Grootse receptie van S.E.C. Treinongeluk eist 2 doden Geen Bloemencorso. IN DE HOEK. DINSDAG 5 AUGUSTUS 1958. 36e JAARGANG no. 56. SOESTER OURANT V«r8chjtyiit iedere dinsdag esi vrijdag. Abann. p. kwart 2.10 - per post: 2.25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTBAAT 15, SOESTDUK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126151 Op 1 augustus bestond de voetbalvere niging S.E.C. twintig jaar en de recep tie, die hiervoor gehouden is in het Oranje-Hotel, diende tevens voor het behalen van het kampioenschap van de vierde en de promotie naar de derde klasse. Voorzitter M. Wilhelm, secretaris J. Veldhuizen, penningmeester J. E. Roeij- mans en de heren W. Pureveen en A. W. van Veenendaal bevonden zich achter de bestuurstafel, toen de oud voorzitter, dokter P. Donker, als eerste kwam gelukwensen. Hij feliciteerde ook de spelers van het eerste elftal, die eveneens aanwezig waren. Hij raadde hen aan door ernstige training tot nog betere resultaten te komen. Voorzitter Wilhelm dankte dokter Donker voor het vele werk, dat hij, als voorzitter, tien jaar lang voor S.E.C. verricht had. Op het fundament, dat door de oude garde gelegd was, had men met succes kunnen voortbouwen. De heer Schraamga wenste geluk na mens R.K. Avic, de vereniging waar tegen S.E.C. in de nieuwe competitie zal moeten spelen. De heer Geurts uit Santpoort, competitieleider van de K.N.V.B., hoopte nog lang in deze functie met S.E.C. in contact te blijven, al was het dan in hoofdzaak schrifte lijk en telefonisch en de heer E. Veld huizen, voorzitter van Amersfoortse Boys, wenste dat S.E.C. nog eens tegen de Boys zal willen spelen in een vriend schappelijke wedstrijd nu het competi tieverband tussen de beide verenigingen verbroken is. De heren Lagemaat sr en jr boden, naast de gelukwensen, een geldbedrag van de vereniging P.V.O. aan en de voorzitter van S.E.C. dankte voor deze gave en de spontane huldiging van zijn vereniging door het soester harmonie korps, dat S.E.C. inhaalde op de dag van de promotie. De heer H. G. Scholt- meijer vertegenwoordigde met de heer P. Bergman S.P.S.V. S.E.C. en de po- litiesportvereniging kennen slechts een vriendschappelijke verstandhouding. De jubilaresse krijgt een geschenk, maar dat zal worden aangeboden bij de eerste competitiewedstrijd die thuis ge speeld wordt. Wethouder K. de Haan, vergezeld van de heer Th. M. Peet, wenste geluk na mens het gemeentebestuur en bood een luxe sigarenkist aan. De gemeente vindt het prettig, dat S.E.C, zulke goede pres taties verricht, want dit komt ook de sportjeugd ten goede. Naast de goede prestaties op het veld had S.E.C. ge toond sportief te zijn door de subsidie, ^die de gemeente voor de voetbaljeugd ter beschikking stelde, niet te aanvaar den en het bedrag af te staan aan andere clubs, die dit geld nodig hebben. De heer Wilhelm bleek in zijn antwoord aan de wethouder zeer ingenomen met de steun, die de sport in Soest steeds van het gemeentebestuur ondervindt. Deze steun zou zeker aanmerkelijk be langrijker zijn als de financiële midde len dit zouden toelaten. De S.E.C.