PROF. OUD Onderwerp: De Troonrede. BRILLEN 150 SOESTER VERENIGINGEN IN HET KOMENDE SEIZOEN. spreekt a.s. vrijdag (19 september) Receptie, bruiloft of diner A. B. KOPPEN Burgerlijke stand. T O M A D O SNELKOOKPANNEN PRESTIGE SNELKOOKPANNEN VAN HALL BAZAR DE LUXE Uati &L4m OFFICIëLE MEDEDELINGEN. SOEST. VOOR SCOOTERRIJLES D. ENGEL ISOTHERMYL DEKENS. DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD in onze regelmatige 14-daagse uitzending, van 19.25 tot 19.35 uur (Hilv. II, 298 m.). Huishoudelijke en Gezins voorlichting wordt gegeven door de plaatselijke commissie, die een bestuur heeft en als leden de afgevaardigden van vrouwen verenigingen en huishoudschool. Deze commissie voor huishoudelijke en ge zinsvoorlichting organiseert deze win ter weer cursussen in naaien, handen arbeid, stoelbekleden, handwerken enz. Het seizoen is begonnen met een lezing door mej. T. Duyvendak, op 17 sep tember. 24 september en 1 oktober worden lezingen gegeven over de ver zorging van kamerplanten en het schikken van bloemen. Er is een film avond in voorbereiding, die zal hande len over het spastische kind. Mej. dr Pereira d'Oliveira zal hierbij spreken. Dit wordt op 12 november gegeven. In samenwèrking met de slagers-vak bonden zal er jp de loop van dit jaar nog een vleesdeflionstratie zijn. In het nieuwe jaar komen onderwerpen in behandeling waarvan blijken zal dat ze in de belangstelling staan. De Humanistengemeenschap Soest- Baarn houdt openbare bijeenkomsten en daarnaast huiskamer-bijeenkomsten. Het ledental van de gemeenschap is VERHUURINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bedden, bars enz. voor 1000 personen. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dal weg 18 - Telef. K2954-3567 GEBORENTheodora Anna Margare- tha, dochter van G. M. van Groningen, chauffeur gemeente-poUtie, en Th. A. Kuijpers, Kerkpad N.Z. 31. Alwin Ruben, zoon van A. C. van Ee, sui- kerwerfabrikant, en H. P. Prins, Kerk-1- pad Z.Z. 148. Bart, zoon van T. N. van Brienen, chauffeur, en E. Walet, Waldeck Pyrmontlaan 61. Johanna, dochter van T. N. van Brienen, chauf feur, en E. Walet,. Waldeck Pyrmont laan 61. Louise Cornelia, dochter van G. van de Grift, fabrieksarbeider, en P. C. van den Bedum, Koninginnelaan 113. Sophia Geertruida, dochter van W. D. van den Heuvel, veehouder, en J. G. Roest, Oude Grachtje 3. Alij- da Christina Maria, dochter van L. C. Wijntjes, landbouwer, en A. Kuijer, KI. Engendaalweg 86. Albertus, zoon van H. G. Straatman, elektriciën, en M. W. van Ommeren, woonwagen terrein Wabo aan de Prof. Lorentzlaan. Hendrik Johan, zoon van J. T. Renes, metaal- draaier en P. Geertsema, Stationsweg 1. Robertus Jacobus Hendrikus Lam- bertus, zoon van C. J. M. Smits, mi litair, en C. J. Braun, Birkstraat 132. Wilhelmina Martha Maria, dochter van J. G. van den Bremer, landbou wer, en M. P. A. de Jong, Birkstraat 137 Hendrika Maria, dochter van H. E. Reinsma, timmerman, en W. C. Hendriks, Kampweg 54. Hendrikus Johannes, zoon van H. J. Toonen, groentehandelaar, en M. E. A. Kal- denhoven, Baarn, Reigerstraat 6. Johanna Hendrika Maria, dochter van J. N. Grift, bosarbeider, en J. A. Brun- del, Wieksloterweg O.Z. 109. ONDERTROUWD Henricus Theodorus 't Lam, gereedschapmaker, le Wete ringpad 5 en Allegonda Adriana Wil helmina van Osch, dienstbode, Nieu- werhoekplein 10. David van den