VRIJDAG-AANBIEDINGEN KWAK Drukkerij SMIT Slagerij Kwaliteitsdrukwerk SOEST Geen spreekuur. Burgerlijke stand. Driemaal Benny Vreden. Protest tegen uitbreidingsplannen. Schoolvoetbal. Nog iets te goed. Baldadige jeugd. Damclub „De Variant". ZONDER TELEVISIE SOESTERBERG Feestavond van de buurtvereniging. MENINGEN VAN ONZE LEZERS. Korfbalvereniging E.D.0. VIOLEN „AALSMEERSI WOENi De burgemeester is verhinderd mor gen zijn wekelijks spreekuur te houden. GEBOREN Jolande Manon, dochter van L. R. Noteboom, hoofdvertegen woordiger, en B. van Vuuren, Eiken laan 79. Gerbrand Adrianus, zoon van J. C. van Burgsteden, landbouwer, en C. C. van den Breemer, Kerkpad N.Z. 41. Alyda Patricia Maria, doch ter van W. Schimmel, notarisklerk, en M. P. J. Hilhorst, Kerkpad Z.Z. 20b. Evert Pieter, zoon van K. G. Postema, fabrieksarbeider, en T. Duijst, School straat 19. Wouterus Hermanus, zoon van J. H. Wantenaar, landbouwer, en C. Verhoef, Birkstraat 125. Bernard, zoon van G. de Gooijer, chefmonteuv, en J. Selk, Driehoeksweg 8. Mar- greet, dochter van H. J. Barrink, in stallateur, en M. A. de Maaijer, Nieuw- straat 45. Johannes Dirk Martinus, zoon van G. A. Koelink, elektriciën, en B. J. van Velsen, Van Weedestraat 16. Arnoldus Jan, zoon van F. Kreté, fabrieksarbeider, en A. G. van Veenen- daal, Vondellaan 18. Jacob, zoon van A. van Hornsveld, opperman, en E. van Leijenhorst, Merelweg 1. Michael Anthony, zoon van R. E. Marchetti, militair, en A. Colangelo, Soesterberg- sestraat 43. Ymkje Hesselina, dochter van P. Vonk, bakker, en H. Lucas, Schiedam, Snelliussingel 54a. Mo- niqeu Ingrid, dochter van B. Heilijgers, militair, en M. E. Hulst, Christiaan Huygenslaan 77. Astrid Hermina Ma ria, dochter van H. A. J. G. Koeleman, militair, en G. Streumer, Christiaan Huygenslaan 85. Johannes Hendri- kus, zoon van G. J. J. Dorresteijn, grondwerker, en H. Jonkers, Hartweg 4. Eduard Franciscus, zoon van F. E. Flohr, bankbeambte, en E. de Boer, Baarn, Nachtegaallaan 23. Grietje, dochter van D. de Ruiter, militair, en M. H. Gorter, Zeister Spoor 4. ONDERTROUWDJacobus Anthonius Douma, timmerman, E. Halbertsma- straat 14, Heerenveen en Pouline Hen- drina Verbeek zwemlerares, Paltz 1. Ho Siang Gan, arts, Wesselmanlaan 25, Helmond en Margo Hoetasoit, onderwij zeres, Duinweg 11. Willem Gerardus van Klaveren, bloemist, F. W. Reitz- straat 1, Gouda en Klazina Johanna Elizabeth van der Waal, onderwij zeres, Nassaulaan 13. Jacob van Noort, chauffeur, Ferd. Huijcklaan 24 en Alida Hendrika van Manen, zonder beroep, Nieuwstraat 23. Marinus Kossen, rijksambtenaar, Robert Koch- plantsoen 35, Amsterdam en Lena Ver hagen, zonder beroep, Troelstrastraat 34. Johannes Hendrik de Boer, brie venbesteller, Beetzlaan 81 en Annie Roodlieb, naaister, Korte Melmweg 5. Nicolaas van der Wal, wetenschap pelijk ambtenaar, Westersingel 27, Gro ningen en Suzanna Fanny Meyneken, zonder beroep, Oranjelaan 14. Rijk van der Grift, metaalbewerker, Schou tenkampweg 8 en Johanna Maria van den Boogaard, zonder beroep, Schou tenkampweg 8. Pieter Wiggert van der Voorden, militair, Keizersveer 3, Raamsdonk en Johanna van Vark, Win keljuffrouw, Amersfoortsestraat 42. GEHUWD Willem Jan van der Craats, typograaf, Ingenieur Menkolaan 61 en Nellie