SOESTER BABYHUIS I K. sch. sch. o. C.B.B.B. BRILLEN SCHMIDT 200 Soester verenigingen in het winter seizoen. Uan. SOEST BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool OLIE en BRANDSTOFFEN P. A. VAN DEN DIJSSEL DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD TWEEDE BLAD UW KLEERMAKER VOOR SCOOTERRIJLES D. ENGEL Langeindse Maten heet het waterschap, dat met 200 ingelanden niet het groot ste van Soest is, maar in belangrijkheid niet te onderschatten omdat de riool zuiveringsinstallatie, die in aanbouw is, slechts kan functioneren als een juiste afwatering over het terein van dit waterschap tot stand komt. Bespre kingen tussen bestuur en gemeente heb ben alles goed opgelost en over enkele weken zal de ingelanden op een ver gadering medegedeeld worden wat er precies gaat gebeuren. Door de steeds wisselende Eemstand zal het nodig zijn voorzieningen te treffen om de ver grote afvoer goed te lozen. De jaarvergadering is al achter de rug en in het voorjaar zal nog een alge mene vergadering gehouden worden. Voor het goed functioneren van de wa terhuishouding wordt vijf maal per jaar een schouw gehouden. De Staatkundig Ger. Partij heeft in Soest een afdeling met een dertigtal leden. Bij de laatste verkiezingen stond een kandidaat van de S.G.P. op de zevende en negende plaats van de ge combineerde protestants-christelijke lijst. Er werden 5 kandidaten geko zen en het bestuur van de S.G.P. is er zich van bewust, dat er nog heel wat propaganda gemaakt moet wor den om een vertegenwoordiger in de raad te krijgen. Het winterzeisoen zal rustig zijn omdat er geen verkiezingen voor de deur staan. Wel ligt het in de bedoeling een spreker uit te nodigen, zoals dit ook het vorig jaar gebeurde. West is de buurtvereniging met veel aktiviteit op verschillend gebied. Twee honderd kinderen genieten van het speeltuinwerk en honderd van hen zul len straks het St. Nicolaasfeest vieren, dat door de buurtvereniging georga niseerd wordt. Het bestuur vergadert iedere maand en in januari zal de jaarvergadering zijn. Op 14 februari voert de toneelafdeling een stuk op en vaak zal men in Soest kunnen luis teren naar The West Boys, de band, die uit de buurtvereniging West is voortgekomen. Jonathan is de jongensvereniging van de Gereformeerde Kerk te Soest. Het zijn knapen van 12-16'jaar. Zij verga deren iedere zaterdagavond, van 7-9 uur, achter de Wilhelminakerk. Er zijn ongeveer 25 leden, waarvan er om beurten één een bijbels onderwerp behandeld. Daarna wordt kranten- nieuws besproken, er wordt voorgedra gen of het een of ander aktuele onder werp wordt bij de kop genomen. In ja nuari is er een jaarfeest in combinatie met andere clubs. De leiding van de vereniging berust bij twee leiders. In de zomer sport en wie zin heeft kan een week of enkele dagen naar een kampeerboerderij Goed Wonen is de woningbouwvereni ging, die in de Beetzlaan 40 woningen heeft. Het bestuur zou er graag meer hebben, maar kan geen toestemming tot bouwen krijgen. Iedere bewoner van een huis, dat aan de vereniging behoort, is lid en in het voorjaar wordt een jaarvergadering gehouden. De vereni ging onderhoudt de huizen uit eigen op brengst van de huren en door het ver enigingsverband wordt het huis dat men bewoont meer als eigen beschouwd dan wanneer men in een huurhuis woont, dat aan een particulier be hoort. Omdat ieder lid belang heeft bij de vereniging en de vereniging bij de leden biedt het onderhoud van de