Wijngaard, timmerman, Krommeweg 20 en Geertje van Heezen, 74A, Schel linkhout. Marijn Heijnen, militair, Buitenhaven 5, Den Helder en Sieta Janna Keur, hulp in de huishouding, Prins Bernhardlaan 8F. GEHUWDArnold Gerard Hendrik Koper, militair, Bakkersweg 8 en Ca- tharina Johanna van Velze, winkel juffrouw, Dorpsstraat 41, Doorn. Petrus Cornelis Johannes Fennis, auto monteur, Nijverheidsweg 52, Amers foort en Adriana Johanna Derickx, hulp in de huishouding, Nieuwstraat 6. Evert Wassenaar, stucadoor, Nieuwe- weg 51 en Abramina van de Munt, zon der beroep, Nieuweweg 49. Cornelis Loenen, benzinepompbediende, Grutter- straat 19, Loenen en Marretje Kroon, zonder beroep, Ringweg 16A. OVERLEDEN: Henriëtte Moora, 74jaar, zonder beroep, Vosseveldlaan 44. Cornelia Susanna Kuiper, 81 jaar, zon der beroep, weduwe van G. A. J. Mar- taré, Eikenlaan 2. Cornelis Bakker, 79 jaar, zonder beroep, gehuwd met M. H. de Bruin, Stadhouderslaan 25. groeiende. Momenteel zijn er 80 leden. De openbare biieenkomsten worden in Soest (Oranjehof) of in Baarn (Hotel Zeiler) gehouden. Soest, 29 september, prof. dr G. Stui veling over Erasmus. Soest, 19 oktober, D. d'Angremond over geestelijke ver zorging. Baarn, 9 november, Dr L. v. Gelder over Humanisme en opvoeding. Soest, 28 december, gecombineerde Kerst- en Oudej aarsbij eenkomst. Spre ker Th. Po let. Baarn, 11 januari, drs G. C. A. Schrijvers over Humanisme en Religie. Soest, 1 februari, A. Treurniet over Vrijheid en Opvoeding. Baarn 9 maart, prof. dr J. J. Fahrenfort over het rassenvraagstuk. Soest, 12 april, K. Singer over problemen rond de gees telijke verzorging. Soest, 10 mei, Slui tingsbij eenkomst. De U.V.V., afdeling Soest, maakt deel uit van de landelijke organisatie Unie Vrouwelijke Vrijwilligers. Zij verricht ook het komende seizoen belangeloos maatschappelijk werk. De afdeling dag, vastenavondviering, passie-avond, de aangrijpende amerikaanse speelfilm ,,Het kwaad straft zichzelf", een excur sie, de bedevaart naar Renkum en het jaarlijkse uitstapje. „De Roepstem" was aanvankelijk alleen gereformeerd evangelisatiekoor, maar het is nu een gemengde zangvereniging geworden, die een uitgebreider taak op zich nam. Nu reeds is men bezig met de repetities voor een kerstliturgie van de dirigent, de heer G. den Broeder. Deze liturgie van omstreeks een uur zal omstreeks Kerstmis gebracht wor den. Op 17 november zal het koor me dewerking verlenen aan een zangavond, waarbij Kees Deenik als solist zal op treden. 5 1. inhoud 6 1. inhoud 7 1. inhoud 8 1. inhoud 59.50 67.50 75— 82.50 in 7 maten van ƒ29.50 tot ƒ59.50. SOESTDIJK VAN WEEDESTRAAT 31 M.A.C.S., de motor- en autoclub, is bij zonder aktief en wil doorgaan met het Soest is vooral bekend door de be- organiseren van ritten voor auto's en voor nomen worden. Naast de ritten is er het komende sei zoen een filmavond en een veilig-ver- keersavond en het hoogtepunt is de tiende wildavond in december. Het plan is gemiddeld 2 ritten per maand te blijven organiseren tot de winter toeslaat. UITBREIDINGSPLAN SOESTERBERG. De burgemeester van Soestgelet op artikel 37 der Woningwetbrengt ter algemene kennis, dat het raadsbesluit van 30 januari 1957, tot vaststelling van het uitbreidingsplan Soesterberg dorp, zoals dat besluit is herzien bij de be sluiten van 6 november 1957 en 23 mei 1958, door gedeputeerde staten bij be sluit van 1 september 1958, 5e afd. nr. 678'57/1784, is goedgekeurd, zulks met dien verstande, dat goedkeuring is ont houden aan het gedeelte van het plan, dat op de bijbehorende tekening met een zwarte kruisarcering en een rood gestippelde begrenzingslij n is aange geven. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de raad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na de dag dezer bekendmaking tegen de beslis sing beroep instellen bij de Kroon. Soest, 16 september 1958. j aardenkring, die elke donderdagmid dag in het gebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Rembrandtlaan gehouden wordt. Zij is toegankelijk voor perso nen boven de 65 jaar van alle gezind ten. Er worden spelen beoefend, waar bij de U.V.V. voor consumpties zorgt. Sint Nicolaas, Kerstfeest en Pasen wor den gezamenlijk gevierd. Het jaarlijks uitstapje met auto's is steeds een eve nement. De U.V.V. organiseert verder enige ontspanningsmiddagen, een toneelavond ten bate van een sociale instelling, zij helpt mee aan collectes, bezoekt zieken en bejaarden thuis en doet zo nodig boodschappen of verricht kleine dien sten. De wens voor het komende sei zoen is een tweede bejaardenkring in Soest-Zuid. De moeilijkheid hierbij is het vinden van een geschikte zaal. Ook de verkoop van de kinderpostze gels in het najaar en de Pro Juventute kalenders zal door de U.V.V. ter hand genomen worden. De Katholieke Vrouwengemeenschap, afdeling Soestdijk, heeft ongeveer 250 leden. Er kunnen ook dames uit de an dere parochies lid zijn. De K.V.G. is een zelfstandige vrouwenorganisatie voor volwassen katholieke vrouwen. Het doel is de vrouw bewust te maken van haar taak als christenvrouw en haar met raad en daad bij te staan deze taak te volbrengen in het gezin, in de kerk en in de maatschappij. De K.V.G. tracht dit doel te bereiken door vorming tot godsdienstbeleving in apostolaat en ak- tiviteiten, zoals bedevaarten, verdie- pingsdagen, gezinscursussen, propageren van de kerkgang enz. Ook aan voor lichting op opvoedkundig, huishoude lijk en politiek gebied wordt aandacht geschonken en er worden ontspannings avonden en -dagen georganiseerd. Voor het a.s. seizoen staat o.a. op het programma een voordracht door de heer Joh. Wigman over zijn tienjarig gedwongen verblijf in de Sowjet-Unie, een lezing over problemen rond film en televisie, de jaarlijkse verdiepings motoren zolang sneeuw en ijs geen roet in het eten gooien. Op zondag 28 september is er weer een rit, waarmee er in het afgelopen sei zoen een tiental gereden zijn. De ver eniging kan rekenen op een 200-tal automobilisten en motorrijders, die op gezette tijden meedoen. Nooit allemaal tegelijk, want dan zouden het monster ritten worden, maar ze komen tenmin ste wel eens om te proberen een prijs te winnen. Er zijn 2000 auto's in Soest, dus nog teveel automobilisten schijnen in de mening te verkeren, dat hun wa gen bij zo'n rit op het spel staat. Dat is helemaal niet het geval, want de deelnemers zijn net zo zuinig op hun auto als zij die wegblijven, omdat ze angst voor duizelingwekkende snelheden hebben, die niet voorkomen, of woestijn wegen, die niet in^ het parkoers opge- vraagt LEERLING MACHINE- STIKSTERS, GEROU TINEERDE MACHINE- STIKSTERS en HAND WERKSTERS BROMFIETSRIT. Hedenavond organiseert de Soester Bromfietsclub een rit over 30 km. De gemiddelde snelheid is twintig km per uur. Start en finish zijn bij hotel „Bos en Duin". E.D.O.