RANG, I de versnapering van de eerste RANG rang ópL, z Foto Van Essen •Antiehhim BERINI UifjyjJJï] Zwitsaletten iPUROL Het iw-aifaai CoM! Sft.H fl-8.H.8.fl-8-8-»JUUUUUI B.g UJUUUJUAJUUULI.» ».ll.ll.ll.».g.g.lt.»AIL<I.IIXOXIULII.UJJ.)I.U.(LUJ-(UULILUJLLI)XL(UÜULUJUIXILILII.»X)LM.<).IL(l.ll.l).<l.l».ll.l).l> tUAJLUAMg A RANG is alleen grrm rmmn r»rnirrrrrirrrn'rrrrrrirrrrrrrrrrrtrrrrrrrrirrinrtrrrrrrrirriiTrrrrriiTriTrrrrrrrM rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrM Zangavond van Nationale liederen. C. DE JONGH RADIO - TELEVISIE Zeepost. Bioscoopprogramma. 20 jaar tuinbouwvereniging. WEES PRECIES UW SUCCES IS ONZE RECLAME. AUTORIJSCHOOL D. ENGEL Ik ben een neger. VOOR IETS APARTS SOESTERBERG Uitvoering sportver. Laetitia. Gevonden voorwerpen. Medische dienst. fUGERS RIJWIELEN Iffll verdwijnt door Harmonie St. Joseph gaf prachtig concert. Dr G. P. Frets teraardebesteld. In bl 'Jverwachting Volta en Electrolux STOFZUIGERS JOH. H. VAN SCHALKWIJK DERDE BLAD Enorme sortering SCHOENEN, Fa.v. Isselt-Kooman VRAGENDIENST. Soesterberg verspeelde zijn laatste kans. Op a.s. dinsdagavond zal weer het jaar lijks terugkerend evenement aan de vooravond van Koninginnedag plaats hebben. Zangkoren, jongenskoren en organisten zullen zich inspannen om een populair zang- en muziekprogramma te brengen, dat tot heden ieder jaar bijzonder in de smaak viel. Het zal geen wonder zijn, als ook dit maal het grootst denkbare gebouw in KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 onze gemeente weer een bijzonder groot aantal bezoekers trekt om te genieten van wat jonge en oudere plaatsgenoten op aantrekkelijke wijze ten gehore zul len brengen. De bekende organisten Den Broeder en Van de Schepop, respectievelijk ver bonden aan de Julianakerk en de Ma- riakerk, zullen de zang afwisselen met orgelbespelingen. De heer Cees Luyckx, organist van de Petrus en Pauluskerk, komt zangnum mers brengen van zijn jongenskoor met blokfluitspelers en leden van het kerk koor als begeleiders. Ook Gerard van de Schepop presen teert weer zijn jongenskoor van de Ma- riakerk. Laten we tenslotte niet ver geten aan te kondigen dat een aantal welgekozen nationale zangnummers ge bracht zulen worden door ons enige plaatselijke mannenkoor „Apollo", on der de uitmuntende leiding van haar dirigent de heer Van de Schepop. Een advertentie in dit nummer vermeldt bijzonderheden omtrent toegangsprijs, kaartverkoop enz. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, slaan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië s.s. ,,Libertad", 27 april. Brazilië s.s. „Libertad", 27 april. Canada s.s. „Maasdam", 28 april. Canada m.s. „Pr. Willem v. Oranje", 3 mei. Chili via New York, 29 april. Indonesië s.s. „Drente", 1 mei. Ned. Antillen m.s. „Daphnis", 28 april. Nw. Zeeland via Engeland, 26 april. Nw. Zeeland via Engeland, 3 mei. Suriname m.s. „Norinda", 29 april. Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika m.s. „Jagersfontein", 29 april. Br. O. Afrika s.s. Pierre Loti", 26 april. Van heden tot en met zondag draait in het City-theater de film „De ontem- baren" met twee potige mannen, Kirk Douglas en Burt Lancaster in de hoofd rollen. Doe Holliday (Kirk Douglas) wordt be laagd door een onguur individu, die met hem wil afrekenen omdat hij zijn broer vermoord heeft. Doe wordt voor zijn gevaarlijke komst gewaarschuwd door Kate, een aan lager wal geraakte vrouw, die zijn vriendin is. Zij raadt hem aan te verdwijnen voor zijn vijand komt maar hij weigert. De sheriff van Dodge (Burt Lancaster) krijgt ook een vinger in de pap van deze historie en het gevecht kan beginnen. Doe wint en een bende zal hem lynchen maar hij ontkomt. Intussen voelt de