RANG, de versnapering van de RANG eerste OLYMPIA-DAMES ZIJN KAMPIOEN. Zwitsaletten RANG is alleen RANG als er RANG op staat rrrmrmTrwTirmrnTmTrmiTnrmTm'rrmwnTrmTfrrmTinrrrrm»'rré,Ti)TinrnTro'rrm^TVTfTm'^ Volta en Electrolux STOFZUIGERS JOH. H. VAN SCHALKWIJK SOEST De werkloosheid in Soest. C. DE JONGH RADIO - TELEVISIE Met een borrel op 'n brommer. Eerste bromfietsrit. Bejaarden vergaderden. Proef sirene B.B. Nutsbibliotheek Soest-Zuid. DAARVOOR BEHOEFT U NIET NAAR DE STAD! NIEUWENHUIS Toneel van „Ons Genoegen". Modeshow Middelman. Tempo zocht eieren. SOESTDUK, Machine stiksters Hand- werksters GEERVLIET heeft de aucLdbanjB hoorbri S.E.C. verslaat Fortitudo. BRANDWEER TELEF. 3333 COURANT Voor de tweede achtereenvolgende maal is het eerste damesteam van Olympia kampioen geworden van de eerste klas se dames, Nevobo, Amersfoort. Evenals het vorig jaar werd de beslis singswedstrijd gespeeld tegen het ster ke eerste team van Vios uit Amersfoort en weer hebben beide teams het tal winst spelen en zag kans uit te lopen tot 10-14. In deze faze van de strijd bleek echter de grote morele sterkte van het Olympia-team. Inplaats van te blijven verdedigen na men de Soester dames het initiatief van Vios over en met harde gedurfde smashes werd de kostbare voorsprong Het kampioensteam van Olympia. Van links naar rechts (bovenste rij) Janny Kamerbeek-de Har- tog, Aly Kamerbeek, Janny Kamerbeek, Janny de Vos, (onder ste rij) Mien van de Brakel, Leny de Bruin en Diny Kamerbeek. rijke publiek vergast op een spannende wedstrijd, waarin een hoog spelpeil werd bereikt. Beide teams traden geladen het veld in. De Olympia-dames wilden een vlekke loos kampioenschap behalen en de Vios- dames waren er zeer op gebrand de oude rivalen te verslaan om hun theo retische kans op het kampioenschap te behouden. Reeds direct bleek dat de teams aardig tegen elkaar opgewassen waren. Er werd goed en hard gesmashed en de verdediging van beide teams sloot pri ma. Tot de stand 7-7 liep de score dan ook geleidelijk op. Het machtige offen sief van Olympia dat toen volgde was de verbeten vechtende Vios-dames te veel en met harde goed-geplaatste smashes rukten de Soester dames op naar een verdiende 15-8-overwinning. De tweede set werd een spannend en uiterst sportief duel. Vios zag kans Olympia in de verdediging te drukken en het had er alles van weg, dat er een derde beslissende set nodig zou zijn. Een time-out aan Olympia-zijde bracht de rust in het team echter weer terug en langzaam werd de achterstand ingelopen. Vios bleef echter sterk op van Vios ingelopen. Wat de Amers- foortse dames ook probeerden, het be slissende puntje werd niet toegestaan. In een prachtig slot-offensief wisten de Soester dames tenslotte ook deze set met 17-15 op haar naam te brengen en daarmee waren ze ongeslagen kampioen van hun klasse. Door de aanvoerdster van Vios werden bloemen aangeboden en ook het bestuur van Olympia zette de dames in de bloe men. De voorzitter van de afdeling Amers foort, de heer B. Verschuur, wenste het team en de trainer namens de afde ling geluk met het behaalde kampioen schap en wenste het veel succes toe voor de a.s. promotiewedstrijden naar de hoofdklasse. Het team dat het kampioenschap be haalde was als volgt samengesteld Janny de Vos, Janny Kamerbeek-de Hartog, Leny de Bruin, Jany, Dini en Aly Kamerbeek en Mien v. d. Brakel als reserve. Het tweede damesteam van Olympia verloor van het sterke B.G. en S.V. 2, dat hierdoor kampioen werd van de derde klasse dames. De setstanden waren 15-10 en 15-6. REEDS VANAF ƒ185.—. Erkend service-station voor Soest en naaste omgeving. STEENHOFFSTR. 