S-E-C IS KAMPIOEN na zware strijd in IJsselstein*^ IN DE HOEK. BRANDWEER TELEF. 3 3 3 3 DINSDAG 20 MEI 1958. 36e JAARGANG No. 37. SOESTER OURANT Vc-sci] ijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2.10 - per posi 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 Honderden Soestenaren stormden zon dagmiddag na het eindsignaal van de wedstrijd V.V.IJ.-S.E.C. het drassige terrein op en gingen de kampioenen op de schouders. Adams, de keeper; Ten Hove, aanvoer der en back; Jekel en spil Van Kloos ter - die met twee sublieme schoten de strafschoppen benut had -, de kant- halfs Huijink en Brouwer en de voor hoedespelers Van Breukelen, Nijholt, De Bruin, Ruttenberg en Van Kooij. De biljetten, waarop stond dat S.E.C. kampioen was, kwamen voor de dag en werden op de vele Soester auto voorruiten geplakt, aanvoerder Ten Ho ve kreeg een krans om zijn stoere body en er waren bloemen. Voorzitter Wil helm sprak de spelers toe en de IJs- selsteinse tegenstanders, die met een grimmigheid gespeeld hadden alsof ze er zelf beter van hadden kunnen wor den, wensten geluk. Toen was het allemaal vreugde wat de Soester klok sloeg, maar lang had er een begrafenisstemming geheerst omdat eerst een 1-0 voorsprong en toen een 2-1 voorsprong van V.V.IJ. de kam pioenskansen in het gedrang brachten. Tweemaal had Keés van (Klooster echter redding gebracht door heel rustig maar toch hard een strafschop te benutten en invaller-keeper Van Doorn geen kans te geven de bal te houden. Onder applaus van half sportminnend Soest kwamen de S.E.C.-spelers tegen half drie het veld op en toeters kon digden reeds aan dat het aan lawaaierig enthousiasme niet mankeren zou. Aanvoerder Ten Hove won de toss en hij koos de straffe wind mee. V.V.IJ. zat direct na de aftrap al in de knoei, maar het werd de velen, die de wed strijd van vorige week tegen Ams- vorde zagen, snel duidelijk dat V.V.IJ. een geduchter tegenstander was dan de Amersfoortse ploeg, die vandaag nog een kleine kans op het kampioenschap had, maar dan hadden de IJsselsteiners voor een overwinning moeten zorgen. De Bruin probeerde het met een schot en dat was juist, want de gunstige wind moest uitgebuit worden. V.V.IJ. trok zich echter van deze wind weinig aan en ging energiek op het doel van Adams af. Met een machtige trap voorkwam Ten Hove het gevaar en Van Breukelen kon in goede positie komen voor een pass naar Van Kooij, die heel listig tussen enkele IJsselsteinse verdedigers ope reerde maar toch vastliep. Opnieuw een S.E.C.-aanval die doodliep in de bui- tenspelval van de gastheren. De bal werd na de vrije schop opgevangen door Ruttenberg, die zo stormachtig op het doel afging, dat hij zonder bal buitelend tussen het publiek terecht kwam. Brouwer kwam nu ver naar vo ren en hij bracht rechtshalf Voorn zo in het nauw, dat die uit wanhoop bijna in eigen doel schoot. De keeper stomp te het gevaarlijke schot op het nip pertje corner. S.E.C. bleef even in de aanval maar het haalde weinig uit, want de gast heren verdedigden zo fel alsof er won- derwat voor hen op het spel stond. Ruttenberg schoot net over, Nijholt net naast en toen kwam de V.V.IJ.-voor- hoede weer in actie met een schot van Theo Mastwijk, dat net over de lat ging terwijl broer Frans Mastwijk in de handen van keeper Adams schoot. Aart van Dopperen, de V.V.IJ.-links- binnen, gaf een bijzonder hard schot. Vallend stopte Adams de bal, die nu naar Brouwer ging. Een voorzet van Ruttenberg, die in duel raakte met keeper Van Doorn. Deze trapte ver uit naar Verweij, die verzeild raakte tussen enkele S.E.C.