KWAK 395 Naar een erkende Voetbaltoto Het Sint Nicolaas- geschenk II Receptie, bruiloft of diner? A. B. KOPPEN Burgerlijke stand. SOEST. SOESTE Het is met de goklust en de beteugeling daarvan in Nederland altijd een wat vreemde geschiedenis geweest. Men zegt weieens, dat de Nederlanders erg gok lustig zijn, maar naar wij menen toch in veel mindere mate dan bij vele an der volken het geval is. Over het alge meen genomen is de mentaliteit van ons volk immers aan de voorzichtige kant en bovendien treden godsdienstige en sociale opvattingen hierbij ook remmend op. Deze redenen hebben er toe geleid, dat de mogelijkheden om een gokje te wagen in Nederland van hogerhand be perkt werden. Een haast vanzelfspre kend gevolg hiervan is geweest, dat door allerlei personen en instellingen telkens weer getracht werd tussen de mazen van de loterijwet door te glip pen of op klandestiene wijze gelegen heid te geven tot of deel te nemen aan een gokje. De godsdienstige en sociale bezwaren, die bij 'n belangrijk deel van het volk tegen de mogelijkheden van gokken be staan, worden door anderen wel eens als onbelangrijk terzijde geschoven om dat men wel accoord gaat met de staats loterij, welke principieel uiteraard niets anders is dan een openbare gelegenheid tot gokken en waarvoor zelfs over 't algemeen hogere bedragen nodig zijn dan de meeste toto's of pools vereisen. Anderzijds staat voor de gemiddelde Nederlander wel vast, dat het gokken zwakke naturen tot onverantwoorde uitgaven kan verlokken en dat het goed is deze tegen zichzelf te bescher men. Het is ongetwijfeld moeilijk een juiste tussenweg te vinden, maar de goklust is in haast ieder mens in meer of min dere mate aanwezig en laat zich nimmer geheel beteugelen. Dat is weer eens overduidelijk bewezen met de voetbalpool. Eerst door parti culieren en verenigingen opgezet en binnen beperkte, zogenaamde ledenkring gehouden om hierdoor de bepalingen van de loterijwet te omzeilen. Het ge volg chaos en oneerlijkheden, zodat VERHUURINKICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bedden, bars enz. voor 1000 personen. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dalweg 18 - Telef. K 2954-3567 GEBOREN Marja Diana, dochter van G. de Ruig, militair, en A. Boersma, Meidoornweg 42. Jean Paul, zoon van W. van Beek, kantoorbediende, en A. E. Grand, Braamweg 68. Coleta Feli- ciana Maria, dochter van P. H. G. Lus- tenhouwer, huisknecht, en W. Werner, Schaepmanstraat 73. Monica Anna Louise, dochter van H. C. Boin, rijks ambtenaar, en B. A. M. Verhagen, Vos- seveldlaan 32. Hendrika, dochter van T. de Zoete, groentehandelaar, en W. Petersen, Korte Hartweg 26. Lucia Margaretha, dochter van F. G. Sonders, onderhoudsmonteur, en J. M. A. van Os, Molenstraat 137. Leendert Roe land, zoon van C. Sprey, militair, en A. Hoorweg, Amersfoortsestraat 109. Jan, zoon van E. van den Brink, schoor steenveger, en A. Koelewijn, Korteweg 15. ONDERTROUWD Wilhelmus Matheus Swart, havenarbeider, Nwe. Kerkstraat 141, Amsterdam en Gerarda Berdina Groenenstijn, zonder beroep, Klaarwa- terweg 84. Lambertus Alphonsus Houtveen, effectenbediende, Edison- straat 3, Amersfoort en Maria Mat- theijssen, steno-typiste, Schrikslaan 13. Antonius Valentein Metten, verte genwoordiger, Dijkweg 2, Baarn en Ali- da Johanna Meeder, verkoopster, Kerk- pad N.Z. 32. GEHUWD Wilhelmus Wouter