Ucdi afade Anastasia is Anastasia niet. KWAK ROETMAN'S Van de Jeugd Ouver L Klaar met de schoonmaak VOOR SCOOTERRIJLES D. ENGEL DAARVOOR BEHOEFT U NIET NAAR DE STAD NIEUWENHUIS SOEST. Propaganda-feestavond P.V.0. Dronken op brommer. Passiedienst. Burgerlijke stand. Grote sortering Chocolade- Paaseieren en -figuren. BANKETBAKKERIJ c/a üq BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool EVENTJES TERZIJDE. De deur der FLINKE MAGAZIJN VERHOOG 1 BRANDWEER TELEF. 3333 ..r We weten allen dat in het jaar 1917 de russische tsarenfamilie, bestaande uit de tsaar Nicolaas II, diens vrouw de tsarina Alexandra, de troonopvolger (tsarewitsch) en de vier prinsessen in het keizerlijk paleis te Zarskoje Selo - in de omgeving van Sint Petersburg gelegen - werden gevangen genomen door de bolsjewiki en op een later tijdstip, in juli 1918 te Jekatrineburg, thans Swerdlowsk genaamd, werden ver moord. Hoe deze weerzinwekkende kei- zermoord precies in zijn werk is ge gaan, is nimmer in de biezonderheden bekend geworden, doch door de bolsje wisten werd verklaard, dat het gehele keizerlijke gezin werd uitgeroeid. Be paalde fragmenten van die moordzaak worden thans hernieuwd besproken in de rechtzaal van de rechtbank te Ham burg, het z.g. „Landgericht". Enige jaren na de eerste wereldoorlog surveilleerde een politie-agent in de buitenwijken van Berlijn. Bij het z.g. „Landwehrkanal" gekomen, dat het einde van de route voor onze agent was, zag hij hoe een nog jonge vrouw, gekleed en wel, zich in het water van het kanaal stortte. De politieman be dacht zich geen ogenblik en dook de vrouw na. De drenkelinge werd over gebracht naar een ziekenhuis en na volkomen, dat er géén - reeds vroeger vervaardigde - vingerafdrukken bestaan Van mevrouw Anna Anderson alias grootvorstin Anastasia van Rusland. Op dit terrein hebben we dus niets te zoe ken. Het bewijs of de vrouw al of niet grootvorstin Anastasia van Rusland en de (overlevende) dochter van de tsaar is, kan alléén worden verkregen door het opsporen van een jeugdfoto van deze vrouw. Op die foto moeten de oren duidelijk - tot in alle onderdelen - zichtbaar zijn. Door deze foto vervol gens te vergelijken met het levende beeld, of met een portret daarvan, kan pas een conclusie mogelijk zijn. Indien dus de oren op de jeugdfoto voorko mende, in alle onderdelen gelijk zijn aan en met de oren van de vrouw, die al of niet ten onrechte voorgeeft de vorstin te zijn, dan pas is het feit bewezen en ik vestig er uw aandacht op - zo besloot Söderman z'n advies - dat de oren van de mens zijn als vin gerafdrukken, n.1. onveranderlijk het gehele leven lang". Op dood spoor. De justitie schoof de zaak Anastasia terzijde, waar toch haalde ze die foto vandaan De groothertog hield voet bij stuk; hij wendde zich tot een particulier re cherchebureau in Berlijn en tot een FLEUR UW KAMER OP Van gr00tvorstin Anastasia van Rus met een aardige moderne verlichting, EEN KROON, EEN KAP, EEN WAND OF STAANDE LAMP. ELECTRA TELEVISIE RADIO Soesterbergsestraat 20a Tel. 2379 KOOPT BIJ DE MAN, DIE OOK IN NOOD U HELPEN KAN enige dagen aldaar in behandeling te zijn geweest, bemerkte de geneesheer, dat de tot nu toe nog steeds onbekende vrouw niet kon of niet wilde spreken en ook niet in het minst notitie nam van haar omgeving. In deze roerige na-oorlogse jaren - voor al in die tijd was het in Duitsland erg onrustig - vestigden zich veel verjaag de en verbannen leden van de Russi sche adel en hoogwaardigheidsbekleders van het keizershuis der Romanow's in Berlijn. De onbekende drenkelinge ver toefde nog steeds in het ziekenhuis, doch op zekere dag sprak zij één der verpleegsters aan in het Pools en deze alarmeerde de geneesheer-directeur. De