ij ÏHSJ m FOTO df 225 Soester verenigingen in het winter seizoen. Van Eamxi WINSTgevende ideeën picmi de Kapsalon f. A. BUTZELAAR Li SOEST Firma VAN DE WIJNCAART DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD N.V. Wasserij „GELRIA" Volksonderwijs voert morgen met de toneelgroep een kinderstuk op dat „De Geldmaker" heet. Morgenmiddag voor de kleintjes en morgenavond voor de ouderen. Beide uitvoeringen in het St. Josephgebouw. De vereniging, die de belangen van het openbaar onderwijs behartigt, heeft in Soest ongeveer 300 leden. Het bestuur vergadert iedere maand, maar met le denvergaderingen is men schaars om dat de belangstelling niet zo groot is als verwacht mocht worden bij zo'n groot aantal leden. De schoolkrant, die gevuld wordt door leerlingen van de openbare scholen, verven, persen, sfoppage, repareren van Uw kleding. Hilversum - Longestraat 99 - tel. 8889 verschijnt nu voor het derde jaar. De toneelgroep is van plan weer eens een stuk voor de leden op te voeren. Dorcas hebben wij reeds in deze serie gehad als vereniging van dames der Emmakerk, maar ook de chr. ger. dames hebben een vereniging die Dorcas heet. Deze oudere dames komen 's middags bijeen, omdat ze er tegenop zien in de avond de straat op te gaan naar de kerk aan de Julianalaan. Er wordt een bijbels onderwerp behan deld en onder gezellige lectuur maakt men er een prettige bijeenkomst van. De afdeling Soest is aangesloten bij de bond van chr. ger. vrouwenverenigingen in Nederland die eens per jaar een bondsdag houdt. Gepensioneerde militairen van land macht, marine en luchtmacht zijn ook in Soest georganiseerd. De afdeling heeft ruim 120 leden en er zijn onder handelingen gaande om te komen tot een fusie met Madjoe, de bond van oud-militairen uit Indië. Er wordt deze winter slechts vergaderd als de om standigheden het nodig maken, maar het ligt in de bedoeling van de nieuwe KQP5ELf BZKOPEN.' J&E OPVRUENPEIVN EN PE 6P0T1EU2E KRUIUNG VORMEN TESAMEN N OMSLUITEND GEHEEL., fj Steenhoffstraat 53 - Telefoon 2842 voorzitter te trachten wat meer aktivi- teit te ontplooien en zo mogelijk eens in de maand een contactavond te hou den. Veel belangstelling is er voor het fonds, dat de belangen wil behartigen van de weduwen der gepensioneerden, die na hun pensionering in het huwe lijk traden. ARCO is de naam van de brilmonturen- fabriek, die een personeelsvereniging met een vijftigtal leden heeft. Enkele jaren geleden nam een voetbalelftal van deze vereniging onder de naam A.O.W. deel aan de zomeravondcompe titie. Dit A.O.W. had niets te maken met de ouderdomswet, maar het zijn de beginletters van „All optie works" en dit A.O.W. vindt men ook op de arti kelen, die Arco vervaardigt. Er is kortgeleden een toneeluitvoering geweest en het Sinterklaasfeest is niet vergeten. In het voorjaar is er opnieuw een feestavond met toneelvoorstelling. Op de gewone bijeenkomsten van deze winter wordt gekaart, gebiljart en ge schaakt. Soms wordt er een competitie gespeeld met de vereniging van een ander bedrijf. Ons Genoegen is de buurtvereniging, die werd opgericht in 1945 en als gezonde dochter de toneelvereniging „Ons Ge noegen" heeft, die morgen het tien jarig bestaan viert met een receptie en een feestelijke toneelavond. Ook de speeltuinvereniging „Ons Genoegen" is een kind van de buurtvereniging. De jaarvergadering zal binnenkort plaatsvinden en naast de gewone drie wekelijkse bijeenkomsten, in gebouw „Ludgardis", wil het bestuur een kla- verjastournooi organiseren met deelna me van andere verenigingen en als in zet een wisselbeker. Er is een reis- club geweest, waarvoor gespaard werd maar de animo voor het maken van een reisje in verenigingsverband is ver dwenen. 