TWEEDE BLAD S.E.C.—NEERLANDIA 4-2. Op een spekglad terrein heeft S.E.C. de thuiswedstrijd tegen Neerlandia ge wonnen zonder een moment in gevaar geweest te zijn, want een 3-0-voor- sprong werd tot 4-1 en pas vlak voor het eind scoorden de gasten het tweede doelpunt. S.E.C. speelde zonder Duijst, die ziek was, en Veldhuizen stond op de links buiten plaats, waar hij nogal eens te maken kreeg met Joop Stoffelen, oud- internationaal, die 11 wedstrijden in het Nederlands elftal speelde, waarvan 4 als aanvoerder. Hij maakte echter geen grootse indruk en moest de linker vleugel van S.E.C. verschillende malen laten gaan, maar zijn plaatsen was van bijzonder gehalte. S.E.C. startte goed met aanvallen, die keeper Flint bedreigden. Van Breukelen schoot en De Bruin probeerde de bal in het doel te lopen. S.E.C. drong al spoedig op zonder bijzonder gevaarlijk te zijn, maar met een vrije schop kwam het eerste succes. De Bruin plaatste de bal naar Maassen, die met omhalen miste, maar goed doorgaf naar Van Kooij. Een hard schot en het was 1-0 voor S.E.C. Neerlandia ging nu tot de aanval over en Houweling schoot in het zijnet. Ook Stoffelen probeerde het met een paar verre schoten, maar Adams was goed op dreef en voorlopig kregen de Neer- landianen geen kans gevaarlijk te wor den, want Ruttenberg, Jekel en Ten Hove ruimden uitstekend op. Bijna kwam S.E.C. goedkoop aan het tweede doelpunt, toen keeper Flint in een wat verwarde situatie de bal zijn eigen doel insloeg. Stoffelen redde ech ter op het laatste moment. De aanvallen van Neerlandia werden wat talrijker, maar veel gevaar brach ten ze niet, want schutters hadden de gasten niet meegebracht. Een schot van Vos leek gevaarlijk te worden, want Adams was al gepasseerd, maar Jekel trapte de bal weg. Ook Stoffelen pro beerde het maar zijn verre en harde schoten gingen naast en over de lat. Kort voor rust kwam Ockers alleen voor het doel van S.E.C. te staan en de gelijkmaker was heel dicht bij. Adams stopte het schot echter uitste kend. De tweede helft was 5 minuten oud toen De Bruin van de rechter vleugel met de bal naar binnen kwam en door liep tot voor het doel. Met zijn linker voet loste hij een onverwacht schot, waarop keeper Flint helemaal geen kijk had. De bal verdween in de uiter ste hoek en het was 2-0. Veldhuizen probeerde hierna hetzelfde te doen en bracht het ver. Op het laat ste moment moest hij de bal afgeven aan Maassen, die door de gladheid miste en kort daarop naast schoot. S.E.C. bleef lang voor het doel van Neerlandia en al gauw werd het dui delijk, dat de gasten deze strijd zouden verliezen. Huijink loste een bijzonder hard schot, dat Flint tot een gestrekte uitval dwong. Hij sloeg de bal keurig uit zijn doel en direct daarop liep hij tijdig uit om Maassen het scoren te be letten. Vijf minuten later probeerde hij hetzelfde, maar toen scoorde Maas sen met een rustige boogbal over de Neerlandia-doelman heen. (3-0). S.E.C. ging het nu wat kalmer aandoen en Neerlandia mocht enkele corners op het doel van Adams nemen. Tenslotte had Vos succes en twintig mi nuten voor het einde maakte hij het eerste tegenpunt. De gasten drongen nu ver op, maar slecht schieten en moei lijk spelen tegen de zon in stonden een doelpunt in de weg. S.E.C. bleef echter niet steeds in het defensief. Tien minuten voor het eind plaatste Maassen de bal naar De Bruin, die geen moment aarzelde en onhoud baar het vierde doelpunt maakte. Dat Neerlandia enkele seconden voor het laatste fluitsignaal uit een scrimage de stand op 4-2 bracht, was voor de gun stige uitslag van weinig belang, want de twee punten bleven toch in Soest. FEESTELIJKE CYCLE-CROSS. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix organiseerde „Tempo" een cycle-cross in het Baarn- se bos. De Baarnse Oranjevereniging had hier om verzocht en de voorzitter, jhr Hooft Graafland, verrichtte de start. De aspiranten reden 5 ronden van 1600 meter. Winnaar werd R. Booms uit Utrecht in 16 min. 10 sec. 2. J. Peter- sen. Soest, 16.12. 3. J. Veerman, Hil versum, 16.55. 4. Th. Treleman, Utrecht, 16.56. 5. W. Salarie, Utrecht, 18. 6. J. Salarie, Utrecht, 18.45. Bij de amateurs en nieuwelingen was weinig te beleven, want Ruttenberg werd in de negende ronde door een val uitgeschakeld voor de eerste plaats, zo dat W. Schaap won. Hij had direct na de start de leiding genomen en Ruttenberg lag op de tien de plaats. In de tweede en derde ronde kwam hij goed naar voren en in de vierde ronde lag hij op de tweede plaats met 40 sec. achterstand op Schaap. In de vijfde ronde bedroeg deze achter stand nog maar 20 sec. en twee ronden later hadden Schaap en Ruttenberg alle andere renners een ronde achterstand bezorgd. Ruttenberg naderde Schaap in de achtste ronde tot op twee meter, maar kort daarop viel hij door de glad heid, kreeg een minuut achterstand en hield die tot het eind. I. W. Schaap 24 km in 43 min. 2. G. Ruttenberg, 44 min. 3. N. Lute, 's-Gra- veland. 4.Damo, Kortenhoef. 5. J. Frak- king, Naarden. 6. L. Pouw, Bussum. 7. C. Rutgers, Naarden. 8. A. Doekemeijer, Soest. 9. H. de Boer, Bussum. 10. W. van Klooster, Soest. GYMNASTIEK- DISTRICTSWEDSTIJDEN. De dames van de r.k. Gymnastiekver eniging „Crescendo" hebben deelge nomen aan de districtswedstrijden te Vleuten. Door een zestal invalsters, we gens ziekte, werden niet de resultaten behaald die verwacht werden. De dames tweede graad behaalden een derde prijs met IV2 punt minder dan nummer 2 en de dames derde graad kwamen op de zesde plaats. SOESTER BILJARTSUCCESSEN. Vrijdagmiddag begonnen in café „Cen traal" te Soestdijk de voorwedstrijden om het Nederlands kampioenschap eer ste klasse, klein kader 38/2. Aan deze strijd werd deelgenomen door de Soestdijker biljarter A. Verkerk van de vereniging „Centraal" en A. v. d. Heiden van Baarn. Verkerk speelde zijn eerste partij tegen de Utrechter Weber, die hij in 19 beur ten versloeg. Zijn hoogste serie was 128. In de partij tegen Kooijman, even eens uit Utrecht, was hij bijzonder op dreef en in slechts 5 beurten maakte hij 350 caramboles, waarmee hij zijn persoonlijk partijgemiddelde verbeterde en op 70 caramboles bracht. Zijn hoogste serie in deze partij was 127. Ook Weber kon het niet bolwerken tegen v. d. Heiden, die 11 beurten no dig had om de Utrechtse biljarter te verslaan. Er werd op deze eerste dag bijzonder sterk gespeeld en geen enkele partij kwam boven de 19 beurten. Zaterdag en zondag werden de wed strijden voortgezet. Verkerk won van v. d. Heiden en v. d. Wal (Zwolle) en hij verloor van Westerbeek (Borne) en Rijckenberg (Enschede), waardoor hij in de eindrangschikking de tweede plaats bezette en door zijn gemiddelde van 25,91 promoveerde naar de hoofdklasse klein biljart en de eerste klasse groot biljart. Verkerk 350 14 92 25.00 v. d. Heiden 173 14 57 12.30 Verkerk 350 6 186 58.33 v. d. Wal 63 6 36 10.50 Verkerk 331 19 105 17.42 Westerbeek 350 19 127 18.42 Verkerk 342 17 143 20.11 Rijckenberg 350 17 61 20.58 Eindstand 1. G. Rijckenberg 10 1928 108 97 17.85 2. A. Verkerk 8 2073 80 186 25.91 3. A. v. d. Heiden 7 1902 80 157 23.77 FEESTAVOND VAN ANIMATO. De jonge akkordeonvereniging „Anima- to" heeft, ter