dokter zette zich naast het bed van de patiënte en begon een gesprek met haar. De medicus hoorde tot zijn grote verbazing, dat hij - volgens de ver klaringen van de zieke - te maken had met een dochter van de Russische tsaar en wel met grootvorstin Anastasia. Zij verhaalde de dokter haar lotgeval len en hoe zij aan de executie door de bolsjewiki - die werd ten uitvoer gelegd door een aantal matrozen van de vloot - was ontsnapt. Eerste onderzoek. De directeur-geneesheer, begaan met het lot van zijn patiënte, stelde de Duitse autoriteiten van dit alles op de hoogte. Onderzoeken, verhoren en con frontaties volgden. Hofdignitarissen en personeel van de keizerlijke hofhouding, uitgeweken Russische generaals en of ficieren, maar ook geestelijken en an dere russisische vluchtelingen, meenden allen stellig in de jonge vrouw, de dochter van de tsaar te herkennen. Anastasia werd nu overal met onder scheiding behandeld, ook sprak zij vloeiend Russisch en het bleek aan de verhorende rechercheurs ook, dat zij goed op de hoogte was met de goede en minder goede eigenschappen der kei zerlijke familie en van de gang van zaken aan het Russisch hof. De in Duitsland woonachtige familie van de Romanow's en zeer in het bie- zonder de groothertog van Hessen, ver trouwde de zaak echter niet en hij verklaarde dat deze Anastasia een be driegster was. Van de groothertog is bekend, dat hij het grote vermogen der Romanow's heeft beheerd. Dit ka pitaal nu - er is sprake van miljoenen guldens - werd tijdens de revolutie overgebracht naar de Bank van Enge land te Londen, waar het nu nog berust. Anastasia vertelde ook uit Je katrineburg gevlucht en via Roemenië naar Duitsland gekomen te zijn, waar zij zich in Berlijn vestigde; zij noemde zich toen - op grond van politieke over wegingen - mevrouw Anna Anderson. Foto met oren gezocht. De duitse politie wist met de vreemde zaak geen raad en zo wendde de groot hertog van Hessen zich tot de wereld beroemde criminoloog dr. Harry Söder man, te Stockholm in Zweden. Deze sprak met Anastasia, maar ook met de justitie- en politieautoriteiten, met de groothertog van Hessen en wel zeer nauwkeurig bestudeerde Söderman ook het uitvoerige dossier over de zaak. In aansluiting daarop gaf hij zijn ad vies dit was kort en duidelijk en luid land, een foto, waarop de oren duide lijk te zien zijn". Intussen liet de ware of valse Anas tasia haar rechten op de Romanow- schatten gelden, maar de Bank van Engeland in Londen wees haar aan spraken af, daar voldoende schriftelij ke bewijzen en andere waarborgen ont braken. Zo kwam de tweede wereld oorlog en de zaak Anastasia bleef sle pend en zonder einde. Elk jaar zond grootvorstin Anastasia, alias mevrouw Anna Anderson, uitvoe rige verzoekschriften naar de Bank van Engeland, zonder succes overigens en men weigerde daar de behandeling van een reeds afgewezen verzoek. Hernieuwd onderzoek. De jaren volgden elkaar op. In februari 1958 deed de grootvorstin een beroep op de rechtbank te Hamburg; zij vroeg om een erkenning van haar - al of niet vermeende - rechten en aanspra ken. Het „Landgericht" liet een onder zoek instellen en oude vergeelde en stoffige ambtelijke verslagen en pro cessen-verhaal, betrekking hebbende op deze zaak, aandachtig bestuderen. Een groot aantal getuigen werd opnieuw ondervraagd. Ook de rechtbank wenste en hoe kan dit anders, bewijsstukken, stukken van overtuiging. De Franse gouverneur. Wie schetst de verbazing van de groot hertog, toen hij een brief ontving uit beelding en dat er géén enkele identi teit bestaat of denkbaar is. De advocaat van de Duitse familie leden der Romanow's (de groothertoge lijke familie van Hessen) stelde de fo to's, voorzien van