Lijst van deelnemers aan de grote Sint Nicolaas-Bonnenactie. Dodelijk ongeval op de Birkstraat. Ernstig ongeval in Soesterberg. De heer H. van Harten nam afscheid van V.V.V. BRANDWEER. TELEF. 3333 IN DE HOEK. DINSDAG 18 NOVEMBER 1958. 36e JAARGANG No 86. SOESTER Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag. OURANT Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2,25 UITGAVEDRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAUVOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 In de nacht van zaterdag op zondag heeft het verkeer in onze gemeente opnieuw een slachtoffer geëist. Het was de 39-jarige mevrouw J. Her- rebrugh-v. d. Berg, woonachtig in de Bilderdijklaan. Omstreeks 4 uur kwam zij met haar man, de heer J. Herrebrugh, haar zus ter mevr. Van Heteren- v. d. Berg en haar zwager, de heer Van Heteren uit Amsterdam, per auto uit de richting Amersfoort. De heer Herrebrugh zat achter het stuur. De auto heeft de bocht bij de Gallenkamp Pelsweg verkeerd genomen en ging rechtdoor inplaats van rechts af. Vier verkeerspaaltjes aan de kant van de weg werden uitgerukt en daarna kwam de auto aan de linker kant van de weg in botsing met een boom. Mevr. Herrebrugh werd uit de wagen geslingerd en op slag gedood. Haar man werd bewusteloos achter het stuur aangetroffen. Hij had een hersenschud ding. Mevr. Van Heteren had een kaak- fractuur en de heer Van Heteren slechts enkele schrammen. Hij waar schuwde na het ongeluk onmiddellijk de politie. De heer Herrebrugh en mevr Van Me teren werden naar de Lichtenberg overgebracht. De auto - een Chevrolet - werd zwaar beschadigd. Zondagavond, omstreeks half negen, is een sportauto met 3 Amerikaanse militairen met grote snelheid tegen een lichtmast gebotst. De bestuurder werd levensgevaarlijk gewond en zijn twee mede-inzittendei>, die uit de wagen geslingerd werden, kregen ern stige verwondingen. De drie slachtof fers werden naar het hospitaal „Oog in Al" te Utrecht overgebracht. Het ongeval vond plaats op de Rade- makerstraat, waar een Mercedes, be stuurd door de heer A. K. zo dicht door de sportauto gepasseerd werd, dat het voorspatbord van de personenauto even door de sportwagen geraakt werd. Deze begon te slingeren en botste te gen de lichtmast aan de kant van de weg. Na de botsing was het verkeer enige tijd gestagneerd door het onder zoek van de Amerikaanse militaire po litie en de Soester politie. De heer H. van Harten heeft vrijdag avond afscheid genomen als penning meester van de V.V.V. tijdens een ver gadering, die in het Oranje Hotel ge houden werd. Na de afscheidswoorden van de voorzitter, de heer J. v. d. Arend, werd de heer Van Harten tot erelid van de V.V.V. benoemd. De voorzitter kon betrekkelijk weinig leden verwelkomen en het waren de oude getrouwen, die bijna nooit ont breken. Van het bestuur was de ge delegeerde van het verkeershuis, de heer Goudriaan, wegens ziekte afwezig en de heer v. d. Arend sprak de wens uit, dat hij spoedig zou herstellen en zijn belangrijk werk voor de V.V.V. weer zou kunnen doen. In het afgelopen seizoen is de V.V.V. weinig aktief geweest. Met het bloe mencorso is het mis gelopen hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat het zou slagen. Vijftien deelnemers gaven zich in het begin op, maar toen het erop aankwam trokken enkele zich terug en ook de bloemisten bleken weinig enthousiast. Dit was vooral onprettig voor hen die wel wilden. Sommigen hadden al kos ten gemaakt om bij het corso