woningen dan ook weinig moeilijkheden. De vereniging bestaat binnenkort 30 jaar. De Chr. Transportarbeidersbond be stond als zelfstandige afdeling in Soest, maar heeft zich dit jaar gefuseerd met Baarn. Er zijn 13 Soestenaren lid en tweemaal per jaar wordt er vergaderd, ook deze winter. Het is een onderafde ling van het N.C.V. en als de Chr. Be sturenbond te Soest iets organiseert dan wordt medewerking verleend. Soms komt er een spreker van het hoofdbestuur om problemen op vak verenigingsterrein te behandelen. Voor de vergaderingen gaan de Soester le den na de fusie naar Baarn. BIRKSTRAAT 2 voor TELEFOON 2874 SOEST RECEPTIE VAN S.T.C. Mevr. Hoogeveen, mevr. Ekel, mevr. Cassander, mej. Floor en de heren Bol land, Houkes, Steur en Ekel hebben als bestuur van het dertigjarige S.T.C. de gelukwensen van velen tijdens een receptie in hotel ,,De Schouw", in ontvangst genomen. Als eerste kwam de burgemeester, die het een prestatie vond, dat de vereni ging het, ondanks moeilijkheden op ver schillend terrein, gepresteerd had 30 Welk cadeau zal ik geven met Sint Nicolaas Baby-artikelen zijn altijd welkom. Ik ga dus óók eens kijken in het SOESTERBERGSESTRAAT 32 TELEFOON 2948 ALLES VOOR DE BABY. OOK SPEELGOED. jaar stand te houden. Daarmee was ge toond dat het enthousiasme van bestuur en leden belangrijker was dan moeilijke omstandigheden Voorzitter Bolland dankte de burge meester voor zijn gelukwens. S.T.C. heeft altijd op steun van het gemeente bestuur kunnen rekenen en is daar voor dankbaar. Zij hoopt ook in de toekomst op medewerking, zodat de vereniging zich zal kunnen uitbreiden. De heer P. de Geus, sinds 23 jaar pia nist bij de lessen, wenste geluk en na hem de heren Groenendijk en Schun- selaar namens S.S.F. en Mixed Hockey Club. De heer Groenendijk wenste de vereniging toe, dat zij nog vele jaren in S.S.F.-verband prettig zal mogen werken en overhandigde een geldsbe drag in enveloppe, dat het geschenk van de Soester verenigingen was. De heer Bolland dankte voor het ge schenk, de vriendelijke woorden en het vele dat de S.S.F. voor de vereni ging doet. De heer B. Kerkhoff wenste geluk na mens de chr. gymnastiekvereniging Olympia en prees de goede samenwer king tussen de beide gymnastiekver enigingen. Hierna kwamen een aantal kleine S.T.C.-ers met bloemen om het bestuur geluk te wensen. Inmiddels waren de leden van de Olym pia- en Crescendo drumband aangeko men en achter hotel De Schouw brach ten zij het bestuur van S.T.C. hun mu zikale hulde, waarvoor de heer Bolland hartelijk dankte. De heren Schoonhoven, Pouw en De Rond vertegenwoordigden de R.K. gym nastiekvereniging Crescendo en voor de Soester Bromfietsclub en de Motor- en Autoclub Soest kwamen de heren M. Bergers en J. v. d. Bank. De heren Wilhelm en Roeijmans waren de af gevaardigden van S.E.C. en voorzitter Wilhelm sprak de wens uit, dat S.T.C. nog vele jaren tot heil van de Soester jeugd zou mogen werken. De heer Eg- berts, voormalig directeur van S.T.C., wenste geluk en de heer Lamens ver tegenwoordigde Tempo. De heer D. Waal overhandigde, namens de V.V.V., een bedrag in enveloppe en na hem feliciteerde de huidige direc teur, de heer D. Brasser, het bestuur. De heren Bergman en Voet kwamen voor S.P.S.V. en de heer Bergman wees op het gemak, waarmee men een vereniging opricht en enige tijd in stand houdt, maar vooral op de grote moeite, die het kost enkele tientallen jaren te bestaan. Hij wenste de ver- (Kale schuur