Drukkerij SMIT 150 SOESTER VERENIGINGEN IN HET KOMENDE SEIZOEN. WIJMA Gratis Accordeon. De Gouden Snaar Kwaliteitsdrukwerk! NIEUWE WAGENS. AUTOVERHUUR RADIO - TELEVISIE C. DE JONGH SOEST. SOESTERBERG. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. WERELDTAAL. De Eemxuiters, de vereniging van lan delijke ruiters, werd 2'/s jaar geleden opgericht en op het ogenblik zijn er tien leden uit Soest en Baarn. Daarbij zijn enkele enthousiastelingen en anderen, die het wat kalmer aandoen, maar iedere woensdagavond wordt er gere den als het weer het toelaat. De vereni ging zou deelgenomen hebben aan het bloemencorso, maar dat ging de weg van vele Soester aktiviteiten en vindt niet plaats. De amazones en ruiters van de jonge vereniging hebben deelgenomen aan streekwedstrijden in Amersfoort en Woudenberg. Het ligt in de bedoeling over enkele weken in Soest zo'n wed strijd te houden, maar hierover moet nog vergaderd worden. Het zou gewenst zijn, dat er een manege kwam, maar dit is een van die wensen, die zelfs met St. Nicolaas niet vervuld worden. De Bloemistenpatroonsvereniging zal in het komende seizoen weinig problemen hebben, want die zijn er nooit omdat de vereniging slechts blijft voortbestaan bij de gratie van de bloemisten, die het wel eens gezellig vinden samen een praatje te maken en een sigaartje te roken. Er worden wel eens plannen ge maakt, maar in de regel werkt dat wei nig uit. Op de vergaderingen komt een deel van het twintigtal leden en als het gezellige onderonsje afgelopen is dan zijn de plannen al weer vergeten. Het Roode Kruis heeft momenteel ruim 1600 leden en het is bekend, dat op een jaarvergadering slechts weinigen ko men. Dat is niet erg, want het bewijst, dat de vele honderden vertrouwen heb ben in het bestuur. Als in het voorjaar de gebruikelijke toneelavond gegeven zal worden dan komen er veel meer. En nog meer leden en niet-leden offeren bij de jaarlijkse collecte in mei. Het be stuur wil binnenkort een beroep doen op de Soester inwoners ten bate van de chronische patiënten, van wie er ieder jaar enigen een boottocht maken met de „Kasteel van Staveren". En misschien wordt nog wel eens bereikt, dat een an dere inzameling de vereniging aan een eigen tehuis helpt. Een eigen vergader lokaal en een eigen oefenlokaal voor de colonne. Want dat is wel de bedoeling. De Schaakclub organiseerde voor de oorlog en kort erna tournooien van for maat, Het ligt in de bedoeling op He melvaartsdag een poging te doen deze goede traditie te herstellen. Vroeger kwamen er spelers uit het buitenland, maar ditmaal zal men er nog niet op kunnen rekenen dat een Botwinnik of Smyslow aanwezig zullen zijn, want men wil op nationaal niveau beginnen. U RIJDT BIJ ONS UITSLUITEND IN Ondanks dat huurt U ze tegen zeer BILLIJKE TARIEVEN. Soesterbergsestraat 95 - Telefoon 3316 Dus Euwe, Donner, v. Scheltinga, Cort- lever en vele anderen zullen uitgenodigd worden. Twee teams spelen in de competitie. Eén in de tweede klasse en één in de vierde. Aan de jeugd wordt grote aan dacht besteed en de jonge schaker, die aanleg heeft, krijgt al gauw de kans deel te nemen aan de competitie. Ook dit seizoen zal in onderlinge wedstrij den uitgemaakt worden wie de sterkste schaker van Soest is. Kunst naar Kracht is de toneelvereni ging, die op 15 september 10 jaar be staat. Bij die gelegenheid wordt het toneelstuk „Binkie" opgevoerd. De juiste datum van opvoering is nog niet bekend. Er zijn wel eens plannen geweest deel te nemen aan de wedstrijden om de V.V.V.