u.v.v. Goede Vrijdag. Eieractie Koninginnelaan werd een groot succes. Nijverheidsschool Soest. Paasmiddag voor kinderen. Medische dienst. Gemeente leent f90.000,-. De Firma Reehorst opent moderne groentezaak. DINSDAG GEEN COURANT. SOESTER COURANT NIET VERSCHIJNEN. Dierenbescherming- Geen tariefverhoging Natuurbad. IN DE HOEK. Schulden betaald met gestolen geld. Sportprogramma. Benoemd. VRIJDAG 4 APRIL 1958. 36e JAARGANG No 27. SOESTER OURANT Verschqnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per postc 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Het is al enige tijd geleden, dat enige winkeliers in de Koninginnelaan het plan opperden een winkeliersvereniging op te richten. De vele zaken in het voor ste deel van deze straat wettigden dit plan volkomen en al spoedig werd de vereniging „Winkelcentrum Koningin nelaan" opgericht. De eerste actie was een feestverlichting van het zakengedeelte van de straat tijdens de St. Nicolaas-weken, welke veel leven in de straat en de zaken bracht, waarom al spoedig besloten werd tegen Pasen wederom een actie in te zetten. Deze actie liep dezer dagen in de vorm van een Eierprijsvraag, waarvoor een groot aantal eieren als prijzen werden beschikbaar gesteld. Het winkelcentrum gaf een groot aan- f r,A Het is prettig, zei de voorzitter, op het tal folders uit, waarop een foto van alle A leden. Ongeveer 25 kinderen waren op het feest. Er werden wedstrijden ge houden met een paasei als prijs. In de tuin zochten allen de verstopte eieren en paashaasjes uit de dorre bla deren. Het weer werkte mee en alle spelletjes konden buiten worden gehouden. Het was een zeer geslaagd feest en de dames, die zoveel werk hadden ge maakt van de naamkaartjes in de vorm van een paaskonijntje en de gekleurde zakjes, waarin het lekkers mee naar huis genomen werd, kunnen met vol doening op deze middag terugzien. In aanwezigheid van ouders en leer lingen is door onze burgemeester, als voorzitter van de Vereniging van het Nijverheidsonderwijs, de cursus 1957- 1958 gesloten. leden werd afgedrukt en van welke personen het totaal-gewicht moest wor den geschat. In het kader van deze actie kreeg de Koninginnelaan vorige week bezoek van de Paashaas, die, gezeten op een ver sierde Ponywagen, een rondgang door de straat maakte en daarbij, als een vroege St. Nicolaas, aan de zeer vele jeugdige bewonderaars paaseitjes uit deelde. Over deelname aan de Eierprijsvraag had de vereniging niet te klagen. Meer dan 1300 formulieren kwamen binnen, waarop de meest uiteenlopende gewich ten waren genoteerd en dit grote aan tal inzendingen heeft de organisatoren handen vol werk gegeven om de for mulieren met de juiste of meest nabij komende gewichten te rangschikken. Onder grote belangstelling vond, onder politioneel toezicht, de toewijzing der prijzen plaats. Het juiste gewicht was 1330.8 kg. Voor enkele prijzen, waaronder de hoofdprijs, moest worden geloot, daar meerdere inzenders(sters) hetzelfde ge wicht hadden opgegeven. De uitslag was alsvolgt le prijs, 150 eieren Mevrouw Kamp horst, Koninginnelaan 91. 2e prijs, 100 eieren J. H. van Breuke- len, Korte Hartweg 9. 3e prijs, 50 eieren Mevr. Evelaar, Vre dehofstraat 16. 4e prijzen, 25 eieren F. Postumus, Steenhoffstraat 6, A. Hendrikman-Ver stegen, Korte Bergstraat 7. Mej. Groe- nestein, Beetzlaan 3. J. Vermeule, Nieuwstr. 21. 5e prijzen, 10 eieren Mevr. van Laan, Talmalaan 22. Van 't Riet, Schaepman- str. 7. G. Nijhuis, Koningjnnelaan 33. E. van Manen, Hartweg 4a. J. C. Kore- neef, Van Straelenlaan 15. W. Beijers- bergen, Korte Hartweg 15. J. A. v. d. Broek, Nieuwstraat 10. J. W. Kerkhof, Ant. Fokkerweg 308, Hilversum. C. Klomp, Koninginnelaan 2. Th. Verbij, Lange Brinkweg 74. M. P. Bergers, Vin- kenweg 20. K. Hofer, Krommeweg 12 Rudy de Lange, Schaepmanstraat 21. Mej. A. Lenten, Koninginnelaan 71 W. B. Brockx, Van Straelenlaan 13a. G. J. van Asselt, Koninginnelaan 132. Mevr. W. F. Nijhuis, Koninginnelaan 33. Mej. Gerda van Steen, Julianalaan 4. H. Verschoor, Koninginnelaan 83. Mevr. K. Pas-Bullens, Groen v. Prinst.str. 5. M. W. Rok, Heeserlaantje 15. De afd. Baarn-Soest van de Ned. Ver. van