m SOEST. Gieren op 't veilig nest. DAARVOOR BEHOEFT U NIET NAAR DE STAD! NIEUWENHUIS V.V.V.-uitgave. Slagzinnen-actie. S.E.C. wint van F.A.K. VOOR SCOOTERRIJLES D. ENGEL Vernieuwing Natuurbad. Mixed Hockey Club Soest. Olympia wint weer 1ste prijs. Tweede rit om Beckeringhbeker. Rectificatie. 8j-BMm Programma van liet Concours Hippique. DERDE BLAD SUPER KAT Keukenuitzet KERKHOF CO. Vergadering P.K.V.S. Ned. Chr. Vrouwenbond. Vergadering „De Vriendschap". VRAGENDIENST. Zelden krijgt een toneelgroep zo'n lang durig applaus in Soest als „De Planke niers" uit Bussum na afloop van de voorstelling van „Gieren op 't Veilig Nest" ontvingen, maar zelden is een applaus ook zo volkomen verdiend. Een volle Eemlandzaal begreep dat hier subliem toneel geboden werd door ama teurs die met heel veel genoegen spe len, maar toch niet vergeten dat be roepstoneel de maatstaf is waarnaar een amateurgezelschap beoordeeld wordt, zodat zij al hun best doen dit zoveel mogelijk te evenaren, waarin ze het een heel eind brengen. Deze avond werd georganiseerd door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Soest, die op verschillende ma nieren in onze gemeente maatschappe lijk werk verricht. Niemand had dan ook bezwaar tegen de stevige prijs van 3,per plaats te betalen, want het geld was goed be steed en iedereen waagde een paar gulden aan de tombola zonder nieten, die 630 prijzen schonk. De avond werd geopend door mevr. Van Ginkel, de voorzitster van de afde ling, die in het bijzonder de erepresi dente, mevr. Bentinck, en de provin ciaal voorzitster, mej. Gerritsen, verwel komde. Zij sprak er haar spijt over uit, dat de burgemeester wegens ziekte ver hinderd was te komen. De Soester U.V.V. had de Plankeniers opnieuw bereid gevonden hier te komen spelen en ditmaal was de opbrengst bestemd voor de repatrianten uit In donesië, die in de laatste maanden naar ons land zijn gekomen. De U.V.V. heeft reeds met een brei-actie steun ver leend aan hen, die'niet langer in In donesië blijven konden. Op een klein eiland ligt het hotel „Op 't veilig nest", dat speciaal uitgezocht wordt door mensen die rust nodig heb ben. Jack Gable is een van hen en hij U zult verrast staan over onze sortering in ELECTRISCHE ARTIKELEN, zoals SCHEMERLAMPEN - ELECTRISCHE KLOKKEN - LAMPEKAPPEN enz. Voorts alle artikelen en appa raten op sanitair- en electrisch gebied. VAN WEEDESTRAAT 23 TELEFOON 2577 Ook Uw Loodgieter en Electriciën vertrouwt zich toe aan de goede zor gen van Mary Fleet, haar dochter Pat Fleet en haar broer Tom Bryce, die er van overtuigd is nog eens een groot be drag te zullen winnen met het oplos sen van puzzels, een bezigheid, die zijn zuster verfoeit, maar die zij toch steunt door hem te helpen als hij een woord met zoveel letters zoekt. Als Jack Gable met de roeiboot door Pat naar het hotel gehaald wordt, be vindt zich daar reeds gedurende enkele maanden de excentrieke schilderes Odilia Astrome, wier schilderijen ner gens op lijken, maar die ze ijverig blijft produceren ondanks de ongezouten kri tiek van de huisgenoten. De rust in het hotel wordt verstoord als Frankie Lawford en Jennifer Law- ford komen om zogenaamd op te knap pen in de kalme sfeer, die in de adver tentie gepropageerd is. Zij geven voor broer en zuster te zijn, maar al gauw zijn Mary Fleet, haar broer en haar dochter het er over eens, dat zij het beruchte paar vormen dat betrokken was bij een grote juwelendiefstal. Nog schokkender is de ontdekking, dat de vrolijke meneer Gable