Hassel- bach, magazijnbediende, St. Joseph- straat 4 en Maria Johanna Dorresteijn, zonder beroep, Beetzlaan 83. OVERLEDEN: Hendrika Kuijer, 78 jaar, zonder beroep, weduwe van R. Bruins, Van Maarenstraat 3. Patro- nella Johanna van Dorrestein, 21 jaar, hulp in de huishouding, Ossen- damweg 32. Peter Catharinus Mar- tinus de Wit, 19 jaar, groentehande laar, Slotlaan 271, Zeist. Frederik Martinus Heuer, 74 jaar, zonder be roep, weduwnaar van A. Chr. Tiessen, Braamweg 12. Gerrit Hendriks van der Laan, 91 jaar, zonder beroep, ge huwd geweest met H. van der Kooi, Talmalaan 22. Abraham Smit, 91 jaar, zonder beroep, weduwnaar van G. C. Kooreman, Bosstraat 2. Johan- nes Groeneveld, 64 jaar, zonder beroep, Schrikslaan 43. Jacob Hendrik Roe mer, 73 jaar, zonder beroep, gehuwd met M. J. de Jong, Soesterbergsestraat 86. Gerritje Wassenaar, 19 jaar, hulp in de huishouding, Amersfoortsestraat 17. de K.N.V.B. besloot zelf een voetbal pool te organiseren. Had de paarden sport enkele jaren geleden ook niet de legalisatie verkregen voor een toto Een principieel verschil tussen paarden- en voetbaltoto viel moeilijk aan te tonen. Maar intussen had men voor de voetbalpool die legalisatie nog niet, er volgden dus een proces en een ver oordeling, want Justitie bleek niet be reid (en kon dat in verband met poli tieke gevolgen ook niet) een soepele houding aan te nemen. De K.N.V.B. ging voort met de pool, ook zogenaamd alleen voor leden van aangesloten ver enigingen, dus in beperkte kring. In de praktijk was dat weliswaar een wassen neus en daarom volgde ook een nieuw proces en weer werd in twee achtereen volgende instanties een verbod uitge sproken, waarna nu de Hoge Raad nog zijn beslissing moet nemen. Maar tegen te houden zijn de voetbalpools niet, want in waarlijk beperkte kring zullen ze volgens de wet altijd kunnen plaats vinden. Tot die conclusie is nu ook de meer derheid van de door de minister inge stelde commissie loterijwezen gekomen en hieruit zal nu binnenkort vermoe delijk een wetsvoorstel voortvloeien om de belemmeringen voor een goed georganiseerde voetbaltoto weg te ne men. Het schijnt, dat men van prote stant-christelijke zijde de bezwaren te gen legalisatie heeft opgegeven nadat de Hoge Raad de voetbalpool niet als ha zardspel heeft beschouwd. In wezen is de voetbalpool dat ook niet. Men kan moeilijk volhouden, dat de uitslagen alleen aan het stomme toe val van hoe het balletje rolt te danken zijn. Er zijn andere, menselijke facto ren, die daar een overwegende invloed op uitoefenen. Al blijft het uiterst moei lijk om al die verschillende factoren bij iedere wedstrijd te voorzien en in een cijfer vast te leggen, zodat het vaststellen van dit cijfer toch een gok blijft, althans in de meeste gevallen, toch kunnen kennis en inzicht van de sterkteverhoudingen der clubs hierbij niet geheel uitgevlakt worden. Binnenkort zullen we dus waarschijn lijk een gelegaliseerde voetbaltoto krij gen. Dat achten we ook wel de beste weg om veel ongewenster toestanden te voorkomen. Gerard Vos en Diny Beijer als Hans van Meerten en Jetty Cordeni een paar gaan vormen. Dick Donkervoort (Wil van Soest), de broer van Wim, ontfermt zich over Jook en dat brengt de verzoening tus sen Wim Donkervoort en zijn vrouw (Riet Kok) te weeg. Gerda van Fulpen verlooft zich dan nog als Luus Scheerman met Piet Schalkwijk