't Spreeuwennest bevindt zich één avond in de week in de Emmakerk. Er zitten geen spreeuwen in maar meisjes van 12 tot 16 jaar. Het zijn er ongeveer 15 en zij komen op dinsdag avond van 7.15 tot 8.45 uur bijeen. Er wordt aan handenarbeid gedaan en zo krijgen ze bedrevenheid in het werken met leer, raffia en andere stoffen. Ze zijn nu bezig met de halsdoeken voor het uniform, dat bestaat uit een blau we rok, een witte blouse en een blauwe halsdoek met het insigne, een gouden cirkel met blauwe driehoek. Aan het eind van de gezellige bijeenkomst wordt de dagsluiting gehouden. Deze winter wordt een feestelijke bij eenkomst gehouden met andere jeugd verenigingen, meisjes en jongens, die eveneens aangesloten zijn bij het C.J.V. De Ouden van Dagen zijn verenigd in een bond, waarvan een afdeling is Soest is, die 84 leden telt. In Baarn is een afdeling met meer dan 300 leden, dus de voornemens van het nieuwe bestuur de winter te besteden aan het werven van nieuwe leden is begrijpelijk. Een ontspanningsmiddag en een feestelijke vergadering staan op het programma en er zal bekeken wor den wat de bejaarden het meest trekt, zodat ze graag komen, ondanks de grote Soester afstanden. vakman voor Uw kleding Nederhor»» den Berg - W. BornKijm "ïorenweq 13 fe' 02945 545 Bussum - Melkweg IJ - tel. 9705 Vincentius is in de r,k. parochies Soest en Soestdijk de vereniging, waarvan de leden liefdadigheid in velerlei vorm be drijven, zonder zich op het terrein te begeven van de armenzorg. Iedere week is er een bijeenkomst, waarin bespro ken wordt welke gezinnen bezocht zul len worden en met Kerstmis wordt vastgesteld wie in aanmerking komt voor een kerstgave. De ouden van da gen en de zieken worden hierbij niet vergeten. FINANCIËLE STEUN VOOR HET ASIEL. Op 3 juni van dit jaar werd het die renasiel van de afdeling Soest en om streken van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren gedeelte lijk door brand verwoest en herbouw was daardoor noodzakelijk. Het ligt in de bedoeling voor het oude houten ge bouw een nieuw stenen gebouw neer te zetten. De schade-uitkering van de brandverzekering is onvoldoende om de bouwkosten te dekken. De totale herbouwkosten zullen ongeveer 25 dui zend gulden bedragen en de uitkering is 10.500,Van particuliere zijde is 9500,ontvangen door schenkingen van zusterverenigingen en acties in de gemeente. Voor het resterende bedrag van 500, kan de afdeling een lening aangaan met de Nederlandse Vereniging tot be scherming van dieren te 's Gravenhage. Het is een lening voor 25 jaar tegen 4 Het hoofdbestuur wil tegenover de le den voldoende verantwoord zijn en stelt daarom als voorwaarde, dat de gemeente Soest garant is voor de be taling van rente en aflossing. De afdeling Soest heeft daarom bij de gemeente een verzoek ingediend. Het college stelt de raad voor gunstig op dit verzoek te beschikken, daar zij de aanwezigheid van een dierenasiel in het belang van de gemeente acht. Het garant zijn voor de betaling van rente en aflossing zal weinig risico's meebrengen, daar gebleken is, dat de afdeling Soest van de dierenbescher- steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 Makelaars- en Assurantiekantoor PLASWEQ.63 SOEST TELEFOON 2064 KOOP EN VERKOOP Taxaties - Hypotheken - Assurantiën - Expertise Joris Spit (F. Roelofsen) was vroeger verliefd op de freule (mevr. L. Kop pen-Venhof), maar ze moest hem niet omdat hij arm was en dat was reden voor hem om te proberen in zeer goede doen te komen. Dat was hem gelukt en het kwam precies in zijn kraam te pas, dat de freule failliet ging. Hij kocht haar landgoed en dat was een streep door de rekening van zijn broer (Th. Roelofsen) en aannemer De Bonk, die zijn dochter graag met de zoon van Jacob Spit ziet trouwen omdat er aan beide kanten geld zit. Dat gaat ook al Medicinale handcrëme ming leden heeft, die bereid zijn offers te brengen. Als tot herbouw van het asiel wordt BIRKSTRAAT 2 voor TELEFOON 2874 SOEST De Nederlandse Onderwijzersvereniging is ontstaan uit een fusie van de Bond van Nederlandse onderwijzers en het Nederlands Onderwijsgenootschap, die voor de oorlog de onderwijzeressen en onderwijzers van de openbare scholen vereniging. Soest heeft een afdeling van de Ned. Onderwijzersvereniging, die gecombineerd is met Baarn. In Soest zijn een dertigtal onderwijzeres sen en onderwijzers lid. Per seizoen worden er gewoonlijk twee vergaderingen gehouden, één in Soest en één in Baarn. Overweldigende be langstelling van de leden kan niet ge constateerd worden, maar dat is wel begrijpelijk. Voor de oorlog ^varen er onderwijzers te veel en nu zijn er te weinig, dus er zijn geen problemen van leden, die niet aan de slag kunnen komen. Middelwijk is het waterschap met 1400 betalende ingelanden, waarvan er ruim 100 stemgerechtigd