i Deining om 'n hek. Verlovings ringen-, W/emGroenhu/'zeq Brandend Maagzunr na Iedere maaltijd? RADIO TELEVISIE C. DE JONGH VAKANTIE TOM DE VRIES VOETKLACHTEN? MOEILIJKE VOETEN? ]ac.Kroesm BRANDWEER TELEF. 3 S 3 3 Voor Kwaliteitsvoeder Er is de vorige week nog al wat te doen geweest om een hek, dat de heer K. v. d. Bunt, Laanstraat 75, naast zijn huis in een poort plaatste, alsof hij daarmee andere bewoners wilde beletten hun huizen aan de achterkant te bereiken. Het zag er naar uit, dat dit een bar- barenmaatregel was, die de bewoners van de Laanstraat dwong hun fietsen, bromfietsen en gerij van de kinderen door de gang naar de schuur achter het huis te brengen. Velen vonden het waarschijnlijk dan ook juist, dat omwonenden met bekwa me slopershand het hek demonteerden. Het kwam er weer te staan, het ver- 1 verven, persen, stoppage, repareren van Uw kleding. I dween weer ten dele en toen greep de dienst gemeentewerken krachtdadig in. Er kwam een dubbele versperring met het stilzwijgende verzoek deze te la ten staan, omdat er anders politie, deur waarders, rechters en advocaten aan te pas zouden komen. En toen begreep men dat het ernst werd. De nummers 61 tot en met 71, zes hui zen in de Laanstraat, hebben een ach teruitgang in de tuinen en langs de huizen 61 en 71 kan men de voorzijde bereiken. De bewoners van de huizen 73 en 75 kunnen langs 71 en 75 (nu af gesloten) en zes huizen aan de Koe- koeksweg konden langs de'nu afgesloten doorgang langs Laanstraat 75, maar er was ook een uitgang op de hoek van de Koekoeksweg en de Leeuwerikweg. Er waren voor 8 huizen aan de Laanstraat, 6 huizen aan de Koekoeksweg en 6 hui zen aan de Leeuwerikweg 5 uitgangen achterom en nu zijn er nog 4. Het zinde de heer v. d. Bunt maar ma tig, dat bewoners van deze 20 huizen een heel bijzondere voorkeur voor de doorgang langs zijn huis hadden. Daarnaast wisten velen uit andere stra ten, dat je zo handig van de Laanstraat via dat poortje naar de daarachter gele gen straten kon komen en het was er soms drukker dan op de rijksweg. Schrandere uitzetters van rijwiel- en bromfietsritten vonden het een uitgele zen puzzel de deelnemers door deze poort te laten gaan en opgeschoten jeugd ging wel eens aan het toeren, vele kilometers lang, zonder op de rij weg te komen. Op de stoep het poortje in, achter de huizen langs, ander poort je uit en zo vele ronden lang, alsof het een Tour de France gold. De heer v. d. Bunt vroeg aan de be woners van de eerste drie huizen in de Koekoeksweg, die de poort naast zijn huis het dichtst bij zich hebben of zij het bezwaarlijk vonden, dat hij aan ge meentewerken zou verzoeken deze door gang te mogen afsluiten, omdat voor al zijn vrouw erg veel hinder onder vond van het gerij en geros langs het Tfto&irief - l>veg&t>i IANGESTR.38 TEL.6285 AMERSFOORT huis. Zij vonden het best, want de uitgang op de hoek van de Koekoeksweg en de Leeuwerikweg was dicht genoeg bij. De buren aan de andere kant, Laan straat 73, hadden een uitgang vlak naast de deur en de andere zes huizen van de Laanstraat hielden twee uitgangen over. De bewoners van de drie huizen op de Koekoeksweg zetten hun handtekening voor akkoord en er ging een verzoek naar B. en W. Eerst werd de heer v. d. Bunt monde ling meegedeeld, dat zijn verzoek afge wezen was en later kreeg hij een offi cieel schrijven. Dat was in juni. De heer v. d. Bunt ging eens met een dokter praten om te proberen langs de ze weg wat meer rust bij zijn huis te krijgen en