SOEST. S.E.C. speelt weer eens gelijk. Feestavond ,,01ympia". VRAGENDIENST. EVENTJES TERZIJDE. Een slecht S.E.C.-elftal heeft zondag middag in Amersfoort het grootste deel van de kampioensillusies tegen Amers- foortse Boys verspeeld en dat nog wel tegen een elftal dat uitkwam met 6 of 7 invallers. Het begon goed, want in de eerste minuut stond S.E.C. al met 1-0 voor. Wout de Bruin had tegen de wind in de aftrap verricht en even later stond de S.E.C.-voorhoede voor het doel van Draaijer. De Bruin kreeg een redelijke kans, die hem ontnomen werd door een back met handbalverlangens. De scheidsrech ter kende een strafschop toe en Van 't Klooster plaatste de bal rustig in het doel van de Amersfoortse Boys. Het zag er dus goed uit voor het elftal, dat Van Breukelen wegens ziekte mis te en v. d. Lugt op de rechtsbuiten plaats had. Misschien zag het er wat al te goed uit en dachten meerdere S.E.C.-spelers dat varkentje wel even te zullen wassen. Vooral Van 't Klooster bezondigde zich meermalen aan showvoetbal, dat niets opleverde en alleen maar gevaarlijke momenten veroorzaakte. S.E.C. was de eerste vijf minuten veel sterker dan de Boys en het leek er in derdaad even op, dat de Amersfoortse Boys het bijzonder zwaar zouden krij gen. Dat was echter maar schijn, even als het idee dat er voetbal te zien zou zijn, want dat was na een kwartier ook afgelopen en het werd een stumperige wedstrijd. Na tien minuten was het afgelopen met het S.E.C.-overwicht en midvoor Hoks onderstreepte dit door keeper Adams resoluut te passeren en de stand op 1-1 te brengen. Er waren heel wat Soester supporters, die verwachtten, dat onze kampioens pretendenten straks wel eens even zou den laten zien wat ze konden, maar dat straks kwam niet en we mogen van geluk spreken, dat het op het nipper tje een gelijk spel geworden is, want een nederlaag heeft heel lang in de lucht gehangen. Het bleek al gauw, dat het gehavende Boys-elftal zeker niet slechter speelde dan S.E.C., al is dat maar een matig compliment, want naarmate de tijd verstreek werd er steeds slechter spel vertoond. Tot rust ging het eigenlijk nog wel en aan beide kanten werd geprobeerd de leiding te nemen. De Bruin deed dit door in volle vaart een schot te lossen dat iets te hoog lag en Nijholt pro beerde het door zich pingelend door de achterhoede van de Amersfoortse ploeg heen te rollen. Het leek alsof er niets van terecht zou komen, maar hij kreeg de bal noch nog vrij en opnieuw kreeg De Bruin een kans. Nu werd het schot gestopt. Aan de andere kant werkte de links buiten van de Boys zich goed door de S.E.C.-verdediging, maar voor hij ge vaarlijk kon worden voor Adams zette Ten Hove hem de voet dwars. Jekel, Nijholt, Brouwer en Admiraal zetten een combinatie op die als cor ner eindigde en uit deze corner kopte Brouwer over. Hierna waren de gastheren weer aan de beurt en Arends beëindigde de aan val met een schot over de lat, zodat Adams er weinig aan hoefde te doen. Ook de andere Boys-aanvallen bezor- den hem weinig moeite. Tot de rechts buiten een schot van grote afstand gaf dat buiten het bereik van de S.E.C.