-beker, maar Kunst naar Kracht schijnt nog meer dan andere verenigin gen beconcureerd te worden door de televisie, want het is niet zo gemak kelijk een volle zaal te krijgen. De Soester Sportfederatie is de vereni ging van sportverenigingen, die het meeste werk in de zomer verrichtte, maar het ligt in de bedoeling van het nieuwe bestuur in het komende seizoen, in een contactavond met de besturen van de verenigingen, te komen tot een uit wisseling van gedachten, die vrucht baar kan zijn voor het Soester sportle ven. In november wordt er een avond belegd waarop de heer Verschuere, voorzitter van de Amersfoortse sportgemeenschap, zal spreken. Er zullen een aantal avon den belegd worden waarop de Soester sportbeoefenaars films te zien krijgen voetbalwereldkampioenschappen, turn- demonstraties, zwemmen met schoon- springen, athletiek, wielrennen en de film, die het vorig jaar van de tocht naar Soest in Westfalen gemaakt is. Het bestuur van de S.S.F. denkt maar enkele van deze avonden te geven, om dat de praktijk uitwijst, dat een te grote aktiviteit op dit terrein leiden moet tot het steeds minder worden van het aan tal aanwezigen. Men loopt nu eenmaal niet zo snel warm voor contact- of film avonden. De wielervereniging Tempo zal eind september een interclubontmoeting or ganiseren onder auspiciën van de S.S.F. en de Soester Turnclub in november een turndemonstratie. Begin oktober zal een algemeene ledenvergadering gehou den worden, waarbij men tot het kiezen van een nieuwe voorzitter hoopt te ko men. Vitess, de R.K. wandelclub, bestaat bij na 2 jaar en er zijn thans 2 adspirant- groepen, 2 juniores en 1 seniores, in to taal 80 leden. Er staan diverse wandel marsen op het programma, maar helaas niet van 13 september in Soest, want Vitess had al ingeschreven voor een mars in Den Dolder. In september wordt in Utrecht gelopen, in oktober wordt deelgenomen aan de Dudok de Witmars in Baarn. Kort ge leden is in Breukelen een tweede prijs gehaald. De wandelgroepen van Vitess gaan liever niet tever van huis, want KONINGINNELAAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 een jonge vereniging heeft niet veel geld en alles moet nog op de fiets afge legd worden. Iedere woensdagavond wordt geoefend om bij de wedstrijd-marsen zo goed mogelijk voor de dag te komen. Ned. Aannemers en Patroonsbond Soest. Dit is een afdeling van de landelijke bond, die in october 1945 werd opge richt. Er worden vergaderingen belegd waarop bondsfunctionarissen spreken en op andere bijeenkomsten worden de vele moeilijkheden besproken, die zich vooral de laatste tijd op ieder terrein van het aannemersbedrijf voordoen. De nieuwe C.A.O. en de vele bepalingen maken het nodig dat een aannemer een halve advocaat is, zodat onderling overleg en voorlichting van grote betekenis is. De aktiviteit van de afdeling met 12 leden is dan ook de laatste tijd toe genomen, in tegenstelling tot vele an dere verenigingen, waar de belangstel ling van de leden meestal afgenomen is. Ook dit jaar wordt in oktober de feeste lijke jaarvergadering van de leden met hun dames gehouden. Dan zal minder aandacht geschonken worden aan bouw- problemen dan aan gezelligheid. De Federatie van Buurtverenigingen was vele jaren bijzonder aktief op de ver jaardag van de Koningin of de bevrij dingsdag, omdat zij voor het gemeente bestuur de kindermiddagen organiseer de. De voorlaatste maal op de Schriks- laan, de laatste maal op de Waldeck Pyrmontlaan, maar dat is al een paar jaar geleden. Het terrein aan de Wal deck Pyrmontlaan bleek voor deze ont spanningsmiddagen niet geschikt. Het organiseren van deze middagen eis te voorbereiding, zodat vergaderingen belegd werden en besprekingen gehou den. Dat hoeft nu niet meer, want de vereniging is momenteel op non-actief daar de kinderspelen vervangen werden door voorstellingen in het openlucht theater. De Ned. Christen vrouwenbond, afd. Soest, is opgericht in november van het vorig jaar en er zijn 150 dames van ver schillende kerkelijke gezindte lid. Pre sidente is mevr. M. J. Oranje-van Leeuwen en secretaresse mevr. T. J. van Riemsdijk. De afdeling Soestdijk van deze bond bestond reeds maar voor vele leden, die in Soest of Soest-Zuid woon den, bleek het een bezwaar dat de af standen in onze gemeente zo groot zijn. Een aantal pogingen tot oprichting van een nieuwe afdeling mislukten, maar nu is het voor elkaar. Op de tweede woensdag van iedere maand komen de leden bijeen in Elthe- to. Dan is er een spreker of een spreek ster, die een maatschappelijk, cultureel, algemeen of christelijk onderwerp be handelt. In januari zal de eerste feeste lijke jaarvergadering gehouden worden. 