KWAK ZIET HET OP Z'N BEST MET I PHILIPS TELEVISIE. SOEST. fcü CQ os BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool TWEEDE BLAD Soesterbergsestraat 20a - Telefoon 2379 BEKER-WEELDE. Twee en veertig bekers, negen lauwer takken en lauwerkransen), enkele zuil tjes en vele medailles stonden zater dagmiddag in „Credo" tentoongesteld en konden worden bezichtigd door ie dereen, die zich voor de wandelsport en in het bijzonder voor de verrichtin gen van de wandelsportafdeling van „Olympia" interesseert. Er was een ereprijs bij, beschikbaar gesteld door Z.K.H. Prins Bernhard, er waren vaantjes en heel veel groepsprijzen. In ongeveer vijftig marsen hebben de meisjes en jongens van „Olympia" dit alles onder leiding van de heer W. A. Suman veroverd. Driemaal namen ze deel aan de Trouwmars in Amsterdam, viermaal aan de standaardmars in Amersfoort en tweemaal aan marsen, die georganiseerd werden door Valken- heide. Ze liepen in Weesp, in Huizen, in Amsterdam, in Oosterbeek, in Huis ter Heide, Zeist, Baarn, Laren, Amers foort, Ermelo en Zaterdag in Soest, waar ze opnieuw de prijs van Prins Bernhard gewonnen zouden hebben als ze niet buiten mededinging meegelopen hadden. S.E.C. VERLIEST EERSTE COMPETITIEWEDSTRIJD. S.E.C. heeft de eerste competitiewed strijd verloren in vijf minuten, want een 2-1 voorsprong werd van de 40e tot de 45e minuut in de tweede helft omgezet in een 2-4 nederlaag en spil Van 't Klooster is hieraan voor een groot deel schuldig, omdat hij zich aan showvoetbal en ruw spel bezondigde. S.E.C. begon goed en het was Nijholt, die de eerste kans kreeg. Hij was van plan een daverend schot te lossen, maar trapte in de grond en back Kramer werkte weg. Van Breukelen ging het proberen en ook hij had geen succes, want de gevaarlijke middenvoor Storm kwam helemaal naar achteren en nam hem de bal af. Ook voor het doel van Adams, die in de zesde minuut op het nippertje kon redden bij een gevaarlijke aanval van R.K.Avic, bleek deze goede middenvoor een bedreiging. Martin Maassen was van de gebroeders het beste op dreef, terwijl Otto te weinig in het spel betrokken werd om veel te kunnen doen. Midvoor Maassen loste na een kwartier een hard en gevaarlijk schot, dat keeper Van Gerwen slechts met moeite corner kon slaan. Rutten- berg schoot uit deze corner net naast het doel. Middenvoor Storm en rechtsbinnen Ver baken van de gastheren waren bijzonder actief en verschillende malen moest Adams heel ver uitlopen om doelpunten te voorkomen. Aan de andere kant wer den hachelijke situaties nogal eens op gelost door de bal corner te trappen. Er werd verschillende malen hard door de S.E.C.-voorhoede geschoten, echter zonder succes. De aanvalslinie van R.K. Avic kon het ook niet klaarspelen tegen de S.E.C.-achterhoede en tweemaal red de Van 't Klooster met voet en hoofd toen Adams reeds gepasseerd was. Na een half uur werd de druk op het S.E.C.-doel te hevig en de keeper moest capituleren. Rechtsbinnen Ver baken schoot de bal tussen zijn benen door het doel in. 1-0. S.E.C. deed van alles om de gelijkmaker te scoren, maar de gastheren waren meester op het middenveld en de spil hield bijzonder veel tegen. De tweede helft begon met een schot van Maas Maassen. De bal ging net naast het doel. Van Breukelen schoot in het zijnet en schoten van Ruttenberg en Van Breukelen werden corner ge stompt. Na een kwartier scoorde Rut tenberg de gelijkmaker. Hij kreeg de bal goed aangegeven van middenvoor Maassen en drie tegenstanders konden hem niet beletten rustig te scoren. 1-1. Weer moest Van 't Klooster redden toen Adams gepasseerd was en het leek er op, dat R.K. Avic ging scoren. Het doelpunt kwam echter aan de andere kant. Martin Maassen speelde zich vrij en gaf zijn elftal met een schuiver een 2-1 voorsprong. Die stand bleef zo tot vijf minuten voor het einde. Toen werd er hard door de voorhoede der gasthe ren toegeslagen1. Storm kreeg de bal van Schut, Van 't Klooster greep wat ongelukkig in en het was 2-2. Een mi nuut later een crimmage voor het doel van Adams, waarbij Van 't Klooster de bal in eigen doel liep. 3-2. Kort daarvoor had hij een vrije schop te gen zich gekregen en een minuut voor het einde liep hij Storm zo resoluut van de bal, dat de scheidsrechter een strafschop toekende, die door Kramer onhoudbaar genomen werd. Direct daarop werd voor de laatste maal ge floten. C/3 Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. SPORTUITSLAGEN. Voetbal R.K. Avic—S.E.C. 4—2. B.D.C. 1Gooise Boys 1 32. S.E.C. 2—Actief 2 3—3. B.D.C. 2—S.D.O. 2 4—4. S.E.C. 3K.V.V.A. 3 4—4. S.E.C. AH.V.C. B 20. B.D.C. jun. ABaarn jun. B 52. S.E.C. BAmsvorde C 90. Welpen B.D.C. 1—C.J.V.V. 1 