-verdedigers. Clubgenoten kwamen hem te hulp en uit de wirwar van benen kwam een schot van Ver weij, dat Adams te machtig was. V.V.IJ, leidde na een kwartier met 10. Van een S.E.C.-overwicht was nu niet veel meer te bespeuren ondanks de sterke wind die de Soestenaren mee- hadden. Toch lukte het de V.V.IJ.-druk af te werpen en een schot van De Bruin luidde een nieuw S.E.C.-offen- sief in. Van Kooij probeerde het, Nij holt gaf een kopbal, Brouwer kwam ver naar voren en schoot naast. Ook een onverwacht hard schot van Nijholt had geen succes en dat was het geval met alles wat vol energie ondernomen werd omdat de V.V.IJ.-achterhoede bijzonder stug verdedigde. Soms brachten de S.E.C.-aanvallers de verdediging van de gastheren wel eens erg in het nauw, maar die redde zich uit iedere situatie, desnoods van een corner. Kort voor rust kreeg Van Kooij een mooie kans, die hij goed benutte, maar de bal werd door spil Batenburg uit het doel gekopt voor keeper v. Doorn kon laten zien dat hij er ook weg mee zou weten. Vlak daarop kopte Van Klooster de bal uit een corner van Van Breukelen net over de lat en na de uittrap ging linkshalf Ariaans vlot door een deel van de Soester verdediging, maar tot Adams kwam hij niet. Snel trok hij zich terug op zijn eigen doel en dat was nodig, want een vlotte S.E.C.-aanval bood De Bruin een goe de kans. Hij gaf een hard schot dat een beter lot verdiend had dan het terug- ketsen van de paal, zoals de hands bal van Ariaans vlak voor het doel een ander lot verdiend had dan genegeerd te worden door scheidrechter Troost want dit had een strafschop moeten zijn. Na rust trapte S.E.C. af en daarmee werd een tweede helft geopend, die vol spannende momenten zou zijn en voor de Soestenaren vol hoop en vrees. De toeters van de jeugd gingen hard te keer om de aanstaande kampioenen aan te moedigen, maar V.V.IJ. ver slapte nog niet. Ruttenberg en Van Kooij probeerden het samen, maar er was geen doorkomen aan. Een ver schot van Brouwer ging net naast en aan de andere kant kreeg Theo Mastwijk de kans over het lot van S.E.C. te beslissen, maar hij aarzelde even en de achterhoede werkte weg. Een vliegend schot van Nijholt, een goede poging van Huijink, uitstekende aanvallen van de Soester voorhoede maar het hielp niets. Tot Van Nes, de linksback van V.V.IJ., te hulp kwam door Van Kooij wat hardhandig te vloeren. Resoluut wees de scheidsrech ter naar de gevreesde stip op 11 meter. Misschien wat al te resoluut, want het werden nog mistroostiger toen het be gon te gieten. Soms ontstonden voor het doel van Adams zulke hachelijke si tuaties, dat harten stil dreigden te staan, maar de voorhoede ging weer aan het werk. Het resultaat bestond uit enkele corners, die het doel van Van Doorn in gevaar brachten. Alles wat de groen witte kleuren droeg drong nu op naar voren, want een laatste S.E.C.-doelpunt zou redding kunnen brengen. Tien mi nuten voor het einde het grote mo ment dat besliste over het kampioen schap. Van Dopperen, de linksbinnen, die tot vlak voor het doel was terug getrokken om mee te helpen het S.E.C.- offensief te keren, maakte hands en opnieuw trok scheidsrechter Troost zich niets aan van de protesten. Van Kloos ter legde de bal op de plaats die hij zich nog herinnerde van de eerste strafschop en op dezelfde zekere wijze passeerde hij keeper Van Doorn. Hartbeklemmende minuten voor de Soester spelers en supporters, maar ten slotte kwam toch het verlossende eind signaal en daarmee was S.E.C. kam pioen. Huldiging van het elftal. Tijdens het diner in „Bos en Duin" bood het personeel van het hotel het elftal een beker aan en mevrouw Ten Hove schonk alle spelers een asbak met inscriptie, beschikbaar gesteld door de S.E.C.