dan de man moet zijn die het hele zaakje op touw zette, gearresteerd werd en uit de ge vangenis ontvluchtte. Deze beruchte Dick Killinger is een moordenaar aan de lopende band, dus de vreugde om het geld, dat met het bewerken van zijn arrestatie verdiend kan worden, is niet volledig omdat de angst om vermoord te worden groter is. De toeschouwers krijgen de nodige span ning opgediend als de twee Lawfords zich inderdaad als de juwelendieven ontpoppen en het vrouwelijk deel van dit fraaie span zich verzot toont op het „afmaken" van ieder die haar in de weg komt. Groter wordt de spanning als Linky, de adjudant van Dick Killinger op het eiland komt en tenslotte de schurk zelf nadat gebleken is dat de zenuwach tige Jack Gable wel heel veel op de moordenaar lijkt maar het zelf niet is. Deze sprekende gelijkenis bezorgt hem wel een stevige klap met een gummi stok, maar als hij door drie vrouwen liefdevol tot de werkelijkheid terugge bracht is dan toont hij manmoedig dat hij meer kan dan gezellig wauwelen. Dan gaat hij de gummiknuppel han teren om eerst Dick Killinger uit te schakelen en dan de helper Linky met een paar doffe dreunen tijdelijk uit zijn zorgen te helpen. Bijzonder goed was hierbij het spel van Jup van Rinkhuijzen, die beurte lings als Jack Gable en als Dick Kil linger het toneel opkwam. Als tenslotte de politie gearriveerd is, die haar komst aankondigt door een loeiende sirene maar zich verder niet laat zien, dan kunnen Jack en Pat elkaar in de armen vallen en weet Tom Bryce dat hij een flink portie zal krij gen van de 25000 dollar, die Jack Ga ble verdiende met het uitschakelen van Killinger en het opsporen van de juwelen, want hij is zo gelukkig met zijn Patricia dat hij dat geld graag beschikbaar stelt. Aan het decor was zoveel zorg besteed, dat men zich, nog meer dan door het goede spel, alleen al daardoor deelge noot waande aan de gebeurtenissen in de zitkamer van hotel „Op 't veilig nest". Na een langdurig applaus dankte mevr. Van Ginkel de speelsters Meta Saal- born, Ger Eshuis, Jolande Nederbragt en Miep Braakman en de heren Pie- ter Schatborn, Jup van Rinkhuijzen, Joop Zoutendijk en Henny Sieberg. De heer Schatborn beloofde dat het gezelschap het volgend jaar terugkomt. Voor de prijsuitreiking van de tombola werd door notaris M. van Veeren een vulpen amerikaans verkocht. Hij bracht 83 gulden voor het goede doel op. De avond heeft een batig saldo van 1200,opgebracht. Bij het verkeershuis van de V.V.V. is een vouwblad voor trekkers te krijgen, dat met de slagzin „trek erop uit in de Benelux" propaganda maakt voor een tocht door ons land, België en Luxem burg. Een dergelijke reis is vooral dit jaar bijzonder aantrekkelijk omdat men er, als hoogtepunt, een bezoek aan de wereldtentoonstelling te Brussel aan kan verbinden. Een grote kaart bevindt zich in het vouwblad en men vindt er de plaatsen op, die het belangrijkst zijn voor hem, die per fiets, brommer, scooter, motor of auto erop uit trekt. De prospectus is gratis. De slagzinnenactie van de Soester win keliersvereniging is geëindigd en mevr. P. L. van Dam, heeft de eerste prijs (ƒ50,gewonnen. 