Kooiman, kantoorbediende, Ver lengde Talmalaan 9. Hendrikus Ge rardus Wilhelm van Bekkum, Stations assistent, Van Doesstraat 2, Amersfoort en Anna van 't Klooster, serveerster, Kerkpad Z.Z. 59. Teunis Terlouw, bakker, Julianalaan 22 en Antje Ker sten, gezinsverzorgster, Prins Bernhard- laan 14. OVERLEDEN Maria Elzevier Dom, 88 jaar, zonder beroep, Prins Bernhard- laan 38. Gijsbertha Sukel, 80 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Smee- ing, Nieuweweg 15b. Als inleiding tot de viering van het dertigjarig bestaan van de Soester Turnclub komt Benny Vreden met zijn gezelschap morgen (woensdag) voor de derde maal een programma brengen. Na „Post voor U" in 1956 en „Seizoen opruiming in 1957" nu „Hotel de Mens", een kluchtig spel in 18 taf reien met Bennie Vreden, Kitty Knappert, Ellen Craamer en Piet Ekel. Vorig jaar was Mieke Kemmers bij het gezelschap, in 1956 Joekie v. d. Valk, zodat Ellen Craamer in Soest debuteert. Dit debuut geldt niet het stuk zelf, want dit werd al 150 maal gebracht op V.P.R.O.-avon- den. Niet iedereen is het eens met het uit breidingsplan dat delen van Soestdijk betreft. De hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat wijst erop, dat de gemeente, bij het vaststellen van het uitbreidingsplan, rekening moet houden met de mogelijkheid, dat bij hotel Trier de rijksweg en de weg Bilthoven-Soest- dijk elkaar in de toekomst ongelijk vloers zullen kruisen. De eigenaresse van een café aan de Vredehofstraat maakt bezwaar tegen beperking van de bebouwingsmogelijkheden op haar ter rein. Een Soestdijker wasserij maakt bezwaar tegen de nauwe bebouwings- grenzen en tegen de over haar perceel ontworpen weg. Een meneer uit de Prins Hendriklaan protesteert omdat het ontwerp-plan hem de mogelijkheid ontneemt om aan de zijgevel van zijn woning een serre te bouwen en een be woner van de Mariastraat vreest door het plan nagenoeg zijn hele moestuin te zullen verliezen, terwijl zijn woning geheel zal worden ingebouwd. Meerdere bewoners van de Mariastraat zijn bang de helft van hun tuin te ver liezen. De Soester Politie Sportvereniging heeft de jeugd een grote dienst bewezen door het organiseren van een schoolvoet- baldag, die gisteren op de terreinen aan de Bosstraat werd gehouden. De sportdag werd geopend door de voorzitter van S.P.S.V., de heer Scholt- meijer, die de jongens veel succes toe wenste. De finale van de u.l.o.-scholen werd een aangelegenheid van de R.K. u.l.o.- school want het eerste en tweede elf tal van deze school moesten uitmaken wie kampioen werd. Strafschoppen be slisten dat R.K. u.l.o. 1 de eerste plaats bezette. Het elftal kreeg een beker, aan geboden door het personeel van het Technisch bureau voor gietijzer produc ten. R.K. u.l.o. 2 kreeg als tweede prijs eveneens een beker en de v.g.l.o.