DRUKKERIJ SMIT 150 SOESTER VERENIGINGEN IN HET KOMENDE SEIZOEN. N.V. Wasserij „GELRIA" Firma VAN DE WIJNCAART Stram en Rhenmatisch? A.N.W.B. AUTORIJSCHOOL VANDOOREN SOEST. GEERVLIET heeft de audUJbcmjB hoort MODERN DRUKWERK DE KRACHTBEVRIEZER Over enkele weken zal de regenachtige zomer plaats maken voor een herfst met nog meer regen en dan is het voor de meeste verenigingen tijd de ak- tiviteiten te hervatten, terwijl andere de winterslaap beginnen. S.E.C., de twintigjarige voetbalvereni ging, heeft een bijzonder zwaar seizoen achter de rug en enkele weken na de laatste competitiewedstrijd staat er alweer een bekerwedstrijd op het pro gramma, die zondag over een week tegen Amsvorde gespeeld wordt. Begin sportverenigingen. Regelmatig komen de besturen der september wordt de eerste wedstrijd van de competitie gespeeld en nu S.E.C. in de derde klas speelt krijgen de Soes- ter spelers vijf Amsterdamse tegen standers. R.K. Avic, het elftal dat een jaar ge leden aan de Bosstraat in de promotie competitie van Celeritudo won, speelt in dezelfde afdeling als S.E.C., even als Celeritudo (Utrecht), de ploeg die vorig jaar in de promotie-competitie met 8-0 van Nautilus won. Het toen zwaar verslagen Nautilus is echter na drie kampioenschappen dit jaar eveneens gepromoveerd en is ook van de partij. De afdeling van S.E.C. heeft de volgen de clubs Amsterdam R. K. Avic, Nautilus, Neer- landiat K.B.V. en Wilskracht. Utrecht Celeritudo, D.W.S.W., Stichtse Boys en Ultrajectum. Weesp A.D. Driebergen C.D.N. SoestS.E.C. Voor de aanvang van de competitie wordt op 26 augustus de jaarvergade ring gehouden, maar daarna is er nauwe lijks tijd meer voor vergaderen, want dan moet er gewerkt worden aan het grote doel, het bereiken van de tweede klas. Maar eerst nog even een feest avond in september voor donateurs en leden, om onder elkaar het twintigja rig bestaan, het kampioenschap en de promotie te vieren. Het eerste elftal zal het komende sei zoen de beschikking hebben over de gebr. Maassen, die beiden overschrij ving naar S.E.C. aangevraagd hebben. Dit zal een versterking blijken. Er komen vijf (misschien zes) seniores- ploegen in de competitie uit en waar schijnlijk acht juniores-elf tallen, dus meer dan 150 spelers zullen in het komende seizoen trachten een wat be tere plaats te veroveren in de compe titie. Crescendo, de R.K. gymnastiekvereni ging, vierde de vorige winter het 25- gymnastiekverenigingen samen om pro blemen van algemene aard te bespreken en op te lossen. De laatste uitvoering in het openluchttheater heeft bewezen wat met samenwerking te berijken is. Met Crescendo gaat het steeds crescen- do in Soest. Er zijn wensen, die ten dele vervuld zullen worden, maar de wens sporthal" zal voorlopig wel in de afdeling droombeelden blijven. Apollo, de mannenzangvereniging, be staat al ruim 35 jaar en ieder jaar werd minstens 1 uitvoering gegeven. Deze zal dit jaar in november plaats vinden, nadat op de jaarvergadering in okto ber de plannen hiervoor ter tafel ge komen zijn. Er zijn momenteel 28 le den en de vereniging is zeer gesteld op nieuwelingen. Er is verschillende ma len met succes een beroep gedaan op r 5'OOMwasS£RU Stuur Uw was naar Gelria. Onder voortdurende controle van het Wasserij-Instituut T.N.O. Maandag halen - Donderdag thuis. EDE Telefoon 08380-8050. jarig bestaan en nam daarna deel aan verschillende demonstraties en wedstrij den. De dames eerste graad wonnen bij de districtswedstrijden een derde prijs en de dames derde graad een eerste. Het ledental is steeds groeiende en het bedraagt thans 550. Men