2. Mevr. Posthumus- Hakse, Steenhoffstraat 6 25,3. Mevr. E. Spoelstra-Schreuder, Stadhou derslaan 35 25, Het is geen magistrale overwinning ge worden, die S.E.C. zondagmiddag tegen het zwakke F.A.K. behaalde, want al heel gauw bleek, dat F.A.K. niet zo zwak was als de op een na onderste plaats van de ranglijst doet vermoeden. Wel was S.E.C. in het veld heel wat sterker dan de Bilthovense ploeg, maar in het doel van de gastheren stond een keeper van formaat, C. Rosbach, die heel wat uit zijn doel hield wat eigen lijk doelpunten moest opleveren. De achterhoede was niet zo best, maar wel vasthoudend, zodat S.E.C. het over wicht maar moeilijk in doelpunten kon omzetten. F.A.K. trapte af en ondernam de eerste aanval tegen de wind in, maar de bal bereikte Adams niet. Spoedig zou blij ken, dat dit een van de sporadische aan vallen was die de gastheren konden on dernemen. Uit een daarvan loste links buiten Westbroek een schot, dat door Jekel uit het doel gelopen werd, maar dat ook Adams paraat trof. Een schot van Van Kooij werd door keeper Ros bach uit het doel gestompt en een schot van Nijholt ging net naast. Ruttenberg loste een kogel, die een corner opleverde, welke door Van Breu- kelen zo genomen werd, dat de bal tegen de lat terecht kwam door de wind. De Bruin schoot tweemaal hard in, maar beide malen stopte de keeper de schoten uitstekend. Alles wat S.E.C.- kleuren droeg stond nu op F.A.K.-helft. Tot de gastheren zich aan de grote druk ontworstelden en het ook weer eens ging proberen. Zij kwamen echter niet tot Adams, maar bleven in de ach terhoede steken. Aan de andere kant schoot Ruttenberg hoog over. Van Kooij brak wat later door en schoot net over de lat. Ruttenberg en Nijholt gingen in een kopduet naar voren en legden de bal voor de voeten van De Bruin, die te zacht schoot, zodat de bal gemakke lijk gestopt kon worden. S.E.C. bleef veel sterker en na 25 minuten spelen kwam het verdiende doelpunt. Van Kooij gaf een scherpe voorzet, die de keeper niet in staat stelde de bal klem- vast te krijgen. Die kwam bij De Bruin, die hard inschoot. (0-1). Binnen de minuut kwam het antwoord van Bilthoven en C. Snijders passeerde Adams kansloos. Wat later kreeg Westbroek een bal van rechts en hij schoot hard over het doel. Ook mid- voor Wever probeerde het en daarmee kwam F.A.K. in de aanval. S.E.C. kwam echter terug en Nijholt werkte zich naar voren. Toen was het weer F.A.K. dat een overwicht kreeg en zelfs even het hele middenveld beheerste. Niet lang want een vrije schop, die door Van 't Klooster hard genomen werd, maar geen resultaat opleverde, luidde een nieuw S.E.C.- overwicht in. Er werden nog wat verre schoten door de S.E.C.-voorhoede ge lost en een onverwacht schot van korte afstand, door Ruttenberg afgevuurd, werd keurig door Rosbach gestopt, maar tot doelpunten kwam het niet meer voor de rust. S.E.C. ging direct in de tweede helft tot de aanval over, maar F.A.K. weerde zich geducht en opnieuw onderscheidde zich de keeper. Uit een combinatie tussen Ruttenberg en Van Kooy losfe De Bruin een lis tige hakbal, die iets te zacht was. Een schot van Van Kooij werd vallend gestopt door Rosbach en langzamerhand werd de strijd het aanzien nauwelijks waard, want beide ploegen hadden van plaatsen weinig kaas gegeten. Er waren nog kansen genoeg, maar ze werden niet benut en er ging bijna een half uur voorbij eer S.E.C. kon la ten zien dat het niet de bedoeling was het zoveelste gelijke spel tegen een zwakkere ploeg te behalen. Even daarvoor schoot Westbroek de bal in het zijnet, maar De Bruin had meer succes en uit een goede pass van Brouwer maakte hij het tweede doel punt. Nijholt had een kans de derde goal te maken, maar hij trapte in de grond en het schot, dat een doelpunt moest worden, werd een mislukking. NAAR NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Van