SOEST Soester Schaakclub. Meisj isje aangereden. Schoorsteenbrand. Wandelsuccessen Olympia. Handbal. V oetbaluitslagen. B.D.C. verliest met 1-3. Tempi o. DE FOTO-PRIJSVRAAG. Nieuw voor Soest. E.D.0. Klaver j, tasconcours. De Soester Vogelvrienden. Nederlandse Reisvereniging. Rectificatie. Gepakt. Hockey. DINSDAG GEEN COURANT. SOESTER COURANT NIET VERSCHIJNEN. SOESTERBERG Spreekuur Burgemeester. Leesbibliotheek. Jongetje van 6 jaar verdronken in waterput. Soesterberg struikelde in Naarden met 4-2. IN DE HOEK. U KUNT NIET ALLES WETEN. DINSDAG 1 APRIL 195$. SOESTER(ffc Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. 36c JAARGANG no. 26. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35. SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 In verband met Goede Vrijdag zal de wekelijkse clubavond op donderdag worden gehouden. Gistermiddag werd het 6-jarig doch tertje van de familie H. op de Beetz- laan aangereden door een vrachtauto, bestuurd door B. M. v. A., die, komende van de Hellingweg, de Beetzlaan over stak. v. A., die alles deed om het kind te ont wijken, treft geen schuld. Het kind liep enige verwondingen en een hersenschudding op. Gistermiddag brag een ernstige schoor steenbrand uit bij J. M. aan de Korte Brinkweg. De brandweer had het brand je spoedig onder de knie. De heer Suman, de leider van de Olym- pia-juniores, die al meer dan twintig eerste prijzen wonnen, is ziek, maar zijn pupillen laten hem niet in de steek en zaterdagmiddag is de 25e eerste prijs behaald. In Huis ter Heide werd de openingsmars van de N.C.W.B. gehouden. Vijftig juniores liepen, onder leiding van de heer D. v. d. Kamp en na dë mars van 10 km. kregen ze de eerste prijs. De seniores (18 wandelaars) namen on der leiding van de heer H. Albertus deel en zij wonnen eveneens een eer ste prijs. In deze afdeling werd 20 km. gelopen. Dertig juniores van de R.K. Wandel vereniging „Vitess" namen deel onder leiding van de heer Van de Deijssel en zij wonnen een tweede prijs. B.D.C. 1Fidelitas 1 1-4. B.D.C.-junioresS.D.O.-juniores 0-4. B.D.C.-adsp.Olympia-adsp. 0-3. S.E.C. 1Nijenrodes 1 3-3. S.E.C. 2S.D.O. 2 5-1. K.V.V.A. 3S.E.C. 3 4-3. Hilversum BS.E.C A 0-3. Gooi b-2—S.E.C a 5-1. Welpen: S.E.C. 1—H.V.C. 2 7-0. C.J.V.V. 2S.E.C. 2 2-1. C.J.V.V. 3—S.E.C. 3 2-5. S.E.C. 4—S.E.C. 5 4-2. B.D.C. 1—D.O.S.V. 1 1-3. Gooise Boys 3—B.D.C. 3 0-6. B.D.C. 2Hilversum 5 uitgesteld. Welpen B.D.C. 2—H.V.C. 6 3-3. Quick 1—B.D.C. 1 6-1. Olympia aB.D.C. a 3-2. B.D.C. bE.M.M. a 0-9. B.D.C. heeft het niet zo best gedaan tegen D.O.S.V. 1 en vooral in de eer ste helft hadden de gastheren een over wicht op de Soester ploeg. Met rust was het dan ook 2-0 voor D.O.S.V. Tien minuten na de hervatting maakte G. v. de Berg het enige B.D.C.-doelpunt en dat was het aanvangsignaal voor een hevig offensief op het doel van de gasten waaraan bijna heel B.D.C. deel nam. Een snelle uitval van de D.O.S.V.