goed voor de dag te komen, maar het was financieel niet verantwoord met zo wei nig auto's te starten. De kindermiddagen, die de V.V.V. or ganiseerde, zijn uitstekend geslaagd en het komende seizoen zullen deze op nieuw in het openluchttheater gege ven worden. Van het bloemencorso in de oude vorm kan beter afgezien worden, want het schijnt niet te willen. Dat het dit jaar niet doorging had echter ook een licht zijde, want nu kon het restant van de lening aan de gemeente terugbetaald worden, zodat de penningmeester af scheid kon nemen zonder een schuld van de vereniging aan zijn opvolger te moeten overdragen. In enkele jaren heeft hij 7250 gulden aan gemeente en particulieren betaald. De V.V.V. wil het dit seizoen over een andere boeg gooien en heeft daarvoor de medewerking gevraagd van de heer Wakelkamp uit Amersfoort. Met een een aantal muziekcorpsen zal hij een attraktief programma in het openluchttheater bieden en de V.V.V. loopt hierbij geen financiële risico's. Er moet alleen reclame gemaakt wor den. Ook ligt het in de bedoeling een optocht van nagenoeg voorhistorische auto's te houden en de heer Terhorst zal de leiding hebben van de grote showavond, waaraan een twintig verenigingen zul len deelnemen. Bij de voorbesprekingen bleek men reeds enthousiast hiervoor te zijn. Iedere vereniging krijgt op die avond de gelegenheid iets te brengen. Van een goede opkomst is men bij mooi weer altijd verzekerd, want elke ver eniging brengt zijn eigen supporters mee. Er is een prettige samenwerking tus sen de V.V.V.-'s van Soest, Baarn, Amersfoort, Bunschoten, Spakenburg, Woudenberg Scherpenzeel en gezamen lijk zullen deze verenigingen propagan da maken. De heer Terhorst gaf hierna enkele bijzonderheden over de verenigings show, waarmee hij in de zomer hoopt te komen. De belangstelling van de verenigingen was heel erg meegevallen, dus er mag verwacht worden dat dit zal slagen. De heren Quelle en Bergers braken een lans voor het bloemencorso in oude vorm, maar na lange discussies was men het er wel over eens, dat dit in Soest niet gaat of dat het de V.V.V. teveel kost als met moeite een klein corso samengesteld kan worden. Hierna kwam het afscheid van de heer Van Harten aan de orde en de voor zitter richtte het woord tot de schei dende penningmeester. Hij werd bestuurslid en kreeg het be heer over de kas in een bijzonder moei lijke periode, toen er veel kritiek op het bestuursbeleid was. Het was nodig geld te lenen en met grote kundigheid had hij dit beheerd en medegewerkt om met zo weinig mogelijk geld zoveel mo gelijk te doen. Hij animeerde de be stuursleden om zelf te doen wat eigen lijk een betaalde kracht vergde en hij liet zien hoe penningen zuinig beheerd kunnen worden. Daarmee heeft hij be reikt dat hij nu afscheid kan nemen terwijl de vereniging schuldvrij was. Dit afscheid betreurde het bestuur en de leden van de V.V.V. hoewel ze de heer Van. Harten zijn promotie gra gunnen. Het zal moeilijk zijn een even kundige penningmeester te vinden. Op voorstel van de heer v. d. Arend werd de heer Van Harten tot erelid benoemd. Hij ontving een oorkonde, die dit vermeldt en dankte het bestuur en de leden voor deze onderscheiding, die slechts verdiend was geworden in sa menwerking met het bestuur. Ieder had zich beijverd de belangen van de V.V.V. te behartigen en daardoor was het mogelijk in zo korte tijd uit de moeilijkheden te komen. De heer Van Harten prees zich gelukkig hieraan meegewerkt te hebben. Hij