vervolgens naar wethouder Van Zadelhoff, die zich zelf van de si tuatie op de hoogte kwam stellen. Hij gaf de heer v. d. Bunt toestemming de doorgang af te sluiten. Deze plaat ste palen, spande draad en de zaak scheen in orde, want hij was niet eigen machtig aan het versperren gegaan. Dat afsluiten vond vorige week dins dag plaats en om argelozen, die non chalant het poortje zouden inrijden, te waarschuwen, werden witte planken aangebracht, die de afsluiting heel dui delijk maakten. Toen de heer v. d. Bunt woensdag van zijn werk kwam bleek het draad ka pot en de middelste paal van de versper ring was verwijderd. Terecht informeer de hij nu bij de wethouder wat er nu gebeuren moest. Er kwam een opzich ter van gemeentewerken en de heer v. d. Bunt maakte aanstalten het hek weer te plaatsen. Dat bleek echter vrij ris kant werk, want omwonenden wekten de indruk in combinatie een knokpar tij te gaan beginnen en er werd zeer kwade taal gesproken. Het kwam dan ook niet verder dan het inzetten van de paal door de opzich ter, het provisorisch vastmaken van de draden en het plaatsen van wat ligus ter. Donderdag en vrijdag was het onrus tig in de buurt van het poortje en zon dag lag de zaak weer tegen de grond. De ligusterstruiken had men echter la ten staan, want daarin zag men teveel de hand van gemeentewerken en dat kon wel eens extra moeilijkheden geven. .Vanzelfsprekend nam wethouder Van Za delhoff hiermee geen genoegen en maan dag werd een dubbele versperring van palen, draad en ligusterhagen aange bracht en bij het schrijven van deze regels staat die nog. Bewoners van de Laanstraat gingen naar wethouder Van Zadelhoff, die zich weinig verheugd toonde over het slo- perswerk en te kennen gaf dat de ver sperring blijven moest. De protesteren den hadden de handtekening van 16 be woners van de 20 huizen, maar ook dit hielp niet. Ze kregen wel de toe zegging, dat er binnenkort een andere regeling zou komen voor de achter uitgangen aan de Laanstraat, Koekoeks weg en Leeuwerikweg. Dat vonden ze prachtig, maar ze willen het toch nog eens proberen met een verzoekschrift aan B. en W., zo mogelijk met nog meer handtekeningen erop. In het contract dat de bewoners met de gemeente hebben schijnt te staan dat ze recht hebben op een vrije door gang achteruit. Er staat niets in van 5 vrije doorgangen, dus de wethouder en de heer v. d. Bunt staan momenteel wel enige punten voor in de wedstrijd om het hek aan de Laanstraat. Of angst bij voorbaat bij iedere hap eten? bij de eerste Rennie die ge in de mond steekt. Inderdaad, een of twee Rennies herstellen het evenwicht en elimine ren alle overtollig maagzuur vanaf het moment dat de zuurdovende substantie, simpelweg met uw eigen speeksel, in de maag belandt, 'n Heerlijk middel die Rennies, want behalve de heilzame werking, hebt U ook nog het voordeel weer alles te kunnen eten waarnaar een grage maag vraagt. GESLAAGD. Als leerling van de Rijkskweekschool te Amersfoort slaagde als kleuterleid ster, mej. I. Gorlee. AUTO- EN MOTORRITTEN. De M.A.C.S. organiseert op 30 juli een avondrit met start bij restaurant „Zon- neheuvel", in de Torenstraat, en een tweede rit zal op 25 augustus gehou den worden. Beide ritten over 40 km. 25 JAAR AFDELING SOEST VAN DE DIERENBESCHERMING. Op 23 juli 1933 werd een afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren opgericht, nadat vele jaren lang de combinatie Soest-Baarn bestond. Zij, die deel uit maakten van het eerste bestuur, zijn overleden op de secretaris, de heer Portheine, na, die thans in Apeldoorn woont. Van de aktiviteiten in de eerste jaren van het bestaan van de afdeling is niet zoveel bekend. Van de diverse besturen maakte o.a. mej. Vorderhake en de heer Wiist deel uit, terwijl de huidige ere voorzitter, de heer A. van Asselt, jaren lang voorzitter was. Pas na de oorlog konden er plannen ge maakt worden voor de oprichting van een asiel door de goedgeefsheid van de heer C. J. 