\iebpw (i eraf ZWITSALETTEN MARCHAL HAARMODE UifsiflJrdwijntdoor Soest voor 30 jaar. PRIBOR" iPUROL SOEST RADIO - TELEVISIE C. DE JONGH KINDERHOEST VERDWIJNT DOOR ZWITSAL KINDER-HONING-SIROOP DERDE BLAD LINGERIEATELIER vraagt Naaisters en Leerling-Naaisters. V..I, A VERBETERING OPENLUCHTTHEATER. Het bestuur van de Stichting Open luchttheater heeft het uitstekend voor met dit theater en de heren Th. Peet en H. G. H. van Wijnkoop zorgden voor het plan en de tekening, die voorge legd zullen worden aan de raad. Het openluchttheater is altijd een zor genkind geweest sinds het in 1938 ge opend werd, maar het ziet er naar uit, dat een verwezelijking van deze plannen een grote stap in de goede richting gaat betekenen. Lang was het theater nagenoeg onbespeelbaar en zo als het nu is kan men ook moeilijk spreken van een gelegenheid om voor stellingen en uitvoeringen te geven die veel te bieden heeft. Dat er echter veel van te maken valt heeft de toneelvereniging „Ons Genoe gen" enkele maanden terug getoond met de uitvoering van haar massaal toneel spel. Het bestuur van de vereniging van openluchttheaters in Nederland is zeer wie de jongste zeer realistisch kreunde en de oudste heel wat werk gaf voor er weer leven in kwam. De afdeling Soest was vertegenwoordigd door de heer H. Smit als leider. Hij werd geas sisteerd door de dames A. en G. Kud- ders. Dat de Soester E.H.B.O.-ers niet on middellijk met kunstmatige ademha ling begonnen zal verschillende punt ten gekost hebben, want in de nabe schouwing van dokter Schutte kwam naar voren dat dit vóór alles ging. Na de pauze kwamen Bilthoven en Baarn aan de beurt. Terwijl de eind stand opgemaakt, werd besprak dok ter Schutte het goede en minder goe de dat getoond was. De uitslag werd 1. Bilthoven, 205 punten. (Leider 63 p.) 2. Soest, 173 punten. (Leider 47 p). 3. Baarn, 165 punten. (Leider 46 p.). 4. Amersfoort, 132 punten. (Leider 40 p.). Er konden in totaal 250 punten gehaald worden. De heer Lamens, bestuurslid van Tem po. reikte de beker uit. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 te spreken over de situering en de op zet van het theater. Het zou volgens deze heren jammer zijn als het niet beter bespeelbaar gemaakt werd en als de akkomodatie voor het publiek niet verbeterd werd. Daarvoor zijn dan nu de plannen klaar. De ingang wil men graag markeren met zwerfstenen, maar er moet eerst iemand gevonden worden, die de weg weet om deze te krijgen. De ingang tot de ruimte van de fietsen stalling zal wat beter gemaakt worden en vlak daarbij komt een kassa met bergruimte, o.a. voor de losse verlich ting van de fietsenstalling. Op het pad naar het theater staan en kele lantaarns, die voor verlichting zor gen Aan het eind van het eerste deel van dit pad zal een consumptiekiosk komen met een overkapping van 16 bij 4 meter om een groot deel van de toe schouwers beschutting te bieden bij slecht weer. Wat verder weg komen een vijftal toi letten en achter het podium komt een kleedruimte. Dit podium zal veel klei ner worden dan het huidige en door het dichten van de orkestbak zullen de spelers dichter bij het publiek kunnen komen. Dit zal een groot voordeel be tekenen. De zitplaatsen krijgen beton nen platen en met de voeten zal men op dennennaalden rusten als alles in kannen en kruiken is. De kosten van rentebetaling en aflossing van het geld, dat voor deze werkzaamheden nodig zal zijn, bedragen 34 cent per zitplaats per voorstelling, berekend naar 6 voorstel lingen per jaar. Er komt een extra pad als uitgang en er komen palen, die de huurders van het theater in staat stellen gemakkelij ker de toneelverlichting aan te bren gen. Al deze verbeteringen zullen het theater zo maken, dat het voor vele Soester verenigingen een uitkomst zal zijn. KONINGINNEL AAN 74 - SOESTDIJK TELEFOON 3467 SPORTPROGRAMMA. Voetbal. Zaterdag. E.M.M. BB.D.C. A, 