VRIJDAG-AANBIEDINGEN PHILIPS TELEVISIE V KWAK SOEST. Vergadering E.II.B.0. Biljart-uitslagen. Diefstal van planken. Zonnegloren gaat bouwen. Burgerlijke stand. Ziet 't op z'n best met Vogelvreugde. Nog een inbraak. Vele bekeuringen. Rijdende snelheidsmeter door Soest. De menselijke levenscurven. SOESTERBERG Feestavond Personeelsver. „Kamp van Zeist". K.V.V.A.-Soesterberg 1-1. VRAGENDIENST. U KUNT NIET ALLES WETEN. I t de :n 1 en 3. De afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. vergadert vrijdagavond in hotel ,,De Gouden Ploeg". Er zal een nieuwe voorzitter gekozen worden omdat dokter P. Donker aftrad in ver band met zijn veArek naar Doorn. Het bestuur stelt voor dokter W. J. Schutte tot voorzitter te benoemen. Eerste klasse Nw. Viersprong 2O.D.L. 2 24. Tweede klasse A Schouw 1Sportlust 1 42. Zonneheuvel 1V.V.V. 2 62. K.W.S. 1—Zomerlust 1 2—4. Tweede klasse B Centraal 1Zonneheuvel 2 42. Derde klasse A Soesterkwartier 2N. Viersprong 3 4-4. Derde klasse B Schouw 2Sportlust 2 80. Poedel 3D.O.S. 2 8—0. Vierde Klasse K.W.S. 2Zomerlust 3 44. Zonneheuvel 3Ons Genoegen 3 44. Centraal 2Princesse 2 44. G. J. alhier werd in arrest gesteld ter zake diefstal van een aantal planken van een bouwwerk aan de Beckeringh- straat. 6 Januari werd door het bestuur van „Zonnegloren" aanbesteed het bouwen van een kerk annex recreatiezaal. GEBORENJan Gerardus, zoon van J. B. Havik, handelstechniker, en H. J. W. E. van den Broek, Braamweg 55. Wilhelmus Gerardus Henricus, zoon van M. F. van Vliet, schipper, en A. J. Eg- bers, Vinkeveen en Waverveen, He renweg 25. Adriana Anna Maria, dochter van B. W. Rewinkel, militair, en M. A. Wildenburg, Brunssum, Ho- ningboomstraat 3. Johan Pieter, zoon van P. Rietveld, metaaldraaier, en M. H. de Bruin, Plesmanstraat 83. Barbara Sylvia, dochter van B. Hou wers, vertegenwoordiger, en G. de Kleer, Baarn, Parkstraat 4. ONDERTROUWD Herbert Kraneveldt, metaalbewerker, Graaf Wichmanstraat 41, Hilversum en Cornelia Elisabeth Huigen, naaister, Krommeweg 9. GEHUWD Willem Bernard Cochius, bakkersknecht, Ossendamweg 24 en Ma ria Berendina van Velzen, zonder be roep, Schoolstraat 30. Jan de Vries, chauffeur, Schoutenkampweg 1 en An na Altena, zonder beroep, Wieksloter- weg W.Z. 37E. Joan Adrianus Reu- len, electromonteur, Be'etzlaan 42A en Catharina van Lambalgen, naaister, Belvedèreweg 2. Gijsbert van Bar- neveld, chauffeur, Schrikslaan 29 en Meiske Knol, zonder beroep, Schriks laan 46. Willem Stolk, chef-kok, Oudwijkerlaan 21, Utrecht en Jantje Kornelia Suiveer, directie-assistente, Ra- demakerstraat 2. OVERLEDEN: Dirk van Hees, 74 jaar, zonder beroep, gehuwd met S. M. Bec- ker, Kerkpad Z.Z. 10. Anthonia Loui- sa Gadella, 90 jaar, zonder beroep, we duwe van J. A. Donsen, Bosstraat 20. Lijsje de Groot, 43 jaar, zonder be roep, gehuwd met E. Pereboom, Noor- derwerfstraat 14, Marken. Philippina Aria Vos, 63 jaar, zonder beroep, ge huwd met T. van der Horst, Veldmaar schalk Montgomeryweg 35. Elisa beth Jacoba Cleypool, 80 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. H. C. Poorter man, Van Lenneplaan 37. Henderik Groen, 87 jaar, zonder beroep, weduw naar van E. Onwezen, Beetzlaan 23. Johanna Maria Jacobs, 54 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. Kuiper, Albert Hahnweg 31. Soesterbergsestraat 20A - Telef. 