5—0. C.J.V.V. 2—B.D.C. 2 2—1. H.V.C. 1—S.E.C. 2 4—0. S.E.C. 1—A.P.W.C. 1 9—0. H.V.C. 4—S.E.C. 3 3—2. S.E.C. 4—H.V.C. 5 0—8. Handbal B.D.C. 1Limvio 1 23. B.D.C. jun. ALimvio A 42. B.D.C. jun. BD.S.O. B 2—6. B.D.C. adsp. BD.S.O. adsp. B niet gespeeld. B.D.C. adsp. ALimvio adsp. A 63. AANRIJDING. Op de Van Weedestraat reed de mo torrijder R. S. uit Amersfoort in de richting Amsterdam. Uit de richting Amsterdam kwam over het fietspad de wielrijder F. de J. uit Soest. Hij stak ter hoogte van de F. C. Kuijperstraat over en werd gegrepen door de mo torrijder. Beiden kwamen op straat te recht en liepen schaafwonden op. De kleding werd ernstig beschadigd en de voertuigen licht. SOESTER NATUURBAD. Het Soester Natuurbad deelt ons mede, dat onze medewerker H. Oekmnn met zijn raming van 80.000 bezoekers in het afgelopen seizoen wat aan de lage kant geweest is. Het bad is nu geslo ten. Er kwamen 111.157 gewone bezoe kers en 7973 als gezelschappen. Het totaal is dus 119113 en waarschijnlijk is het nog wat hoger, omdat de telling op een paar bijzonder drukke dagen iets uit de hand gelopen is. Onder dit aantal van bijna 120.000 zijn niet gere kend de kinderen, die met hun klas kwamen zwemmen. HUISKEURING. Zestien leden van de Aquariumvereni ging „Zilver Tetra" hebben zich opge geven voor de huiskeuring, die op za terdag 20 september gehouden zal wor den. De heer O. A. Janze uit Hilver sum zal als bondskeurmeesler de bak ken beoordelen. BEKEURD. Zes bromfietsers kregen een proces verbaal omdat ze te hard reden en 5 motorrijders werden bekeurd omdat ze er niet aan dachten, dat ook een motor moet aansluiten bij een file. Het is niet geoorloofd een wachtende rij auto's te passeren tot men helemaal niet verder kan. ONVOORZICHTIG. De heer D. P. uit Amsterdam stopte met zijn auto op de parkeerstrook voor een café aan de Birkstraat en zijn 8-jarig zoontje verliet de wagen en stak het fietspad over zonder erop te let ten dat een bromfietser uit de richting Amersfoort naderde. De jongen werd ondersteboven gereden. Bij onderzoek door dokter Stroband bleek, dat hij slechts wat onbeduidende schrammen had. De bromfiets werd licht bescha digd. Bescherm U tegen in braak vóór het te laat is. Vraag vrijblijvend offerte aan Alarm-InstalL Ondern. „LB.O." Brinklaan 103, Bussum, 02959-5137 BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de weekmarkt van vrijdag j.1. wer den aangevoerd 343 biggen in prijzen van 48,tot 65,en 13 drachtige zeugen van 325,tot 425,— Op de eiermarkt werden aangevoerd VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958. 220.000 stuks. Hoendereieren van 15,75 tot 16,50. Henneneieren van 8, tot 14,75. Prijs per kg 2,60 (basis 62 gram). puzzeLrit. Op zondag 28 september ligt de com petitie stil omdat er een interlandwed strijd gespeeld wordt. S.E.C. organi seert dan in de morgen een puzzelnt voor fietsende leden en donateurs. S.E.C.-JEUGD IN DE COMPETITIE. Er spelen 5 S.E.C.-juniores-elftallen in de competitieS.E.C. A, S.E.C. B, SE.C. a, S.E.C. b en S.E.C. c. De indeling van de elftallen is S.E.C. A, Amsvorde A, Amersfoortse Boys A, H.V.C. B, K.V.V.A. A, Quick A, Scherpenzeel A en Spakenburg A. S.E.C. B, Amsvorde C, H.V.C. E, Quick C, Spakenburg B en IJselmeervogels B. S.E.C. a, Amsvorde a, C.J.V.V. a, H.V.C. a, Quick a en IJselmeervogels a. S.E.C. b, C.J.V.V. b, H.V.C. c, H.V.C. d, Quick b, K.V.V.A. b en V.V.Z.A. a. S.E.C. c, Amsvorde b, Achteveld b, A.P.W.C. b, Amersfoortse Boys b, Co- bu Boys a, H.V.C. e, Quick c en Quick d. N.C.V.B. Voor de afdeling Soest-Zuid van de N.C.V.B. sprak mevr. Roelof sen-van Diemen de Jel uit Zeist over het on derwerp „De Christenvrouw van nu". Mevrouw Roelofsen is presidente van het gewest Utrecht. Spreekster begon haar lezing met de vraag Welke taak heeft de christenvrouw van nu en wat wordt er van haar verwacht We leven in een wereld, waarin het voor ons erg moeilijk wordt. Overal is verslapping te constateren, helaas ook in onze christelijke gezinnen. De jeugd heeft alle mogelijke lessen en cursussen en daardoor komen de gees telijke dingen op de achtergrond. Wenselijkheid tot leren, ook voor on ze meisjes, is er zeer zeker, al behoe ven niet allen te studeren; wel ont wikkeling naar aanleg. Ook moet men ze niet in de eerste plaats laten stu deren met de mogelijkheid in de toe komst een inkomen te verwerven. De praktijk laat ons zien, dat op po litiek terrein een plaats is voor de vrouw. Laten wij dus als christen vrouwen zorgen, dat onze kinderen de steun hebben van ons allen, zo wel op geestelijk als op politiek terrein. We geven hen hierdoor een taak mee voor het leven.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5