't Hart, die alleen 1500, schonk, maar tevens garant was voor het salaris dat het eerste jaar aan de toekomstige asielhoudster uitbetaald zou worden. Ook stelde hij een huis met erf aan de Kolonieweg beschikbaar, waar de asielhoudster kon wonen en waar gelegenheid was het asiel in te richten. Het college van B. en W. gaf echter geen toestemming omdat dit huis in agrarisch gebied stond. Uit het bestuur, dat toen bestond uit de dames Langkamp, Gijzen en Muller en de heren Van Asselt, Tabernal, Lang kamp en Wijsmuller, was een commis sie benoemd bestaande uit mej. Lang kamp en de heren Tabernal en Wijsmul ler, die de belangen van de vereniging op het terrein van de asielbouw be hartigden. Zij plaatsten een advertentie voor een asielhoudster, die de beschikking had over een terrein, waar de hokken voor de gasten van het asiel konden komen. Mevr. Ten Haaf, Lange Brinkweg 54 bood zich aan en op haar terrein wer den 12 hondenkennels en 12 katten verblijven geplaatst. Het asiel werd geopend op 25 maart 1950. De buitenkennels waren aan de kleine kant, maar die konden spoedig vergroot worden en er kwam een klein gebouw op het terrein te staan, dat als polikliniek werd gebruikt. Mevr. Ten Haaf overleed. Haar doch ter nam tijdelijk de zaken waar en op 1 november 1955 werd het asiel ver plaatst naar de Klein Engendaalweg. De opening werd verricht door mevr. v. d. Broek door het hijsen van een vlag. Het bestuur had haar verzocht deze kleine plechtigheid te verrichten om dat haar man het terrein voor 25 jaar beschikbaar gesteld had voor de ge ringe huur van ƒ1.per jaar. Asielhoudster werd mevr. Jekel, die opgevolgd werd door mevr. Brander horst. Zij kreeg later de heer J. Meeu- wes als assistent. Het verhuizen van de Lange Brinkweg naar de Klein Engendaalweg eiste een flink bedrag, maar toch kon het asiel in juli 1956 uitgebreid worden met 12 honden verblijven, terwijl er nu meer ruimte voor de buitenkennels was dan aan de Lange Brinkweg. In juni 1957 kregen de gehuisveste poe sen een eigen verblijf, dank zij de fi nanciële medewerking van het v. d. Huchtfonds, dat 1000,schonk. Daarnaast werd er een bouwsteenactie gehouden. Op 15 juni 1957 werd de ope ning verricht door mej. Jolles, als be stuurslid van het v. d. Huchtfonds. Er konden in het nieuwe verblijf 12 katten ondergebracht worden en er was steeds goed advies! ixiren - Veldweg - tei. 3025 Soest - Mereiweg 1D - te!. 3258 de mogelijkheid tot uitbreiding voor het dubbele aantal. Een half jaar geleden werd een volle dige omrastering aangebracht en daar na scheen het afgelopen met de gun stige gang van zaken bij het asiel, want op 3 juni brak een brand uit, die in weinige ogenblikken een schade van ongeveer 12000,veroorzaakte. De wachtkamer voor de polikliniek, te vens dagverblijf van de asielhoudster, de keuken en de polikliniek zelf ver brandden, evenals het voorste deel van de hondenverblijven. Het achterste deel hiervan bleef staan, maar het werd zo geblakerd, dat er een heel nieuw dak op moest. Een nieuwe