Grote Fotoprijsvraag. Koninginnedag 1958 Dames Hockey-team kamp iioen. Bescherming Bevolking. Biggen- en Eiermarkt. Vijfde interclubontmoeting „Tempo". Oproep aan alle verenigingen met Jeugdleden. m DE HOEK. S.E.C. wint van Bilthoven. DINSDAG XI MAART 1958. 38e JAARGANG No. 2* SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per posé 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Het tweede damesteam van de Mixed Hockey Club Soest" is zondagmiddag door een 12-0 overwinning op Kampong 5 kampioen geworden en promoveert hierdoor automatisch naar de vierde klas. Uit 8 wedstrijden die allen gewonnen werden, kwam het doelgemiddelde 65-5, zodat gemiddeld 8 doelpunten per wedstrijd gescoord werden, terwijl maar 5 goals in totaal door de Soester keep- ster doorgelaten werden. Tegen alle verwachtingen in was het veld aan de Schrikslaan uitstekend te bespelen nadat het zaterdag door be stuur en leden van de vereniging sneeuwvrij gemaakt was. Ook het weer was uitstekend, zodat alle factoren aan wezig waren om op een overweldigende manier te tonen waar het kampioen schap terecht hoorde te komen. Aanvankelijk was Kampong in de aan val, maar toen Soest het spel open be gon te gooien was het snel gebeurd met het lichte overwicht van de Utrechtse dames. Na 7 minuten spelen maakte Ank Groe nendijk het eerste doelpunt en het duurde maar kort voor het tweede en derde door de zelfde speelster gescoord werden en toen was het al gebeurd met het Utrechtse elftal. Renée Mundt scoorde met een hard schot de vierde goal en Ank Groenendijk zorgde voor de vijfde. Even voor rust leek het er op alsof de Kampong-rechtsbuiten zou doelpunten maar uit haar harde schot kwam de bal tegen de paal. In de tweede helft kreeg Ellen Dorré verschillende malen in vrije positie een schietkans, maar zij benutte deze niet en Ank Groenendijk nam haar taak over. In de tweede helft maakte zij nog vijf doelpunten, die met twee andere het dozijn completeerde. Cockie de Beurs speelde een uitstekende wedstrijd, terwijl Jet Regter en Renée Mundt op de Vleugels eveneens uit stekend op dreef waren. In de achter hoede zorgden mevr. C. Felix-Schut, Lidy van Weering en Jos Hoppenbrou wers ervoor, dat de Kampong-dames niet tot doelpunten kwamen en als er eens een kleine kans was dan stond daar nog altijd de keepster Herma Mon- sjou, die zich geen enkele maal liet passeren. Toen de wedstrijd ten einde was kon met trots de competitiestand opgemaakt worden Soest 2, 8 16 65-5. Kampong 5, 10 14 27-20. Voordaan 3, 9 12 27-10. S.C.H.C. 4, 8 5 16-29. Schaerweide 2, 9 3 12-31. Kampong 7, 6 0 0-55. Het damesteam van de hockeyclub pro moveert door dit kampioenschap auto matisch van de onderafdeling naar de vierde klasse. Na afloop van de wed- stiijd wenste de voorzitter van de Mixed Hockey Club de dames geluk met de grote overwinning en het be haalde kampioenschap. Het is normaal dat het eerste team van een vereniging de aandacht op zich vestigt en in het middelpunt van de belangstelling staat, maar dit seizoen is het 't tweede da mesteam geweest dat bijzonder de aan dacht trok door uitstekende verrichtin gen. De dames zijn rustig hun gang gegaan en overwinning na overwinning is het resultaat geweest. De heer Louman sprak de verwachting uit, dat het team in de vierde klasse op dezelfde manier zou spelen en zo op rustiger wijze ho gerop zou komen. Hij bood de captaine Toke