wenste de vereniging het allerbeste toe en sprak de hoop uit, dat spoedig een penningmeester gevonden zou wor den, die het beter zou doen dan hij het zelf deed, want daarmee zou de vereniging gebaat zijn. Aan het slot van de vergadering werd besloten de heer Goudriaan een fruit mand te sturen zodra zijn toestand iets verbeterd is, om daarmee tot uitdruk king te brengen, dat het bestuur en de leden hem graag spoedig op zijn plaats in het verkeershuis terug willen zien. BAKKERIJEN A. W. Dogterom, Torenstraat 6. J. J. van Hattum, Burg. Grothestraat 11. R. Kruiswijk, Soesterbergsestraat 28. Maison Verkleij, Van Weedestraat 40. J. v. d. Oord, Kerkplein 4. A. v. d. Oord, Koninginnelaan 8. J. Schothorst, Birkstraat 93. H. Spikman, Soesterbergsestraat 41. BEHANG - VERF: Fa. Meilof, Burg. Grothestraat 19. H. Voortjes, Hartweg 38. BLOEMISTEN J. Geijtenbeek Zn., Burg. Grothestr. 4. C. Kraaijenhagen, Steenhoffstraat 1. „Oranjezon", Torenstraat 13A. A. P. Tolboom, Spoorstraat 9. BOEKHANDEL Boekh. Adriaansen, B. Grothestraat 32. Boekh. C. J. L. Alders, Steenhoffstr, 13. J. Z. de Bruin, F. C. Kuyperstraat 6. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, Van Weedestraat 7. „Minerva", Gallenk. Pelsweg 9. DROGISTEN Drogisterij De Bijenkorf, O. Utr.w. 36. P. Hartog Jr. Jzn., Soesterbergsestr. 55. J. de Jong, Koninginnelaan 6. J. Kok, Nieuweweg 6. B. Kraal, Van Weedestraat 20. ,,'t Kruidenhuis", Laanstraat 1. A. P. A. Mol, Torenstraat 4. T. W. van Rij, Kerkstraat 110. D. F. Voigt, Burg. Grothestraat 30. „De Vijzel", Molenstraat 4. J. J. Wiersma, Koninginnelaan 44. DRUKKERIJ Drukkerij Alders, Van Weedestraat 12. ELECTROHANDEL - RADIO: Joh. Bosboom Zn., Steenhoffstr. 16. Fugers' Radio, Kerkstraat 3. C. de Jongh, Koninginnelaan 74. J. H. H. Kwak, Soesterbergsestraat 20a. W. N. Nieuwenhuis, Van Weedestr. 23. Joh. H. v. Schalkwijk, Steenhoffstr. 55. H. C. Schoemaker, Van Weedestr. 36a. FOTO Foto „Astra", Soesterbergsestraat 24. R. G. van Essen, Birkstraat 2. Foto Flapper, Nieuwerhoekplein 8. G. Schild, B. Grothestraat 14. GLAS- EN VERFHANDEL. Soester Glas- en Verfhandel, Soesterbergsestraat 52. GROENTEHANDEL A. J. van Dorrestein, Birkstraat 88. Groentehandel „De Favoriet", Burg. Grothestraat 41. G. P. de Haan Zoon, Vinkenweg 49. A. v. d. Hoef, Birkstraat 50. H. van Nes, Soesterbergsestraat 13. Fa. A. Reehorst, Torenstraat 8. A. Reehorst, Van Weedestraat 15. J. Reehorst, Koninginnelaan 27. P. de Vries, F. C. Kuyperstraat 8. J. Werkhoven, Middelwijkstraat 24. W. L. van Woensel, O. Utrechtsew. 37. H. Wonder, Lange Brinkweg 48. HERENMODES J. Hoppenbrouwers, Van Weedestr. 44. W. P. J. Venema, F. C. Kuijperstr. 10. Fa. L. Vervat Zn., Heuvelweg 2. HORLOGES - SIERADEN: E. G. van Setten, Rembrandtlaan 18. A. G. Spijker, Soesterbergsestraat 26. J. Th. Voskuilen, Van Weedestraat 8. HUISH. ARTIKELEN - SPEELGOED: Bazar de Luxe, Van Weedestraat 31. Bazar 't Hart, Koninginnelaan 103. A. Frank, Koninginnelaan 48. C. J. v. Hengstum, Middelwijkst' lat 1. Fa. Kerkhof Co, Steenhof f straat 63. D. van Kleef, Van Weedestraat 9A. Het Kleuterhuis, Steenhoffstraat 62. „Leca Bazar", Burg. Grothestraat 11a. F. W. J. Nilsson, Soesterbergsestr. 39. Roemah Moerah, Van Weedestraat 26. Magazijn „Teddy", Hartweg 31. Tip-Top, Soesterbergsestraat 22a. J. van Veen, Nieuweweg 91. P. v. d. Witte, Torenstraat 17. HUISVLIJT „Maak het zelf", Kerkstraat 36. IJZERHANDEL Russcher, Soesterbergsestraat 57. KAPPERS W. A Butzelaar, Steenhoffstraat 53. D. J. van Eijs, Soesterbergsestr. 