BRILLEN SCHMIDT s Van E&ïeti SOEST. Receptie, bruiloft of diner? A. B. KOPPEN Burgerlijke Stand. UW KLEERMAKER pj OQ BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD TWEEDE BLAD BAZAR 'T HART OFFICIëLE MEDEDELINGEN. RECEPTIE EN FEESTAVOND VAN „ONS GENOEGEN". De toneelvereniging „Ons Genoegen" bestond op 1 augustus 10 jaar en dit feit is drievoudig gevierd. Eerst met een openluchtspel in de zomer en daar na met een receptie en een feestelijke toneeluitvoering in Eemland. In de achterzaal recipieerde zaterdag- dagmiddag wethouder De Haan en aan de voorzijde zaten de bestuursleden van Ons Genoegen, mej. J. Praag en de heren J. G. Kamerbeek, B. E. Onwe- zen, H. v. d. Broek en J. van Rossum om de gelukwensen in ontvangst te nemen. De burgemeester begaf zich, na een toespraak op de receptie van wethouder De Haan, naar de andere zijde van het hotel en bood het bestuur van Ons Ge noegen zijn gelukwensen aan. Hij acht te het een verheugend verschijnsel, dat een toneelvereniging tien jaar ontspan ning aan de leden en de donateurs biedt en dat hetgeen Ons Genoegen bood van goed gehalte was blijkt uit het winnen van de beker, die door de V.V.V. beschikbaar gesteld is. De bur gemeester sprak de wens uit, dat Ons Genoegen nog vele jaren toneelspelend verantwoorde ontspanning zal brengen, waarna hij zich naar de derde receptie van deze middag begaf. Deze vond in Soesterberg plaats. Mevr. De Vries-Voskuilen en de heren A. Moeliker en N. G. Pieters vertegen woordigden het bestuur van de NATU, waarvan Ons Genoegen lid was en na het bedanken als een verloren zoon teruggekeerd was. Ons Genoegen kan altijd op het bestuur van de NATU rekenen. De heer Pieters overhandigde voorzitter Kamerbeek een geldsbedrag in enveloppe. Namens de toneelvereniging „Kerke- buurt" wensten de heren Pilot en Kop pen geluk en de heren Scholtmeijer en Terhorst vertegenwoordigden de V.V.V. De heren J. H. de Jong en B. Roest feliciteerden namens B.D.C., de heren Eijkeiboom en Moorman namens het gezelschap „De Plankeniers" uit Amers- VERHUUKINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bedden, bars enz. voor 1000 personen. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dalweg 18 - Telef. K 2954-3567 GEBORENMargaretha Johanna Ma ria, dochter van A. A. de Knegt, mi litair, en G. M. W. Massar, Prof. Lo- rentzlaan 32. Anthonius Franciscus Johannes, zoon van L. van Dijk, ma chine-bankwerker, en C M. Kroonen- berg, Stoutenkampweg 19. Andreas Theodorus Cornelis Maria, zoon van A. M. Tammer, chauffeur, en W. G. T. van de Wijngaard, Gen. Winkelman straat 11a. Bauke Jan, zoon van J. Douma, agent van politie, en J. Paul, Hartmanlaan 21. Nellie, doch ter van R- C. Disco, technicus, en S. C. den Daa£, Stadhouderslaan 110. Else Frederika, dochter van W. E. Meije- rink, bankbeambte, en G. Spelt, Stad houderslaan 39. Martinus Cathari- nus, zoon van A. E Tammer, bakker, en T. W. van Leeuwen, Gen. Winkel manstraat 31. Francisca Catharina, dochter van S. van Haut, los arbeider, en C. F. Wolters, woonwagenkamp. Margie Rosalinde, dochter van J. F. Hulsman, zonder beroep, en W. Ver- steegen, Amersfoortsestraat ongen. Pieter Johannes, zoon van P. J. Dor- resteijn, wegenbouwer, en M. Roels, Veenzoom 1. Cornelia Magdalena Maria, dochter van G. Reijerse, fa brieksarbeider, en E. G. M. van Schalk wijk, Molenstraat 132. Johannes Al- bertus Matheus Hendrikus, zoon van J. W. Hilhorst, landbouwer, en A. J. Jansen, Oude Grachtje 3A. Harry Christia3n, zoon van F. A. Wasch, zon der beroep, en Rudjiati, Bosstraat 80. Johanna Maria Elisabeth, dochter van E. K van Leerdam, kapper en H. M. Verwoolde, Gen. Winkelman straat 91. Wilhelmina Barendina, dochter van G. Nap, radiomonteur, en J. T. F. Birkhoff, Beetzlaan 18b. ONDERTROUWD Jan Fieret, bedrijfs leider in een rubberfabriek, Spoorstraat 