TWEEDE BLAD SOEST. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 9 DECEMBER 1958. ST. NICOLAAS-CYCLE-CROSS VAN TEMPO. Ter gelegenheid van het St. Nicolaas- feest werd een interclub-cross gehou den voor de leden van de Adelaar en Tempo. Er was een prima deelname en veel publiek, dat prachtige strijd te zien kreeg. Als eerste groep gingen 8 adspiranten van start. Hier ging de strijd in hoofd zaak tussen R. Pouw van de Adelaar en A. Doekemeijer van Tempo. Pouw nam direct de kop en halverwege de rit had Doekemeijer hem weer ingehaald. Hij nam de kop over en er volgde een spannende strijd om de leiding, die pas in de laatste ronde werd beslist in het voordeel van het Tempo-lid. 1. A. Doekemeijer (Tempo), 10,5 km in 25,15 min. 2. R. Pouw (Adelaar), 25,16. 3. R. Dijkman (Adelaar). 27.32. 4. J. de Bruin (Adelaar). 27.57. 5. H. Veerman (Adelaar). 27.57. Petersen ban Tempo werd zevende op 1 ronde achterstand. Hierna gingen 23 seniores van start. Het waren amateurs, nieuwelingen en een onafhankelijke. Er werd zeer snel gestart, hetgeen Gerrit Ruttenberg niet ligt. In de eerste ronde kwam Jan Boog als eerste door, gevolgd door Schaap, N. Lute. O de Weerd en T. van Tol. Pas op de tiende plaats kwam Gerrit Ruttenberg. Na de tweede ronde lag Ruttenberg op de zesde plaats en in de volgende ronde derde. In de vierde ronde bereikte hij de kop. Toen volgde er een felle strijd tussen hem en Lute, maar Gerrit Ruttenberg was on verbiddelijk en geleidelijk wees hij zijn concurrenten terug om uiteindelijk met bijna 2 minuten te winnen. Toch werd de strijd niet eentonig, want bij de andere renners wisselde de stand regelmatig. Enkele renners, die eerst in de voorste gelederen streden, zakten af naar de middenmoot en an deren zagen door hun strijdlust kans weer meer naar voren te komen. Er vielen weinig renners uit. Slechts een vijftal renners ontkwam aan een ronde achterstand. 1. Gerit Ruttenberg (Tempo), 20 km in 43.33. 2. Wim Schaap (Adelaar), 45.20. 3. Jan Boog (Adelaar), 45.37. 4. Nico Lute (Adelaar), 46.04. Adri v. d. Burgt van Tempo werd tiende. ENGELS OP DE U.L.O. De methode, die op de openbare u.l.o. voor het onderwijs in Engels gebruikt wordt, is verouderd en B. en W. stel len de raad voor 125,beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een nieuwe methode. BERGRUIMTE SCHOOL SOEST-ZUID. Het hoofd van de openbare lagere school te Soest-Zuid heeft verzocht om vergroting van de bergruimte in zijn school. De kosten worden op ruim 500,geraamd en het college stelt de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. SOESTER SCHAAKCLUB. Deze week verscheen „En Passant", 4e jaargang No. 9, van de Soester Schaakclub. Als men weet, dat het vo rig nummer van dit maandblad, 4e jaargang No. 8, verscheen 5 septem ber 1941 en de uitgave toen door pa pierdistributie moest worden gestaakt, begrijpt men pas met hoeveel genoegen de voorzitter van toen, de heer Schreu- der, thans secretaris, deze herverschij ning begroet. Wij wensen het clubor gaan nu, met zijn secretaris, nog een lang leven toe. Uitslagen van de onderlinge compe titie van deze week B. BeukenC. van Dijk 0-1. C. Hilhorst Jr.J. H. Eij 1-0. C. SamsomJ. J. W. Blom 1-0. A.s. vrijdag speelt het le tiental in het Oranjehotel haar 3e competitie wedstrijd tegen Het Sticht 1. Allen present heren. Belangstellenden zijn welkom. WASTAFEL VOOR SCHOOL HEES. Omdat de kamer van het hoofd der Insingerschool tevens gebruikt wordt als onderzoekkamer