LJ SOEST. m iwiiü IN DE HOEK. VRIJDAG 11 JULI 1958. 36e JAARGANG No. 51. SOESTERtl)ourant V«r«chijat iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart 2.10 - per post 2.25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 12615C KOEIEN OP STAP. Van D. van de Noorderweg zag 6 koeien van onbekende herkomst wandelen en hij bracht ze onder in een weiland, waar ze op hun eigenaar moesten wachten. WEGGELOPEN EN WEER THUIS. Een zestienjarig meisje kwam volgens haar vader iedere avond veel te laat thuis en toen het hem verveelde gaf hij haar een pak slaag. Zij ging er in pyama vandoor met medenemen van een sleu tel, maar zelfs in de zomer is het in nachtgewaad te koud op straat, dus een paar uur later kwam ze weer terug. De vader had voor alle zekerheid de po litie gewaarschuwd. DE DUIVEN VLOGEN. De duiven vlogen 781 km. vanaf Ruffec in Zuid-Duitsland en het is voor de verenigingen een fiasco geworden, want van de 136 duiven die gelost werden kwam een honderdtal niet terug. De Zwaluw nam deel met 68 duiven en dinsdagavond waren er pas 18 terug. Van ,,De Vriendschap" waren eveneens 68 duiven in concours en hiervan kwa men er tot dinsdagavond slechts 16 terug. De eerstaankomende duif van ,,De Zwa luw" vloog 1000 meter per minuut. Zij kwam zondagavond te 19 uur aan. Los zondagmorgen 6.05 uur met regen en slecht zicht. H. Gorissen 1 2 7. G. M. Duiser 3. J. van Breukelen 4 en 10. C. van Soest 5. A. J. van Dorrestein 6 9. W. van Klooster 8. J. Rauch 11 13. P. de Bes 12. C. de Goede 14. H. Wolfsen 15. J. v. d. Belt 16. De Vriendschap. Aankomst eerste duif 19.33.22. S. en G. Rijksen 1. Z.K.H. Prins Bernhard 2 4 6 7 13. W. Nieuwenhuizen 3 5 9 11 12 14. W. Altenaar 10. J. Wij- nands 15. R. Koster 16. MEISJE TEGEN SCOOTER. Het meisje R. v. d. C. uit Utrecht kwam onverwacht van een pad de Nieuweweg oprennen toen uit de richting Soestdijk H. M. de W. op zijn scooter kwam aan rijden. Hij remde, maar het meisje werd toch aangereden. Zij kreeg een hoofd wond en een hersenschudding en is op advies van dokter Stroband per E.H.B.O.- ziekenauto naar het St, Anthonius zie kenhuis te Utrecht vervoerd. BIOSCOOPPROGRAMMA. De gezellige vakantiefilm „De Familie Trapp" is deze week in het City-theater te zien. Baron Trapp is een duikboot kapitein uit de eerste wereldoorlog, die zijn kinderen na de dood van zijn vrouw opvoedt alsof het cadetten van de zee vaartschool zijn. Het zijn er zeven. Geen enkele kinderjuffrouw houdt het uit bij die woeste bende van jonge Trappjes en ten einde raad wendt de baron zich tot het plaatselijke klooster, dat hem de novice Maria tijdelijk als gouvernante beschikbaar stelt. Zij is een wat wereldvreemd meisje, maar kan het uitstekend vinden met de jonge nakomelingen van baron Trapp. Zij laat gezellige speelkleren maken, die de stijve matrozenpakken vervangen, ze laat hen ravotten, maar ze leert hen ook bij de gitaar te zingen. De kinderen zijn dol op haar en papa dreigt zijn oude marine-greep op zijn spruiten te ver liezen want Maria wenst naar het klooster terug te keren als de kinderen weer op matrozenmanier gedrild zullen worden, De baron wordt verliefd op het jonge meisje en deze liefde wordt beant woord. Zij krijgt toestemming het kloosterleven te ruilen tegen het huwe lijksleven, maar dan komt dé familie in financiële moeilijkheden. Gelukkig heeft Maria de kinderéh zingen geleerd en dat brengt uitkomst. Het Trapp-kbortje neemt deel aan een coftchürS en wint de eerste prijs. Van allé kanten komen uitnodigingen bin nen om op te treden, zelf uit Amerika en dat is de oplossing. Het hele stel emigreert, maar het duurt lang voor ze in het land toegelaten worden en er wordt gewacht op Ellis Island. Tenslotte kan het eerste concert gege ven worden en dat betekent de verove ring van Amerika door „The Trapp Family Singers". Barones Trapp woont