44, Hilversum en Jannetje van Ginkel, naaister, Lange Brinkweg 51. GEHUWD Willem Gerardus Domini- cus Klören, onderwijzer, Gerrit de Veer- straat 4, Amersfoort en Johanna Gijs- bertha Bernarda Maria Koelink, kleu terleidster, Talmalaan 15. Jan Mul der, schilder, Nieuweweg 89 en Chris- tina Jacoba Mari Raatgever, zonder beroep, Staringlaan 20. OVERLEDEN Maria Diena Pop, 88 jr., zonder beroep, weduwe van J. D. Pe- letier, Heideweg 54. Hermanus Jo hannes Vos, 87 jaar, zonder beroep, weduwnaar van J van Hilten, Troel- strastraat 63. foort, de heren Blankestein en Buur man namens de Soesterbergse toneel vereniging „De Hechte Band" en de heer Th. Peet vertegenwoordigde het bestuur van de stichting openlucht theater. Van dit theater heeft Ons Genoegen deze zomer een uitstekend gebruik ge maakt bij de opvoering van het spel, dat een vol theater trok. De heer Peet sprak de wens uit, dat dit door de jubilerende vereniging of een zuster vereniging herhaald zal worden, maar het zou nog meer aanbeveling verdie nen als het in combinatie gebeurde. De heer v. d. Brakel wenste namens de auivenhoudersvereniging „De Zwaluw" geluk en P.V.O. bracht een serenade. Er waren bloemstukken van verschil lende zusterverenigingen, van de V.V.V., B.D.C., De Zwaluw, leden en donateurs. Voor een stampvolle zaal werd 's avonds het blijspel in drie bedrijven van Hans Nesna, „Annemarie zeg jij het maar" gebracht. Twee hoofdrollen waren toe bedeeld aan de jubilerende spelers G. Westerveld en L. Wortel, die 30 jaar deel uitmaken van het amateurtoneel S.E.C. SPEELT GELIJK TEGEN R.K. A.V.I.C. Het zou niets bijzonders geweest zijn als S.E.C. de belangrijke thuiswed strijd tegen de sterke Amsterdamse ploeg RKAVIC verloren zou hebben, want de gasten lieten in de regen op het terrein aan de Bosstraat een par tij voetbal zien, die uitstekend was. Mooie combinaties, goede balbeheer- sing ondanks de gladheid en een over wicht in het begin van de wedstrijd, dat het ergste voor S.E.C. deed vrezen. Het beslissende schot ontbrak echter en als dat eens een enkele keer van een Amsterdamse schoen kwam, dan stond daar keeper Van Kooij, die vorige week zo'n onzekere indruk maakte, maar nu als een rots in de modder stond en niet aarzelde daarin te duiken als het nodig was. En dit was vele malen no dig, want lang kwam S.E.C. er maar heel weinig aan te pas. Dat was in de eerste helft, toen vooral bleek, dat de Amsterdammers beter gewend zijn aan gladde velden dan Soestenaren, die op het zand leven. BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 2874 SOEST en mevr. Geijtenbeek-Meesters en de heer W. v. Daselaar, die, evenals de voorzitter, vanaf de oprichting lid zijn, hadden eveneens groot aandeel in het succes, dat met dit gezellige stuk be haald is. Frits van Doorn (L. Wortel) is eigenaar van een bloeiend huwelijksbureau en hij wordt geassisteerd door Marion (mevr. Meesters-Koorens) en Elly (mej. H. Rouwendaal), die hele dagen opge scheept zitten met een nazaat van Dirk III (G. Westerveld), die geen geld en geen vrouw heeft en door een huwe lijk beide aantrekkelijke zaken verove ren wil. Van Doorn heeft een steenrijke tante (mevr. L. Craats-Henzen) en een steenrijke oom (G. Westerveld), die sa men 2 miljoen hebben. Hij of zij, die in het huwelijk treedt, zal het hele bedrag krijgen, dus het wordt een wed loop wie het eerst in het huwelijk zal stappen. Oom Theodoor nodigt de twee assistenten van zijn neef plus zijn grappige werkster Annemarie (mevr. Geijtenbeek-Meesters) voor een logeer partij op zijn landgoed uit om daar keus te kunnen maken uit dit drietal. Hij wordt er braaf verwend en zijn keus valt op Annemarie omdat ze zo lekker koken kan, terwijl Elly genoe gen moet nemen met de chauffeur Bob (P. Jansen) en Marion in de armen van haar werkgever rolt. Dat komt echter allemaal pas