2379 Het werk is thans gegund aan de Firma v. d. Wal Steeds te Utrecht, voor een bedrag van 259.740.ex clusief technische installaties en meu bilair. De vereniging „Vogelvreugde" verga dert donderdagavond in café „Middel- wijk". Na het afhandelen van de ge wone agenda zal de voorzitter, de heer Van Klooster, een praatje over de ver- er vingsleer houden. De inbreker, die het afgelopen week end op een drietal plaatsen zijn slag probeerde te slaan, blijkt ook nog in gebroken te hebben bij de heer De Bruin aan de Middel wijkstraat. Aan de achterzijde van het huis werd een ruit ingedrukt. Alle kasten werden open gebroken, doch er werd niets ver mist. De bewoners waren op reis. Door de politie zijn weer vele perso nen bekeurd wegens diverse overtre dingen, waaronder het links passeren van verkeerszuilen. De A.N.W.B.-technomobiel, die sinds twee maanden het land doorkruist om weggebruikers de gelegenheid te geven hun snelheid te vergelijken met een nauwkeurig geijkt apparaat, komt a.s. vrijdag door Soest. Op die dag rijdt de snelheidsmeter de route Utrecht, Bilthoven, Soestdijk, Soest, Amersfoort, Hoevelaken, Voort huizen, Ede, Veenendaal, Rhenen, Doorn, Utrecht. Dr A. Saalborn uit Bussum heeft voor de gemeenschap Baarn-Soest gespro ken over het onderwerp „De mense lijke levenscurven". Volgens de moderne biologie is leven het tot zich nemen van stoffen en de verwerking hiervan uit zich in de be weging en de gedaanteverwisselingen, die steeds in het lichaam optreden. Hierbij gaat alles volgens bepaalde wet ten en veel hiervan staat buiten onze wil. Wel kan door onze wil de ente legie beïnvloed worden, die een be wuste kracht in ons is, waarmee ieder zich naar eigen aard kan vormen en moet vormen. Deze entelegie, die door Aristoteles het eerst aangeduid werd, is een ordening volgens bouwplan en bij deze ordening speelt ieder een gro te rol, die zich bewust is van de krach ten die in hem leven en die zijn per soonlijkheid naar ingeboren aard wil vormen zonder voorbij te zien aan de plicht een mens te zijn die past bij de anderen. In het leven is het biologische proces van groot belang. Daarnaast beïnvloedt het biografische ons leven sterk, ter wijl rekening gehouden moet worden met onze werking op anderen en de werking van anderen op ons. Deze drie zaken vormen met het geestelijk leven de levenscurve, die bij alle mensen verschillend is, maar toch voor ieder opgang, bloei, neergang, dood. De heer Saalborn besprak enige levens curven en stond uitvoerig stil bij twee van onze dichters, Vondel en Mars man. Merkwaardig is de curve van Vondel, die 92 jaar werd. Bij hem niet een opgang tot de middelbare leeftijd, een stilstand en dan een gelijdelijke neergang, maar een opgang tot het einde van zijn leven. In het biografische deel veel moeite en verdriet, maar de opgang zette zich voort. Als 50-jarige schreef hij de Gijsbrecht van Aemstel en tot op hoge leeftijd schreef hij grote werken die tot zijn beste beho ren. Hij moet onbewust de plicht van de entelegie gevoeld hebben of er zich van bewust geweest zijn. Deze plicht geldt voor iedereen en wie er gevolg aan geeft strijdt voor de vrijheid van zijn ziel. Ook bij Rembrandt het merkwaardige feit, dat zijn grootste werken ontston