schreeuwt om Ceta-Bever Buitanbijta) eniging toe, dat zij nog lang op deze weg zou mogen voortgaan. Na het erelid, de heer J. Spelt, wensten de heren Elderman en De Graaf namens De Duinkikkers geluk. S.T.C. en Duinkikkers komen hierin overeen, dat beide verenigingen werken voor het gezonde lichaam van de jeugd. S.T.C. heeft daarbij de moeilijkheid van financiële beslommeringen en ge brek aan zaalruimte. De stichting van een sporthal zal uitkomst kunnen bren gen. Toch moet de vereniging blij zijn over de gymnastiekzaal te beschikken, CQ Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. die dertig jaar geleden de bakermat van de vereniging was. De heer Elder man wenste de vereniging nog een leven van minstens 30 jaar toe. De heer Kolthoff zag de belangrijkste overeenkomst tussen S.T.C. en S.V.V. in het gebruik van dezelfde zaal en het feit, dat S.T.C.-ers in de zomer ook volleybal spelen. Hij hoopte, dat de jubilaresse spoedig met andere vereni gingen over een sporthal zal kunnen beschikken en sprak de wens uit, dat S.T.C. uit dit jubileum de kracht zou putten om moedig verder te gaan. Hettie Esch en Rob Terhorst wensten namens de korfbalvereniging geluk en boden een voorzittershamer aan. De heer Regter kwam als oud-bestuurs lid om de vereniging geluk te wensen. Aan het slot van de receptie dankte voorzitter Bolland allen, die belang stelling toonden door hun bezoek, het zenden van bloemen en het geven van geschenken. KINDERPOSTZEGELS. Door het hoofd van de afdeling sociale Zaken van het gemeentehuis zijn maan dagmorgen, om 9 uur, de eerste kinder postzegels gekocht, die, op het postkan toor, door dames van het U.V.V. te koop aangeboden worden. Een aantrekkelijk ingerichte tafel no digt de bezoekers van het postkantoor uit tot het kopen van de zegels, waar van de extra opbrengst het kind ten goede komen. Voor alle soorten naar Torenstraat 2E - Kerkpad Z.Z. 110 Telefoon 2472 ULTRAJECTUM—S.E.C. 2-2. S.E.C. heeft tegen de op papier zwakste ploeg van de afdeling 'n gelijk spel behaald en geen Soestenaar, die in Utrecht aanwezig was, zal durven beweren, dat een beter resultaat ver diend was, want de gastheren speelden beter dan Nautilus, waarvan S.E.C. vorige week verloor en zij waren bij zonder schietlustig. In de voorhoede debuteerde Duijst en na een wat zwak begin sloeg hij er zich, vooral in de tweede helft, best doorheen en gaf de achterhoede van Ultrajectum heel wat werk. De eerste aanvallen kwamen van S.E.C., maar het bleef steeds bij schoten van Maassen en De Bruin, die hoog over gingen. Veldhuizen probeerde het ook met een schot, maar hij had evenmin resultaat. Maassen bracht keeper Van Bachem in moeilijkheden met een hard en goed- gericht schot na een goede combinatie tussen Veldhuizen en Van Breukelen. De keeper stompte de bal het veld weer in en de middenlinie van Ultra jectum stelde, de voorhoede in de ge legenheid het eens bij keeper Adams te proberen. Dat had weinig succes, want schoten van Scholten, v. d. Horst en Bicker gingen over de lat of werden door de Soester keeper gestopt. Meer aanvallen bedreigden het S.E.C.