-ter- reinen worden steeds in uitstekende conditie gehouden, hetgeen niet weinig heeft bijgedragen tot de goede resulta ten van de vereniging. De heer De Bruijn wenste geluk namens Limvio uit Baarn, de heer Roothaart kwam als afgevaardigde van T.O.V. uit Baarn en de heer Rijmers feliciteerde namens de amsterdamse vereniging Fokke, die jeugdcontacten met Soest heeft. Na de nieuwe trainer, de heer Boer boom, kwamen de heren Van Dijk en Graas van F.A.K, uit Bilthoven. De bestuursleden van de Soester Sport federatie, de heren Reimerink, Bakker, Elderman en Butzelaar boden niet al leen hun gelukwensen aan maar ook een geschenk van alle Soester sportver enigingen, een paar doelnetten. De heer Reimerink sprak de wens uit, dat het net van de tegenstander steeds veel te lijden zou hebben en het net van S.E.C. weinig of niets, zodat spoedig het twee- de-klasserschap behaald zou worden. De heer Wilhelm dankte het S.S.F.-be stuur met het verzoek deze dank te willen doorgeven aan de verenigingen die lid zijn van de S.S.F. De heer Reimerink wenste tevens ge luk namens de Soester Tennisvereni ging, de heer Elderman namens de Duinkikkers en de heer Butzelaar na mens de ijsvereniging PetePs Baan. De heren Schoonhoven en Bakker kwa men voor de R.K. Gymnastiekvereni ging Crescendo, de heer Van Weerden burg bood namens de firma Conimex uit Baarn een geschenk aan en 2 hele kleine S.E.C.-leden boden een paar nieuwe ballen aan. Drukkerij de Horizon, D.V.O.S. uit Am sterdam, de heer Ch. Jagtman, aanvoer der van het derde elftal, de oud-trainer, de heer v. Appeldoorn, die een straal- kachel schonk, welke de spelers zal moeten verwarmen bij de training, de heer W. J. van Schaffelaar, oud voor zitter van de S.S.F., de heren J. v. d. Broek, W. v. d. Hoek en A. Roest, ere leden van S.E.C., die de dank ontvingen van voorzitter Wihelm voor het werk dat zij jaren geleden en jarenlang voor S.E.C. verricht hadden, de heer Lamens namens de wielervereniging Tempo, het oud-bestuurslid de heer Veenstra, de heer J. v. d. Brakel namens de duiven sportvereniging De Zwaluw, enkele welpen van S.E.C., die een foto aanbo den, de heren Kersten en Buursma van de scheidsrechterafdeling Utrecht der K.N.V.B., de heren v. d. Linden en Buursma als vertegenwoordigers van H.V.C., de heer Waterloo naméns de voetbalvereniging K.V.V.A. en de heer v. d. Biezenbos namens de scheidsrech- tersvereniging Amersfoort boden ver volgens hun gelukwensen aan. De heren Hoppenbrouwers en Bakker vertegenwoordigden de Mixed Hockey Club Soest. Het komende seizoen zal voor de hockeyclub het parool gelden „Zorg dat je vóór S.E.C. in de tweede klasse komt". De heer C. Haver wenste de jubilaresse namens de brandweer geluk, de heer Gruter namens de utrechtse vereniging Voorwaarts, de heer Kolthof namens S.V.V. De heer Keddeman bood na mens de voetbalvereniging Baarn een bal aan, waarna de heer Wilhelm de verzekering gaf, dat S.E.C. in Baarn het goede voorbeeld ziet en graag spoe dig even sterk wil worden. Mevr. Veldhuizen bood namens de da mes van de volleybal-afdeling een bloemstuk aan en de heer Van Dijk wenste S.E.C. namens de Amersfoortse voetbalvereniging Quick geluk. Dokter Kuipers en echtgenote kwamen namens de medische sportkeuring en de heer Lems voor de voetbalvereniging Ares. De heer Paans prees namens K.P.S. de nieuwe twintigjarige derde-klasser en hij sprak de wens uit, dat de vereniging zich spoedig tweede-klasser zal kunnen noemen. K.P.S. hoopt op S.E.C. te kun nen rekenen als het nodig is een wed strijd te spelen tegen de