26.000,door H. Butzelaar. Niet af gemijnd. 4. Villa met garage aan de Van Strae- lenlaan 30, bevattende 6 kamers, keu ken, kelder, zolder, badkamer enz. In gezet op 28500,door J. C. Brouwer. Niet afgemijnd. H.V.C. WINT VAN 'T GOOI. OPBRENGST VOOR ROODE KRUIS. H.V.C. heeft gisteravond voor cirka 1500 bezoekers met 4-3 van 't Gooi ge wonnen in een wedstrijd die niet on aantrekkelijk was, maar voor velen de wedstrijd van de gemiste kansen werd. In het' bijzonder voor Wout Heinen, de middenvoor van H.V.C., die met wat meer schotzekerheid zijn club met veel groter cijfers kon laten winnen. De wedstrijd begon met een schot van Heinen, dat wat beloofde, maar hij heeft deze belofte niet ingelost. Even later een goede pas van Markus, maar deze kleine man kreeg net niet de kans in te schieten omdat Tenninglo de bal van zijn voet haalde. Hierna werd v. d. Brandt door dezelfde speler in het strafschopgebied gehaakt, maar de scheidsrechter liet doorspelen en ont hield daarmee H.V.C. een strafschop. Aan de andere kant werd een prachtig schot van Karhof door Brits uit het doel geslagen. De bal kwam bij Markus, die even dribbelde en toen keihard te gen de lat schoot, buiten bereik van keeper Bals. Het spel ging vrij snel op en neer met een licht overwicht van H.V.C. Enkele goede combinaties van 't Gooi liepen vast door gebrek aan schotvaardigheid. Karhof had geen last van dit euvel en hij loste nog wel eens een goed schot maar meermalen werd hem door v. d. Biezenbos, de snelle spil van H.V.C. de bal van de schoen gepikt voor hij kon schieten. Het opdringende H.V.C. zag voorlopig geen kans een doelpunt te maken. Snelle uitvallen liepen op niets uit, omdat schoten en kopballen bijzonder slecht gericht waren. Een uitstekende omhaal van Heinen, die de bal net aan de verkeerde kant van de paal bracht, werd gevolgd door een kopbal van dezelfde speler naar Sleeking, die wei nig tijd nodig had om de bal hard en onhoudbaar in het doel te schieten. Vijf minuten later kwam Sleeking alleen voor het doel. Beheerst schoot hij over de uitlopende keeper heen. Er was toen 35 minuten gespeeld. In de 37e minuut kreeg de linksbuiten van 't Gooi, van Wilpen de bal, nadat hij in een half uur nauwelijks iets te doen gekregen had en met een kei hard schot van de vleugel trof hij eerst de paal en toen het net (2-1). Geen mi- SOESTDUK. HUIZENVEILING. Ten overstaan van notaris B. E. Koen- derink zijn gisteravond in Hotel Eem- land de volgende huizen geveild 1. Winkelhuis Koninginnelaan 74, Soest, bevattende winkel, vier kamers, keu ken, garage en schuur. Ingezet op 5300,door A. Wittenbol uit Veld hoven. Niet afgemijnd. 2. Winkelpand Koninginnelaan 42, be vattende grote winkel, vijf kamers, keu ken, badkamer, kelder, garage en schuur. Ingezet op 48.000,door H. Butzelaar. Niet afgemijnd. 3. Vrijstaand landhuis met garage, Pe- likaanweg 26, bevattende grote woon kamer met eethoek, keuken, 4 slaapka mers, douchecel en vliering. Ingezet op vraagt LEERLING- MACHINE- STIKSTERS, GEROU TINEERDE MACHINE- STIKSTERS en HAND WERKSTERS hij tientallen meters naast of over. Kort voor het einde bracht Klinken berg met een mooi schot de stand op 4-3. Een goede avond voor H.V.C. en voor het Roode Kruis, dat de netto-op brengst van deze avond ontvangt. MEDISCHE DIENST. Dokter Jellema, Paltzerweg 255, Den Dolder, tel. K 3402-4555, zal het a.s. weekeinde de artsendienst waarnemen. EEN TWEEDE NOODLOKAAL VOOR DE CHRISTELIJKE SCHOOL. Wat betreft de scholennood is de Chr. school er heel slecht aan toe. Niet al leen is zij door de stage aanwas van het aantal leerlingen veel te klein geworden, maar ook haar ligging, vlak bij 't vlieg veld, brengt haar in een ongunstige positie, zowel om het storend lawaai der vliegtuigen als door het feit dat het merendeel der kinderen telkens de ge vaarlijke rijweg moet oversteken. Gelukkig komt hieraan een einde nu men de toestemming heeft gekregen voor de bouw van een nieuwe school aan de zuidzijde van de rijksweg. De moeilijkheden zijn daarmede echter thans niet