den in de moeilijkste tijden. Uit deze moeilijkheden kwamen de meesterwer ken, zoals de witte lelies uit de modder komen. Van de vier dichters Nijhoff, Roland Holst, Slauerhoff en Marsman, die voor de tweede wereldoorlog grote bekend heid genoten, verschilt de onderlinge levenscurve sterk en zij zijn alle zeer verschillend met die van Vondel. Mars man voelde aanvankelijk nog sterker dan Willem Kloos die zich een god in het diepst van zijn gedachte waan de de waarde van de eigen persoon lijkheid in het contact met de kosmische krachten. Zijn eerste werk beloofde een grote overwinning, maar het duurde geen zes jaar en hij toonde zich de man, die op de puinhopen van een verloren cul tuur zat. Hij kon er niet meer tegenop, evenmin als Slauerhoff. Hij, die aan vankelijk dichtte dat hij bij de sterren sliep, moest nu bekennen, dat hij be roofd en leeg was en dat hij de neder laag geleden had. Ergens moet er een hiaat of een aangestoken plek in de entelegie geweest zijn, terwijl deze bij Vondel en Goethe en Rembrandt gaaf was. Marsman kwam in het ka naal om toen hij naar Engeland vluchtte. Bij het ouder worden gaat de curve omlaag. Men kan zich verzetten maar het loopt uit op een nederlaag. Toch hoeft men zich hierover geen zorgen te maken mits men zich niet ophoudt met het waardeloze terug kijken, maar de blik naar voren ge richt houdt en blijft verlangen. Dit verlangen is bij de vrouw en de man op leeftijd even waardevol als bij de jongeren, maar alleen aan de jeugdigen brengt het teleurstelling. De bejaarde moet in zich de wijsheid hebben, dat dit verlangen toch niet verwezenlijkt zal worden en daar niet om treuren. Het is van belang te luisteren naar de stemmen van binnen en door het gaaf houden van de entelegie een beetje muziek te maken en die door te geven aan anderen. Wie ouder wordt moet niet jammeren over de bloemen die hij niet plukte. Zonder angst moet gewacht worden op de laatste gongslag die be- betekent, dat men van het schouwtoneel der wereld moet afstappen. Wie dit kan en ook het vermogen in zich draagt bereid te zijn de volle een zaamheid, die vele van ons wacht, blij moedig te aanvaarden, die komt eens zover, cjat hij niemand meer nodig heeft en blijmoedig met Goethe kan zeggen „Ich hab' meine Sach auf nichts ge- stellt". Door de personeelsvereniging van de Kon. Luchtmacht Kamp van Zeist, te Soesterberg, werd vrijdag in de garni- zoens-ontspanningszaal een grote feest avond georganiseerd, die bestond uit een amateurs-parade. De avond werd geopend door de heer H. Hilhorst, die ook als conferencier fungeerde. Het uitgebreide en zeer gevarieerde programma, dat voor elk wat wils bevatte en waarin wel 17 ensembles, de meesten uit de omgeving, optraden, met een vlot tempo afgewerkt. De pittige muziek van de Solifrux-band uit Amersfoort, bracht direkt de stem ming er in. Daarvoor deden de vrolijke liedjes van „The Singing Guy's" uit Amersfoort en de „Kema's" uit Utrecht niet onder. Vlot en gemakkelijk speel den de „Accordeonduivels" uit Hilver sum. De sneltekenaar in het nummer „Flying Pencil", die ook geblinddoekt op verrassende wijze enige koppen van bekende persoonlijkheden schetste, had aller bewondering. Harry Monné deed ons weer genieten van Italiaanse liede ren. De cowboy-liedjes van het jon gens- en meisjeskoortje in „The Rodeo- Riders", vielen bijzonder in de smaak. Na de pauze zagen we o.m. een lid van de personeelsvereniging met een dame in het schetsje „Een dienstreis naar de maan in 1975". De heer Fran- zel, met zijn prachtige baritonstem, ont popte zich als een uitstekende zanger. De jury stelde na wikken en wegen de volgende uitslagen vastIntrumentale groep 1. The Boulder Drawes Jaszmen. 