w KWAK Drukkerij SMIT TWEEDE BLAD SOEST. Passiespel voor de R.K. Instuif. GAZELLE RALEIGH fUGERS RIJWIELEN Burgerlijke stand. Amateursavond voor Sporthal. Klaar met de schoonmaak FLEUR UW KAMER OP GEERVLIET KLAAS DE RUITER ZN. Zevende en laatste interclubontmoeting „Tempo". Spreekuur Burgemeester. De moderne Kapsalon W. A. BUTZELAAR S.E.C. verslaat derde klasser B.V.C. met 5-1. DAARVOOR BEHOEFT U NIET NAAR DE STAD! NIEUWENHUIS Kwaüteitsdrukwerk VAN DE „SOESTER COURANT' VAN DINSDAG 25 MAART 1958. Gabriël Smit schreef enige jaren gele den een passiespel, waarbij hij ervan uitging, dat een directe uitbeelding van Jezus' lijden uitgesloten was. Hij heeft daarom een spel geschreven, waarbij de belangrijke getuigen van dit lijden, Simon van Cyrene, die het kruis van Jezus droeg, en de jongeling, die in de hof van Gethsemané de Ro meinse soldaten ontvluchtte met achter lating van zijn mantel, verhalen van hun wederwaardigheden, die vooraf gaan aan het sterven van Christus. Algemeen is men van mening, dat voor beiden het aanschouwen van Jezus' lij den een keerpunt in hun leven bete- KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL2030 Betaling in overleg. GEBOREN Jeannette, dochter van H. C. P. Geers, militair, en A. Verbeek, Generaal Win kelmanstraat 69. Henricus Christi- aan Marie, zoon van C. H. M. Cle- mens, adjunct-referendaris N.S., en T. C. Wijnants, Eikenlaan 81. Adria- nus Lambertus, zoon van P. W. Wijn tjes, landbouwer, en J. C. Hoogduin, Birkstraat 149. Bernardus Martinus Lodewijk, zoon van J. T. Pas, elektri- ciën, en J. H. Talens, Generaal Win kelmanstraat 133. Wilhelmus Pe trus, zoon van A. A. de Kruijf, lasser, en B. C. Groenestein, Klaarwaterweg 102. Eduard, zoon van J. Wallenburg, radiomonteur, en C. Blok, Utrecht, Olm- straat 2 Robert Paul, zoon van A. C. Hendriks, steigermaker, en P. Broek, Beetzlaan 11. Addy, dochter van J. de Jager, kantoorbediende, en C. G. Link, Amsterdam, Hofmeyrstraat 18 II. Robert Johannes, zoon van P. van Ooijen, typograaf, en D. A. Hardeveld, Troelstrastraat 39. Lucienne, doch ter van R. Robert, vertegenwoordiger, en M. J. de Vries-, Prins Hendriklaan 4. Theodora Adriana Leo, dochter van L. Vosman, rijkswerkman, en B. W. Huijskes, Kerkpad N.Z. 73. Catharina Mathilda Maria, dochter van W. A. N. Broeken, militair, en M. M. Schrij- vens, Chr. Huvgenslaan 61. Els, doch ter van D. Boerema, stuurman grote vaart, en S. Post, Van Weedestraat 5a. Anthonia Beatrix Maria, dochter van C. P. Merts, monteur, en C. M. Vegten, Generaal Winkelmanstraat 23. Jozef Petrus Maria, zoon van J. R. Kok, landbouwer, en W. M. Wante naar, Peter van den Breemerweg 7. Irene Hendrika Maartje, dochter van M. H. A. van Veeren, candidaat-nota- ris, en E. A. Backert, Stadhouderslaan 126. Dirkje, dochter van A. Kuij- venhoven, schilder, en G. van de Munt, Eikenlaan 7. Carolus Maria, zoon van P. J. Hulscher, vertegenwoordi ger, en E. F. M. Wijnants, Heuvelweg 18. Johannes, zoon van E. Kingma, militair, en F. J. Posthuma, Baarn, Amsterdamsestraatweg 29. ONDERTROUWDFloris Kersbergen, tuinbouwkundige, Piet Heinstraat 116 en Johanna Elisabeth van Lokhorst, lerares bij het nijverheidsonderwijs, Sparrenlaan 5. Willem Dijkstra, mi