beschikt over goede technische leerkrachten en de vereniging heeft de belangstelling van het publiek. Op de laatste uitvoering is dit weer eens duidelijk gebleken. Voor het komende seizoen staat in de eerste plaats de opvoering van het spel peil op het programma, de afdeling rit mische gymnastiek is steeds groeiende en bij menige dame is de beoefening van deze gymnastiek aan de lijn merk baar. De drumband oogst veel succes, zelfs buiten Soest, en binnenkort gaat zij voor de eerste maal op concours. Er wordt door enkele dames al druk geoefend met bazuinblazen en hoornblazen en het volgend jaar hoopt Crescendo met dit nieuwe geluid op de weg te komen. Aan instrumenten heeft de band mo menteel 8 trommels, 3 dieptetrommen en een overslagtrom, terwijl de aan schaf van paukentrommels wordt over wogen. De vereniging wil in september starten met een afdeling heren-vetera nen. Dit wordt wat voor de zwaarlijvi- gen en voor hen, die de stijve spieren wat soepeler willen maken of buikjes willen doen verdwijnen. Crescendo geeft reeds IV2 jaar een maandblad uit, waarvoor een ruime be langstelling is. Het contact van de ver eniging met de ouders van de leden wordt hierdoor onderhouden. Zeer prettig is de verstandhouding met de andere Soester gymnastiek- en oud-leden, die zich weer bij de vereni ging aansloten, maar jong bloed is no dig om te voorkomen dat Apollo een koor van Dreestrekkers en Braamhage- bewoners wordt. Er wordt het komende seizoen deelgenomen aan een concours en door een werfactie wil men trach ten het aantal leden op ongeveer 50 te brengen. Er zijn vage plannen voor een uitvoe ring met P.V.O. samen, maar een be slissing is nog niet genomen. De Duinkikkers hebben niet zo'n beste zomercompetitie achter de rug. Dames 1 en heren 1 eindigden in het onderste deel van de ranglijst, maar dames deed het beter en in een beslissings wedstrijd is gisteravond met Zeist gestreden om het kampioenschap van de tweede klas, kring midden-Nederland Aan de wintercompetitie zal deelge nomen worden door Dames 1 en Da mes 2. Misschien komt er nog een twee de herenteam bij, dat dan een vetera nen- en liefhebberijkarakter zal heb ben. Er wordt als voorgerecht een onder linge waterpolocompetitie gehouden voor Duinkikkerleden, die nog niet in competitieverband spelen. Er zullen 4 zeventallen voor deze wed strijden gevormd worden. Animato, de jonge akkordeonvereniging, die 3 jaar geleden opgericht werd, doet het goed en de komende winter wordt de vierde uitvoering gegeven. Op de be stuursvergadering in september zul len plannen hiervoor besproken worden. Er wordt iedere week door de 18 leden gerepeteerd onder leiding van de heer B. Pot. Adspirantleden zullen weer drie maanden les krijgen en dan getest wor den om te zien of ze goed genoeg zijn om voortaan deel uit te maken van de vereniging. Er zal nog niet deelgeno men worden aan een concours, maar dat komt nog wel en er zal ook wel eens een concours gehouden worden, maar eerst heeft Animato als piepjonge vereniging van piepjonge mensen meer donateurs nodig, want 45 is wat weinig en 100 lijkt bestuur en leden heel wat beter. B.D.C., de R.K. dameshandbalclub, komt dit jaar met 5 elftallen uit. Er zit leven in de vereniging en de geest is goed. Zorg heeft de algemene leider, de heer N. L. Pouw, slechts om de financiën. Met medewerking van de gemeente be schikt de vereniging nu over een eigen terrein, waarop alle benodigde attri buten en een kleedgelegenheid, welke nog al wat kosten met zich mee brach ten. „Hoe krijgen we dit alles betaald is zijn vraag. Verhogen van