wmm. mm Uitstel SCHOUW a fcl-vcllOVC/i 1 Jumpers en Vesten RUSSCHER - SOEST K Oude Kerk nog dit jaar in gebruik. 175 S0ESTER VERENIGINGEN IN HET WINTERSEIZOEN UW SUCCES IS ONZE RECLAME. AUTORIJSCHOOL D. ENGEL Firma VAN DE WUNGAART SOEST. DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD woensdag 15 oktober a.s. Leesbibliotheek en Sigarenmagazijn „R O C O" Maandag, Dinsdag en Woensdag GESLOTEN. VOOR NAJAAR EN WINTER RuTon-Uondy licht en krachtig vóór heeft! Het gaat goed met de restauratie van. de Oude Kerk en het plan bestaat het herstelde en verfraaide gebouw op 18 december officieel in gebruik te nemen. Het gaat ook goed met de financiering, maar nog niet goed genoeg, want van de 45.000 gulden, die men door giften en acties hoopte te krijgen, staat nog 10.000,open. 35.000,werd reeds ontvangen en op verschillende manie ren is het geld binnengekomen. Er is eeni culturele avond gehouden, er wa ren puzzelritten voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen, de vastenclub ontzegde zich het een en ander om geld uit te sparen voor de restauratie verven, persen, stoppage, repareren van Uw kleding. van de kerk en ook de huisvrouwen werkten mee door bezuiniging op het huishoudgeld. Het comité, dat zich ten doel stelt de laatste 10.000.op korte termijn bijeen te brengen, beschikt over de medewerking van een aantal dames, die een bazar gaan organiseren. Van 29 oktober tot en met 1 novem ber zal men naar Parijs kunnen door Eltheto te bezoeken. „Parijs in Eltheto" zal heel veel bie den van wat men bij een bezoek aan Parijs aantrof. Aan een bar zal men franse landwijnen kunnen drinken en aan de boekenstalletjes zal men lec tuur kunnen kopen om de huisbiblio theek uit te breiden. Er komt een „Rue de Seine" in Eltheto en het ligt in de bedoeling de hongerigen tegemoet te komen met een wafelkraam. In Parijse sfeer zal men op deze bazar de St. Ni- colaasinkopen kunnen doen. Naast de 45.000, die men door spon tane acties en giften bijeenbrengt, is er echter nog meer geld nodig. Er moest 85.000,geleend worden en hiervan is 55.000.binnen. Het geld werd geleend door mensen, die juist redeneerden dat ze niet alleen meewerkten aan een goede zaak door •dit geld tijdelijk aan het restauratie comité af te staan, maar tevens 4 °/o rente ontvingen, terwijl het geld veilig belegd is. Het kerkelijk bureau aan het Kerkpad en de heer W. v. d. Waal, administrerend kerkvoogd, hopen dat er nog veel meer mensen zullen komen, die dit besluit nemen, zodat spoedig de resterende ƒ.30.000.binnen zullen zijn. De oude Kerk is niet alleen een kerk gebouw voor protestanten, maar voor alle Soestenaren is het een monument. Ook voor het rijk, want Monumenten zorg heeft bijzonder veel belangstelling. bestemd was voor bandopname, welke door de N.C.R.V. uitgezonden wordt. Er blijft nog heel wat te doen. De com binatie van oude kronen en moderne lampekapjes voor de verlichting bevalt nog niet, maar hiervoor zal wel een op lossing gevonden worden. De meeste zorg baart dan ook niet het interieur, maar wel het terrein rond de kerk, waarop door de firma Huurman de nieuwe consistorie gepaatst is, die een harmonisch geheel met het kerkge bouw vormt. Er is een flinke vergader ruimte in, een keukentje, toilet en gar derobe en een kelder voor de centrale verwarming. Het terrein rond de kerk moet nog gedeeltelijk geëgaliseerd wor den en de afrastering moet nog in orde gemaakt. Met bomen en een fraaie en tree wil men bereiken dat de kerk zo voordelig mogelijk uitkomt en misschien verdwijnt binnen afzienbare tijd de pas torie nog eens, want die is een lelijke sta in de weg, die het uitzicht op de kerk ontneemt aan hen die uit de rich ting Soestdijk komen. Nog enkele maanden en de eeuwenoude kerk is gereed om opnieuw eeuwen te trotseren. St. Willibrordus heet de jonge afde ling van fabrieksarbeiders in de ruim ste zin, die is aangesloten bij de K.A.B. Er zijn ongeveer 35 leden, die op een aantal vergaderingen wegwijs willen worden in alles wat de vakbond be treft. C.A.O., sociale wetgeving en even tuele huur- of loonsverhogingen, die geen van beiden