gelegenheid van de ver jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix, een feestelijke uitvoering in restaurant Eemland gegeven, gevolgd door een cabaretprogramma en een oranjebal. De voorzitter, de heer H. G. Scholt- meijer, verwelkomde onder de aanwe zigen in het bijzonder de burgemeester, vertegenwoordigers van P.V.O., S.P.S.V., V.V.V. en zusterverenigingen. Het was voor de baby „Animato" ver heugend een zestigjarig P.V.O. bij de uitvoering te hebben. Ook Animato is van plan eens het zestigjarig bestaan te vieren en dan een grote concurrent van P.V.O. te zijn. De vereniging is op 1 april 1955 opge richt om de jeugd aan een goede vrije tijdsbesteding te helpen en dit streven had de belangstelling van het publiek, dat nu gekomen was om te luisteren naar de prestaties van de meisjes en jongens onder leiding van de heer B. Pot. De heren Rademaker en v. d. Linden boden voor het begin van het program ma een vlag aan, die vervaardigd is door Corrie v. d. Linden. Als openingsmars werd de Animato- mars van R. v. d. Broek gespeeld, ge volgd door het Wilhelmus, dat staande door de aanwezigen werd meegezongen. Hierna een vlot programma van marsen en operettemelodieën tot de pauze. Het tweede deel van de avond werd ver zorgd door het gezelschap van Gert Kommer, met medewerking van de Robbedoezen en „The Windy City Jazz Band" verzogde de muziek tijdens het Oranjebal. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 3 FEBRUARI 1959. STUDENTENFEEST IN EEMLAND. Vrijdag trotseerden enkele tientallen Soestenaren de gladheid en de kou om bij station Soestdijk te gaan kijken naar de aankomst van de vele studenten en hun dames, die uit Utrecht met een extra trein kwamen om het jaarlijkse feest van de tandheelkundige studen tenvereniging „John Thomes" te vieren. Deze intocht viel wat tegen, want met muziek voorop zou de korte wandel tocht naar Eemland gemaakt worden, maar de muziek ontbrak. Voor aankomst van de vele gasten - van wie er ook met auto's gekomen waren - had het bestuur van de vere niging gerecipieerd. Praeses B. E. Rijnsburger en zijn me debestuursleden namen onder meer de gelukwensen in ontvangst van de ere voorzitter prof. dr P. H. Buisman, prof. dr K. C. Winkler, prof. dr van Ame- rongen en prof. dr H. M. J. Scheffer. De heer van Eijk vertegenwoodigde de senaat van het Utrechts Studenten corps en de ab-actis van de Utrechtse Vrouwelijke Studentenvereniging was aanwezig, evenals het bestuur van de Diergeneeskunde Studentenkring. In de grote zaal van Eemland, die in Franse sfeer gebracht was, werd de 53e almanak van de vereniging uitgereikt en er was een quizz tussen enkele teams met een radio als eerste prijs. Quizz- master was de heer B. E. Rijnsburger en assistentie werd verleend door mej. I. M. R. van Ootmarsum. De jury bestond uit de heren J. T. Schoolenberg, C. W. J. Jongeleen en H. Letzee. Er was een team van prof. Buisman, een team dat bestond uit het bestuur van de vereniging „John Tho mes" en een derde team van medewer kers aan de samenstelling van de al manak. Het team van prof Buisman beantwoorde de vragen het best en won daarmee de radio. Hierna werd de film „Cari est" vertoond. Zij toonde wat er komt kijken voor een almanak klaar is. Het Delfts studentenorkest, het ball- room-orkest van Bart Monnee en het zigeunerorkest „Tsigane" zorgden vele uren voor muziek, want pas tegen 5 uur maakte men een eind aan het feest, dat bijzonder prettig verlopen is en met een extra trein gingen de feestgangers weer naar Utrecht.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5