-school een medaille. Van de lagere scholen bleek het elftal van de Beetzlaan het sterkst en de elf jongens wonnen de lauwertak, die aan geboden werd door de heer M. Ber gers. De tweede prijs, een medaille, was voor de Groen van Prinstererschool en de R.K. Jongensschool kreeg als derde prijs eveneens een medaille. Na afloop van de wedstrijden dankte de heer Scholtemeijer de hoofden der scholen en de onderwijskrachten voor hun medewerking en het bestuur van S.E.C. voor het beschikbaar stellen van de terreinen. De korpschef van de Soester politie, de heer C. van Es, reikte de prijzen uit. Hij sprak de hoop uit, dat dit niet de laatste sportdag zou zijn. Uitslagen Kerkebuurt-Groen van Prin stererschool 1-3. U.L.O. Kerkebuurt- Chr. U.L.O. 2 30. R.K. Jongensschool- Beetzlaanschool 1-2. U.L.O. Kerkebuurt 1-Chr. U.L.O. 1 0-3. R.K. School Soes- terberg-Insingerschool 4-0. R.K. U.L.O. 2-V.G.L.O. 2 3-0. Da Costaschool-School Driehoeksweg 2-1. R.K. U.L.O. 1- V.G.L.O. 1 1-1. Kerkebuurt-R.K. School Soesterberg 1-1. U.L.O. Kerkebuurt 2- R.K. U.L.O. 2 0-1. R.K. Jongensschool- Da Costaschool 1-0. U.L.O. Kerkebuurt 1-R.K. U.L.O. 1 1-2. Groen v. Prin- stererschool-Insingerschool 1-1. Chr. U.L.O. 2-V.G.L.O. 2 0-1. Beetzlaan-Drie- hoeksweg 6-0. Chr. U.L.O. 1-V.G.L.O. 1 1-1. Kerkebuurt-Insingerschool 3-2. U.L.O. Kerkebuurt 2-V.G.L.O. 2 1-1. R.K. Jongensschool-Driehoeksweg 7-0. U.L.O. Kerkebuurt 1-V.G.L.O. 1 0-2. Groen van Prinstererschool-R.K. School Soesterberg 2-1. Chr. U.L.O. 2-R.K. U.L.O. 2 0-2. Beetzlaan-Da Costaschool 4-1. Chr. U.L.O. 1-R.K. U.L.O. 1 0-2. Strafschoppen beslisten bij gelijke spe len. De gebroeders T. uit het woonwagen kamp alhier hebben zich bij de poli tie gemeld daar ze ieder nog een week hechtenis moesten ondergaan. Ze wer den naar Utrecht overgebracht. Een draadglasruit van de fabriek „Mer- curius" aan de Kostverlorenweg, van ongeveer 25,werd ingegooid. De ouders van de jeugdige daders zullen de schade moeten vergoeden. Uitslag van de onderlinge competitie wedstrijd gespeeld in Oranjehof MonnéDe Ruiter 2-0. BloklandVan Schaik 2-0. BoksebeltBremer 2-0. ColletNap 2-0. Van DasselaarVan Duinen afgebroken. mistte U zaterdag j.1. de volledige One man-show van Toon Hermans. Dit soort programma's wordt door de N.T.S. steeds meer uitgezonden. Laat ons U eens voorlichten. TELEVISIE HOORT ERBIJ Soesterbergsestraat 20A - Telef. 2379 Zaterdagavond hield de buurtvereni ging „Oranje", in de grote ontspan ningszaal van het officierscasino, een allergezelligste feestavond, welke in het teken stond van het eerste optreden van haar eigen toneelvereniging. In zijn openingswoord bracht de voor zitter van de buurtvereniging, de heer De Bruin, zijn grote dank uit aan de heer Braveboer voor de mooie versie ring van de zaal alsmede aan de heren Westra, Marcelis en Van Lankeren voor de vervaardiging van de fraaie coulissen. Het stuk dat .werd opgevoerd „8 X 50", blijspel in 3 bedrijven van B. Odijk, was van begin tot einde amusant, lich te kost, maar juist geschikt voor be ginners. De handeling speelt zich af om een drie tal verstokte vrijgezellen van ongeveer vijftig jaar, die onderling een wedden schap aangaan, dat zij binnen drie maanden al of niet getrouwd zullen zijn. Binnen een maand zijn alle drie en nog een paar van die leeftijd ver loofd. Met elkaar „8 X 50". Maar voor het zover is, doen er zich nog allerlei hoogst vermakelijke scènes met de vrouwelijke huwelijkscandidaten voor. De spelers hebben het er over het alge meen goed afgebracht. Het publiek heeft buitengewoon geno ten. De heer Verruijt, die de regie ver zorgde, moet wel intensief hebben ge werkt om de spelers tot dit resultaat te brengen. Na afloop volgde er een gezellig samen zijn. GEMEENTE LEENT ƒ90.000.