sheriff zich geroepen een bende op te ruimen en tevens te trouwen met de knappe Lau ra Denbow, maar zij wil niet dat hij zich in gevaar begeeft. Hij is niet te overtuigen en het huwelijk gaat niet door. Samen met Doe Holliday levert de sheriff dan een vuurgevecht van grootse allure met de bende en zij ze gevieren. Van maandag tot en met woensdag Deborrah Kerr en William Holden in „Eens spreekt het geweten", een film, die de geschiedenis verhaalt van 'n ver pleegster Lee Ashley en de arrogante kolonel Black, beide betrokken bij oor logshandelingen in 1943. Hij vraagt haar ten huwelijk, maar als zij toestem ming gegeven heeft blijkt haar dat hij al getrouwd is. Alles komt tenslotte weer in orde, maar voor het zover is krijgt men een spannend beeld te zien van het wel en wee van vrouwen en mannen in de oorlog. In de donderdagcyclus een oude be kende, „Voor wie de klok luidt" van Ernest Hemmingway, verfilmd met Gary Cooper en Ingrid Bergman in de hoofdrollen. De spaanse burgeroor log met in de rijen der partisanen Ro- bert Jordan (Gary Cooper) en Maria (Ingrid Bergman). Twee opmerkelijke vertolkingen, maar nog meer te waar deren is het spel van Akim Tamiroff als Pablo, de deserteur. Schermutselingen met fascistische troe pen, de vlucht van Robert, Pablo en zijn vrouw Pilar, waarbij Roberts paard door een kogel getroffen wordt. Hijzelf is eveneens gewond en Maria weigert hem te verlaten. Pablo en Pilar nemen haar echter mee en Robert dekt de aftocht tot vuur van verschillende kanten een einde maakt aan het schieten van zijn machinegeweer. De dringende oproep van het bestuur der 20-jarige tuinbouwvereniging aan de leden, waarin verzocht werd belang stelling te tonen voor de twintigste jaarvergadering, is zonder resultaat ge bleven, want woensdagavond waren in restaurant „Zonneheuvel" slechts 4 van de 64 leden plus 3 bestuursleden, zodat voorzitter dr Felix zich terecht ont stemd kon tonen over dit gebrek aan medeleven met de jubilerende vereni ging. Er zijn ongetwijfeld genoeg tuinlief- hebbers in Soest, maar de belangstel ling schijnt niet zover te gaan, dat ze een vergadering bijwonen. Het bestuur is hierdoor niet in staat veel te onder nemen. De heer Felix prees de aktivi- teit van zijn medebestuursleden, die veel meer deden dan hijzelf, omdat tijd gebrek hem dit belette en hij achtte het dus beter af te treden. Het is niet prettig als voorzitter anderen het werk te laten opknappen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer Zon, wees uit, dat er 5 nieuwe leden toetraden. Door het minder goede weer is 1957 geen best jaar geweest voor de vereniging. Het verslag van de penningmeester, de heer W. Blok, die in de keuze van uw FOTOTOESTEL. geeft U gaarne volledig en deskundig advies. Camera's Films Smalfilms Ontwikkelen Directe vergrotingen tegen zelfde prijs als afdrukken. BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 2874 NIKUWBW1G 97 TELEFOON 2543 ziek was, werd gelezen door de heer D. W. R. Blom. Er bleek een ruim ba tig saldo in de kas. Omdat er niemand was om de heer Felix als voorzitter op te volgen be sloot deze in functie te blijven tot er iemand is die zijn taak over kan nemen. Het bestuur werd gemachtigd zelf een voorzitter te kiezen. De heer Zon werd bij akklamatie herkozen en omdat er ook geen opvolger was voor de heer Blok werd besloten dat de heren W. Blok en D. W. R. Blom voorlopig samen het financiële deel van de vereniging zullen verzorgen. Een lid stelde voor de hele vereniging maar direct te liquideren, maar dit be sluit werd niet genomen. In de keuringscommissie hebben zit ting de heren G. J. Boeschoten en J. J. W. Blom, die zelf medeleden kunnen kiezen. Voor keuring van de tuinen