Twee doden bij nachtelijke botsing. IN DE HOEK. BRANDWEER TELEF. 3333 DINSDAG 28 OKTOBER 1958. 38e JAARGANG No. 80. SOESTER OURANT Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIEVAN WEEDESTKAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee jonge mensen met een auto op de Steenhoffstraat dodelijk veronge lukt. De auto kwam met grote snelheid uit de richting Amersfoort en aan het stuur zat de 21-jarige mej. G. C. van Dijk uit Amersfoort, die niet in het be zit was van een rijbewijs. Naast haar zat de 23-jarige A. Stam uit Baarn. In een flauwe bocht ter hoogte van de Boerenleenbank raakte mej. Van Dijk de macht over het stuur kwijt. De auto ging eerst naar links, toen naar rechts, kwam tegen een kilometerpaal en ver volgens voor ,,De Witte Pompen" met de rechter voorzijde tegen een boom. De auto werd volkomen verwrongen en de twee jonge mensen, die gedeeltelijk uit de auto lagen, waren op slag dood. JUBILEUM R.K. METAALBEWERKERS De afdeling Soest van de Nederlandse R.K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", die op 30 oktober 1933 opgericht is, vierde zondag in St. Jozef het 25-jarig bestaan met een receptie en een feest avond. Op de receptie kwamen afgevaardigden van verenigingen en afdelingen van bonden het bestuur gelukwensen. Dit bestuur wordt gevormd door de he ren G. van 't Klooster (25 jaar voorzit ter), J. van Fulpen, A. Butzelaar, T. Roest en W. Kramer. Zij ontvingen bloemstukken van de K.A.B. Soest-Soestdijk, de afdeling De Bilt van r.k. metaalbewerkers, de gra fische bond Den Dolder en Soest-Baarn, St. Eloy uit Amersfoort, St. Eloy uit Baarn, de afdelingen St. Lambertus, St. Joris, St. Willibrordus en de R.K. Bouw- vakbond, afdeling Soest. De heer P. H. Versteijne sprak namens de K.A.B. en de grafische bond Baarn- Soest, de heren Bakker en Beijersber- gen vertegenwoordigden de grafische bond afdeling Den Dolder, de heren Opdam en Vonk kwamen namens St. Eloy uit Amersfoort. Er waren afgevaar digden van de grafische bond Soest- Baarn en de afdelingen Soest der r.k. bonden Kletex, Voeding en Genot, Land bouw en Fabrieksarbeiders. Mevr. Koppen-Venhof bood, met een medebestuurslid, de gelukwensen van de Katholieke Arbeiders Vrouwen (K.A.V.) aan en de heer J. van Breuke- len vertegenwoordigde de R.K. Bouw- vakbond. De heer J. de Rijk kwam als afgevaardigde van de Centrale Volks bank. 's Avonds waren de leden en hun da mes in een feestelijke stemming bijeen. Voorzitter G. v. 't Klooster verwelkom de de afgevaardigden van verenigingen en afdelingen en de districtsbestuurder, de heer Van Hulzen, die het werk van de jubilerende afdeling prees. In de donkere jaren van de crisis vond de oprichting plaats en in die moeilijke tijd hebben wakkere kerels het aange- durft te werken in het belang van de afdeling en mede de vakbeweging groot gemaakt. Nu is de maatschappij zonder vakbewe ging niet denkbaar, maar vele leden zijn zich niet bewust, dat zij een grote verantwoordelijkheid dragen. Ieder moet weten, dat hij, door zijn lidmaatschap, meehelpt de maatschappij te hervormen tot een nieuwe christelijke gemeenschap. Voorzitter G. van 't Klooster werd ge huldigd omdat hij 25 jaar voorzitter is en hij ontving het zilveren insigne van de bond. De heer K. van 't Klooster dankte al len, die belangstelling getoond hadden voor dit jubileum door geluk te komen wensen, de feestavond bij te wonen en bloemen te sturen. Een cabaretgezelschap van naamlozen maakte de avond tot een werkelijke feestavond en Siem Nieuwenhuizen - de enige die wel zijn naam noemde - kon dit zonder schroom doen, want hij was voor de oorlog de partner van Bu- ziau. Na de cabaretvoorstelling werd er gedanst. EERSTE PRIJS VOOR VITESS. De R.K. wandelvereniging „Vitess" liep in Utrecht. Vierendertig juniores won nen bij de mars over 15 km, georgani seerd door de vereniging Witte