de contri butie gaat niet omdat deze reeds scherp gesteld is. De donateurs-actie, die op Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEG 63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise touw gezet was, is niet verlopen zoals verwacht werd, maar in de komende maanden zal hieraan nog flink gewerkt worden. De algemene leider raakt in moeilijk heden, want er is teveel werk. Er zijn dus leiders en leidsters nodig. De kosten voor zaalhandbal zijn nogal hoog. Er bestond hoop de kosten uit de donateursactie te kunnen opbrengen maar dat bleef een vrome wens. Van de komende competitie wordt veel verwacht. Zij begint in september, Het eerste team is in een zwaardere af deling ingedeeld dan het vorig jaar, maar volgens bondsofficials moet het B.D.C.-team goed kunnen meekomen. Er zijn nog wat scheidsrechters in Soest nodig. De cursus hiervoor begint half september en het zou gewenst zijn, dat enkele adspirant-scheidsrechters zich hiervoor opgeven. Beatrix, de christelijke oranjevereni ging, beoefent de aktiviteit steeds zeer regelmatig. In het najaar wordt de jaar vergadering gehouden, op 31 januari vieren de leden in een feestelijke bij eenkomst de verjaardag van de prinses, die haar naam aan de vereniging gaf steeds goec advies oren - Veldweo 1 - :e 3C25 5 es Mereiwea iv - te'. 3258 De hockeyclub heeft 200 leden, dus er kunnen ook nog vier jongenselftallen en drie meisjeselftallen op de been ge bracht worden. Het ligt in de bedoe ling van adspiranten nog een vijfde jongenselftal te vormen. De vereniging hoopt spoedig uitbreiding van het aan tal speelvelden te bereiken. Thans zijn er twee in gebruik. S.E.C.-Volleybal ontstond twee jaar ge leden, toen de dames van de voetballers er genoeg van hadden alleen maar te kijken naar de verrichtingen van hun echtgenoten en verloofdes. Zij trainden ijverige onder leiding van aanvoerder Ten Hove, die niet alleen zijn voetbal elftal de poorten van de derde klas kon binnenleiden, maar ook aankomen de volleybalcracks van de dames maak te. Zij namen deel aan het volleybal- tournooi om het kampioenschap van Soest, maar nu is het voorlopig gebeurd, want aan de competitie kan deze winter niet deelgenomen worden, omdat er geen zaal ter beschikking is. De S.E.C.- dames wachten dus wel heel erg op de sporthal, die voorlopig nog wel op zich zal laten wachten. De S.E.C.-heren trainen onder leiding van trainer Boerboom en gaan straks proberen tweede-klasser te worden. De dames houden zich met aanmoedigen en volleybal bezig en samen zullen ze de puzzelritten rijden, die S.E.C. nog wil organiseren na het succes van de eerste rit. Het ligt in de bedoeling ook een rit voor de jeugd uit te schrij ven. en met de verjaardag van H.M. de Ko ningin is er een openbare viering, waar bij meestal een historisch spel opge voerd wordt. Op enkele bestuursver gaderingen worden de plannen voor deze bijeenkomsten uitgewerkt. De A.R. kiesvereniging Soest, die de naam „Nederland en Oranje" heeft, zal de komende winter weinig aktief zijn, omdat meestal slechts de belangstel ling van de bevolking gewekt wordt kort voor de verkiezingen en die zijn pas achter de rug. Het seizoen 1959-1960 zal meer te bie den hebben, want in 1960 zijn de ver kiezingen voor de tweede kamer. Er worden enkele ledenvergaderingen gehouden, in januari vindt de jaarver gadering plaats en het is mogelijk dat er nog een gecombineerde vergadering ge houden wordt, waaraan de afdelingen Soest, Soestdijk en Soesterberg zullen deelnemen. Men is echter wat huiverig met het beleggen van bijeenkomsten, want er is in Soest