Derde T.V.-studio bijna gereed. Soest voor 30 jaar. Voor de balie. DERDE BLAD OFFICIëLE MEDEDELINGEN. VAN DE „SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 25 JULI 1958. Naar 18 zenduren per week Nog een aantal weken zal het duren. Dan is de derde televisiestudio ge reed. Dat wil zeggende verbouwing van het kerkgebouw Eltheto in een aan de moderne eisen aangepaste studio is dan voltooid. Dan komen de technici om de kostbare technische apparatuur te plaatsen, doch het zal nog wel enkele maanden in beslag nemen voordat men in Bussum een zucht van verlichting kan slaken en zeggen eindelijk is het dan zover. Men streeft er naar deze derde studio van de N.T.S. op 1 januari 1959 offi cieel in gebruik te nemen en dit is dan een jaar later dan men aanvankelijk dacht. Met het gereedkomen van deze studio zal het de N.T.S. mogelijk zijn het aantal zenduren van 12 met zeker 50 °/o te verhogen, zodat het nu, indien de regering meewerkt, 18 zenduren zul len gaan worden. Vorig jaar april was de N.T.S. reeds in het bezit van dit gebouw en om streeks april kon men met de verbou wing beginnen, in de hoop in september van datzelfde jaar gereed te zijn om dan per 1 januari 1958 deze studio in gebruik te gaan nemen. Dat dit niet gelukte vindt zijn oor zaak in verschillende omstandigheden, waarvan de aanschaf van de kostbare appartuur wel een van de voornaamste oorzaken was. Voor publiek nog geen plaats. Het aloude kerkgebouw heeft een rigou reuze wijziging ondergaan. Op de boven verdieping is op de plaats waar eens het orgel stond en het balkon was, de regiekamer gebouwd, met daarbij de geluidskamer en de camera- en controle kamer, terwijl er bovendien de film cabine zal worden ingericht. Hier zal dezelfde apparatuur komen als in de Vitus- en Irenestudio, met dit verschil, dat thans de afdeling geluid- en beeld regie door een glazen tussenschot afge scheiden is van het overige deel van de regiekamer. Gelijkvloers is er door het wegbreken van het balkon en een tussenmuur een zaalruimte verkregen van 11 bij 22 me ter. Hoewel het oorspronkelijk in de be doeling lag om naar voorbeeld van Amerika een accomodatie voor publiek te scheppen, bleek de effectieve studio zaal iets te klein, zodat van dit plan moest worden afgezien. De derde studio heeft er voorts een ver dieping bijgekregen. Op de tweede ver dieping zullen straks de machines wor den geplaatst voor de ventilatoren. Gezien de ervaring met de inrichting van beide andere studio's zal in deze studio grote aandacht worden geschon ken aan de ventilatie. Er zijn afvoerka nalen voor de warme lucht en aan voerkanalen voor verse lucht aange bracht. Op de benedenverdieping is tevens een uitschuifruimte voor rekwie- sieten gebouwd, terwijl de kantine eveneens een plaats kreeg op de begane grond. In de kelder, die geheel nieuw is ingericht en uitgebreid zijn o.a. vier kleedkamers en de schminkkamer. Geen vierde studio. Het hoofd van de technische dienst van de N.T.S., ir. C. J. Mol, heeft ons in een vraaggesprek verklaard, dat hij niet verwachtte, dat er naast de drie stu dio's (Vitus-, Irene- en Eltheto-studio) nog een vierde zal komen. De televisie stichting beschikt thans in Bussum over 12 gebouwen, opslagruimten en stallin gen meegeteld en hoewel nu reeds lang van de experimentele periode is over gestapt in de definitieve, blijft Bussum toch een overgangsstadium voor de N.T.S. waarbij het zich laat aanzien, dat met de ingebruikneming van deze studio nr. 3 het verzadigingspunt van dit overgangsstadium is bereikt. Dit be tekent dus wel, dat Bussum wellicht de televisiestudio's zal kwijtraken, maar daar gaan nog wel jaren en jaren mee heen. De N.T.S. slaat wat de programmaver zorging betreft tegenover verschillende buitenlandse stations geen gek figuur. Hier doelt men speciaal op de technische zijde. De apparatuur is aangepast aan de meest moderne eisen en de tijd, waar in de uitzending wordt klaargestoomd, verschilt niet van de tijd, die buiten landse omroepen nodig hebben. Men is in menig opzicht vaak sneller. Desondanks is het gereedkomen van de derde televisiestudio een dringende noodzaak, ook al worden aan de andere studio's de nodige voorzieningen ge troffen. Op het dak van de Vitusstudio verrijst nu namelijk een regiekamer, die binnenkort in gebruik genomen kan worden. Een oude baas van 70 jaar toonde zich met behulp van zijn 25-jarige zoon een woesteling van formaat. Een Amersfoorter was naar Soest geko men om gras te snijden voor zijn konij nen en dat deed hij op het terrein van vader en zoon. Pa had een zeis bij zich en omdat zoonlief door zijn jeugd wat kwieker was, nam hij het gevaarlijke ding over en gaf de clandestiene gras snijder een jaap over zijn schouder. De tweede klap kwam onder de schouder terecht. Een grote wond met een be schadigde long waren het resultaat van dit zeer drastisch optreden. De rechter was eveneens drastisch en hij stopte de jongeiflan voor een jaar in het