55 TEL. 2906 Eind maart waren er bij het Geweste lijk Arbeidsbureau aan de Steenhoff- straat 338 werklozen ingeschreven, te gen 367 aan het eind van februari. Van deze 338 waren er 125 in Baarn, 8 in Eemnes en 205 in Soest. Van de 367 waren er 132 in Baarn, 9 in Eem nes en 226 in Soest. In de bouwnijverheid is de werkloosheid gedaald. Eind februari stonden er 60 vaklieden ingeschreven en eind maart nog maar 3. Een verdere daling is te verwachten daar in Soesterberg 300 woningen gebouwd zullen worden en er eveneens bouwvakarbeiders nodig zijn voor de rioolzuiveringsinstallatie, de aanleg van het moerriool in Soest en Baarn, de aanleg van de Maatweg en de bouw van de kerk-rekreatiezaal voor Zonnegloren. Het is opvallend, dat er bij de particu liere bouw meer mensen aan het werk zijn dan bij de bouw van woningwet woningen. Er is ook in de metaalnijverheid een lichte verbetering ingetreden. Eind fe- bruarie waren er 40 werklozen inge schreven, eind maart slechts 25. De daling van de werkloosheid zou gro ter geweest zijn als Soest niet een deel van de gerepatrieerden uit Indonesië opgenomen had. In totaal kwamen er 60, die werk nodig hadden. Van hen zijn er 40 geplaatst, terwijl de andere 20 nog aan werk geholpen moeten worden. Onder hen zijn ambtenaren en lager administratief personeel en het is niet gemakkelijk direct werk voor hen te vinden nu er op de vliegbasis een per soneelsstop is. Deze mensen worden getest, eventueel omgeschoold op rijkscursussen, waar na zij geplaatst kunnen worden in de grote bedrijven in het westen van het land. Dit betekent dan tevens dat zij gaan verhuizen. KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 De Soestenaar G. L. W. W. was niet dronken, maar hij had wel een paar borreltjes op toen hij met zijn brom fiets op de Beetzlaan reed en niet zag dat daar twee vrachtauto's geparkeerd stonden. Hij botste tegen een van de wagens aan, schoot de weg over en kwam aan de overkant op de stoep terecht. Dokter Stroband verleende eerste hulp voor de lichte verwondingen die de man opge lopen had, maar hij weigerde het ver zoek van de politie zich aan een bloed proef te onderwerpen. Per auto is hij naar huis gebracht. 1 verven, persen, stoppage, repareren van Uw kleding. De algehele vermindering van de werk loosheid betekent tevens dat het aantal ongeschoolden zonder werk afnam. Het betekent echter niet, dat het getal structuur- en conjunctuurwerklozen minder werd, want onder hen bevinden zich de gerepatrieerden. In februari waren in deze groep 127 werkloos, in maart 138. Het aantal wrijvings- en seizoenwerklozen en het aantal minder geschikten zonder werk is gedaald van 240 tot 200. In maart 1957 waren er in Baarn 25 werklozen, in Eemnes 0 en in Soest 73. In februari 1957 waren deze aantallen 23, 2 en 76. De Soester Bromfietsclub organiseerde de eerste puzzelrit van het seizoen over een afstand van 26 km, waaraan 26 brommers deelnamen. Na afloop reikte de voorzitter, de heer Bergers, in hotel Bos en Duin, de prijzen uit. Uitslag 1. H. van Rouwendaal, 8 str.p. 2. D. v. d. Broek (8). 3. Mevr. D. Rou wendaal (14). 4. E. v. d. Broek (18). Mevr. E. v. d. Broek (25). 6. C. Kraay (32). 