—. Onder bovengenoemd hoofd komt in de Soester Courant van 4 dezer een artikel voor waarin B. en W. van Soest motiveren waarom zij besloten hebben deze geldlening met de Bank voor Ne derlandse Gemeenten aan te gaan. Ofschoon het bedrag onder de tegen woordige omstandigheden zeer klein is, wil ik daar toch een opmerking over maken. De lening wordt aangegaan uit de niet- voorkeursgelden van de inschrijvers op de Rentespaarbrieven van de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Deze rentespaarbrieven zijn uitgegeven onder de navolgende voorwaarden. De houder kan op 1 september 1962 af lossing vragen tegen 125 °/o op 3 janu ari 1966 tegen 150 °/o en op 2 januari 1971 lost de Bank de spaarbrieven af tegen 200 °/o. De Bank heeft echter het recht de spaarbrieven vervroegd af te lossen op 1 maart 1968 tegen 175 °/o. De interest is gebaseerd op een rente voet voor de drie perioden van resp. 5 °/o, 5V2 en 6 °/o. De geldlening van de gemeente Soest heeft een nominale rente van 6 de koers van uitgifte is 100 °/o en de loop tijd is 13 jaar. Deze looptijd komt dus overeen met die der rentespaarbrie ven. Over de aflossingsvoorwaarden wordt echter niet gesproken en dat is toch bij een geldlening, of deze nu onder hands is of in de vorm van obligaties, zeer belangrijk. En hier zit nu het ad dertje onder het gras. De bank voor Nederlandsche Gemeen ten mag zonder toestemming van de mi nister van Financiën geen leningen op nemen of gelden uitlenen en nu is het in de praktijk zo, dat de Bank via de rentespaarbrieven gelden heeft opge nomen voor de duur van 13 jaar, die zij na tien jaar en 3 maanden ver vroegd mag aflossen, maar deze zelfde gelden weder aan de Gemeenten uit leent, eveneens voor 13 jaar, maar zon der de bevoegdheid van vervroegde af lossing. Als dus op 1 maart 1968 de ren tevoet b.v. 4 is zal de Bank zeer ze ker tot vervroegde aflossing overgaan al zou zij desnoods daarvoor nieuwe gelden moeten opnemen, maar de Ge meenten mogen dan nog gedurende 2 jaar en 9 maanden 6 °/o rente betalen. Als men bedenkt, dat op de rentespaar- geleende gelden van de Bank over te nemen, schuilt misschien in het feit, dat van het aandelenkapitaal van de Bank 50 °/o in handen van de Staat is en de andere 50 °/o het bezit van Ge meenten, Waterschappen enz. Hopenlijk heeft Soest een behoorlijk aandelenpakket, dat dan met dergelijke praktijken vermoedelijk wel een hoog dividend zal afwerpen. J. K. DE BRUIN. Van Weedestraat 5. Wenst U voor Uw zaak een spre kende reclame? Laat ons dan uw drukwerk verzorgen. Van Weedestr. 35 Telef. 2566 brieven voor 233.800.000.is inge schreven, dan is de rente a 6 °/o over 2 jaar en 9 maanden maar liefst 38.577.000.of wel een rentever lies van 12.859.000. Dit is onbehoorlijk. De Minister van Financiën, die met zijn rentegamma van 4% elk financieel huishouden van de Gemeenten al in het honderd heeft laten lopen, jaagt met deze praktijken de Gemeenten nog dieper de put in. Op deze wijze regelt Zijne Exellentie, via de Bank voor Nederlandse Gemeen ten, de gemeentelijke financiën en wordt de zelfstandigheid van de Ge meenten nog verder beknot. Het motief van B. en W., dat op de duur de positie van de Bank zeer moeilijk zou worden, indien de gezamenlijke Ge meenten niet bereid bleken te zijn de De E.D.O.