-KORFBAL. De eerste competitiewedstrijd van E.D.O. ging niet door. Aanvankelijk zou het twaalftal naar Sparta (Nijkerk) gaan, maar de Nijkerkers hadden geen veld ter beschikking en ze kwamen naar Soest. De scheidsrechter verscheen ech ter niet, zodat niet gespeeld kon wor den. E.D.O. a verloor met 0-2 van K.V.O. a (Soesterberg). DUIVENVLUCHTEN. Wedvlucht vanaf Vilvoorde. Afstand 152 km. Gelost 8.10 uur. De Zwaluw. 199 duiven in concours. Aankomst eerste duif 10.18.23. Snel heid 1179,53 M. Aankomst laatste prijs winnende duif 10.38.30. F. Verwoerd 1 18 23. Mevr. Huiskes- v. Drie 2 19 31. A. J. v. Dorrestein 3 6 7 17 20 25 30 33 35 40. V. Reyerse 4. G. Haks. 5 11 22. C. v. Klingeren 8 37. C. Dijkman 9. C. v. d. Lugt 10. C. Beijer 12 13. H. Woudstra 14 16 28. J. v. d. Brakel 5 36 38. A. v. d. Pol 21 24 34. P. de Bes 26 27. C. van Soest 29 39. P. Wagner 32. De Vriendschap. 133 duiven in concours. Aankomst eerste duif 10.19.02, Snelheid 1175,13 M. Aankomst laatste prijswin nende duif 10.36.28. 5. en G. Rijksen 1 3 7 8 10 16 18 19 21 29 32. G. H. v. d. Broek 2 11 12. A. B. Grift 4 6 9 15 17 22 23 24. W. Nieu- wenhuis 5 25 28 31. C. Kaats 13 34. E. Veerman 14. G. Sukkel 20. Z.K.H. Prins Bernhard 26 30 33. C. Roskam 27. ALLES WAT HET AQUARIUM BETREFT. Gisteravond heeft de heer O. A. Janze uit Hilversum gesproken over alles wat het aquarium betreft aan de hand van kleurendia's en voorzitter Zelden- rust constateerde met voldoening dat er vrij veel belangstelling voor dit praatje met een plaatje over de lief hebberij van de leden van Zilver Tetra was. Helemaal toevallig was dit niet, want de heer Janze zal eind van deze 50ESTERBERGSESTR44 TEL 2045 SOEST week een twintigtal bakken in Soest keuren en voor hij met het vertonen van de plaatjes begon en daarbij een toe lichting gaf, behandelde hij de voor naamste bepalingen uit het keuringsre glement en gaf aanwijzingen, die van nut kunnen zijn bij de aanstaande keu ring. Er wordt beoordeeld op drie manieren esthetisch, biologisch en algemeen. Voor een goede waardering van het esthetische deel is het nodig dat gelet wordt op afwisseling in vorm en goede kleurencombinaties. De zwemruimte dient geheel benut te worden en de groeperingen der planten moet harmo nisch zijn. Bodem en wanden kunnen geheel naar eigen smaak ingericht wor den, maar het verkrijgen van diepte werking is noodzakelijk om een mooie bak te krijgen. Het is beter de planten in groepen dan in rijen te zetten. Al les wat de bak aan technische hulpmid delen bevat dient gecamoufleerd te worden. Het biologische deel betreft de gezond heid der vissen. Een bak met uitslui tend jonge vissen zal niet zo hoog ge waardeerd kunnen worden omdat de keurmeester maar moet geloven dat NAAR NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 de bezitter van de bak in staat is de vissen groot te brengen. De praktijk wijst uit dat 80% van de bakken overbevolkt is, dus voor de keuring moet men hieraan aandacht schenken. Te veel vis veroorzaakt te vens vrij gauw ziektes. Bij de keuze der soorten vis is het raad zaam te letten op de afwijkende be hoeften. Er zijn vissen die hard water nodig hebben, andere zacht. Sommige warm water en andere koud. Heeft men van deze verschillende soorten exemplaren in de bak, dan moet de juiste middenweg van water en tempe ratuur gekozen worden. Een constante Woninginrichting TON BEUKEN Soesterbergsestraat 1 - Telef. 