arnig 5 ZWITSAL BALSEM a 95 ct ZWITSAPLAST strips SOEST. SOESTERBERG. VIJFTIGJARIG BESTAAN ALGEMENE NEDERLANDSE BEDRIJFSBOND. De Algemene Nederlandse Bedrijfsbond afdeling Soest bestond zaterdag 50 jaar en dit jubileum is gevierd met een re ceptie en een feestavond in restaurant Eemland. Het bestuur, bestaande uit de heren J. v. d. Brakel (voorzitter), P. Grift (penningmeester), H. Woudstra (secre taris), H. Muis, A. Bast en J, Hoefman, ontving de afgevaardigden onder wie wethouder K. de Haan, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigde. De wethouder sprak zijn vreugde uit over het jubileum van de afdeling, die ontstond in een tijd toen alles heel anders was dan nu en in verschillende opzichten niet beter. In 1908 werden er akties gevoerd om een. cent meer per uur. Er werden sta kingen uitgeroepen en plotseling weer ingetrokken en de arbeidsvoorwaarden maakten het leven niet gemakkelijk. De arbeiders hadden het in die tijd weinig beter dan de negers in een deel van Amerika nu. Het wapen van de uitsluiting was een gevaarlijk wapen, maar dit wapen is gelukkig ongevaar lijk geworden en vertegenwoordigers van de vakbonden zijn doorgedrongen tot in de hoogste instanties. Zij spre ken daar een woordje mee en allen, die deze ontwikkelingsgang beleefden, kun nen met voldoening op de afgelopen tijd terug zien. Ook het gemeentebe stuur heeft grote belangstelling voor het werk van een afdeling, die het ge presteerd heeft een halve eeuw te be staan. Wethouder De Haan hoopte, dat de A.N.B. op dezelfde voet zal voort gaan. De heer A. J. A. Hermsen wenste ge luk namens de P.v.d.A., afdeling Soest, en bondssecretaris Kaper noemde het een bijzonderheid, dat de afdeling het 50-jarig bestaan kan vieren. De Soes- ter afdeling maakte mee wat vele afde lingen meemaakten om de successen te behalen, die het lot van de arbeider verbeterden. De heer Kaper bood de afdeling een geldsbedrag in enveloppe aan. Mevr. Bast gaf bloemen en namens de A.N.M.B. wensten de heren H. Reulen en H. van Egdom geluk. Er waren af gevaardigden uit Hilversum en Zeist, uit Maartensdijk en Amersfoort, ter wijl de heren Groen, Van Egdom en (tijdelijk) in handige stripcover (winkelprijs 30 ct) bij een grote doos Van Essen de gelukwensen van de afdeling Baarn overbrachten. Voor de A.B.V.A. Soest waren de heren Van Diermen, Saarloos en Lagemaat aan wezig. Aan het slot van de receptie dankte voorzitter v. d. Brakel de aanwezigen voor hun belangstelling. Zaterdagavond was er een feestavond, die verzorgd werd door het gezelschap van Adri van Oorschot. De heren P. Grift, W. van 't Klooster, C. v. d. Broek en J. Meerding kregen als 25-jarige leden van bondssecretaris Kaper een zilveren speldje en van de afdeling een armbandhorloge. De heer J. Rijkse, die 50 jaar lid is. ontving op zijn ziekbed een geschenk van de af deling. Hem werd het gouden speld je van de bond overhandigd. B.D.C. VERLIEST EERSTE WEDSTRIJD. Als het waar is, dat een corner een halve goal is, dan had B.D.C. een ruime overwinning moeten behalen op Hil- versumse Boys. In werkelijkheid bleek echter, dat dit niet waar is en B.D.C. moest beide punten in Hilversum laten. Het was een wedstrijd, die bijna voort durend op de Hilversumse helft ge speeld werd, maar de Boys verdedigden met bijna het gehele elftal en altijd was er wel een been, dat de bal tegen hield, terwijl de keeper zeer goed was. De eerste helft was het een zeer een zijdige wedstrijd. B.D.C. viel maar aan en de Boys probeerden op alle manie ren - soms wat te fors - doelpunten te voorkomen. Daarin slaagden ze, want de rust ging met blanke stand in. Na de rust hetzelfde beeld. Na 5 mi nuten echter een hoog schot op het doel van B.D.C., een misverstand in de achterhoede en de stand was 10 voor Hilversumse Boys. Die begonnen nu nog fanatieker te verdedigen en alle mid delen waren goed genoeg. Er werd ge talmd bij het uittrappen en ontelbare ballen werden uit en corner getrapt. Op deze manier werd zoveel mogelijk tijd gewonnen. Na 25 minuten spelen ondernam Hil versumse Boys een van haar zeldzame aanvallen op het doel van B.D.C. Het liep op niets uit. De keeper had de bal al in zijn be zit toen de scheidrechter floot en op 5 meter van het doel een schei dsrech- tersbal gaf. Spelers en toeschouwers vonden het een raadsel en tot over maat van ramp hadden de B.D.C.