Breukelen schoot hoog over en F.A.K. verdedigde zich met veel vuur. Tegen het schitterende schot, dat Rut tenberg tien minuten voor het einde van grote afstand loste, waren achterhoede en keeper echter niet opgewassen en met grote snelheid verdween de bal in de uiterste hoek. Nu kon er weinig meer gebeuren en er gebeurde ook niets meer. Vlak voor het einde van de wedstrijd loste Nijholt nog een mooi schot. De bal kwam net onder de lat en de keeper tipte het tegen de lat aan. Kort daarop floot de scheidsrechter voor de laatste maal en S.E.C. kon de twee punten mee naar Soest nemen. Het natuurbad - dat op 10 mei weer open gaat - viert dit jaar het 25-jarig bestaan, maar van een echte viering met feest en receptie zal niet veel ko men omdat het bestuur meent dat het geld beter besteed wordt als het ten goede komt aan hen die het bad be zoeken. Dat deze mening ernstig be doeld is blijkt uit de verbeteringen die nu reeds aangebracht zijn. De planken van de pier in het diepe en de water val zijn vernieuwd. Voor de wedstrijd zwemmers is het aanbrengen van 10 nieuwe startblokken een grote verbe tering, want onder deze blokken is de afzetwant nu geheel dicht, zodat er geen voeten meer tussen de planken kunnen komen. De vlaggenmasten bij de ingang krijgen fleurige vlaggen, de beplanting is uitgebreid, het restaurant is geschilderd met moderne kleuren, het terras is vergroot en de paden naar het bad verh,ard. Bij de herengarderobe zal voortaan gelegenheid zijn tot ta feltennis en gemeentewerken gaat 2 volleybalvelden aanleggen. Deze wor den betegeld. Heren 1 promoveert. Het eerste team van de hockey-heren heeft het dit seizoen al even uitstekend gedaan als het damesteam 2 en zondag werd het goede spel bekroond met pro motie naar de vierde klas na een 1-0- overwinning op Hilversum 9. Het werd een vrij harde wedstrijd daar het de laatste kans voor Hilversum was. De uitslag geeft geen juist beeld van de wedstrijd, want Soest was steeds in de aanval. De keeper van Hilversum was echter in uitstekende vorm en zag kans praktisch onhoudbare schoten uit zijn doel te werken. Bij de rust was de stand nog 0-0. In de tweede helft vielen de Soeste- naren feller aan, maar de Hilversumse backs gaven voorlopig geen krimp tot dat midvoor Johnny Bakker kans zag de Hilversumse keeper te passeren. Spil Kees Verspuij speelde een uitste kende wedstrijd en vele kansen werden door dit spel aan de voorhoede gebo den. Ook de backs waren uitstekend in vorm. Na de wedstrijd werd het zegevieren de team gehuldigd door de voorzitter van de vereniging, de heer J. C. Lou- man, die er zich over verheugde, dat het eerste herenteam als ongeslagen kampioen naar de vierde klasse ging. Voor de drempel naar de vierde klasse is altijd een groot gedrang van onder- bondteams en als een team eenmaal gepromoveerd is, dan blijkt meestal gauw, dat dit elftal het in de hogere klasse goed doet. De heer Louman sprak over de traditie in de hockeyclub, die maakt dat regel matig teams promoveren. Dames 1 ging uit de onderbond elk jaar een klasse hoger en de dames 2 - is enkele weken geleden als toekomstige vierdeklasser gehuldigd. Voor oudere verenigingen is dit misschien niet zo'n belangrijke ge beurtenis, omdat reeds in de grijze oud heid promoties plaats vonden, maar voor een jonge vereniging als de Mixed Hockey Club is het een evenement. De heer Louman bood namens bestuur en leden bloemen aan. De captain van het Hilversumse team bood captain K. Evenhuis de geluk wensen van