus, en J. B. Westerveld, Kolonieweg 15. Coby Jacoba, dochter van J. H. den Besten, timmerman, en G. den Hartog, Beetz- laan 19. Jaap, zoon van H. Kraaijen- hagen, kantoorbediende, en L. M. van Driel, Bonifaciusstraat 20. Johannes Marines, zoon van J. H. van Breukelen, metselaar, en H. H. van der Laan de Vries, Noorderweg 41. Willem Rei- mer, zoon van D. van den Broek, op perman, en A. J. Spleet, Beetzlaan 41 Roger Frederik Godfried, zoon van K. R. van Oort, adjunct-directeur, en J. Kropff, Esdoornlaan 1. Bernard, zoon van A. Noordkamp, handelsagent Ned. Spoorwegen, en J. C. de Bruin, Heideweg 5. Adriana Johanna Geer- truida Maria, dochter van J. A. Schalkx, agent van politie, en J. G. van de Mast, Julianalaan 18. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD Johannes Wilhelmus Kuijer, melkcontroleur, Veldheimweg 16, Baarn, en Cornelia Wilhelmina Brouwer, kan toorbediende, Middelwijkstraat 22. Cornelis Gijsbertus Steenbeek, timmer man, van Tuyllstraat 6, Hoogland en Anna Cornelia Willemse, zonder be roep, Schoutenkampweg 26A. Isi- door Schaap, pianohandelaar, Kerklaan 53, Kortenhoef en Pieternella Sophia de Noo, zonder beroep, Middelwijk straat 2. OVERLEDEN Cornelis Victorinus de Koek, 65 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. Hartog, Insp. Schreuderlaan 8. Rudolf Bokma, 68 jaar, slager, ge huwd met M. A. A. Nagtegaal, Beuke- laan 52. Adrianus Martanus Wil mink, 69 jaar, zonder beroep, gehuwd met C. S. Wuijts, Prins Bernhardlaan 36. Maria Reijerse, zonder beroep, gehuwd met G. Visser, Olijkeweg 5. Johannes Wessels Boer, 56 jaar, hoofd ingenieur bij de Nederlandse Spoorwe gen, gehuwd met J. C. van Mens, Spar renlaan 7. werd onderschept, maar het was duide lijk, dat het een overwinning voor S.E.C. zou worden, want Adams kreeg nauwelijks iets te doen. Een combinatie van Van Breukelen en De Bruin leverde niets op, Nijholt en Admiraal kwamen er samen evenmin door en na een kwartier gaf De Bruin een schot dat buiten bereik van de keeper net naast ging. Geen minuut later deed hij het beter en zijn schot vergrootte de voorsprong tot 2-0. De verdediging kon het zich nu veroor loven wat meer op te dringen en Jekel en Huijink steunden de voorhoede van heel dichtbij. Verschillende schoten waren niet goed gericht, maar het was altijd nog beter dan de rust voor het doel van Adams, die nauwelijks be laagd werd door Ares-aanvallers. Na een half uur ging Ruttenberg al leen op het doel af. Hij passeerde de keeper maar kon niet tot een schot komen, zodat hij de bal naar De Bruin speelde, die rustig het derde doelpunt scoorde. Huijink toonde zich bijzonder aktief en hij had een groot aandeel in de voortdurende aanvallen op het doel van de gasten. Verschillende malen leek het erop, dat hij zelf zou doel punten, maar eerst kwam Admiraal aan de beurt, die na 35 minuten het vierde doelpunt maakte. Vijf minuten later had Huijink inderdaad succes en num mer vijf lag achter keeper Bank. Kort voor het eindsignaal trad keeper Adams wat fors op tegen een Ares- aanvaller en dit kostte S.E.C. een strafschop, die benut werd door spil P. v. d. Broek. (5-1). Mej. J. E. K. alhier werd zondagavond, op de Koninginnelaan, zodanig door een hond gebeten, dat zij zich onder behandeling van een dokter moest stel len. Gistermiddag werd door