GAZELLE Rechtvaardig en onpartijdig il-J- DRUKKERIJ SMIT ZENUWRUST SOEST Hockey. „Hotel De Mens". fUGERS RIJWIELEN verdwijnt door iPUROL UW SUCCES IS ONZE RECLAME. AUTORIJSCHOOL D. ENGEL Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden. Massa-schermbeeldonderzoek. Shot-nieuws. C. DE JONGH RADIO - TELEVISIE Voor Kwaliteitsvoeder ORGELS - PIANO'S W. VAN TOL Shot ongeschonden uit competitiestrijd. N.V. Wasserij „GELRIA" Ook Spierpijn Benoemd. Mixed Hockey Club Soest. ERKENDE A.N.W.B. AUTORIJSCHOOL VAN DOOREN MODERN DRUKWERK Vogel vreugde. DE KRACHTBEVRIEZER „Ik ben een neger". Officiële mededelingen. Ter inzage legging van een beslissing over geldigheid kandidatenlijsten. Lost zelf l i Ie. 2e. 3e. 4e. 5e. Art. 16 van ons gemeenteprogram luidt „Het gemeentebestuur in al zijn geledingen be hoort zijn bevoegdheden rechtvaardig en on partijdig uit te oefenen". Stemt woensdag 28 mei a.s. op één der candidaten van onze lijst. Dr D, J. P. ORANJE, oud bestuursambtenaar in het voor malig Ned. Oost-Indië en lid van onze gemeenteraad; Dokter J. E. BROUWER, oud hoofd geneeskundige dienst luchtmacht; J. G. KALDEN, groothandel aardappelen te Soesterberg, onze middenstandscandidaat; J. K. DE BRUIN, procuratiehouder bij de Ned. Handel Maatschappij. Mevr. E. C. VAN GOOR-CLETON, bekend in het vere nigingsleven. Het eerste herenteam van de Mixed Hockey Club „Soest" speelt zondag, om twee uur, aan de Schrikslaan een pro motiewedstrijd tegen Hilversum 9. De opstelling is W. Groenendijk, J. Castricum, J. Hoppenbrouwers, K. Tul leners, K. Verspuij, K. Evenhuis, J. Groenendijk, A. Spoorenberg, J. de Haan, J. Bakker en E. Hinderdaal. Dames 1 gaat naar V.C.L. in Den Haag om te trachten de halve finale van de Amsterdam-beker te winnen. De opstelling van de dames is L. Bur gers, T. Mulder, J. Hoppenbrouwers, E. Eijsink, L. v. d. Sterren, Tr. Reinders, L. Steenbeek, C. de Beurs, A. Groenen dijk, St. Hoppenbrouwers en M. Ebbers. verven, persen, sfoppage, repareren van Uw kleding. Het wordt een goede traditie in Soest, dit jaarlijks optreden van het gezel schap Benny Vreden op de feestavond van de Soester Turnclub. Woensdag was het ensemble voor de derde maal hier en ditmaal werd de muzikale co- medie „Hotel De Mens" gebracht. De avond werd geopend door de voor zitter van de vereniging, de heer Blok land, die mededeelde, dat de erevoorzit ter, burgemeester mr S. P. Baron Ben- tinck door ziekte verhinderd was. In het bijzonder werden de dames van de N.V.E.V., de afgevaardigden van Sportverenigingen en de vertegenwoor digers van de S.S.F. als gasten verwel komd. Deze feestavond was een bijzondere avond, omdat de vereniging 30 jaar be staat. In deze tijd is er veel baanbrekend werk verricht en dit wordt nog gedaan. Als men er rekening mee houdt, dat het vooral in deze tijd voor een vereni ging niet gemakkelijk is het hoofd bo ven water te houden, dan moet men des te meer respect hebben voor hen, die met hun doorzettingsvermogen en werkkracht dit 30-jarig bestaan mogelijk maakten. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJN HARDT'8 ZENUWTABLETTEN versterken het zelfvertrouwen en Stemmen U weer moedig en rustig. Linke Leo was in een liedje van Kitty Knappert van plan haar in Baarle Nas sau als blanke slavin te verkwanselen en Ellen Craamer zong populaire wijsjes, begeleid door Benny Vreden, waarna de vele telefoontjes begonnen te rate len, die de belangstelling voor het be zoek van Pter Olie bewezen. Benny Vreden en Kitty Knappert beslo ten het eerste deel met het vlotte nummer „reizen", dat Kitty naar het Oosten, naar Rusland, en tenslotte naar de Jordaan bracht, waar een koste lijke parodie gegeven werd op de zang prestaties van de Johnny's, de zwarte rieken en de tante leens van deze tijd. In de tweede helft bleek dat Kitty en Benny het heerlijk vinden om ruzie te maken omdat het zo prettig is het dan weer goed te maken. En toen kwam Peter Olie (Ekel), de be roemde Amerikaanse impressario, die hotel De Mens tot zijn hoofdkwartier koos voor de speurtochten naar revue- girls. Ellen en Kitty zongen en dansten het liedje van deze girls. Uitstekend paste het lied dat Benny Vreden bracht in deze tijd van Spoet niks, die samenwerking heel erg nodig KERKSTRAAT 3-S0EST-TEL2Q3C Betaling in overleg. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Benny Vreden zong als Jodocus Koffer sjouwer, het manusje van alles van Ho tel de Mens, het welkomstlied, waarna Kitty Knappert en Benny Vreden zin gend hun spijt uitspraken over de on mogelijkheid hardop te zeggen wat je over iemand denkt als die gast in je hotel is. Ellen Craamer, die dit seizoen voor 't eerst bij het gezelschap is, zong „Een maal komt de kans" en dit sloeg op de beroemde impressario Peter Olie, die steeds verwacht werd maar pas tegen het einde kwam opdagen. Bennie Vreden bracht een alleraardigst liedje over de formulierenrompslomp en Kitty Knappert en Benny Vreden deelden zingend mee dat ze toch zo graag een Batavieren-paar zouden willen vormen. Piet Ekel kwam als Friso Halbertsma het hotel binnen en vertelde met smaak het kolderverhaal van zijn reis in don ker Afrika en Benny Vreden sprak van zijn verlangen de klok vast te houden en terwijl hij zong kreeg het publiek de dames Knappert en Craamer en de heer Ekel in lachwekkende strandkledij uit de vorige eeuw te zien. heeft, want ergens kan een gek op een knop drukken en dan ligt de straat waarin je woont in puin. Ellen Craamer zong bloemenliedjes in drie talen en Kitty Knappert danste als een roos die ontluikt, bloeit en slapen gaat als de dag voorbij is. Piet Ekel toonde zich niet volledig te vreden met de huidige televisiestich ting en hij liet zien en horen hoe het zal gaan als hij met zijn stichting gestart is. Reportageflitsen, weerberichten, kook- praatjes, een aaneenschakeling van ge zellige kolder. Peter Olie koopt tenslotte „Hotel de Mens" en de vier leden van het en semble zongen tot besluit het lied „Handen in elkaar". De heer Blokland dankte het gezelschap voor de prettige avond die gebracht was en bood bloe men aan. - Het Centraal Genootschap voor kinder kolonies is een neutrale vereniging, die 600 afdelingen in ons land heeft, waar van 1 in Soest. Het bestuur hiervan bestaat uit de heer K. de Haan (voorzitter), mej. A. A. den Ouden (secretaresse) en mevr. H. D. v. d. Laan-v. d. Vange (penningmeesteres- se). Leden zijn de dames Genefaas, Rijk, Lichthart en de Smidt en de heren Stroband en Overhoff. Per jaar worden door alle afdelingen 7 tot 8000 kinderen uitgezonden en in 1957 nam de afdeling Soest 29 kinderen voor haar rekening. Dit kostte ruim 8000 gulden, die bijeen gebracht wer den door donaties en subsidies van rijk, gemeente, provincie en de ziekenfond sen. Verder betaalden de ouders der kinderen naar draagkracht, er werd een kollekte gehouden en de Soester post duivenverenigingen stelden duiven ter beschikking voor een vlucht. Dit jaar hoopt men dertig kinderen uit te kunnen zenden en er wordt geraamd dat er een tekort van ruim 1400 zal zijn dat bestreden moet worden uit bijdra gen van particulieren. Het gironummer van de afdeling die dit jaar 10 jaar be staat is 618551. Uit de binnengekomen reacies is wel gebleken, dat in de gemeente Soest gro te belangstelling bestaat voor het mas sa-schermbeeldonderzoek en een ieder wel overtuigd is van de noodzaak van dit onderzoek. Aangezien van ongeveer 17000 personen een foto gemaakt moet worden wordt wel gerekend op uw aller medewerking. Een eerste vereiste is precies op de tijd te komen waarop u bent opgeroepen. Het onderzoek zal in vijf lokalen ge schieden in de periode van 16 mei tot 12 juni. In de loop van de maand april zal een ieder een oproep ontvangen om op een bepaalde dag te verschijnen. Heeft u op 5 mei nog geen oproep ontvangen of bent u op een dag opgeroepen, dat u absoluut verhinderd bent, wacht dan niet tot het allerlaatste moment om hierin een wijziging te verkrijgen maar stelt u u dan direct in verbinding met de afd. Sociale Zaken ter gemeente secretarie (tel. 2643 