als Gerard van Oosten en slechts Bert, de huisknecht (Han v. d. Grift) en Lex de Haan (Gerard van Klaren) blijven ongetrouwd. De heer Onwezen bood namens de ver eniging „Ons Genoegen" een geldsbe drag in enveloppe aan en de heer v. d. Pol deed dit namens de toneel vereniging „Kerkebuurt". Van de vereniging „Soestdijk" kreeg het jubilerende „Contact" bloemen. WETHOUDERSKAMER. Er is op het gemeentehuis een rustige wethouderskamer nodig. Tot nu toe werd het vertrek naast de raadszaal als wethouderskamer gebruikt, maar hier worden ook commissievergade ringen gehouden. Men wil nu de trouw kamer tot wethouderskamer maken, bestemd voor de wethouders De Haan en dr. Oranje. Wethouder Van Zadel- hoff heeft een kamer op het bureau van Openbare Werken. De trouwkamer kan gemist worden, want die kan toch slechts gebruikt worden voor trouwpartijen van kleine omvang. Voortaan zullen daarom alle huwelijken in de raadzaal voltrokken worden. Voor de inrichting van de nieuwe wet houderskamer is 4000,— nodig. BERUCHTE BOCHT. Weer is een auto uit de bocht bij Zonnegloren gevlogen en tegen een boom terecht gekomen. Nu was het een volkswagen, bestuurd door de 28-jarige S. V. uit Amersfoort. De auto kwam tegen dezelfde boom terecht, die een week geleden de jongelui uit Soest, Bunnik en Zeist noodlottig werd. VOOR DE OUDE KERK. Ten bate van de restauratie van de Oude Kerk zal deze week een zanguit voering gegeven worden door het ge mengd evangelisatie-zangkoor „Sur- sum Corda" en vrijdagavond is er in het Oranje Hotel een culturele avond. Daar zullen Corrie Houtman (sopraan), dr J. A. Brons (piano), Mary den Hengst (declamatie) en het Amersfoorts strijkkwintet optreden. Hans Osieck speelt piano en mevr. Muurling zal uit eigen werk voordragen. CONTACT SPEELDE VOOR DE V.V.V.-BEKER. Op 19 september 1953 werd de R.K. toneelvereniging „Contact" opgericht en de toneelvoorstelling, die in het St. Josefgebouw werd gegeven, gold als de lustrumvoorstelling. Tevens was het een opvoering, die mee telde in de wedstrijd om de V.V.V.-wis- selbeker en de heren Gronloh sr en jr en Van Weelden waren voor het eerst in dit seizoen bij een Soester toneel vereniging aanwezig om het spel te beoordelen. Deze beoordeling zal niet zo slecht uitvallen al zijn er natuurlijk fouten gemaakt, die men verwachten kan bij een vereniging met jonge spe lers en een drietal debutanten. Contact had het stuk „En de mensen zeggen" van Will Brakenberg gekozen. En de mensen hadden heel wat te zeg gen, want ze waren het er helemaal niet mee eens, dat de beroemde schrij ver Wim Donkervoort (Joop van Dalen) genegenheid opvat voor Jook Maartens (Alie van Klaren). Vooral niet omdat zijn vrouw in het ziekenhuis ligt, om dat zij meende dat zij niet buiten een schoonheidsbehandeling kon, die wat ongelukkig uitpakte. Er gebeurt van alles in dit stuk, maar een hoogtepunt is wel het samenzijn van Wim en Jook, die onder het ver trouwelijk babbelen worden overvallen door haar vriend Gerard van Oosten (Piet Schalkwijk), die meteen begint te schieten. De schrijver reageert daar niet op en pas als Jook en Gerard weg zijn blijkt dat hij zwaar gewond is. Hij gaat naar het ziekenhuis, komt eruit - evenals zijn vrouw - en dan zijn de poppen aan het dansen, want men ziet in hem de ontrouwe echtgenoot. Het komt echter allemaal op zijn pootjes terecht, want tegen