Huisvrouwen heeft ten huize van mevr. Astro te Baarn een gezellige mid dag gegeven voor de kinderen van de Laat mij uw droeve ogen zien, Gekruiste Man van smarte, De wrede wond in hand en voet, Het vloeien van Uw warme bloed, De liefde van Uw harte. Een doornen tak omkranst Uw hoofd, De stugge stekels wonden. Als teken dat Ge wachtend zijt, Hebt Ge Uw armen uitgebreid, Dat velen konden komen. Ge nodigt Oost en West te saam, Tot U, de Weg ten leven. Aan lamm'ren blank, aan schapen zwart, Geeft Gij de liefde van Uw hart Hebt Ge U zelf gegeven, Ten leven. einde van de cursus te mogen consta teren, dat de resultaten dit jaar zeer gunstig zijn geweest. Hij feliciteerde de ouders en de leerlingen met het bereikte resultaat en wekte de leer lingen en vooral de begaafden onder hen op de studie te vervolgen om zo doende later tot steun te kunnen zijn aan de maatschappij, die, hoe de tijden ook zullen veranderen, steeds aan ont wikkelde vaklieden grote behoefte zal hebben. Hierna werden de resultaten van de be vorderingen bekend gemaakt en door de voorzitter de diploma's uitgereikt. Bevorderd zijn van de eerste naar de tweede klasK. van Brienen, K. de Goede, A. van der Heiden en W. Brands. Van de 2e naar de 3e klas A. van Leer, E. Alkema. N. Westhof, E. van Dongen, E. Grift, T. van de Hengel, E. Kaats, T. Nieuwburg en H. Dijkman. Het diploma 3-jarige cursus A is uit gereikt aan C. J. E. van de Broek, W. F. Sukel, G. L. de Bruin, R. Vleer, N. H. van Doorn, C. F. Wansleeben en R. H. van Dalen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas zijnR. Beijersbergen, R. Verhagen, Joh. Semper, G. Maassen, Jac. Bok, W. Kersten en A. Bungener. Het diploma 5-jarige cursus B is uit gereikt aan St. Veerman, D. van Leer, H. Andeweg, W. Bakker, R. Broekman en met lof aan H. Rubing en St. Bui tenhuis. De directeur, de heer Van Noesel, dank te de burgemeester voor zijn leiding vsfn deze avond en sloot zich gaarne aan bij diens woorden van felicitatie aan de ouders en leerlingen. Met een dankwoord aan de leraren voor alle goede zorgen gedurende de cursus, waardoor mede het gunstige re sultaat kon worden bereikt, werd door hem de bijeenkomst gesloten. Van zaterdagmiddag 2 uur tot 2e Paas dag 8 uur wordt de dienst waargenomen door dr. H. G. Rupert, Burg. Grothe- straat 49, telefoon 2388 en dr J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, telefoon 2423. Van de 2e Paasdag 8 uur tot dinsdag morgen 8 uur wordt de dienst waar genomen door dr. H. J. Stroband, Henr. Blaeckweg 12, telefoon 2434 en dr J. Kuiper, Middel wijkstraat 34, telefoon 2815. Beide Paasdagen is geopend apotheek Soestdijk, Van Weedestraat. Aanvankelijk is medegedeeld, dat bij de rentespaarbrieflening 1957 ten gunste van Soest een bedrag van 34.905. was ingeschreven. Inmiddels is het voorkeursbedrag gestegen tot 100.560. gulden, aldus delen B. en W. aan de raad mee. Van de niet-voorkeursgelden is door de Bank voor Nederlandse Gemeenten 90.000 gulden aan Soest ter leen aan geboden. De rente is 6 °/o per jaar, de looptijd is 13 jaar, de koers is 100 °/o. B. en W. hebben jnch afgevraagd of het onder de huidige omstandigheden in het belang van de gemeente moet worden geacht deze geldlening te aan vaarden, daar de rentestand in de laat ste tijd aanmerkelijk is gedaald. Dit blijkt o.m, uit het slagen van een, tegen een koers van 99 °/o door de Bank voor Nederlandse Gemeenten geëmitteerde, 5 1/4 °/o obligatielening. Daarbij komt nog, dat de aangeboden Daar ons, als gevolg van Pasen, de tijd ontbreekt ons nummer van a.s. dinsdag gereed te maken, zal dinsdag na Pasen de Woensdagmiddag opende de heer Reehorst een zeer moderne groente- en fruitzaak in het pand Van Weedestraat 28. Het oude winkelgedeelte van dit forse pand werd, met het daarachter- gelegen vertrek, tot één grote winkel ruimte omgebouwd en voorzien van de nieuwste vindingen. De totale winkeloppervlakte bedraagt bovendien een fraaie kast aangebracht, waarin de heer Reehorst de vele be kers en andere prijzen plaatste, welke door hem op fruittentoonstellingen wer den behaald. Zoals bekend werd de heer Reehorst meermalen landskampi