375 150 SOESTER VERENIGINGEN IN HET KOMENDE SEIZOEN. SOEST VOOR 30 JAAR. CÜ CQ BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool Burgerlijke stand. BRANDWEER TELEF. 3333 VOOR SCOOTERRIJLES D. ENGEL SOEST DE KRACHTBEVRIEZER SO Vxiti Op 11 oktober 1928 werd de chr. school in Soest-Zuid officieel geopend door burgemeester Deketh. Ds Kruis- hoop, voorzitter van de schoolvereni ging, hield de openingsrede. De Elizabethvereniging in de pa rochie van de H.H. Petrus en Paulus herdacht in dezelfde maand het 12V2 jarig bestaan. Ongelukken kwamen er 30 jaar geleden genoeg voor. Een jongen dook bij het voetballen door een ruit en de snij wonden moesten gehecht worden. Een meisje liep onder een motor en ze brak een been. Een juffrouw viel uit een raam en ze kwam in het zieken huis terecht. Een Soestenaar kreeg van de Amers- foortse Kantonrechter 10,boete om dat hij 'midden in de nacht luidkeels langs de straten had lopen galmen en een ander kreeg 25,boete omdat hij hele lelijke dingen tegen z"n buur vrouw gezegd had. Misschien waren het wel waarheden als koeien, maar het mocht nu eenmaal niet gezegd worden. Er werd nogal veel gepraat in de Soester gemeenteraad van 30 jaar ge leden, zodat de spreektijd per lid be perkt werd tot 10 minuten. Na het ant woord op zijn betoog mocht hij dan nog 5 minuten aan het woord zijn. Dit „anti-zwamreglement", zoals een raadslid het noemde, wekte de toorn op van een meneer, die meende dat het alleen voor hem bedoeld was. Blijk baar wist hij zelf wel nogal breed sprakig te zijn. Diezelfde meneer wenste het gebed bij de opening van de ver gadering af te schaffen. Hij was blijk baar van mening, dat men die tijd GO Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. GEBORENMarcella Therese, dochter van H. Wolfsen, koopman, en C. M. ten Haaf, Anna Paulownalaan 28. Katherina Gerardina, dochter van T. W. Zijderveld, stuurman, en G. Bur ger, Staringlaan 34. Margot Anna Sophia, dochter van J. M. Ver woerd, bouwkundige, en T. B. A. Ka mer, Kostverlorenweg 4a. Johannes Cornelis Maria, zoon van C. J. van Hengstum, smid, en P. Emond, Steen- hoffstraat 72. Jan Arie, zoon van D. van der Wal, arts, en S. Hooimeijer, Soesterbergsestraat 172. Elisabeth Pe- tronella, dochter van A. van der Lee, transportondernemer, en P. M. C. van der Lubbe, Kerkstraat 58. Esmée Adrienne, dochter van S. baron Schim- melpenninck van der Oye, journalist, en T. L, Pestchansky, Bloemendaal, Burg. Den Texlaan 8. Johan Willem, zoon van J. W. de Vries, correspon dent, en T. A. Bach, Stadhouderslaan 70. Ankje Richarda Maria, dochter van C. A. Reijerse, loodgieter, en A. M. Ruijer, Soesterterbergsestraat 69. Shirley Lillian, dochter van A. Tim mer, bedrijfsleider, en E. G. Chambers, Baarn, Brinkstraat 31. Raymond Clarence, zoon van M. N. O. Swart, kantoorbediende, en E. Trisnany, Baarn, Stationsweg 34. Helena, dochter van C. Kamphorst, timmerman, en C. Kap- teijn, Koninginnelaan 65, Hendrikus Johannes, zoon van H. J. de Roode, monteur en D. van Doorn, Talmalaan 5. André Henri, zoon van B. Vinke, militair, en J. Rook, Plesmanstraat 11. ONDERTROUWD Jan Prinsen, auto monteur, Brinkstraat 30, Baarn en Ma ria Klomp, hulp in de huishouding, Koninginnelaan 68. GEHUWD Gerrit Versteeg, loodgieter, Heuveloordstraat 2, Baarn en Cornelia Petronella ten Pas, zonder beroep, Nieuwstraat 50. Dirk Binnenkamp, lasser, D. Stalpaertstraat 131, Hilver sum en Maria Sij berden, naaister, Nieuwstraat 46. Gerardus Wilhelmus Hasselbach, automonteur, Burg. Pen straat 4, Baarn en Rijkje van den Broek, naaister, Nieuwstraat 13. Ri- chard Andreas Riess, stuurman op de grote vaart, Plasweg 31 en Elisabeth Catharina Wouters, verpleeghulp, Soes