uit als eerst tante Eveline denkt de buit binnen te hebben door haar huwelijk met de jichtige generaal van Deursen (W. v. Daselaar), maar haar broer was haar voor. Hij schenkt haar echter nobelweg een miljoen en dan is iedereen tevreden. Ook Dirk III, die het huwelijksbureau overneemt. Na afloop van de voorstelling sprak de heer Th- Peet, namens wethouder De Haan, de twee jubilerende toneel spelers toe. Hun liefhebberij had hen zo geboeid, dat zij die 30 jaar trouw ble ven. Een vereniging, die zulke toege wijde spelers heeft, kan het slechts goed gaan. De heer Peet overhandigde de heren Westerveld en Wortel een oorkonde en sprak ook mevr. Geijtenbeek en de heren Kamerbeek en v. Daselaar toe, die later door regisseur M. J. ter Hoeve gehuldigd werden. Er waren bloemen en geschenken en tot vroeg in de morgen bleef men hier na bijeen onder leiding van de heer Jac. van Es uit Baarn, terwijl een vlotte band voor muziek zorgde. S.E.C. begon goed met schoten van Maassen en Van Breukelen, een vlie gend schot van De Bruin en een po ging van Ten Hove. Toen kwam RKAVIC los en de rechtsbuiten snelde op het doel van Van Kooij af. Hij kwam Ruttenberg tegen, die zondagmiddag verschillende malen verrassend goed het gevaar voor het S.E.C.-doel op ruimde. Hij speelde de bal naar Van Kooij, die een back van RKAVIC tot hands dwong om erger te voorkomen. De vrije schop leverde niets op en weer ging RKAVIC op het doel van Van Kooij af. Die moest zich verschil lende malen in de modder storten om een doelpunt te voorkomen en hij deed dit met veel moed. De gasten bleven voor het doel van S.E.C., maar ze za gen geen kans een doelpunt te maken. Niet in het minst door het stugge ver dedigen van Ruttenberg, Ten Hove en Jekel, maar ook omdat zij hun schut ters thuis gelaten hadden. Soms was de situatie heel hachelijk, maar er kwam steeds weer redding. Van Kooij ver richtte verschillende safes en als het helemaal niet meer ging dan hielp de paal nog wel eens. Na een half uur viel Jekel uit wegens een knieblessure en Nijholt verving hem. RKAVIC begon langzamerhand het overwicht kwijt te raken en dit bood S.E.C. kansen, want het was nog altijd 0-0. Een schot vanaf de vleugel, gelost door Van Breukelen, bezorgde de Amsterdamse keeper bijzonder veel moeite en het was jammer, dat niemand BIRKSTRAAT 71 TELEF. 3825 van de S.E.C.-voorhoede in de buurt was, want hij kon de gladde bal maar niet onder controle krijgen. S.E.C. kwam tegen de rust wat meer in de aanval en met schoten van Maassen en De Bruin eindigde de eerste helft. Na de rust direct al een gevaarlijke scrimmage voor het doel van RKAVIC. Het leverde S.E.C. - nu in blauw en wit - bijna een doelpunt op, maar ook de Amsterdamse keeper aarzelde niet als hij zich languit in de modder moest gooien. Maassen was op de rechtsbuitenplaats gaan spelen en De Bruin stond midden voor en met goede aanvallen ging het op het Amsterdamse doel af. Het was echter heel moeilijk de bal goed onder controle te krijgen, zodat gevaarlijke schoten heel schaars waren. De Bruin brak alleen door en hij schoot. De keeper van RKAVIC stompte de bal hoog over zijn doel. Er werden enkele corners op het Amsterdamse doel geno men, maar ze leverden slechts hach- lijke situaties en modderballetten op. Aanvallen op het doel van Van Kooij leverden voorlopig evenmin iets op, want hij scheen onpasseerbaar. Zijn col lega aan de andere kant moest rollend redden toen een combinatie tussen Nij holt en Van Kooij al te gevaarlijk werd. Een schot van De Bruin in handen van de keeper, een schot van Maassen in het zijnet en aan de andere kant een goede kopbal van de middenvoor, ge volgd door een hard schot tegen de lat. Opnieuw brak De Bruin door, maar nu kwam hij met de gladde bal naast het doel terecht inplaats van erin. Na 25 minuten spelen een snelle aan val