47. D. W. van Hattem, Van Weedestraat 11a. W. A. van Hees, Steenhoffstraat 68. F. B. Kohier, Burg. Grothestraat 18. Maison Kaayk, Koninginnelaan 9. E. A. Rademaker, Middelwijkstraat 49. H. W. F. de Vries, Koninginnelaan 24a. KLEERMAKERIJ J. C. Groenestein, Ossendamweg 26. K. Wiersema, Soesterbergsestraat 9a. KRUIDENIERS - CHOCOLATERIEëN G. G. van de Boogaard, Molenstr. 144. C. v. d. Broek, Schrikslaan 25. W. A. G. Buisman, Middelwijkstraat 3. „Centra", Korte Hartweg 1. W. J. v. d. Craats, Van Weedestr. 9c. T. Deelen, Soesterbergsestraat 3. H. W. van Dijk, Korteweg 2. Jac. Floor Zn., Beckeringhstraat 28. F. D. Gerth, Laanstraat 66. E. J. Geurts, Steenhoffstraat 27. W. J. Hilhorst, Nieuwstraat 15. H. de Jong, Den Blieklaan 41. C, Kerver, Steenhoffstraat 59. K. A. van der Linden, Koninginnel. 63. Joh. Mets, Van Weedestraat 54. Carol Mineur, Soesterbergsestraat 32a. Nooitgedacht, Nieuwstraat 51. C. van Paddenburg, Burg. Grothestr. 45. Ridderikhof, Laanstraat 95. J. H. Sandbrink, Kostverlorenweg 1. W. Smink, Lange Brinkweg 39. A. van Stempvoort, Nieuweweg 74. J. van Stempvoort, Torenstraat 13. R. J. van Stempvoort, Birkstraat 52. F. Verwoerd, Beukenlaan 66. K. Visser, Hartmanlaan 25. G. J. E. Vreman, Kerkstraat 20b. G. J. E. Vreman, Soesterbergsestraat 56. C. van de Werken, Koninginnelaan 123. H. v. d. Werken, Molenstraat 98. KUNSTHANDEL Soester Kunsthandel, B. Grothestr. 16. LEDERWAREN B. F. Fugers Jr., Torenstraat 23. MELKHANDEL P. Floor, Soesterbergsestraat 74. „De Birkt", W. J. Hartman, Birkstr. 25. H. Kinderdijk, Birkstraat 6. G. P. Kok, Middel wijkstraat 75. N. M. Kortekaas, Birkstraat 91. W. P. Stalenhoef, B. Grothestraat 25. MEUBELINRICHTINGEN T. Beuken, Soesterbergsestraat 1. De Meubelhal, Laanstraat 37. Meubelhuis „Zuid", Soesterbergsestr. 37. F. R. E. Steitner, Van Weedestraat 7a. Fa. C. W. Veenendaal Co., Van Weedestraat 42. Co van Woerkom, Beckeringhstr. 13. MUZIEKHANDEL Wim van Boxel, Molenstraat 9. De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 15. MANUFACTUREN - DAMESMODE: Bonneterie, Van Weedestraat 52. M. G. Grol, Soesterbergsestraat 53. Het Handelshuis, Soesterbergsestr. 51. 't Handwerkhuis, Koninginnelaan 20. Het Hart, Manufact., Nieuwstraat 56. E. v. Heek, Soesterbergsestraat 32. F. v. d. Hoven, Koninginnelaan 25. Maison Termonde, Burg. Grothestr. 36. W. G. Middelman, Torenstraat 3b. H. van Rouwendaal, Laanstraat 46. „De Ster", Van Weedestraat 5A-5B. Gez. Tolboom, Koninginnelaan 16. Het Tricotagehuis, Burg. Grothestr. 7. Magazijn „De Vlijt", Steenhoffstraat 61. A. Vrakking, Beetzlaan 4. Fa. Werkhoven, Nieuweweg 60a. NAAIMACHINEHANDEL: C. J. W. Leertouwer, Nieuweweg 76. RIJWIELHANDEL. D. J. v. d. Broek, Beckeringhstraat 35. Fugers Rijwielen, Kerkstraat 3. H. Grift, Krommeweg 8. J. F. Groart, Van Weedestraat 36A. G. Klomp, Koninginnelaan 4. A. G. Lamers, Soesterbergsestraat 6. „De Witte Pompen", Steenhoffstraat 25. SANITAIRE ARTIKELEN: J. L. Hilhorst, B. Grothestraat 34. SCHOENHANDEL N.V. Bata, Soesterbergsestraat 10. H. v. Dorresteijn, Korte Crinkweg 10. J. Endendijk, B. Grothestraat 22a. „De Gouden Laars", Koninginnel. 24. Fa. van Isselt-Kooman, Torenstraat 5. Rapid, Torenstraat 1B. Stichtsche Schoenenhuizen, Soesterbergsestr. 30 en v. Weedestr. 7B. SPORTARTIKELEN. Eb Kareisen, Kostverlorenweg 3B. VISHANDEL Soester Visvoorziening, Koninginnel. 