SOESTER BABYHUIS I SCHMIDT ttan voor FOTO 200 Soester verenigingen in het komende seizoen. DE WITTE POMPEN FALCON Regenkleding WASSERIJ SOESTDIJK GEERVLIET heeft de audUbcmjB hoorbri KOUD? BEL DAN 2185 Blus Brandend Maagzuur met een of twee Rennies! SOEST. Mr D. SCHUITEMAKER, Overheid en woningbouw. Firma VAN DE WIJNGAART Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEG 63 SOEST TELEFOON 2064 Ook Spierpijn n B UW KLEERMAKER VENEMA VOOR EEN GOEDE WASSERIJ DE SPECIAALZAAK VOOR FOTO DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD H9BITES U hoort er weer bij door. beter te horen die rnaakt.dat U zich weer vrij in gezelschap kunt bewegen. Siert zowel dames als heren. Geen kledinggeruis en snoeren. N.V. Instr. handel v/h Fa. P. GEERVLIET - Keizersgracht 411 Elke vrijdag, van 10 tot 2 uur, zitting in Volksgebouw, Snouckaertlaan, Amersfoort. De Christelijke Bond van Vervoersper- soneel heeft minder over de belangstel ling van de leden te klagen dan de Algemene Bond. De afdeling Soest- Baarn bestond op 6 augustus j.1. 40 jaar en dit is enkele weken geleden met een feestavond gevierd. In de oorlog was de afdeling de weg opgegaan van vele verenigingen en tijdelijk verdwenen. Na de bevrijding werd weer gestart met 8 leden. Om de bijeenkomsten aantrekkelijk te maken komen er niet alleen sprekers, maar er worden ook wel eens films of dia's ver toond. Door de onregelmatige diensten van de leden kan niet iedereen op de vergadering komen, maar de huisbij eenkomsten worden toch goed bezocht. Op deze vergaderingen worden actuele onderwerpen behandeld, maar ook de gezelligheid wordt niet vergeten. De af deling houdt eens in de vijf jaar een jaarvergadering. de Christelijke Metaalbewer- kersbond, afdeling Soest, is jaren voor de oorlog opgericht. Er zijn op het ogen blik ongeveer 45 leden. Op 27 novem ber is er en filmavond van de afdeling in combinatie met de christelijke land en tuinbouwarbeiders, eveneens een Oudste en goedkoopste adres voor le SOORT PETROLEUM. Bij grotere afname 17 cent. STEENHOFFSTRAAT 25 - BEL OP 2185 onderdeel van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Kortgeleden is er een ver gadering geweest, waarop het onder werp „Hoe te handelen bij ontslag" be handeld is. Er zullen nog meer vergade ringen zijn waarop sprekers onderwer pen zullen behandelen, die van belang zijn voor de georganiseerde metaalbe werker, maar het bestuur hoopt dat er dan wat meer belangstelling van de leden zal zijn. Beginselgetrouw is de Soestdijker ver eniging van gereformeerde meisjes en jonge mannen van 16-30 jaar. Er was een meisjesvereniging, Floribunda, en er was een jongelingsvereniging, Cal- vijn, maar toen er nog slechts 5 jonge mannen over waren vergaderde die sa men met de meisjes van Floribunda en het kwam tot een fusie. Kortgeleden In een handomdraai bent U van die schrijnende pijn verlost. Rennies zijn smakelijk, makkelijk in te nemen - gewoon laten smelten op de tong. Geen wonder dat die legioenen van zuur- brandlijders zweren bij Rennies, het on geëvenaarde, meestgebruikte maagta blet over de hele wereld. Ja - Rennies zijn een prachtmiddel en bovendien hygiënisch en gemakkelijk verpakt om in uw zak of handtas mee te nemen. werd het plan opgevat zondags na de kerk te vergaderen. Op deze bijeen komsten wordt een bijbelinleiding ge houden of wordt de aandacht gevraagd voor een geloofsbelijdenis. Daarnaast komen onderwerpen van verschillende aard aan de orde vaderlandse geschie denis, kerkgeschiedenis of aktuele za ken. Het doel van de vereniging is het onder zoeken van de Bijbel, dus niet in de eerste plaats het bieden van gezellig heid. Toch ontbreekt deze niet en in de weekends wordt wel eens een bezoek gebracht aan een zustervereniging. Aan het slot van het seizoen zal er en avond zijn, die wel voor het grootste deel aan de gezelligheid besteed zal worden. Land en Tuinbouw van de K.A.B. is een afdeling met weinig perspectief. Lid kunnen zijn landarbeiders, tuin