voetballers van het paleis en de heer Wilhelm gaf de verzekering, dat de spelers van S.E.C. met zeer veel genoegen zullen spelen tegen de vereniging, die zoveel doet voor hen, die steun nodig hebben. De heren De Jong en Vonk wensten ge luk namens de R.K. voetbalvereniging B.D.C. en de heer van Haarlem namens Shot. De heer Rijks vertegenwoordigde de kleinste en jongste vereniging van Soest, de Eemruiters. Het vijfde elftal van S.E.C. bood hierna de gelukwensen aan, gevolgd door de heer v. d. Broek van de voetbalvereni ging V.V.Z. De heer Lam was aanwezig namens de E.H.B.O. en de heer M. Ber gers werd gevolgd door de heer Wille- mars namens de Motor- en Autoclub Soest en de heren R. en H. van Rouwen daal namens de Soester Bromfietsclub. Voor de mannenzangvereniging Apollo was de heer Van Rouwendaal aanwezig. S.E.C. en Apollo hebben weinig gemeen, maar op de repetities van de zangvere- ging wordt steeds over S.E.C. gesproken en hoe beter S.E.C. speelde, hoe beter Apollo zong. De Soester Turnclub werd vertegen woordigd door de heren Ekel en Hou- kes. De heer Ekel was van mening, dat niet in de eerste plaats het 20-jarig ju bileum een felicitatie waard was, want 20 jaar wordt men van zelf, maar kam pioenschap en promotie komen niet van zelf. De heren F. Verwoerd en G. v. d. Brink hadden de leiding van de aktie onder de supporters en het financiële resultaat hiervan was bijzonder groot. Meer dan 1000 gulden was bijeen ge bracht en dit vooral door de ijver waarmee de dames gaven en vergaar den. Iedere speler kreeg als aandenken aan het kampioenschap, de promotie en het 20-jarige bestaan een barometer en een reistas, terwijl het Handelshuis er voor iedere speler nog een das bijgedaan had. De heer Ten Hove, de aanvoerder van het elftal, dat in 26 wedstrijden het kampioenschap van de vierde klasse be haalde en promoveerde naar de derde, dankte de heren Van de Brink en Ver woerd voor hun grote aktiviteit en allen die door hun giften de spelers verwend hadden. Het elftal zal zijn best doen het volgend seizoen even goed te spelen, zodat aan het ei^d' van de competitie ge zegd zal kunnen 'worden „Wat zullen we nu krijgen Tenslotte dankte de heer Ten Hove de trainer. In zijn slotwoord dankte voorzitter al len, die deze mooie receptie mogelijk gemaakt hadden. In de eerste plaats de spelers, die door samenwerking naar de derde klasse gepromoveerd waren. Vroeger ontbrak de eenheid nog wel eens in de ^loeg^ en ook met de club liefde was het niet altijd je ware, maar dat was nu anders en het succes was niet uitgebleven. Het was niet steeds gemakkelijk gegaan, maar het elftal had ook in moeilijke omstandigheden stand gehouden. Het is helemaal geen utopie te verwachten, dat S.E.C, het nog verder zal brengen dan de 3e klas, want dit moet mogelijk zijn. Goede samenwerking en clubliefde kunnen veel tot stand brengen. Voor het officieuze deel van de jubile umviering begon werd de taart bewon derd, die scheidsrechter Troost aan het elftal geschonken had. Naast de vele mondelinge gelukwensen kwamen tientallen schriftelijke felici taties binnen. Zij werden verzonden door de verenigingen Hercules (Utrecht), Stichtse Boys (Utrecht), Spakenburg, P.V.C. (Utrecht), Saestum (Zeist), D.O.S. (Utrecht), Zebra's (Hilversum), Alkmaar- se Boys, Nijenrodes (Breukelen), Laren, U.V.V. (Utrecht, S.V.F, (Cothen), D.O.S.C. (Den Dclder), Hilversum, Do- nar (Hilversum). Meteoor (Amsterdam), Zeist, H.M.S. (Utrecht), P.E.C. (Zwolle), Utrecht, V.V.O.G. (Harderwijk), Zuid vogels (Huizen), Zwaluwen Vooruit (Utrecht) en Olympia (Soest). Er was een telegram van de burgemees ter, van de directeur van gemeentewer ken, de heer Van Noesel, van de K.N. V.B., de Landelijke Bond van ama teurvoetbalverenigingen en een schrif telijke gelukwens van Instituut Practi cum, vergezeld van een lauwerkrans. Zondagavond zijn een inwoner van Hilversum, de 51-jarige D. O., en het tienjarig meisje J. V. uit Amersfoort door de sneltrein gegrepen die te 5.50 uur uit Amersfoort vertrokken was en korte tijd later de onbewaakte overweg aan de Peter v. d. Breemenweg pas seerde. De heer O. was uit Hilversum naar Amersfoort gekomen op zijn brom fiets en hij nam zijn nichtje mee terug omdat zij enige tijd bij hem logeren zou. Bij het passeren van de overweg schijnt hij helemaal niet gemerkt te hebben dat er een trein naderde, want hij bevond zich op de rails op het moment van pas seren. De man en het kind werden ge grepen en een dertigtal meters meege sleept. Zij werden beiden op slag ge dood. KRANSLEGGING BIJ HET KONINGIN-EMMA-MONUMENT. Op 2 augustus 1858 werd wijlen konin gin-moeder Emma geboren te Arolsen en op 2 augustus 1958 werd dit feit her dacht. Zaterdagmorgen werd een krans ge legd bij het monument, dat in de Toren straat opgericht werd om haar te eren die een grote plaats in het hart van ons volk innam. Als afgevaardigden van het gemeente bestuur waren bij deze kranslegging aanwezig wethouder K. de Haan, die, als waarnemend burgemeester, de krans aan de voet van het monument legde, wethouder J. v. d. Arend en de gemeen tesecretaris, de heer J. J. J. M. Festen. De heren J. D. Bouwens, C. H. A. G. Goudriaan en H. van Harten waren als afgevaardigden van het Oranjecomité Soest aanwezig, de heren Th. Scheur water en E. de Lange namens de Chr. Oranjevereniging „Beatrix" en van de Oranjevereniging Soesterberg de heren C. J. v. d. Donk en A. J. Balkom. S.E.C. IN DE DERDE KLASSE. S.E.C. zal in de komende competitie tegen de volgende derde-klas vereni gingen moeten spelen A.D.E., C.D.N., Celeritudo, D.W.S.V., K.B.V., Nautilus, Neerlandia, R. K. Avic, Stichtse Boys, Ultrajectum en Wilskracht-S.N.L. Het bloemencorso, dat drie achtereen volgende jaren met wisselend succes gehouden is, zal dit jaar niet doorgaan. Er waren ongeveer twintig deelnemers. Als er vijf bijgekomen waren dan zou het mogelijk geweest zijn het corso te organiseren, maar nu vijf deelnemers zich terugtrokken had het bestuur van V.V.V. weinig vertrouwen in het slagen van de onderneming, zodat het vierde bloemencorso in Soest niet zal plaats vinden. JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. Onder voorzitterschap van de heer N. H. Breedeveld heeft de afdeling Soest van het Wit-Gele Kruis vergaderd in het Majella-gebouw aan de Molenstraat. Er waren slechts weinig leden aanwezig. De voorzitter deelde mee, dat gerepatri- eerden lid van het Wit-Gele Kruis kun nen zijn zonder contributie te betalen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. v. d. Breemer, bleek dat het afgelopen jaar gunstig voor de afdeling geweest is, hoewel men dit niet zou zeggen aan het financieel