Vrou wen, onder auspiciën van de Nederland se Wandelbond, de eerste prijs. Ook deze laatste mars van het seizoen werd gelopen onder leiding van de heer A. P. v. d. Dijssel. S.E.C. WINT VAN NEERLANDIA. Na drie verontrustende nederlagen zag het ernaar uit, dat S.E.C. een heel slecht figuur ging slaan in de derde klas, maar de kansen keerden op een verrassende manier. Drie overwinningen volgden op de nederlagen en van de onderste plaats rukte S.E.C. op naar de eerste helft van de ranglijst, daarbij geholpen door de gelijke spelen, die Celeritudo, R.K. Avic en D.W.S.V. zondag behaalden. Neerlandia heeft een mooi veld, maar dit kon niet voorkomen, dat de wed strijd op sommige momenten een wat rommelig karakter had. Kort na de aftrap loste De Bruin, die bijzonder op dreef was, een paar harde schoten en toen werd door de Neer- landia-voorhoede geprobeerd of Adams te passeren was. Op uitstekende wijze dook hij een paar ballen uit zijn doel en dat Neerlandia technisch wat beter speelde dan S.E.C. was niet verontrustend, want enthousiast zaten de Soester spelers op de bal en vooral De Bruin, Ruttenberg en Van Breukelen waren uitstekend op dreef. Neerlandia kwam wel vaak voor het doel van Adams, maar aan de afwer king om tot doelpunten te komen man keerde nogal iets. Met rust was het nog 0-0 en in de twee de helft had S.E.C. pech toen Van Kooij even de taak van Adams overnam en een schot over de lat stompte, terwijl hij dit beter aan zijn keeper had kun nen overlaten, want nu was het hands. De strafschop ging rakelings over de lat en met nieuwe moed ging S.E.C. op het doel van Neerlandia af nadat Adams uitgetrapt had. De Bruin kreeg de bal uit de verdedi ging van de gastheren en met een hoog en hard schot in de rechter bovenhoek scoorde hij het eerste doelpunt. Tien minuten later ging Van Breukelen alleen door de achterhoede. Voor hij kon inschieten werd hij gehaakt en dat kostte Neerlandia een strafschop. De Bruin mocht hem nemen en hij scoorde zijn tweede doelpunt. Dat was nog niet genoeg want een minuut of vijf later ging hij alleen op de keeper af, die snel uit zijn doel kwam. Voor hij bij de bal was speelde De Bruin rustig langs hem heen en het was 3-0 voor S.E.C. Daarmee kwam de zege al heel dichtbij. Toch bleef S.E.C. aanvallen en de rech ter vleugel had het grootste aandeel hierin. Op de linker helft verrichtte Van Breukelen uitstekend werk als verbindingsspeler. Het tegendoelpunt van Neerlandia werd uit een strafschop gemaakt, die werd toegekend omdat De Rooij hands maak te in het strafschopgebied. De oud-Ajaxspeler Stoffelen, die deel uitgemaakt heeft van het Nederlands elftal, plaatste zich achter de bal en hij gaf Adams geen kans het schot te ke ren. Daarmee werd de einduitslag 1-3. HEER OP DE WEG. Een Soester autobestuurder was zijn wagen aan het draaien op de Klaarwa- terweg. Daarvoor moest hij achteruit een erf op en vervolgens vooruit de weg op. Daarbij reed hij het 11-jarige meis je H. van R. dusdanis klem, dat zij met haar fiets viel. Voor haar liep het goed af, maar de auto reed over de fiets heen, die grondig vernield werd. De autobestuurder zei tegen het meisje dat hij wel even naar de politie zou gaan, maar dat deed de flinkerd niet. Geluk kig kan de politie nu bij hem komen want het nummer van de auto is bekend. SCHAKEN. De oudjes doen het nog best. De heren Schreuder (82) en Beuken (75) wisten woensdagavond te Waverveen hun par tij in de eerste wedstrijd van de compe titie van de Stichts-Gooische Schaak bond, in de 2e klasse, tegen de club Denk en Zet I, te winnen. De partij van Beuken is wel afgebro ken, maar zijn partij staat voor Soest op winst. Hier volgt de voorlopige uit slag. 1. C. TeuweSamsom V2-V2. 2. P. TeuweJ. Geijtenbeek 1-0. 3. J. v. d. PlasW. Benschop V2-V2. 4. P. v. d. PlasJ. B. Thomassen afgebr. 5. D. v- d. PlasJ. K. van Zijtvelt 0-1. 