lieden, bloemkwekers, groenten- en fruittelers, zaadtelers, boomkwekers en arbeiders in de griendcultuur, de ak ker cultuur, de rietcultuur, weidebouw, bloembollenteelt, bloementeelt, zuivel bedrijf, bosbouw, particuliere buiten plaatsen enz., maar in Soest zijn slechts 7 leden. De voorzitter van de afdeling heeft dan op correspondentie van de bond achter zijn naam staan V.S.P.C., wat betekent dat hij voorzitter, secre taris, penningmeester en correspondent is. Van de 7 leden kwamen er de laat ste maal 6 op de vergadering, dus het bezoek is uitstekend. Er zal bij de voorzitter thuis een vergadering gehou den worden, waarop een bondsbestuur- der zal spreken. SOESTERVEEN, het waterschap, is naar de vorm meer een publiekrechte lijk lichaam dan een vereniging, maar er is een bestuur en de ingelanden kan men als leden beschouwen. Er zijn twaalf- tot dertienhonderd inge landen, die betalen moeten om het wa terschap de gelegenheid te bieden te zorgen voor een juiste waterhuishou ding. In Soest geldt dit in hoofdzaak de afwatering. Als de plannen voor het plaatsen van een nieuwe bemalingsap- Poelje behandeld. Het is een volkomen neutrale bond, die plaats biedt aan ge pensioneerden van elke richting. Iedere tweede dinsdag van de oneven maanden (dus ook dinsdag 11 november) kunnen de leden advies ontvangen in zaken die het pensioen betreffen. Advi seur is het oud-hoofdbestuurslid, de heer J. H. Groen, die vanaf 2 uur in hotel De Gouden Ploeg zitting houdt. Na afloop is er dan een bestuursver gadering. VIJFTIG JAAR GETROUWD. Voordat de heer H. J. G. Kruitbos op 11 november 1908 in het huwelijk trad met mej. A. Saalmink, had hij al er varen, dat het niet altijd rozengeur en maneschijn is op dit ondermaanse. Hij woonde als jongen in Voorst, bij Zutphen, en het hoofd van de school had niet zo erg veel schik in hem, want als er maar even een mogelijkheid was dan ging de kleine spijbelaar er van door en hij wist precies waar hij heen moest. 's Zondags na de kerk had hij gehoord waar de slachter van het dorp moest zijn om de beesten van de boeren te slachten en in het kleine kopje, dat niet naar leren stond, werd haarfijn geregistreerd waar hij de slager kon vinden als hij kans zag op een gunstig moment uit te breken. Tot zijn elfde jaar moest de jeugdige adspirant-slager eigenlijk naar school, Na afloop onzer ledenvergadering spreekt in het Oranje-Hotel, op dinsdagavond 11 novem ber a.s., om circa 8.30 uur, over Ook zij, die geen lid zijn, kunnen de causerie van de heer Schuitemaker bijwonen. KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise en rheumatische ptjnen oor. Als dertienjarige legde de jonge slager zijn eerste proef van bekwaamheid af door zelfstandig een varken te slach ten en daar was hij maar wat trots op. Kort daarna ging hij naar Zutphen om in een slagerij te werken, maar dat zinde hem maar half, want hij moest iedere dag kilometers ver lopen met een kruiwagen vol met vlees. Op een avond wandelde hij naar huis om aan zijn moeder te laten zien, dat zijn benen het echt niet meer aan konden. Pa Kruitbos hield echter niet van kinderachtigheden en hij kon de zelfde avond weer terug naar zijn baas drie kwartier lopen. In Zutphen werd de bruid gevonden, die nu, na vijftig jaar, met haar man weer in de bruidsdagen is. Van Zutphen naar Deventer, toen naar Dieren en paratuur goedgekeurd waren, dan zou het ook mogelijk geworden zijn het wa ter vast te houden. Deze plannen zijn echter voorlopig verworpen. Er zijn gewoonlijk twee vergaderingen per jaar waarop de ingelanden samenkomen. Stemrecht hebben slechts zij, die min stens 1 hectare grond hebben. In het najaar wordt de begrotingsvergadering gehouden, in 't voorjaar de vergadering waarop rekening en verantwoording gedaan wordt. Er zijn ongeveer 125 stemgerechtigde ingelanden, dus 10 van het totaal. Universiteitscomité's zijn er in Soest en Soestdijk, terwijl het in de bedoeling ligt er ook een in Soest-Zuid op te rich ten. Deze comité's zouden niets van een vereniging weg hebben als er geen le den waren, die zich beijveren voor de R.K.