terbergsestraat 125. OVERLEDENWijnand Blok, 60 jaar, boekhandelaar, gehuwd met H. S. P. de Jong, Nieuweweg 100. Dirk Oer- lemans, 51 jaar, spoelder, gehuwd met A. Hemmenga, Rading 12, Hilversum. Jannigje van Vendeloo, 10 jaar, Jan Steenstraat 35, Amersfoort. Catha rina Antonia Alberdina Bijl, 72 jaar, zonder beroep, weduwe van A. J. C. Koenders, Nieuweweg 104. Klaas Koetze, 51 jaar, afbramer, gehuwd met L. J. Dekker, Anthonieplein 25, Utrecht. Joseph Michaël van Rooijen, 16 maan den, Kampweg 68. Lammertje van Drie, 88 jaar, zonder beroep, weduwe van W. Meerding, Koninginnelaan 109. Ida van Velzen, 86 jaar, zonder be roep, weduwe van E. Westeneng, Bec- keringhstraat 1. Alijda Onwezen, 90 jaar, zonder beroep, weduwe van J. Boomhouwer, Steenhoffstraat 46. beter kon besteden door hem aan het woord te laten. Het werd niet afge schaft maar wel gewijzigd en voortaan bad de voorzitter het Onze Vader bij de opening van de vergadering. Bij de nadere behandeling van het „anti-zwamreglement" werd het spre ken in eerste instantie op een half uur gesteld en in tweede instantie op een kwartier Er werd dus inderdaad wel erg lang gebabbeld als men dit een beperking noemde. Soest is blijkbaar geen goed oord voor geheelonthouders, want er werd een afdeling van de Algemene Neder- landsche Geheelonthoudersbond opge richt en deze is al ter ziele. Toch werd er wel genoeg propaganda gemaakt, want er kwam een meneer om een le zing met lichtbeelden te houden. Een soort dichter had een prachtig vers in elkaar gezet, dat over de goede oude tijd handelde, maar dat viel niet in goede aarde bij een lezer, die deze verzensmid in een gepeperd stuk te lijf ging. Hij vroeg of die zotte rijmelaar mischien wist, dat in de goede oude tijd voor 4 gulden per week 80 uur ge werkt moest worden. En of meneer misschien bekend was met het feit, dat vele kinderen zonder eten naar school moesten en onderweg maar wat opscharrelden. Dat ze het droge rogge brood kwamen stelen, dat voor het vee bestemd was. De rijmridder gaf op dit alles maar geen antwoord, hetgeen mis schien nog het verstandigst was. De raad kwam niet uitgepraat over het gebed bij de opening. Het Onze Vader was wel vastgesteld, maar om dat het bidden in de Tweede Kamer afgeschaft was, vonden sommige raads leden dat dit bij de gemeenteraad ook maar gebeuren moest. Bij stemming werd besloten het gebed te laten ver vallen en hiervoor in de plaats 2 mi nuten stilte te houden bij de aanvang van de vergadering. Een schilder in Soesterberg had het huisje van mej. W. keurig in de verf gezet, maar toen het op betalen aan kwam was ze haar geheugen kwijt. De man met de verfkwast nam dit een poosje, maar toen ging hij woe dend naar het huis toe en sloeg een paar ruiten in. Daarmee kreeg hij zijn centen niet maar wel een boete van 100.terwijl hij 40 gulden moest betalen om de schade te vergoeden. Als hij de 100 gulden niet had dan mocht hij 50 dagen gaan brommen. Een andere meneer uit Soesterberg kreeg ook 100 gulden boete. Hij had tegen een ambtenaar gezegd ,,Je bent een kwajongen" en zeer terecht nam deze goede man dit niet. Er was een steno-typiste bij Open bare Werken nodig en 113 jongedames meldden zich aan. Een Amersfoorts meisje werd gekozen en dat gaf nogal wat lawaai in de gemeenteraad en in de krant omdat tientallen Soester deerntjes gepasseerd waren. Een meneer noemde zich in de krant de tolk van allen, die vol verwachting in Soest waren komen wonen en zich zeer teleurgesteld voelden om vele re denen. De gemeentebelasting was erg hoog en vele primitieve toestanden wa ren ergerlijk. Door gebrek aan politie agenten ondervond men iedere dag last van ongure individuën. De reinigings dienst was