Hoppenbrouwers bloemen aan. De captaine feliciteerde de Soester da mes eveneens met de overwinning en het behaalde kampioenschap. De voor zitter heeft wel gezegd, dat het team zo rustigweg naar het kampioenschap oprukte, maar de gasten konden de te genstandsters, die 12 doelpunten scoor den, echt niet zo rustig vinden. Vooral niet de speelster, die het grootste deel van dit dozijn gemaakt had, en die de captaine als keepster steeds voor haar doel gezien had. Toke Hoppenbrouwers dankte namens haar medespeelsters Herma Monsjou, Lidy van Weering, mevr. Felix-Schut, Trudi Reinders, Jos Hoppenbrouwers, Jet Regter, Cockie de Beurs, Ank Groe nendijk, Ellen Dorré en Renee Mundt. He bestuur heeft het team zijn gang laten gaan en het steeds in de zelfde samenstelling laten spelen zonder speel sters voor het eerste elftal weg te halen. Zij sprak de hoop uit, dat het team het ook in de vierde klasse goed zal doen. Heren 1 won met 5-2 van Kampong 5 en daarmee komt het kampioenschap steeds dichterbij. De wedstrijd tegen Kampong werd op overtuigende wijze gewonnen. Wel deden de gasten hun uiterste best, maar de Soester spelers waren ook technisch beter dan de Utrechtenaren en vooral het betere spel van de voorhoede gaf de doorslag. De Haan maakte uit een scrimmage het eerste doelpunt. Het tweede werd gescoord door Jan Castricum uit een voorzet van De Haan. Johnny Bakker maakte de derde goal en voor rust scoorde Kampong het eerste doelpunt uit een scrimmage. Na de rust maakte Johnny Bakker het vierde doelpunt en het tweede Utrecht se doelpunt ontstond uit een mooi schot van de rechtsbuiten. Uit een solo-ren maakte linksbuiten Jan Castricum het vijfde doelpunt (5-2). Soest 1 moet nu nog tegen Voordaan 3 in een thuiswedstrijd en tegen S.C.H.C. 7 uit. Als de wedstrijd tegen Voordaan gewonnen wordt dan zijn de Soester heren kampioen en moeten met twee andere kampioenen om promotie strij den. Twee Clubs promoveren. De competitiestand is op het ogenblik Soest 1, 8 16 43-10. S.C.H.C. 7, 7 11 22-6. Kameleon 5, 9 9 26-23. Kampong 5, 9 7 17-29. Amersfoort 6, 9 6 11-37. Voordaan 3, 8 1 9-23. „Wat is het doel van de Organisatie Bescherming Bevolking wordt meer malen gevraagd, welnu dit is in 't kortst uitgedrukt het beschermen van de bevolking en haar bezittingen, zo wel als de bezittingen van openbare lichamen met alle niet militaire mid delen, tegen directe gevolgen van oor logsgeweld en hulpverschaffing bij eventuele vredesrampen. De hulpverlening zal alleen dan ef fectief zijn, indien de bevolking in de getroffen gebieden onder alle omtandig- J heden zich van haar taak bewust is. I De uitwerking van een mogelijke lucht- j aanval, vliegtuigongeval, bosbranden, dijkbreuk e.d. kan van zodanige omvang zijn, dat men op de actieve medewer king van de burgerij moet kunnen reke- nen, wil de overheidsorganisatie niet voor een te zware opgaaf worden ge- plaatst. De bestrijding van de gevolgen van oorlogsrampen is een aangelegenheid, waarbij overheid en burgerij gezamen- lijk moeten optreden om het effect van vijandige aanvallen tot een minimum te beperken. Teneinde het gewone leven doorgang te doen vinden gedurende een ramp periode zullen zo weinig mogelijk mannelijke krachten aan vitale bedrij ven worden onttrokken en zullen de vrouwen de belangrijkste taak van hulpverlening voor een groot deel op zich moeten nemen. Zij, die besluiten de gelederen van de B.B.