-Universiteit in Nijmegen en de R.K.-Hogeschool in Tilburg. In 1450 parochies in ons land zijn er van deze comité's. Zij brengen geld bij een ten bate van het katholiek univer sitaire onderwijs. Sinds kort is dit werk als een huis-aan-huiscollecte onderge bracht in werkgroep 1. Zes andere werkgroepen brengen geld bijeen uit vermogens in dode hand, schenkingen en legaten, schenkingen van het be drijfsleven, grote particuliere instellin gen en speciale acties. De Pensioenbond van Rijksambtenaren heeft in Soest een afdeling met 430 le den. Militairen en personeel van spoor en tram hebben een eigen bond. Er zijn een tweetal vergaderingen per jaar en zes bestuursvergaderingen. Vorige week is op een vergadering het rapport van maar zijn slechte spijbelvoorbeeld stak de medeleerlingen aan, zodat het hoofd van de school het best vond, dat hij eerder zijn wetenschappelijke loopbaan beëindigde om zich als hulpje bij de slachter te voegen, die in de drukke tijd tientallen dieren per dag voor de consumptie gereed maakte. Bij iedere boer kreeg de man na de BIRKSTRAAT 71 TELEF. 3825 Medicinale handcrême slachting een borreltje en dat werden er wel eens tientallen op een dag. In die tijd was men nogal gemakkelijk, dus de kleine hulp kreeg uit dezelfde fles een half glaasje omdat hij nog maar zo'n broekeman was. De tien tallen halve glaasjes zullen hem wel eens op handen en voeten thuis ge bracht hebben, maar wie daar zestig jaar geleden op lette was een knies- voor dames en heren. Nieuwe wintermodellen. Hofleverancier. F. C. Kuyperstraat 10 - Tel. 2803 stijfheid der verlamde spieren. Deze af wijking ontstaat meestal tijdens de ge boorte ol misschien kort ervoor of erna. In ons land alleen al leven 4000 kinde ren, waaraan nog altijd niet voldoende aandacht besteed wordt, hoewel zij in bijzonder moeilijke omstandigheden verkeren. Deze kinderen kunnen tot bruikbare, in bijzondere gevallen zelfs tot maatschappelijk leidende mensen worden opgeleid. Dr Pereira vertelt hierover in haar interressante lezing met film. Toegang gratis. Men zie de adver tentie in dit nummer. Telefoon 2893. Velp, 11 jaar in Baarn en sinds 1931 woont het echtpaar Kruitbos in Soest, waar dinsdag, in de woning Troelstra- straat 24, receptie zal zijn ter gelegen heid van het gouden huwelijksfeest. Dan zullen de 6 kinderen en 10 klein kinderen komen en natuurlijk veel vrienden en kennissen. Sinds lang werkt de heer Kruitbos niet meer als vaste werknemer, maar velen hebben hem in de Soester sla gerijen ontmoet waar hij werkzaam geweest is. En duizenden kilo's vlees zijn geconsumeerd, die door zijn han den gingen. GESLAAGD. Voor het vakdiploma aannemer in de burgerlijke- en utiliteitsbouw slaagde de heer J. M. Rademaker, alhier. SPASTISCHE KINDEREN. Dr Elsa Pereira-d'Oliviera houdt woens dag, 12 november a.s., in gebouw „Cre do", een lezing over „Spastische Kinde ren". Dat zijn kinderen, die lijden aan een verlamming, die zich kenmerkt door met enorme keuze in CAMERA'S - PROJECTOREN - FILMCAMERA'S enz. BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 2874 SOEST BIOSCOOPPROGRAMMA. Tot en met woensdag draait in het City theater de film „Run silent, Run deep", met als Hollandse titel „Sluipvaart in de Pacific". De hoofdrollen worden ver vuld door Clark Gable en Burt Lan caster. De geschiedenis speelt zich voor het grootste deel af in de haven van Hono- lulu en de Japanse wateren van de Pacific. Daar opereerde volgens het verhaal kapitein Richardson (Clark Ga ble), die zijn eigen duikboot verloren had en de beschikking krijgt over een nieuwe boot, waarmee hij een gevaarlij ke opdracht moet uitvoeren. Dit wekt het misnoegen op van de bemanning, die verwacht had dat luitenant Bledsoe (Burt Lancaster) het commando zou krijgen. Onder het harde regiem van Richard son, die zijn bemanning allerlei zware oefeningen laat doen, waarvan ze het nut niet