- voorhoede bracht echter een doelpunt aan de kant waar men het niet ver wachtte en daarmee was de wedstrijd door B.D.C. met 1-3 verloren. De Amsterdamse wielervereniging „Olympia" organiseerde in Midden- Beemster een nationaal nieuwelingen- tournooi, waaraan Tempo met vier renners deelnam. Er werd in drie se ries gereden. De eerste twintig van iedere serie werden in de finale ge plaatst. In de tweede serie gingen Adri v. d. Burgt en Wim Hommes van start. Na de eerste ronde passeerde Van de Burgt als derde en Wim Hommes zat ongeveer in het midden. Er was dus een mogelijkheid dat beiden zich voor de finale zouden plaatsen. Hommes eiste de zesde plaats voor zich op, ter wijl Van de Burgt enigszins teleur stellend op de 28e plaats eindigde. In de derde serie gingen Menze v. d. Broek en Wout van 't Klooster van In de courant van heden treffen onze lezers een invulformulier aan, dat gebruikt moet worden voor de oplossing van onze foto-prijs vraag. Bij het bezien van dit formulier zal het een ieder duidelijk zijn, dat elke bladzijde bestemd is voor een afzonderlijke serie foto's. Op het formulier staan in totaal 112 lijntjes, zodat alle lijntjes bij de invulling moeten worden ge bruikt. Aan de boven- of zijkant van de bladzijde, bestemd voor de in vulling van de eerste serie, moet de inzender(ster) zijn of haar naam en adres vermelden. Ter voorkoming van abuizen met op advertenties ingezonden brieven moeten de deelnemers het formu lier in een envelop sluiten en in de linker bovenhoek van de en velop het woord Foto-prijsvraag vermelden. De oplossingen kunnen ons tot en met dinsdag na Pasen, 8 april, worden toegezonden of moeten ge deponeerd worden in de brieven bus aan ons bureau. Men gelieve de inzendingen niet af te geven aan het loket en hier voor niet te bellen. De prijswinnaars, die in onze cou rant van vrijdag 11 april zullen worden vermeld, kunnen de waar debonnen per post tegemoet zien. Zoals reeds gemeld kunnen deze bonnen in betaling worden gege ven bij de aan de foto-prijsvraag deelnemende firma's. Inlichtingen worden, zo nodig, nog gaarne verstrekt. En nu maar aan de slag. Succes Administratie SOESTER COURANT. weg. Vorige week werden ze door de politie aangehouden toen ze met een auto gestolen goed onderweg waren. Zij kwamen in de cel terecht en beken den dat zij deze handelingen niet voor het eerst verrichtten. Het vrij lange zitten onder een droog- kap in een dameskapsalon is niet zo prettig. Niet alleen het haar wordt door de warmte gedroogd, maar ook het ge laat ondervindt veel hinder van deze warmte. In de dameskapsalon van de heer Rademaker alhier zijn nu enige nieuwe droogkappen geplaatst, welke aan de buitenkant voorzien zijn van een ventilatortje, waardoor het gelaat wordt afgekoeld. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. start. Bij doorkomst na de eerste ron de was al te zien dat beiden zich niet zouden plaatsen, want zij behoorden tot de achterhoede. Hommes moest dus de Tempo-kleuren alleen verdedigen. Jammer genoeg liep dit op niets uit, want tijdens de rit kreeg hij hevige hoofdpijn, zodat hij in de tweede ronde opgaf. Hij kreeg wel een vaantje dat aan alle finalisten uitgereikt werd. Aan de wed strijd werd door 216 nieuwelingen deelgenomen. De Klaverjasclub „De Vriendschap" heeft in café „Soestdijk" een paas- concours gehouden, waarbij 22 prijzen gewonnen werden, die uit vlees en eie ren bestonden. De uitslag was 1. Du Sain, 4782 p. 2. Sybrand (4782). 3. Van de Broek (4742). 4. Mevr. Hunen (4712). 5. De Graaf. 6. Westerveld (4664). 7. Lijns- veld (4637). 8. Van de Steen (4617). 9. Hezemans (4539). 