6. M. SmitA. v. Dijk afgebroken. 7. J. de BoerH. Schreuder 0-1. 8. H. KraanA. Hilhorst V2-V2. 9. S. KoedooderC. van Dijk 1-0. 10. J. SmitB. Beuken, afgebroken. Voorlopige uitslag 3V2-3V2. Aan de oneven borden speelde Soest met wit. Verwacht mag worden, dat de eerste wedstrijd met het kleinst moge lijke verschil gewonnen werd. Een goed resultaat, daar de strijd met 3 invallers moest worden aangebonden. Toch behaalden deze invallers nog 50 De heren van het eerste tiental worden verzocht de avond voor de tweede partij, vermeld op hun rooster, vrij te houden. Een volledige opkomst garandeert het kampioenschap, dat dit jaar wel mag komen. Als gevolg van de oproep in ons blad van dinsdag j.1. hebben de heren J. W. Ey, Kerkpad Z.Z. 39, Soest en P. Nobel, Lange Gracht 32, Amersfoort, zich als lid gemeld. Er zijn dus nog twee plaatsen onbezet. Wie bezet deze plaatsen KAMPIOENSCHAP BILJARTEN DERDE KLAS. In de vijfde en vierde klasse biljarten om het persoonlijk kampioenschap van het district Eemland behaalden twee Soester spelers de titel, maar in de derde klasse was het Gieskens uit Baarn, die, in café Centraal, de sterkste speler bleek. Dorrestein van de Nieuwe Viersprong bezette de tweede plaats. Hij won op de laatste avond van Stroeven, terwijl Gieskens Brink versloeg. 1. Gieskens 12 654 207 21 3.11. 2. Dorrestein 8 612 200 22 3.06-. 3. Van de Pluijm 8 598 204 25 2.93. 4. Brink 8 631 218 18 2.89. Dorrestein promoveerde evenals Gies kens naar de 2e klas. De heer R. Sta lenhoef reikte voor het districtsbestuur de prijzen uit. De voorzitter van de vereniging Centraal, die dit tournooi organiseerde, dankte allen, die de wed strijden deden slagen. SPORTUITSLAGEN. Voetbal. Neerlandia 1S.E.C. 1 1-3. 5.E.C. 2Zebra's 2 0-2. V.V.O.G. 2—S.E.C. 3 8-1. K.V.V.A. 4—S.E.C 5 5-2. S.E.C. c—V.V.Z.A. b 4-1. S.E.C. AAmsvorde A 3-3. Hoogland aS.E.C. b 3-3. Hoogland A—S.E.C. B 1-4. Welpen Amsvorde 1S.E.C. L 1-2. Welpen S.E.C. 2Quick 1 0-8. Welpen S.E.C. 3Quick 4 4-0. Welpen Quick 3S.E.C. 4 0-1. B.D.C. 1—D.O.S.V. 1 4-3. B.D.C. 2Laren 2 2-1. R.K.B.V.V. 3—B.D.C. 3 2-2. Victoria 5B.D.C. 5 7-2. B.D.C. A—B.D.C. B 7-1. B.D.C. aLimvio a 0-6. R.K.B.V.V. b—B.D.C. b 2-3. Olympia bB.D.C. c afgelast. Welpen A.P.W.C. 1—B.D.C. 1 1-0. Welpen B.D.C. 2—H.V.C. 4 2-0. Dameshandbal. B.D.C. aB.S.V. a 5-1. B.D.C. bE.M.M. a 0-6. B.D.C. 1B.D.C. A 3-1 (oefenwedstrijd). OLYMPIA VIERDE FEEST. De juniores van Olympia, die al wande lend vele prijzen wonnen en kampioen van midden-Nederland werden, liepen zaterdagmiddag, met de drumband voor op en vergezeld van de seniores, van Soestdijk naar Soest-Zuid en langs de weg was veel belangstelling voor deze succesvolle tippelaartjes. Zaterdagavond was er een gezellige avond in Credo. De voorzitter van Olympia, de heer B. Kerkhoff, sprak de meisjes en jongens toe. Hij vond het prettig, dat er zo veel eerste prijzen gewonnen waren, maar het was goed dat er eens een vijfde prijs gewonnen was, bij de mars in Oosterbeek, want toen was gebleken, dat de Olympia-leden ook deze prijs met plezier in ontvangst genomen had den en dat ze in de eerste plaats liepen om de wandelsport en de prettige ka meraadschap en niet om naar eerste prijzen te jagen. De heer J. A. Hessing, voorzitter van de wandelsportafdeling van Olympia, maak te bekend, dat de Olympia-juniores of ficieus het kampioenschap van midden- Nederland behaald hadden. Van de se niores is dat iliet helemaal zeker. De heer Hessing prees het lopen van za terdagmiddag en de wijze waarop ook in de andere plaatsen reklame was gemaakt voor de wandelsport. Velen blijven op straat stilstaan om dit kra nige wandelen te zien. Een groot deel van het succes hebben de juniores te danken aan de leiding van de heer W. A. Suman. De heer Hessing bood hem en de heer Albertus een geschenk aan en mevrouw Suman kreeg bloe men. Hierna werd het N.C.W.B.