- keeper op de lat terecht kwam. S.E.C. ging weer in de aanval en even leek het er op dat Admiraal zou doel punten. Hij kreek een bal van De Bruin, maar de mooie kans werd hem op het laatst ontnomen door een Boys-verdedi ger, die de bal net voor hem wegkop- te. S.E.C. had voor de rust heel weinig in te brengen, zodat alle hoop van de honderden supporters gevestigd was op de tweede helft, waarin de wind de grote bondgenoot zou zijn. Even voor rust werden door de gast heren enkele corners genomen, maar zij leverden niets op en met goede moed kon aan de tweede helft begonnen wor den. Die moed was echter gauw verdwenen en het werd een gestumper zonder per- spéctief. Admiraal liet in de voorhoede nog wel eens zien hoe een bal gekopt moest worden en hoe je een keeper tot een zweefduik kunt dwingen, maar verder was het misère. Na een kwartier mis te aanvoerder Ten Hove de bal en rechtsbinnen Arend maakte het tweede doelpunt nadat midvoor Hoks het even tevoren gedaan had. Gelukkig voor S.E.C. werd deze door de scheids rechter afgekeurd. Brouwer viel uit, De Vries verving hem, Van 't Klooster ging naar voren, maar het hielp weinig. Tot Huijink een vrije schop van grote afstand nam en de bal uit een wir war van vele benen door Van 't Klooster langs Draaijer geschoten werd. Admiraal loste nog een prachtig schot en daarmee was het gebeurd. Een benauwd gelijkspel was het resul taat van een wedstrijd die S.E.C. ge zien haar plaats op de ranglijst royaal had moeten winnen. Uitslagen Amersfoortse Boys 1S.E.C. 1 2-2. Zebra's 2S.E.C. 2 2-0. S.E.C. 3—H.V.C. 5 3-2. S.E.C. ABloemenkwartier A 3-0. Eemnes AS.E.C. B 4-1. Allen weerbaar bS.E.C. a 5-2. Bloemenkwartier bS.E.C. b 1-1. ,,01ympia" geeft dit jaar drie feest avonden in de grote zaal van Eemland, n.1. op 1, 5 en 8 maart. J. M. Door grote aftrekposten daal de mijn belastbaar inkomen zodanig, dat het beneden het belastbaar bedrag kwam, waardoor over 1956 geen aan slag I.B. werd opgelegd. (Eveneens geen loonbelasting). Voor 1957 zal het waar schijnlijk hetzelfde zijn. Mijn vraag is of dit nog gevolgen heeft of kan heb ben t.a.v. de personele belasting en de vermogensbelasting of de premie A.O.W. Antwoord Voor de personele belasting en vermogensbelasting niet. Voor de al gemene ouderdomswet wordt het pre mieplichtig inkomen gesteld op het in komen voor de loonbelasting minus de buitengewone lasten. Andere aftrek posten, welke het zuivere inkomen reeds verlagen, werken ook automatisch in het premieplichtig inkomen. E. v. d. L. Wat moet een dame doen, die geen vaste woonplaats heeft, maar tijdelijk verblijft waar zij wil Antwoord U staat dus nu nog inge schreven in de gemeente Overeem. Om uw doel te bereiken zoudt u zich in verbinding kunnen stellen met deze gemeente, teneinde u te laten over schrijven naar het Centraal Bevolkings register te 's Gravenhage. Bij dit re gister kunt u zich echter zelf niet aan melden, dat moet geschieden door de gemeente waarin u staat ingeschreven. Dat iedere inwoner van Nederland er gens moet staan ingeschreven zal u duidelijk zijn, want hoe zou u b.v. moe ten voldoen aan uw opkomstplicht voor de a.s. verkiezingen Is de overschrij ving naar Den Haag, voor dien reeds voor elkaar, dan zult u daar moeten op komen om te stemmen, anders bent u strafbaar. A. S. Kunt u mij misschien het adres geven van een kynologenclub Antwoord Te Soest of omgeving be staat een dergelijke club niet. U kunt zich wenden tot de Kynologenclub „Amsterdam", Abcouderstraatweg A 229a, Duivendrecht, telefoon 02940-2085. CLUBLIEFDE. Voor de deur van liet huis overdacht ik mijn penibele toestand voor ik aan de bel trok, want het kon binnen wel eens warm toegaan als ik tenrmnste binnen gelaten werd. De bewoner van het huis scheen het niet erg op mij te hebben en dit had hij openbaar gemaakt door me een brief te