de verkeers politie alhier een vrachtauto aangehou den, waarvan werkelijk niets meer goed was en toebehoorde aan P. van W. te Hoevelaken. De auto werd naar de sloop gebracht. Het wil nog altijd niet met B.D.C. en ditmaal zegevierde L.V.V. over onze plaatsgenoten. Toen de wedstrijd nog maar kort aan de gang was zag het er naar uit, dat B.D.C. met grote cijfers zou gaan ver liezen, want al heel gauw namen de gasten de leiding en enkele minuten later was het 2-0. B.D.C. kon maar niet op dreef komen en de nieuwe aanwinst, C. Huijgen van V.V.Z., had even tijd nodig om aan zijn medespelers te wennen. Met de rust was het nog 0-2 en toen enkele minuten in de tweede helft gespeeld waren bracht G. v. d. Berg de stand op 1-2. C. Huijgen maakte gelijk en nu kwam L.V.V. weer opzetten. De rechtsbinnen maakte het derde doelpunt, dat beantwoord werd door een goal van linksbuiten J. Huijgen, die de gelijkmaker scoorde. Nu was voor B.D.C. nog alles mogelijk, maar L.V.V. had meer geluk en scoorde de winnende goal (3-4). B.D.C. probeerde van alles om opnieuw gelijk te maken maar het liep tegen en het bleef een nederlaag. Uitslagen Meisjes Soest AS.C.H.C. A 0-3. Soest BAmersfoort C 1-0. Jongens Soest AAmersfoort B 2-0. S.C.H.C. E—Soest C 1-2. Amersfoort D.Soest E 150. Dames Soest 1Pinoké 2 3-3. Het was duidelijk merkbaar, dat de da mes een vrij lange tijd niet gespeeld hadden, want het tempo lag niet bepaald hoog en het spel was niet goed te noe men. Het samenspel van Pinoké was beter verzorgd dan van de Soester dames. Voor rust wisten Marion Ebbers en Stans Hoppenbrouwers de stand gelijk te houden nadat Pinoké tweemaal de leiding genomen had. Na de rust werd het 3-2 voor Pinoké door een misver stand in de Soester achterhoede. Stans Hoppenbrouwers zorgde echter voor de gelijkmaker en met de stand 3-3 kwam het einde van deze wedstrijd. Heren Soest 3Amersfoort 5 0-2. Het technisch betere spel van de Amers- foortse ploeg heeft terecht de overwin ning opgeleverd. Toch viel het spel van de Soestenaren niet tegen, maar de druk van de Amersfoortse aanval was te groot. De rust ging in met de stand 0-1. 'O" succes. Koos van Selm en Wout van 't Klooster hebben in Groningen deelgenomen aan een nationale cycle cross. Zij bezetten de tweede en derde plaats. In de door E.D.O. gehouden ledenver gadering, waarop ruim 80 °/o der stem gerechtigde leden aanwezig was, me moreerde voorzitter H. de Ruig in 't kort de afgelopen periode. Een zwak punt was het onvolledige bestuur dat door militaire dienst ernstig was ge handicapt. Bovendien moet de heer De Ruig door studieredenen als voorzitter bedanken. Lang heeft het geduurd voor het be stuur de persoon had gevonden aan wie het de functie van voorzitter kon toevertrouwen, maar thans was het zover, dat de heer Schoemaker met steun van het gehele bestuur werd voor gedragen als voorzitter. Bij stemming kwam geen enkele tegen stem uit de bus. De twee andere can- didaten van bestuurszijde, mevr. v. d. Hurk en de heer E. Kreger werden, na stemming, eveneens aan het bestuur toegevoegd. Op de volgende bestuursvergadering zullen de functies worden verdeeld. Na de verkiezing werd een contributie verhoging voorgesteld van 1,20 per jaar, aan welk voorstel de vergadering haar goedkeuring gaf. Nadat in de rondvraag enkele vragen