litair, marktkazerne, Geertruidenberg, en Maria Karla de Haan, zonder beroep, Oude Tempellaan 14. Willem J m van der Craats, typograaf, Ir. Menko- laan 61 en Nellie Kooiman, kantoorbe diende, Verlengde Talmalaan 9. The- odorus Jacobus Johannes Vriezenga, electrotechnicus, Ossendamweg 59 en Elly Hoogcarspel, secretaresse, Adriaen Beijerkade 32, Utrecht. Teunis Ter louw, bakker, Julianalaan 22 en Antje Kersten, gezinsverzorgster, Prins Bern- hardlaan 14. Jan van der Vaart, pannendekker, Mauvestraat 53, Baarn en Louisa Wiss, zonder beroep, Nieuw- straat 8. GEHUWD Barend van Ginkel, kok, Molenstraat 70 en Willempje Thomas sen, dienstbode, Praamgracht 3. OVERLEDEN Johanna Maria Schre- derhof, 65 jaar, zonder beroep, gehuwd met W. Zwolsman, Middel wijkstraat 49. Aafje van Dijk, 35 jaar, zonder be roep, gehuwd met G. Rodermond, Bet- je Wolfflaan 43. Willempje Jansen, 80 jaar, zonder beroep, gehuwd met J Floor, Koninginnelaan 171. Adriaan- tje Briedé, 85 jaar, zonder beroep, ge huwd met J. van Herwaarden, Kerk pad N.Z. 11. Gerardus Hendrik Prent, 72 jaar, zonder beroep, weduwnaar van H. M. E. van de Reep, Soesterbergse straat 125. Johann Matthias Chris- tian Friederichs, 75 jaar, zonder beroep, gehuwd met W. J. H. Wilde, Olijke- weg IA. kende. Dit passiespel zal morgen (woensdag) opgevoerd worden in het St. Josefge bouw onder de naam „Terug naar Geth semané". Het vorig jaar heeft een enthousiaste groep jongeren het spel voor de eerste maal opgevoerd. Zij wilde hiermee o.a. bewijzen, dat het niet waar is wat algemeen beweerd wordt, dat de jeugd van tegenwoordig weinig voelt voor iets dat inspanning kost om tot een goed resultaat te komen. Dit goede re sultaat werd bereikt door het beter laten beleven van het Paasfeest door de toeschouwers. De amateurgroep, die dit spel opvoert, komt uit Amsterdam. Hans Post speelt Jocob, de gevluchte jongeling Peter de Nijs Benjamin, zijn vriend Henk Mo lenaar Elias, een oom van Jocob Bob Jansen Ezechiel, een schriftgeleerde Gerard Stootman is Simon van Cyrene, Nico Diepen is Rufus, de zoon van Si mon, Piet Begheyn is Alexander, de tweede zoon van Simon en Jan Vor- stenbosch is een romeinse soldaat. De eerste vier bedrijven spelen op Goede Vrijdag en het vijfde bedrijf op de middag van de eerste paasdag. De plaats van handeling is voor de eerste drie bedrijven een plein voor het woonhuis van Elias, het vierde bedrijf een kamer van Elias' woning en het vijfde bedrijf speelt in de tuin bij de hofstede van Simon van Cyrene. Het is een lofwaardig streven iets te organiseren voor de stichting van een sporthal en het is te prijzen, dat de Soester Sportfederatie dit doet. Wel is het gewenst, dat dit dan beter gebeurt dan de eerste maal, want woensdag avond hebben veel te weinig mensen een gezellige avond gehad. Bij de Soester Sportfederatie zijn 22 verenigingen aangesloten met duizen den leden, die zelf belang hebben bij een sporthal, maar geen enkele vere niging kreeg het verzoek mee te hel pen de zaal van Eemland stampvol te maken, zodat deze slechts voor een derde gevuld was, In mei wordt de tweede avond gehouden en dan moet het anders, want op deze manier is de sporthal er in het jaar 2000 nog niet. De voorzitter