VRIJDAC Alles staat II beter Brillen en Foto SALON KOPPEL VAN ESSEN Neem geen risico! De [Doderne HEROPENING. Muziekinstrumenten, Gramofoonplaten, Bladmuziek euz. Muziekhandel „DE GOUDEN SNAAR" Open brief aan mevrouw Keinhorst. VOOR UW FEEST! Banketbakkerij Kruiswijk Burgerlijke stand. Fa. Klaas de Ruiter Zn. Brandstoffen- en Oliehandel EDEL-ANTHRACIET Dierenbescherming. V.V.D. als uw haar goed verzorgd is. Gaat Soest weer dammen Oud Soest. R.K. Middenstandsvereniging. Demonstratie Zelfschilderen. Geslaagd. N.V.E.V. P.V.0. 60 jaar. DAARVOOR BEHOEFT U NIET NAAR DE STAD! NIEUW ENHUIS Kapsalon W. A. BUTZELAAR Maison Kaayk bestaat 45 jaar. Merkwaardig Schriftelijk Vleesvee! SOESTER Geslaagd wam Vuipen- Houder Damesshai Onze zaak, welke voorheen gevestigd was in het perceel F. C. Kuiperstraat 5, behoefde de laatste tijd een grotere ver koopruimte. In verband hiermede hebben wij onze zaak in verplaatst naar STEENHOFFSTRAAT 15. In deze ruimte, waar in wij een zeer doelmatige indeling hebben kunnen maken, zullen wij meer dan ooit in staat zijn U onze collecties te tonen. Zaterdag a.s., te 2 uur, zullen wij ons nieuwe pand openen en nodigen U beleefd tot een bezoek uit. STEENHOFFSTRAAT 15 - SOEST - TELEFOON 2132 Mevrouw, U kent me niet, al hebt U me even gezien en ik ken U niet, al zou ik we ten, dat U mevrouw Keinhorst bent, wanneer ik U op straat tegen kwam. Tot de vorige week was U één van de vele huisvrouwen, die in Soest en in ons land wonen, zonder meer. Niemand schonk bijzondere aandacht aan U bui ten uw man, zoals dat bij nagenoeg alle huisvrouwen het geval is. Tot dat A.N.P.-bericht op maandag 3 maart, waarin bekend gemaakt werd, dat op nummer 8670 de 100.000 gevallen was, want toen begon het. Ai gauw was in Soest bekend, dat het lot toebehoord had aan een man die overleden was en niet veel later wist men te vertellen, dat dit de heer Tiek- stra was, die enige jaren geleden als rustend paardenslager van Rotterdam naar Soest kwam en die enkele weken geleden overleed. Toen begon de roddel, die aanvanke lijk niet voor publikatie geschikt was. Er zou een vrouw zijn, die als huis houdster van de heer Tiekstra het lot ingepikt had toen hij overleden was. Later werd verteld, dat wijlen de heer Tiekstra een vriendinnetje had en zij maakte zich meester van het lot dat 50.000 gulden waard was. U hebt om al die verhalen gelachen en u zult ook gelachen hebben om die verhalen in de kranten waarin sprake was van een meneer Tietstra en later van een me neer Tienstra, maar nooit van Tiek stra, zoals de overledene werkelijk heette. U kon daarom lachen want U wist hoe het in werkelijkheid gegaan GEVULDE PASTEITJES CROQUETTEN BITTERBALLEN SAUCIJZENBROODJES of KOUDE SCHOTELS in onze bekende kwaliteit. Soesterbergsestraat 28 - Tel. 2532 GEBOREN Anna Catharina Maria, dochter van A. C. van Senten, bakker, en M. C. van Vliet, Steenhoffstraat 50. Ramond Alexander, zoon van H. Th. de Weert, bedrijfsleider, en R. Fischer, Baarn, Molukkenstraat 6. Maria Hendrika, dochter van H. J. Kui pers, opperman, en A. van der Kruijt, Rotterdam, Heenvlietstraat 7b. Met- je Hendrika, dochter van J. Berkhof, chauffeur, en T. van der Pol, Vinken- weg 23. Gerard Wichard Lucjan, zoon van Z. L. Prowodowski, lastech- nicus, en J. Troost, Dorresteinweg 22. Leendert Willem, zoon van W. Pu- reveen, tuinman, en G. C. van Gende- ren, Driftje 4. Adrianus Johannes, zoon van I. Abbel, handvormer, en M. A. Mazirel, Heuvelweg 25. Dita Ma ria Hendrika, dochter