SOEST. IN DE HOEK. VRIJDAG 17 OKTOBER 1958. 36e JAARGANG No. 77. SOESTER (LOURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAL VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. In het komende weekeinde wordt de artsendienst waargenomen door dr H. J. Stroband, Henr. Blaeckweg 12, tel. 2434 en dr J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. Geopend is apotheek „Soest", Soester- bergsestraat. VERGADERING S.S.F. De Soester Sportfederatie heeft woens dagavond vergaderd in restaurant „Eemland" en daar enige besluiten ge nomen, die van belang zijn voor het Soester sportleven. De vergadering werd geopend door de heer W. Schunselaar, waarna de heer J. Elderman de notulen las van de vorige vergadering, die gemaakt waren door de heer J. Uiterwijk. De heer G. Reimerink had zich aanvan kelijk beschikbaar gesteld als voorzitter van de S.F.F., maar moest zich wegens tijdgebrek terugtrekken. Op de nieuwe kandidaat, de heer W. J. Groenendijk, werden 12 van de 13 stemmen uitge bracht en hij nam op de voorzitters- stoel plaats. De heer L. Houkes werd tot bestuurslid benoemd en hij kreeg eveneens 12 stemmen. De heer Groenendijk dankte de leden voor het vertrouwen en het oude be stuur voor het vele werk, dat verricht was om de sportfederatie tot een be langrijk lichaam te maken. De nieuwe voorzitter hoopte op samenwerking en medewerking, zodat het nieuwe bestuur kan voortgaan op de weg, die door het vorige bestuur met succes ingeslagen is. Bij het ter sprake komen van eventuele sportuitwisseling deelde de heer Van Haarlem van „Shot" mee, dat zijn ver eniging graag hieraan meemerkt, maar als er weer een groep sportbeoefenaars naar het buitenland gaat, dan moet meer aandacht besteed worden aan de discipline en uit de kleding moet de eenheid blijken. De heer Scholtmeijer van S.P.S.V. zou het bijzonder jammer vinden als er geen sportuitwisseling meer zou plaats hebben. Er zijn door het bezoek van Belgen en Duitsers prettige banden ge legd en ook het bezoek van Soester sportbeoefenaars aan Duitsland heeft vriendschap gebracht. Het is de moeite waard nog eens buitenlandse sports- lieden uit te nodigen voor een bezoek aan onze gemeente, ondanks de minder gunstige akkomodatie en de kans op slecht weer. Dat een tegenbezoek slechts door een deel van de Soester sportbeoefenaars gebracht wordt kan men moeilijk een bezwaar noemen, want bij elk sport- contact komt men met de besten voor de dag om het er zo goed mogelijk af te brengen. Als alle leden van de Soester sportverenigingen naar Duitsland of naar België zouden gaan dan waren er treinen nodig. De heer Kerkhof van „Olympia" stelt voor eventueel een sportuitwisseling te houden met een gemeente in ons land, want bezoeken aan het buitenland kos ten heel veel geld. Gebeurt het in Ne derland dan kunnen er ook veel meer vertegenwoordigers van de Soester sportverenigingen gaan. De heer Kolthof van S.V.V. is ook niet erg te spreken over de hoge kosten. Sportuitwisseling is aan te bevelen, maar het moet financieel kunnen. De voorzitter deelde mee, dat het be stuur zich met de gegevens uit de ver enigingen over een eventuele sportuit wisseling nader zal beraden. Het benoemen van dokter Kuiper tot medisch adviseur werd aangehouden, omdat uit het bedanken van dokter Schutte als bestuurslid niet gebleken was, dat hij zich als medich adviseur terugtrok. Er zal eerst overleg gepleegd worden met dokter Schutte. „Tempo" vroeg of tijdig meegedeeld kan worden wat er gebeurt op het ter rein van de sportuitwisseling. De wiel renners hebben een uitnodiging naar Turnhout te komen, maar als er door de S.S.F. een afvaardiging naar het buitenland gezonden wordt, dan gaan de renners liever in S.S.F.