van de S.S.F., de heer W. van Schaffelaar, sprak het wel komstwoord. Soest heeft een sport hal nodig. In de eerste plaats voor de verenigingen die zaalsporten beoefenen, maar ook voor hen, die geen deel kun nen hebben aan de schaarse zaalruimte, die er thans in onze gemeente beschik baar is. Het bestuur van de S.S.lf. heeft dan ook gemeend dat van alles gedaan moet worden om een bedrag bijeen te krijgen, dat de bouw van een sporthal mogelijk maakt. In mei zal een tweede amateursavond met quizz gehouden wor den en de voorzitter van de S.S.F. sprak de hoop uit, dat de aanwezigen zich op deze eerste avond zo zouden ver- Het paar Blom-Uiterwijk behaalde 48 punten. Cobi v. d. Ploeg uit Amersfoort tapte, zoals zij dit eerder op het toneel van Eemland deed en The Crazy Blacks de den vreselijk dwaas. Voor de pauze kwam het tweede paar op het toneel en het vergaarde in de quizz 43 punten. Het Tenico-trio be stond uit drie muzikale Soester jonge mannen met een electrische guitaar, een guitaar en een mondharmonica, waar mee zij eigen muziek brachten. Tini van Schinkel (14 jaar) tapte wat beter dan Cobi v. d. Ploeg (13 jaar) en bij de puntenwaardering kwam dit na afloop tot uiting. Na de pauze brachten de dames Ho venier en Sauer en de heren Van Klooster en Mammen een sketch, die zo voortreffelijk de belevenissen van een behangersduo in hun strijd tegen het behang en de cognac uitbeeldde, dat de jury, bestaande uit de heren Van Weelden, Gronloh sr en Gronloh jr de eerste prijs toekende aan dit uitsteken de Hilversumse toneelgroepje. De 3 tapaansende meisjes Van Schin kel en tweemaal v. a. Ploeg behaalden de vierde prijs en na hen traden nog op het duo Willemse, The four Sisters met akkordeons en mandolines en het der de paar voor de quizz. Zij wisten van de jury, bestaande uit mej. Koenders en de heren Brekel- mans en Wegkamp 42 punten te krij gen en bezetten daarmee de derde plaats, want de heer Scholtmeijer had met een aardige moderne verlichting, EEN KROON, EEN KAP, EEN WAND OF STAANDE LAMP. U hoort er weer bij door beter te horen HOORTOESTELLEN zorgen onopvallend, dat geen woord U ontgaat. Ruime keus uit de beste merken: Philips, Audium,Aditone, A Mulcitone. N.V. Instr. handel v/h Fa. P. GEERVLIET - Keizersgracht 411 - A'dam-C. - Tel. 37728 Vraagt geheel vrijblijvend onze brochures. ELECTRA TELEVISIE RADIO Soesterbergsestraat 20a Tel. 2379 KOOPT BIJ DE MAN, DIE OOK IN NOOD U HELPEN KAN. BRANDSTOFFEN- EN OLIEHANDEL Kerkpad N.Z. 1 - Telefoon 2788 maken, dat zij propaganda voor de tweede zouden maken. Het madoline-ensemble „Con Amore" uit Amersfoort speelde voortreffelijk onder leiding van de heer Asperslag een openingsmars en de wals „Lotus bloemen". Cobi Mol, die al eerder in Soest op trad, gaf blijk nog beter met haar ak- kordeon over weg te kunnen dan een paar jaar geleden en zij bracht een tango met veel muzikaliteit. De heer Van Klooster uit Hilversum zong ope rette-aria's van Nico Dostal, waarna Guus Terhorst het eerste paar voor de quizz op het toneel riep. Vorig jaar heeft hij afscheid genomen als organisator van amusementsavon den, maar een beroep op zijn mede werking was niet tevergeefs, zodat hij nu als quizzmaster op het toneel