2. Oliemulder Combo. Vocale groep1. G. Franzel. 2. The Two Kittens. Komische groep 1. De Zottario's. 2. The Blanzo's. De wisselbeker voor de deelnemer met het hoogst aantal pun ten ging over naar de Solifruxband. De publieksprijs viel ten deel aan The Craing Blacks. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer Schnitzler, reikte na af loop met een toepaselijk woord de prij zen uit. Nadat Soesterberg heeft afgetrapt, zijn de eerste aanvallen voor K.V.V .A., maar ook Soesterberg kwam tot aan vallen. Het spel golfde van doel tot doel, in zeer hoog tempo, maar de bei de verdedigingen bleken onpasseerbaar. Aan beide kanten werden zes corners fraai voor het doel geplaatst, doch op bekwame wijze weggewerkt. Er werd niet gescoord, zodat de rust aanbrak met blanco stand. In de tweede helft werd er wat ste viger gespeeld, doch de scheidsrechter Sluiter hield de touwtjes strak. Westerlaak doorgebroken, zag zijn schot gekeerd door de uitlopende Van Walsum; aan de andere kant greep Preusser eindelijk een schietkans, doch zijn schot ging net naast. Niezen en Roos stuwden met lange en zuivere trappen, Dutrieux blonk uit door zijn opbouwend spel. Toen een ieder dacht aan een gelijk spel, met nog 3 minu ten te spelen, plaatste Niezen een bal zacht terug, waardoor Westerlaak on gehinderd in het doel kon schieten. 1-0. Nog niet geslagenl zette Soesterberg nog enkele aanvallen in, hierbij K.V.V.A. in de verdediging drukkend. Wat niemand meer verwachtte, gebeur de in de laatste minuut. Toen Preusser naar Dusschoten plaatste en deze hoog voor het doel plaatste, wist Huisman fraai en onhoudbaar in te koppen. 1-1. X. Betreft vraag beschikbaarstellen woonruimte (grotere woning voor klei nere). Antwoord De kosten voor de verhui zing worden volledig vergoed volgens plaatselijke normen. Naast deze vergoe ding kan men in aanmerking komen voor een bedrag voor inrichtingskos ten van het nieuwe, kleinere huis. Hier onder valt natuurlijk niet het aanschaf fen van meubilair. De vergoeding be draagt ten hoogste 2/3 van de huur waarde volgens de personele belasting van de in gebruikgenomen kleinere woning. Voor eventueel opslaan van meubilair kan een eenmalige tegenmoet- koming worden verleend van 100, Deze regeling is ook van toepassing bij Verhuizing naar een andere gemeente. Bespreekt u de zaak maar eens op 't gemeentehuis. Wed. H. P. Ik ben weduwe en 61 jaar en trek ongevallenrente. Kunt U mij nu zeggen hoe hoog het inkomen moet zijn als je A.O.W.