-welpen hebben afgelopen week hun hart op kunnen halen aan een extra sportmiddag, waar de kleine Edoieten elkaar sportief de loef kon den afsteken in tal van spelen zowel binnen- als buitenshuis. De middag werd besloten met vele aar dige kinderfilmpjes, waarvoor ze grote belangstelling toonden. Als algemeen winnaar kwam Mirjam van de Velde uit de strijd, gevolgd door Nelly Schou ten. Beiden ontvingen een aardige sur prise. De zaterdagmiddag stond deze week geheel in het teken van de aspiranten. Om 15.20 uur startte de eerste in een grote puzzeltocht, waarin tal van kleine moeilijkheidjes de deelnemers parten speelden. Reeds bij de eerste tijd-con- trole was er achterstand van 10 mi nuten op het schema. Bij de tweede controle werd tevens even de kennis getest en moesten in een korte tijd in alfabetische volgorde plaatsnamen op genoemd worden. Het eind der tocht was op de Hilde- brandlaan, waar de deelnemers een frisse koele dronk te verwerken kregen. Daar vandaan naar het terrein, waar een laatste test werd afgenomen in en kele korfbaltechnische oefeningen, n.1. tijddoelen, streepdoelen en strafworpen. In deze branche toonde G. Floor zich de beste. Het eindresultaat was, dat G. Kunz met 23 punten de eerste prijs, een heerlijke taart, in de wacht sleep te. W. Deijs nam de tweede plaats met 19 behaalde punten, terwijl F. de Leeuw de derde plaats voor zich op eiste. Last not least had dit week-end een ontmoeting plaats tussen koploper K.V.S 2 en E.D.O. 2. Na ongeveer 20 minuten wisten de spelers van de ont vangende vereniging de stand tot 2-0 te brengen, met keurige doorbraken. Dit was tevens de ruststand. Na de rust kwam E.D.O. er beter in en kort in de tweede helft bracht N. Bitter- ling de stand op 2-1. A. Blankenstijn moest het veld verlaten wegens een niet ernstige blessure en werd door K. Mörsing vervangen. Mej. I. Belt, welke, wegens niet vol ledig zijn van het thuis-team, steeds vrij stond, schoot later de gelijkmaker in. Daar E.D.O. echter sportiviteit stelt boven competitie-punten is besloten dit doelpunt te laten vervallen, mede op verzoek van I. Belt, die dit schot loste in een opwelling van enthousiasme. Een strafworp toegekend aan E.D.O. werd gemist. Eindstand 2-1. Te koop MARKIES, breedte 2.70 m., uitval lm40,Ossendam- weg 39. Soest-Zuid. Gevraagd flink MEISJE voor hele of halve da gen of een werkster. Banketbakkerij Van Hat- tum, Burgem. Grothe- straat 11. AARDBEIENPLANTEN. Verspeende planten, per stuk 5 cent. H. Roos, Smitsweg '20. Rustige betrouwbare HULP gevraagd voor on derhoud van etage, be woond door 2 personen. Aanm: na 4 uur Verl. Talmalaan 11. Te koop aangeb. T.W.N.- motor, 250 c.c., accu de fect. Prijs 125,—. Pa- dangstraat 1, Baarn. WONINGRUIL Hilvei" sum-Soest. Aangeboden vrij huis met voortuin en werkplaats, omger. N.S.F., bev. kamer en- suite, keuken, kelder, 3 slaapkamers enz. Huur 10,50 per week. Gevr. te Soest huis (minstens 3 slaapkamers) en flin ke tuin. Br. Nieuweweg 22, Soest. VERMIST zwarte kriel kip en wit konijn. Tegen beloning terug te bezor gen Stadhouderslaan 42. Volley- of Basketball schoenen Van prima solide kwali teit linnen met sterke rubberzolen, de ideale schoen voor vakantie, sport en spel. Verkrijg baar in zwart en blauw, m. 41-46 5.