een uitvoerig rap port, ter afwikkeling in handen van de president van de rechtbank te Ham burg. Deze zal over enige weken uit spraak doen over de al of niet rechts geldige aanspraken van de zich noe mende grootvorstin Anastasia van Rus land, alias mevrouw Anna Anderson op de Romanow-miljoenen, die thans nog veilig en wel berusten bij de Bank of England. NAAR NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 U zult verrast staan over onze sortering in ELECTRISCHE ARTIKELEN, zoals SCHEMERLAMPEN - ELECTRISCHE KLOKKEN - LAMPEKAPPEN enz. Voorts alle artikelen en appa raten op sanitair- en electrisch gebied. VAN WEEDESTRAAT 23 TELEFOON 2577 Ook Uw Loodgieter en Electriciën Parijs, afkomstig van de opvoeder van de kinderen van de tsaar, Pierre Gil- liard, nu een man op leeftijd. De man schreef, dat hij de oproep in de grote bladen van Frankrijk, v/aarin om een foto werd verzocht van de kinderen van de tsaar, had gelezen en deelde ver volgens mede, dat hij als gouverneur enkele jaren aan het Russische hof had vertoefd en daar iedere dag met de vorstelijke telgen omging en in het be zit was van verscheidene foto's van de Russische troonopvolger en de prin sessen, waaronder Anastasia. Via het Duitse detectivebureau kwam de jeugdfoto van grootvorstin Anasta sia - waarop de oren duidelijk zicht baar zijn - in handen van de groother tog van Hessen. Deze liet in het geheim ook foto's nemen van het hoofd en de oren van de ware of valse groot vorstin, alias mevrouw Anna Ander son. Vervolgens werd door de groot hertog contact gezocht met de direc teur van het Instituut der Politiewe tenschappen te Lausanne en deze, een deskundige op het gebied van de ge rechtelijke fotografie, werd om een schriftelijk advies gevraagd. Het oordeel van de deskundige. Dit oordeel is voor de zich noemende grootvorstin Anastasia vernietigend. De directeur van het Instituut der Po litiewetenschappen, Marcc Bisschoff, verklaarde in een uitvoerig en deskun dig rapport, dat de afbeelding van de oren, voorkomende op het jeugdportret, in zijn geheel afwijkend zijn met die, de ondermeer als volgt: „Ik begrijp voorkomende op de later gemaakte af- P.V.O. heeft zaterdagavond, in hotel „Eemland", een propaganda-feestavond gehouden, waarvoor meer belangstel ling niet misplaatst geweest zou zijn, omdat P.V.O. een uitmuntend korps geworden is door de ijver waarmee de leden oefenen en de kundige leiding, die zij van de heer Marinus Larsen krijgen. De voorzitter, de heer Paerel, verwel komde de aanwezigen onder wie de beschermheer van de vereniging, bur gemeester mr S. P. baron Bentinck en de leden van de adviescommissie, de heren De Haan, Festen, Van Es, De Bruin en Brasem. De voorzitter wees op het doel van deze avond, het spekken van de kas, die de aanschaf van uniformen moet bekostigen. Deze kas is leeg en P.V.O. heeft geld nodig, zodat deze avond belegd was, waarvan de vereniging hoopte, dat zij de financiële draag kracht van P.V.O. wat zou verbeteren. De heer Paerel wenste alle aanwezigen een prettige avond en wekte op tot het steunen van zijn vereniging. De burgemeester had graag gehoor ge geven aan het verzoek van het P.V.O.