15.45 uur. B.D.C. BDonar B, 15.45 uur. S.D.O. a—B.D.C. c, 14.30 uur. S.E.C. AAmersfoortse Boys A, 15.45 u. H.V.C. c—S.E.C. b, 14.30 uur. S.E.C. cQuick ee, 14.30 uur. Welpen C.J.V.V. 1—B.D.C. 1, 13.45 uur. B.D.C. 2—C.J.V.V. 3, 1345 uur. H.V.C. 1—S.E.C. 2, 13.45 uur. S.E.C. 3—H.V.C. 4, 13.45 uur. H.V.C. 5—S.E.C. 4, 13.45 uur. A.P.W.C. 1—S.E.C. 1, 14.30 uur. Zondag. S.E.C. 1Nautilus 1, 14.30 uur. R.U.C. 2—S.E.C. 2, 14.30 uur. S.E.C. 3—N.S.C. 2, 12 uur. A.P.W.C. 3—S.E.C. 5, 12 uur. Olympia '25 1B.D.C. 1, 14.30 uur. R.K.B.V.V. 2—B.D.C. 2, 14.30 uur. B.D.C. 4—Actif 4, 14.30 uur. B.D.C. 5Actif 5, 12 uur. Hockey. Hilversum 5Dames 2, 11 uur. Kameleon 5Heren 4, 12.30 uur. BILTHOVEN WINT TEMPO-BEKER. Driemaal heeft de afdeling Soest van de E.H.B.O. de wisselbeker gewonnen, die door de ren- en toeristenvereniging „Tempo" beschikbaar gesteld was, zo dat deze prijs eigendom van de afde ling werd. Tempo zorgde voor een nieu we beker en de afdelingen Amersfoort, Baarn, Bilthoven en Soest hebben een wedstrijd gehouden, waarbij de punten uitwezen, dat Bilthoven zich voor een jaar verheugen mag in het bezit van de beker. Soest bezette de tweede plaats. De voorzitter van de afdeling, dokter Schutte, verwelkomde de aanwe zigen onder wie enige artsen uit Baarn en Bilthoven, die de jury vormden. Er werd verondersteld, dat het volgen de ongeval plaats gevonden had Twee jongens rijden op 1 fiets van Soest naar Baarn langs de Eemdijk. De kleinste zit achterop en hij heeft een vlaggetje bij zich. Een passerende auto raakt de fiets, waarop deze in de berm gesme ten wordt. De oudste jongen komt in de Eem terecht, de jongste blijft op de weg liggen. De autobestuurder stopt en snelt te hulp. Hij springt in het water en moet enkele malen duiken om de oudste jongen te vinden. Als de E.H.B.O.-ploeg arriveert is hij net bezig de jongen aan de kant te trekken. Hij is schijndood. Het andere slachtoffer heeft een oogverwonding en een sleu telbeen-fractuur. Amersfoort verleende als eerste hulp aan de twee jeugdige slachtoffers, van Amersfoort 5Heren 2, 11 uur. Gooi 7Heren 1, 11 uur. Dames 4Kampong 7, 10.45 u., Schr.1. Dames 3S.C.H.C. 4, 12.30 uur. Dames 1Schaerweide 1, 14 uur. Deze wedstrijd is beslissend voor de bezetting van de eerste plaats. Korfbal. Zaterdag. E.D.O. 1Sparta 3, 16 uur. S.T.C.„aTovers a, 14 uur. Zondag. Zwaluwen 2S.T.C. 1, 14 uur. Handbal. Zondag. B.D.C. 1—B.H.C. 1, 13 uur. A.S.V. A—B.D.C. A, 12 uur. B.D.C. BCeleritas A, 14.40 uiir. B.D.C. bDorestad a, 15.40 uur. S.D.O. aB.D.C. a, 16 uur. ALBERT SCHWEITZER. Maandagavond wordt in de Van der Huchtschool een lezing gehouden met lichtbeelden over Albert Schweitzer. De toegang voor belangstellenden is vrij. Men zie de desbetreffende adver tentie in dit blad. J. van Loo, A. E. Wegman (aftr.), A. J. van Balkom, J. L. Boer (aftr.), mej. A. G. Koopmans, mevr. Dekker-Schuur man, mevr. Eweg-Brill, C. J. v. d. Donk (aftr.) en C. Nerts. NIET UITGEKEKEN. Op de Ossendamweg keerde M. V. uit De Bilt met zijn wagen. Hij keek niet uit en reed met de achterzijde van zijn auto met een stevige gang tegen de benzinepomp aan, die vooraan op de Ossendamweg staat. Auto en pomp werden beschadigd. BEJAARDEN-ONTSPANNING. Maandagmiddag zullen de Soester be jaarden de middag gezellig in Eemland doorbrengen. Daar wordt een filmvoor stelling gegeven. die georganiseerd wordt door de U.V.V. Soest. De heer W. Brander zal een film draaien over het Amsterdamse bos. Het begint om 2 uur. GESLAAGD. Op het te Hilversum gehouden examen voor diploma A voor accordeon slaagde de heer A. Ammerlaan alhier, zowel voor het theoretisch als praktisch deel, met onderscheiding van de commissie. Hij ontving zijn opleiding bij de eerste Nederlandse Accordeonschool te Hil versum. ONDERHANDSE VERKOOP VAN AFGEDANKTE ZAKEN. De raad van de gemeente zal B. en W. machtigen in het openbaar of onder hands