7. R. Wehmann (32). Op 24 april zal er een avondrit gehou den worden. In ,,Eltheto" vergaderden de bejaarden, die de vereniging „Rustenburg" vormen. Daar de eerste en de tweede voorzitter, de heren Van Kleef en Stoltenberg, af traden, stond de vergadering onder lei ding van de heer J. Nielsen, die in zijn openingswoord sprak over de moeilijk heden die er geweest zijn in de ver eniging toen bleek dat het niet mogelijk was als woningbouwvereniging te ijve ren voor de bouw van bejaardenwonin gen omdat de minister hiervoor geen toestemming gaf. De eerstvolgende proef met de sirenes van de organisatie Bescherming Bevol king zal plaats hebben op maandag 14 april a.s. des middags om 12 uur. Nieuwe aanwinsten romans en popu lair wetenschappelijk werk. Arnothy, Ik ben 15 jaar en ik wil niet sterven. Balen, Venezuela (p.w.). Baum, Vrouwen en haaien. Boss- hard, Conflict en intrige in het nabije oosten (p.w.). Bottome, Tussen twee werelden (p.w.). Brand, Grootvader ik heb geen vrede meer. Collins, Kinderen van de Aartsbisschop. Cnossen, Australië en Nieuw Zeeland (p.w.). Dermout, De juwelen haar kam. Edquist, De poorten van het paradijs. Talada, Een oud hart gaat spelevaren. Franken, Josephine. Green, De laatste nijdas. Greuf Rol- danus, De kip die kraaide. Helman, De laaiende stilte. Jung, Psychologie en Godsdienst (p.w.). Keuken, Ge- Bestrijd UW PIJNEN met: U zult verrast staan over onze sortering in ELECTRISCHE ARTIKELEN, zoals SCHEMERLAMPEN - ELECTRISCHE KLOKKEN - LAMPEKAPPEN enz. Voorts alle artikelen en appa raten op sanitair- en electrisch gebied. VAN WEEDESTRAAT 23 TELEFOON 2577 Ook Uw Loodgieter en Electriciën De oud-voorzitter bleek op deze ver gadering nog steeds een voorstander van de niet-toelaatbare woningbouw vereniging, maar met nagenoeg alge mene stemmen koos men de vorm van de belangenvereniging, hetgeen in houdt, dat niet de vereniging zelf maar een stichting, met medewerking van het gemeentebestuur voor de bouw zal zor gen. Een project van 4 miljoen gulden, be staande uit een rusthuis met 400 bedden en enige tientallen woningen, werd aan geroerd om duidelijk te maken, dat de kosten bijzonder hoog zijn. De heer H. J. van Hal, die namens de gemeente aanwezig was, wees erop, dat het finan ciële deel geen geringe zorgen met zich meebrengt. Artikelsgewijs werden de nieuwe re glementen en statuten behandeld en goedgekeurd. Tot voorzitter van het bestuur werd de heer Nielsen gekozen. Secretaris is de heer Goudriaan en penningmeester de heer A. Struijk. Als oprichtingsdatum van de belangenver eniging werd 1 februari 1956 aangehou den. Morgenavond (zaterdag) brengt het to neel- en cabaretgezelschap „Ons Ge noegen", in de grote zaal van Eem- land, het toneelspel in drie bedrijven „Waarom zweeg je toch zo lang van H. Turnhout en B. Peets. vecht in de spiegel. Kossmann, De bekering. Kuypers, De ziel van het kind (p.w.). Lamps, Terugkeer naar Atlantis. Van de Leeuw, De kleine Rudolf. Lintum, Jordanië halfbroeder van Israël. Leusen, Ouder worden en gelukkig zijn (p.w.). Meulen, Ontwakend Arabië (p.w.). Melville. Moby Dick. Morriën, Alissa en Adrienne. Panhuysen, Iedereen weet het beter. Pirajno, Dokter in Afrika (p.w.). Portielje, In en om het aquari um (p.w.). Praag. La Judith. Praag, minnares in ongenade. Rinser, Vol heid des levens. Schreur, De perso neelschef in de praktijk (p.w.). Roothaert, Vlimmen's tweede jeugd. Slaughter, Het huwelijksprobleem van Dr Spencer. Slaughter, De dokter be slist. Het houden van modeshows door de firma Middelman is een traditie ge worden. Ook dit jaar, en wel op 17 april, heeft de firma Middelman de Soester dames weer veel te tonen. Het nieuwste op het gebied van dames-, heren- en kinderkleding alsmede bad en sportkleding zal te zien zijn. Het bloemenmagazijn „Oranjezon" verleent medewerking aan deze show. Verdere bijzonderheden vindt u in de adver tentie in dit blad. Ieder jaar met pasen organiseert Tem po in de bossen van Soestduinen een eierzoek-wedstrijd. Dit jaar had R. J. Schiffart met 34 eie ren het meeste succes. Tweede werd J. van 't Klooster met 16 eieren. 