-verband. De voorzitter van „Tempo" verzocht het bestuur van de S.S.F. haar bemid deling te willen verlenen om de trai- ningsritten te doen slagen. Het gebeurt nog wel eens, dat verenigingen puzzel- tochten organiseren, waarbij de deel nemers terecht komen tussen de ren ners die trainen op het parkoers Foe- kenlaan, Esdoornlaan, Heideweg. Het bestuur van de S.S.F. zal de ver enigingen verzoeken rekening te hou den met de trainingsritten van Tempo. De heer Van Haarlem verzocht het be stuur aandacht te blijven besteden aan de sporthal, die Soest zo dringend no dig heeft. Hilversum heeft op de Expo een hal gekocht. Dat kon Soest mis schien niet, maar het is toch wel ge wenst, dat binnen afzienbare tijd de sportakkomodatie van Soest verbeterd wordt door de bouw van een sporthal. De voorzitter gaf de verzekering, dat deze hal er binnen drie jaar kan zijn, mits de verenigingen zelf 15 a 18.000 gulden bijeen brengen. De rest komt dan vanzelf. Het bestuur van de S.S.F. had het plan een St. Nicolaasfeest voor de jeugdige leden van de vereniging te organiseren, maar dit zal waarschijnlijk niet door gaan, tenzij de verenigingen prijs stel len op de komst van de goedheilig man als S.S.F.-Sint. De aanwezigen waren echter groten deels van mening, dat er met de S.S.F.- Sinterklaas weer een nieuwe kinder vriend bij zou komen, terwijl het S.S.F.- bestuur juist gemeend had, dat enkele verenigings-sinterklazen zouden kun nen verdwijnen. Het wachten is nu op de verenigingen, die blijk geven wel gesteld te zijn op de nieuwe St. Nico- laas. De heren Butzelaar en Houkes dankten voor het vertrouwen, dat de leden in hen gesteld hadden door de benoeming tot bestuurslid en de voorzitter dankte aan het eind van de vergadering de leden voor de belangstelling, die zij ge toond hadden voor deze eerste S.S.F.- vergadering in het winterseizoen. BRANDMELDING VOOR ANNE-MARIE. Voor de derde maal in anderhalf jaar ging de sirene om brand te melden bij de villa Anne-Marie aan de Soester- bergsestraat. Ditmaal was het echter vals alarm want er was geen brand. De jongens B., 12 en 14 jaar en de 14- jarige v. B. waren in de villa geweest en hadden wat hout bij elkaar geschar reld. Daarvan stookten ze een vuur tje en dit deden zij netjes in de open haard. Voorbijgangers zagen rook en zij meldden dat er brand was. Toen de brandweer arriveerde bleek er niets aan de hand te zijn. De jongens waren niet meer in het huis, maar zij werden in de omgeving gepakt. Op 14 mei 1957 werd er een brand ge meld, die voor 36000 gulden schade aanrichtte en op 27 april van dit jaar was er een brandje dat tijdig geblust werd. De aangehouden jongens hadden gereed schap bij zich, dus ze waren blijkbaar meer van plan dan het aansteken van de haard. DUBBEL ONGEVAL. Mejuffrouw R. de V., verpleegster in het sanatorium Zonnegloren, stapte dinsdagavond uit de bus, die stopte bij de halte Zonnegloren. Zij liep achter de bus om de Soesterbergsestraat op en werd gegrepen door de personenauto van de heer D. J. B. uit Soest. Zij werd tegen het wegdek geworpen en de chauffeur stopte en stapte uit om het slachtoffer behulpzaam te zijn. Op dit moment kwam de heer C. H. v. d. H. per scooter uit Soesterberg en hij reed op de stilstaande auto. Hij brak zijn neusbeen. Mejuffrouw de V. had een gecompliceerde rechter onderbeenbreuk. Beide slachtoffers zijn naar het zieken huis De Lichtenberg vervoerd. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING Bij de secretaris van de Nederl. Ver. tot bescherming van Dieren is door een jongen een vogel gebracht, die hij in de omgeving van de Beukenlaan gevonden had. Het was een bosduif, die op ergerlijke wijze toegetakeld was. Hij was levend geplukt, de grote vlerken waren gro tendeels uitgetrokken, evenals de dekveren, zodanig dat de vogel veel weg had van een geplukte kip. De staart was uitgerukt en een poot was uitgedraaid. Ook de hals van het dier had men omgedraaid, maar het leefde nog toen de jongen het afgaf. De vogel kon niet in leven gehouden worden. De dierenbescherming heeft deze zaak in onderzoek en zij zou het zeer op prijs stellen als eventuele ge tuigen van deze mishandeling zich zou den melden, zodat proces-verbaal opge maakt kan worden tegen de dader. BÏOSCOOPPROGRAMMA. Van heden tot en met vrijdag - uitge zonderd zondagmiddag draait in het City-theater de gezellige film „Ball im Savoy" met Eva Scholz, Rudolf Prack en Rudolf Platte. Caterina Valente zingt en danst in deze film, die ver haalt van twee jonge mensen, op de huwelijksreis en kort daarna. Zij heet Madeleine en hij heet Paul en als ze weer thuis zijn ligt er voor Paul een telegram van een gewezen vriendin met de uitnodiging een bal in hotel Savoy bij te wonen. Zoiets kun je moeilijk aan je vrouw zeggen, vooral niet als je pas getrouwd bent, dus Paul heeft de hulp van zijn vriend Mustafa nodig, die dit varkentje wel even wassen zal. Hij doet het na tuurlijk zo, dat de zaak helemaal scheef loopt, maar dat maakt de film slechts gezelliger. Heel veel verwarringen en heel veel misverstanden, maar ook veel muzikale attracties verzorgd door het orkest van Kurt Edelhagen en Caterine Valente. Zondagmiddag een film van ruige man nen in een ruig verhaal. „Carson City" met Randolf S-cott en Lucille Norman. Een lawine van gedurfde avonturen, spanning en romantiek. Mannen met mokerharde vuisten leg gen een spoorlijn aan en anderen ko men gemakkelijker aan de kost, want zij beroven postkoetsen. Er zijn heel wat mensen tegen het aan leggen van de spoorlijn en niet het minst de achtenswaardige Davis, die in wer kelijkheid een mooie bijverdienste heeft aan de overvallen op postkoetsen. Er wordt een man vermoord en daar mee komen de poppen pas goed aan het dansen. Dat wordt nog erger als de spoorlijn, ondanks sabotage, tenslotte toch klaar komt. Aan het slot van de film wordt in e^r hevig vuurgevecht de deugd beloond. Van maandag tot en met woensdag „Die Sünderin vom Fernerhof" met Heide- marie Hatheyer en Attila Hörbiger. De geschiedenis van een testament dat verdwijnt en daarmee enkele levens een andere wending geeft. In de donderdagcyclus „Chantage" met Raymond Pellegrin. AVONDRIT M.A.C.S. De Motor- en Automobielclub „Soest" hield een avondrit met start en finish bij hotel „Bos en Duin". Het parkoers van 45 km was uitgezet door de heer J. Floor. Uitslagen Auto's klasse A 1. E. Smit, Vauxhall, 6 strafpunten. 2. M. v. d. Broek, Volkswagen (13). 3. G. de Bruin, Volkswagen (31). Auto's B 1. Mevr. Oskam, Taunus (77). 2. A. H. de Greef, Hoevelaken, Ford (107). Motoren 1. A. Bebingh, Woudenberg, Horex (139). 2. J. Burgerhard, Barne- veld, D.K.W. (164). 3. D. Wassenaar, A.J.S (169). De heer H. Willemars reikte de prijzen uit, waarvan er één beschikbaar ge steld was door de kelners van hotel „Bos en Duin" en hij deelde mee, dat de volgende rit op 4 november gehou den zal worden. SHOT IN DE COMPETITIE. De R.K. tafeltennisvereniging „Shot" start over enkele weken in de compe titie van de Nederlandse Tafeltennis- bond, afdeling het Gooi. Er nemen 5 senioresteams en 3 junio- rcsteams deel. Het eerste team speelt in de eerste klasse, het tweede in de tweede klasse, het derde en vierde in de derde klasse en het vijfde team in de vierde klasse. De teams zijn als volgt samengesteld 1. Th. Daselaar, B. van Haarlem, K. Wiss, 2. Th. Rademaker, van Doorn, H. Overgoor. 3. Ria Rademaker, W. Schut, H Voet. 4. B. Hoyng, L. Weeg- berg, P. van Elteren. 5. L. Rademaker, E. van Doorn, T. Stalenhoef. Juniores 1. W. van Scheppingen en R. van Scheppingen. 2. W. Koster en W. Engberink. 