verwacht kunnen wor- NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Dat is maar gelukkig, want het rijk be taalt een heel groot deel van de restau ratie. Misschien ook wel het in goede staat brengen van de wapenborden, die nog wachten op de beslissing of ze wel of niet in de vernieuwde kerk zullen opgehangen worden. Ook hierin heeft Monumentenzorg een belangrijke stem. Wie de kerk op het ogenblik van bui ten bekijkt zal misschien een beetje teleurgesteld zijn, want het gebouw doet denken aan een oude broek, die versteld is met nieuwe lappen en daar door in uiterlijk niet vooruit ging. Pas als de broek enige tijd gedragen is en het nieuwe geheel bij het oude aan gepast is, zal men het weer een toon bare broek vinden. Als zon, regen, sneeuw, hagel en wind het nieuwe van de kerk zal wegwissen, dan zal het op nieuw de Oude Kerk zijn, maar nu in een veel beter staat dan voorheen en van binnen bijzonder fraai geworden. De preekstoel is reeds aangebracht op de scheiding van wat vroeger de kerk ruimte was en de voormalige consistorie. Dit is nu één, al zal het deel dat erbij getrokken is niet van zitplaatsen voor zien worden. Daar komt de avondmaals tafel en is ruimte voor doop- en trouw plechtigheden. Het dak ging er een jaar geleden vol komen af en in de plaats hiervan kwa men tongewelven. De vloer is er geheel uit geweest en de stenen zijn opnieuw gelegd. En zó, dat de nog aanwezigen grafstenen niet meer onder de zitplaat sen komen, De balustrade voor het or gel heeft een ander aanzien gekregen en is verkort. Het orgelfront hoopt men over enkele weken te kunnen aan brengen, maar het zal nog wel even du ren voor het orgel gerestaureerd is. In tussen heeft er al een klein orgel ge speeld en door het gezelschap van Maar ten Kooy is een uitvoering gegeven, die den. De eerste jaarvergadering zal ge houden worden, maar zeer sober, want het bestuur acht de vereniging nog te jong om aan een feestelijke avond te denken. De A.N.B. is de bond van bouwvakar beiders, aangesloten bij het N.V.V. Het 35-jarig bestaan werd 3 jaar ge leden gevierd met een receptie en een feestavond en op 18 oktober wordt het 50-jarig bestaan gevierd. Dit lijkt heel vreemd, maar is toch mogelijk. Voor het 35-jarig bestaan werd de datum aangehouden waarop door fusie van de vereniging van timmerlieden en met selaars de A.N.B. in de huidige vorm ontstond. Bij het 50-jarig bestaan óp 18 oktober wordt gedacht aan het ont staan van de moderne vakbeweging in Soest door het oprichten van de ver eniging van timmerlieden. Dit gouden jubileum zal zeer bescheiden gevierd worden. De afdeling zal deze winter een twee tal vergaderingen houden, waarop een, hoofdbestuurslid zal komen spreken over de problemen die de vakvereniging aangaan. De jaarvergadering wordt ge houden en het cabaret van Adri van Oorschot zal voor een gezellige avond zorgen. Het Speeltuinverbond, federatie van speeltuinverenigingen in Soest en Soes- terberg, bestaat nog, want niemand had het recht of bracht de moed op te zeggen dat het afgelopen is, maar het stelt maar heel weinig voor. Het ver bond is op verzoek van de gemeente tot stand gekomen. Het zou woordvoer der zijn voor de verenigingen 't Hart, West, Kerkebuurt en Oranje (Soester- berg), maar heeft al heel lang niets meer gezegd. Minstens 50 °/o van het bestuur be schouwen zich niet meer als bestuurs lid en de andere 50 °/o schijnt er niet ernstig over te piekeren hoe het er bijstaat. Het verbond kwam tot stand op 24 oktober 1955, dus de geringe aktiviteit kan niet het gevolg zijn ouderdomsver- schijnselen. De Bridgeclub „Ontspanning na inspan ning" is piepjong, want zij werd opge richt op 21 maart van dit jaar, nadat enkele Soester en Amersfoortse leden van de Soester bridgeclub zich afscheid den. Het ligt in de bedoeling met 2 viertallen deêl te nemen aan de com petitie, die in oktober begint. Iedere week is er in De Bosvijver clubavond voor de 26 leden. Er wordt propaganda gemaakt om nog meer leden aan te trekken en als er voldoende animo is, dan zal er een bridgedrive georgani seerd worden, waaraan ook niet-leden kunnen deelnemen. Verder wil men wedstrijden tegen an dere verenigingen spelen. steeds goed advies! Laren - Veldweg I - te). 