-organisatie te versterken, vinden in de advertentie in dit blad voldoende keuze van functies waarvoor zij zich kunnen bekwamen en kunnen door aanmelding hun voornemen bevestigen. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. te Amersfoort werden aangevoerd 279 biggen in prijzen van 40,tot 58,5 mest-kalveren van 40, 14 drachtige zeugen van 275,tot 390,en 2 guste zeugen van 250, tot 325,—. Op de eiermarkt werden aangevoerd 160.000 stuks. Hoendereieren van 11,25 i tot 12,Middenprijs 11,70. Prijs per kg. 1,90 (basis 6IV2 gr.). De handel op beide markten was rede lijk. Door de weersomstandigheden was de deelname aan de vijfde interclub ontmoeting niet zo groot, maar het par koers te Amersfoort was nagenoeg ge heel vrij van sneeuw. Er waren bij de A-klassers (onafhan- kelijken, amateurs en nieuwelingen) 18 deelnemers, die 50 ronden (60 km.) moesten rijden en bij de adspiranten 10 deelnemers, die 20 ronden (24 km.) aflegden. Bij de adspiranten lagen de renners al gauw uit elkaar. In de kop zaten 4 Tempo-leden, Aad v. d. Burgt, Nic Bij het op 30 april a.s. te houden défilé voor H.M. De Koningin in de tuin van het koninklijk paleis, zullen de plaatselijke organisaties waarin de jeugd is opgenomen meer speciaal naar voren worden gebracht. In verband daarmede worden af gevaardigden van verenigingen met jeugdafdelingen, jeugdvereni gingen en clubs op het gebied van sport, muziek, ontwikkeling en ontspanning, e.a., uitgenodigd voor een bespreking op vrijdag, 14 maart a.s., des avonds om 7.30 uur, in het gemeentehuis. Tot de jeugd worden gerekend personen tot de leeftijd van onge veer 25 jaar. Elke organisatie gelieve niet meer dan twee afgevaardigden te zen den. Het Oranje Comité. Westhof en Adri Doekemeijer en de Amersfoortse renner J. Rijn. De rest lag er achter. Verschillende renners kregen nog een ronde achterstand te in casseren, behalve het Adelaar-lid T. Dijkman. Na een felle eindspurt werd de uitslag 1. Aad v. d. Burgt (Tempo), 24 km. in 42 min. 2, Menze van de Broek (Tempo), op V2 wiel. 3. J. van Rijn (Amersfoort), op 1 wiel. 4 Adri Doekemeijer (Tempo), op 1 lengte. 5. Nic Westhof (Tempo), op IV2 lengte. 6. T. Dijkman (Adelaar), op V2 ronde. 7. T. Ederveen (Adelaar), op 1 ronde. 8. B. Veen (Adelaar), op 1 1/4 ronde. Bij de A-klassers bleef men aanvan kelijk bij elkaar, hoewel herhaaldelijk werd geprobeerd er tussen uit te gaan. Er kwamen wat achterblijvers, waaron der Wout van 't Klooster en Bart de Wolf, die voor het eerst in deze klasse meereden. Zij reden de wedstrijd beiden uit. Otto de Weerd gaf goed partij maar hij moest tenslotte toch lossen, hetgeen geen schande was, want renners als Damo, Brechler en Gooijer konden het evenmin bolwerken. Opmerkelijk was het goede rijden van het Adelaar-lid Jan Boog, die vorig jaar nog adspirant was. Hij hoorde tot de weinigen, die tot vijf ronden voor het einde het tempo van Geurt Pos en Bertus Lute konden blijven volgen. Toch moest hij zijn derde plaats in de derde ronde nog afstaan aan het Amers- foort-lid Morelissen. 1. Geurt Pos (Adelaar), 60 km. in 1.36 In dit nummer van ons blad beginnen wij met een grote foto prijsvraag, welke meerdere weken in ons blad zal lopen en, zoals vrijdag j.1. reeds werd medegedeeld, hebben wij aan deze prijsvraag 200.aan prijzen verbonden, verdeeld alsvolgt 1 prijs van 50. 1 prijs van 40. 1 prijs van 30.— 1 prijs van 20. 