opgelost, maar het aktieve schoolbestuur wist daar wel raad op en bouwde naast het bestaande noodlokaal aan de Gen. Winkelmanstraat voor eigen rekening een tweede lokaal. Deze lokalen zijn bestemd voor de kinderen der eerste en tweede klas, die voortaan de rijweg kunnen vermijden. Met vereende krachten werd door het schoolbestuur een andere vrijwillige medewerkers in de tijd van slechts een paar dagen het geprefabriceerde gebouw belangeloos opgezet en van verf voor zien. Het is een eenvoudig gebouw, dat ech ter aan alle eisen voldoet en daarom ook de volle goedkeuring kreeg van de inspecteur van het lager onderwijs. WEL EN WEE VAN DE BUURTVERENIGING. Ook de buurtvereniging „Oranje", hoe welvarend overigens ook, heeft haar moeilijkheden. Zo raakt zij het bekende terrein kwijt, waarop altijd haar popu lair geworden zomerfeest werd gehou den en tal van jaren het speelveld was voor haar afdeling korfbal. Intussen werd de eerstgenoemde moeilijkheid reeds opgelost, nu het ijverige bestuur beslag heeft weten te leggen op een an der feestterrein. Maar voor de korfbalclub betekent het verlies van dit terrein een ware handi cap. Al mag men dan hopen, dat, dank zij de krachtige medewerking van het gemeentebestuur, er over een jaar een nieuw sportveld zal komen, daarmede is de club voorlopig niet geholpen en het staat te bezien of zij zich zal kunnen handhaven. Een ander probleem is de dringende be hoefte aan een veel grotere speelplaats, maar bij het gemeentebestuur bestaat volkomen begrip voor deze situatie, zodat ook deze moeilijkheid wel een oplossing zal vinden. GRATIS LES voor één maandelijk se geheel kosteloze testcursus. Aanmeldingen voor 4 september bij STEENHOFFSTRAAT 15 - 'TEL. 2132 in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van de firma Speek en Muller, Amersfoortsestraat 24, Soesterberg, om vergunning tot het uit breiden van een herstelinrichting voor automobielen, op/in het perceel Amers foortsestraat 24, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nr. 2264. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenhid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag, 2 sep tember a.s., des voormiddags 11.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zit ting worden gehouden, alwaar monde ling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeente-secretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. LAANSTRAAT 2 TEL.OZ955-3995. 'S AVONDS Schrikslaan7STel.J9ai nuut later schoot de halfspeler Water man van 't Gooi van verre afstand onder tegen de lat en ook deze bal ver dween in het doel. Een halve minuut voor rust werd Hei nen door Loosman wat resoluut van de bal gedrukt. Hij bracht de show van een man, die een enorme duw gekregen had en buitelde volkomen onnodig een paar maal over de kop. Hij kreeg zijn zin, want nu gaf de scheidsrechter wel een strafschop en ontzettend hard knal de Heinen de bal langs Bals, die geen tijd kreeg een hand uit te steken. (3-2.) Na rust ging 't Gooi direct in de aanval, maar weer had H.V.C. succes. Neder- hand zette vanaf de rechtervleugel voor tot langs het doel en linksbuiten v. d. Brand schoot onhoudbaar in. (4-2). Di rect daarop mislukte een schot van de zelfde speler, die veel beter de bal aan de vrijstaande Heinen had kunnen afgeven. H.V.C. was sterker, maar kon dit niet met doelpunten bewijzen. Markus dribbelde overal en zijn onuitputtelijk uithoudingsvermogen wijst er op, dat hij niet rookt en drinkt. En terecht, want als hij dit drie jaar volhoudt, dan krijgt hij een Volkswagen van de fir ma Pon. Het werd donker. Misschien was dat de reden dat v- d. Velden bijna in eigen doel trapte. Heinen liet een paar maal zien, dat hij blijkbaar ook last yan de duisternis had, want soms schoot HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van a. M. v. d. Broek, Kerkstraat 49, al hier, tot het uitbreiden van de bestaan de inrichting, waarvoor laatstelijk bij j besluit d.d. 30 juni 1955, afd. I, nr. 2923, vergunning is verleend, met een pomp- installatie voor gemengde smering, be staande uit een ondergronds reservoir met een inhoud van 500 liter en een elektrische aftapinrichting op/in het perceel Kerkstraat 49, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C nr. 2539 b. W, F. H. Busch, Vredehof straat 32, alhier, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een opslagplaats voor lompen, oud papier en metalen op een terrein gelegen aan de Klaarwaterweg 79, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs 3776/3777, door hen voorwaardelijk zijn ingewil ligd. Soest, 15 augustus 1958. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde Wenst U voor Uw zaak een spre kende reclame? Laat ons dan uw drukwerk verzorgen. Van Weedestr. 35 Telef. 2566 Toen de eerste groepen esperantisten enige dagen voor de aanvang van het Esperanto-wereldcongres in Mainz aan kwamen, werden zij verrast door de aanblik van een stad in feesttooi. Bij het station wapperden 2 grote espe- rantovlaggen, geflankeerd door de vlag gen van de 40 volken, die op het con gres waren vertegenwoordigd. De voor naamste straten waren versierd met de vlaggen van 135 duitse steden, wier burgervaders op deze wijze een wel kom wilden toeroepen aan de congres sisten uit zoveel verschillende landen. Overal waren grote biljetten aange bracht met mededelingen over het con gres, terwijl alle trams gepavoiseerd waren. Het was het mooiste zomerweer, dat men zich wensen kon, toen de burge meester van Mainz, de heer Franz Stein, in gezelschap van mevrouw Stein, zich naar het museum voor romeinse en etruskische kunst begaf, om het 3-daagse seminarium van de haagse esperanto- leraar Andreo Cseh, een geboren Roe meen, te openen. De bedoeling was de zgn. Cseh-methode practisch te de monstreren voor toekomstige internatio nale esperanto-leraren. De heer en me vrouw Stein bleken beiden vloeiend Esperanto te spreken. De cursus werd een groot succes, waaraan uiteindelijk 134 personen uit 17 landen deelnamen. Het congres (2000 deelnemers) werd zondagmorgen eveneens door de bur gemeester geopend in tegenwoordigheid van vele duitse regerings-autoriteiten. Na de openingsrede kwamen de officiële vertegenwoordigers van verschillende regeringen op het podium om het con gres geluk te wensen. De nederlandse regering was vertegen woordigd door ir J. R. G. Isbrücker uit Den Haag. De feestrede werd uit gesproken door prof dr Lapenna (Joe goslavië). Op de toneelavond werd „Spoken" op gevoerd van de noorse schrijver Ib- sen, in Esperanto-vertaling, door het Internationale Kunsttheater te Parijs, dat verscheidene joegoslavische acteurs onder haar leden telt. (Berichten van de Esperanto- persdienst te Rotterdam.) Heer, middelb. leeftijd, zoekt per 1 sept. PEN SION in rustig gezin, liefst centrum Soestdijk. Br. met prijsopgaaf on der no. 920 bureau S.C. Heeft U administratieve MOEILIJKHEDEN Laat mij deze op vak kundige wijze voor U oplossen. Br. ond. no. 923 bureau Soester Crt. WONINGRUIL. Te Eem- nes grens Laren, aange boden huis bev. kamer, woonkeuken, 2 slaapka mers. Voor-, achter- en moestuin en schuur. Ge vraagd woning te Soest. Br. onder nr. 919 bu reau S.C. Echtpaar op leeftijd zoekt per 1 oktober (1 nov.) gestoff. PARTER RE (suite) met telefoon, met volledig pension of warme maaltijd. Br. on der letter G 13 bur. S.C. Gevraagd HUISHOUD STER bij bejaarde heer, gepens., tegen kost, in woning en enige gelde lijke vergoeding. Bij voorkeur 65-jarige die nog vitaal is. Brieven onder nr. 917 bureau Soester Courant. Te koop Duitse HER DER. Van Weedestraat 36A, Soestdijk. Jongeman zoekt net KOSTHUIS. Spoed. Br. onder nr. 921 bur. S.C. Aangeboden net KOST HUIS. Eventueel gem. zit-slaapkamer met ge bruik van keuken voor 2 personen zonder kin deren of kleinere ka mer voor 1 persoon. Br. nr. 918 bureau S.C. Te koop Koelstra KIN DERWAGEN, z.g.a.n. Schoutenkampweg 73. TE KOOP 5 stalen kap- spanten (500 x 65 cm), 4 stalen ramen (200 x 50 cm), 2 gr. deuren, 4 m. asbestpijo (120 mm), nw. gr. niipenklem, kl. plaatijzerschaar en hoge druk carbidontw. Na 6 uur of zaterdag na 2 u. Schoutenkompweg 15.

Soester Courant | 1958 | | pagina 3