stond. Zijn gezellige babbeltjes en vlotte lei ding maakte het spel tot een gezellig spel, waarbij de zaal meeleefde. de zaal op het bo,rd voorgerekend dat het paar Blom-Uiterwijk en Schmidt- Van Meel de eerste en tweede plaats bezetten met 48 en 43 punten. De be slissing viel echter op een heel ander terrein, want met het gooien van Pij len kon het puntental opgevoerd worden en hierbij kon het zoemertje van Mieke-Johs. Uiterwijk niet ingrij pen. Het echtpaar Oosterbeek gooide voortreffelijk en won daarmee de hoofdprijs, een toiletspiegel. Quizzmaster Guus Terhorst dankte allen, len, die meegewerkt hadden en in het bijzonder adjudant De Raadt van de Soester politie, die met listige verkeers- vragen de quizzdeelnemers in het nauw bracht. De uitslag van de amateurwedstrijd was als volgt 1. Behangers-sketch, 30 punten. 2. Co bi Mol, Amerfoort, 29 p. 3. Tini van Schinkel, Amersfoort, 27V2 p. 4. Tap- dans-tro en The four Sisters, 27 p. 5. Cobi v. d. Ploeg, 26V2 p. 6. Con Amore, 24 p. 7. A. van Klooster, 23 p. „De Adelaar" uit Hilversum viel de eer te beurt om de zevende en laatste interclubontmoeting tussen de wieler verenigingen „Amersfoort, „De Pedaal- ridders" te Amersfoort, „Tempo" te Soest en de „Adelaar" te organiseren. Zondagmorgen in alle vroegte was het bestuur al in de Eemnesserpolder, waar 1 een koude wind uit het oosten blies, j Desondanks waren toch veel renners 1 opgekomen, om in deze laatste rit hun kunnen te tonen en zo nodig nog meer I punten te verzamelen. Om 10 uur werden 16 adspiranten ge start voor een rit van 27 km. over 4 ronden. Al vrij spoedig lag het peleton 1 uit elkaar. Menze v. d. Broek, Nic 1 Westhof en Adri Doekemeijer, allen van j Tempo, en J. Rijn en J. Hoveling van 1 De Adelaar, vormden een kopgroep. De andere renners kregen hierdoor een flinke achterstand en het gehele ach tervolgende peleton lag stukken uit elkaar. De kopgroep ging in fel tempo verder, maar geen der renners kon zich losma ken, zodat de eindspurt de beslissing moest brengen. J. Rijn van Amersfoort ging als eerste over de eindstreep en werd winnaar van de adspiranten. Uitslag1. J. Rijn (Amf.). 27 km. in 46 min. 2. N. de Vries (Ped.). 3. Nic Westhof (T.). 4. J. Hoveling (Ad.). 5. Adri Doekemeijer (T.). 6. M. v. d. Broek (T.). 7. H. Veerman (Ad.). 8. C. Hilhorst (Ad.). Daarna gingen 28 senioren van start voor een rit van 55 km. over 8 ronden. Aanvankelijk was 80 km. vastgesteld, doch door de felle koude werd de rit ingekort tot 55 km. Deze rit kenmerkte zich door een bij zonder felle strijd, zodat ook hier ver brokkeling optrad van het peleton. Er vormde zich een kopgroep van de Temporijders Gerrit Ruttenberg, Koos van Selm, Adri Doekemeijer en Adri v. d. Burgt, die voor het eerst tussen de senioren was geplaatst en de Adelaar renners L. de Boer en C. Ruthers. Koos van Selm en de intussen bijgeko men Wout van Klooster (T.) konden het snelle tempo niet bijhouden en moes ten loslaten, zodat zij terugvielen in het tweede peleton, waarin Dolleman, H. de Boer en Voorn, allen van de Ade laar, reden. Voorn gaf even daarna op. Vervloet en Morelissen van Amersfoort bleven goed bij, doch zij allen waren niet bij machte het leidende peleton in te halen. Morelissen gaf in de laat ste ronde nog op. Gerrit Ruttenberg had de juiste taktiek gevolgd, want in de eindspurt wist hij al zijn con currenten van zich af te schudden en hij vloog onvermoeid over de eindstreep. Uitslag1. G. Ruttenberg (T.), 55 km. in 1 uur 27 min. 2. C. Rutgers (Ad.). 