van RKAVIC over links. De bui tenspeler zette hoog voor en rechts binnen Schut kopte de bal onhoudbaar in. Dit was wat teleurstellend voor S.E.C., maar de spelers lieten zich niet ont moedigen en met elan gingen ze op het doel van RKAVIC af. Vijf minuten later had Duijst succes. De hele wed strijd was hij niet zo best op dreef kun nen komen, maar nu maakte hij alles goed door uit een voorzet van Maassen CO Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) U wordt gehaald en gebracht. een enorm hard schot te lossen, dat de Amsterdamse keeper geen schijn van kans gaf. Nieuwe schoten volgden, zelfs van Ten Hove en er werd zelfs nog een doel punt gemaakt, maar toen was er al gefloten voor buitenspel. Het bleef 1-1 en dat gaf de verhouding goed weer. In de eerste helft was RKAVIC in de meerderheid geweest, maar S.E.C. had zich uitstekend hersteld en daarmee het gelijke spel tegen deze uitstekende ploeg zeer zeker verdiend. KERSTGEBEUREN IN WOORD EN TOON. Deze compositie van onze plaatsgenoot, de heer G. den Broeder, wordt morgen avond uitgevoerd in de Julianakerk. De medewerkenden aan deze avond zijn vermeld in een advertentie in dit nummer. DE GELDMOLEN. Driehonderd kinderen van de hoogste klassen der openbare scholen en van de ulo hebben zaterdag genoten van de belevenissen op het toneel in gebouw St. Jozef, gebracht door de toneelgroep van de vereniging Volksonderwijs. De dames Kronemeijer, Bussemaker, Van Boeijen-Kruitbos, Schuiling en Vos en de heren Kwant, Visser, Houkes, Bakker en Postema lieten zien hoe de hebzuchtige kapper Knijpschaar de kous op de kop kreeg toen hij de geldmolen van tovenaar Hopokus wou stelen. Wel komt hij door een list de toverspreuk te weten, die de molen moet doen wer ken, maar als hij voor goed geld van een zigeunerin de sleutel van de tove naarswoning koopt en voor nog meer Copyright P I 8 801 6 Copenhog De ontvangst welke de heer Murd- stone zijn stiefzoon bereidde was, zoals David al had verwacht, ijzig en onver schillig. Het scheen deze boosaardige en egoïstische man weinig te kunnen schelen hoe zijn jonge vrouw over zijn houding dacht, want met argusogen lette hij iedere reactie van haar en greep onmiddellijk in wanneer zij Da vid aanhaalde en kuste. En op die manier maakte hij het deze weinig ka raktervolle vrouw moeilijk op de wijze met haar zoon om te gaan, zoals zij het wel wilde. David, die intuïtief begreep, dat zijn aanwezigheid spanningen veroorzaakte, meed de huiskamer zoveel mogelijk. Maar wanneer de zuster van Murdstone merkte, dat hij eventjes bij Peggotty zat te keuvelen moest hij direct horen, dat zijn plaats niet in de keuken was. Het pijnlijke zwijgen wanneer hij de ka mers betrad en de angst om op bezoek bij Peggotty betrapt te worden, deden David meer en meer verlangen naar het eind van zijn verblijf in het huis waar alles hem vroeger zo lief was geweest. Zijn moeder, heen en weer geslingerd tussen haar grote genegen heid voor David en haar angst voor haar man, slaakte ook een zucht van opluchting toen de dag van Davids af scheid aanbrak. Met D'avids stiefbroer- tje op de arm bracht zij haar zoon naar de koets waar dezelfde koetsier, die eens zo vriendelijk was geweest speciaal voor Peggotty te stoppen, om haar gelegenheid te geven van David afscheid te nemen, op de bok zat. Toen zij David kuste voelde hij haar tranen op zijn wangen en een gevoel van diepe pijn ging door hém heen toen hij, ver uit het raampje hangend en al maar wuivend naar haar, zijn moeder zag achterblijven een ten ger, moedeloos figuurtje, dat dapper probeerde te glimlachen terwijl zij het kindje op haar arm krampachtig om klemde. Dit was de laatste maal in zijn leven, dat David Copperfield zijn moeder zag VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 16 DECEMBER 1958. geld sluipen leert, omdat je