het eind komt iedereen binnen die met het stuk te maken heeft. De dokter blijkt trouwplannen te heb ben en hij kiest de actrice uit, zodat bij uitstek staat bij ons voor U klaar. ELEKTRISCHE GESCHENKEN, groot of klein, vinden altijd waardering. Soesterbergsestraat 20a - Telefoon 2379 UITBREIDING EN VERBOUWING O.L. SCHOOL SOESTERBERG. De openbare lagere school te Soester- berg heeft vier lokalen en zes leer krachten. Na een noodoplossing met be hulp van een directiekeet is er thans geld beschikbaar voor uitbreiding en verbouwing .van de school en het col lege stelt de raad voor 142000.kre diet hiervoor te verlenen. Dit bedrag wordt aan de gemeente door de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten geleend. BEJAARDENCENTRUM. De gemeente wil medewerking verle nen aan de stichting van een bejaarden centrum. In het bestuur van de te vor men stichting zullen 4 leden door de gemeenteraad aangewezen worden en B. en W. adviseren de raad wethouder K. de Haan, mevr. E. C. van Goor-Cle- ton en de heren J. W. D. Berkelbach v. d. Sprenkel en B. H. Elbertse te be noemen. AANGEREDEN. De 76-jarige C. D. stak op zijn fiets onverwacht de Beukenlaan over toen de auto van de fabrikant H. C. uit Soesterberg een vuilnisauto passeerde, die langs de kant van de weg stond. Ondanks krachtig remmen van de heer L. botste de auto tegen de oude heer aan. Hij viel en kreeg een ernstige hoofdwond en inwendige kneuzingen. Mevr. Schutte verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het St. Elisabeth ziekenhuis gebracht werd. MIXED HOCKEYCLUB SOEST. Hurley 3—Dames 1 0-7. De Soester dames bekerden beter dan de heren, want ze kwamen met een 7-0-overwinning uit Amsterdam terug. Op het glibberige veld heeft Soest een gemakkelijke wedstrijd gespeeld, waarbij de achterhoede zich niet be hoefde in te spannen. Met rust was de stand al 0-3. Door deze overwinning gaan de Soester dames dus verder met het spelen van bekerwedstrijden. Dames 2Kampong 4 1-2. In een aardige wedstrijd heeft Dames 2 niet kunnen winnen en is Kampong 4 twee punten rijker geworden. Wanneer de stand 2-1 in het voordeel van Soest was geweest, dan zou dat beter het veldoverwicht van de Soes ter dames tot uiting gebracht hebben, maar ook een hockeybal kan raar rol len. Met rust was de stand 1-1. Be Fair 3Soest 1 (heren) 4-4. De Soester heren hebben een oefen wedstrijd gespeeld tegen het derde team van Be Fair, dat in de tweede klasse speelt. Voor rust ging het in het Soes ter elftal ecHt niet best en was Be Fair stukken sterker. Na twintig minu ten spelen scoorde Be Fair en even daarna werd de stand op 2-0 gebracht. Kort voor rust scoorde Soest een tegen- punt, waardoor de rust inging met 2-1 voor Be Fair. Na rust een sterk aanvallend en veel beter spelend Soest. Toch wist Be Fair nog te doelpunten (3-1). Daarna nam Soest het heft in handen en wel zo stevig dat de 3-1- achterstand werd omgezet in een 4-3- voorsprong. In de laatste minuut wist Be Fair echter nog gelijk te maken, waardoor met de stand 4-4 een einde kwam aan een uiterst prettige oefen wedstrijd. Overige uitslagen Kameleon 4Soest 3 (dames) 0-10. Jongens Soest EKampong E 4-1. Meisjes Schaerweide BSoest B 0-6. FILMAVOND ZILVER TETRA. Voor een honderdtal belangstellenden heeft de aquariumvereniging „Zilver Tetra" in hotel De Gouden Ploeg een filmavond gegeven. De