-premie moet betalen AntwoordDeze premie wordt bere kend aan de hand van de (rosé) ta bel voor verzekerden algemene ouder domswet met premiereductie. De Rijks- verzekeringbank zorgt voor de inhou ding. T. V. Hoe kan ik, zonder geld te moe ten betalen, komen aan het loon, dat mijn gewezen werkgever mij nog ver schuldigd is Wij zijn oud. AntwoordWij adviseren u eens de zaak te bespreken op het gewestelijk arbeidsbureau. Wellicht kan men u daar daadwerkelijk van dienst zijn. Het is in ieder geval goed, dat dergelijke prak tijken worden gesignaleerd. Moet men hard hout zagen, dan smere men de zaag met petroleum in. Het overkoken van aardappelen voor komt men door een beetje boter op het water te doen. Hangsloten in de openlucht houdt men langer goed, als men er een stukje binnenband van een fiets over doet. De nare lucht aan uw handen na het schoonmaken van uien, haring e.d. is verdwenen nadat u uw handen hebt gewassen in water, waarin een paar druppels ammoniak. Als u uien in de tuin plant, blijven de muizen er uit. TE KOOP aangeboden wieg, wandelwagen, kin derstoel, kroonlamp. Te koop gevraagd 1-pers. opklapbed. Schaepman- straat 26. KINDERWAGEN, half engels model, te koop, in staat van nieuw. Nieuwstraat 95, na 7 u. Te koop een prima SCHRIJFMACHINE met brede wagen, merk Ura- nia. Spotprijs. Meidoorn- weg 20, na 7 uur n.m. Gevraagd een flinke WERKSTER voor 2 da gen per week. Mevr. Spruijt, Molenstraat 57. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Te koop in Soest, nieuw bouw MIDDENSTANDS WONING aan de rijks weg. Vrije vestiging. Zo nodig hypotheek aanwe zig. Grote kamer, 3 slaapkamers, vliering, gang en keuken. Schuur, voor- en achtertuin. Ant. 't Lam, Birkstraat 48, telef. 3375. Net R.K. meisje, 20 jr., zoekt nette R.K. VRIEN DIN. Br. onder nr. 707 bureau S.C. Te koop jonge HEN NEN, slachtkippen en slachthaantjes. E. J. v. Duinkerken, Beckeringh- straat 12A. TE HUUR gestoffeerde bovenetage, op zeer goe de stand. Huurprijs 100,- per maand. Br. onder no. 708 bur. S.C. Step-in Elegant model, van zware dubbeirek elas tiek. met broché voor pand. 4 stevige jarre telles. AJIéén «o Vrijdag slechts ^5 Dejeuner Zeer mooi dejeuner, In crème porselein. Sier lijk en modern van vorm. Een extra voor delige Vrijdag-iV£C aanbieding M v Dameshand schoenen Stretch-nylon. Passen aan elke hand. In de kleuren naturel, zand. lichtgrijs, wit en zwart. Alléén Vrijdag voor de extra lage 175 prijs van Porte- monnaie Even praktisch als han dig. Heeft speciale vak ken voor papier- en hardgeld en heeft tevens een doorzichtig vak voor foto of abonnement. Groot kleurenassortl - mlO ment. Slechts Thee Wanneer U een smakelijk kopje thee ver langt, .probeert U dan ons „groenmerk'.' Een ultstekende.goed waterhouden-lSÏ de theesoort. Per pak van 250 gram I Marquisette Een mooie Hollandse kwaliteit. Bijzonder geschikt voor glasgordijnen. In fl'O écru en wit. 90 cm. br. Per meter Lakens en slopen Een partij grote lakens en slopen, i 2 pers. JP90 1 pers. yi 7J 180 cm.br. 9 150 cm. br. Slopen: hotel- en knoopsluiting 1.45 Wandel- wagenzak Beschermt Uw kind tegen regen en koude. Uitgevoerd In plastic en leerdoek. In de kleu ren crème, grijs, rood en bleu Gordijn damast Een zeer mooie kwali teit damast, in diverse kleuren voorradig. 120 cm. breed. Slechts één dag per 4Q meter voor "fr Dessert messen Van een zeer bekend fabrikaat. Door en door roestvrij staal. Geheel gesmeed. Al leen Vrijdag, <%90 per 6 stuks 9 Jongens pantalons Partij lange jongens pantalons. o.a. in fanta- sie kamgaren. Prima af werking, 13-16 j. 10.75 9-12 j. 9.75 O75 5-Si- U AMERSFOORT AMERSFOORT JR.

Soester Courant | 1958 | | pagina 3