zal Soest in districten verdeeld worden. Voor de commissie, die de eventuele bloemententoonstelling zal behartigen, die ter gelegenheid van het 20-jarig be staan zal worden gehouden, was nie mand beschikbaar. Tenslotte werd be sloten dat de heren Segers en Boe- schoten samen het voorbereidende we*x zullen doen en onder meer zullen in formeren of de Amersfoortse amateur- dahliakwekers een inzending naar deze teritoonstelling willen verzorgen. Otto Sterman, die zijn voordrachtsavond in Eemland aldus aankondigde, kan dit niet van zichzelf zeggen, want hij is een half-neger, die bijzonder veel be langstelling voor het negervraagstuk heeft en dit met zijn liefde voor het zwarte ras op deze voordrachtavonden tot uiting brengt. De heer J. v. d. Berg opende deze laat ste Nutsavond, waarvoor de belangstel ling geringer was dan men had mogen verwachten. Otto Sterman begon met proza, dat hij sober bracht. „De Slavernij" van Mag- dalena Paz verhaalde van de onmen selijke transporten van slaven en „Vau- dou Verlossing" van Arthur van Schen- del. „De geboorte van een spiritual" van Natalie Curits-Burlin en tenslotte, als aanloop tot het meer declamatorische deel, de beschrijving van een neger kerkdienst. Pas in de bijbelse vertellingen, opge tekend door James Weldon Johnson, kwam de voordrachtkunstenaar Ster man tenvolle tot zijn recht en op ver rassend boeiende wijze bracht hij het verhaal van Noach's ark en de gelij kenis van de verloren zoon. Kinderlijke verhalen met veel humor, die na de pauze nog sterker tot uiting zou ko men in het negersprookje en de legen den uit Afrika en West-Indië. Van Langston Hughes droeg Otto Ster man voor „Ik ben een neger, zwart, als de nacht zo zwart. Zwart als de diepten van mijn Afrika". Van Joseph Cotter „Broeder kom", van J. D. Corrothers „Bij de gesloten poort der rechtvaardigheid", van Langston Hughes „Ook ik ben Amerika"; het gebed van ouwe Joe, door Jack Gil- bert gedicht, waarin de neger voor zijn sterven aan God vraagt of Hij hem voor alle sekuriteit in het hiernamaals niet van sluik haar en een wit gezicht zal voorzien, omdat tweemaal de hel meer is dan je zelfs een hond zou aandoen. „De gebogene spreekt" van Claude Mc Lay en tenslotte van Mar- cal de Bruin „Recruut". eugenetische federatie, voorzitter van de afdeling „De Mens" van de Nederland se eugenetische vereniging en gaf, met wijlen mej. M. van Herwerden, de stoot j tot oprichting van een Nederlands in- I stituut voor erfelijkheidsonderzoek bij de mens en rassenbiologie en was lid van het curatorium van deze stichting. Ook was hij secretaris van een commis sie voor physisch-antropologisch on derzoek uit de Kon. Ned Akademie van wetenschappen. In de internationale eugenetische fede ratie was hij een geziene persoonlijk heid. Van zijn hand verschenen verscheide- KETTINGWEG 4 - TEI.EF 3718-BAARN Bezoek onze toonkamerg - Vrü entrée. De R.K. sportvereniging „Laetitia" geeft zaterdag a.s. een uitvoering in de garnizoens-ontspanningszaal. Ongeveer 200 leden der vereniging zul len medewerken aan het programma, dat o.m. omvat gymnastiek van kleu ters, rythmische oefening meisjes en adspirant dames, springkast heren enz. Tijdens de avond zai de uitslag bekend worden gemaakt van de loterij, waar van de trekking deze week zal plaats vinden. De prijzen zijn te bezichtigen in de etalage van de heer G. G. van de Berg, Rademakerstraat, alhier. Hondenriem, noorse kinderwanten, pijp, slee, herenwant, bankbiljet van tien gulden, bivakmuts, zwart-grijze want, drie gulden klein geld, groen autozeil, portemonnaie met inhoud, regenbroek, huissleutel, militaire zaklantaarn, he ren-polshorloge, rode autoped, tas met schoolboeken, twee plaatjes van