-dames. Er werd gesproken door de heren Zimmermann, oud-voor zitter; Van Appeldoorn, trainer en W. v. d. Hoek, oud-voorzitter. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder W. G. van Zadelhoff, in ge zelschap van wethouder K. de Haan en de heer Th. Peet, gelukwensen. De heer Van Zadelhoft vond het heuge lijke feit voor hemzelf evenmin van gering belang, omdpt hij nog meege werkt had aan de fusie van Soest en Esvac, waaruit S.E.C. ontstond. Aanvoerder Ten Hove kreeg een krans van het gemeentebestuur en de heer Van Zadelhoff sprak de wens uit, dat hij over een week of zes weer zou kunnen komen om de derde-klasser S.E.C. geluk te wensen. Het derde klas- serschap zou niet alleen voor S.E.C. be langrijk zijn maar voor heel Soest, want was een bijzondere zware straf en erg opdringerig protesteerde een half dozijn V.V.IJ.-spelers bij de heer Troost, die wel wilde praten maar niet toegaf. Hij paste de juiste afstand af, Van Klooster legde de bal heel rustig neer, nam een aanloop en keeper Van Doorn hoefde niet uit te vallen want de bal lag al achter hem. Soest juichte en de spelers omhelsden hun spil. Het spel werd nu wat ruwer omdat V.V.IJ. het maar moeilijk verkroppen kon, dat S.E.C. gelijk gemaakt had. Dat kostte de gastheren vrije schoppen en cm beurten probeerden de Soester voor hoedespelers keeper Van Doorn te pas seren. Dat lukte niet en aan de andere kant deden de S.E.C.-verdedigers alle moeite een doelpunt te voorkomen, want deze gelijke stand was voldoende voor het kampioenschap. Theo Mastwijk als rechtsbuiten en Murk als linksbuiten namen enkele corners, maar die brachten geen resultaat. Wel een handsbal van Brouwer, die de scheidsrechter niet zag, maar waarvoor hij toch een strafschop gaf toen de V.V.IJ.-ers deden alsof ze hem wilde verscheuren. Verweij nam de penalty en het was 2-1. Honderden sippe gezichten van teleur gestelde Soestenaren en die gezichten deze promotie zou het voetbalspelpeil in Soest omhoog brengen. Voorzitter Wilhelm bracht de woorden in herinnering, die hij al tijdens het diner gezegd had. Toen had hij de oude garde geprezen, die bij de fusie het hechte fundament gelegd had dat dit kampioenschap mogelijk maakte. Het was niet vanzelf gegaan, want vele te genstanders wilden eveneens kampioen worden. Er is niet alleen goed voetbal nodig geweest maar ook het moreel moest sterk zijn. De heer Wilhelm dank te het gemeentebestuur voor de mede werking die S.E.C. steeds ondervond. Aanvoerder Ten Hove zei namens het elftal tot de wethouder, dat de spelers weten wat Soest in de promotiewed strijden van hen verwacht. Het elftal zal doorgaan met spelen tot het derde klasserschap behaald is. Hierna werden de spelers door de aanvoerder aan de vertegenwoordigers van het gemeente bestuur voorgesteld. De heer J. Vonk wenste namens de R.K. voetbalvereniging B.D.C. geluk en de heer Wilhelm wenste de zustervere niging het succes toe dat S.E.C. dit seizoen had. Voor de Soester Sportfederatie waren de heren Uiterwijk en Bakker aanwe zig. De heer Uiterwijk sprak het be stuur en het elftal toe. De S.S.F. vindt het bijzonder prettig dat een van haar leden kampioen in de voetbalcompetitie geworden is. S.E.C. heeft 50 °/o kans dat ditmaal het derdeklasserschap be haald wordt. Er is bijzonder hard ge werkt om het kampioenschap te be halen. Niet alleen door de spelers maar ook door de leiding en voorzitter Wil helm. De heer Uiterwijk dankte S.E.C. voor de medewerking in de Soester Sportfederatie en bood bloemen aan. De heer Elderman wenste geluk na mens „De Duinkikkers" en gaf even eens bloemen. „Amsvorde" had twee afgevaardigden gezonden. De medekan didaat voor