10. Noodelijk (4536). De heer F. v. d. Schoot reikte de prijzen uit. Morgenavond (woensdag) vergaderen de Soester Vogelvrienden in restaurant „Zonneheuvel". Naast de gewone agen da is er een lezing van de heer R. Vrij- link uit Doorn over het onderwerp „Verschillende aspecten op de weg naar succes." De Nederlandse Reisvereniging, afdeling Soest-Soestdijk, krijgt op 11 april de nieuwe kleurenfilm „Van Grimsel tot Grossglockner" te zien. De inleiding en het commentaar worden verzorgd door de heer C. H. Groen. De film geeft een overzicht van belangrijke toeristen gebieden van Europa. Verschillende be roemde passen in de Zwitserse en Oos tenrijkse alpen worden getoond. Mach tige bergreuzen krijgt men te zien, watervallen en meren, terwijl een kijk je genomen wordt in verschillende ste den en dorpen. E.D.O. 1 heeft zaterdag door een be nauwde overwinning op Amersfoort, zijn kansen op de bovenste plaats sterk verbeterd. Technisch waren de Amersfoorters be ter, maar zij konden niet tegen de snelle aanvallen van E.D.O. op. Reeds na 10 min. werd er al gewisseld door 2 fraaie doelpunten van G. Mul der. Even herstelde de thuisclub zich, waardoor de stand 2-1 werd, maar direct hierna brak A. Blankenstein goed door, waardoor het 3-1 werd. Even voor rust wist Amersfoort met een mooi doelpunt er 3-2 van te maken. Na de pauze werd er iets steviger ge speeld en het leek erop, dat de par tijen op gelijke voet zouden komen, maar onverwacht wist H. Kramer E.D.O. een veilige 4-2 voorsprong te geven. Ongeveer 10 minyten voor het laatste fluitsignaal kreeg Amersfoort nog een strafworp te nemen, waardoor de stand 4-3 werd. De stand in de kopgroep is 1. Amersfoort 1014. 2. E.D.O. 8—11. 3. Sparta 68. E.D.O. 2 heeft zondag een 40 over winning behaald op het zwakke Hil versum 2. De eerste aanval van E.D.O., met 1 man te weinig, had geen geluk. Het duurde tot 20 minuten voor het einde voor H. de Ruig de stand op 2-0 kon brengen. In de laatste 20 min. wist E. Kreger 2 maal goed door te breken en de stand op 4-0 te brengen. Twee Amersfoortse jongemannen maak ten er een gewoonte van hun inkom sten te vergroten door auto-onderdelen, banden en gereedschappen te stelen van autosloperij L. aan de Eigendom- In de advertentie van de Fa. Reehorst in ons nummer van vrijdag j.1. stonden de Fyffes bananen geprijsd tegen 1,15 per half kilo. Dit moest zijn 1,15 per kilo. Dames: Laren 2Soest 2-3 (beker wedstrijd Amsterdam-beker). Zaterdagmiddag werd in Laren de kwartfinale in de Amsterdam-beker wedstrijd gespeeld, welke in een over winning voor het Soester team eindigde. Met deze overwinning zijn de Soester dames doorgedragen tot de halve fi nale, wat voor onze hockeyclub een geweldige prestatie is omdat het zo'n jonge vereniging is, Marion Ebbers gaf met een subliem doelpunt haar club de leiding, maar voor rust wist Laren er 1-1 van te maken. Laren was technisch en wat spelop vatting betreft beter. Soest speelde echter meer elementair hockey en dit was productiever en in deze ontmoe ting op zijn plaats. Een keurige goal van Ank Groenen dijk bracht de stand op 2-1 voor Soest, maar de gastvrouwen bleven niet achter en maakten de stand weer gelijk. (2-2). De achterhoede van Soest weerde zich goed en het waren in het bijzonder Ton Mulder als rechtsback en Jos Hoppen brouwers die van opruimen wisten. Loor v. d. Sterren was weer de stu wende en onvermoeibare spil. Marion Ebbers speelde een prima partij. Het laatste doelpunt was weer van de snelle Ank Groenendijk, ongeveer 10 minuten voor het einde van de wed strijd, die voor de speelsters en de toe schouwers bijzonder spannend was ge weest. Dames Soest 2S.C.H.C. 4 3-0. Zondag speelde het tweede damesteam van de Mixed Hockey Club „Soest" Daar 'ons, als gevolg van Pasen, de tijd ontbreekt ons nummer van dinsdag 8 april gereed te maken, zal dinsdag na Pasen de tegen het sterke S.C.H.C. 4. Na een klungelig en zwak begin kwam er lang zamerhand wat meer verband in het Soester team. Het eerste schot werd door S.C.H.C. gelost, maar keepster Herma Monsjou trapte de bal keihard terug. Een prachtige vrijgespeelde voor zet van Ellen Dorré werd door Cockie de Beurs mooi ingelopen en in de lin ker benedenhoek van het S.C.H.C.