-lied gezongen. De heer Suman toonde zijn vreugde over de goede prestaties, die ook in het afgelopen seizoen geleverd zijn. Één maal is zelfs het maximum aantal pun ten behaald. Ook de seniores hebben het uitstekend gedaan. Vooral in de Valkenheidemars en de bondsmars was uitstekend verlopen. De heer Suman dankte de ouders voor de medewerking, die zij altijd verleenden. De juniores hebben in 3 jaar 38056 km gelopen. De seniores samen in twee jaar 8255 km. Een negental kinderen liep meer dan 1000 km. Het waren Kees Roskam, Greetje Engel, Wil Kuit, Bart v. d. Broek, Maarten v. d. Hoek, Jan Bosman, Sonja Foeken en Rijkje Hool- werf. Ansje Pasman liep 999 km maar zij ontvingen ook het insigne met kroon tje van de N.C.W.B. Het insigne voor 500 km kregen Cobi Scheurwater, Anneke Kooij, Ria Mei nes, Ansje van Dijk, Dineke Schlebaum, Helma Vervat en Anke Hessing. Nel Starink, die in totaal 1285 km liep, had het insigne met kroontje al eerder ont vangen. Willy Veerman kreeg een ex tra pluim. Zij is 8 jaar, loopt pas twee maanden mee, maar heeft ongetraind geen moeite de 15 km uit te lopen. Helma Vervat loopt met gemak de 15 km. terwijl ze de vlag draagt. De avond vloog om voor de jongens en meisjes. Er was muziek en er werd gezongen, terwijl Henk Bosma snelte- kende, goochelde en als buikspreker optrad. B.D.C. WINT NA GROTE ACIIERSTAND. B.D.C. deed het aanvankelijk niet zo best tegen D.O.S.V., want door ver schillende minder gelukkige ballen voor keeper 't Lam was het met rust 3-0 voor de gasten, die waarschijnlijk al op een overwinning rekenden, 't Lam had dan ook in de eerste helft veel pech gehad. Hij greep naast een bal, liep een keer op de verkeerde tijd uit, stelde zich wel eens verkeerd op en liet een tam schot door, dat hij op andere dagen zeker gehouden zou hebben. Na de rust was dat echter over en nu kwam de voorhoede, bestaande uit de gebr. Huijgen, Bakker, Wigmans en Kaats pas goed op dreef. Na 5 minuten knalde Bakker een bal tegen de lat. Hij kwam voor het doel van de keeper terecht, de verdedigers stortten zich er op, maar ook enkele B.D.C.-spelers en Wigman zag kans het eerste doelpunt te maken. Tien minuten later speelde v. d. Lugt zich goed vrij en gaf een voorzet aan Bakker, die met een ferme kopbal het tweede doelpunt maakte. C. Huijgen zorgde na een half uur met een spelle tje solo, besloten door een stevig schot, voor de gelijkmaker en nu begon B.D.C. pas goed. Bijna het gehele elftal stond op de helft der gasten en de keeper moest wonderlijke staaltjes laten zien om een doelpunt te voorkomen. Dat deed hij ook. Tot het hem te machtig werd bij een aanval, die werd ingeleid door Van Megen. Die speelde de bal naar Bakker. Deze gaf Kaats een voorzet en in volle vaart knalde de rechtsbuiten het win nende doelpunt langs de keeper van D.O.S.V. Er restten nog een tiental mi nuten, waarin B.D.C. steeds in de aanval was met goede schoten, die echter geen resultaat opleverden. Dat was ook niet meer nodig want de 0-3-achterstand was omgezet in een 4-3-overwinning, die twee punten opleverde. DUINKIKKERDAMES WINNEN. Het tweede team van de Duinkikkers (dames) heeft in Hilversum gewonnen van Laga 1 uit Zeist. Laga was niet com pleet, zodat ook een Duinkikkermeisje minder het water inging. Bij de rust was de stand 6-1 in het voordeel van de Soester dames. De doelpunten wer den gemaakt door mej. v. d. Hurk, Kraaijkamp, Swanink en Van Riemsdijk (3 x). Laga scoorde slechts 1 doelpunt. Na de rust nog twee en een derde in eigen doel toen de keepster met een doorhaalbal de doellijn passseerde. Daarmee werd het 7-3 in het voordeel van de Soester dames. HEES—BUNNIK 5-2. Hees heeft in Bunnik tegen de voetbal vereniging van die naam gespeeld en met 5-2 gewonnen. De Soester ploeg was veel sterker in de eerste helft. Na een kwartier scoorde linksbuiten Brunt met