- bestuur om deze avond te openen, al zijn er in de muziek genoeg ouvertures bekend waarmee een concert kan be ginnen. Daarbij is eigenlijk geen spreker nodig, maar de burgemeester vond het prettig de gelegenheid te krijgen op enkele zaken te wijzen die P.V.O. en de Soester gemeenschap aangaan. Men heeft kunnen constateren, dat door P.V.O. ernstig en hard geoefend is en dit is tot uiting gekomen in de kwa liteit van de muziek, die de laatste tijd geboden wordt. De Soesters kun nen hierop trots zijn, want een muziek corps krijgt vaak de gelegenheid een plaats te vertegenwoordigen buiten de eigen gemeente en daarnaast luistert het iedere feestelijke gebeurtenis op. Men kan zich een gemeente zonder een plaatselijk muziekkorps moeilijk voor stellen. Zo ook Soest zonder P.V.O. Het gevaar bestaat echter, dat men het bestaan van een plaatselijke muziek vereniging zo vanzelfsprekend gaat vin den, dat het de gewoonste zaak van de wereld gevonden wordt en men zich niet afvraagt of dit financieel alle maal wel kan. Het is niet zo vanzelfsprekend dat P.V.O. een goede vereniging is die uit stekende prestaties levert, want daar voor is hard gewerkt. Dit betekent dat men, naast de waarderende be langstelling voor de muzikale prestaties, daadwerkelijke belangstelling moet to nen door steun. Het is niet voldoende het allemaal mooi te vinden zonder iets te doen. Eigenlijk zou ieder Soester gezin als donateur het korps moeten steunen, want om een korps te hebben zoals Soest dat heeft zijn niet alleen uniformen en instrumenten nodig, maar er moet ook les gegeven worden om het spel steeds beter te maken. P.V.O. moet niet alleen in ons hart leven als de plaatselijke muziekvereni ging waarop we trots zijn, maar wij moeten P.V.O. ook de gelegenheid bie den zich ten volle te ontplooien. Het zal voor het gemeentebestuur veel gemakkelijker zijn P.V.O met een gro ter subsidiebedrag te steunen als ook de burgerij belangstelling toont door financiële bijdragen. De burgemeester sprak de wens uit, dat de avond voor iedereen een prettige avond zou zijn en voor P.V.O. financiële vooruitgang zou betekenen en een eerste stap naar groter steun in de 'toekomst. Daarop heeft de vereniging recht, gezien het enthousiasme en de ijver waarmee ge werkt wordt om het korps tot een steeds beter korps te maken. Onder leiding van de heer Larsen speelde P.V.O. hierna de mars Enge- land-vaarders van W. Schild, de ouver ture tot de opera Les Saltimbanques van Canné, een ootpourri van populaire wijsjes, samengesteld door G. Vonk, Auf der Wacht, van Dierig, met een pistonsolo van J. Vos, die het applau:» deed versterken, een potpourri van Willem Ciere en tot besluit de mars IJzer en Staal van Muller. De aanwezigen toonden hun waardering door een zo langdurig applaus, dat een- toegift het eerste deel van de avond besloot. De spelers van de toneelvereniging „De Kerkebuurt" verzorgden het twee de deel van de avond onder regie van de heer J. v. d. Broek, terwijl de Knol- lenplukkers populaire muziek speelden. De heren Roelofsen en mevr. Koppen voerden „De Stamhouder" op, mevr. Koppen en de heren v. d. Pol en C. Hil- horst kwamen met „Huwelijksbureau" voor het voetlicht en hierna zong mejuffrouw Julia Roelofsen operette melodieën. „Fantasie" werd opgevoerd door mej. Roelofsen en de heren v. d. Pol en Hilhorst, Jan Salie werd ge bracht door de heer F. Roelofsen en het hele gezelschap besloot met de dol dwaze opera Eulalia. De dansmuziek, waarmee deze feest avond besloten werd, verzorgde een ensemble uit de leden van P.V.O. De Soestenaar J. W. zat dronken op een bromfiets en daardoor reed hij op de Korte Brinkweg in volle vaart tegen een geparkeerde auto. Zijn brom fiets was totaal onbruikbaar geworden, maar de berijder zelf had dronkemans- geluk, want hij kreeg slechts een kleine wond aan zijn neus. Zoals uit een advertentie in dit num mer blijkt, wordt morgen, woensdag avond, om 18.15 uur, in de Emmakerk de Johannespassion van Heinrich Schütz uitgevoerd. In deze passion wordt de partij van de Evangelist gezongen door de Gereformeerde predikant ds Van Keulen uit Oldehove, terwijl ds Maar- singh, Herv. predikant alhier, een me ditatie houdt. Een interkerkelijke dienst dus. Het geheel neemt ongeveer een uur in beslag. Verder Paastaarten, Nougat- en Chocolade-eieren met slagroom enz. bij BURG GROTHESTR. 