oen. Geheel aan het oog onttrokken werd achter de winkel nog een groot maga- ruim 50 m2 en in de achterwand mon- 2ijn met koelcel aangebouwd, den 4 aardappelsilo's uit, waarin meer De verbouwing en inrichting geschiedde, dan 3000 kg aardappelen kunnen wor- I onder architectuur van de heren P. .en den gestort, terwijl een moderne H. Beekman, door de heer J. J. Rasch. schraapmachine eveneens een plaats kreeg. Ook aan economisch winkelen werd aandacht geschonken, waarom in de pl.m. 13 m. lange winkel niet minder dan drie hangklok-weegschalen werden geplaatst, zodat weging op praktisch elke plaats in de winkel kan geschieden. De etalage is geheel open gehouden, zodat deze met de winkel, die eveneens modern is ingericht, een geheel vormt. Een kleine toonbank, een prima ver- De verlichting werd aangebracht door de fa. Joh. Bosboom, het stucadoors- werk door de Stucadoorscombinatie „Soest", het schilderwerk door de fa. De Jong en het sanitair- en loodgieters- werk door de heer H. J. Bosboom. Toen de winkel geopend werd was de zaak niet alleen een groente- en fruit zaak maar tevens een bloemenmaga zijn. Pl.m. 80 bloemstukken en diverse geschenken waren door vrienden en relaties geschonken. geldlening slechts mag worden aange wend voor de consolidatie van vlottende schuld. Anderzijds hebben B. en W. overwogen, dat de rentedaling nog niet van dien aard is, dat verwacht kan worden, dat het binnen afzienbare, tijd weer mogelijk zal zijn individuele gemeentelijke geld leningen tegen de voorgeschreven rente te sluiten. De positie van de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten zou op den duur wel zeer moeilijk worden, als bleek, dat de gezamelijke gemeenten in de ge schetste omstandigheden niet bereid bleken de geleende gelden over te ne men. Hoewel dus een soortgelijke aanbieding van een andere geldgever momenteel niet zou worden geaccepteerd, achten B. en W. alle termen: aanwezig om tot het aangaan van deze geldlening te be sluiten. De inspecteur had een drukke maand maart. Veel honden werden gecontro leerd en de ligging en de loopruimte verbeterd. Enkele zwerfhonden, kon den naar hun baas teruggebracht wor den. Aan de Wiekstloot werden di verse vogels gevangen gehouden voor de verkoop. Zij waren er slecht aan toe en werden in vrijheid gesteld. Een woonwagenbewoner kreeg een bon voor haver nadat controle was inge steld. Door de inspecteur werden, in samenwerking met de politie, enkele katten verzorgd, de eigenares was in het ziekenhuis opgenomen. Controle werd uitgeoefend in de Lage Vuursche bossen (Soester terrein). Een lid der vereniging spaarde 10 kaarten met Persil-emmertjes. Een in het asyl geboren jong hondje ging naar Baarn, naar een hond wier jongen gestorven waren. Bij de behandeling van de begroting 1958 hebben raadsleden voorgesteld de tarieven van het Soester Natuurbad met tien cent te verhogen. B. en W. hebben hierover een advies van het stichtingsbestuur van het bad gevraagd. Dit bestuur heeft aangeraden de tarieven niet te verhogen, daar het gemiddelde van het jaarlijks exploita tietekort niet onrustbarend is. Verder is men van mening, dat een tariefsver hoging niet gerechtvaardigd is, gezien de huidige outillage van het bad. Een tariefsverhoging zou bovendien druk ken op grote gezinnen, daar naast de toegangsgelden meestal ook nog geld is verschuldigd voor rijwielstalling of autobus-vervoer. Wel is men van mening dat goedkope abonnementen voor militairen niet meer noodzakelijk zijn. Dienstplichtige militairen komen meestal in dienstver band naar het zwembad en zijn dan privé geen toegangsgelden verschul digd. Beroepsmilitairen dienen gelijk gesteld te worden met iedere andere werknemer, aldus het bestuur, dat een bevoorrechte positie hier niet op zijn plaats vindt. Bovendien werd van deze abonnementen een zeer spaarzaam ge bruik gemaakt. lichting, een moderne vloerbedekking Zeer velen kwamen het echtpaar Ree- en een fraaie en praktische betimme- horst gelukwensen met de grote ver- ring maken het geheel tot een zaak zo- betering en het was laat voor zij de als men er op dit gebied slechts weinig deur achter de laatste