DRUKWERK Rontlaarsjes* HjSMgBll Gerrit Ruttenberg, succesvol wielrenner, Schoenhandel W. Kooman WAT EEN GENOT Uw zaak in stijgende lijn? DRUKKERIJ SMIT BROMFIETSWANTEN. fUGERS RIJWIELEN KERKSTRAAT 3 -S0EST-TEL2030 SOESTERBERG. VOOR BRILLEN U KUNT NIET ALLES WETEN. Oerrit Ruttenberg, wielrenner van Tempo, draait de laatste weken best, maar zondag heeft hij in Elsloo pech ge had. Dat was jammer, want juist bij deze cyclecross had hij de profrenners Ane van Wetten, Manus Brinkman en piet Haan willen tonen, dat ook een amateur zijn mannetje staat, al heeft hij dan minder tijd om te trainen. Gerrit lag op de vierde plaats achter zijn drie sterke concurenten toen zijn band klapte en daarmee verdwenen zijn kansen op een ereplaatshij eindigde als zesde. Dubbel jammer is dit omdat Ruttenberg een uitgesproken crosser is. Niet de gladde weg ligt hem het best, maar het zware werk, het sjouwen. Als er veel met de fiets gelopen moet worden dan voelt hij zich het meest in zijn element. Dat moest Van Wetten enkele weken geleden in Made ervaren. Ruttenberg werd eerste, want het parcours was zwaar en Gerrit houdt van zwaar werk. Ook als hij niet fietst, want het werken voor een houthandelaar in de bossen kun je heus niet op de stoel af. Het ia met de cycle cross in ons land een raar geval. De wielerunie behandelt deze vorm van wielersport als een stief kind. Er was met Kerstmis een cross in Soestduinen, die Ruttenberg won er was een cross in Made (N.B.), die even eens op naam van Ruttenberg kwam in Wassenaar werd hij tweede en in Elsloo zesde. En verder is er buiten on derlinge crosses maar heel weinig te doen voor de zwoegers op de fiets. Wat onderlinge wedstrijden en club ontmoetingen, maar geen schermut selingen van de sterksten uit het land, waartoe Ruttenberg momenteel behoort. Geen nationaal kampioenschap en ook geen deelname aan het wereldkampi oenschap al gaat Brinkman er heen. Van een Nederlandse afvaardiging kan men hierbij niet spreken. De K.N.W.U. houdt nu eenmaal niet van crossen en daarmee schijnt de kous af te zijn. Brinkman alleen mag het gaan proberen en blijkbaar durft men dit aan omdat hij cycle-crosses bij tientallen in België rijdt. En zwaarder dan in ons land, waar ze als training voor de wereldkampioenschappen veel te licht zijn. Maar dit proberen gaat op eigen gelegenheid, want de K.N.W.U. schijnt er niet veel in te zien. In 1954 kwam Ruttenberg tijdens de sportweek naar voren als athleet. Hij was eerstaankomende Soestenaar in de loop door onze gemeente en won de race op toerfietsen. Binnen tien dagen was hij ook in Austerlitz en Zeist de snelste op de fiets, zodat een oom hem aan een racefiets hielp. De athleet, die aan verschillende sin gellopen en nationale wedstrijden op afstanden van 3 tot 25 km deelgeno- inzinking, derde in Wassenaar, zesde in Halfweg, derde op de weg in Olden- broek. Voor de vierde maal clubkampi oen van Tempo en voor de derde maal winnaar van de beker voor de beste rijder in de recordritten. En tegen het begin van 1959 kwam de goede vorm. Soestduinen met Schaap op de tweede plaats, Austerlitz met Schaap op de eerste plaats en Ruttenberg tweede en daarna het grote succes in Made en de mooie tweede plaats in Wassenaar. Twee jaar geleden werden er selectie wedstrijden gehouden voor uitzending naar de wereldkampioenschappen en Gerrit trainde op zwaar parkoers, in de wetenschap, dat de cross, die de we reldkampioen voortbrengt zeer zwaar is. Bij de selectiewedstrijden was het parkoers licht en wie dan op een zwaar parkoers getraind heeft komt snelheid te kort. Brinkman, Snijder en