zijn. Zij wonen hoofdzakelijk in Soest-Zuid en verder in Soest. Er is kort geleden een verga dering van de ingelanden gehouden. Tot 1 januari van dit jaar waren er veel minder ingelanden, maar nu moe ten ook zij betalen, die minder dan een hectare grond hebben. De voorlopige waterlozing in de polder vormt het on derwerp van bespreking der bestuurs leden in de vergaderingen en ook de definitieve oplossing als de riolering eindelijk een feit zal zijn. overgegaan, dan zal de jaarlijkse sub sidie van - de gemeente met 300, worden verhoogd. WELKOM FREULE. De titel van het toneelstuk „Welkom Freule" van Hans Nesna is vriendelijk genoeg, maar bij de opvoering door de toneelvereniging „Kerkebuurt" op dins dag- en donderdagavond, bleek dat de freule aanvankelijk niet bij iedereen even welkom was en zeker niet bij Joris Spit, mededirecteur van het suc cesrijke dagblad „De Provinciale", dat hij met zijn broer Jacob leidt. niet door en het geeft heel was verwik kelingen, want Truus de Bonk moet Henk Spit niet omdat zij een journalist van de Provinciale verkiest en hij wenst een journaliste, die bij zijn vader werkt. Zo gaan Truusje (mej. Werkhoven), Henk (C. Hilhorst), Elly Spaanders (mej. J. Roelofsen) en Richard Post (B. v. d- Pol) met z'n vieren op stap om de va ders zand in de ogen te strooien. Joris Spit doet weinig minder, want hij koopt de bezittingen van de freule. Niet om haar te ruïneren, maar om haar zijn hart aan te bieden en haar hand te vragen. Er is nog een span, dat de aandacht vraagt Rinus, de tuinman van de freule (J. v. d. Broek) en de haaiïge Alida, de huishoudster van Joris Spit (mevr. B. v. d. Pol-v. d. Horst), die al les en iedereen tiraniseert en niet in het minst Rinus, die, ondanks zijn ver zet, met haar verloofd raakt. Zoals ook de freule en Joris zich verloven, evenals Henk en Elly en Truus en Richard. De Bonk, de schatrijke aannemer (G. Achterveld) moet zich er wel bij neer leggen, dat hij een arme schoonzoon krijgt en Jacob Spit ziet af van een rijke schoondochter. En de loopjongen (P. Hagen) ziet af van zijn verliefdheid. De avonden werden geopend door de heer H. v. d. Pol, de voorzitter van „Kerkebuurt", die het overlijden van het aktieve bestuurslid, de heer C. Goudriaan, in herinnering bracht, waar na een minuut stilte in acht genomen werd. Na afloop van het gezellige stuk bood de voorzitter de speelsters en spelers bloemen en sigaretten aan en dankte voor het leuke en goede spel. The West Boys verzorgden de rest van de avond. Als U.om gezondheid op te doen een luchtje gaat. scheppen, loop dan meteen even aan bij cle EMMEIN STAAL meubel show Parkstraat 13 Baarn Tel. 2544 U doet clan tevens nieuwe. wineL'evenJe ideeën op Voor ulv bedrijf of kantor» Na telefonische afspraak ook 's avonds gelegenheid tot Jjezichtifcing. 19. Toen de vacantie begon en de leer lingen van Creakle opgelucht naar huis mochten om eens uit te rusten van de lessen en - niet minder - van de zware tucht, die de directeur meende te moe ten onderhouden, zag David zijn thuis komst met gemengde gevoelens tege moet. De reis van Londen naar Yar- mouth en van die plaats naar zijn woning leek vlugger te gaan dan de tocht in omgekeerde richting. Inder daad was de koets er eerder dan op andere avonden. De koetsier, die de jongen wel kende en hem hoofdschud dend nakeek toen hij de weg naar huis insloeg, wuifde hem hartelijk toe, maar David keek op noch om, zo ver langend was hij zijn moeder terug te zien. Tot zijn verrassing zag hij haar al van verte in de kamer zitten, be schenen door het zachte lamplicht. Ze scheen er niet op te rekenen, dat Da vid al zo gauw thuis zou komen en boog zich over het bundeltje op haar schoot, waarvoor zij zacht een liedje zong. David begreep onmiddellijk er was een baby in huis. Hij rende de kamer in, bleef staan en viel daarna zijn moeder om de hals, bijna huilend van vreugde. Peggotty, die haastig was toegeschoten om de zuigeling, een jon getje, over te nemen, was niet minder verrukt en nu voelde het drietal plot seling weer de blijdschap van vroeger. Zo zaten ze een half uurtje opgewekt en druk te babbelen rond de tafel tot buiten het geraas van een wagen weer klonk en mevr. Murdstone, wier hou ding al bij toverslag veranderde, David aanried maar gauw naar bed te gaan. „Meneer Murdstone ziet niet graag, dat kinderen zo lang op blijven", zei ze met een verdrietig glimlachje. VOLLEYBAL S.V.V. Het tweede damesteam van de Soester volleybalvereniging heeft tegen een der koplopers van de afdeling, V.V.A. 4 gespeeld. In de eerste set hadden de Soester dames lange tijd een voor sprong, maar uiteindelijk trok V.V.A. toch met 15-10 aan het langste eind. In de tweede set nam V.V.A. meteen een voorsprong, die geleidelijk opge voerd werd tot 14-8. Goed serveren van een der S.V.V.