zijn elftal en van het be stuur aan en schonk eveneens bloemen. De vereniging Hilversum verheugt zich erover, dat het Soester team nu vaker op de Hilversumse velden gezien zal worden. Captain K. Evenhuis noemde deze promotie een mijlpaal in de Soes ter hockey-historie en hij sprak de wens uit een dergelijke gebeurtenis vaker te zullen meemaken. Hij dankte voor de gelukwensen en de bloemen. De wedstrijd werd bijgewoond door spelers van het Utrechtse Kampong, die zich enthousiaste supporters toonde en het promoverende team eveneens ge lukwensten. Het eerste damesteam verloor in de halve finale om de Amsterdam-beker met 1-4 van V.C.L. Onder leiding van de heer W. A. Su- man hebben 50 juniores van „Olympia" opnieuw een eeste prijs behaald. Zij hebben zaterdag in Weesp gelopen, waar „Altijd Pit" wandelmarsen orga niseerde voor seniores en juniores. Ook de seniores van „Olympia" namen deel onder leiding van de heer H. Albertus. De juniores liepen 15 km en zij behaal den de eerste prijs met 758 punten. Tweede werd „Hollandia" uit Veenen- daal dat 113 punten minder had dan Olympia. De seniores wonnen de eerste prijs met 716 punten. Tweede werd Val- kenheide met 694 punten. Een klassementsrit met 10 sprints, ver reden over 500 km, vormde de tweede rit, welke Tempo voor de Beckeringh beker organiseerde. In de eerste ronde rukte Gerrit Ruttenberg het gehele pe- leton uit elkaar. Hij won daarmee het eerste klassement. Een drietal renners zat hem vlak op de hielen en ging als volgt over de streep 2. J. v. d. Burgt. 3. A. v. d. Burgt. 4. K. van Selm. Op 150 meter volgde Menze v. d. Broek, Wout van 't Klooster, Wim Hommes, Otto de Weerd en tenslotte de mili tair Nol de Heus. Gerrit Ruttenberg beging de fout zich te laten inlopen. Hij kwam er bij de volgende sprints niet meer aan te pas. De volgende negen klassementen wer den gewonnen door Jaap v. d. Burgt, Adri v. d. Burgt, Koos van Selm, Jaap v. d. Bugt, Jaap van de Burgt, Koos van Selm, Wim Hommes en Jaap v. d. Burgt. Otto de Weerd, die moest lossen, gaf later óp nadat hij een paar ronden met Nol de Heus had gereden. Menze v. d. Broek zakte af. Uitslag 1. Koos van Selm, 50 km in 1.31.45, 30 punten. 2. Adri v. d. Burgt (29 pnt.). 3. Jaap v. d. Burgt (28). 4. Gerrit Ruttenberg (12). 5. Wim Hommes (8). 6. Menze v. d. Broek (1). 7. Wout van 't Klooster (0). 8. Nol de Heus (0). In het verslag van de jaarvergadering, die de winkeliersvereniging donderdag avond hield, noemde wij abusievelijk de heer Van Harten als penningmees ter. Het was echter de heer J. Verlin den, die het financieel overzicht over 1957 als penningmeester gaf. SOESTERBERGSESTR 44 TEL:Z045 J0EJI Zoals reeds door ons gemeld, wordt op de verjaardag van H.M. de Koningin weer het jaarlijkse concours hippique gehouden. Het programma is als volgt 8 uur dressuurproeven voor viertallen, achttallen en individuele ruiters. Voorspringen voor het B-concours voor landelijke ruiters en B-concours. 1.30 tot 1.45 uur keuring van eenspan- landbouwtuigpaarden van Soester inwo ners. 1.45 tot 2.15 uur parade van alle deel nemende landelijke ruiters. 2.15 tot 3 uur springconcours voor N.H.S.-ruiters. 3.00 tot 3.15 uur eenspan-landbouwtuig- paarden, open klasse. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 22 APRIL 1958. 3.15 tot 3.35 uur voltigenummer door leden van de amsterdamse bereden po litie in een piste van 13 meter middel lijn. 3.35 tot 4.50 uur tweespan-landbouwtuig- paarden. 3.50 tot 4.35 uur jeugd-springconcours. 