een paskwil en het vuil werd maar zo op straat gegooid. Af gezaagde takken en afgevallen bladeren werden niet opgeruimd, kortom, het was een janboel. De toestand van vele wegen was erbarmelijk slecht. In de zomer op een woestijn lijkend, in de winter modderpoelen. Daarnaast Egyp tische duisternis in bijna iedere straat als de zon niet voor verlichting zorgde of de maan een handje hielp. Heel duur gas en heel duur licht, heel duur wa ter en nog duurdere levensmiddelen. Geen banken om op te zitten, geen klokken om op te kijken, zodat men niet gek moest kijken als de mensen, die hier niet beslist' moesten wonen, wegtrokken naar plaatsen waar het be ter leven was dan in Soest. onder leiding van de heer W. A. Su- man, behaald werd. In november de St. Nicolaasmars te Bussum en dan begint de serie win- termarsen van de Nederlandsche Chris telijke Wandelbond. De 65 meisjes en jongens zullen lopen onder leiding van de heer W A. Su- man, tenzij in twee groepen gelopen wordt, want dan neemt de heer D. v. d. Kamp ook een groep. De seniores zullen onder leiding van de heer H. Al- bertus lopen. De Winkeliersvereniging zou het druk gehad hebben als het bloemencorso doorgegaan was, want er zou een grote wagen meegereden hebben, die met veel timmerwerk, veel decoratielint en nog meer bloemen tot een fleurige reklamewagen van de winkeliers ge maakt zou zijn. De bestuursleden had den op zich genomen het werk te doen tot aan de versiering door de bloe misten. In het najaar zal de traditionele ver gadering gehouden worden, die bestemd is voor de besprekingen, welke hande len over de jaarlijkse bonnenactie, die met St. Nicolaas gehouden wordt. Het is nog niet bekend of het met geschen ken zal gaan of met waardebons, zoals het vorig jaar, maar iedere manier is goed want succes is verzekerd. Misschien dat er het volgend jaar zo mer eens wat gedaan wordt door de winkeliersvereniging, want in het be stuur heerst de mening, dat dit geen kwaad kan. Een etalagewedstrijd, of misschien eens een middenstands-corso, met de bedoeling alle middenstands branches zo mogelijk te laten deelne men. Ook zou het geen kwaad kunnen eens een rijwielpuzzelrit te organiseren en de etalages van de winkeliers als puzzels in te schakelen, maar het zijn allemaal nog vage plannen. Het zou echter goed zijn als een deel hiervan uitgevoerd werd. Olympia-gymnastiek. De chr. gymnas tiekvereniging Olympia heeft momen teel ruim 600 leden. Het ligt in de be doeling op 1 september a.s. te starten met een rithmische afdeling. Aan het eind van het jaar zullen de onderlinge wedstrijden gehouden worden en om streeks mei wordt er in het openlucht theater een uitvoering gegeven door de jonge leden. De drumband oefent voor concours en show en zij zullen weer optreden tij dens de drie familieavonden, welke Olympia omstreeks februari geeft. Olympia volleybal. Het eerste team van de dames van Olympia-volleybal is dit jaar opnieuw kampioen geworden van de eerste klasse dames van de Nevobo, na een competitie, welke te Amers foort gespeeld is. De dames Janny Ka merbeek-De Hartog, Aly Kamerbeek, Janny Kamerbeek, Janny de Vos, Mien v. d. Brakel, Leny de Bruin en Diny Kamerbeek presteerden dit en zij zul len trachten een even goed resultaat in de komende Nevobo-competitie te be halen. Ook zullen* er wel weer prij zen op tournooien behaald worden en na de competitie komt dan weer het zomeravondspel om het kampioenschap van Soest. Het tweede damesteam van Olympia zal proberen de voetsporen van de sterke zusjes te drukken en de heren komen eveneens uit in de Ne vobo-competitie te Amersfoort. NAAR NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Olympia wandelen. Een dertigtal