3. G. v. d. Schoot en H. Schrijvers. De indeling van de senioresteams is als volgt Ahoy 1, Buna 2, Hoogerheide 1, Onder Ons 1, Quick 2, Shot 1, U.B.T.V. 3. U.B.T.V. 4, Victoria 1. Buna 4, Chefana 1, Hoogerheide 2, On der Ons 2, Quick 4, Quick 6, Shot 2, U.B.T.V. 5, Victoria 3. Ahoy 3, Buna 5, Chefana 2, Huizen 2, Onder Ons 4, O.S.O. 2, Quick 7, Shot 4, Victoria 7, Victoria 8, Vitus 3. Ahoy 5, B.T.T.C. 3, Hoogerheide 4, Hui zen 1, Onder Ons 5, O.S.O. 1, Quick 8, Shot 3, U.B.T.V. 8, Victoria 5, Vif 1. Buna 10, Hoogerheide 6, Maccabi 3, Ra- pid 3, Rapid 4, Shot 5, U.B.T.V. 10: Victoria 13, Vitus 4. ORANJE-COMITÉ, Het Oranje-Comité, dat de feestviering op de verjaardag van de koningin ver zorgt, is gereorganiseerd. Eerst hadden er verschillende afge- gevaardigden van comité's en vereni gingen zitting, nu vormen de leden meer een afspiegeling van de bevolking. In de vakature van de heer H. van Harten wil men een tweede vrouwelijk lid benoemen. Voorzitter is de heer J. J. J. M. Festen, gemeentesecretaris, secretaris Th. M. Peet, penningmeester C. H. A. G. Gou- driaan. Leden mevr. J. M. van Gin- kel-Mohrmann, J. D. Bouwens, P. J. v. d. Breemer, J. W. ten Broeke, M. A. Hermsen, J. Th. van Noesel. W. C. Priem, Th. Scheurwater en M. H. A. van Veeren. Er zijn nog geen vaste plannen voor de viering van 30 april 1959. Toch zal het een bijzondere dag moeten worden, want de koningin wordt dan 50 jaar. Het défilé zal dan ook een landelijk ka rakter dragen. Voor de viering van koninginnedag ont vangt het comité een kleine subsidie van de gemeente. Het vorig jaar is er een collecte gehou den om de kas wat spekken, maar het werd geen succes. Toch zou het helemaal niet overdre ven zijn als uit ieder Soester gezin een gulden zou komen voor de viering van de vijftigste verjaardag van H.M. de Koningin. Dat zou dan 4000,op brengen. Het comité hoopt, dat het mogelijk zal zijn dit geld bijeen te krijgen en re kent op de steun van ieder Soester gezin. GEMEENTELIJK FOTO-ARCHIEF VOLLEDIG. Een jaar geleden is men op het gemeen tehuis begonnen met de aanleg van een foto-archief met het doel in beel den vast te leggen wat verloren ging uit de goede oude tijd, terwijl tevens wat in deze tijd verloren gaat door wij zigingen in de bebouwing gefotogra feerd werd. Er werd aan Soester ingezetenen ver zocht oude prentbriefkaarten en foto's te willen afstaan of in bruikleen te ge ven, zodat er een afdruk van gemaakt kon worden. Er werd met gulle hand gegeven en nu zijn er meer dan 1000 foto's. Voor het ordenen en opplakken van dit materiaal is de gemeente verdeeld in blokken en wie de verzameling bekijkt maakt als het ware een wandeling door Soest omdat de foto's per wijk gerang schikt zijn. Er zijn foto's van het leven in en om het gemeentehuis. Diverse gemeenteraden en colleges, situatie-foto's, foto's van ambtenaren en van inwoners, die om hun verdienste de erepenning van de gemeente Soest kregen. Er zijn foto's van oude klederdrachten, oude huizen en windmolens, foto's van de viering van het 900-jarig bestaan, van Soester gebeurtenissen, die betrek king hebben op het wel en wee van het Paleis Sostdijk. De oorlogsjaren 40-45, het contact met het buitenland, viering van bevrijdings dagen leverden foto's en graag wil men ze nog hebben van de evacuatie. In eigendom of om er een reproductie van te maken. Van verschillende foto's zijn dia's, die op bijeenkomsten van verenigingen of andere samenkomsten geprojecteerd kunnen worden. De heer E. Heupers is dan bereid, als kenner van Oud-Soest, hierbij een toelichting te geven. Ook voor scholen is dit bijzonder aantrekke lijk. Van iedere foto is een beschrijving aanwezig, verzorgd door de heer Heu pers. Daarin zijn de historische gege vens vermeld, die bekend zijn over het deel Oud-Soest dat de foto voorstelt. KLAVERJASSEN. De klaverjasclub 't Hart houdt heden avond een open klaverjastournooi in Café Butzelaar. DE ZWALUW VERGADERDE. Onder leiding van de heer J. v. d. Brakel vergaderde „De Zwaluw" in De Gouden Ploeg. Hij