19. ZAADHANDEL „Avicultura", Soesterbergsestraat 59. B. C. v. d. Breemer, Beukenlaan 55. F. Crull, Burg. Grothestraat 24. Zaadhandel Spruit, Beukenlaan 54. Dat ambtelijke molens langzaam draaien weten we allemaal. Dat behoeven we helemaal niet vreemd te vinden, al is het wel eens lastig. Het is nu eenmaal zo, dat bij overheid- instanties niemand, zonder goedkeuring van weer een andere instantie, een be slissing kan nemen, waarbij we nog buiten beschouwing laten, dat angst om zich aan koud water te branden, soms ook nog een rol speelt Kijken we nog even naar de bocht in de Soesterbergsestraat, die een goede week geleden zo'n afschuwelijke tol eiste. We zijn het er wel over eens, dacht ik, dat de schuld grotendeels, zo niet geheel, in die verkeerd liggende bocht zit. Dat er niet onmiddellijk iets ter beveili ging gebeurde, hoeft ons niet te ver bazen. Per slot gebeuren er op dat punt al ongelukken zolang de weg bestaat. Van de week echter, ging er in die bocht weer iemand „onderuit". In de zelfde bocht en tegen dezelfde boom. Het liep gelukkig goed af, behoudens wat deuken en de boom z'n zoveelste wond. Plaatsen van misdrijf en ongeval trek ken nu eenmaal altijd nieuwsgierigen. Ik was er trouwens zondagmiddag ook en hoorde een bewoner van Zuid zeg gen tegen kennissen, die hij de boom toonde, „ik hoop maar, dat de gemeente die wond met teer bestrijkt, anders gaat die boom dood" Gelukkig, dat er nog altijd mensen zijn, die zich het lot van een boom aantrekken. Daar had ik echt niet zo gauw aan gedacht. Ik was eigenlijk zondag gaan kijken of de gemeente in die laatste twee on gevallen aanleiding had gevonden een extra waarschuwingsbord te plaatsen. Een doodskop bv. of een ander schrik aanjagend geval, dat de autorijder in een reflex zijn voet van de gaspedaal doet nemen. Ik wist eigenlijk wel, dat dit niet het geval zou zijn. Er moet van heel wat instanties vergunning worden verkre gen, mogelijk zelfs van de schoonheids commissie, voor dat zo'n extra bord ge plaatst mag worden. Als je tenminste alles officieel wilt doen. Maar ik vind, dat er alle aanleiding voor is, dat ons gemeentebestuur uit de band springt en met of zonder toe stemming op korte termijn een behoor lijk waarschuwingsbord neerzet. H. OEKMAN. AANVULLINGSAGENDA. B. en W. hebben aan de agenda voor de raadsvergadering, welke morgen avond wordt gehouden, nog de navol gende punten toegevoegd. 37. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de uitbreiding en de verbouwing van de openbare lagere school te Soesterberg. 38. Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 142.000,met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten ten behoeve van de financiering van de uitbreiding en de verbouwing van de openbare lagere school te Soesterberg. 39. Voorstel tot naamgeving van nieu we wegen te Soesterberg. SPORTUITSLAGEN. Voetbal. B.D.C. 1—Limvio 1 1-0. B.F.C. 3—B.D.C. 2 2-5. Gooise Boys 3B.D.C. 3 1-7. B.D.C. 4—E.M.M. 4 0-3. E.M.M. 5—B.D.C. 5 1-0. Ultrajectum 1S.E.C. 1 2-2. B.F.C. 2—S.E.C. 2 5-7. S.E.C. 5Amsvorde 4 1-2. H.V.C. B—S.E.C. A 1-1. IJselmeervogels BS.E.C. B 1-4. S.E.C. a—H.V.C. a 0-8. Quick gS.E.C. c 0-6. Welpen S.E.C. 1—C.J.V.V. 1 4-0. B.D.C. 1—S.E.C. 2 2-1. S.E.C. 4—B.D.C. 2 0-2. C.J.V.V. 3—S.E.C. 3 0-6. Handbal. B.D.C. 1Limvio 1 3-1. S.D.O. A—B.D.C. A 2-1. Spirit B—B.D.C. B 6-0. B.D.C. a—B.D.C. b 8-1. FILMAVOND BOERENLEENBANK. Belanghebbenden verwijzen wij naar de advertentie voor de filmavond van de Boerenleenbank op donderdag 20 november, in het St. Jozephgebouw.

Soester Courant | 1958 | | pagina 1