prijzen heeft de wandeljeugd van Olympia in drie jaar behaald en dat betekent, dat het op één of twee na eerste priizen waren. De overwinningenreeks zal waarschijnlijk op 30 augustus voortgezet worden met een mars in Huizen. Op 6 september wordt deelgenomen aan de bekende Airborne-mars te Arnhem, op 13 september organiseert Olympia zelf een mars in Soest, op 20 september gaan de meisjes en jongens naar Zeist en op 27 september naar Veenendaal. In oktober zal de Dudok de Wit-mars in Baarn gelopen worden en eveneens in oktober de Wingmars, die de uit slag zal brengen van het kampioen schap van Midden-Nederland, dat het vorig jaar door de Olympia-juniores, Dela, de R.K. coöperatieve begrafenis vereniging, hoopt zo min mogelijk le den van dienst te zijn in het komende jaar met het verzorgen van een waar dige begrafenis voor de prijs, die uit gemaakt wordt door de contributie, die per gezin per jaar betaald wordt. Verleden jaar is het 1000e lid van deze vereniging ingeschreven, maar pas aan het begin van dit jaar kon ze officieel opgericht worden omdat hiervoor 300 gezinnen nodig waren. Nu zijn er al 400 gezinnen lid van deze 50e afdeling van het land. De Soester Bromfietsclub is de laatste tijd bijzonder actief en de vereniging krijgt veel weg van een continu-bedrijf, want het ligt in de bedoeling het hele jaar met ritten door te draaien, uitge zonderd de meest ongunstige winter maanden. Morgen (13 aug.) is er een puzzelrit, op 24 augustus wordt de ronde van Soest verreden en op 7 sep tember is er een toertocht naar Vrees wijk, met daaraan verbonden een puz zelrit, die in deze plaats begint. Het ligt in de bedoeling op 21 september weer een rit te houden en door te gaan In de maanden oktober en november. Pas in december wordt dan voor een maand of twee gestopt. De Dierenbescherming, de populaire af korting van de Nederlandsche Vereni ging tot Bescherming van dieren, af deling Soest en omstreken, heeft als belangrijkste evenement de feestelijke heropening van het gedeeltelijk afge brande dierentehuis, omstreeks half ok tober. Het bestuur heeft gegronde hoop, dat door vlotte bouw en door de me dewerking van de instanties die hierbij betrokken zijn, twee maanden voldoen de zullen zijn om de herbouw tot stand te brengen. Even daarvoor wordt de jaarlijkse collecte gehouden, waarvan de baten bestemd zijn voor de aan koop van meubilair en van de 1001 artikelen, welke in een dierentehuis nodig zijn. Eveneens staat omstreeks die tijd weer een grote hondenshow op het program ma. Dit is steeds weer 'n feest voor de jeugd. Wanneer daarna vorst en sneeuw hun intrede doen dan zal, in nauwe samenwerking met de politie, de win- tervoedering ter hand genomen worden, die de dieren in bos en veld en de vogels moet helpen deze periode door te komen. De dierenbescherming is zeer dankbaar voor de financiële medewerking, die door de Soester bevolking geboden is en zij hoopt steeds op hulp te kunnen rekenen in het belang van de zwerf dieren. Er is nog een heel bedrag no dig, maar door samenwerking zal dit er komen. A.R. Kiesvereniging Soestdijk. Ook deze afdeling draagt de naam Nederland en Oranje, evenals de Soester afdeling en zij maakt eveneens deel uit van het overkoepelend orgaan, de Centrale. De ze centrale representeert de afdelingen Soest, Soestdijk en Soesterberg bij het optreden naar buiten en zij heeft haar taak op plubliciteits- en organisatorisch terrein. De afdeling Soestdijk zelf hoopt enkele vergaderingen te houden met lezingen van eigen mensen of sprekers van buiten. Er zal propaganda gemaakt worden en op bijeenkomsten zullen alle problemen van het staatkundig leven, die van plaatselijke belang zijn, worden