van de schoolarts, stelt de raad voor 240,beschik baar te stellen voor het aanbrengen van een wastafel met verlichting. LEERLINGENSETS VOOR R.K. JONGENSSCHOOL. Voor het aanschaffen van 22 leerlingen sets, ten behoeve van de eerste klas der r.k. jongensschool aan de Steenhof f- straat, wordt 1250,beschikbaar ge steld. De oude banken, die van slechte constructie zijn, zullen hierdoor wor den vervangen. CHR. SCHOOL SOESTERBERG. Voor de bouw van een nieuwe chris telijke school te Soesterberg is een le ning gesloten en een krediet verleend van 175.000,Nu een zesde lokaal bijgebouwd mag worden stelt het col lege de raad voor een krediet van 35000,te verlenen voor de bouw van dit lokaal en de aanschaffing van meubilair. Voor de bouw van de twee de r.k. school zal een aanvullend kre diet van 45.000,beschikbaar ge steld worden. AFSCHEID VAN ST. NICOLAAS. De goede Sint heeft dit weekeind af scheid genomen van Soest nadat hij nog op verschillende plaatsen geweest is. Hij kwam in hotel De Gouden Ploeg, waar ongeveer 75 kinderen van 3 tot en met 7 jaar uit de Kerkebuurt aan wezig waren. De heer H. v. d. Pol, voorzitter van de buurtvereniging, verwelkomde de Sint, die hartelijk bedankte voor de vriende lijke welkomstwoorden. De kinderen werden 2 uur lang aan genaam bezig gehouden met het zin gen van liedjes en het draaien van eni ge aardige kinderfilms. Toen kwam het grote moment waarop de kleintjes met spanning gewacht hadden, het uitrei ken van de geschenken. Sint en Piet deden dit op bijzonder prettige wijze, nu eens vermanend, dan weer een pluim gevend. Het bleek, dat de Sint nog al te vreden was over de Kerkebuurtjeugd. Omstreeks half vijf vertrok St. Nico- laas, nagejuicht en toegezongen door de blijde kinderschaar, die hij beloofde het volgend jaar zeker de Kerkebuurt weer te zullen bezoeken. Voor 200 S.E.C.-juniores en adspiran ten en kinderen van leden kwam St. Nicolaas met twee zwarte pieten in ho tel Bos en Duin. Voor zijn komst sprak de heer R. ten Hove de jeugd toe en wenste allen een prettige middag. De heer M. de Wolf zorgde met zijn akkordeon voor de begeleiding van de liedjes die gezongen werden en nadat de film over de voetbalwedstrijd En- geland-Hongarije gedraaid was kwam de Sint met pakjes, vermaningen en lofuitingen. De Sint woonde een deel van de filmvoorstelling bij, die lach films en een cirkusfilm bood. De U.V.V. had de kinderen uit de contractpensions in restaurant Eemland uitgenodigd en de firma Tensen zorgde voor gratis vervoer naar de zaal, die be langeloos door de Eemland-directie ter beschikking was gesteld. Er was een leuke poppenkast en er werd gegoocheld en St. Nicolaas kwam met twee van zijn Pieten. De kinderen mochten bij groepen het toneel opko men en kregen daar geschenken. Zelf de baby's waren niet vergeten en zij ontvingen een babypakket, waarvan de inhoud door de U.V.V.-dames ge breid was. Er werd heel veel gezongen met piano begeleiding van mevr. Jansen en bij het vertrek van de kinderen kregen ze alle maal nog een zakje lekkers mee. B.D.C. SPEELT GELIJK. B.D.C. heeft gelijk gespeeld in de uit wedstrijd tegen Gooise Boys en het leek wel alsof de B.D.C.