voorgevel en deuren werden in een week aangebracht, zodat er spoedig weer 12 honden onder gebracht konden worden. De financiële hulp aan de getroffen ver eniging was groot. Niet alleen in de ge meente maar ook er buiten. Reeds tijdens de brand werd gecollecteerd door perso neel van de firma v. d. Broek en deze collecte bracht ruim 17,oo. Er werd besloten niet meer in hout te bouwen, want men had nu ervaren, dat het werk van jaren in een hele korte tijd verwoest kon worden. De plannen werden gemaakt en daarbij had het bestuur van de vereniging grote mede werking van de gemeente. De goedkeuring voor de bouw is nog niet afgekomen, maar als de gang van zaken is zoals het bestuur dit hoopt, dan kan tegen het eind van het jaar her opend worden en misschien reeds eerder. De firma Rasch zal het werk uitvoeren. De stenen hondenkennel zal 24 dieren kunnen bevatten. Zij hebben ruime buitenkennels. Hieraan wordt een keu ken gebouwd. Ook de polikliniek met wachtkamer en dagverblijf voor de asielhoudster komt in steen. De geres taureerde hondenkennel zal blijven be staan, evenals het poesentehuis, dat door de brand geen schade opliep. Het zal echter tot een verblijf van 24 katten uitgebreid worden. Er komen 6 tot 9 quarantaineblokken en met ijzeren deurconstucties hoopt men schade door brand voortaan te kunnen voorkomen. De financiering hiervan kost het be stuur nog maar weinig hoofdbrekens dank zij de hulp van de ruim 250 dona teurs en 550 leden. Er is een lepelactie geweest waarbij vooral de kinderen zich verdienstelijk maakten. Zestig meisjes van de Huis houdschool brachten in drie weken 1000,— bijeen en de beloning was een bustocht, die niet van deze 1000, be taald behoefde te worden, want dat is het netto bedrag waarover het be stuur kan beschikken. Een 25-jarig bestaan is eigenlijk een reden om feest te vieren, maar het be stuur, dat thans bestaat uit de dames v. Woerkom-'s Gravendijk, Roelofs-Wey- er, mej. Koopmans en de heren P. M. Wijsmuller (voorzitter), C. J. 't Hart (secretaris en tevens erelid), J- C. van Boven (penningmeester) en N. v. d. Broek, acht feestvieren niet verant woord nu er zoveel geld nodig is. In de afgelopen jaren is er niet alleen geijverd voor de bouw en uitbreiding van het asiel, maar ook aan de inspec tie is aandacht geschonken. Na de heren W. van Diermen, W. P. v. Baak, Langkamp en Tavenier, is thans de heer Van Renswouw inspecteur. Sinds kort is de vereniging ook op het terrein van de publiciteit actief en in samenwerking met de vereniging Zilver KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 Tetra, Soester Vogelvrienden, Bijenhou ders, De Zwaluw, Geitenhouders en P.K.V.S. wordt een periodiek uitgegeven waarvoor veel belangstelling is. Er wordt geen feest gevierd omdat de afdeling 25 jaar bestaat, maar het be stuur van de vereniging en allen die de dierenbescherming een goed hart toedra gen, rekenen erop, dat de heropening van het asiel een feest voor leden en donateurs zal zijn, ook al zullen daar aan evenmin festiviteiten verbonden zijn, want deze heropening zal wijzen op de resultaten, die in de afgelopen 25 jaar behaald zijn, ondanks tegenslagen en moeilijkheden. DIEFSTAL. Het rijwiel met hulpmotor, die aan het begin van deze week onbeheerd langs de weg gevonden werd, blijkt inderdaad van diefstal afkomstig te zijn, zoals de politie reeds vermoedde. De brommer is afkomstig uit Zandvoort. GEVONDEN. Op de Peter v. d. Breemerweg werd een damesfiets gevonden, die daar