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 Nederhorst den Berg, Torenlaan 13. De Ned. Chr. Bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid in Soest heeft meer dan 100 leden en een van de oudste is wel penningmeester A. Horns- veld, die al 40 jaar in de ongeveer 45 jaar oude afdeling meeloopt. Er zijn bestuursvergaderingen, een viertal le denvergaderingen en de jaarvergade ring. Direct verbonden aan de afdeling is het werk aan het Sociaal Fonds Bouw nijverheid, dat uitbetaling van vakan tiebons en werkloosheidsuitkering ver zorgt. Zilver Tetra heeft vorige week de huis keuring gehouden en op de derde maan dag in oktober zal de uitslag bekend gemaakt worden en zalvmen weten wie dit jaar de mooiste bak met vissen in zijn kamer had staan. Iedere derde maandag van de maand wordt in De Gouden Ploeg een vergadering gehou den voor de 53 leden en al komen ze niet allemaal, over het algemeen is de opkomst bevredigend. Meestal komt een deskundige spreken over de liefhebberij van de leden. Deze winter zal er een propaganda-filmavond gegeven worden. Als datum is 17 no vember vastgesteld. Onder meer wor den de films „Leven en dood op de Noordpool", „Dierengevechten in Mid- den-Azië", „Een tropisch aquarium" en „Het Baikalmeer" gedraaid. Vogelvreugde bestaat op 13 februari twee jaar als afdeling van de Nieuwe Bond van Vogelliefhebbers en de vere niging heeft ruim 60 leden. Zij stelt zich ten doel de liefhebberij voor vogels en het vogelkweken te bevorderen en zal op 21, 22 en 23 november de tweede tentoonstelling houden, waaraan ver bonden een keuring van kanaries, tro- Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEG 63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise pische vogels en wildzang. Keurmeesters zijn de heren Leonard uit Hasselo, Hiemstra uit Rotterdam en Lubke uit Amsterdam. Er is iedere maand een bijeenkomst, waar meestal een spre ker een inleiding over de liefhebberij van de leden houdt. Op 2 november worden de prijzen van de keuring uit gereikt en in februari wordt de jaar vergadering gehouden. De vereniging is zeer jong maar zeer aktief en de clubgeest is uitstekend. Zonnegloren is de naam van het sana torium, maar ook van de vereniging, die ongeveer 35 jaar geleden werd op gericht met het doel sanatoria te ex ploiteren. Het is bij de bouw van 1 sanatorium gebleven en de aktiviteit van de vereniging, die in Utrecht werd opgericht, concentreert zich momenteel bijna volledig in Soest, waar de pro- paganda-afdeling probeert zoveel moge lijk leden te werven. Niet alleen voor de vereniging maar ook voor het bouw fonds, dat de middelen verstrekt voor de bouw van de kerk-recreatiezaal waarmee men thans bezig is. Er wor den propaganda-avonden belegd, waar op met kleurendia's en films de aan dacht gevestigd wordt op de t.b.c.- bestrijding en het werk van Zonne gloren. In oktober vindt de première plaats van de nieuwe film „Zonneglo ren, met vlag en wimpel over de streep". Diverse acties brengen en brachten geld op. Door de „zeepstunt" werden al meer dan 1500 stukken zeep ver kocht en de kaarsenactie brengt eveiv eens heel wat in. Aan deze verkoop van kerstkaarsen is een verrassing voor de kopers verbonden. Er worden tentoon stellingen gehouden van artikelen, die vervaardigd werden door patiënten van Zonnegloren en deze worden verkocht, evenals de vele snuisterijen met de naam Zonnegloren en het embleem van de vereniginig. De Instuif is vorig jaar door katholieke jongeren opgericht en iedere katho liek, die nog geen 30 jaar is, kan lid zijn, mits hij zich daar met lidmaat schapskaart plus pasfoto van de Soes ter Instuif kan legitimeren. Er is om de twee weken een dansavond met een band, terwijl de andere weken de gra- mofoon voor muziek zorgt. Het doel is de jeugd, die dansen wil, deze kans te bieden in een prettige omgeving. Het ligt in de bedoeling naast deze avon den in het winterseizoen films te draai en en een spreker uit te nodigen. De Nieuwe Viersprong