3. Tilly Ket met 14. 4. Yvonne de Weerd met '12. 5. G. v. d. Brug met 8. 6. Elly Schlebaum (8). 7. Henny v. d. Broek (8). 8. H. Fengelen (8). 9. G. Rutterberg (8). 10. N. Nijboer (6). moedigen ze bleef het doel van Adams bestoken en een kwartier-lang kwam S.E.C. betrekkelijk weinig voor het doel van de gastheren. Van Breukelen opende hierna het S.E.C.-offensief met een schot, dat door keeper Van Leeuwen gestopt werd. De Bruin en Van Breukelen probeer den het hierna samen en opnieuw schoot Van Breukelen in, maar ook nu was de Fortitudo-doelman op zijn hoede. De gastheren hadden nu niet zoveel in te brengen als in het begin en het waren vooral Ten Hove en Van Kloos ter, die iedere poging tot doorbraak voorkwamen. S.E.C. doelpuntte tenslotte door Rui tenberg, maar de scheidsrechter keur de goal wegens buitenspel af. De druk op het doel van Fortitudo werd steeds groter, maar S.E.C. slaagde er niet in een doelpunt te maken. De laatste po ging hiertoe was een kopbal van Van Breukelen, die tegen de paal kwam. In de tweede helft ging het beter en al gauw, want De Bruin scoorde uit een pass van Nijholt toen er een minuut gespeeld was. Binnen 5 minuten kwam het tweede doelpunt. Van Breukelen stelde Ruitenberg in staat hard in te schieten. Keeper Van Leeuwen stopte de bal, maar kon hem niet onder controle krij gen. Van Kooij, de linksbuiten, schoot toe en het was 2-0 voor S.E.C. Fortitudo gaf het nog niet op en de steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 achterhoede van S.E.C. had druk werk om de Culemborgers het scoren te be letten. Intussen stond de Soester voorhoede niet stil en uit een combinatie tussen De Bruin en Nijholt schoot de midvoor vraagt leerling- geroutineerde LAANSTRAAT 2 TEL.OZ955-3995. 'S AVONDS Schrikslaan7JTel.J98« U hoort er weer bij door beter te horen die maakt,dat U zich weer vrij in gezelschap kunt bewegen. Siert zowel dames als heren. Geen kledinggeruis en snoeren. Vraagt geheel vrijblijvend onze brochures. Het gaat er naar uitzien, dat de wed strijd die Amsvorde en S.E.C tegen el kaar moeten spelen, de beslissing zal moeten brengen tussen de Soester en Amersfoortse ploeg, want beide kam pioenskandidaten hebben gewonnen en S.E.C. moest deze overwining bij Forti tudo in Culemborg gaan halen. De gastheren kenden blijkbaar de re putatie van de Soester ploeg, die nog niet verslagen is en zij begonnen de wedstrijd met een stevige aanval op het doel van Adams. Midvoor Vermeulen loste een schot, dat de bal vlak over de lat bracht. De scheidsrechter zag dit blijkbaar niet al te goed, want aanvankelijk kende hij een doelpunt toe. Na overleg met de grensrechter kwam hij op deze beslis sing terug en het bleef voorlopig 0-0. Fortitudo liet zich hierdoor niet ont- net over de lat. Van Kooij probeerde het eveneens, maar de bal kwam in het zijnet. Opnieuw een schot van De Bruin, dat door keeper Van Leeuwen gestopt werd. Ruttenberg schoot in de handen van de keeper, maar de d-ruk van S.E.C. werd zo groot, dat er een doelpunt moest komen. Dat gebeurde ook maar anders dan verwacht werd. Van Breukelen nam een corner en plaatste de bal hoog voor het Culem- borgse doel. De achterspeler Winkel vond dat gevaarlijk en hij sloeg het leer weg. De scheidsrechter kende een strafschop toe en Van Klooster deed hetzelfde als de vorige week, hij scoorde onhoudbaar en bracht daarmee de stand op 0-3, in welke stand geen verande ring meer kwam. Wollen E envouc

Soester Courant | 1958 | | pagina 6