een hoog schot het eerste doelpunt. Tien minuten later maakte rechtsbin nen De Boer er 0-2 van en midvoor Voor de tweede keer stelt het Zweedse volk een daad, waarvoor het grote dank verdient. In 1945, toen onze regering niets anders wist te doen dan ons goede moed in te spreken, zag het Zweedse Rode Kruis kans onze hele bevolking wittebrood en margarine te verstrekken, iets dat we nooit zullen vergeten en waar we nog altijd met dankbaarheid aan terugden ken. Nu zijn er weer mensen in nood. De aan ons verwante 37 verstekelingen, die reeds angstig dicht in de buurt van het land komen waaruit zij vluchtten en waaraan zij, op gezag van onze rege ring, weer dreigen te worden uitgele verd. Ik geloof, dat er maar weinig mensen in ons land zijn, die niet hoopten, dat er voor deze ongelukkigen een oplos sing zou komen. In onze eigen regering werd niet voldoende medegevoel opge bracht en 91 volksvertegenwoordigers hielden zich aan het kille wetboek. In een kort geding, feitelijk een schande op zichzelf, is tegen de volgende week de Staat der Nederlanden gedagvaard, in de hoop dat men genade voor recht zal laten gelden. Ik stel me daar niet zo veel van voor en vrees, dat de uitspraak de schande alleen maar zal completeren. Tegen beter weten in hoopten we op een wonder en kijk, daar komen nu in eens de Zweden met hun prachtig voor stel om aan de 37 verschoppelingen asyl te verlenen. Dus toch een wonder. Laten we hopen voor de 37, dat er niet, nu zij weer een toekomst zien, uit rancune of mis plaatste naijver een juridische spaak in het wiel wordt gestoken. Nog is de zaak niet in kannen en kruiken, maar hoe het verloop ook zal zijn, ons land, dat zo graag rondbazuint, dat het een toe vluchtsoord is voor vervolgden, heeft van de Zweden een dreun gekregen en een les hoe het in een behoorlijke sa menleving behoort te gaan. H. OEKMAN. Otten scoorde het derde doelpunt toen er nog een kwartier in de eerste helft te spelen was. Hees deed het met deze 3-0-voorsprong wat kalmer aan en de middenvoor van Bunnik kopte kort voor rust het eerste doelpunt langs de Hees keeper. In de tweede helft was Bunnik sterker, maar het succes was weer aan de kant van Hees en een snelle uitval leverde het vierde doelpunt op. Uit een hoek schop bracht de Bunnikse middenvoor de stand op 2-4 en kort voor het eind mocht Hees een vrije schop nemen. Brunt scoorde hiermee het vijfde doel punt en Hees won met 5-2. OLYMPIA VOLLEYBAL. Twee prachtige overwinningen van het eerste damesteam en het eerste heren team en een nederlaag van het derde herenteam was het zeker niet onbevre digende resultaat, dat Olympia in de Nevobo-competitie behaalde. Dames 1 behaalde een mooie en ver diende 2-0-overwinning op Giraffes uit Baarn. De Baarnse dames startten ken nelijk met grote plannen. Zij maakten het hun Soester tegenstanders danig moeilijk. Deze wisten echter op het be slissende moment het initiatief over te nemen en via een 11-13-ach terstand naar een 15-13-voorsprong uit te lopen. De tweede set liet een levendig spelend Olympia zien, dat de Giraffe-dames vol komen overspeelde. Het werd een ge makkelijke 15-4-overwinning. Het eerste herenteam had 3 sets nodig om van Spirit 2 te winnen. Alleen de eerste set konden de spelers van Spirit met 17-15 op hun naam brengen. Daar na toonde Olympia zich sterker door met 15-8 en 15-11 te winnen. Daarmee werden twee kostbare punten veroverd. Het derde herenteam was niet opgewas sen tegen V.V.A. 5. Dit team, dat gro tendeels uit Ambon-spelers bestaat, toonde naast een behoorlijke techniek ook goede smashes, waartegen de Olym- pianen niet veel konden uitrichten. De setstanden waren 15-4 en 15-6. Het programma voor donderdag a.s. luidt Dames Wovo 2Olympia 2, 8.45 uur. Spirit 1Olympia 1, 9.30 uur. Heren S.V.V. 1Olympia 2, 8 uur.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1