van H. C. Tes- sen, militair, en M. W. de Ruig, Chr. Huygenslaan 55. Pieter, zoon van P. van Barneveld, fabrieksarbeider, en S. Pater, Schaepmanstraat 89. Aibertus Hermanus, zoon van H. C. Rietveld, besteller P.T.T. en G. M. de Haas, Gen. Winkelmanstraat 24. Hum- phrey, zoon van B. Wilmot-Klink, mili tair, en L. Muller, Plesmanstraat 143. Victor Eduard, zoon van A. Jansen, au tomonteur, en Th. M. Metheuver, Schaepmanstraat 1. ONDERTROUWD Barend van Ginkel, kok, Molenstraat 70 en Willempje Tho massen, dienstbode, Praamgracht 3. GEHUWD Adrianus August Jacobus Rats, reclameadviseur, Kamp 50, Amers foort en Willy Jansen, verkoopster, Laanstraat 91. Herman de Bree, bakkersknecht, Schoolstraat 38 en Teun- tje Smit, zonder beroep, Beetzlaan 46. Johannes de Jager, stempelmaker, Steenhoffstraat 57 en Maria Hendrika Koster, laborante, Schrikslaan 15. Johannes Gijsbertus van Hamersveld', varensgezel, Hoogland en Maria Theo- dora Schaefer, naaister, Koninginne- laan 123. OVERLEDENCatrina Wilhelmina Mostertman, 86 jaar, zonder beroep, weduwe van P. Ruitenbeek, Molen straat 75. was en U wist dat niemand zoveel recht had op deze halve ton als uzelf. Zo is het gegaan. De heer Tiekstra nam bij iedere nieuwe kans op de 100.000 een lot van de heer Soek, maar de voor laatste keer niet, want hij kocht het in Hilversum. Hij woonde in Soest en U kende hem omdat U eveneens uit Rot terdam kwam. Toen U bij de laatste verkoop van de loten het tientje wilde kopen, zoals U dat gewoonlijk doet, kwam U van de heer Tiekstra - die inmiddels in Pasadena lag - te weten, dat hij wel weer een half lot wilde hebben, maar dat hij niet zeker wist of de heer Soek hem hieraan wel helpen kon, omdat hij de voorlaatste keer zijn lot in Hilver sum gekocht had. De heer Tiekstra heeft U niet verzocht een half lot voor hem te gaan kopen of het U niet opgedragen. U ging bij de heer Soek het tientje halen dat U iedere keer met uw man neemt en U hebt aan de heer Soek ge vraagd of U voor de heer Tiekstra een half lot kon krijgen. Dat kon inderdaad en U kreeg het lot 8670, waarop later de 100.000 zou vallen. De heer Soek noteerde dat het bestemd was voor de heer Tiekstra. U bezocht de heer Tiekstra en zei hem dat U een lot voor hem had. Dat vond hij wel fijn, maar hij had geen geld om het te betalen, zodat U het weer meenam en met uw man besloot het maar te houden terugbrengen naar de heer Soek was ook zo raar. U bezocht de heer Tiekstra nog eens, waarbij het lot niet ter sprake kwam en bij een volgend bezoek was hij overleden. Toen kwam het tweede bericht en aan een broer van de heer Tiekstra en diens zoon werd meegedeeld dat hun overleden broer en oom het lot gekocht had waarop de 100.000 gevallen was. Deze heren kwamen dus direct in het geweer, mevrouw, en eisten van U dit lot, dat U betaalde. De politie bemoeide zich er even mee, maar niet lang, want dit is geen zaak voor de politie. Niet lang daarna kwam de deurwaarder bij U aan de deur en zeer terecht moest hij zonder lot naar huis terug. Intussen had de directie van de staats loterij besloten het lot niet uit te beta len want de heren Tiekstra bliezen hoog van de toren en zij hebben inmid dels mr. De Blécourt in de arm ge nomen, die hun aanspraken op het lot zal moeten waar maken. Dat zal hij niet kunnen, mevrouw, want het lot is in uw bezit en U hebt het betaald. De heer Soek heeft genoteerd dat het lot voor wijlen de heer Tiekstra was, maar niemand kan een collecteur van de staatsloterij