waren beantwoord, dankte de heer Schoemaker voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij hoopte dat E.D.O. door Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Soest STEENHOFFSTRAAT 53 TEL. 2841 goede samenwerking van bestuur en leden tot nog groter bloei zou komen en verzocht de leden vooral de trainingen goed te volgen. Daar is ruimschoots ge legenheid toe nu een deugdelijke ver lichting op het terrein is aangebracht. Tenslotte kwam men met de trainer overeen, dat elke woensdag zou wor den getraind, doch bij slecht weer men tal-training gegeven zal worden, waar voor een electrische verwarming zal worden aangebracht. Doordat enkele renners elders een wed strijd moesten rijden, was de deelname aan de 8ste cycle-cross-rit van Tempo niet groot. Toch werd er met animo ge streden. Gerrit Ruttenberg gaf de anderen een minuut voorsprong omdat de beste renners ontbraken, zodat hij zelf een stimulans had. Deze voorsprong kon hij pas in de vijfde ronde teniet doen. in ons vorig nummer. Horizontaal1. te 3. r.k. 5. jr 7. eb 9. man 10. a.g.11. ee 12. lok 14. karton 15. nestor 17. ali18. juist 21. ter 22. sas 23. ier 25. duffe 28. sen 29. aarde 33. ai34. eter 36 tuil 38. gr 39. da 41. knap44. naad 46. si48. roest 50. rio 51. laren 53. oei; 55. tas; 58. eem 60. ilias 61. elk 64. staken 66. somber 68. sar 69. du; 71. me;'72. eek; 73. l.o.74. ■t75. on 76 el. Verticaal 1. tarief 2. ent 3. ranja 4. kg 5. je 6. rente 7. els 8. botter 9. mal 13. koe14. ka 16. r.r.19. u.s.s.r.20. sint22. set24. r.a.i. 25. da 26. ui27. feeks 30. alida 31. dg 32. er 35. eva 37. u.s.a.39. dr 40. a.o.42. nto 43. pril44. nota 45. als 46. se 47. in 49. etmaal52. roebel 54. einde 57. assen 58. es 59. ets 62. lek 63. kr 65. k.r.o. 67. mee 70 ut71. m.o. VERLOREb meisje nj horloge me weel terugbezorj waterweg il «1 bant 'P 'g g b.b.1 i. Dame, ZITKAMER mertje met tafel. Br. A 12 bureai Van Weedestraat 23 - Telef. 2577 LOODGIETER ELECTRICIëN Te koop KOOKFOIü®! ten en stoo g (geeombinee d) destraat 54. Te koop pr, f 11»per thuis. Brief vergoed. T. resteinweg WERKSTER voor 2 halve W. Verkerk, door jong dames- zwart flu- Gaarne Klaar- zoekt 'n in slaapka- vaste was- nder letter electrisch (IS, 4 pla- gelegenheid v. Wee- gevraagd. Mevr. v. H< Bazar de Luxe, Soe dijk, Van Weedestr; 31, tel. 2239. oude MEST M3. Franco aart wordt Muis, Dor- gevraagd dagen p. w. Beetzl. 45. Gevraagd HUIS of minstens 2 zitkamer, v en badgelegi n! gezin met 8, 6 en 2 j Plasweg. Br. V 27 bur. bieden U momenteel vele mogelijkheden. Breng de ge zelligheid in uw huiskamer met PHILIPS RADIO OF TELEVISIE. Vraagt ons vakkundig advies. Soesterbergsestraat 20A - Telef. 2379 Toen had hij ook Bart de Wolf, die in prima vorm was, en Menze v. d. Broek ingehaald. In de resterende ronden zag hij kans nog bijna drie minuten uit te lopen. In het begin had Adri Doekemeijer de leiding, maar Bart de Wolf en Menze v. d. Broek hadden er zo'n zin in, dat Doekemeijer hen moest laten passeren. Toch bleef hij op de derde plaats, door dat Menze v. d. Broek een ronde minder reed omdat hij te laat aan de start, kwam. Uitslag 1. Gerrit Ruttenberg, 10 ron den, 20 km., in 1,02 uur. 2. Bart de Wolf (1.05). 3. Adri Doekemeijer (1.08). 