een gebit, hondenriem, dop van Mercedes, motorrijwiel, gouden ring met wit steentje, paar glacé herenhandschoenen, heren polshorloge, bruine linker dames handschoen, muntbiljet van 1, rechter dameshandschoen, groene da mes nortemonnaie, tafelkleed, dubbele fietstas, bruin kinderschoentje, dames- bril, heren handschoen, dames ring met steen. Inlichtingen politiepost, Veldm. Montgomeryweg 29 te Soesterberg. Dokter Splinter, Amersfoortsestraat 3, Soesterberg, tel. K 3403-432, zal het a.s. weekeinde de artsendienst waarne men. De Beste Bromfiets. KERKSTRAAT 3 SOEST •TEL2030 Betaling in overleg. ne lezenswaardige, goed gedocumen teerde artikelen in allerlei periodieken. De meeste bewogen zich op genetisch gebied. Ook enige grotere belangrijke werken vei schenen van zijn hand. Ook te Soesterberg, waar de overlede ne tal van jaren heeft gewoond, besteed de hij een aanzienlijk gedeelte van zijn tijd aan wetenschappelijk onderzoek op het gebied van de erfelijkheidsleer. Dinsdagmiddag werd het stoffelijk over schot op de begraafplaats „Rusthof" te Amersfoort ter aarde besteld. Op ver langen van de overledene speelde het orgel het Menuetto uit Sonate 7 van Beethoven en daarna het Andante uit Sonate 30, eveneens van Beethoven. In de grote ontspanningszaal van het officierscasino gaf de harmonie St. Joseph een voortreffelijke uitvoering, waarnaar met onverdeelde aandacht ge luisterd werd. Dirigent was de heer W. A. J. C. Wakelkamp, die, aldus de voorzitter, zijn uiterste best doet om de harmonie op nog hoger peil te brengen. Spreker bracht voorts zijn dank uit aan allen, die de muziekvereniging een wai'm hart toedragen, voor hun steun en medeleven, die men in het afgelopen jaar weer mocht ontvangen. De avond werd met groot élan ingezet door de reeds zo populair geworden drumband, onder leiding van de heer Bestrijd PIJNEN mett In januari van dit jaar overleed in Soesterberg de heer Dr G. P. Frets. In zijn wilsbeschikking was bepaald, dat zijn stoffelijk omhulsel ter beschik king moest worden gesteld voor weten schappelijke sectie, inzonderheid van een der borstorganen. De overledene was een internationaal bekend pionier op het gebied van de erfelijkheidsleer. Hij werd geboren 8 november 1879, studeerde te Utrecht, werd in 1906 arts en promoveerde in 1924. Na aanvanke lijk assistent te zijn geweest van pro fessor Rosenberg kwam wijlen dr Frets later in dienst van de psychiatrische inrichting Maasoord te Poortugal. Hij bewoog zich vooral ook op prak tisch terrein, was oprichter en tal van jaren voorzitter van de Nederlandse Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Babyderm bet, waarin alles voor een vorstelijke verzorging von Baby s tere huidig REEDS VANAF ƒ185.—. Erkend service-station voor Soest en naaste omgeving. STEENHOFFSTR. 55 TEL. 2906 VAN VRIJDAG 25 APRIL 1958. VAN DE „SOESTER COURANT" ve-spelers moest aantreden, speelde een vlot en snel combinerend partijtje voet bal. Soesterberg dat aftrapte met de sterke wind tegen, was in het eerste kwartier meer aanvallend, wat na 10 minuten al en doelpunt opleverde toen Kiewiet goed doorgaf naar Huisman, die on houdbaar inkogelde. (0-1). Gesteund door de sterke wind kwam N.S.C. meer tot aanvallen en was het na dertig minuten weer gelijk, toen Bogner ongedekt en hard inkogelde. (1-1). Nauwelijks was weer afgetrapt of Soes terberg trok er snel tussen uit, waarbij Mansholt keurig voor het doel zette en De Jong onhoudbaar inkopte. (1-2). N.S.C. kwam weer terug en maakte na 42 minuten de gelijkmaker door de weer vrijstaande Bogner, die zuiver en hard inschoot. (2-2). Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft gaf een ieder Soes terberg de beste kansen, doch het kwam geheel anders uit. Na 9 minuten bracht de speler Hof na flink doorzetten de stand op 3-2 en nauwelijks 3 minuten later was het Bogner, die door de ver opgedrongen verdediging glipte en de goed meege komen Joosten in staat stelde de stand te brengen op 4-2. Enige opgelegde kan sen werden door Soesterberg gemist, Toch zorgde Niezen met een fraaie kopbal nog voor een mooi doelpunt. (4-3). Met deze stand kwam ook het einde. KOOPT NU IETS NIEUWS. modieuze modellen en kleuren. Torenstraat 5 Telefoon 3473 Franken. Vervolgens werd door de harmonie een geheel vernieuwd programma ten ge hore gebracht. Aan de pittige Jager mars werd ook medewerking verleend door de drumband. Ook in de volgende nummers gaf de dirigent blijk van zijn algehele beheersing en grote toewijding, waardoor hij uit de spelers alles tracht te halen wat er in zit. Zo werd in de Suite Oriëntale de juiste sfeer van dit zware stuk weergegeven. Ook in de nummers van het lichtere genre wist men de juiste toon te treffen. Marsmuziek heeft de harmonie altijd gelegen. Geen wonder dus dat het con cert besloten werd met de mars „Entrée du Défilé". Door het overweldigende applaus kon men niet ontkomen aan een toegiftje. Soesterberg speelde tegen N.S.C. wel een van zijn slechtste wedstrijden. De dekking en het positie kiezen waren zeer slecht verzorgd, waarbij nog kwam het te korte en doorzichtige spel. N.S.C. daarentegen, dat nog met enkele reser- M. H. Kunt u mij iets vertellen over Alice Nahon Antwoord Alice Nahon was een vlaams dichteres, die zeer populair was in haar land. Zij is geboren op 16 augustus 1896 en helaas vroeg gestorven, na een langdurige ziekte te Antwerpen op 21 mei 1933. Haar bekendste werken zijn o.a. „Vondelingskens" en „Op zachte Vooizekens". Haar verzen zijn gedempt van toon en treffen door gevoelige een voud. Zij geven uiting aan haar een zaamheid en teleurgestelde liefde. Tevens voelt men er uit het verlangen naar geluk. Meer over haar kunt u vinden in C. Tazelaar „Keurgedich ten van Alice Nahon met karakter schets". J. M. Hoe luidt het adres van Romy Schneider Antwoord Het adres luidt Huize Mariëngründ bij Berchtesgaden. B. v. d. M. Hoeveel aardappelen mag men telen Antwoord Teeltvergunningen zijn no dig voor de teelt van groenten onder glas en in de volle grond en vroege aardappelen. Vrij geteeld mogen wor- den asperges, witlofwortelen, zaaiuien, stamerwten en aardbeien. Hieruit ziet i u, dat u voor de handel dus een teelt- j vergunning voor de teelt van vroege aardappelen nodig heeft. Zolang u dus alleen maar aardappelen teelt voor eigen gebruik mag u die zonder teelt- vergunning telen, doch zodra u wilt gaan verkopen, mag dat niet zonder vergunning. Het zal dus geheel van de grootte van uw gezin afhangen, hoeveel aardappelen u mag verbouwen. M. de K. Waar kan men voor N.V.L.- lasser studeren Antwoord Adressen, waar u voor het diploma van N.V.L.-lasser kunt leren, zijn te verkrijgen bij de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, Zeestraat 62 te Den Haag. A. P. Bij de laatste meteropname is geconstateerd, dat door lekkage 300 m3 water is weggelopen. Het is een huur huis. Eind 1957 is hetzelfde gebeurd (90 m3). De oorzaak zit in de slechte leiding. Moet de huurder dit verlies be talen of kan hij dit op de verhuurder verhalen Antwoord Wij achten verhuurder voor deze schade aansprakelijk. Indien hij niet bereid is te betalen, of als hij niet inziet, dat deze schade een gevolg is van zijn nalatigheid in het onderhoud van de waterleiding, welke onderhouds plicht op hem rust, zult u tegen hem een proces moeten beginnen. De hulp van een (kantongerechts)deurwaarder hebt u daarbij wel nodig.

Soester Courant | 1958 | | pagina 11