verplichten aantekening te houden van de mensen die de loten kopen, dus als hij geen Tiekstra maar KERKPAD N.Z. 1 F. C. KUIJPERSTRAAT 4 TELEFOON 2788 Neemt proef met onze prima Afm. II ƒ12.05 Afm. III ƒ13.05 Speciaal voor trechterhaarden Afm. IV ƒ9.55 Beter en veel goedkoper dan de tegenwoordige Wales-Anthraciet. Anthraciet eierkolen 8. Jansen op zijn lijst gezet had dan was het ook goed geweest. Als wij in ons land een jury-rechtspraak hadden dan zou bij voorbaat al vast staan dat U straks de 42.500 gulden rustig kunt in casseren, maar nu zullen er nog wel wat haken en ogen aan te pas komen. Geen zorg, echter, want U hebt het lot en U hebt het betaald, dus het moet al heel gek gaan als de rechter beslist dat wijlen de heer Tiekstra eigenaar van het lot was. waarvan de betaling hem ongelegen kwam. U woont in een huis dat U verlaten moet omdat de eigenaar het betrekken wil. Dat is helemaal niet prettig, want huizen zijn schaars in Soest. Als U echter die 42500 gulden uitbetaald krijgt dan wordt het veel gemakkelijker en heel veel Soestenaren hopen dat dit gebeuren zal en zij rekenen erop, want zij zijn er van overtuigd dat dit U toe komt. En terecht, meen ik. De Nederlandse Vereniging tot bescher ming van Dieren, afd. Soest, houdt maandag a.s. de jaarvergadering in hotel De Gouden Ploeg. Na de jaarver slagen komt de verkiezing van bestuurs leden aan de orde. Mevr. E. Roelofs- Weijer en de heer J. C. van Boven tre den periodiek af. Zij stellen zich her kiesbaar. Een forum, bestaande uit de dierenarts van de vereniging en enige bestuurs leden, zal vragen op het gebied van de dierenbescherming beantwoorden. De afd. Soest van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie vergadert he denavond in het Oranje Hotel. De can- didatenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen zal vastgesteld worden. Ga naar „de speciaalzaak" voor iets aparts op 't gebied van Soesterbergsestraat 44 - Soest Telefoon 2045 Ruim 35 jaar geleden werd in Soest een schaak- en damclub opgericht en enkele jaren waren schakers en dam mers gecombineerd. Toen bleek dat schakers meestal geen dammers zijn en dammers niet zoveel van schaken weten en dertig jaar geleden gingen schakers en dammers in goede ver standhouding uit elkaar. De damclub Soest, met de heer S. de Zoete als voorzitter, koos als clublokaal een zaal in Oranjehof en met goede re sultaten is enige jaren in de eerste klasse van de nederlandse dambond gespeeld. De drie gebroeders Bakker waren met hun vader de spelers, die een belangrijk deel aan het succes bijdroegen. Er heerste een prettige teamgeest onder de leden, maar in die tijd was het net als na de oorlog, te weinig leden. Er werd begonnen met 20 dammers, maar het werden er steeds minder en al gauw was het gebeurd met de ver eniging, die omstreeks 1930 van het toneel verdween. In 1933 werd een nieuwe vereniging opgericht die „Ons Damgenoegen1' heette. Het team dat deze vereniging uitbracht speelde in de eerste klas. Bij de oprichting werd een bestuur ge vormd, dat bestond uit de heren D. Waal, voorzitterP. Reeringh, secre taris D. Grasmayer, penningmeester R. Damen, commissaris en G. M. van Eek, algemeen adjunct. Tot in de oor log werd deelgenomen aan de compe titie, maar toen ging de vereniging de weg van vele verenigingen tijdens de duitse bezetting en zij verdween. In 1945 werd „De Variant" opgericht. Voorzitter werd de heer D. Waal en hij is dit bijna steeds geweest tot 1957, toen ook deze