te verkopen afbraak, boomstam men, snoeisel, oud ijzer, afval van ver schillende bedrijven, buiten dienst ge stelde voorwerpen en dergelijke zaken, welke in 1959 beschikbaar zullen ko men. Soms kwam het nieuws in de Soes ter Courant van 30 jaar geleden in het gedrang, want de lezers hadden zoveel op hun lever, dat kolommen besteed moesten worden aan ingezonden stuk ken en open brieven. Een open brief aan een raadslid, een open brief aan een wethouder en ook nog een open brief van een meneer, die met de taal wel heel erg overhoop lag, maar daarvan in zijn verontwaardiging helemaal niets gemerkt had. Dit schoons eindigt als volgt „Zeer verwaardigd zijnde door de handelwijze door B. mij aangedaan en niet zullende rusten vooraleer de waarheid aan het licht gekomen zal zijn waarom liefhebberij mensen zo bru taal durven zijn hun evangelisatie die zij op touw hebben gezet te betitelen en voorgeven dat het is een Ned. Herv. Evangelisatie, verblijf ik met dank voor de verleende plaatsruimte enz. enz.". Een raadslid schreef een open brief aan een wethouder, waarin hij er op wees, dat de goede man een leugen ver teld had. Hij kreeg de kans dit in de volgende raadsvergadering goed te ma ken. Als hij dit niet deed dan zou „de hele geschiedenis" gepubliceerd worden. Een gezellige raad was het in die dagen. Er werd ergens in Frankrijk een wedloop over 10 km gehouden en dat ging zo hard, dat verschillende deelne mers het loodje moesten leggen. De Soester Courant schreef erover „De Spaanse kampioen komt als vierde het stadion binnen. Hij zou het echter niet tot de eindstrep brengen, want hij stort bewusteloos neer en moet worden weggedragen. Een Italiaan treft het zelfde lot en met schrik zit men toe te kijken wat thans gaat gebeuren. Vlak achter elkaar komen de beide Fransen Lavaux en Marchal. De eerste bereikt HEES I—V.C.U. I. Nadat Hees j.1. zaterdag tegen de nog ongeslagen ploeg uit Maartensdijk ge lijk speelde, treedt Hees morgen aan tegen een nog onbekende ploeg, maar als er met hetzelfde enthousiasme ge speeld wordt als verleden week, dan blijven de puntjes in Soest. Dit is de laatste wedstrijd van de eer ste helft van de competitie en Hees staat nog steeds in de kopgroep. Geen slecht resultaat. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. De commissie tot wering van schoolver zuim wordt voor 3 jaar benoemd. De zittingsduur van de huidige commissie zal op 1 januari verstreken zijn, zodat B. en W. de raad voor de nieuwe com missie de volgende aanbevelingen doen L. Overhoff, H. Bolland, J. Kenemans, H. J. de Boer, A. F. Th. Kloppenburg, H. G. M. Taris, mevr. W. Kuyper-v. d. Laan, mevr. C. I. B. Brons-Klinge, J. Haks en A. J. A. v. d. Sanden. Hiervan zijn aftredende leden mevr. Kuyper en de heren Kenemans, Kloppenburg en Haks. Voor Soesterberg J. Rosing (aftr.), Th. met inspanning van alle krachten nog juist de eindstreep om dan in elkaar te zakken. Tragischer is het lot van de kleine Fransman Marchal. Op 60 meter voor het einde staat hij plotseling stil. Dan doet hij weer enige passen maar hij loopt als een dronkaard te slinge ren. Hij tracht zich te herstellen maar stort ter aarde. De Fransen omringen hem zonder hem evenwel te helpen omdat hij mogelijk zich nog herstellen zal. Hij richt zich inderdaad nogmaals op, maar dat is ook zijn laatste poging. Hij zakt bewusteloos neer en wordt weggedragen." Dat ging zo een poosje door met inelkaar zakken van de deel nemers, maar de Finnen Nurmi en Ri- tola deden hieraan niet mee. Zij bezet ten de eerste en tweede plaats. Het vliegen ging dertig jaar gele den wat gemoedelijker dan thans en ook het neerkwakken van de toestellen was niet zo radikaal als tegenwoordig. Op de hoek van de Nieuweweg en de Molenstraat kwam een toestel naar be neden zetten. De bestuurder probeerde het met een noodlanding op een stuk land, maar die mislukte