7. Koos van Selm (T.). 8. D. Vervloet (Amersf.). Totaaluitslag van de 7 ritten 1. T. van Tol (Ad.). 13 p. 2. K. Voorn (Ad.). 3. G. Ruttenberg (T.). 4. L. de Boer (Ad.). 5. D. Vervloet (Amf.). Geurt Pos (Ad.) ontving een prestatie- prijs, daar hij wel de meeste punten (18) had veroverd, maar niet volgens het reglement de helft plus één wed strijd had meegereden. Aan drie van de 7 ritten had hij deelgenomen. Juniores1. A. v. d. Burgt (T.) 34 p. 2. M. v. d. Broek (T.) 18 p. 3. J. Boog (Ad.) 15 p. 4 J. Rijn (Amf.) 12 p. 5. P. Wijnants (P.) 11 p. 6. N. de Vries (P.) 7 P. De heer Van Tiel, voorzitter van de Adelaar reikte direct na beëindiging de prijzen uit, onder dankzegging voor de deelname en de prettige wedstrijden. De burgemeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij verhinderd is om op woensdag, 26 maart a.s. zijn gewone wekelijkse spreekuur te houden. STEENHOFFSTRAAT 53 TEL. 2842 Alle Soestenaren, die belang stellen in de verrichtingen van S.E.C., hebben een nog wat nare smaak in de mond van de laatste competitiewedstrijd, nu 6 we ken geleden, waarbij onze kampioens- candidaten zich, in een slechte wed strijd, nagenoeg kampioenscandidaat af maakten. Of ze opnieuw een kans ma ken zal moeten blijken in de komende weken, waarin de competitie beëindigd wordt. Belangrijk zijn de verrichtingen van Amsvorde, maar nog belangrijker zijn de verrichtingen van S.E.C. zelf en zondagmiddag is gebleken, dat de groenwitte jongens het heus wel kun nen. Misschien ging het zo goed omdat het een vriendschappelijke wedstrijd was, waarbij je je zenuwen thuis kunt laten, maar zeer zeker ging het uit stekend omdat het elftal, dat Brouwer en De Bruin wegens blessure misten, be schikten over twee oud-gedienden, Otto en Manus Maassen, die lieten zien, dat ze het nog lang niet verleerd zijn. Otto snelde vaak gevaarlijk op het doel van B.V.C. af en Maas Maassen was een voortdurend gevaar voor de B.V.C.- verdediging, want zijn voet schoot graag en goed. B.V.C. kreeg na de aftrap de eerste kans en het was een mooie, maar het liep op niets uit omdat de midvoor net naast schoot. De aanval van S.E.C., die hier op volgde, had evenmin succes, want de kopbal van Nijholt uit een voorzet van Van Breukelen was te zacht. ~EC. speelde met Admiraal od de linksback plaats, zodat Otto Maassen linksbuiten kon staan en Roel ten Ho- ve was rechtshalf Deze noodoplossing voldeed goed en S.E.C. toonde zich dan ook spoedig de sterkere. Otto Maassen en Ruttenberg combineerden op het doel van B.V.C. I af en gaven Maas Maassen de kans zich dribbelend door de achterhoede te wer- 1 ken. Hij bereikte zijn doel niet geheel, maar stelde Ruttenberg in staat te schie- j ten. De bal ging net naast. De gebroe- I ders Maassen schoten er tijdens dit S.E.C.