vereniging opgeheven werd. Het waren vooral de heren Ooms, Waal, Damen en Collet, die met su bliem spel de vereniging van de derde afdeling in twee jaar naar de eerste klas brachten. Er werd met enthousias me gespeeld maar ook deze vereniging was aangewezen op de oude leden en omdat er geen jeugd was, die zich aan het voorbeeld van de ouderen kon spie gelen, was ook deze vereniging ge doemd te verdwijnen. Dat gebeurde het vorig jaar. Hedenavond zullen de heren, Collet en Damen proberen opnieuw een vereni- ging op te richten en er zijn al verschil lende dammers, die medewerking toe gezegd hebben. Het is echter te hopen, dat het nu een vereniging wordt die de jeugd weet te interesseren, want een gezellige vereniging, met een goede sfeer en veel enthousiasme redt het toch niet als alleen de middelbare leeftijd vertegenwoordigd is. De dam- jeugd moet er ook zijn. De lezing over Oud-Soest, die de heer E. Heupers twee weken geleden voor de leden van 't Nut zou houden, kon toen door de slechte weersomstandigheden niet doorgaan. Nu spreekt de heer Heupers donderdag a.s. in het Oranje Hotel. BIRKSTRAAT 2 (verkeersplein) Zie de etalages Hedenavond spreekt de heer Hans Velu voor de leden van de R.K. Midden standsvereniging in de kleine zaal van Eemland over „Europa, ons nieuwe va derland". Aangemoedigd door het grote succus met de vorig jaar gehouden demonstra tie houdt de fa. Kraal morgenavond wederom een demonstratie „Zelfschil deren". Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer. Onderstaande personen slaagden resp. voor het rijbewijs A (motor-scooter) of het rijbewijs B-E (auto) Rijbewijs B-E mevr. H. Janssen-van Raaij, mevr. Timmers-Loman, en de heren H. Kok, P. Batenburg, D. van Lambalgen, P. Kok, G. v. Wijk, L. v. d. Vlag, L. Dijkstra, M. v. d. Hoed en F. K. Visser. Rijbewijs Amej. K. Visserink, mej. K. Ditmar, mej. S. Tonnema en de he ren G. Knoops, H. Kuijer, M. v. d. Hoed, G. Taalmeijer en P. Coreman. Alle genoten hun opleiding bij Baten- burg's Erkende Auto- en Scooterrij school, Parklaan 33, alhier. Door de afd. Soest van de Ned. Vrou wen Electr. Ver. werden twee excur sies gehouden naar de nieuwe melk fabriek V.G.M. te Hilversum. In de ochtenduren brachten 70 dames een bezoek aan deze nieuwe, geheel naar de eisen des tijds ingerichte fa briek. In de gezellige, met moderne meubels en verlichting ingerichte, sfeervolle ontvangzaal, heette de heer Jenken de dames welkom. Aan de hand van een plattegrond legde de heer J. uit hoe het bedrijf werkt. In de fa briek is dit onmogelijk door het la waai dat de machines maken. De melkbussen komen op vrachtauto's de fabriek binnen rijden en worden naar de daarvoor bestemde plaats ge bracht. Hier neemt men monsters en wordt de melk op vetgehalte gecon troleerd. Daarna wordt de melk in een daarvoor bestemde bak gestort en ver voerd naar de tanks, waar zij gedeel telijk ontroomd en op 2V2 vetgehal te gebracht wordt. Daarna wordt de melk gepasteuriseerd en gedeeltelijk in flessen gedaan. Gestereliseerde melk wordt geleverd in flessen, afgesloten met een kroonkurk en is langer houdbaar als ze gesloten blijven zelfs wel een jaar. Deze laatste soort heeft echter door de hoge verhitting tot 108 graden veel van zijn voedingswaarde verloren. Voor on- Melkpoeder wordt al in geen 5 jaren meer gebruikt. De voorzitster, mevr. H. v. Veeren-v. Lohuizen, dankte na mens de leden de heer Jenken en de di rectie, voor de prettige ontvangst. Het was weer een van de vele