sprak zijn vol doening uit over het afgelopen jaar, waarin ondermeer W. Grift bij de Zolang ik in Soest woon heb ik in gemeenteraadszittingen vragen horen stellen over het betegelen van trot toirs. Altijd netjes, maar vaak met een ongeduldige ondertoon. Bij de „rondvraag" zijn vaak dezelfde namen van lanen en straten te beluis teren en ofschoon Gemeentewerken niet stil zat, geloof ik, dat de verzoekers uiteindelijk de overtuiging hebben ge kregen, dat er veel waarheid schuilt in het jeugdrijmpje„Kinderen die vragen worden overgeslagen", Vaak leek het er op, dat de verzoekers uitgingen van de gedachte net zolang, blijven vragen tot ze je vervelend gaan vinden en ze je voor je beurt helpen om van het gezeur af te zijn. Intussen hebben in de achter ons liggende jaren reeds veel lanen en stra ten hun tegeltrottoir gekregen en ik neem aan, dat het gemeentebestuur daarbij de urgentie in het oog hield. Omdat het nu eenmaal ondoenlijk is het een ieder naar de zin te maken, gaf die volgorde wel eens aanleiding tot gemopper en dezer dagen nog hoor de ik beweren, dat „die laan" natuur lijk het eerst een goed betegeld trot toir kreeg, omdat meneer X daar woont. Het gemeentebestuur moge er troost in vinden, dat dergelijke praatjes in de beste gemeenten voorkomen, al moet ik er helaas bijzeggen dat onze ge meente, wellicht onbewust, wat de trottoirs betreft hier en daar wel aan leiding tot achterklap heeft gegeven. Nemen we b.v. de Koninginnelaan en vooral het gedeelte dat Winkelcentrum is van het Hart. Ik kan het heus niet vreemd vinden, dat daar mopperende neringdoenden zitten en dat zij van me ning zijn, dat een behoorlijke voorzie ning van hun trottoirs, die hier en daar nog uit vastgelopen grond bestaat, rneer urgent was dan „ergens" anders in ons dorp. Er worden in de Koninginnelaan, voor al als het heeft geregend, onvriende lijke dingen gezegd en als je dan nog zo onvoorzichtig bent de straatverlich ting aan te roeren, maakt dan maar dat je uit de buurt komt. H. OEKMAN. jonge duivenvlucht van Orleans een gouden horloge won. De tentoonstelling wordt op 27 en 28 december gehouden, de jaarlijkse feest avond op 3 januari. De tentoonstellingscommissie wordt ge vormd door de heren J. v. *d. Belt, H. Woudstra, V. Reijerse, W. Grift, C. van Klingeren, Jac Wïjnands en J. Ottens. De kaartavonden voor de leden begin nen op 27 oktober, de hokkeuringen op 26 oktober. De drie generale kampi oenen en het oudste lid G. Visser zul len deze keuringen verrichten. VLEESVERKOOP. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. FIETS-ONGELUK. B. v. d. D. alhier fietste op de Van Weedestraat. Voor hem reed F. v. d. H., eveneens op de fiets. Van de D. wilde passeren maar hij reed tegen het ach terwiel van v. d. H. en viel. Hij brak zijn rechter pols en werd behandeld door dokter Kuipers. NET OP TIJD. Mevr. v. d. L. te Bussum had in de avond een telefoongesprek met haar moeder, mevr. D., aan de Birkstraat. D-ze zei dat ze vroeg naar bed wilde omdat ze zich helemaal niet goed voel de. De dochter belde hierna de poli tie om te vragen of er even iemand kon gaan kijken. Dit gebeurde en dat was maar goed ook, want mevr. D. voelde zich niet in orde door kolendamp. De schoorsteen was gedeeltelijk verstopt, zodat de kachel niet goed trok en ko lendamp in de kamer stroomde. De po litie heeft de zaak verholpen. GEVAARLIJK SPEL. Een meneer uit de Molenstraat deelde de politie mee, dat hij wist waarom de knipperlichten- en bel installatie bij de onbewaakte overweg op de Molenstraat zo vaak weigert. Jongens schijnen 's avonds de rails op te gaan om het contact te verbreken en door dit hoogst gevaarlijke spelletje lopen voorbijgan gers de kans onder de trein te komen. De politie zal een oogje in het zeil hou den.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1