niet zo erg veel po litieke belangstelling. De Mixed Hockey Club Soest komt deze winter met vier dameselftallen uit. Het eerste speelt in de derde klas en er wordt eigenlijk een beetje op promotie naar de tweede klas gerekend, dus deze elf hockey-dames hebben een zware taak. Het tweede team speelt in de vierde klas en promotie naar de derde is niet verboden. De andere twee elftallen spelen in de onderbond. Het eerste herenteam komt uit in de vierde klas, het tweede en derde team in de onderbond en het vierde bestaat uit veteranen. Doe dan toch eens een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in dui zenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat Kruschen de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschen's zes minerale zouten weer op gang. bepaald mee. Niettemin heeft hij kans gezien zijn bedrijf in de loop der jaren flink uit te breiden. De winkel was aanvankelijk niet van grote omvang, hetgeen de verkoop niet bevorderde. Hierin werd echter gron dig wijziging gebracht door een inwen dige verbouwing, modernisering van de winkel en een verfraaiing van de voor gevel. Het zal de heer en mevr. Nieuwenhuis op hun feestdag zeker niet aan belang stelling ontbreken. NACHTELIJK GEVAAR. Een meneer van de Van Beuningenlaan stond tegen het middernachtelijk uur met zijn auto te wachten voor de geslo ten spoorbomen van Soestduinen. Met een stevige klap kwam een ijzeren bout op de motorkap terecht en beschadigde die. Men neemt aan, dat het gevaarlijke stuk ijzer afkomstig is van een passe rende trein. BROMMER-BOTSING. De jongeman J. G. uit Amersfoort reed op zijn bromfiets in de Eemstraat en bij het inslaan van de Kerkstraat had hij de pijl moeten volgen die de juiste rich ting aangeeft. Dat deed hij niet, maar hij passeerde de boom die daar staat aan de linker kant. Vanaf de Peter v. d. Breemerweg kwam de bromfietser v. O. uit Baarn en een aanrijding was on vermijdelijk. G. kwam met zijn voor wiel tegen de zijkant van de brommer van v. O. en beide bromfietsen werden beschadigd. Van O. hield van de bot sing een losse snijtand over en G. een proces-verbaal. TONEEL IN 'T OPENLUCHTTHEATER. Het is te hopen, dat het morgenavond mooi weer is, want dan viert de toneel vereniging „Ons Genoegen" het tien jarig bestaan met de opvoering van „Dorp in onrust" in het openluchtthea ter. P.V.O. verleent medewerking en naast de eigen toneelspelers heeft „Ons Genoegen" de beschikking over enkele leden van de vereniging „Contact" uit Soest en „Ons Genoegen" uit Baarn, terwijl een aantal kinderen eveneens GALLENKAMP PELSWEG 14 - TELEFOON 3823 JUBILEUM BIJ GARAGE STAM. De klanten, die maandag garage Stam bezochten, merkten al direct, dat er iets bijzonders aan de hand was. De kantoorruimte was feestelijk versierd, en herschapen in een bloementuin. Dit feest gold mej. A. Groart, die maan dag 12Va jaar bij garage Stam in dienst was. De klanten, die mej. Groart kwa men feliciteren, deelden in de feest vreugde en ontvingen van de directie een tractatie. LENING. De gemeente kan 157.000,— lenen van de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten en het college stelt de raad voor deze lening te accepteren. De loop tijd is 30 jaar, de rente 4% °/o. De eerste tien jaar kan niet afgelost worden, 25 JAAR FA. NIEUWENHUIS. Dinsdag 12 augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. N. Nieu wenhuis aan de Van Weedestraat zijn loodgieters- en electriciensbedrijf be gon. Toen de heer Nieuwenhuis in 1933 zijn zaak opende, had hij de tijd nu niet weer die maakt,dat U zich weer vrij in gezelschap