en het toe stel ging over de kop. De vlieger zat klem en hij moest door passerende hulpvaardigen worden bevrijd. Het bleek dat hij niets mankeerde. Dertig jaar geleden leefde men in Soest nog zo'n beetje in de sfeer van de paardentram, die nog maar pas ver dwenen was en er waren bijzonder veel klachten over de busdienst. Het scheen heel moeilijk te zijn de bus op tijd te laten rijden en het kwam ook nog wel eens voor, dat hij helemaal niet verscheen omdat de dienstregeling veranderd was zonder dat iemand daar van op de hoogte was. Ook gebeurde het nogal eens, dat de bus ergens tegen aan reed. Zo torpodeerde hij een wa gen, die kisten met eieren vervoerde. Het werd natuurlijk een onbeschrijf lijke bende met al die dooiers over de straat en de bus, die toch al laat was, maakte het nu nog veel gekker met het negeren van de dienstregeling. In een wat vreemde advertentie werd op het gemoed van de lezers ge werkt Dat ging zo „Naar het schijnt worden wij van alle werk uitgesloten. Waar hebben wij dat toch aan ver diend Wij willen al het mogelijke doen om verkeerdheden weg te doen en wij verzoeken de ingezetenen vrien- VAN 7 NOVEMBER 1958. VAN DE SOESTER COURANT delijk ons terwille te zijn Wij willen toch graag zelf ons brood verdienen. Wij bevelen ons beleefd aan voor met sel-, beton- en straatwerk". Het Staphorster boertje adverteerde met dankbetuigingen, die hij ontving van mensen waarvan zijn wonderbaar lijke geneesmiddelen wonderen van ge zondheid gemaakt hadden. Zo schreef een brievenbesteller„Ik ben geheel veranderd in lichaamskracht en wezen. Ik geniet thans dat opgeruimde leven, heb nergens nooit meer last van, het zij mooi of slecht weder en doe mijn werk als brievenbesteller weer als ooit tevoren. Uit de grond mijns harten ben ik U dankbaar voor uwe hulpe en ge neesmiddelen". Zo'n dankbare postbode toch. Dat boertje stuurde iedere week een juffrouw, die de wonderkruiden aan de man bracht. „Door de politie te Soesterberg is proces-verbaal opgemaakt tegen A. E. terzake oplichting van een damesrij- wiel". Ik begrijp niet waarom iemand bekeurd wordt, die een damesfiets op tilt. Tegenwoordig zijn ze niet zo kin derachtig meer. STEENHOFFSTRAAT 52B TELEFOON 3921 Aanmelden aan het bedrijf van 8-12 en 14-17.30 uur. 'df'ÏÏ'Sï 'et "ei~r0' ^'e „Interesse" Een van mijn kennissen is met haar kinderen onderhuurster bij een oude heer. Als deze overlijdt, kun nen zijn erfgenamen haar de woning laten ontruimen Of is het zo, dat de gemeente deze woonruimte voor haar van de erfgenamen kan vorderen, zelfs in het geval, dat deze erfgenamen het huis willen verkopen 2. Een andere kennis van me heeft al jaren onderverhuurd. Nu wil de eige naar dit ineens verbieden. Kan de ge meente bij contract, waarin geen on derhuur is toegestaan, tóch woonruimte vorderen Antwoord De gegevens welke U ver schaft zijn niet al te duidelijk. Wij zul len U echter precies geven, waar U om vraagt. 1. Als de onderverhuurder (de oude heer) overlijdt, gaan zijn verplichtingen over op zijn erfgenamen. Aangezien een onderverhuurder zélf huurder van een verhuurder is, gaan de rechten van de oude heer als hij overlijdt mede over op die erfgenamen. Waarschijnlijk ont staat hierdoor een onmogelijke situa tie de erfgenamen zullen als gezamen lijke huurders geen belang meer bij de woning hebben. Door hun rechten op te geven, zal deze kennis van U het veld moeten ruimen. Of uw kennis de medewerking krijgt van de gemeente om aldaar te mogen blijven wonen, kun nen wij niet beoordelen. Wij begrijpen niet, waarom de erfgena men dit huis kunnen verkopen, als de erflater de eigenaar niet was. Als hij dat wèl was, dan zou uw kennis geen onderhuurster zijn, maar huurster (zo dat wij dan het bovenstaande voor niets hebben geschreven). Aannemende, dat dat het geval is, dan blijft evenwel de regel gelden, dat de verplichtingen uit de huurovereenkomst tussen partijen door de erfgenamen moeten worden na gekomen. Een evt. koper van het huis neemt deze verplichtingen eveneens over. Een evt. ontruiming (na drie ja ren) kan pas geschieden als de rechter zou hebben uitgemaakt, dat de belan gen bij bewoning door de nieuwe ei genaar groter zouden zijn dan die van uw kennis. 