nu nog in Ame rika, dus zij bestaat en om de successen van het koor werd zij geëerd met de docterstitel h. c. van de universiteit te Indiana. De film draait van heden tot en met woensdag. In de donderdagcyclus Rudolf Schock, de opvolger van Richard Tauber, als Richard Tauber in de film „Du bist die Welt für mich". Het levensverhaal van de grote operette- en liederenzanger, die in 1948 overleed en de geschiedenis van zijn fantastische carrière. GEVAARLIJK SPEL. Een agent reed over de Schapendrift en zag daar enkele kinderen bezig met het blussen van brandende takkenbossen. Met zand maakte hij een eind aan de brand, waarna de jeugd aan de tand ge voeld werd. Twee jongetjes hadden de hand in het ontstaan van het brandje sen en Demuth tegen elkaar uit. Op de 100 meter vlinderslag dames Atie Voorbij, Corrie Schimmel en Lenie De nijs, die meermalen wereldrecordhoud ster was. Op de 4 x 100 meter wisselslag dames komt een bijzonder sterke ploeg met Lenie Denijs, Rita Kroon, Atie Voorbij en Greetje Kraan in het water. Dit is de eerste Robbenploeg. De twee de bestaat uit de dames Judith Denijs, M. Wiegers, Th. van Oosterom en As- trid Sanderson. Op de 5 x 50 meter vrije slag dames een ploeg met Astrid Sanderson, Mary Kok, Atie Voorbij, Leny Denijs en Greetje Kraan. Er zijn in totaal 14 nummers 400 m. De Burgemeester neemt het défilé opening van de sportweek. der sportverenigingen af tijdens de Foto „Astra" - Soest. en in overleg met de ouders moeten ze op het politiebureau strafwerk maken. Het is op het ogenblik bijzonder droog in de bossen, dus kunnen deze gevaar lijke kinderspelletjes noodlottige gevol gen hebben. De politie verzoekt de ouders daarom de kinderen er nadrukkelijk op te wij zen, dat zij zich niet mogen vermaken met het stoken van vuurtjes. KRINGKAMPIOENSCHAPPEN. Het heeft heel lang geduurd voor een zwemmer van wereldklasse op de 100 meter vrije slag beneden de minuut kwam, maar in 1922 gelukte het Johnny (Tarzan) Weismuller korter dan 60 se conden over deze afstand te zwemmen. Morgen zal blijken, dat de nederlandse cracks evenmin moeite hebben deze 100 meter vrije slag binnen de minuut af te leggen en waarschijnlijk zal het Theo Hoogveld gelukken al in de se ries omstreeks 58 seconden te zwem men. Ook de dames zijn de laatste jaren hard vooruit gegaan en verschillende oud-wereldrecordhoudsters komen mor genmiddag, na drie uur, in het Soester natuurbad, aan de start. Dan worden de kringkampioenschappen van midden- Nederland gehouden en de Soester zwemvereniging De Duinkikkers orga niseert deze ter gelegenheid van de sportweek en het 25-jarig bestaan van het natuurbad. De verenigingen De Robben, H.Z.C., A.Z. en P.C., Neptunes, Brandenburg 1954, Flevo, 't Gooi, U.Z.S.C., Zwem- lust, W.Z.C. en De Duinkikkers nemen deel. De 4ÖÖ ïhetèr vrije slag dames wordt 6ên nationale strijd met Judith Denijs, Jansje Koster, Mary Kok en Astrid Sanderson. Op de 400 meter vrije slag heren zal het eveneens heet toegaan, want hier verschijnen Gerrit de Bruin, Herman Willemsen, A. Hermsen en v. d. Linden aan de start. Op de 200 meter schoolslag dames Rita Kroon en op de 200 meter schoolslag heren de Utrechtenaar Demuth, die niet meer tot de jongsten behoort, maar ver zot is op wedstrijdzwemmen en als vol houder een geduchte tegenstander is. Greetje Kroon en Astrid Sanderson ko men uit op de beroemde 100 meter vrije slag dames, waarvan Willy den Ouden twintig jaar lang het wereldrecord be zat. Op de 100 meter vrije slag heren Theo Hoogveld en bij de 100 meter rugslag dames is vinnige strijd te verwachten tussen Leny Denijs, Corrie Wassink en Sonja v. d. Hoef. Op de 100 meter rugslag heren komen Willemsen, Herm- vrij, 200 meter school, 100 meter vrij, 100 meter rug, 100 meter vlinder, 4 x 100 meter wisselslag en 5 x 50 meter vrije slag voor dames en heren. BURENGERUCHT. Een 