kunt bewegen. Siert zowel dames als heren. Geen kledinggeruis en snoeren. N.V. Instr. handel v/h Fa. P. GEERVLIET - Keizersgracht 411 - A'dam-C. - Tel. 37728 Elke vrijdag, van 10 tot 2 uur, zitting in Volksgebouw, Snouckaertlaan, Amersfoort. medewerking verlenen. De aanvang is gesteld op 8.30 uur om ook zakenlieden in staat te stellen het spel te gaan zien. ƒ3500,— VOOR EEN SPORTTERREIN IN SOESTERBERG. Het bestuur van de buurtvereniging „Oranje" te Soesterberg verzocht om een bijdrage van 6500,ten behoeve van de aanleg van een sportterrein en de bouw van een kleedlokaal. Voor de duur van tenminste tien jaar kan de vereniging een terrein huren, dat gelegen is achter het B.P.N.-benzine- station. Om dit veld voor sportbeoefe ning in orde te maken is 3500,— no dig. Voor het kleedlokaal ƒ3000,—. Het college is van mening, dat medewer king moet worden verleend bij de aanleg van dit sportveld. De huidige financiële positie van de gemeente maakt het niet gewenst nu medewerking te verlenen aan de bouw van een kleedlokaal. Het college stelt de raad dan ook voor 3500,voor het terrein beschikbaar te stellen. 44. En wat doen we nou zegt een der politiemannen. De inspecteur blijft even in gedachten staan. Dan zegt hij „Ei genlijk is het heel eenvoudig. We kun nen die boeven daar beneden niet over vallen. We wachten heel kalm totdat ze naar buiten komen". Intussen zijn de inbrekers klaar met de brandkast. Ze hebben het slot er uit gebrand, en de deur opengemaakt. Ze proppen snel hun zakken vol met de stapels bankpapier, die in de kast lig gen en lopen langzaam achteruit door het traliehek, waarachter nog steeds Hein staat, die de nachtwaker in be- Maar bij de tran komt hij opnieuw dwang houdt met de krachtbevriezer. sfeer van het flesje. De nachtwaker blijft verstijfd staan tot dat ook Hein met het flesje boven de vloer is. Dan springt de man grom mend van woede op en rent naar de trap, terwijl hij zijn revolver richt „Sta of ik sch TEMPO TRAININGSRIT. De zevende trainingsrit van Tempo bracht 8 Tempo- en 4 Adelaar-leden aan de start, die 45 ronden reden. Er werd in een stevig tempo begonnen en er werd zo snel gereden, dat enkele renners de bocht bij de Plasweg niet konden nemen. Otto de Weerd en de Adelaarrijder Kerkhof konden zich hiervan niet direct herstellen. De Weerd, die een achterstand opliep, be gon aan een achtervolging, die ronden- lang duurde. Toen hij bijna aansluiting ad was Adri v. d. Burgt uit het pele- ton ontsnant en daardoor ging het tem po omhoog en v. d. Weerd viel weer terug. Toch kwam hij enkele ronden later weer bij het peleton. Intussen waren Nic Westhof, Teus van Tol en Bart de Wolf al op 1 of 2 ronden achterstand gekomen. Dolleman had de strijd gestaakt en wat later gaven W. Kerkhof en Bart de Wolf ook op. dri v. d. Burgt liep steeds meer uit, ook al omdat zijn broer Jaap het tem po van het peleton drukte als hij op top eed. Toch duurde het tot 6 ronden voor het einde vóór Adri v. d. Burgt zich bij de staart van het peleton kon voegen en alle rijders dus een ronde achterstand kregen. Teus van Tol, die zeer onregelmatig ree werd door de wedstrijdleiding uit de strijd genomen. Om de tweede plaats werd flink gestre- en door Jan Boog en Jaap v. d. Burgt, ie zich op het laatste moment nog van e peleton hadden afgescheiden. Dit door Jan Boog gewonnen. i. Adri v. d. Burgt, 45 ronden, 27 km in minuten. 2. Jan Boog (Adelaar). 3. a!?? Burgt 4- °tto de Weerd. 5. Adri Doekemeijer. 6. A. Ligter (Ade- m de laar). 7. Menze v. d. Broek. 8. Nic. West- hof.

Soester Courant | 1958 | | pagina 6