-, 35-40 4.50, 28-34 4.-, 27 *)50 Kleerkast 'n Ruimteprobleem op gelost. Prima afgewerkte kleerkast. 150 crn. hoog en 58 cm. br., met 4 zwenkwielen op kogel lagers (dus gemakkelijk verplaatsbaar); kan afge sloten worden. Alleen Vrijdag 34» slechts Groente-of Saladewasser Van soepel, onbreekbaar plastic; een aanwinst, die In geen enkele keuken ™ag Q 4TC ontbreken Oa# Pyjama katoen Nu kunt U zelf een leuke zomerpyjama maken! 21 m. prima effen lingerie katoen voor de pantalon én 11 m. bedrukte ka toen keuze uit een over vloed van vlotte, fleu» rlge dessins voor jm 95 het jasje. Samen TT Romy Schneider cahiers; omslag bedrukt met 3 verschil lende kleurenfoto's van Romy. per 3 cahiers slechts Plastic verbandetui Inhoud: jodium, verbandwatten, wind sels, hechtpleisters, wondpleisters, ste- rielgaasje en verbandklem. >95 Onmisbaar bij uitstapjes H Jute matrasdek Zwaar gevuld met zuiver jute vlies, beschermt Uw kostbare matrassen tegen slijtage, 120 cm. breed 80 cm. breed 195 P15 AMERSFOORT co Klapstoel Metalen buisframe met stevige katoenen zitting en rugleuning. Groot, prettig zittend model; handig om mee te nemen In de auto, ||7t voor de picknick O Verkoop 2e etage Jongens sweater Van sterke, kleurechte velours, een sportieve dracht voor de jongelui. B-keus, in vele aantrek kelijke kleuren verkrijg baar; van ^90 3 tot 6 jaar j Grootste maten, van 13 tot 17 jaar 6.90 99 .Allround <99 Bag' Een royale tas voor de moderne sportieve jeugd, ook over de schouder te dragen; wa terdicht gevoerd. In leu ke, frisse 0)5O kleuren AMERSFOORT Terlenka rok Plooirok in geruite of uni Terlenka stof. goed plooihoudend, makkelijk wasbaar. droogt s*ef. Praktisch nfet strijken, fn leuke voofjaarstiiKen. Maten 34-48 Leuke broderie blouse, maten 38 c/m Tot onze g onverwacht EELBREI op de leeft; Soestdijk, 1 Vredehof str; De teraard donderdag Nieuwe Alg De overlede kamer van 1 Enige i Nette vrouw w HOUDING verzc beslist oude dame, onverschil niet in Soest. 791 bureau S.C WONINGRUIL. huisje te Eemr zitkamer, woonk slaapk., voor- er tuin. Gevr. te So je of gedeelte Brieven no. 786 Bejaard echtpa g.h., zoekt op z de stand gedet WONING. Uitv. der letter F 32 Soester Crt. NET MEISJE b.: de ochtend- of uren. Br. onder bureau S.C. 3 vriendinnen z. of 3 MEISJES, jaar, .om van 12 naar een zomerh Texel te gaan. Ii gen vrijdagavond damweg 54 of t< Wegens omstand voor tijdelijk g NOODHULP in c houding. Egberts straat 20, Baarn Gevraagd een huishoudelijke H de grote keuken Van Arkel Ir Hellingweg 1te OPPAS biedt zi voor de dag. Ooi gen op te passen ders met vacant Br. onder nr. 7! Soester Crt. TE KOOP brui. (maat 40-42), ter ket, lederen kol rugzak. Tussen 7 's avonds Kostve weg 4A. Oudere heer, 1 zoekt ZIT-SLA. MER met pension Soest-Z. Br. ond 790 bureau S.C. NETTE JONGEN 14-15 jaar, of voor zaterdag vo zorgen. Bakkerij Debbink, Julianah Te koop wegens gebrek BROMFIE goede staat. Heuvelweg 29. Te koop mah. C DERBUREAU haspel op wieier tuinslang 10, vaste vloerbed (Verto) 15,—. Kerkstraat 7. en alle sc TERS, STR DHALIA'S. BLOEMEN J. H. J. TRAPP, 500 gram L 500 gram K 250 gram R 200 gram gt NIEUWEWEG 68

Soester Courant | 1958 | | pagina 2