4.35 tot 4.55 uur Hongaarse post ge bracht door de Amsterdamse bereden politie met 16 paarden. Vier paarden worden hierbij door een ruiter gemend, die op twee van de vier paarden staat. Ook krijgt men twee ach- Thans kunt U de nieuwste zien bij Steenhoffstraat 63 - Telef. 2432 ter elkaar lopende paarden te zien, waarbij de ruiter op het tweede staat. 4.55 tot 5.10 uur kampioenschap een- span-landbouwtuigpaarden voor Soes- tenaren. 5.10 tot 5.55 uur springconcours voor landelijke ruiters. 5.55 tot 6.10 uur eenspan-landbouwtuig- paarden gereden door dames. De nederlands-hippische sportbond wordt vertegenwoordigd door lt. kolo nel De Kruijff uit Deventer en jhr Six uit 's Graveland. Keurmeester voor de tuigpaarden zijn de heren Floor en Van Willigen. Ringmeester is de heer Petrie en hulp- ringmeester de heer H. A. Butzelaar. In de jury hebben o.m. zitting mevr. Erberveld en de heren v. d. Bregge en van Oppenraay. De vereniging van Pluimvee en Konij nenfokkers vergaderde in café Butze laar onder voorzitterschap van de heer A. J. A.' v. d. Sanden. De secretaris, de heer Th. Roelofsma is benoemd tot provinciaal secretaris. Er werd gespro ken over de keuringen, die op 6 sep tember en 27 november gehouden zul len worden. Keurmeesters zijn de heren Rehmeijer sr en jr. De afd. Soestdijk van de N.C.V.B. hield haar vergadering in „Credo". Na opening door de presidente, mevr. Knol-De Jager en een meditatie over Hand. 5 volgden de verslagen van se- cretaresse-penningmeesterresse, propa gandiste en ziekencomité. Daarna kreeg de heer J. Oltmans uit Apeldoorn het woord, die sprak over „De stamlanden van ons Vorstenhuis". Vooral de prachtige gekleurde licht beelden gaven een goed beeld van de typische oud-duitse stadjes, met hun burchten, waar de voorouders van onze koningin woonden en hun schitterende, bosrijke omgeving. Vele historische bijzonderheden over de Nassause landen en de grote mannen en vrouwen, die in vroegere eeuwen zulk een belangrijke rol hebben gespeeld in de geschiedenis van ons vaderland, liet spreker de revue passeren. De heer Oltmans bleek over een fan tastische kennis van de oorsprong en geschiedenis van ons vorstenhuis te beschikken. Na een woord van waardering en dank door de presidente werden gezamelijk twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen en werd de avond besloten met het zingen van het Bondslied. De vereniging van postduivenhouders „De Vriendschap" vergaderde in res taurant „Zonneheuvel". De heer De Muynck had als voorzitter de leiding van deze vergadering, waarop de vluch ten van de komende zomer werden besproken. Dit jaar zullen de duiven in combinatie met Amersfoort verzon den worden. Voor Frankrijk worden de duiven vrijdags ingekorfd en voor Bel gië op zaterdag. De eerste vlucht vindt 4 mei plaats. Er zullen negen vitesse-, vijf fond-, zes jongen duiven- en vijf navluchten gehouden worden. C. S. Deze zomer wil ik enkele weken doorbrengen in een internatio naal kamp (liefst in Zuid-Europa). Daar ik bij voorkeur al vanaf half juni aan zo'n kamp deel wil nemen, lukte het me tot nog toe niet hiervoor adressen van instanties, die deze kampen verzorgen, te krijgen. AntwoordU kunt u wenden tot het secretariaat, Prof. Sprengerlaan 13, te Utrecht. I. K. Kunt u mij een middel aan de hand doen om tapijt (Jabo) schoon te maken Antwoord Dit kunt u doen met alcali- vrij wasmiddel. Weinig vocht gebrui ken en nabehandelen met schoon water.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5