het kampioenschap had de ze middag wel met 3-1 van F.A.K. ge wonnen, maar toch het laatste kansje op de eerste plaats verspeeld. Spontaan gaf de Amsvorde-vertegenwoordiger echter toe, dat het sterkste elftal het kampioenschap behaald had. De heer Wilhelm dankte „Amsvorde", dat het grootste deel van de competitie aan de kop gestaan had en daarmee S.E.C. geïnspireerd had tot de pres tatie waarmee het kampioenschap be haald is. De voetbalvereniging „Quick" uit Amers foort wenste S.E.C. eveneens geluk. De heer C. van Es, korpschef van de Soester politie, wenste niet alleen geluk namens het Soester politiekorps maar ook als sportliefhebber. Een geschenk bracht de heer Van Es niet mee, maar hij deelde de voorzitter mee, dat hij het elftal graag zijn hart schonk. De heer Wilhelm raadde de spelers aan ervoor te zorgen dat dit niet brak. Hij stelde het zeer op prijs, dat de heer Van Es, ondanks het vele werk voor de K.N.V.B., zijn belangstelling voor een vereniging uit de vierde klasse getoond had door zelf in IJsselstein aanwezig te zijn. S.E.C. ontvangt van de Soester politie steeds alle mede werking en de vereniging is daar dank baar voor. De voetbalvereniging „Baarn", grote sportzuster uit de naburige gemeente, feleciteerde eveneens en voorzitter Wil helm stelde het elftal van Baarn ten voorbeeld aan de S.E.C.-spelers. Het speelt succesvol in de tweede klas. Mochten er ooit mensen zijn, die ge loofden in een controverse tussen de gemeenten Soest en Baarn, dan bleek nu wel dat die niet bestond, want an ders zou de Baarnse voetbalvereniging niet gekomen zijn om geluk te wensen. De heren Scholtmeijer, Bergman en De Haan boden namens de Soester Politie- sportvereniging een bloemstuk aan in de kleuren van S.E.C., die enkele uren tevoren in IJsselstein hoog gehouden waren. De heer Scholtmeijer vond het prettig, dat een lid van S.P.S.V. als aanvoerder van S.E.C. zijn aandeel geleverd had in dit kampioenschap en hij sprak de verwachting uit, dat de promotiewedstrijden even gunstig zou den verlopen als de competitie. De heer Wilhelm wees op de prettige verstandhouding, die er bestond tus sen S.P.S.V. en S.E.C. Wat de promo tie betreft, de spelers zouden enthou siast de strijd aanbinden en in IJssel stein was al getoond dat de supporters niet te remmen zijn. Misschien kan S.E.C. over 6 weken opnieuw de ge lukwensen van S.P.S.V. en andere vere nigingen in ontvangst nemen. Hierna wensten zeer velen het elftal geluk met het behaalde kampioenschap. NED. CHR. VROUWENBOND. In de zaal van de Emmakerk sprak voor de afdeling Soestdijk van de N.C. V.B. mevr. J. L. v. d. Kraan-de Gooijer uit Bilthoven, over „Maken kleren de Vrouw Hoewel deze vraag door spreekster aan stonds met neen beantwoord werd, liet zij aan de hand van verschillende voor beelden uit het dagelijkse leven zien, dat een vrouw wel degelijk aan haar omgeving verplicht is zorg aan kleding en uiterlijk te besteden. Zij wees o.m. op de gelijkenis van het Bruiloftsmaal, waar iemand binnengeko men was zonder bruiloftskleed aan en zo een belediging was voor zijn omge ving. Een slordig uiterlijk is als een vaas met een barst er in, aldus mevr. v. d. Kraan. Over de gehele wereld is de Hollandse vrouw bekend om haar netheid. Netjes in huis van de kelder tot de zolder, net te man, nette kinderen. Daardoor hebben wij vrouwen het druk en 't is zeker waar, dat activiteit ons jong houd, maar denken wij er aan, dat kinderen en mannen zeer kwetsbaar zijn Zelfken nis van ons vrouwen is daarom nodig. Spreekster drong aan op het dragen van de juiste kleding, verzorging van han- Het heeft nog minder dan een halve meter gescheeld of er had