Bestebreurtje werden toen uitgezonden en Brinkman werd 21e. Binnenkort gaat Ruttenberg naar Bel gië om er een cross te rijden en hij zal zeker vaker gaan als het meezit. Want in België is wat te beleven voor een renner, die het niet van de weg maar van het terrein moet hebben en die pas goed begint te draaien als bij an deren de neiging opkomt met de tong op de schoenen te gaan rijden omdat het zo zwaar is. Ruttenberg draait best op het ogenblik en met wat geluk kan hij in België tot aardige resultaten komen. En misschien zit er in de komende jaren toch nog wel eens deelname aan de wereldkam pioenschappen in. En dan graag op een heel zwaar parkoers. sportdag kon 181,overgehouden worden dank zij de giften van de gul le voetbalverenigingen. De heer J. Kraaijenhagen gaf het fi nancieel overzicht van de voetbalpool en de kascommissie deelt mee, dat het financieel beheer niets te wensen over laat. In de nieuwe kascommissie hebben de heren De Wit, v. d. Laar en v. d. Veen zitting. De voorzitter dankte de heren Paans, Koemans en Kuiten, die als feestcom missie een bijzonder geslaagde feest avond gebracht hebben hoewel de moei lijkheden niet gering waren. Toch is het financiële voordeel ten bate van een liefdadig doel nagenoeg even groot als het jaar daarvoor. Op voorstel van het lid van verdienste, de heer J. Jurriens, werd het feestcom- mité bij akklamatie herkozen. In de elftalcommissie hebben dit jaar zitting de heren Duiser sr, Nieuweweg en Mos terd. De heer Paans trad af als secretaris van deze commissie en de voorzitter bracht hem dank voor het vele werk dat hij verrichtte. Vijf jaar geleden werd het besluit ge nomen een cluborgaan uit te geven en bij het vijfjarig bestaan van dit blad zijn de heren Paans en v. d. Berg door de voorzitter en de leden van K.P S. gehuldigd. De heer Duiser wees op het vele werk, dat de heer Paans in de afgelopen 5 jaar verzet heeft. Nagenoeg alleen heeft hij dit blad iedere maand gevuld, ter wijl de heer v. d. Berg voor het druk- met deze kou zo'n paar heerlijke TORENSTRAAT 5 - TELEFOON 3473 Iedere zakenman zal dit zoveel moge lijk willen bevorderen. Laat hierbij uw een rol spelen. Goed drukwerk, met een apart cachet, zal bij uw klanten niet nalaten indruk te maken. Ga hiervoor naar Van Weedestraat 35 Telefoon 2566 op royale wijze aangevuld was. Leerlingen van de Van der Huchtschool brachten hun keurige zelfgetekende programma's rond, waarna zij onder leiding van de heer Bongers volksdan sen uit vele landen uitvoerden. Zij wer den begeleid door de specifieke mu ziek uit de verschillende landen. De heer Gardien verleende hierbij mede werking. De heer De Vries uit Baarn trad op met geestige conferences en goochel trucs. Verscheidene bejaarden assisteer den hem op het toneel en onder grote hilariteit werden eieren, limonade en koekjes te voorschijn getoverd, die in de zaal uitgedeeld werden. Na de pauze opnieuw volksdansen en goochelen door de heer De Vries, die zichzelf een hele ruiker bloemen voor toverde en de bejaarden beloofde nog eens te zullen komen. Tenslotte dankte mevr. Van Ginkel al len, die aan deze middag hadden mee gewerkt. In deze dank werd ook mevr. Kreijnen betrokken. Van de directrice van Lindenhof ontving zij een mand bloemen. men had, werd nu wielrenner en naast de 3 medailles, die hij voor vierde plaatsen in de Utrechtse singelloop ontving en de andere athletiekprijzen kwamen de wielertrofeeën te hangen en te staan. De toerfiets werd nog wel eens voor de dag gehaald, maar alleen voor de ron de van Blaricum. Tweemaal had Ruttenberg deze gewon nen en de derde maal