leerzame ex cursies, die de N.V.E.V. steeds opnieuw voor haar leden weet te organiseren. Begin volgend jaar bestaat P.V.O. 60 jaar en dit dient op waardige wijze ge vierd te worden. Dit kan alleen als het corps volledig is, zodat nu reeds ge zocht wordt naar een tamboer-maitre, die in staat is de tamboers op te leiden. De laatste jaren had P.V.O. een tam boer-maitre, die niet in Soest woonde, maar deze heeft bedankt, zodat er een nieuwe moet komen. Wie er voor voelt en blijk geeft aanleg te hebben kan verzekerd zijn van een prima opleiding. Er zijn op het ogenblik 8 tamboers, maar als het moet dan kunnen er twaalf van instrumenten voorzien wor den en als de nieuwe tamboer-maitre De foto's voor de prijsvraag worden vervaardidgd door „FOTO ASTRA" - SOEST actief is dan zal dit gauw kunnen ge beuren. De vereniging doet een beroep op de oud-leden om medewerking, maar vraagt ook anderen, die er voor voelen de klarinet, tuba of bas te bespelen, ter wijl ook altblazers steeds welkom zijn. Voor de viering van het 60-jarig be staan is een concours aangevraagd en tijdens dit concours dienen alle P.V.O.- ers er piekfijn uit te zien, ook de nieu welingen en dit betekent dat er weer geld nodig is voor uniformen. Er is dan ook een feestavond belegd, welke 29 maart a.s. gehouden wordt in Eemland. Deze feestavond is in de eerste plaats bedoeld om de uniformkas te spekken, want die is weer leeg. Daarnaast zal getracht worden zoveel mogelijk do nateurs te krijgen, want uniformen kosten veel geld. U zult verrast staan over onze sortering in ELECTRISCHE ARTIKELEN, zoals: SCHEMERLAMPEN - ELECTRISCHE KLOKKEN - LAMPEKAPPEN enz. Voorts alle artikelen en appa raten op sanitair- en electrisch gebied. VAN WEEDESTRAAT 23 TELEFOON 2577 Ook Uw Loodgieter en Electriciën VAN p/r KAPSEL ZAL U NOG meR FLATTEREN STEENHOFFSTRAAT 53 TEL. 2842 verwacht bezoek een paar van deze flessen in huis te hebben is dan ook de bedoeling. Yogurt wordt bereid door aan de melk zekere bacteriën toe te voegen. In speci aal daarvoor bestemde tanks wordt zij op temperatuur gebracht en na 2 uren is de melk veranderd in een smakelijk, gezond en voedzaam product. Na deze voorlichting werd van een ga lerij af de fabriek bezichtigd, zodat men van bovenaf kon zien hoe alles in zijn werk ging. Hoe de machines het werk deden en de flessen melk, kar nemelk, yogurt, room, pap en choco- melk keurig hygiënisch afgesloten voor het gebruik gereed kwamen. Na de bezichtiging van dit interessan te bedrijf werd de dames in de ont vangzaal een kopje koffie aangeboden. Er werden vragen gesteld. O.m. hoe het toch komt dat de melk zo vaak aan brandt en of er ook melkpoeder in ver werkt is. Het aanbranden kan men voorkomen door bij het koken de scha kelaar van het fornuis éérst op 1 te zetten en na een korte tijd op 3 over te schakelen deze behandeling kan men ook op gas toepassen. Ook kan, ter voor koming van aanbranden, de pan eerst met een weinig water worden opge zet, waarna de melk toegevoegd wordt. Aan de Koninginnelaan is reeds jaren gevestigd een gerenommeerd kappers- bedrijf. Het werd gesticht door wijlen de heer G. Kaayk en sinds diens vroegtijdig overlijden voortgezet door mevr. de Wed. Kaayk, die zich in 1923 de steun verzekerde van de heer C. van Rouwen daal, die als bedrijfsleider optrad in dezelfde branche, waarin hij te voren reeds als jong maatje de scheerkwast hanteerde. Dat was in de goede, oude tijd, toen de scheerklanten tot tien uur 's avonds en soms