- doel gescoord. De verdediging van het S.C.H.C.-team was schitterend op dreef, vooral de linksback was geweldig. De rust ging in met een 1-0-stand voor Soest. De kampioensploeg was na rust stukken beter. Een combinatie van Ank Groenendijk en Cockie de Beurs werd door Ank goed benut door het scoren van het tweede doelpunt. Beide teams speelden met 10 speel sters. Cockie de Beurs vervulde in de Soester ploeg de taak van rechtsbin nen en rechtsbuiten. In een soloren schoot zij tweemaal tegen de keepster aan. De bal bleef dubieus op de doel lijn liggen en werd door de snel re agerende Ank Groenendijk voor alle zekerheid verder het doel ingeschoven. (3-0). Mevrouw Felipc-Schut en Jos Hoppen brouwers speelden een goede partij. René Mundt eveneens, terwijl Ellen Dorré agressiever speelde en daarmee uitmuntend voor de dag kwam. Heren: S.C.H.C. 8Soest 2 4-0. Een met veel invallers spelend Soest verloor deze matig gespeelde wedstrijd. De traditioneel-schotloze voorhoede wist ook deze keer weer de stand voor Soest blank "te houden. Het spreekuur van de burgemeester, op woensdag 2 april te Soesterberg, is niet van 15 tot 16 uur, maar van 13.30 tot 14.30 uur. Binnenkort zal de parochie Soesterberg een leesbibliotheek openen. Men is reeds in het bezit van 2000 boeken, lees- en studieboeken voor alle leeftijden. Alle boeken zijn gekleed in plastic. Men koestert de hoop, dat ook de mi litairen trouwe bezoekers van de biblio theek zullen worden. De bibliotheek draagt de naam „Lesa". Vrijdagmiddag, ongeveer 12 uur, heeft zich een zeer tragisch ongeval voorge daan. Twee buurjongetjes van 6 jaar waren aan het 't eind van de Prof. Lo- renzlaan aan het spelen bij de put, die als verzamelplaats voor rioolwater dienst doet. Bij het werpen van stuk jes hout en andere voorwerpen in de put, gleed een van hen, de zes-jarige P. T., wonende Plesmanstraat 50, plot seling de glooiing af en kwam voor over in het water terecht. Zijn vriendje begaf zich daarop ijlings op zijn autoped naar het huis van zijn kameraadje in de Plesmanstraat. Hij had helaas niet gezien, dat er op een afstand van slechts 30 meter werklie den aan 't werk waren. De vader van het slachtoffertje was niet thuis, doch een militair, de heer R. reed direct op zijn bromfiets naar de plaats van het ongeval, maar helaas was het kind toen al verdronken. Ook kunstmatige ademhaling, door dokter Hagedoorn toegepast, mocht niet meer baten. De put, die anders van een omrastering is voorzien, was, in verband met werk zaamheden, tijdelijk onbeschermd. Soesterberg heeft niet veel plezier ge had van zijn reis naar Naarden, waar het in een harde en onprettige wed- Nu ik vorige week toch een oude koe uit de sloot haalde in de vorm van het taaie verkeersobstakel in de Van Wee- destraat, mag ik nog wel even mijn licht laten schijnen op een andere oude koe. In jaren heb ik het al niet meer over „de bomen langs de hoofdweg" en