-dames bracht de stand op 14-12, waarna V.V.A. deze set met 15-12 in haar voordeel besliste. Het eerste damesteam speelde tegen B.G. en S.V. De strijd werd door S.V.V. met twee invalsters begonnen, maar toch bleef de verhouding lang gelijk. Tenslotte won B.G. en S.V. deze set met 15-12. In de tweede set liep B.G. en S.V. snel uit en het werd een 15-5-over- winning. Heren 2 won gemakkelijk van V.V.A. 6. De setstanden waren 15-4 en 15-2. Heren 1 moest de goede plaats op de ranglijst verdedigen tegen Spirit 3. De eerste set ging gelijk op, maar werd een overwinning voor de heren van S.V.V. met 15-12. Ook de tweede set beëindigden zij in hun voordeel met 15-5. BALDADIGE JEUGD. Op het fietspad voor de school in de Kerkebuurt hebben baldadige jongens kopspijkertjes neergegooid, omdat ze het blijkbaar leuk vonden banden te zien leeglopen. Door gemeentewerken is de weg schoongeveegd. MOTOR GRIJPT BROMMER. Bij de Soesterbergsestraat stak de bromfietser C. H. v. d. G. de weg over nadat hij een auto voorrang verleend had. Hij merkte niet, dat vlak achter de auto een motor reed. Deze werd be stuurd door A. van G., evenals v. d. G. een Soester inwoner. De bromfiets werd gegrepen en een valpartij was het ge volg. Motor en brommer werden vrij ernstig beschadigd, maar de berijders brachten het er goed af. /STOOMWASSEBU Stuur Uw was naar Gelria. Onder voortdurende controle van het Wasserij-Instituut T.N.O. Maandag halen - Donderdag thuis. EDE Telefoon 11316-1060. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. In het komende weekeinde wordt de dienst waargenomen door dokter G. Beurden, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en dokter J. C. Rip, Soesterbergsestr. 16, tel. 2423. Geopend is apotheek Soestdijk. RIOLERING. Met de bouw van een rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Maatweg is een begin gemaakt en he-t college van B. en W. acht het noodzakelijk, dat nu de aanleg van de riolering in de gemeente geleidelijk doorgang moet vinden. In aansluiting op de reeds tot stand gekomen riolering in de Vredehof straat, Koninginnelaan en omgeving, Burgemeester Grothestraat en Heuvel- weg, moet nu de Noorderweg van rio lering worden voorzien. Het werk bestaat uit het leggen van een moerriool met schachten in de rij weg, de aansluiting aan de bestaande riolering en het maken van kolken en huisaansluitingen. Tevens zal een ne venriool worden aangelegd vanaf het terrein van Mariënburg tot het perceel Noorderweg 22. Deze aanleg is nood zakelijk om het oppervlaktewater van de terreinen achter het Oranjehotel op te vangen en af te voeren. Het college acht het niet gewenst daarvoor de thans aanwezige sloot te handhaven in ver band met de reeds aanwezige en nog te bouwen woningen aan de Noorder weg. Vanaf het perceel Noorderweg 22 tot aan de Stadhouderslaan zal aan de zuidzijde van de Noorderweg, dus in het agrarische gedeelte, een nieuwe sloot worden gegraven, zowel als zij tak van de Eem, als om het overstort- water van de noodoverlaat bij de Menkolaan op te vangen. De aan dit weggedeelte gelegen weilanden zullen op deze sloot lozen. In het plan is opgenomen de verbre ding en verbetering van de Noorderweg. die thans geen trottroir heeft en voor een groot deel onverhard is. De weg krijgt vanaf de rijksweg tot perceel 22 twee trottoirs en daarna één trottoir aan de noordzijde. De rijweg zal wor- 6.50 meter breed worden. Het is nodig voor deze verbreding nog enige perce len aan te kopen. De kosten van dit werk worden op ƒ284.000,— geraamd 179.000,— voor de riolering en 105,000.voor de Noorderweg). Het college stelt de raad voor een krediet voor dit werk be schikbaar te stellen.

Soester Courant | 1958 | | pagina 6