-ers zich nog niet hersteld van de schrik toen de scheidsrechter de bal opgooide. Een tikje \an een der boysspelers was voldoende en het werd 20. Er werd door B.D.C. en de grensrechter gepro testeerd, maar het hielp niet. B.D.C. gaf de moed nog niet op en viel verwoed aan, maar er was geen doorkomen aan. Soms stond het hele Boys-elftal voor het doel. Alles werd weggewerkt en waar de bal blijkbaar terecht kwam was niet van belang, rnaar met voetballen had het niets te maken. Met twee corners in de laatste minuut eindigde deze wedstrijd in een 2-0-overwinning voor de boys. B.D.C. leed hierdoor de eerste nederlaag. Donar 4—B.D.C. 2 0—9. R.K.B.V.V a—B.D.C. a 0—10. STRAFREGELS. De twaalfjarige W. K. werd door de heer M. van het Kerkpad op het poli tiebureau gebracht. De jongeling had noten uit de tuin gehaald en die op gepeuzeld. Voor straf moest hij op het bureau regels schrijven in de trant van ,,Ik mag geen noten wegnemen en opeten". VOLKSONDERWIJS IN VERGADERING BIJEEN. De afdeling van Volksonderwijs hield haar jaaivergadering, welke in 't teken stond van de moeilijkheden waarmede de school, wegens gebrek aan ruimte, sinds geruime tijd te kampen heeft. Men was nu echter zo gelukkig om te kunnen vergaderen in het pas in ge bruik gestelde noodlokaal, waarin twee klassen zijn ondergebracht. Niettemin blijft men toch met verlangen uitzien naar de voorgenomen uitbreiding en de daarmede samenhangende verbouwing van de school met 2 leslokalen. De school gaat goed. Het aantal leer lingen was weer sterk gestegen en met de aanvang van de nieuwe cursus moest een zesde leerkracht worden aangesteld. Dit alles werd door de voorzitter, de heer Boer en door de secretaris in zijn jaarverslag gememoreerd. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredende leden, mevr. Odijk en de heer J. L. Boer, herkozen. In- plaats van de heer Baars, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer K. J. Bravenboer. Bij het neer leggen van zijn functie werd de heer Baars, die vanaf de oprichting van de afdeling, nu 35 jaar geleden, onafge broken lid van het bestuur is geweest, hulde gebracht voor het vele dat hij voor volksonderwijs en de openbare school heeft gedaan. De voorzitter bood hem hiervoor een zinvol aandenken aan. Bij de rondvraag werden er o.m. plan nen besproken om de bouw van de kleuterschool te stimuleren. PLECHTIGE STEENLEGGING BIJ DE CHRISTELIJKE SCHOOL. Zaterdagmiddag had bij de in aan bouw zijnde Christelijke school aan de Generaal Winkelmanstraat een korte plechtigheid plaats, welke bestond uit het leggen van een gedenksteen door mevr. Loonstra. Vooraf had in het nabij gelegen noodlokaal een kleine bijeenkomst plaats van genodigden en schoolbestuur. Allen werden hartelijk welkom geheten door de voorzitter, de heer Loonstra. Het waren o.m. de heer Lindeman, inspecteur L.O. de heer Van de Kolk, inspecteur C.V.O. de he ren P. en H. Beekman, architekten het voltallig schoolbestuur en het school- personeel, allen met hun dames. In zijn toespraak gaf de voorzitter uiting aan zijn grote dankbaarheid, nu de school reeds zo ver is gevorderd. In die dank werden alle medewerken den betrokken. Daarna gingen allen naar de school in aanbouw, waar de steenlegging werd verricht en mevrouw Loonstra bloemen werden aangeboden. Na afloop hiervan werd het bouwwerk bezichtigd. Daarna kwam men bijeen in het nood lokaal, waar verversingen werden aan geboden en verschillende sprekers nog het woord voerden. Aan de uitvoerder, de heer Doesburg, werd een enveloppe met inhoud over handigd voor het personeel. SOESTERBERG VERRASTE LAREN MET EEN 3-1-ZEGE. Na de zeer goed gespeelde wedstrijd van vorige week heeft Soesterberg ook nu weer gewonnen van Laren, dat nog ongeslagen aan de kop stond. Direct na de aftrap werd er door beide ploegen een zeer hoog tempo ingezet met Laren als gevaarlijkste partij. A. Preusser als spil was het grote strui kelblok voor de Larense voorhoede. Na een half uur gaf Vos een bal snel door naar links en de toestormende Beuk- man schoot in de uiterste hoek. 0-1. Niet ontmoedigd kwam Soesterberg te rug en 5 min. voor de rust gaf Van Weerd goed door en met een snelle sprint schoot De Jong onhoudbaar de gelijkmaker in. Na de rust was de eerste aanval voor Laren en toen Soesterberg een zeer snelle aanval opbouwde, ingezet door Dutrieux, ontspeelde De Jong op handi ge wijze twee verdedigers en met een strak schot bracht hij na een minuut de stand op 2-1. Dat gaf Soesterberg het nodige zelf vertrouwen. Na 20 min. had Schagen succes met zijn goede voorzetten. Een afgemeten voorzet kogelde Van Weerd op fraaie wijze in. 3-1. De voorhoede van Laren zag daarna geen kans meer de hechte Soesterberg-verdediging te passeren en zo kwam het einde met een verdiende overwinning voor Soester berg.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5