overzicht, dat een minder gunstig beeld vertoont door de hoge salarispost. Er is bijna tweemaal zoveel salaris uitbetaald als het vorig jaar en dit leverde een nade lig saldo op van 3740,29. Het kleuterbureau is de werkzaamheden in het afgelopen jaar begonnen en uit de belangstelling blijkt dat er grote behoefte was aan dit bureau. De minder gustige financiële resultaten van dit jaar geven geen reden tot be zorgdheid, want de contributie werd met ƒ1,verhoogd en daarmee kan dit jaar een groot deel van een even tueel nadelig saldo bestreden worden. Ook zal men nu niet de kosten hebben voor de uitbreiding der werkzaamheden in Soesterberg, zoals dit vorig jaar het geval was. In Soesterberg zijn momen teel meer dan 300 leden. Er is een cursus voor moeders gegeven door zuster van Rosmalen. Hiervoor was veel belangstelling. Uit het magazijn van de afdeling Soest werden in het afgelopen verenigingsjaar 857 artikelen in bruikleen gegeven aan de leden en in Soesterberg 113. De vier wijkzusters legden in totaal 10.031 bezoeken af. Nu de leden in het wijkgebouw speci alisten kunnen raadplegen is een stap in de goede richting gedaan, maar het bestuur zal slechts tevreden zijn als er een polikliniek ten bate van de le den is. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. H. J. Schrijvers in de plaats van de heer C. v. d. Breemer gekozen. Deze trad af en stelde zich niet herkiesbaar. De voorzitter dankte de scheidende secretaris voor het vele werk dat hij gedurende twintig jaar als bestuurslid voor de vereniging verricht heeft en deed aan de vergadering het voorstel de heer v. d. Breemer tot erelid te benoemen, waartoe besloten werd. De heer G. Mirck werd in het bestuur herkozen. GEVONDEN VOORWERPEN. Deksel van melkbus, enige portemon- naie's met inhoud, beige regenjas, ro zenkrans, zakmes, bankbiljet, witte handtas met inhoud, badhanddoek, twee plastic ballen, vlieger, ceintuur, gouden ring, ballpoint, manchetknoop, huissleu tel, reserve-autowiel, paraplu, bruine aktetas met inhoud. De volgende dieren raakten hun baas kwijt zwart hondje, bruine hond, par kiet en kip. Inlichtingen omtrent deze vooorwer- pen en dieren zijn te verkrijgen aan het politiebureau, Van Weedestraat 3, op woensdag- en zaterdagmiddag. PAARD OP HOL. Op de Laanstraat ging een paard op hol. Gelukkig duurde de dolle rit, met achter het paard een slingerende wagen, maar kort, want na enkele honderden meters was de vaart weer normaal zon der dat er ongelukken gebeurd waren. VALLENDE FIETSERS. R. van N. uit Amersfoort reed op het fietspad langs de hoofdweg. Hij werd gepasserd door de Soestenaar J. van.O., die eveneens op de fiets was. Op dit moment moest v. N. uitwijken voor een paar spelende kinderen en de fietsers botsten tegen elkaar. Zij vielen en v. N. kreeg een flinke wond aan het hoofd, die door dokter Rupert behandeld werd. Uitzonderingen daargelaten moeten we helaas constateren, dat alle vriende lijke verzoeken aan bewoners van hoek panden om hun heesters en hagen kort te houden, aan dovemans oren gezegd zijn. Wie door onze gemeente rijdt, zal het op veel te veel hoeken opvallen, dat door mooie, hoge struiken en hagen niets van het verkeer in zijwegen te zien is en zeker pas veel te laat. Het schijnt voor tuinbezitters heel moeilijk te zijn in bomen of struiken de bijl te zetten. Ik