EENZAAM MAAR NIET ALLEEN WILHELMINA Reserveer thans uw exemplaar van de eerste oplage, die intussen herhaaldelijk verhoogd moest worden! Door de Prinses opgedragen aan de Vader des Vaderlands en aan haar Dochter Koningin Juliana, INHOUD: Inleiding Vader en Moeder - Mijn jeugdjaren - De eerste wereld oorlog Tussen de oorlogen - De tweede wereldoorlog - De bevrij ding en daarna - Wachtte mij nog een taak? Jarenlang heeft de schrijfster in de stilte van het paleis Het Loo gearbeid aan het vastleggen van haar persoonlijke herinneringen. Zij, die als vorstin een halve eeuw ons land bestuurde, heeft hier in een openhartig geschreven verhaal haar levensloop weergegeven, die zo nauw verweven was met de geschiedenis van ons volk in de laatste zes decennia. Over het leven van Prinses Wilhelmina werd reeds veel geschreven, maar hoe anders wordt het, wan neer wij nu van haar eigen hand iets mogen lezen over haar ouders, haar verzorgsters, haar zelfstandige ontwikkeling, over de inhuldiging, de kennismaking met Prins Hendrik en over ons koninklijk gezin. Het boek draagt een bijzonder persoonlijk karakter, waar het verhaalt over de laatste jaren van Koningin Emma en Prins Hendrik, en over de overwegingen, die geleid hebben tot de abdicatie. door Aan de Londense periode is een zeer uitgebreia en boeiend hoofd stuk gewijd: het contact met het verzet en met de Engelandvaar ders, de ontmoetingen met de lei dende figuren onzer bondgenoten, de luchtreizen tijdens de oorlog naar Canada en de Ver. Staten. Onvergetelijk daarbij is het medium van de radio, waardoor vier jaren lang het getuigenis van haar ongebroken vertrouwen in het „Nederland zal herrijzen" tot het vaderland kon doorklinken. Naast deze persoonlijke en historische herinne ringen onthoudt de schrijfster ten slotte ons niet. aan welke levensovertuiging zij haar kracht ont leent. De evangelische vernieuwing van het leven van enkeling en samenleving gaat haar ter harte, en haar boodschap zal ouderen en jongeren aan spreken, omdat deze gedachten volledig aansluiten bij haar rijke levenservaring. Omvang: 450 bladzijden, mét 50 gedeeltelijk onbekende foto's en twaalf reprodukties van tekeningen en schilderijen van de Prinses. Prijs 13,75

Soester Courant | 1958 | | pagina 24