vandaag in onze courant een bericht gestaan, dat op een kruising in Soestdijk een onge val was veroorzaakt door een auto. Dit zou dan niet juist zijn geweest, want de oorzaak van het gelukkig niet gebeurde ongeluk zou een hoge ligus ter heg zijn geweest, die ieder uitzicht op de spelende kinderen benam. De kinderen op hun beurt konden de auto, waarvan de bestuurder nog juist kans zag op een paar decimeter af stand van de kinderen te stoppen, niet zien aankomen. Dit is nu maar één geval dat mij ter ore kwam, doch u kunt er van verze kerd zijn, dat er iedere dag in onze ge meente enige weggebruikers hun hart voelen stilstaan van schrik, doordat zij ineens tegenover een auto staan, dan. wel, zoals in dit geval, een autorijder op zijn rem moet gaan staan omdat hij een bocht niet kan overzien. Zonder mankeren moet ieder jaar weer aan veel bewoners van hoekpercelen worden verzocht hun heggen of strui ken zo laag te snoeien, dat zij het uit zicht niet belemmeren. De goede niet te na gesproken, doen in dit opzicht vele inwoners niet hun plicht. De politieverordening is blijkbaar niet zo, dat gemakkelijk kan worden inge grepen. Het ware te wensen, hoe ik overigens ook tegen overheidsbemoeiing ben, dat er voorschriften kwamen, die kort en goed het planten van heggen en strui ken op hoekterreinen verbood, of wan neer dit niet te verbieden is, dan dwin gende voorschriften, dat heggen niet ho ger mogen zijn dan b.v. 50 cm. Er zou dan een grote gevarenfactor uit het verkeer verdwijnen. H. OEKMAN. den en haar en ook van de voeten, die zo vaak de stiefkinderen van ons li chaam zijn. Minderwaardigheidsgevoelens moeten er uit. Wij zijn verplicht door de juiste verzorging van ons zelf een prettige sfeer te scheppen in ons huis. Deze causerie, die telkens de lachspie ren in beweging bracht, was een mooie afsluiting van het winterseizoen. NED. VROUWEN ELECTR. VER. Voor de afd. „Eemland" van de Ned. Vrouwen Electr. Ver. sprak, in het Oranje Hotel, dr J. van der Wal uit Apeldoorn. Spreker zegt in zijn openingswoord,dat door alle eeuwen heen de humor een bepaalde plaats in de samenleving heeft ingenomen. In de boeken van Bergson en Busch wordt het eigenlijke wezen van de humor beschreven. Ook Ein- stein en Freud hielden zich er mee bezig. Het stafrijm is de gelijkheid der beginletters zoals „Wij Walen wezen wilden witte wollen wanten wassen, wisten wij waar warm water was". Bekende toneelspelers volgen in hun humor een bepaalde lijn. Wim Kan b.v. laat zijn humor zegevieren in de poli tiek en is moeilijk te volgen door men sen die geheel buiten de politiek staan. Buziau maakte humor op de tijd, voor al tijdens de oorlog, wat in die tijd ont zettend riskant was. De figuur Dorus vertoont een verfijnde- humor en wordt slechts door bepaalde mensen geapprecieerd. Grapjes ontstaan als men zijn mede mens beziet. Humor vindt men in elk land, bij elk volk, vooral schotse hu mor is bekend. Ook vindt men humor bij bepaalde groepen. Denkt U maar eens aan pastoors- en domineesmopjes, ver strooide progessor-anecdotes, de jo den en de amsterdamse slagers en niet te vergeten „op het balcon van de tram". De heer Van der Wal gaf hierbij steeds voorbeelden, zodat de lach niet van de lucht was en de dames zich kostelijk amuseerden. Na de pauze vertelde hij het verhaal van de „moeder met de zeven geitjes" door de juffrouw op school verteld en door een rasechte amsterdamse jongen op zeer humoristische wijze naverteld. Het was een kostelijke middag en dank baar dankte de presidente mevr. H. v. Veeren-v. Lohuizen, de heer Van der Wal voor zijn voordracht.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1