kan daar wel een beetje inkomen, maar we moeten toch zoveel gemeen schapszin kunnen opbrengen, dat we een mensenleven boven een boom stel len. Dat doen we geloof ik trouwens wel, doch een niet weg te cijferen eigenschap van nederlanders is juist datgene niet te doen wat een ander graag ziet gebeu ren. Over de gevolgen piekeren we niet zo door. De engelsen maakten het spreekwoord „my home is my castle", doch een nederlander, eigenaar van iets, beleeft deze gedachte nog veel intenser dan een engelsman. Wanneer wij ergens „de baas" over zijn, zijn we het ook absoluut en we gedogen geen inmenging. Daarom vrees ik, dat, zolang de poli- tievoorschriften niet dringender wor den, het met het uitzicht op veel hoe ken van onze straten, knudde blijft. Wanneer er iets ergs plaats grijpt, een mens een leven verliest of wordt ver minkt, zal de oorzaak wel worden weg genomen, doch aansprakelijk stellen kunnen we de veroorzakers van het leed niet. Daar zijn de voorschriften niet bindend genoeg voor. Terwijl de poli tie procesverbaal van het ongeluk op maakt, staan de veroorzakers soms mee warig achter de gordijnen toe te kijken en zeggen wellicht nog lelijke woorden aan het adres van motor- of autobe stuurder. H. OEKMAN. IN SOEST WERD DRUK GEPUZZELD, Drie puzzelritten voor fietsers, 1 voor bromfietsers en een avondrit van de Motor- en Autoclub Soest stonden de vorige week op het Soester sportpro gramma. De vijfde puzzelrit van Olympia werd verreden en W. en J. v. d. Leek staan nog op de eerste plaats in de strijd om de beker, waarin volgende week de beslissing valt. Zij hebben 386 punten. J. van Steendelaar staat tweede met 383 punten en G. v. d. Ley derde met 381 punten. Aan de vijfde rit namen 28 koppels deel. Zij puzzelden 13,1 km. De troost prijs was voor H. Kleine, die 117 straf- punten behaalde. Uitslag 1. J. van Steendelaar en J. de Boer. 2. D. v. d. Broek en G. v. d. Ley. 3. W. en J. van Leek. 4. Echtpaar T. van Slooten. 5. R. en A. v. d. Ley. 6. Echt paar v. d. Broek. 7. G. en N. Starink. S.E.C. organiseerde een rit, die gewon nen werd door H. Luschen en G. Beyen met 7 strafpunten. 2. J. van Steendelaar en C. Butzelaar. 3. J. van Ginkel en Feike van Ginkel. 4. Echtpaar Adams. De rit die georganiseerd werd door de gereformeerde jeugdraad werd gewon nen door G. en W. v. d. Broek met 3 strafpunten. 2. L. Stork en W. van Hornsveld. 3. D. v. d. Broek en J. van Steendelaar. 4. Echtpaar G. v. d. Kamp. 5. J. van Leek jr. De Soester Bromfietsclub organiseerde een rit over 49 km met een gemiddel de van 19 km. Er namen 26 rijders deel. Niet alleen uit Soest maar ook uit Amersfoort, De Bilt, Vreeswijk en Uit hoorn. Na afloop reikte de heer M. Bergers, in hotel Bos en Duin, de prij zen uit. 1. R. van Rouwendaal, 69 strafpunten. 2. L. de Beer (99). 3. D. Oosterbeek (111). 4. T. van Sloten (113). 5. J. van Mourik, De Bilt (115). 6. H. van Rou wendaal (118). De M.A.C.S. hield een avondrit over 43 km, waaraan 33 auto's en motoren deelnamen. De rit was uitgezet door de heer E. Smit. De heer Willemars, voorzitter van de vereniging, reikte de prijzen uit. Auto's1. C. Samsom (4). 2. G. Stam (39). 3. M. Oskam (71). 4. J. F. Groart (146). 5. J. Asperslag (211). Motoren 1. R. Wassenaar (152). 2 G. Deys (201). 3. C. Castaing (229).

Soester Courant | 1958 | | pagina 1