DRUKKERIJ SMIT TWEEDE BLAD SOEST. Mixed Hockey Club Soest. Hoe veranderen wij ons interieur BRANDWEER TELEF. 3333 Uitbreiding telefoonnet. Carnaval in „Bos en Duin". DE KRACHTBEVRIEZER MODERN DRUKWERK Gebrekkige kinderen. Oplossing Kruiswoordpuzzel. VAN DE „SOESTEE COURANT" VAN DINSDAG 18 FEBRUARI 1958. Dames Soest 1D.E.M. 1 2-1. De Soester dames hebben een bijzon der prettige bekerwedstrijd gespeeld tegen de tweede klasser D.E.M. uit Beverwijk. Nog voor rust scoorde Soest de twee doelpunten. De linksbuiten I Marion Ebbers maakte het eerste en midvoor Ank Groenendijk het tweede. Soest liep direct hard van stapel en reeds na vijf minuten spelen ontkwam het D.E.M-doel aan een doorboring, toen Stans Hoppenbrouwers een hard schot net naast schoot. Na de rust werd D.E.M. veel gevaarlij ker en bij Soest kwam nu aan het licht dat bij de dames het carnavals feest van de vorige avond nog in de benen zat, want het tempo lag aan de Soester zijde veel lager. Na ongeveer 20 minuten spelen in de tweede helft scoorde de rechtsbinnen van D.E.M. een schitterend doelpunt en vier minuten voor het einde kregen de gastvrouwen de kans uit een straf- bully gelijk te maken, maar deze kans werd niet benut en met een 2-1- overwinning voor de Soester dames kwam het einde. Opvallend goed was het spel van de jeugdige links back van Soest, Jos Hoppenbrouwers. Uitslagen Dames Soest 1D.E.M. 1 2-1. Meisjes Soest BS.C.H.C. C 6-0. Jongens Soest AKampong B 3-1. Soest EVoordaan B 2-2. S.C.H.C. E—Soest D 8-0. Mej. Hietbrink hield een lezing voor de Comm. van Huish. Voorlichting, in de Koningin Emma School, over bo vengenoemd onderwerp Na een openingswoord door de voor zitster, mevr. Krul, vangt mej. Hiet brink, voor een talrijk gehoor, haar lezing aan met behulp van het flanel bord. Alvorens wij meubelen gaan kopen is het nodig eerst een beeld te vormen van de ruimte die wij beschikbaar krijgen b.v. bij ons huwelijk. Als voor beeld gebruikt spreekster de indeling van een huis van de Bouwkas. Bij het kiezen van meubelen moeten wij letten op het doel van elk meu bel en het gebruik ervan, opdat wij een ordelijk geheel krijgen, waarin voldoende bewegingsvrijheid wordt ge laten en de „looplijnen" in elk geval vrij blijven. Deze orde zal in ons huis de rustige indruk, die het geheel maakt, ver groten. Daaraan heeft ieder behoefte, want een van de dingen, die wij in ons huis wensen, is rust. Tevens moet er plaats zijn voor onze liefhebberijen; een speelhoek voor de kinderen, een knutselhoekje, een stu- deerhoek, een werkhoek, een muziek instrument voor het kind dat daar voor aanleg heeft. Ook het kindje heeft behoefte aan een plaats, waar het zich kan oefenen in handvaardigheid, zonder te worden ge stoord door moeder, die de tafel moet dekken voor het eten. Een kind, dat thuis gelegenheid krijgt zich goed te ontplooien en zijn fan tasie de vrije loop te laten, zal zich ontwikkelen tot een prettige school kameraad en later tot een handig mens. Achter de ruimte, die wij voor het kind beschikbaar hielden, staat de liefde van de ouders, die daarbij on misbaar is. Elke tijd heeft iets van een eigen ka rakter, dat zich uit in de meubelen. Als wij uit de meubelen van deze tijd een goede keus weten te maken, zul len wij daarvan in de toekomst veel plezier hebben. Het kan soms zijn, dat van het oude en het nieuwe sa men een prettig geheel te maken is, hetgeen aan ons huis een heel persoon lijke noot geeft. Men kan b.v. met moderne gordijnen in een oud interieur veel goede com binaties maken. Spreekster liet foto's zien van inte rieurs op verschillende manieren in gericht. Een goed gekozen vaas of ser viesonderdeel kan een interieur ver fraaien. Eenvoud is hier ook het ken merk van het ware. Mevr. Krul dankte mej. Hietbrink voor haar interessante en leerzame lezing. Wegens dringende werkzaamheden in het plaatselijk