volgende films werden gedraaid Leven en Dood op de Noordpool. Dierengevechten in Midden- Azië, Een tropisch aquarium en Het Baikalmeer. PRAATAVOND R.K. MIDDENSTANDSVERENIGING. De. R.K. Middenstandsvereniging „St Petrus en Paulus" hield in café Cen traal een bijeenkomst, die als praat avond was bedoeld. De voorzitter, de heer J. H. Hom, sprak zijn vreugde uit over de goede op komst. Uit de vereniging was de wens naar voren gekomen tot het oprichten van een jongeren-afdeling. Die heeft de vereniging al eens gehad, maar zij verliep. Het bestuur zal nu plannen uitwerken waardoor het mogelijk zal zijn de middenstands jeugd in de vereni ging op te nemen. Hierna kwamen verschillende zaken aan de orde, waarbij van gedachten gewis seld werd. Over het algemeen was men niet zo best te spreken over de erva ringen met de schoonheidscommissie, die door middel van de politie soms aanvallen doet op reclameborden. Er. werd besloten het college van B. en W. te verzoeken de nodige clementie te be trachten. DUINKIKKERS WINNEN. In een snelle en levendige wedstrijd hebben de Duinkikkers gewonnen van Woestduin te Doorn. In het begin was het initiatief aan de Duinkikkers, maar de spelers van Woestduin kregen spoe dig vat op het spel van de Soestenaren. Toch zag G. v. d. Gaast, na een fraaie combinatie met v. d. Brink, kans te scoren. Bijna kwam Woestduin tot de gelijk maker, maar even voor de bal in het net verdween werd er gefloten voor rust. In de aanvang van de tweede helft werd een speler van Woestduin uit het water gestuurd wegens een zware over treding. Midvoor v. d. Brink was hier van het slachtoffer en hij plaatste de bal uit de toegekende vrije worp di rect naar v. d. Gaast. Deze speelde te rug en v. d. Brink scoorde het tweede doelpunt. Kort daarna werd van de Gaast uit het water gestuurd. Woestduin kwam nu fel opzetten, maar slordig plaatsen en slechts schieten beletten het scoren van een tegenpunt. Bij een snelle uitval van de Duinkik kers kreeg H. Timmermans een opge legde kans, die hij uitstekend benutte (3-0). Woestduin vocht nog even terug, maar twee minuten voor het einde van de wedstrijd bracht G. v. d. Bor de stand op 4-0. Doove, v. d. Bor en v. d. Gaast waren de beste spelers van het zegevierende team. VERBETERING NOODWONINGEN WIEKSLOTERWEG. Er zullen verbeteringen aangebracht moeten woren aan de noodwoningen aan de Wieksloterweg, de nummers 31 tot en met 41 (oneven). Deze nood woningen dateren van 1927. Nu de Veenzoom waterleiding heeft kunnen ook deze woningen aangesloten worden. Bij het ramen van de kosten is ook rekening gehouden met de aanleg van ontbrekende aanrechten en gootstenen en het aanbrengen van waterclosets. Hiervan zijn de totaalkosten 5300, Voor het vernieuwen van de buiten- gevelramen zal 1190,— nodig zijn. Diverse werkzaamheden vergen 351,voegwerk 200,vernieu wing van gootzink 610,en schil derwerk 1815,dus in totaal bijna 97-2 duizend gulden. Hiervan zal 8600,door de gemeente betaald worden en de rest door het rijk. B.D.C. 1—LIMVIO 1 1-0. B.D.C. heeft zondagmiddag niet zo'n beste wedstrijd gespeeld, maar er is met 1-0 van Limvio gewonnen en het binnenhalen van twee punten is toch wel het belangrijkst. Aanvankelijk werd er maar wat raak getrapt en vooral linksbuiten J. Huij- gen kon er maar niet inkomen. Zijn broer lukte het wat beter en hij scoorde na 20 minuten