-spelers een geweldig Sinterklaasfeest in de benen hadden. Zij waren, vooral in de eerste helft, technisch wel een klasse beter dan hun tegenstanders, maar zij kon den hun overwicht niet in doelpunten omzetten. De Soester spelers waren veel te traag, zodat de Boys steeds de tijd hadden de bal uit of corner te trap pen. Vooral met het weggeven van cor ners waren zij zeer royaal. Het moeten er zeker wel twintig ge weest zijn, die B.D.C. te nemen kreeg, maar geen enkele kon in een doelpunt omgezet worden. Deze wedstrijd verschilde wel heel erg met die van de vorige week, toen B.D.C. zo uitstekend speelde. Bij de aftrap bleek dat Appelhof nog op de ziekenlijst staat, terwijl W. Hil horst J. Huigen verving. B.D.C. trapte af en ging direct in de aanval. Deze werd afgeslagen en nu gingen de Boys op het doel van Roest af. Net buiten het strafschopgebied werd er door een B.D.C.-er hands ge maakt. De rechtsbinnen van de Boys plaatste zich achter de bal en met een onhoudbaar schot scoorde hij het eerste doelpunt. Na de aftrap trok B.D.C. weer ten aan val, maar steeds waren de spelers te langzaam zodat succes uitbleef. In de zevende minuut weer een aanval van de Boys en weer een doelpunt, dat echter werd afgekeurd wegens buiten spel. Vanaf dit moment kwamen de Boys er niet meer aan te pas. B.D.C. was oppermachtig, maar steeds wist de Boys-achterhoede, door het trage spel van B.D.C., een doelpunt te voor komen en als de achterhoede gepasseerd was, dan bleek de goedspelende Boys keeper op zijn post. In de 33e minuut kreeg B.D.C. een strafschop te nemen wegens hands van de linksback van de gastheren. H. de Ruigt plaatste zich achter de bal maar hij schoot over. In de tweede helft een meer aanval lend Boys-elftal. B.D.C. bleef sterker, maar speelde nog trager. Keeper Roest kreeg nu wat meer werk, hetgeen hem goed afging. Het Boys-doel ontkwam enkele malen op fortuinlijke wijze aan doorboring en het begon erop te lijken dat de Boys met 1-0 gingen winnen. Zij bleven corners weggeven om erger te voorkomen, maar B.D.C. wist deze niet in doelpunten om te zetten. De scheidrechter begon al op zijn horloge te kijken toen B.D.C. weer ten aan val ging. Van rechts werd een bal goed voorgegeven en nu zag H. de Ruigt kans de bal in het doel te werken. De Boys trapten nog af, maar onmiddellijk hierna floot de scheidsrechter voor het einde. Wat het spel betreft had B.D.C. zeker veel meer kunnen berijken, maar de voorhoede was veel te traag. NUTSBIBLIOTHEEK SOEST-ZUID. Nieuwe aanwinsten Boudier-Bakker, Kleine Kruisvaart. Bjarnkof, Vroege schemering. Cecil, Tumult in Soga. Den Doolaard, Het land van Tito. Eipfer, Senta, de gele dog. Fucks en Hillary, De zuidpool bedwongen. Gibbs, Polen, waar wacht je op Gouda, De rosemarijn- boom. Greup-Roldanus, De weiden der woestijn. Hauge, De gelukkige „Mosdale". Julien, Zonen van Cham. Kleyn, Geneeskruiden. Martin, De werf. Du Maurier, Tragische carrière van Lawrence Vane. Naeff, In de dop. Newman, Rood Joego-Sla- vië. Nidda, Ik, Anastasia vertel. Offenheim, Macht en pracht van India. Paton, De ijzeren wet. v. d. Oe- ven, De zee is ons land. Richter, Gij zult niet doden. Smith, Deborah. Sluysmans, Nog een kans op de hemel. Vestdijk, De vrije vogel en zijn kooien. Visser-Roosendaal, De en kele daad. Wertheim, De soete Ba- sinne. Wertheim, Vorst van de ballingschap. Wiechert, Misse sine nomine. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. De heren K. de Haan, Soest, en J. Baars, Soesterberg, treden op 1 januari 1959 periodiek af als bestuursleden van Maatschappelijk Hulpbetoon. In de va- kature K. de Haan beveelt het college de heren K. de Haan en M. van Vee- ren aan. In de vakature J. Baars de heren J. Baars en J. Gallé.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5