inzien, wordt de verhouding in de boot steeds meer gespannen. Het be gint erop te lijken, dat de bemanning aan het muiten zal slaan wanneer Ri chardson het plan opvat zijn verloren gegane boot te wreken. Bijzonder spannend zijn de hachelijke avonturen waarin de duikboot verzeild raakt. Richardson slaagt in zijn opzet maar verliest hierbij het leven. Voor het grootste deel zijn het Gable en TAKE Of 15. Een portier met een brutaal en dom gezicht deed de donkere poort van de kostschool voor David en de leraar open. Het verwonderde David, dat de eigenaar van de school, de heer Creakle, zelf niet aanwezig was om hem te ontvangen, maar hij vernam spoedig, dat de directeur met vacantie ergens aan de kust zat en over een paar dagen pas terug zou komen. Ook de andere leerlingen waren er nog niet. Het gebouw was bijzonder somber en in een slechte toestand van onder houd. De verlichting was onvoldoende en het meubilair verouderd. Bij een rondgang door de klassen zag David op een katheder een papier hangen met de woorden „Pas op - Hij bijt" er op geschilderd. Is hier een hond, me neer vroeg hij de leraar en keek eventjes geschrokken rond. „Dat is niet voor een hond bestemd", grinnikte de ander, „maar voor jou". „Voor mij vroeg David verwonderd. „Jouw stiefvader heeft Creakle ver teld, dat je een kwaadaardig ventje bent" vervolgde de ander zonder veel interesse, „ik weet helemaal niet of jij 'n kwaadaardig ventje bent, maar Creakle gelooft dat wel en heeft dit be dacht om de mensen een beetje weg wijs te maken gesnopen kameraad David keek met afgrijzen naar het pa pier en voorzag een massa moeilijkhe den. Inderdaad, toen Creakle na enkele dagen verscheen was het eerste wat deze man deed David het bordje op de rug te spelden., „Is dat nu nodig, meneer Creakle vroeg David schuchter. „Na tuurlijk is dat nodig gromde Creakle kwaadaardig, „mijn goede vriend Murd- stone zal heus wel weten wat voor een ventje jij bent. Laat dat maar aan hem over. In deze school weten we precies hoe we met lastige creaturen moeten omspringen. En waag het niet dat bord af te doen als je vrinden straks komen want dan zul je ervan lusten". En zijn dikke ge zicht glom van pret over het vooruit zicht weer eens een voorbeeldige be straffing op het programma te kunnen zetten. Wat ik zal geven met Sint Nicolaas Precies weet ik het nog niet, maar in elk geval ga even kijken in het SOESTERBERGSESTRAAT 32 TELEFOON 2948 Daar is altijd wel een geschikt cadeau te vinden. Lancaster, die deze film tot een zeer bijzondere film maken, die van het be gin tot het eind boeit. Men maakt ken nis met het afschieten van onderwater torpedo's, met de snelle reacties van de steeds in spanning levende bemanning, men maakt aanvaringen en scheeps branden mee en krijgt zo een beeld van wat in de laatste oorlog gedaan moest worden. Zondagmiddag „De Rode Speer", die in Afrika speelt. Daar heeft Morasi, de zoon van een opperhoofd, tot taak te bewijzen dat hij een waardig opvolger van zijn vader zal zijn. Met een speer gaat hij de jungle in, met de opdracht een gevaarlijk dier te doden, een dier in nood te helpen en zijn speer te do pen in het bloed van een menselijke vijand. Om dit laatste wordt hij ge volgd door districtscommissaris Jim Barneson, die vergezeld wordt door een dappere verslaggeefster. Opwindend zijn de gebeurtenissen waaraan Mora si tenslotte ten onder gaat. In de donderdagcyclus „Het Grote Spel" met Gina Lollobrigida, Jean Claude Pascal en Raymond Pellegrin. Een avontuurlijke liefdeshistorie, zich afspelend in en om het Vreemdelingen legioen. LELIJKE VAL. De zestienjarige A. de Z. reed op zijn fiets op het Kerkpad en bij het pas seren van de Raadhuistraat merkte hij de auto van Ten C. uit Amersfoort te laat op. Hij botste tegen de zij kant van de auto, viel en brak het rechter been. Dokter Van Dorssen ver leende de eerste hulp, waarna de jon gen naar het Elisabethziekenhuis te Amersfoort gebracht werd.

Soester Courant | 1958 | | pagina 6