71-jarige kwam zich bij de politie beklagen over de medebewoner van zijn huis, die zich schijnt te specialiseren in het maken van burengerucht en bij voorkeur omstreeks het nachtelijk uur aan het timmeren slaat. GEOEFENDE ZWEMMERS. In aanwezigheid van de rijksconsulent voor lichamelijke oefening, de heer J. Heugen, hebben 226 kinderen gezwom men voor de diploma's A, B en C. Bij A 156, B 66 en C 4. Dit vond in het natuurbad plaats. Vijftien kinderen slaagden niet. BRAND ONDER TOEZICHT. Er moest 2 V* ton rubber, bestaande uit autovelglinten, opgeruimd worden en de brandweer maakte er een groot vuur van op een zandterrein aan de Foekenlaan. Het rookte enorm en de reuk was verre van aangenaam. Er kwa men vele telefoontjes binnen van omwo nenden, die aan een ernstige brand dachten, maar er was geen enkel ge vaar. De brandweer liet de zaak eerst volledig in brand komen en bluste toen in enkele seconden met 7 stralen van de nevelspuit. De hitte, die de brand veroorzaakte, was enorm. Ter oefening werd een van de 12-tons nevelspuiten in een diepe kuil gereden, waarna hij met de lier van de andere nevelspuit eruit gesleept werd. Ongeveer 500 toeschouwers woon den deze ongevaarlijke brand bij. DUINKIKKER-DAMES SPELEN GELIJK. In het ijskoude water van een Amster dams bad hebben de dames van Duin kikkers 1 tegen Shell A 1 gespeeld en ze zijn met een gelijk spel als resultaat naar Soest teruggekeerd. De Duinkikkers namen de leiding toen Roos Timmermans een voorzet gaf waar uit een scrimmage ontstond. Ans Kraaij- kamp scoorde hieruit het eerste doel punt. Shell kwam nu stevig opzetten en met een hard schot kwam de gelijk maker achter Ria v. d. Schoot, die uit stekend op dreef was. Shell maakte spoedig hierna het tweede doelpunt en de strijd ging gelijk op tot Ans Kraaij- kamp het water uitgestuurd werd zon der dat iemand eigenlijk goed wist waar om. Het meisje, dat betrokken was bij de situatie, die de Duinkikker-speelster deze straf bezorgde, wist het blijkbaar ook niet eri zij nam geen deel aan het spel tot het Soester team weer com pleet was. Soest bracht de stand op ge- lijke voet door een doelpunt van Hilda Timmerman. De S.B.C. in de mars, waaraan alle opening van de sportweek. sportverenigingen deelnamen, bij de Foto „Astra" - Soest. Als een der tekenen dat wij de beste dingsbeperking gaan omzetten in een bcstedingsverruiming heeft minister Struicken bij de Tweede Kamer een voorstel ingediend om de salarissen van de kamerleden te verhogen tot 10.000 gulden per jaar plus 2500,voor de dichtbijwonenden en 5500,voor de leden, die meer dan 175 km van Den Haag wonen. Dat de kamerleden hierover zelf te be slissen krijgen is een beetje vreemd, maar dat is nu eenmaal niet anders. De regering heeft blijkbaar staan trap pelen van ongeduld met deze verho ging, want nu we iets ruimer in de geldmiddelen zitten, wordt er gezegd, dat zij langer uitstel niet verantwoord acht. Ik gun de heren volksvertegenwoordi gers best salarisverhoging, maar ik vind het tijdstip wel erg ongelukkig. Handel en industrie kunnen zich alleen staande houden of herstellen wanneer zij de kosten zo laag mogelijk houden. Salarissen mogen op ministerieel gezag niet worden verhoogd omdat we dan nooit uit de narigheid komen. Doctorandi in de economie doen haar fijn uit de doeken wat er allemaal aan onze economische samenleving mankeert en nu komt de minister zeggen dat langer wachter met verhoging der ka merledensalarissen niet langer verant woord is. Nu kunnen we natuurlijk zeggen „wat zou het, het kost ons hooguit een half millioentje per jaar en je bent een kniesoor als je daarover valt", maar wat mij steekt is, waarom er niet gewacht kan worden. Hebben de heren met een langzaamaan- actie gedreigd Is de regering bang, dat zij het bijltje er bij zullen neergooien Gelooft u, dat een van de