ik had me stellig voorgenomen daarover nooit meer een woord vuil te maken. Het bezorgde mij een bomenreputatie waar ik helemaal niet gelukkig mee ben en het ergste van alles is, dat ik er op wordt aangezien een vandaal in op- tima forma te zijn. Ik vrees dat m'n kindskinderen er nog op aangekeken zullen worden. Toch heb ik niets tegen bomen, in te gendeel. Het ligt er maar aan waar ze staan. Vorige week mocht ik even meerijden met een kennis. Hij moest even in de [Steenhoffstraat zijn en stopte zijn wa gen tussen de bomen, juist door de bocht bij het gemeentehuis. Een veilig plekje, maar door de bomen bleek het achteraf een boobytrap, want toen we zouden wegrijden zagen we niets. Aldoor was er op het laatste ogenblik weer een auto, die, door de bomenrij onzichtbaar, plotseling gevaar lijk dichtbij opdook. Ik ben toen maar uitgestapt om met aanwijzingen het vertreksignaal te geven, want van ach ter het stuur was er door de bomen absoluut geen zicht op het verkeer. Met gevaarlijke punten, zoals hierboven, zit onze hoofdweg vol en we hebben voldoende gemeentebestuurderen om dit te beamen. Denken we b.v. maar even aan de kruising Van Lenneplaan Birkstraat en Gallenkamppelsweg-Birk- straat, om er maar een paar te noemen. Toch gebeurt er niets. En wat zou er nu wel gebeuren wanneer onze gemeen te,' uit veiligheidsoverwegingen, op ei gen initiatief en zonder toestemming van Waterstaat, de bomen liet weghalen op de gevaarlijke punten Zou Waterstaat repressailles toepassen En wat dan nog Het is toch eigenlijk te gek om los te lopen, dat iedereen het er over eens is dat de bomen langs de hoofdweg op verschillende punten levensgevaarlijke situaties scheppen, doch dat die bomen stomweg blijven staan omdat Water staat het niet wil. H. OEKMAN. strijd moest capituleren voor de vesting stad. Al direct na de aftrap ondernam Naarden enkele aanvallen en na 4 mi nuten ontstond uit een corner het eer ste doelpunt. (1-0). Preusser, die een goede partij speelde, was een stuwende kracht voor de voor hoede. Na een kwartier kreeg Soes terberg enkele corners te nemen. Dus- schoten plaatste goed voor het doel en Preusser kopte op fraaie wijze in. (1-1). Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft een meer aanvallend Naarden en een sterk verdedigend Soes terberg. Na een kwartier kreeg Hanse een onverwachte kans en hij bracht de stand op 2-1. Het Naarden-offensief bleef aanhouden en ongelukkigerwijze werd er tegen de arm van Preusser geschoten, waarna de scheidsrechter naar de witte stip wees. De strafschop werd hard inge- kogeld. (3-1). Niet ontmoedigd trok Soesterberg ten aanval en het wist na een half uur te scoren .door een fraai schot van De Jong. (3-2). Met nog een kwartier te spelen, waarin de spanning ten top steeg, kwam, en kele minuten voor het einde, Naarden nog aan een gelukkig doelpunt, doordat Hanse een schuiver op het doel schoot, waar Van Walsum overheen dook. (4-2). Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd. Vliegenvuil op blanke meubelen wordt bestreden met een kurk, waaraan goe de meubelwas gesmeerd is. Werken in de richting van de vezel van het hout. Matrassen met binnenvering mogen nimmer geklopt wordendeze moeten óf geborsteld óf met de stofzuiger be handeld worden. Vuile Zwabbers maakt men schoon in een sop van synthetisch wasmiddel Goed naspoelen en drogen.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1