telefoonnet zullen op woensdag 19 februari, tussen 5 en 24 uur, een groot aantal telefoonaanslui tingen gestoord worden. De betreffende aangeslotenen, die hier omtrent bericht hebben ontvangen, be vinden zich in hoofdzaak in het noord westelijk gedeelte der gemeente, dat be grensd wordt door Vredehofstraat, Ju- lianalaan en Wald. Pyrmontlaan. De P.T.T. zal de tijdsduur van deze sto ring zoveel verkorten als mogelijk is. De Mixed Hockey Club Soest heeft zaterdagavond, in hotel „Bos en Duin", carnaval gevierd. Er waren mooie, gekke en originele costuums, die be oordeeld werden door een jury, be staande uit de echtparen Bakker en Hoppenbrouwers. Mej. Lies Burgers kreeg, als negerin, de prijs voor het meest originele cos- tuum en ze werd ook nog beloond omdat ze tot de meest onherkenbare 7. Daar treft hem weer zo'n vreemd schouwspel. Ten eerste ziet hij z'n va der. Die staat in de deuropening van de sigarenwinkel van meneer Blaas kaak. Hij heeft een doosje sigaren in z'n hand en het is, alsof hij zo naar buiten is komen stappen en in die hou ding is bevroren. En voor de deur op de stoep waren twee jongens aan het bokspringen. Maar midden in z'n sprong is de één blijven hangen, net als de poes Een meisje, dat touwtje springt, hangt zo maar los in de lucht en het springtouw ook. Dan staat daar de autobus, natuur lijk ook stil en er is en sjees met een boertje van buiten de stad de mooie zwarte friese hengst ervoor staat stijf in z'n galopperende houding. En aan de overkant staat agent Goed hart stil in z'n slenterpas. Billy moet er ineens om lachen, maar dan merkt hij weer, dat ook z'n gezicht verstijfd is, zodat hij niet lachen kan en daarom trekt hij zich weer vlug achter het spatscherm terug, zodat hij weer normaal wordtNu lacht hij echt. Jonge, is dat effe lollig Al die mensen die daar zo maar bevro ren staan, zonder zich te kunnen bewe gen. Billy denkt ingespannen na Het komt natuurlijk van die vloeistof, dat iedereen bevroren is. Hij weet er meteen een goeie naam voor Krachtbe- vriezer Maar hoe kan hij die ver stijving weer opheffen feestvierders behoorde, evenals mevr. Lok, die als Sheik verschenen was. Piet Rijnders, als clown, kreeg de prijs voor het dolste costuum en de dames Veenkamp en v. d. Schoot ontvingen een beloning omdat ze zich het mooist verkleed hadden. Door de stichting „Het Vierde Prin senkind" zullen in de komende zomer weer vakantiekampen voor lichamelijk gebrekkige kinderen worden georgani seerd in Hattem en Oosterhout. Deze kampen staan onder deskundige leiding van kampcommandant, verpleeg sters, leidsters en leiders, die reeds jarenlang hun medewerking hieraan ge ven. Deze kampen vallen in de periode van 5 juli tot 30 augustus en zijn voor jon gens en meisjes in de leeftijd van 9 t.e.m. 21 jaar bestemd. Belangstellenden kunnen vóór 1 maart alle gewenste inlichtingen verkrijgen bij de maatschappelijk werkster van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Za ken te Soest. in ons vorige nummer. Horiontaal 1. mond 4. zomer 8. ibis 11. In 12. raap 14. kind 16. ka 17. ta 18. e.o. 19. tij 21. mank 23. stro 25. ai26. slap 28. edo 30. mook 32. been 33. firma 35. sate 37. o.l. 38. koe 40. t.a.t. 42. en 43. een 44. sla 45. eg 47. ark 49. arm 51. re 52. room 54 sluis 57. adel59. eter 61. ego 62. olst63. is 64. noot 66. nors 68. ee 70. so 71. l.d. 72. a.m. 74. aera 76. tien 78. an 79. moed 80. dante 81. neus. Verticaal 1. milt2. on 3. dr 4. zaan 5. op6. e.k. 7. riet8. id 9. ik 10. saai 13. stap 15. norm; 20. ijsel21. mank 22. kei23. som 24. oost25. akte27. Ie29 dra31. o.a. 32. boter 33. feeks 34. atlas 36. engel 39. oer; 41. aar; 46. goes 47. amen; 48. rug50. mals 51. rete 53. o.t. 55. let56. ion 58. ds 60. rose 62. orde 63. imam65. oord67. olie 69. eens 73. m.o.74. ad 75. aa 76. t.t. 77. n.n. 78. au.

Soester Courant | 1958 | | pagina 6