4. Menze v. d. Broek, 9 ronden in 1.04.45. De afdeling Soest van de Ned. Chr. Vrouwenbond komt morgenavond, te 8 uur, bijeen in gebouw Eltheto. De heer H. G. van Eelen zal spreken over „Laoe si momo, het vreugdedorp der melaatsen. Terwijl de heer J. van D. uit Amers foort zondagmiddag zijn auto draaide op de Birkstraat zag hij niet dat een auto naderde, bestuurd door L. G. A. uit Rotterdam. Deze merkte eveneens pas iets toen de auto's gebotst waren en schade opgelopen hadden. Een kippendief kwam niet verder met het roven van kippen op de Eng dan het transport van die dieren uit het hok in een aantal kisten. Toen is hij HELMgtfyK Hij staat in het hokje achter de vinkei en spoelt en wast de flesjes, lie in een hele rij naast de gootsteen daan en intussen fluit hij een liedje. _»angs de ene kant van de gootsteen s een hoog, glazen spatscherm, dat net •ven hoog is, als Billy groot. Achter lat scherm staan een paar spoelschalen. lie zijn van de fotografische afdeling, vant Billy's vader ontwikkelt en drukt jok foto's af. Er staat ook een hele grote schaal van glas en in één van de hoeken is een aftapkraantje, waardoor de schaal leeg kan lopen. En langs de muur zijn allemaal plan ken met flessen. Op die flessen staan allerlei gekke namen. Terwijl Billy staat te spoelen, probeert hij ze te lezen, maar dat is moeilijk. Wat zou er gebeuren, zo vraagt hij zich af, als je alles, wat in die flessen zit, door elkaar gooit Misschien ontploft 't wel Intussen houdt hij weer een nieuw flesje onder de kraan en spoelt. Aan het eind van het hokje staat het raam open en daar zit Pim, de poes, in het zonnetje te knipogen. Eigenlijk mag Pim hier niet zijn, want stel je voor. dat ze hier iets kapot gooide. Maar Billy laat haar rustig zitten. Zolang ze in de zon zit, doet ze geen kwaad. blijkbaar gestoord en er vandoor gegaan. De politiehond werd erbij ge haald, maar die kon ook geen ophelde ring geven. Op de weekmarkt te Amersfoort van vrijdagj.1. werden aangevoerd 281 biggen in prijzen van 35,tot 50, en 2 drachtige zeugen van 225,tot 350,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 175.000 stuks. Hoendereieren van 11,75 tot 13,25. Middenprijs 12,45. Prijs per kg. 2.04 (basis 61 gr.). De handel op beide markten had een matig verloop. De Burgemeester heeft zijn eerstvolgen de spreekuur te Soesterberg niet op woensdag 5 februari maar op donder dag 6 februari a.s., van 15 tot 16 uur, in de hulpsecretarie. De handbalvereniging Vlido heeft in haar jaarvergadering een nieuw be stuur gekozen, dat is samengesteld uit de heren v. Rijswijk, voorzitter; De Jong, vice-voorz.; Jansen, Chr. Huy- genslaan 57, secretaris; Hop, 2de se cretaris; Smakman, penningm.; Broeken, 2de penningm.; v. Dijk, commissaris. Het twintig jarig bestaan van de bor duur- en textielindustrie M. Kalden- berg werd zaterdagvoormiddag door de familie met het gehele personeel intiem gevierd in de kantine van het bedrijf. De gezelligheid werd nog verhoogd door het optreden van een bekende confe rencier-imitator van de Omroep. Door het personeel werd een prachtige klok aangeboden, terwijl er van ver schillende zijden fraaie bloemstukken binnen kwamen. Voor een goed bezette zaal in de gar- nizoensontspanningszaal gaf zaterdag avond het Luchtmachtmannenkoor Soes terberg een opera-concert. Dat het koor de avond opende met het plechtig „Gebed voor de vlieger" van