gevang. Pa mocht een maand brommen omdat hij deelgenoot aan de mishandeling was. Een ingezonden stuk over een bruine beer lokte een nieuw ingezonden stuk uit van een mevrouw, die het lot van dat dier niet zo best vond en zich af vroeg of de meneer, die zich onder de schuilnaam „Bruine Beer" verborgen hield er niet falikant naast was. Dieren, die voor straatvertoningen wor den gebruikt, zijn er nog ellendiger aan toe dan cirkusdieren, was haar me ning, omdat zij een oneindige werktijd hadden en meestal alle verzorging mis ten. Misschien had zij wel gelijk en die bruine beer niet. Drie infanterie-regimenten kwamen van Amersfoort om te defileren voor Koningin-Moeder. Vóór het défilé werd een rust gehouden om iedere soldaat in de gelegenheid te stellen toilet te maken. De eerste soldaat deed dat op de Vredehofstraat, de laatste man van de staartgroep voor Eemland. GEEN SPREEKUUR. De burgemeeester van Soest brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij van 24 juli t.m. 24 augustus a.s. afwe zig is. Gedurende die tijd zal derhalve geen spreekuur worden gehouden. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van F. L. M. Focquin de Grave, Eikenlaan 23, alhier, om een automatische stook inrichting met een ondergrondse tank van 2000 liter voor petroleum op/in het perceel Eikenlaan 23, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D, nr. 3091, te mogen oprichten, in werking bren gen en in werking houden door hen voorwaardelijk is ingewilligd. Soest, 25 juli 1958. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is ge legd een verzoek met bijlagen van Esso Nederland N.V., Benoordenhout- seweg 7, 's Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van de petroleumbewaarplaats met aftapinrich ting, op/in het perceel Veldweg 11, ka- kastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7497. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 12 augus tus a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. „IK BEN IEMAND ANDERS." Surveillerende agenten maken tijdens hun rondjes soms eigenaardige dingen mee. Zij kijken niet gauw bevreemd op. Maar deze agent vond het toch wel een beetje raar toen een voorbijganger een weinig wankelend op hem toestapte en zei„Agent, ga maar door, ik ben ie mand anders." De voorbijganger was ge huld in een leren jas. Hij droeg een gele sjaal, en het hoofd was bedekt met een valhelm. Zoals gezegd, dit alles kwam de agent wat vreemd voor. „Hoezo vroeg hij verwonderd, „hoezo bent u iemand an ders „Zomaar," zei de man, zijn valhelm wat achterover schuivend. „Ik ben iemand anders ziet u. Ik wandel hier maar een beetje voor mijn plezier." Nu ziet men slechts zelden mensen voor hun plezier wandelen in leren jassen, gele dassen, en bedekt met valhelmen. Weliswaar val len steeds meer voetgangers als slacht offers in het verkeer, doch men maakt slechts zelden mee, dat zij zich het vege lijf trachten te redden in een soort har nas. De achterdochtige agent hield daar om de man maar wat aan de praat, in de hoop wat meer gewaar te worden. Bovendien verspreidde de voorbijganger een heerlijke geur van alcohol. Slechts enkele tellen later gierde de overvalwagen door de straat, om met huilende sirene, piepende remmen en gillende banden naast het tweetal tot stilstand te komen. „Ik ben iemand anders," herhaalde de voorbijganger toen de portieren open gingen om de dienaren van Hermandad uit te laten. Zij laadden hem echter met spoed in en verdwenen uit het ge zicht. Nog steeds gehuld in een leren jas, met een gele sjaal om de nek, maar zonder valhelm, stond de man nu in het ver dachtenbankje. Het geval was meteen duidelijk. Voorbijgangers hadden het politiebureau opgebeld. Zij hadden een scooterberijder zien passeren gekleed in leren jas, gele sjaal en valhelm. De man reed zo ge vaarlijk dat hij zonder twijfel flink on der de invloed van sterke drank ver keerde. De overvalwagen was meteen uitgerukt om de man op te pikken, die zo letterlijk aan het signalement beant woordde. De man was inderdaad flink onder de invloed. Voor de rechter begon hij meteen te zeggen dat hij iemand anders was. „Maar hoe wist u die avond zonder meer dat iemand van uw signalement werd gezocht?" vroeg de officier. „Dat wist ik niet," antwoordde de ver dachte, „want ik was iemand anders." „En waarom gaat u met al dat blik op uw hoofd wandelen wilde de rechter weten, „Gewoon," zei de man, ,,'t is zo gevaarlijk op straat tegenwoordig." De rechter haalde het dossier voor de dag. En uit het dossier de verklaring van de echtgenote van de verdachte. „Ik ben lopend gegaan, want ik durfde niet bij hem op de scooter te zitten," heeft ze gezegd. „Mijn vrouw is ook iemand anders," beweerde de alcoholist. Maar de rechter achtte bewezen dat hij wel dezelfde was. Twee weken ge vangenisstraf heeft hij gekregen, en twee jaar ontzegging. „Een gerechtelijke dwaling," sputterde verdachte, „lk ben iemand anders."

Soester Courant | 1958 | | pagina 9