2. Uw tweede kennis maakt het ons ook moeilijk. Ziet U maar eens. Als de eigenaar de onderverhuur ineens verbiedt, dan heeft hij het vroeger niet verboden. Dit betekent, dat de huur overeenkomst geen verbod van onder verhuur bevat. Dat is duidelijk niet waar Maar bij uw volgende zin blijkt dat er toch een contract is gesloten, waarbij onderverhuur niet werd toe gestaan. Enfin, hoe het ook zij, uw vraag luidde of de gemeente woon ruimte kan vorderen. Nu, daar kunt u zeker van zijn. Of de gemeente dat in dit geval ook zal doen, kunnen wij he laas niet zeggen. De enige reden daar toe zou kunnen zijn billijke verdeling van woonruimte. Nazaten van Napoleon. G. J. W. zou gaarne weten of er heden ten dage nog nazaten van de broeders van Na poleon 1 in leven zijn. Thans nog in leven zijnde nakomelingen van de broers van Napoleon Bonaparte zijn Clotilde, geb. 20-3-1912 te Brus sel, en haar broer Napoleon Lodewijk, geb. 23-1-1914 te Brussel, zoon en doch ter van Napoleon Victor Bonaparte en Clementine van België. Deze Victor was een zoon van Napoleon Joseph Bonaparte (1822-1891) en Clo tilde van Savoye. Deze Joseph was weer een zoon van Jérome Bonaparte (1784- 1860) en Catharina van Wurtemberg. Jérome was de jongste broer van kei zer Napoleon. Kinderbijslag. „Onze dochter is op 1 oktober, 's morgens om 7 uur, geboren. Komt dit kind nu in aanmerking voor de driemaandelijkse kinderbijslaguitke ring of moeten wij wachten tot het daarop volgende kwartaal aldus vraagt H. D. Voor het recht op kinderbijslag over een kalenderkwartaal is beslissend het aantal kinderen op de eerste dag van dat kwartaal. Op grond van deze bepa ling kunnen wij u alsnog dubbel feli citeren met de geboorte van deze doch ter. Sport binnenshuis. Wat betekent toch dat woordje „indoor" voor bijvoor beeld een concours of bij training Dat vraagt mevrouw v. K.-H. zich af. Het Engelse woord „indoor" betekent binnenshuis. Het gaat hier om beoefe ning binnnenshuis van een sport, die normaal buitenshuis beoefend wordt. Bij sporten, die altijd binnenshuis wor den beoefend, laat men het woordje „indoor" natuurlijk weg, want dan spreekt men van zaalsport e.d. Indoor- training is de training tussen de seizoe nen. als de clubleden van een sportver eniging niet buiten hun sport kunnen beoefenen. Voetballers krijgen als in- doortraining vaak gymnastische oefe ningen, voetoefeningen enz. Spreekuur rechtbank Kunt u mij ook zeggen, zo vraagt C.D., of de offi cier van de rechtbank voor het publiek kosteloos te spreken is Een dergelijk onderhoud moet schrifte lijk worden aangevraagd aan de offi cier van justitie van de arrondisse mentsrechtbank. Hierbij moet worden opgegeven het onderwerp waarover u een gesprek wenst. U krijgt dan t.z.t. een oproep, waar en wanneer u ver wacht wordt. Kippenvoer. Is antispruit ook ge schikt om op voerwortelen voor kip pén te gebruiken Voor varkens schijnt het geen beletsel te zijn, zo meent G. v. d. B. Het gaat hem om de gezond heid van de kip, doch ook om de kwa liteit van het ei. Voor zover ons bekend is antispruit niet schadelijk voor kippen, doch we zijn wel van mening, dat dit de smaak van de eieren kan beïnvloeden. Dat is n.1. ook het geval bij consumptie-aardappe len. Daar winterwortelen vooral als de kuil nogal dik afgedekt wordt, spoe dig uitlopen en zelfs verbroeien, is het géwenst de kuil zo koel mogelijk te houden, zodat het spruiten tot een mi nimum beperkt blijft en u dan mis schien geen antispruit behoeft te ge bruiken.

Soester Courant | 1958 | | pagina 9