onbe heerd stond. INBRAAK. Nog steeds zijn er winkeliers, die 's nachts geld in de winkel laten lig gen in de la of kassa. Een melkhandel laar uit de Parklaan kwam 's morgens tot de ontdekking, dat men 's nachts de geldlade uit de winkel meegenomen had. Er zat ongeveer 50,in. Vriendelijk verzoeken wij U rekening te houden met onze van 26 juli tot en met 6 augustus. Hilversum - Bussurn - Laren - Soest. AANGEHOUDEN. Een jongeman slenterde zo opvallend in de Kerkstraat, dat hij de aandacht van een agent trok, die hem aanhield. De knaap bleek ontvlucht te zijn uit het rijksopvoedingsgesticht te Amers foort. 10 JAAR TONEEL VAN „ONS GENOEGEN Op 1 augustus bestaat de toneelvereni ging „Ons Genoegen" tien jaar en op 9 augustus zal dit feit herdacht worden met een jubileum-uitvoering in het open luchttheater. Het programma hiervoor is al gedrukt. De burgemeester geeft in een voor woord te kennen, dat de jubilaresse in de afgelopen jaren bewezen heeft meer te willen zijn dan een verzameling men sen, die het toneelspel alleen maar als vrijetijdsbesteding beoefenen willen. De leden hebben er steeds naar ge streeft de prestatie op te voeren en daarvoor bij velen waardering gevon den. Als voorzitter van de V.V.V. spreekt wethouder J. v. d. Arend er zijn vol doening over uit, dat de vereniging ter gelegenheid van het jubileum een stuk zal opvoeren in het openluchttheater. Dit zal ook de vakantiegangers, die in Soest zijn, plezier doen. Het slagen van deze toneelvoorstelling zal de mooiste beloning voor de vereniging vormen. Dorp in onrust" van Kees Spierings zal die avond opgevoerd worden en de jubilerende vereniging krijgt niet al leen steun van P.V.O., maar er zullen ook kinderen en leden van de vereniging „Ons Genoegen" uit Baarn en „Contact" uit Soest meespelen. De heer M. J. ter Hoeven heeft de regie en de heer J. van Veen verzorgt de de cors, waaraan ditmaal bijzonder veel werk vastzit, omdat in de open lucht gespeeld wordt. De vereniging hoopt 't tienjarig bestaan in het komende seizoen te vieren met een receptie en een feestavond voor de leden en de ruim 150 donateurs die er momenteel zijn. Na de bevrijding werd de buurtvereni ging „Ons Genoegen" opgericht onder de bewoners van de Laanstraat, Becke- ringhstraat en zijstraten hiervan. In 1948 werd een afdeling toneel opge richt, waarvan de heer J. C. Kamer beek voorzitter werd. Hij is dit nu nog. In de afgelopen jaren heeft hij medebe stuursleden gehad, die wat minder lang in functie bleven, want mevr. Geij ten- beek, mevr. Zeggelaar en de heren Schadee, Roest, Gaasbeek, H. v. d. Broek, F. Sonders en B. Onwezen fun geerden als secretaris. Mevr. N. Geijtenbeek-Meesters en de he ren J. C. Kamerbeek en W. van Dase laar zijn vanaf de oprichting lid en de heer J. Zeggelaar was 8 jaar penning meester. Het eerste stuk was „Harten op hol". Niet lang daarna werd „Moeder" van Geert van Halsteren opgevoerd met mevr. Roelofs in de hoofdrol. Groot suc ces had „De Vlam", dat ook in Baarn opgevoerd werd. Aanvankelijk had de heer J. C. Ka merbeek de regie. De heer F. Sonders nam dit werk van hem over en hij werd opgevolgd door de huidige regisseur, de heer M. J. ter Hoeven uit Amers foort. Door de V.V.V. werd 3 jaar geleden de wedstrijd om de wisselbeker inge steld en de eerste maal bezette „Ons Genoegen" de vierde plaats met „Ver dronken land". Het jaar daarop was het succes heel wat groter, want onder leiding van de heer Ten Hoeven werd een eerste prijs behaald met het