-doel en het duur de enige tijd voor de Soester voorhoede het weer eens kon proberen. Veldhuizen passeerde 2 man en schoot, maar zijn schot had geen succes. Een ver schot van Scholten werd door Adams goed gestopt, maar na 35 mi nuten moest hij capituleren voor een schot van v. d. Horst en het was 1-0. Kort daarop dreigde er weer gevaar van Scholten, die hard inschoot. Adams stompte de bal weg. De eerste helft eindigde met enige corners op het doel van Van Bachem, die niets opleverden. Enkele minuten waren er in de tweede P OOR HE SOESTERBERGSESTR .44-TEL204S- SOEST helft gespeeld toen Leo van Breuke len zich goed vrijspeelde en met een keurige voorzet Wout de Bruin in staat stelde de gelijkmaker in te koppen. Duijst kwam nu goed op dreef en hij werkte hard. Hij gaf na een kwartier de bal zo goed aan De Bruin af, dat deze vrij voor de keeper kwam. Deze liep uit en hij zag de bal over zich heen in het net verdwijnen. Nu kwam Ultrajectum pas goed op zetten en Ten Hove en zijn mannen moesten met alle macht verdedigen. Huijink redde tweemaal met het hoofd op gevaar af een hersenschudding op te lopen, want hij kopte een paar oer- harde schoten weg. Tenslotte had Ul trajectum toch succes en v. d. Weerd scoorde de gelijkmaker onder de vallen de Adams door. Er werd tegen het eind wat forser ge speeld en hier en daar werd een min der geoorloofde trap of duw gebruikt, maar alles verliep verder goed en het bleef 2-2. E.D.O. 1 WINT VAN ALTIUS 5. E.D.O. 1 ging met vijf invallers op be zoek bij Altius 5 en al is het dan een matige wedstrijd geworden, het Soes ter twaalftal zegevierde met 2-1 en ver overde daarmee de punten. Gerrit Mul der zorgde binnen tien minuten voor 16. De reactie van de andere scholieren op het plakaat, dat David op zijn rug droeg, viel gelukkig nogal mee. In plaats van bespotting en geplaag kreeg hij een luidruchtig gelach te horen. Iedereen dromde om hem heen en men had nog meer plezier om de dikke en goedmoedige Traddel. een der aardigste jongens van dp school, dan om David. Traddel vond het met zijn simpele opvatting van humor zulk een goede grap, dat hij haast niet kon ophouden met lachen en bijna een beetje jaloers leek, dat David het mid delpunt was van zoveel vrolijkheid en zoveel grapjes. David voelde zich hele maal in de kring opgenomen, vooral nadat hij aan de oudste leerling, Steer- forth, was voorgesteld. Steerforth was een slanke, knappe jongen met een we reldwijs en wat zwak gezicht, keurige manieren en een optreden, dat bij zijn schoolkornuiten alle respect af dwong. Hij vroeg David op een supe rieure maar niet onvriendelijke toon naar zijn afkomst en de reden waar om hij naar de school van „die idioot" Creakle was gestuurd. „Je zult wel gemerkt hebben", zei hij, „dat Creakle een tyran is en een bruut ook. Hij slaat er maar het liefst op los en is zo dom als het achtereind van een varken. Trek je maar niks aan van wat die kerel zegt dan zal het hier heus wel lukken met je. En als iemand je hier last bezorgt", zo vervolgde hij met een peinzende blik naar de troep zwij gende jongens, „dan roep je mij maar". Het behoeft geen betoog, dat David na deze toezegging van bescherming gretig inging op Steerforth's plan, dat David van het geld, dat hij nog had, een klein introductiefeestje zou beta len. „We leren elkaar dan eens goed kennen", zei Steerforth, „want je lijkt me een vent, die we hier best kunnen gébruiken". David diepte stralend zijn laatste shilling op en voelde hoe nu de last van het beschamenide en leu genachtige bordje hem nauwelijks meer drukte. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 18 NOVEMBER 1958. een 2-0-voorsprong en tot de rust bleef de stand zo. Wel maakte E.D.O. nog drie doelpunten, maar die werden af gekeurd. Een vierde goal na de rust onderging hetzelfde lot. Altius scoorde wel in de tweede helft, zodat de stand 2-1 in het voordeel van E.D.O. werd. De wedstrijd van het tweede twaalf tal ging niet door. HEES WINT VAN P.U.E.M; Het gaat nog steeds goed met Hees en zaterdag werd gewonnen van P.U.E.M. Het begin van de wedstrijd was voor de Soestenaren niet zo erg succesvol, want na een kwartier nam P.U.E.M. de leiding. Sipke de Boer maakte voor Hees de gelijkmaker, maar even voor rust BIRKSTRAAT 71 TELEF. 3825 scoorde de midvoor van P.U.E.M. het tweede doelpunt voor zijn ploeg. Van de Munt gaf hierop kort na rust het antwoord door voor Hees de gelijk maker te scoren. Uit een corner kwam de bal hoog voor het doel van Hees en weer was het de P.U.E.M.-middenvoor, die doelpuntte. Het was nu 2-3 in het nadeel van het Soester elftal, maar Otten zorgde voor de gelijkmaker en in de 25e minuut van de tweede helft bracht Brunt de stand op 4-3. Tien minuten voor het eind van de wedstrijd maakte Otten het vijfde doel punt, zodat Hees met 5-3 won. Bijzonder goed waren de halfspelers C. de Jong en W. de Jong, die door hun stuwend spel de aanval goed op gang hielden. BILJARTEN. In de tweede en derde ronde van het persoonlijk biljartkampioenschap dis trict Eemland verloor de Soestenaar Voskuilen van De Vries en v- d. Broek van Japin. Voskuilen verloor ook van Japin en v. d. Broek won van Dragt. Na de derde ronde staat Voskuilen op de laatste plaats en v. d. Broek is vijfde. NAAR NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 SCHOONHEIDSCOMMISSIE. Omdat het moeilijk is vergaderingen van de schoonheidscommissie zo vast te stellen, dat een voltallige commissie beslissingen kan nemen, stelt het col lege de raad voor 3 inplaats van 2 plaatsvervangende leden te benoemen. De commissie zal dan bestaan uit drie architecten als leden en drie als plaats vervangende leden. Allen wonen buiten Soest. Aftredend is de heer ir G. M. Leeuwen berg. Het plaatsvervangend lid de heer H. A. Pothoven is zijn opvolger. De heer Leeuwenberg wordt plaatsvervan gend lid en als er een geschikte kandi daat gevonden is dan zal een derde plaatsyervangend lid benoemd worden. i'll KORFBAL S.T.C. De S.T.C.-adspiranten waren in deze wedstrijd beslist sterker en zij waren voortdurend in de aanval. Toch duur de het een hele tijd voor F. van Ginkel de mand voor S.T.C. vond. S.K.F. stelde zich zo goed mogelijk te weer, maar de bal kwam slechts spo radisch in hun aanval. Voor de rust maakte Jacky Bergers er 2-0 van en in de tweede helft was de S.T.C.- jeugd niet meer te houden. Piet van Woerd bracht de stand op 3-0, waarna Wim Peters er 4-0 van maakte. Steef Houkes scoorde hierna tweemaal en het was 6-0. De S.T.C.-seniores hebben zondag ge oefend voor de a.s. microwedstrijden in Utrecht. Er waren twee micro-acht tallen gevormd, waarbij de nieuwe spe lers zoveel mogelijk opgesteld werden. Zij speelden over het algemeen heel aardig. Deze wedstrijd tussen S.T.C. 1 en S.T.C. 2 eindigde met een 3-1-over- winning voor S.T.C. 1. ADVIESCOMMISSIE VOOR HET VORDEREN VAN WOORUIMTE. De adviescommissie voor het vorderen van woonruimte beëindigt de zittings duur op 7 december a.s. en het college van B. en W. adviseert de raad de vol gende personen te benoemen Mevr. M. H. Meurer-van Eijk, mevr. S. M. Polet-Musler en de heren J. C. Brou wer, H. H. v. d. Rotte en H. Stolten- berg. Tot plaatsvervangend lid de heer J. Holtus.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5