doorgenomen. Bijzondere problemen, die het landsbelang raken, zullen eventueel in de centrale behandeld worden. Voor de afdeling hoopt men sprekers van naam te kunnen krijgen, die instruc tieve onderwerpen zullen behandelen van aktuele aard. De Boerenleenbank is de coöperatieve vereniging, die geen winst voor aan deelhouders wil maken, maar voor het reservefonds ten behoeve van de bank en de leden. Eenmaal per maand wordt er een bestuursvergadering gehouden, viermaal per jaar een vergadering van de raad van toezicht en in het voor jaar de aleemene ledenvergadering. Op 20 november biedt de Boerenleen bank de Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Aartsdiocesane Boeren- en Tuinder- bond en de Jonge Boeren- en Tuin dersbond een filmavond aan. De films worden beschikbaar gesteld door de Raiffeisenbank. In bijzondere gevallen zal er een extra ledenvergadering belegd worden. Natuurbeschermingswacht Eemland. Het zwaartepunt van de werkzaamheden van deze vereniging ligt in het voor jaar en de zomer. In het najaar wordt dan nog gewaakt tegen het plukken of afrukken van het zo begeerde ameri- kaanse eikenloof, maar na half oktober eindigen de regelmatige patrouilles, die dan in het voorjaar weer beginnen. Dit werk wordt speciaal op zon- en feestdagen belangeloos verricht door 'n klein aantal natuurwachters. Het is ge wenst en nodig dat jonge mensen, van af 18 jaar, zich opgeven en zij kunnen hiervoor terecht bij de secretaris, de heer Vellenga, Heideweg 70, of de heer Klein Molenkamp, Pelikaanweg 7. Zij kunnen ervan verzekerd zijn, dat hun werk als natuurwachter bijzonder ge waardeerd zal worden. helmebtf3<<72J 45. Hein stapt grinnikend door de deur opening. De anderen kijken grijnzend toe hoe hij de deur tot op een kier sluit en dan, met de hand om het hoekje, het flesje naar beneden gooit, waar het met een doffe slag op de ste nen kapot valt. Op hetzelfde ogenblik slaat hij de deur dicht. „Ziezo," grinnikt hij, „iedereen, die daar in de buurt komt, verstijft ogen blikkelijk. Zo zullen ze de diefstal voor lopig niet ontdekken. De boeven doven hun zaklantaarns en sluipen dan zacht door de gang, ver volgens door de kantoorruimte en ten slotte stappen ze, altijd nog even zacht en voorzichtig, door het kapotte raam op de straat. En dan Van alle kanten flitsen plotseling zak lantaarns op en met heldere stem zegt de politie-inspecteur„Ziezo kereltjes, en nu maar eens netjes de handjes om hoog. Jullie zijn gearresteerd DORSTIGE DUITSERS? De melkhandelaar K. van de Birkstraat belde de politie op om te vertellen dat er twee flesjes chocomel gestolen waren, die voor zijn deur stonden. Hij moest wel aannemen dat dit door dor stige trekkers gebeurd was. De politie-auto ging de weg naar Amersfoort op en haalde bij het dieren park dertien duitse jongens in, die daar op de fiets reden. Ze werden aange houden, maar beweerden niets van de chocomel te weten. De bagage werd onderzocht en ook hierin werd het kostelijke bruine vocht niet gevonden. Ze mochten hun trektocht vervolgen, maar toen de agenten wat later langs de kant van de weg een flesje choco mel, een lege karnemelkfles en een Rivella-vlag vonden gingen ze opnieuw achter de jonge germaanse trekkers aan. Die waren echter spoorloos. Het flesje chocomel was van de melk handelaar, het lege flesje niet en de Rivella-vlag staat in het politiebureau te wapperen tot de eigenaar zich meldt. MISLUKTE INBRAAK. De oud-brigadier van politie, de heer H. M., belde in het holst van de nacht het bureau op om mee te delen, dat men bezig was in te breken bij Albert Heijn, op de hoek van de F. C. Kuy- perstraat en de Van Weedestraat. Bij aankomst van de agenten bleek dat aan de