spelen het eer ste en enige doelpunt van de wedstrijd. Hij kreeg de bal in een wat onover zichtelijke situatie en maakte gebruik van de verwarring in de achterhoede van Limvio. Limvio kreeg zoveel kansen, dat er vele malen gedoelpunt had kunnen worden. Vooral midvoor Verhoef kreeg een paar opgelegde kansen, maar het wilde niet lukken. Niet in het minst omdat Simons uitstekend op dreef was en overal opdook waar het gevaarlijk was. Hij redde enkele malen toen kee per Roest al gepasseerd was. In de tweede helft ging het wat beter met B.D.C., maar nu bleek dat keeper Sprokkelenberg zo goed op dreef was, dat het onmogelijk was hem te pas seren en als hij wel gepasseerd werd dan was er altijd wel een lat of een paal, die het schot keerde. B.D.C. was voortdurend in de aanval maar het bleef 1-0. GEVALLEN. De scooterberijder D. J. K. uit Amster dam reed in de dichte mist op de Bar- tolottilaan. Hij zag de trottoirband niet en reed er tegen aan. Scooterrijder en duo-rijdster vielen en de laatste ver wondde haar rechter arm. Het slacht offer was mej. P. uit Amersfoort. VOLLEYBAL OLYMPIA. Het tweede damesteam van Olympia is bezig de voetsporen van het eerste te drukken. Na vier wedstrijden staan zij n.1. alleen en ongeslagen aan de kop van de derde klasse dames. D.eze week werd V.V.A. 5 het slachtoffer van de in opmars zijnde Olympia-meisjes. Het leek er aanvankelijk niet op, dat Olympia een gemakkelijke over winning zou gaan behalen. V.V.A. start te met goed spel, terwijl de service bij Olympia niet goed wilde lukken. V.V.A. zag hierdoor kans een schijn baar veilige 11-5-voorsprong te nemen. De Olympia-dames hielden echter stand en via 13-11 brachten zij de stand op 13-15. In de tweede set kwam V.V.A. er niet meer aan te pas. Olympia speel de bijzonder goed en rustig. Er werd dan ook een vlotte 15-5-overwinning behaald. De eindstand was 2-0 voor Olympia. Het tweede herenteam maakte een ver geefse reis. Wilhelmina kon n.1. geen volledig team in het veld brengen, waardoor de Olympianen een regle mentaire 2-0-overwinning behaalden. Deze week wordt er zowel op woens dag als op donderdag gespeeld Woensdag. Heren S.V.V. 2Olympia 3, 7.15 uur. Donderdag. Dames B.G. en S.V. 1Olympia 1, 8 uur. Heren Vios 2Olympia 1, 7.15 uur. Wovo 2Olympia 3, 8 uur. Olympia 2Spirit 2, 9.30 uur. AANRIJDING. Op de hoek van de Eemstraat en de Kerkstraat reed J. J. B. uit Baarn met zijn brommer. Hij ging met een grote boog de Eemstraat in en botste tegen een auto op, die van de andere kant kwam en bestuurd werd door de mili tair K. v. E. De bromfietser viel en brak een been. Hij is naar de Lichten berg gebracht. SCHAKEN. De voorzitter van de Soester Schaak club, de heer H. de Graaf, verwelkomde vrijdagavond het le tiental van de schaakclub M.A.T. 1, uit Utrecht. Dit was de tweede wedstrijd in de competitie der Stichts-Gooise Schaak bond. Alvorens de wedsrijd begon installeer de de voorzitter 3 nieuwe leden, n.1. de heren C. Hilhorst, J. H. Eij en G. No bel. Vervolgens werden de heren A. v. Zuijlen en J. de Regt als candidaat-le- den voorgedragen. Hierna dankte de voorzitter de heer H. Schreuder, secretaris, voor zijn pro paganda, welke 5 nieuwe leden tot resultaat had. Daar de wedstrijdleider, de heer Sam- som, door ziekte verhinderd was, deelde de voorzitter de opstelling in. De jeug dige spelers, de heren Geijtenbeek