nu eenmaal niet als inbreker stampend binnen kunt komen, dan waarschuwt zijn knechtje Bas de tovenaar en de kapper vist ach ter het net. De toneelvoorstelling werd ingeleid door voorzitter C. v. d. Schoor, die na afloop de speelsters en spelers dankte. SCHAKEN. De voorzitter van de Soester Schaak club, de heer De Graaf, had vrijdag avond weer de aangename taak drie nieuwe leden te mogen installeren. Het waren de heren A. v. Zuil, C. v. Mun ster en J. de Regt. Daarna begroette hij „Het Sticht" uit Utrecht voor de derde ronde van de competitie der S.G.S. tegen Soest 1. De opkomst was bijzonder goed en in vallers waren niet nodig. Soest 1Het Sticht 1. G. SamsomD. Kelfkens, 1-0. G. GeijtenbeekF. Sieker 1-0. L. de RegtH. v. Garderen, 0-1. W. BenschopG. Giltjes, V2-V2. J. C. ThomaszeA. v. d. Berg, 0-1. J. K. van ZijtveldM. Mansen, 0-1. A. van DijkA. Hollart, 1-0. H. SchreuderH. Scholman, V2-V2. J. Timmerniet opgekomen, 1-0. Totaal uitslag 6-4. Aan de oneven borden speelde Soest met wit. Jammer, dat de gastheren met 9 spe lers kwamen. Daardoor kreeg Soest een punt cadeau en behoefde de heer Tim mer niet te spelen. Het werd een schitterende overwinning. De eerste die won was de heer Van Munster. De heer Schreuder verover de met de veertiende zet de kwaliteit en een pion, maar speelde daarna zo slecht, dat hij de partij zeker zou heb ben verloren als zijn tegenstander geen remise had aangeboden. Vrijdag komt Den Dolder 2 op bezoek voor het tweede tiental. KERSTSPEL. Het meesterwerk van de bekende Fran se toneelschrijver Henri Ghéon „Ker misvolk op Kerstmis" wordt op zondag 21 december opgevoerd in het gebouw van de Nederl. Protestantebond aan de Rembrandtlaan. Daar is een troep zigeuners neergestre ken, die op hun wijzen een kerstspel gaan opvoeren. Hun kinderlijke opge togenheid en ongecompliceerde levens vreugde in God beweegt zich tussen speelsheid en ernst. Deze zigeuners spe len als een kind, in geloof, overgave en liefde. Moge Ghéon's prachtige verrassende en gloedvolle spel met al zijn innigheden en verrukkingen, al zijn trouwhartig heid en wijsheid, de toeschouwers weten te vinden in het diepste en heiligte be zit de vreugde in Christus. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad op vrijdag a.s. BRAND. Zondagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in een schuur achter het pand Birkstraat 52. De bewoners wa ren niet thuis en omwonenden forceer den de deur en blusten met emmers wa ter. De brandweer hoefde slechts na te blussen met de nevelspuit. Een zijwand van de schuur was verkoold. Verzekering dekt de schade. voor Luxe en Huishoudelijke Ar tikelen - Speelgoed - Keukenuit rustingen - Serviezen - Cassettes. Kerstboomversiering, Kaarsen enz. Koninginnelaan 103 - Telef. 3002 DIENSTPLICHT. De burgemeester van de gemeente Soest brengt ter algemene kennis, dat alle oproepingen voor de keuring van lichting 1959 zijn verzonden en dat de in 1939 geboren mannelijke personen, die in een der Nederlandse bevolkings registers zijn opgenomen of daarin op genomen hadden moeten worden, en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangen, zich vóór 1 ja nuari e.k. ter gemeentesecretarie moe ten aanmelden. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Soestgelet op artikel 37 der Woningwetbrengt ter algemene kennis, dat vanaf 17 december a.s. gedurende 4 weken ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ont werp partiële herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaak voorzover betreft de op de bijhorende kaart in geel aangegeven percelen, begrensd o.m. door de Dalweg (ged.), een gedeelte van de spoorlijn Baarn-Utrecht, de Molen straat (ged.) en de Soester Engweg (ged.). Gedurende deze termijn kunnen be langhebbenden bij de gemeenteraad be zwaren inbrengen.

Soester Courant | 1958 | | pagina 5