Elgar, was vooral in deze kring ^een waardig en stemmig begin. De volgende nummers van het koor programma waren onsterfelijke frag menten uit bekende opera's, die onder de bezielende leiding van de dirigent, Bram .Keereweer, gedegen en zuiver werden uitgevoerd. Prachtig klonk het bruidskoor uit Lohengrin en grote in druk maakte weer het Soldatenkoor uit Faust. Hieraan geëvenaard was de zang van de soliste van de Ned. Opera, Marjo Ingen uit Soest, die met haar sterke en geschoolde stem ook fragmenten uit bekende opera-werken verklankte. Dat bleek reeds direct toen zij haar pro gramma begon met 'n fragment uit Fi garo van Mozart. Ook in de aria Sie- bel en het ju weienlied uit Faust ex celleerde zij telkens weer opnieuw. Een genot was het ook om te luisteren naar de beheerste en beschaafde zang van het meisjeskoor „De Rietvogels" onder de bekwame leiding van Willy Francois. De voorzitter, de heer W. C. v. d. Wel, die o.m. in zijn openingswoord de bur gemeester had welkom geheten, sprak na afloop terecht van een fijne avond. De soliste werd vereerd met bloemen; de beide dirigenten en de bariton Torny kregen elk een souvenir. gemeubeld leieelte, bev. laapkamers, ije keuken heid, voor kinderen, lar, omgev. onder lett. joester Crt. MEISJE get de morgenui s van 2 persor laan 10, Soe raagd voor ;n, in gezin en. Juliana- itdijk. Net MEISJ! 3 x per we ii 57A. Nette alleen?' jaar, vaste zoekt klein KAMERTJE, onder no. 6! 2IT- Te koop gev GASCOMFOI telefoon 2371 Onderwijzere 3 me KAMER vakantie, laan 40, Ei TE KOOP, standigheden nig hoekhui op goede si prijs 18.001, gr. zit-eetfc enz. Moet ruil kunnen geboden. On de grootte, letter B 23 gevraagd, Plasweg it. heer, 43 betrekking, SLAAP- Uitv. br, bur. S.C. GARAGE te huur. lianalaan 28. DRINGEND. Nog ste< zoek ik een nette dien bode voor dag en nac Zo spoedig mogel: Meerdere hulp aan\ zig. Mevr. Strobai Henr. Blaeckweg 14. In klasse-rusthuis is beschikbaar. Volled verzorging en verp ging. Koningsweg Baarn. voor H.B.S., M.U.I enz. Mevr. Ir H. G. Num: Bartolottilaan 47. zoekt voor een van h medewerkers Liefst omgeving Bei ringhstraat. Br. Bei ringhstraat 16, tel. 3 aagd 2-pits )R. Aanb. zoekt rui tot Paas- Prinsen wegens om- mooi zon- gr. tuin, :t$nd. Vraag- Ind. 1 3 sl.k. tuurhuis in morden aan- jeveer zelf- Br. onder >ur. S.C. :amer, goed als HINDER WA Wolflaan Te koop nieuwe GEN. Betje r hele da- de Rond L gevraagd vo gen. Mevr Laanstraat 3 NUTSSP^RBANK Steenhoffetraat 56 Telefoon 2691 Geopend van 942.30 en 2-4 u. Zaterdag 9-11 uur. Vrijdagavond 7-8 uur. Soest-ZuidEltheto, Driftje 4. Woensdag 2.30-4.30 uur. NUTSSPAA RBAN Steenhoffstraat 51 Telefoon 2691 Geopend van 9-12.30 en Zaterdag 9-11 uur. Vrijdagavond 7-8 nu: Soest-Zuid Eltheto, Dri: Woensdag 2.30-4.30 u sokken en kniekap Kerstraat 111, tel. BRENGT U 500 gr. doorreg' Varkenslappen 1. WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram 1. Beiden met zak kruiden en zoi Donderdag verse Worst, 500 gram 1- SLAGERIJ v. Weedestraat Telefoon 2635 In zware plastic uitvoe ring' D|yerse kleuren, geëist'e kwaRtelt on- fcrtekbar plastic. In- |»u4l liter. Zeer prak- «i* *3{ kurtkivelng Van een zeer beker merk. Pracht kwalitei In diverse kleuren dessins. Maat 50 x 10 Een zeer spddale aanbieding. ^6

Soester Courant | 1958 | | pagina 2