-offensief moedig op los en samen scoorden zij het eerste doelpunt, waar aan Otto de laatste hand legde. Na 25 minuten kreeg Nijholt een vrije kans en hij bracht de stand op 2-0 voor S.E.C. Bilthoven probeerde dit succes te beantwoorden maar de Bilthovena- ren zochten het doel steeds te hoog. Huijink, als steeds uitstekend, drong soms ver op en forceerde nogal eens een corner. Toen er een half uur ge speeld was kreeg hij een bal en wekte de indruk det er 'n voorzet zou komen, maar het werd een keihard schot van verre afstand, dat de bal in het net bracht voor de keeper er aan kon den ken een hand uit te steken. (3-0). Bijna maakte Leo van Breukelen het derde doelpunt, maar zijn goedgerichte kopbal miste net het doel. Kort daar op raakte Maas Maassen in duel met de keeper, die het voordeel van twee handen had, en won. Aan de andere kant werden de schoten U zult verrast staan over onse sortering in ELECTRISCHE ARTIKELEN, zoals SCHEMERLAMPEN - ELECTRISCHE KLOKKEN - LAMPEKAPPEN enz. Voorts alle artikelen en appa raten op sanitair- en electrisch gebied. VAN WEEDESTRAAT 23 TELEFOON 2577 Ook Uw Loodgieter en Electriciën van de gasten wat beter gericht en Adams moest af en toe optreden om een tegenpunt te voorkomen. Een schot van de Bilthovense rechtsbinnen had ten slotte succes toen zijn schot door Huij ink van richting veranderd werd. (3-1). S.E.C. ging opnieuw ten aanval en Ruttenberg probeerde het samen met Van Breukelen. Zijn schot ging net naast. Een scherpe voorzet van Otto Maassen kwam bijna op de lat terecht en met moeite werkte de keeper de bal corner. Na rust was Otto Maassen de eerste die er met de bal vandoor kon gaan en hij deed dit snel en gevaarlijk. Hij kwam helemaal op de rechter vleugel terecht, maar tot een doelpunt kwam het niet. S.E.C. drong nu sterk op en gaf B.V.C. verder weinig kans tot gevaarlijke aan vallen. Maar ook uit de S.E.C.-voorhoe- de was tijdelijk de stootkracht, die in de eerste helft de aanvallen gevaarlijk gemaakt had. Dat kwam waarschijn lijk omdat het een vriendschappelijke wedstrijd was en de 3-1 voorsprong veilig genoeg. Ruttenberg raakte ge blesseerd en viel uit. Veldhuizen verving hem en hij begon met een hard schot dat te hoog was. Maas Maassen ging alleen op het doel af en zijn schot kwam zo onverwacht, dat de keeper geen tijd had zijn handen te gebruiken en met zijn benen de bal uit het doel moest houden. Otto deed het beter en zijn harde schot uit een voorzet van rechts kwam via de paal in het net. (4-1). B.V.C. kon hier weinig tegenover stel- Wenst U voor Uw zaak een spre kende reclame Laat ons dan uw drukwerk verzorgen. Van Weedestr. 35 Telef. 2566 len. De linksbuiten schoot naast, de rechtsbinnen in de handen van de kee per en de midvoor over de lat. De S.E.C.-midvoor scheen meer geluk te hebben, want hij kwam de keeper voorbij en zou scoren toen een back hem op het laatste moment de bal van de schoen haalde. Een voorzet van Veldhuizen werd gevolgd door een hard schot van Nijholt dat doel trof, maar de scheidsrechter had al voor buitenspel gefloten. Een schot van Veldhuizen ging net naast, maar 5 mi nuten voor het einde scoorde Maas Maassen het vijfde doelpunt toen een hoge voorzet van Nijholt voor de kee per onbereikbaar was. Maassen stond achter hem en plaatste de bal in het net. (5-1).

Soester Courant | 1958 | | pagina 5