1 prijs van 10. 5 prijzen van 5. 10 prijzen van 2.50 Deze prijzen zullen bestaan uit waardebonnen, die uitsluitend bij de aan de prijsvraag deelnemende firma's in betaling kunnen worden gegeven. In ons blad van heden vindt U, afgedrukt op een geheel afzon derlijke bladzijde, 28 foto's van winkelzaken en bedrijven, welke medewerken aan deze prijsvraag en ook meerdere volgende dins dagen zult U weer 28 foto's in ons blad aantreffen. De belangstelling voor deze prijsvraag is n.1. zó groot, dat er wel vier weken nodig zullen zijn om de foto's van alle deelnemende zaken te plaatsen. De foto's, die we heden opnemen, kregen de volgnummers 1 tot en met 28, de foto's van volgende week nummeren wij van 29 tot en met 56 en gaan zo door tot alle foto's zijn geplaatst. Het is niet uitgesloten, dat U enkele foto's in een der volgende series wéér aantreft, maar laat U daardoor niet afleiden. Van alle deelnemende firma's, waarvan een foto in ons blad voorkomt, vindt U in dezelfde courant een advertentie en uit elke advertentie kozen wij enkele woorden, die wij ook plaatsten onder de foto van de desbetreffende firma. De abonné's, die aan de oplossing van de prijsvraag wensen deel te nemen, en dit zullen er uiteraard zeer velen zijn, moeten de woorden onder de foto's opzoeken in één der adverenties in hetzelfde nummer van de courant. Langs deze weg kunt U vaststellen welke firma's de foto's lieten plaatsen. Het is niet uitgesloten, dat U een enkele foto van een pand in Uw omgeving direct kunt thuis brengen, maar wij adviseren U raadpleeg de advertenties goed, want er kon wel eens een addertje onder het gras schuilen. Wat U moet doen wanneer U een oplossing wilt inzenden Alle volgnummers schrijft U onder elkaar met daarachter de woorden welke onder de foto's voorkomen en daar achter de namen van de desbetreffende firma's zoals die in de desbetreffende advertenties voorkomen, maar zeer juist, want anders is uw oplossing fout. Schrijf b.v. niet Damessalon Niemandsverdriet wanneer in de adver tentie Salon Niemandsverdriet is vermeld. Vermeld ook de juiste voorletters en laat geen voorletters weg. Het is niet de bedoeling, dat U na plaatsing van elke serie foto's een oplossing inzendt. De door U verkregen lijst met 28 nummers moet U bewaren en volgende week aanvullen met de nummers 29 tot en met 56 en zo doorgaan tot alle foto's zijn geplaatst. In het nummer waarin de laatste foto's worden opgenomen zullen wij mededelen hoe en wanneer U de oplossing moet inzenden. Kosten zijn daaraan niet verbonden. Wij wijzen er nog op dat alle leden uit een gezin aan de prijsvraag kunnen deelnemen, maar deelname is slechts mogelijk voor die gezinnen, waarvan het hoofd bij ons als abonné staat ingeschreven. Bewaar de bladzijden van onze courant, waarop de foto's zijn afgedrukt, goed, opdat U ze nog kunt raadplegen wanneer onver hoopt Uw lijst mocht zoekraken, 't Is niet gezegd, dat wij nog bladen voorradig hebben, indien U nog een exemplaar nodig mocht hebben. De deelnemende firma's en wij van de krant wensen U veel succes. Administratie SOESTER COURANT. „De klok terug zetten" is een uitdruk king, die vrijwel niemand graag hoort gebruiken in verband met iets dat hij wil gaan doen. Over het algemeen geldt „de klok te rugzetten" als iets dat men niet doet. Nu is roomboter door margarine roe ren niet het ergste wat ons kan over komen, maar het is een duidelijke