en Blokpoel, kwamen aan het eerste en tiende bord en zij brachten lVs punt winst. De heer Geijtenbeek speelde remise en de heer Blokpoel won de partij. De uitslagen waren S. GeijtenbeekJ. Koeken V2-V2. W. BenschopF. Duursma 0-1. J. C. ThomasseW. Ravenstein 1-0. J. K. ZijtveldH. Bartels 0-1. J. B. van MunsterJ. Drewes 0-1. Th. de BrouwerH. de Graaf, afgebr. J. A. van DijkM. van de Hoff 1-0. H. SchreuderPh. Vermeulen 72-72. J. TimmerN. van Veenendaal 72-72. C. BlokpoelC. Dokter 1-0. Voorlopige stand 472472. Aan de oneven borden speelde Soest met wit. Een zeer prettige wedstrijd, die in een gelijk spel zal eindigen. SHOT-NIEUWS. le klas, Shot 1Ahoy 1 4-6. 2e klas, Quick 6Shot 2 3-7. 3e klas, Shot 4Vitus 3 9-1. Reserve 4e klas, Rapid 3Shot 5 6-4. Juniores, Good Luck 1Shot 1 1-4. Juniores, Shot 3Vitus 6 4-1. Programma voor deze week. Vrijdag le klas, Shot 1-Hoogerheide 1. Zondag2e klas, Shot 2-Chefana 1. Vrijdag 3e klas, Shot 4-O.S.O. 2. Woensdag 3e klas, Ahoy 5-Shot 3. Dinsdag Res. 4e klas, Buna 10-Shot 5. Zaterdag Juniores, Huizen 1-Shot 1. Zaterdag Juniores, Good Luck6 Shot 3. ned. chr. vrouw Deze keer was het e Milva (militaire vr< Luva (Luchtmacht v voor de afd. Soest-^ Chr. Vrouwenbond k het werk in deze op: Deze kampen bestoi en Amerika al voor oorlog en hebben doel het werk der rr het front moeten, c Om bij dit korps moet men de leeftijd jaar en een diens van 2 jaar. Dit ka. worden verlengd. Een aardige film liel werk dat door de: verricht. Bij gebleken geschi worden opgeleid tot lyste, apothekers- er en andere functies, houdelijk werk kan men. Het was een ai WINTERKEURING Op zaterdag 29 nc Pluimvee- en K011 ging Soest en Omstrt ring in café Butzela de heer B. Rehmeije Er worden konijnen keurd. Eigenaars vs predikaat G krijge: prijs. Voor het mooiste wisselbeker uitgereil pluimvee kan een nen worden. Verder en lauwertakken. LEZING OVER ITA De heer v. Egeraat zoals het is. Hij tooi wijze Unbrië, Rome, mieten, de Italiaanse Verdere bijzonderhe> tentie in dit numm TEMPO CYCLE-CRC Slechts weinig renne de tweede crossrit er is met veel animo Direct na de start meijer de kop, welke houden. Toen werd 1 Gerrit Ruttenberg. Rondenlang bleef achter Ruttenberg er de Wout van 't Van 't Klooster D enkele meters te be lichte inzinking wie rug. Inmiddels was uitgelopen en hij be: de eerste ronde ach Twee ronden voor 1 Wout van 't Klooster Doekemeijer wist dit 1. Gerrit Ruttenberj min. 2. Adri Doekemeijer 3. Wout van 't Kloof 4. Nol de Heus, op 2 OPBRENGST COLL De Klaproosdag he< opgebracht. MASKERADE. A.s. zaterdag geeft „Maskerade", in „Hl uitvoering van het 1 ven „Wat doet mij en 5 BRILJANTE UITVC VAN A.G.A.V.S. Wie zaterdagavond, i zaal aan de Kampwe tiekuitvoering van A gewoond, en dat 2 geweest, zal zeker gestaan over de er welke deze verenig: leden, in korte tijd Hiervan is de leide: stadt,- de oorzaak, Kleutertruitje rke, warme wol lie, die u eens verwennen. L sin, raglan moi kleuren wit, ceel. MaaC 2 (2 jr) 4.40 Maat 1 (1 10 1. Kleutertruitje van sterke, warme wol voor de peuters van de fami lie, die u eens echt wilt verwc""—- Leuk des sin, raglan mouw. In de wif- ciel en 2. Dienblad, dat he en weer lopen onnot maakt (u heeft toch genoeg te lopen in 1 huis!). Flinke grc maat (ook weer niet onhandig groot) 30x Gemaakt van gelakt J blank beuken

Soester Courant | 1958 | | pagina 2