57 TEL. 2835 SOESTDIJK Vergeet voor de Paasdagen vooral niet ons fijn KRENTENBROOD. PAAS- BROOD en SUIKERBROOD. CQ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) Heerlijk verwarmde wagen. U wordt gehaald en gebracht. GEBOREN Peter Cornelis, zoon v. C. M. van der Sluis, monteur-bankwerker, en M. Hilhorst, Korenweg 5. Gwen- dolyn Miriam, dochter van K. H. Bak ker, militair, en H. E. Feersma Hoek stra, Sterrenbergweg ong. Evert Wil lem, zoon van W. H. van Schaik, en G. van Ginkel, Beethovenlaan 2. Roelof, zoon van R. van Benthem, mis- sionair-predikant, en J. M. van der Kraan, Baarn, Nassaulaan 22. Mar jolein, dochter van F. L. van der Post, magazijnmeester, en H. van Steenacker, Hellingweg 4. Cornelis Gerrit, zoon van J. Pol, administrateur, en N. Rad- stok, Van Straelenlaan 44. Charles Richard Eduard, zoon van G. M. A. van Wessel, militair, en E. J. Vasten hout, Simon Stevinlaan 2. Wilhel- mina Hendrika, dochter van N. J. Grift, electriciën, en F. van de Kooij, Smits- weg 34. Johanna Jacqueline, dochter van J. Tromp, mil. en W. Tempelman, Christiaan Huygenslaan 65. Reinaart Johan Hubert, zoon van J. W. Boe saart, arts, en N. H. de Leede, Gen. Winkelmanstraat 117. Paulus Ma ria, zoon van A. F. Hurts, vertegen woordiger, en A. C. Krop, Baarn, Frans Halslaan 50. Adrianus Jozef Maria, zoon van A. L. Beckers, militair, en E. G. M. Schilder, Weesp, Herensingel 152. Wim Christian Albert, zoon van A. G. J. de Groot, militair, en C. G. ten Bos, Plesmanstraat 80. Bartholomeus Louwerens, zoon van L. B. van Norden, militair, en H. F. War- tena, Schoolstraat 4. Jacoba Everdina, dochter van J. Strumpel, chauffeur, en L. Koops, Biltseweg 51. Wilhelmus Hendrikus, zoon van J. J. van Beek, chauffeur, en J. S. Kok, Lange Brink- weg 19. Danny Alexander, zoon van L. E. Durant, bankwerker, en H. P. A. de Rille, Bosstraat 80. Johanna Margaretha Richarda, dochter van A. J. Hilhorst, landbouwer, en A. R. P. de Jong, Ringweg 22. ONDERTROUWD Geen. GEHUWD Geen. OVERLEDEN Johanna Maria Reygers- berg, 84 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Rietdijk, Generaal Winkelman straat 77. Geertruida Johanna Lam- merts van Bueren, 85 jaar, zonder be roep, Soesterbergsestraat 176* Mar garetha Boerlage, 93 jaar, zonder be roep, weduwe van F. Raed, Koningin- nelaan 171. Gerhardus Joannes Nie- kus, 78 jaar, zonder beroep, gehuwd me C. P. H. B. Rombouts, Steenhoff- straat 23. Johanna Maria Ruiken, 73 jaar, zonder beroep, gehuwd met A. P. W. Zegelink, Van Weedestraat 31A. Peel Hornsveld, 75 jaar, zon der beroep, gehuwd met G. Beusmann, De Zoom 7. Wilhelmina Kornelia Jakoba van Doorne, 70 jaar, zonder beroep, weduwe van H. H. Meerburg Snarenberg, Nieuweweg 104. Wil lem Pothoven, 72 jaar, zonder beroep, gehuwd met J. Vonk, H. Blaekweg 8. HET PAD DER WETENSCHAP. Toen ik gebeld had kwam er iemand de gang doorrennen met het geweld dat gemaakt wordt als een cavaleriebri gade chargeert. Het bleek een jonge ling te zijn van het soort, dat meer van hot-jazz dan van de Mattheus- Passion weet en op mijn vraag of ik de man kon spreken van wie ik aannam dat hij een zoon was, stootte, hij een kreet uit, waaraan Tarzan nooit toe gekomen is en deze gil was bedoeld voor zijn papa, die naar voren kwam. Ik deelde hem mee, dat ik graag eens wilde informeren naar de vorderingen van mijn nakomelingschap, dat zich in zijn klas op de wetenschap toelegde. Dat was goed, zei hij en hij ging me voor naar de kamer, waar zijn vrouw met de koffie bezig was en zijn zoon naar het ergste hot op de radio zocht. Het toestel werd door een kalme vader lijke hand de nek omgedraaid, ik kreeg