toestel nr. 005). In tegenstelling tot de mededeling ach ter op de oproepkaart omtrent de kle dingvoorschriften wordt nog medege deeld, dat men zich niet meer behoeft te ontkleden en dat knopen e.d. op on- derkleding geen bezwaar meer ople veren. gen echter onverstoorbaar voort over winningen te behalen en zagen hun uit stekende prestaties in de competitie be kroond met een verdiend kampioen schap. Met een machtige eindspurt slaagde Shot 1 er in het degradatiege vaar af te wenden, waardoor voor Soest een eerste klasser behouden bleef. Met Shot 2 was het anders gesteld na een teleurstellende competitie was het spelen van degradatiewedstrijden nood zakelijk. Ook in deze wedstrijden zat het Shot 2 niet mee en alleen door een overwinning op Huizen 1 heeft Shot 2 nog een kans het tweedeklasser schap te behouden. Shot 3 heeft er echter voor gezorgd dat Shot het volgend seizoen in ieder ge val één tweede klasser in haar gelede ren heeft. Shot 6 wist ook het vege lijf te redden en blijft 3e klasser. Tenslotte Shot 7, dat de promotiewedstrijden ongeslagen beëindigde. Ook Shot 7 zal volgend seizoen in de 3e klas uitkomen. Aangezien het nog vele weken duurt alvorens het tafeltennisseizoen 1957- 1958 definitief gesloten zal worden, heeft het bestuur van Shot een pro gramma samengesteld, dat beoogt het KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 FA. SPRUIT FA. OP 'T LAND BEUKENLAAN 54 TELEF. 210S INKOOP VERKOOP VERHUUR NIEUWEWEG 103 TELEF. 2968 steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 Nu de competitie van de N.T.T.B. voor bij is, kan de T.T.V. „Shot" de balans gaan opmaken van het afgelopen sei zoen. De verwachtingen ten aanzien van de prestaties in de competitie waren niet hooggesteld. Tegen het einde van het seizoen moest zelfs de noodklok worden geluid door Shot 1 (le klas), Shot 6 (3e klas) en Shot 2 (2e klas), die in degradatiegevaar verkeerden. Shot 3 (3e klas) en Shot 7 (4e klas) gin- r sfoomwasseru Stuur Uw was naar Gelria. Onder voortdurende controle van het Wasserij-Instituut T.N.O. Maandag halen - Donderdag thuis. EDE Telefoon 08380-8050. en rheumatische pijnen -> wriift 17 we? met spelpeil van spelers en speelsters te ver hogen. Hedenavond zal een begin worden ge maakt met een z.g. teamtournooi voor alle leden. De teams zijn dusdanig sa mengesteld, dat iedereen even veel kan sen heeft om dit tournooi te winnen. Voor het team dat als eerste zal eindi gen heeft het bestuur 3 medailles be schikbaar gesteld. Na deze team-kampioenschappen zul len de clubkampioenschappen en de achtkamp (kamp van Soest) de aan dacht vragen. Onze plaatsgenoot, de heer B. v. Haar lem, voorzitter van Shot, is door de Ned. Tafeltennisbond benoemd tot nonplay- ing captain van het Nederlands team, dat deel zal nemen aan de int. tafel tennis kampioenschappen, die van 11 t.e.m. 14 april a.s. te Luxemburg wor den verspeeld. Dames Soest 1Voor daan 2 5-2. Op een hard en droog veld hebben de Soester hockeydames een overwinning geboekt. Vijf minuten na de aanvang scoorde Stans Hoppenbrouwers al een doelpunt, nadat de bal enkele malen van het leer van de Voordaan-keepster was teruggestuit. Soest was hierna vele malen in de aanval. Enkele harde kogels van Lidy Steenbeek en Loor v. d. Sterren gingen haarscherp naast. Even later ging het beter. Loor v. d. Sterren schoot van de rand van de cirkel na een vinnige scrimmage voor het gastendoel onhoudbaar in de lin ker hoek. (2-0). Ook Stans Hoppenbrou wers liet vanaf de rand van de cirkel de bal met een korte harde tik in het net verdwijnen. (3-0). Na rust trapte de keepster van Voor- daan over. de bal heen toen Lidy Steen beek een schot loste, maar zij had ge luk, want de bal ketste tegen de doel paal. Een volgende maal ging het beter. Een fraai vrijgespeelde bal werd snel in de slagcirkel gebracht en prachtig ingeschoten. (4-0). Tot tweemaal toe gelukte het de Soes ter keepster de felle schoten van de gasten te keren, maar de derde maal werd de ver uitgelopen Soester keep ster, gepasseerd. (4-1). Het tweede doel punt van Voordaan kwam via de stick van een Soester back. De keepster mis te de bal omdat deze even van rich ting veranderd werd en met een kalm gangetje verdween hij in het Soester doel. (4-2). De ver naar voren gedrongen spil Loor v. d. Sterren profiteerde van verwarring voor het doel van de gasten en bracht de eindstand op 5-2. Heren S.C.H.C. 1—Soest 1 1-6. Soest heeft de laatste competitiewed strijd gewonnen en daarmee zijn de spelers van het eerste team ongeslagen kampioen geworden. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en de stand was spoe dig 1-1. Soest, dat met 7 invallers speelde, toonde zich hierna veel sterker dan S.C.H.C. en Johnny Bakker scoor de vijfmaal. Kees Tulleners maakte uit een strafbully het zesde doelpunt. Er moet nu alleen nog een promotie wedstrijd gespeeld worden en dit ge beurt zondag a.s. aan de Schrikslaan. Kampong en Hilversum, de andere af delingsleiders, hebben elkaar al ont moet'. Kampong won met 3-1. Heren Soest veteranenKatueleo* veteranen 3-4. Deze vriendschappelijke wedstrijd ein digde in een overwinning voor Kame leon. Huug Berghauser Pont scoorde de drie doelpunten. De stand was bij de rust 1-1. De backs van het Soester team, de he ren Schunselaar en Hoppenbrouwers deden het weer uitstekend en waren de geroutineerde gasten in menig opzicht de baas. De keeper verdedigde zijn doel prima. De spelers die in de voorhoede opvie len waren de heren Th. Appelboom en W. J. Groenendijk sr. De gasten gaven na afloop van de wed strijd te kennen dat zij graag zoude* zien, dat ontmoetingen met het Soes ter team een traditioneel karakter krij gen. GALLENKAMP PELSWEG 14 SOEST-ZUID TEL. 3823 Alles goed en wel", denkt Billy, „maar nou zou ik toch wel eens willen weten of het nou echt de krachtbevriezer is geweest, ja of nee Tegen de jongens zegt hij „Gaan jullie lie mee, nog effe vangbal spelen „Ja," roepen ze allemaal en Zacharias loopt al hard vooruit naar het stukje braak land achter de Breestraat. Die voelt zich natuurlijk al weer onmis baar. Jopie gaat gauw naar huis om z'n slag hout te halen en Billy knikkert z'n tennisbal tegen de schutting. „Vang Jantje heeft 'm en probeert er de ren nende Henkie mee te raken. Dan komt Jopie terug met z'n slaghout. Zo blijven ze een poosje spelen. Zacharias wordt natuurlijk met de eerste slag al uitge gooid en gaat in een hoekje staan mok ken. En Billy De vereniging „Vogelvreugde", die ruim een jaar geleden opgericht werd, heeft nu al meer dan 60 leden en de voorzitter van de vereniging verwel komde op de ledenvergadering, welke woensdagavond in café „Middelwijk" gehouden werd, in het bijzonder de nieuwe leden. De heer J. Volkering uit Weesperkaspel hield een praatje over exotische vogels en onder het tonen van kleurendia's be sprak hij alle soorten die er zijn. In de pauze werd er een verloting gehouden en daarna was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Otto Sterman zal maandagavond, i* de kleine zaal van Eemland, 'n voordracht avond houden waarvan de titel is „Ik ben een neger". De voorzitter van het hoofdstembureau in de gemeente Soest maakt bekend 1. dat de in zijn gemeente ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 28 mei 1958 te houden verkiezingen van de eden van de raad der gemeente Soest er gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn neergelegd ?ocdat het hoo£dsternbureau op 19 april 8 a.s., om P.15 uur, in het gemeente huis een voor de kiezers toegankelijke zitting houden, waarin beslist zal wor den over de geldigheid der ingeleverde lusten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten.. Soest, 16 april 1958, HILVERSUM, KE BUSSUM, NAS: Te koop de h garage met g€ den. Inl. no. 76 M 7SS Bij 1 pak SP 1 blikje SP van 17-24 af DUBBEL Schuimpjes Erwten m. wort Aardbeienjam I Edelcacao Berliner Gebr. gehakt Fijne vleeswarei Boterhamworst Lunchworst Nierkaas Leverkaas Boerenmetworsl Schouderham Uw koekje deze Krokantjes Alleen geldig vooi

Soester Courant | 1958 | | pagina 6