mannen, waarvan velen, na veel dringen, een zetel hebben gekre gen, die weer prijs zullen geven Ik geloof dat eerder een minister weg loopt dan een kamerlid en, gezien de zetelvastheid van onze ministers kan dit dan lang duren. Ik geloof in alle ernst, dat het kamer lidmaatschap geen senicure is wanneer het serieus beoefend wordt, doch aan de andere kant hebben de gekozenen percies geweten waar ze mee begonnen. Niet alleen wat er van hun zou worden gevraagd, doch ook de vergoedingen kenden zij tot op de laatste cent. Ik kan er inkomen, dat dit in de prak tijk tegen kan vallen en dat er heren zullen zijn, die de vergoeding achteraf te laag vinden. Best. Maar zichzelf toe te kennen wat aan anderen wordt onthouden, is een slecht voorbeeld. Zeker op het ogenblik, nu ieders inspan ning nodig is om de eindjes aan elkaar te knopen. H. OEKMAN. K.P.S. WON. K.P.S. 1 won gisteravond met drie in vallers van T.D. Amersfoort in de zo meravondcompetitie. Twee van deze invallers hadden dezelfde avond al met het tweede elftal gespeeld. J. Groart maakte na 10 minuten het eerste doelpunt en tien minuten later maakte Hornsveld de tweede goal. Voor rust zorgde Karsing voor het derde doelpunt, in de tweede helft scoorde hij het vierde en Groart maakte voor tijd de vijfde. Het tweede elftal verloor met 0-5 van A.B.F. GEEN VOORRANG. W. Th. B. uit Hilversum gaf geen voor rang op de Ossendamweg, waar hij met zijn auto in de richting van de over weg reed. Uit de Schoutenkampweg kwam van rechts de auto van E. K. uit Utrecht. Beide wagens botsten en lie- pen schade op. Shell nam opnieuw een voorsprong, maar met een heel mooi doelpunt maak ten de Duinkikkers gelijk. Hilde Vee- nendaal nam een vrije worp, speelde naar Saskia Veenendaal, kreeg de bal terug, gaf deze opnieuw af en Saskia schoot hard tegen de lat. Voor de bal in het water kwam ving Hilda Timmer man op en schoot hard in. OUDEN VAN DAGEN BIJEEN. Twee weken geleden heeft het hoofd bestuurslid van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, de heer J. Dekker, in een vergadering getracht de afde ling Soest aan een nieuw bestuur te helpen na het overlijden van de heer W. F. van Riet, die de leiding had tot voor enkele maanden. Zijn poging mis lukte toen. Er waren 8 leden van de 72 op deze vergadering gekomen en slechts de heer P. S. Vogel toonde zich toen bereid voorlopig als secretaris te fun geren en alle leden uit te nodigen tot het bijwonen van een tweede vergade ring, welke deze 'week in De Gouden Ploeg gehouden is. Nu waren er twaalf leden en uit hen kon een bestuur gevormd worden, dat bestaat uit de heer J. K. Zeldenrust, voorzitter, P. S. Vogel, secretaris, mevr. G. Brons, penningmeesteresse en de heer L. v. d. Eijk. Het ligt in de bedoe ling door intensieve propaganda de af deling groter te maken en dit moet mogelijk zijn, want in Baarn zijn 450 bejaarden aangesloten. NACHTRIT MOTOR- EN AUTOMOBIELCLUB SOEST. De Motor- en Automobielclub Soest zet de traditie van vele jaren, het organi seren van een nachtrit, ook dit jaar weer voort. Zaterdag a.s. kunnen auto mobilisten en motorrijders weer veel genoegen beleven en naar hartelust puz zelen in de nachtrit, welke dit jaar is uitgezet door de heer D. J. v. d. Broek, een crack op dit gebied. De rit, die volgens het K.N.M.V.-regle- ment is uitgezet, voert uitsluitend over goed berijdbare wegen. De rijders kun nen echter wel verwachten, dat in de rit verschillende valletjes zijn opgesteld, waarbij men zich eerst wel tweemaal mag bedenken alvorens verder te rijden. De gemiddelde snelheid is 32 km per uur, terwijl men de tijd, die men te laat door de controle's komt, niet meer mag inhalen. Inschrijvingen kunnen nu reeds geschie den bij het secretariaatG. C. de Graaff, Ossendamweg 13, Soest-Zuid, telefoon 3530.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1