bezoeker kon- in het land vindt. den sluiten. Als versiering is tegen de achterwand 1 De U.V.V. zal weer een toneelavond houden, waarop „De Plankeniers" uit Bussum zullen optreden. Dit gezelschap voert op „Gieren op 't veilige nest". De opbrengst van deze avond, op dins dag 15 april, zal worden bestemd voor het maatschappelijk werk der U.V.V., o.a. voor bejaardenzorg en zorg voor gerepatrieerden. Voor de laatsten heeft de U.V.V. haar hulp aan de afdeling sociale zaken aan geboden, terwijl onder de leden een breiactie is georganiseerd. Toen enkele maanden geleden onze burgemeester een ontroerende oproep in onze Soester deed plaatsen om, wan neer we inschreven op de rentespaar- brieven voor de woningbouwlening, onze bloedeigen gemeente voorrang te verlenen bij de besteding met de door ons ingeschreven pegulanten, heb ik mij door mijn zoon m'n chequeboek la ten aanreiken. Al zou het dan geen heel huis zijn, ik wilde toch minstens een paar spijkers bijdragen. Verder kwam ik niet, want op det eigenste ogenblik kwam de deur waarder mij een groet van H.M. bren gen met de boodschap, dat ik binnen 2 dagen m'n achterstallige termijnen had te voldoen of m'n hele rommeltje, roerend en niet-roerend, zou worden verkocht. Al won het aanmoedigende woord van onze burgemeester het in de lengte en de breedte van het stijl loze dwangbevel, toch ging ik naar Baarn en gooide mijn penningen in de bodemloze put van mijnheer Hofstra. Zoals echter achteraf blijkt, heeft het niet zo heel veel verschil gemaakt of het in Baarn bij de Ontvanger of in Den Haag voor de woningbouwlening terecht kwam. Nu het op verdelen van de ingeschre ven bedragen op de rentebrieven aan komt, blijkt dat daar niet mee gebouwd zal worden. Weliswaar worden er be talingen mee gedaan, die verband hou den met voorgenomen bouwplannen en- zo, maar het schrijven van onze burge meester, gericht op de mededeling uit „Den Haag", liet geen enkele twijfel over of de ingeschreven gelden zouden, zonder enige restrictie, voor het schep pen van woonruimte worden gebruikt. Onze burgemeester treft hier uiter aard geen enkele blaam. Hij is, zoals dat in de volksmond heet, in de boot geno- nen en heeft alleen maar, zoals achter af blijkt, de onjuiste voorspiegelingen van „Den Haag" doorgegeven. Wanneer zoiets in het particuliere zou gebeuren zou er wat zwaaien en zouden er nare woorden worden gebruikt. Nu kregen de inschrijvers, door vragen in de Kamer daartoe gedwongen, van de Minister een, uiteraard juridisch wel juist, doch niemand voldoening schen kende motivering te horen, die moest aantonen, dat de inschrijving toch de woningbouw hier of daar wel ten ede zouden komen, maar wanneer ik het handig aankleed doet dat de door mij betaalde „In naam der Ko ningin" ook. Het ministeriële woord heeft er niets aan afgedaan, dat de inschrijvers zich, en ik stel me voor ook onze burgemees ter, met zijn aanmoedigend woord, min of meer opgelaten voelen. H. OEKMAN. Een 16-jarig fabrieksmeisje had bij diverse winkeliers kleine schulden ge maakt. De noodzaak deze af te betalen bracht haar op het idee het geld te stelen. Zij toog naar de Troelstrastraat en trof het dochtertje van de fam. G. alleen thuis, daar moeder juist een boodschap was gaan doen. Uit een doosje op het dressoir nam zij een be drag van 8,weg en betaalde hier van 3,50 aan de winkeliers. Toen moeder thuiskwam vertelde het doch tertje van dit bezoek. De politie werd ingeschakend en kon nog 4,50 redden. Na haar bekentenis is het meisje heen gezonden. Op tweede paasdag wordt gespeeld FortidudoS.E.C., 14.30 uur. S.E.C. 3A'foortse Boys 3, 14.30 nur. S.E.C. 5Amsvorde 3, 12 uur. Opstelling S.E.C. doel Adams achter Jekel en Ten Hove midden Huijink, v. 't Klooster en Brouwervóór van Breu- kelen, Nijholt, de Bruin, Ruttenberg en van Kooij. B.D.C.Olympia, 14.30 uur. Gooise Boys 2B.D.C. 2, 12 uur. Actif 3—B.D.C. 3, 12 uur. Zaterdag Welpen Quick 4B.D.C. 2. De heer W. Buitenwerf, agent van po litie te Soest, met als standplaats Soes- terberg, is met ingang van 1 mei ber noemd tot agent van politie te Heerlen.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1