nog later bleven plak ken en het wel en wee van alle dag over de tong ging bij de dorpsbarbier. In 1938 eigenaar geworden, heeft de heer Van Rouwendaal de zaak in gesta dige groei zien ontwikkelen en werd deze, behalve door heren en jeugdige mensen, naar de verlangens en eisen van de moderne tijdgenoten een gaarne gezochte gelegenheid voor de verzor ging van de hoofdtooi der dames. De damesafdeling is dezer dagen geheel vernieuwd en naar de eisen des tijds ingericht tot een bedrijfsruimte, waarin het goed is te verblijven om de vak kundige behandeling, mede steunend op de bekwaamheid van goed geschoold personeel, te ondergaan. De officiële opening van deze afdeling vindt plaats op zaterdagvoormiddag, 15 maart a.s. Men zal het interieur niet herkennen door de wijze, waarop het oude in een nieuwe weldadig aandoende en prak tisch ingerichte bedrijfsruimte is her schapen en waarin alles meewerkt om met zorg aan elke cliënte individueel de gewenste haartooi te geven. Vanaf 10 uur des morgens zal men ge legenheid hebben van de vernieuwing kennis te nemen en zal de heer Van Rouwendaal gaarne een ieder ontvan gen, die belang stelt in en ook inte resse heeft bij de gunstige, moderne ontwikkeling van deze tak van een be drijf, dat in heel de gemeente bekend heid geniet. Waar de werkzaamheden in de herenafdeling sinds enkele maan den zijn overgedragen aan de heer Koe- lewijn, is de heer Van Rouwendaal thans in staat zich geheel te wijden aan zijn damesafdeling. Een lijkauto, die zaterc Birkstraat reed in de foort, zwenkte te ver reed daarbij de 70-jari; die op de rand van Mevr. S. kreeg een werd naar „De Lichte De lijkauto was doorj niets gebeurd was. De politie heeft de lij kunnen opsporen. De klaarde inderdaad ove te hebben gereden, ma rijding had hij niets g bleek geen beschadigini onderzoek wordt voort Heden wordt op alle sc telijk examen afgenorm keersexamen, ingesteld bond voor Veilig Verk wordt afgenomen door Soester politiekorps. Morgenmiddag (woensi heeft verkoop van vlee slachthuis. De wandeltochten, wel dag, alhier onder auspi< Wandelsportbond, door regelings commissie we zijn een groot succes ge Alles heeft ertoe mede£ tochten te doen slagen, terweer was wel bijzone een wandeling door d en langs de stille weg ving. Ongeveer 260 de den zich des middags het militair tehuis „H Zij maakten deel uit va groepen, waarvan de s in hun fleurige pak; Openbare school met Laetitia 47, W.S.V. V 27, W.S.V. Kruiskamp Vlido 21, Gemeentepc W.S.V. Trekvogels An 60 individuelen. De goede hulp van d plaatselijke E.H.B.O. i schikbaarstelling van tehuis werd weer op h Na afloop reikte voor: in Huis ten Halve de h» die bestonden uit een z met de uitbeelding va verenigingsprijs was ee voetstuk en daarboven Vrijdagmiddag 7 maart, zacht en kalm overleden, mijn echt genote SOPHIA ELISABETH VAN LIER. H. J. A. HARDERS. Soestdijk, Ir. Menkolaan 63. De begrafenis vond heden plaats op de Ned. Herv. Begraaf plaats te Soest. WERKSTER gevr. voo een halve dag p. week Mevr. Ruitenbeek, Gal lenk. Pelsweg 2A. Grote houten electrisch» WASMACHINE te rui len tegen kleinere. Heuvelweg 35. Dame, b.b.h.h., zoekt 'i ZIT-SLAAPKAMER me vaste wastafel. Br. no 742 bur. Soester Crt. Prima merk. met vol ledige garantie, voor zien van H karaats gouden pen. In diverse tinten verkrijg- ^90 baar. dechts Lang en zeer ro) Keuze uit vele mo< ne tinten en dess Vervaardigd van ny dus uitspoelen - dro en zo weer te dragen.

Soester Courant | 1958 | | pagina 2