stuk Eén die niet geteld werd". Het afgelopen seizoen werd deze pres tatie herhaald en opnieuw werd gewon nen, nu met „Onder één dak" van Jan Fabricius. Kort daarop leed de vereniging een zwaar verlies door het overlijden van Dan naar Langestraat 78 Amersfoort mevr. Rodermond, die niet alleen graag en goed toneel speelde, maar ook be greep, dat een goede prestatie slechts bereikt kan worden door voortdurende oefening. In 1953 vierde de vereniging het vijf jarig bestaan met een receptie in Eem- land en de opvoering van het stuk „Niet ieder paar hoort bij elkaar". In 1957 werd de vereniging geheel zelfstandig en over twee weken zal op nieuw een jubileum gevierd worden, maar nu grootser opgezet. De voorzitter van de vereniging hoopt dat de soester bevolking zich dan meer toneel-minded zal tonen dan over het algemeen het geval is, al heeft „Ons Genoegen" nooit over belangstelling te klagen. Gebrek aan belangstelling wordt wel eens geweten aan de kwaliteit van het vertoonde spel, dat natuurlijk niet in de schaduw kan staan van beroeps- spel, maar toen Frits van Dongen en Lily Bouwmeester in Soest „Het Hemel bed" kwamen opvoeren, was er maar een handjevol toeschouwers en zij hoef den toch echt de clementie van het pu bliek niet in te roepen en te verzoeken er rekening mee te houden, dat het toneel spel een liefhebberij voor hen was. Deze liefhebberij beoefent „Ons Genoe gen" nu tien jaar en zeer gedegen, want anders zou het niet mogelijk zijn de V.V.V.-beker te winnen. En straks misschien voor de derde maal, want het ligt wel in de bedoeling dit te proberen, omdat de beker dan eigen dom wordt. Dat zal dan wel het mooiste geschenk zijn, dat de tienjarige vereni ging zich kan wensen. Het huidige bestuur bestaat uit de he ren J. G. Kamerbeek voorzitter, B. On wezen secretaris, mej. S. Praag pennin- meesteresse en de heren J. v. Rossum en J. v. d. Broek. FA. SPRUIT FA. OP 'T LAND BEUKENLAAN 54 TELEF. 2105 AANGEHOUDEN. De Soestenaar J. werd aangehouden om dat hij van diefstal verdacht wordt. De Amersfoorter W. werd op verzóek van de Amersfoortse politie aangehouden omdat hij van oplichting verdacht wordt. TEMPO-TRAINIGSRIT. Tempo heeft een trainingsrit gehouden, waaraan ook renners van De Adelaar deelnamen. Er werd 65 ronden (39 km) gereden door 6 renners van Tempo en 4 van De Adelaar. Laurie de Regt was ook weer eens van de partij. Jaap v. d. Burgt begon al direct met een uitlooppoging, die op niets uitliep. In de 15e ronde probeerde hij het opnieuw zonder succes. Even nam hij met Kerk- hoff van De Adelaar een vooorsprong, maar Gerrit Ruttenberg trok het pele- ton weer op de vluchtelingen. Bart de Wolf ging er in de 24e ronde vandoor, maar ook hij werd direct weer gegrepen. Ook een poging van Adri v. d. Burgt in de 31e ronde leverde niets op, evenmin als die van de Adelaarren ners Boog en Dolleman. Intussen was de ongetrainde Wout van 't Klooster in de 14e, de 32e en 45e ronde gelapt en in de 50e ronde gaf hij op. Na 45 ronden sprongen Gerrit Rutten berg en Jaap v. d. Burgt tegelijk weg. Zij namen een voorsprong van 100 me ter en zagen kans deze op te voeren tot een halve ronde. De eindsprint werd door Jaap v. d. Burgt gewonnen. Van het peleton won Adri v. d. Burgt de sprint. 1. Jaap v. d. Burgt, 39 km in 1.02 uur. 2. Gerrit Ruttenberg, op 2 lengten. 3. Adri v. d. Burgt, op een halve ronde. 4 tot en met 7. Boog, Dolleman en Lig- ter en op de achtste plaats Bart de Wolf.

Soester Courant | 1958 | | pagina 6