schrijven, waar in stond dat ik het meest waardeloze sportverslag geschreven had dat ooit in de krant gestaan had. Dat nam hij niet en daarom had hij het nodig ge vonden zijn abonnement op te zeggen en mij die rotbrief te sturen. En dat nam ik nu weer niet, want volgens mijn zeer bescheiden mening stond er in dat voetbalverhaal niets wat de man zo woedend kon maken. Er werd open gedaan en een meisje voerde me naar het hol van de leeuw, die met zijn voeten in een bak met sodawater zat om het eelt eraf te we ken. Heel gemoedelijk dus, maar dat kon wel eens schijn zijn en ik ver wachtte dat hij als een haas op zijn natte benen zou springen als ik het doel van mijn komst bekend maakte. Ik zei wie ik was en hij antwoordde „Zo". Dat was alles. Ik vond het echter niet genoeg en ik begon voorzichtig in zijn binnenste te peuteren om te weten te komen wat zijn gramschap zo had op gewekt. ,,U hebt de jongens naar beneden ge haald", antwoordde hij onvriendelijk toen ik hem vroeg wat er aan het ver slag gemankeerd had. Ik heb geen jongens boven me wonen, dus die kon ik niet naar omlaag gehaald hebben en ook was ik niet op zijn zol der geweest om zijn spruiten naar be neden te trekken. Ik moest dus aanne men dat hij het figuurlijk bedoelde. Ik vroeg nadere uitleg van deze ora keltaal en ik moest heel wat hersengym nastiek verrichten om zijn redenering te kunnen volgen. Ik had geschreven, dat iedereen zich langs de de lijn tijdens deze wedstrijd mateloos ver veeld had en daarmee had ik de jon gens, zijn jongens, van zijn fijne club, zwaar beledigd. Dat was erger dan het roven van zijn dochter. Ik praatte als een zoon van de oude Brugman, maar een clubmaniak is een vreemd exemplaar. Als zijn geliefde elftal gelijk speelt trapt hij de verf van de deur en als het verliest gooit hij het servies het raam uit van woede. Hij komt meest al pas weer tot bedaren als zijn ver eniging met een overwinning de kans op promotie of het ontlopen van degra datie doet stijgen. Het was de man echt niet aan het ver stand te brengen, dat ik de spelers on aangetast liet toen ik schreef dat het een saaie boel was. Ik besloot het dus maar op te geven en hem maar niet te zeggen, dat het me ijskoud liet of hij de krant wel of niet las. Dat wel te zeggen zou onverstandig geweest zijn, want een dergelijke openhartigheid past slechts de man die financieel on afhankelijk is en ik ben slechts een doodgewone stomper voor het dage lijks brood. De waarheid levert dan vaak stroppen op en omdat geld gemunte vrijheid is, slikte ik mijn gal maar in en begon een gesprek over het voetbalpeil van nu en toen, hetgeen bij zulke oude rot ten meestal goed in de smaak valt, mits je aan hun oordeel een machtige waarde hecht. Feilloos goochelde ik met namen van spelers, die al grootvader zijn, maar die in hun voetbaltijd een bijzondere naam hadden. Nooit heb ik één van die knapen zien spelen, want ik had het toen nog veel te druk met luiers en bromtollen, maar hij had dat niet in de gaten en werd steeds enthousiaster. We raakten gewoon in de „We gaan naar Rome"-stemming en deden alsof we samen bij Bakhuijs op school geze ten hadden. Deze verbroederingsstemming verzacht te de sfeer zodanig, dat hij vergat het abonnement opgezegd te hebben. Hij nam er eentje bij voor zijn zoon in Ca nada, die zo graag de voetbalverslagen van zijn oude club las. Hijzelf had het verslag voor zijn club-archief nodig, zei hij.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5