2180 Copyright P I. B 8o« 6 Copenhogen In dit typische en aantrekkelijke boot huis woonde de visser Peggotty, een vrij gezel op leeftijd, die zich met de op voeding van zijn neef Ham en van zijn nichtje Emilie had belast. Ham en Emilie waren beiden wees, maar niet broer en zuster. Hun vaders, broers van Peggotty, waren op zee gebleven, hun moeders waren gestorven. Zij zou den in een gesticht opgenomen zijn zo hun oom zich hun moeilijkheden niet had aangetrokken en hun niet een goed en veilig onderdak in zijn omgekeerde schuit had aangeboden. De huishou ding werd gedaan door de weduwe van een man met wie oom Peggotty vroeger samen een schip bezeten had, maar die na een langdurig ziekbed was gestorven. Het was dus 'n vreemde samengestelde, maar erg eensgezinde en rustige familie, die de gasten met vreugde begroette en direct een plaatsje aan tafel voor Peg gotty en David vrij maakte. In korte tijd voelde de jongen zich tussen de nieuwe vrienden volkomen thuis, maar het was vooral de kleine Emilie, die zijn hart stal en op wie hij, op een eenvoudige en kinderlijke manier vre selijk verliefd werd, zoals ventjes van de leeftijd van David op lieve meisjes, als Emilie verliefd kunnen worden. Elke dag speelde zij samen op het strand, maakten zandtunnels, zochten schelpen, dwaalden langs de havenkant en beke ken plaatjes in de paar boeken, die oom Peggotty ergens in een kast be waarde. Het was David te moede alsof hij nog nimmer zulk een knap meisje had gezien. Het zou hem niet verwon derd hebben als zij opeens vleugeltjes had gekregen en weggevlogen was naar de zon, want in zijn ogen behoorde een engeltje er uit te zien als Emilie. temperatuur is nooit aan te bevelen. Onder het biologisch deel valt ook de plantengroei en het is verstandig slechts die planten te nemen die het goed in de bak doen. Het algemene deel omvat veel. De grootte van de bak ten opzichte van de kamer, het algemene onderhoud, de verlichting, de technische hulpmidde len, de plaats waar de bak staat en de algemene aanblik. Tenslotte wees de heer Janze erop, dat een hulpmiddel als de Infraphil-lamp het esthetisch cijfer kan verhogen, maar het is niet uitgesloten, dat dit ten koste van een lagere waardering van het biologisch deel gaat. Hierna werden tientallen bakken aan de hand van de kleuren foto's besproken. KORFBAL S.T.C. S.T.C. (voorheen K.V.S.) speelde zon dag de eerste competitiewedstrijd tegen Samos 7 uit Utrecht. Direct na het aanvangssignaal zette S.T.C. er een hoog tempo in. Er werd goed gecom bineerd en met inzicht gespeeld, het geen niet zonder resultaat bleef. Het eerste doelpunt werd gescoord door de goed spelende Dick Hayes, spoedig gevolgd door een treffer van Mia van Rouwendaal (2-0). Het tweede aanvals- vak was eveneens op dreef en de stand werd op 4-0 gebracht door goed werk van Truus van Dijk, die tweemaal de mand vond. Na de thee deed S.T.C. het iets kalmer aan. Het Soester twaalf tal was duidelijk de sterkere en voerde de stand op tot 6-0 door twee mooie schoten van Hettie Esch. De gasten slaagden er vlak voor het einde in de eer te redden, waardoor de eindstand 6-1 voor S.T.C. werd. Zondag speelt S.T.C. 1 uit tegen Vo gel 3 in Utrecht.

Soester Courant | 1958 | | pagina 2