heette eerst ge woon De Viersprong, maar toen er een aantal Amerfoortse biljarters bijkwa men werd de naam vernieuwd. Er wordt met twee teams in de komen de competitie gespeeld. Een team voor de tweede en een team voor de derde klasse. Enkele spelers hebben deelge nomen aan de voorwedstrijden voor het individuele kampioenschap en één lid heeft de finale van de derde klas bereikt. Om tot goede resultaten te komen wordt door de leden iedere dinsdagavond geoefend. OPSTELLING VAN S.E.C. S.E.C. zal zondag in een iets gewijzigde opstelling tegen Celeritudo spelen Doel, Adams achter, Ten Hove, Rutten- berg midden, De Rooy, Van 't Kloos ter, Huijinkvoor, M. Maassen, Nijholt, De Bruin, Van Breukelen en Van Kooij. «J Copyright P. B 9. „Peggottyriep David verschrikt toen zij de deur angstvallig gesloten had. „Peggotty, waar is moeder Peggotty keek bedrukt naar buiten, verschikte wat aan haar jas en slikte alsof er haar iets in haar keel hin derde. „David", zei ze daarna met een moei lijke stem, „David, lieve jongen, het is een beetje raar allemaal gegaan, zie je. Je moeder is in de tijd dat wij met vakantie waren, getrouwd. Met eh meneer Murdstone zie je". Een golf van ontzetting brak over Da vid. „En mag ik haar niet zien riep hij uit. „Mag ik niet naar haar toe Peggotty Waar is ze nu In de ka mer Hij was zo overstuur en zo bang, dat Peggotty even niet wist wat ze moest zeggen. „Maar natuurlijk mag je haar zien", zei ze kalmerend, „alleen, alles is wat anders geworden in huis. Daaraan moet je moeten wij maar wennen". David keek naar de deur. „We gaan direct naar haar toe",, zei Peggotty vastberaden. Maar in de kamer heerste een nieuwe sfeer. Davids moeder en de heer Murd stone zaten hem kennelijk op te wach ten. Zijn moeder omhelsde en kuste hem en David borg zijn hoofd in haar schoot, doch de aanwezigheid van de man benauwde hem. Terwijl mevrouw Murdstone hem lief koosde hoorde David Murdstone zeg gen „Lieve, bedenk alsjeblieft wat ik je gezegd heb hè Wees niet te zwak. Beheers je toch Hij merkte hoe zijn moeder met haar houding geen raad wist en hij besloot dat het beter was weg te gaan. Zwij gend verdween hij uit de kamer en maakte een verkenningstocht door en om het huis. Maar bij het hondenhok, dat vroeger leeg was, lag nu een zwar te, grote bastaardhond, die woedend opsprong toen David naderde en geen prijs scheen te stellen op vriendschap. Hij rukte aan zijn ketting en leek een waardige metgezel voor een man als Murdstone. De besturen van de waterschappen „SOESTER VEEN" en „DE LANGEINDSCHE MATEN" maken bekend, dat de tegen 8 oktober aangekondigde schouw is uitgesteld en zal worden gehouden op Het bestuur van genoemde waterschappen. OUDE UTRECHTSEWEG 2A vindt U bij ons een enorme collectie in leuke moderne dessins. Ook aan de grote maten hebben wij gedacht. Wij hebben de nieuwe herfstcollectie ont vangen en adviseren .U niet te lang te wachten, want wij willen U gaarne een volledig sortiment tonen. TEXTIEL-EN MODE MAOAZ'JN KON I NO! NNE LAAN 2 5 SOEST Pri]» geheel pleet alt hendtteel- itohulg f129 Extra voor gebruik alt tledettofiuiger plastic ilang114,- plastic verlengbult f 2 Werki ah 3 volwaardige stofzuigers! Sierlijk en handig, zeer licht in gewicht», voorzien van prachtige plastic hulpstukken. Motor van bijzondere sterkte, waardoor ongekend zuigvermogen. Front- en dieptezuigingl Neemt pluizen en 'hondeharen opl Het schoonmaken van stoelen trap lopers en zelfs uw auto is met de RUTON HANDY kinderwerk. SOESTERBEKGSESTRAAT 57 TELEF. 3787 Pas-Tunette heeft een uniek Nederlands maatsysteem, waardoor iedere Nederlandse vrouw deze figuur-verbeterende I foundations kan dragen. Kies uit de nieuwe Frans- Amerikaanse Pas-Tunette collectie. Onze vakkundige corsetière zal u gaarne adviseren. Beha met rondgeslikte cups en korte maagband sanfor poplin ƒ4.50 id. met voorgevormde cups ƒ5-75 Corset met zijsluiting en veterprettig kort model uni -satin 1S.75 met brede elastieken binnenband ƒ24.50 fraaie brocné ƒ16-'5 A. HILHORST - v.h, C. POST VAN WEEDESTRAAT 5A-B TELEFOON 2504

Soester Courant | 1958 | | pagina 6