achterkant een ruit ingedrukt was. Blijkbaar had de inbreker de be nen genomen omdat hij onraad rook. Wat later kwam er een melding van Bazar de Luxe. Daar waren een deur in de schutting en een keukendeur ge forceerd. De man was gestoord bij zijn werk en had ook hier vandaan de be nen genomen. Er werd gepatrouilleerd in Soest, Soestdijk en Soest-Zuid, tot er een derde melding kwam, nu weer van de heer M., die meedeelde dat de volhouder opnieuw bezig was. Het gat in de ruit bleek groter gemaakt, maar ook nu van de dader geen spoor. De heer M. had hem zien staan, maar hij was nergens te vinden. Ook niet op de soester stations bij het vertrek van de eerste trein. P.T.T.-PAAL GEKRAAKT. Op de Wieksloterweg reed meneer A. L. uit Baarn in een auto, richting be tonweg. Hij moest uithalen voor een tegenligger, ging teveel naar rechts en raakte een paal van de P.T.T., die af knapte. De auto werd aan de rechter kant beschadigd. CISKA ZOEK EN TERECHT. Pa en ma van de driejarige Ciska raak ten hun dochter in de Langestraat te Amersfoort kwijt, maar de politie was zeer aktief en al gauw konden ze met z'n drieën naar de Koekoeksweg te rug gaan. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer G. J. Hil- horst slaagde te Amsterdam voor het diploma Smids- en constructiebedrijf, alsmede voor het vakdiploma „Haarden en kachels". PUZZELRITTEN. Morgen zal de zesde en laatste rit voor rijwielen gehouden worden, die de beslissing moet brengen in de strijd om de Olympia-wisselbeker. De Soester Bromfietsclub organiseert morgen (woensdag) een puzzelrit met start en finish bij Bos en Duin. Op 24 augustus wordt de ronde van Soest verreden. c. VERVAT EN I FIETSTEN PARIJ Iedereen gaat v fietsen, ook Cor Dick Renooy (22), gere aspiraties da: en vanaf 2 august hen van Parijs n; Duizend kilomete: 500 kilometer, da; volgens 250 met o tot slot de restere Zaterdagavond, 2 start op Porte de hart van de franst 150 deelnemers ai sen, Italianen, Sp een tiental nederla reden slechts drie Dick Renooy en C Het was goed we en het bleef goed, heter naarmate meer naar het zu: ten bergen beklon de weg nog de st bracht ten gerievi aan de Tour de Fi ren van 45 grader nog te zien en die moeilijkheden. Er sen controleposten uur over tijd was leeg laten lopen, v meer verder te ri fikatie het zekere schrijding was. Vervat en Renoo meekomen. Vervat een 6000 km op: aan toerritten en Brussel-Parijs-Brus stedentocht (250 fiets naar en van dt ging, de ronde van en de IJselmeertoc dergelijke reuzen schil is. Dick Renooy ging per fiets over de seriand en met vee helling van 40 kr en klimhobby gaf nodig was voor c Nice, die dinsdagm digde. Aan de finish gei want amateurs st: eer en een herinn was echter ook nie gingswagen, die d V ragenstellers(sters mee houden, dal slechts met vertra; beantwoord wegen kundigen medewer K. D. Mijn vroi dochter gehad, die haar man met tw liet. Deze man is wij nu beiden zijn c deze kinderen in a; nalatenschap Mo< schrijven door een dat zelf doen Antwoord De kin ter komen bij plaa hun overleden mo kent, dat zij sam» dochter zou hebbei daarvoor geen test maken, daar dit t lijke regeling van breke van testamer den echter wel een kens uw brief, bek» men slechts het we geval de helft van h had zouden hebber Schoolbroeken, ijzersterk, van poolvas- te corduroy en bed- fordcord. Een prettige broek, die tegen een stootje kan. Uw zoon heeft er veel plezier van. Leeftijd 5-14 jaar. 5 jaar KJoinc prljsst. p. maat 14 Jaar 5.7S 2. Damescamisole en slipje van fijne ka toen. Camisole met ge heel kanten bustevorm. Slipje met kant afgezet. Prima pasvorm. Is heel charmant. 07S Mtn. 42. 44. 46. Per garnituur

Soester Courant | 1958 | | pagina 2