er kenning van de mislukking van de ge leide bedrijfseconomie op dit gebied, dat we eigenlijk eerbied moeten hebben voor de openlijke erkenning van die mislukking. Er werd gedacht, dat met veel getheo retiseer de oude wet van vraag en aan bod wel kon worden weerstaan. Dat is nog nooit gelukt, en zal ook nooit luk ken. Soms lijkt het er wel even op, vooral als de financiële sof even door een bepaalde klasse kan worden opgevangen (in dit geval de belastingbetaler), doch het moment komt zonder mankeren, dat de wet van vraag en aanbod zich wreekt. Zover zijn we al een poosje in de zui velindustrie. Er werd vergeten, dat wij het op zuivelgebied in Europa niet al leen voor het zeggen hebben en nu zitten we met al ons leiden en garan deren op een 10 cent per liter hogere kostprijs dan b.v. Denemarken, waar door we natuurlijk geen schijn van kans meer maken met onze zuivel. Hoe die Denen het flikken, zo veel goed koper te zijn, daar blijf ik buiten. Misschien doen ze het op een meer ef ficiënte manier, mogelijk hebben ze niet zoveel overtollige ballast als de neder- landse boeren mee te torsen. Hoe het ook zijn mag, dat dubbeltje verschil is er, waar dan nog bij komt, dat ook de melkprijzen in België en Luxemburg aanmerkelijk lager liggen. Wij hebben intussen, via de nodige in- stanties, onze zuivelindustrie zo goed 1 op poten gezet, dat we een revolutie onder de melkveehouders zouden ver- I oorzaken, wanneer we drastisch aan de prijzen zouden gaan peuteren. Daarom nu de poging om ons de sof te 1 laten opeten door de roomboter door de margarine te mengen, i Bij voorbaat staat mislukking hiervan i m.i. al vast, want we zijn in Holland, j het boterland, tot puike margarine-eters opgefokt. 1 Voor „de klok terug zetten" (ook voor de oorlog hadden we al melange) voelt het publick niets. Bovendien zijn de I meeste mensen het zo zoetjes aan beu I voor alle soffen van geleide zus of zo te moeten opdraaien. H. OEKMAN. 2. Bertus Lute (Adelaar), op V2 lengte. 3. E. Morelissen (Amersfoort), op 400 m. 4. Jan Boog (Adelaar), op 450 m. 5. H. Visser (Adelaar), op 3/4 ronde. 6. Nic. Lute (Adelaar), idem. 7. B. Dolleman (Adelaar), op 1 ronde. 8. Bart de Wolf (Tempo), op 2 ronden. 9. Burgsten (Amersfoort), op 2 ronden. 10. Ligter (Adelaar), op 2 ronden. 11. Wout van 't Klooster, op 3 ronden. S.E.C. heeft in weken al geen competi tiewedstrijd meer gespeeld, zodat het verstandig was zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Bilthoven te spelen. Deze werd door enkele hon derden toeschouwers bijgewoond. S.E.C. speelde zonder De Bruin, die vervangen werd door W. van Dijk, terwijl voor Brouwer L. de Rooy mee speelde. Van Breukelen speelde voor het eerste na zijn ziekte weer mee. S.E.C. was veel sterker dan Bilthoven, dat eveneens met twee invallers speel de, en na verschillende aanvallen van de gastheren scoorde Admiraal het eer ste doelpunt uit een vrije schop van Nij- holt. Er was toen een half uur ge speeld. Weer was het Admiraal die kort voor rust scoorde, toen hij de bal voor zijn voeten kreeg. Een veropgedrongen S.E.C. toonde zijn overwicht in de tweede helft en na 17 minuten maakte Ruttenberg op zijn eentje het derde doelpunt. Na 25 mi nuten scoorde Van Dijk de vierde goal en hierbij bleef het. Als er deze week geen wijziging in het programma komt is S.E.C. zondag weer vrij.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1