een stoel en koffie, waarna hij over mijn spruit begon te praten. Er klonk geen minachting in zijn stem, maar ik kreeg toch niet de indruk, dat hij van mening was in haar een tweede Madame Curie onder zijn pupillen te hebben. Nu is dat niet zo erg, want ik snap van al die vreemde cijfers en fi guren ook maar bitter weinig en zo zijn er nog wel een paar. „Zij is niet de beste, maar we hebben er slechter", vond hij. Dit klonk me weinig hoopgevend in de oren, want per slot van rekening kun je ook van Manus Olie zeggen dat hij niet zo'n hele brave is, maar dat er exemplaren rondlopen die nog veel minder braaf zijn. Het was een prettige man, die onderwij zer en het kwam mij voor, dat hij een pedagoog was, al zegt dat natuurlijk niets wanneer ik dit als volslagen leek constateer. Deze opvoedkundige kwaliteiten, ge sausd met veel geduld, bleken echter verspild wanneer ze toegepast werden op mijn dochter. Hij vertelde dat hij dit aan de Balkan ervaren had. De kinderen moesten de landen achter de ijzeren vitrage leren, maar mijn oog appel had meer heil gezien in de speel tuin. Vriendelijk werd haar de volgende dag gezegd dat ze 24 uur respijt kreeg. Dat liet haar echter noord-russisch en zonder gewetenswroeging om verzaak te plicht sliep ze in. Zo ging dat enige dagen, want de goede man had meer geduld dan zij verdiende en iedere mor gen vertelde ze dat het geen zin had haar te overhoren, want ze had nog steeds geen tijd kunnen vinden om haar aandacht bij de Balkan te bepalen. Hier faalde het systeem van zachtheid dus er werd met vele regels en andere straffen gedreigd. Dat hielp veel beter dan een beroep op haar gevoel van dankbaarheid voor het feit dat ze zo'n milde onderwijzer had, die haar steeds weer de kans gaf een verzuim goed te maken. Natuurlijk gaf ik hem graag m'n fiat aan zijn maatregelen, want ik hoor tot de oude, gedegen generatie, die onder wijzers altijd gelijk geeft tenzij ze de kinderen het ziekenhuis indreunen. Met smaak vertelde hij over zijn klas en ik kon me zo voorstellen, dat hij s morgens fluitend op weg ging naar zijn jongens. Ik verachtte mezelf, want ik ga niet juichend naar m'n werk. omdat ik pas tegen koffietijd helemaal wakker wordt. Anecdotes vertelde hij met smaak en een daarvan mag ik u niet onthouden, want ik speel graag leentje-buur. vol aandacht luisterde de klas naar een spannend verhaal van Jan van Schaf- lelaar, die zich manmoedig van de Bar- neveldse toren stortte. Menig kind had tranen in de ogen, ontroerd door zo veel doodsverachting. Ook mijn doch ter, die echter niet kon nalaten op te mer en Eraf springen is niet zo moei- ïj - want je laat je gewoon vallen, maar hij had er eens op moeten springen". Je zou met zo'n opmerking een cabaret kunnen beginnen of de Bonte Dinsdag- avondtrein wat harder laten lopen Haar had het alleen maar een uur hoekstra! kunnen kosten als ze niet zon kindervriend tot onderwijzer had. Nog nalachend bracht hij me tot aan de voordeur, waar onze handdrukken het bezoek besloten. b' Over dit onderw TIGHEID van M in de Wilhelmin; op woensdag 2 z "Verder is er decla trop en zang van een kinderkoor. Wij als le verkoopsl Steer met PAASGEBA PAASBROO BANKETBAKKEI Grote sortering I KONINGINNELA. TELEFOON 32 7/8 coat dessin. Pr voering. I kraag is dragen. I In rood. 14 jaar 2 Meisjestopper, van wollen arraché. Leuke knopen. In rood. koren of geel. O475 13 jaar 38.25 5 jaar Zomerrokje, voor meisjes van 7-13 jaar. Met fleurig en origineel schelpdessin. Han dig, schuin steekzakje 795 13 jaar 10.75 7 jaar Meisjesblouse, van mooie kwaliteit raffia. Met vierkante hals en elastiek in de taille, waardoor hij beter zit. 4 25 13 jaar 5.75 5 Jaar

Soester Courant | 1958 | | pagina 6