zou de wiselbe- ker definitief in zijn bezit komen als het driemaal achter elkaar geweest was. Dat gebeurde niet, dus hij probeerde het totaal van 5 te bereiken, dan zou hij de beker ook in eigendom krijgen. Het werden echter vier overwinningen in totaal, dus de beker kwam niet in zijn prijzenkast. Gerrit maakte geen meteoor-achtige carrière in de wielersport. Hij reed een jaar als nieuweling en werd 18e in de ronde van Midden-Nederland van 150 deelnemers. Als amateur behaalde hij in 1956 al een eerste prijs in Made. Natuurlijk bij het crossen, want dat bleek al gauw zijn fort. Daar had hij geen last van zijn gebrek aan sprint vermogen, het euvel waaraan ook die andere Gerrit, sportman van het jaar en wielrenner van het jaar, lijdt. De Gerrit Schulte die als 43-jarige nog aan de top staat. In 1956, het jaar van de laatste elfste dentocht, reed Ruttenberg de zware rit op de schaats, maar met schaatsen behaalde hij geen bijzondere resultaten. In 1957 vierde in Made en Wassenaar en vijfde in Zandvoort. In Amersfoort een leuk voorval. Daar werd hij twee de, maar hij werd als eerste met de bloemen gehuldigd, die clubgenoot Van 't Klooster eigenlijk moest hebben. In 1958 twaalfde in Made door een SPORTIEF. Een 16-jarige Soester jongen las in de krant, dat de politie graag wilde we ten wie het glas van de klok bij de Ked. Middenstandsbank kapot gooide. Hij kwam op het bureau vertellen dat hij de dader is. Hij had echter niet gegooid, maar was opgesprongen om te proberen of hij de klok kon raken. Per ongeluk sloeg hij wat hard en om dat hij hoger sprong dan hij verwachtte, sneuvelde het glas. JAARVERGADERING VAN K.P.S. Gisteravond vergaderde K.P.S. in het Oranje-Hotel, onder voorzitterschap van G. M. Duiser, die in zijn openings woord het afgelopen jaar een goed sportjaar noemde. Hij zou het op prijs stellen als de leden het bestuur wat meer medewerking verleenden, omdat er naast het voetballen zoveel gedaan wordt om ontspanning en verstrooiing te brengen. De secretaris, de heer J. Zijtveld, las de notulen en gaf het jaarverslag, dat de gebeurtenissen van 1958 in herinne ring bracht. In 't voorjaar werden ne- I derlaagwedstijden georganiseerd en het 'voetbalelftal van Zonnegloren won.de wisselbeker. In de zomeravondcompe titie nam het eerste elftal de tweede plaats op de ranglijst in en het tweede elftal werd zesde. De sportdag dreigde een financiële debacle te worden, maar de verenigingen Heracles en Scheve- ningen Holland Sport, die ieder 500,- schonken nadat zij om de Prins Bern- hard-beker gevoetbald hadden, redden de K.P.S.-kas. Aan het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden kon 1220 van de feestavond afgedragen worden. I Het totaal van de bedragen, die aan liefdadige instellingen geschonken wei den, is nu ruim 21.000,en de ver eniging hoopt bij het derde lustrum in 1961 25.000,bereikt te hebben. De veteranen speelden vriendschappe lijke wedstrijden tegen elftallen van de Arbeiderspers en de Volkskrant en in oktober werd een onderlinge feestavond gehouden, die bekostigd werd uit de opbrengsten van de voetbalpool. In november werd de weldadigheids voorstelling ten bate van het revalida- tie-centrum De Hoogstraat te Leersuin gegeven en uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat het netto-be drag, dat aan dit revalidatie-centrum afgedragen zal kunnen worden, weinig lager zal zijn dan de gift van het vorig jaar. Met St. Nicolaas was er een middag voor de kinderen van K.P.S.-leden, de leden van S.P.S.V. en de Marechaussee Soestdijk. De penningmeester, de heer J. Kuiten, deelde mee, dat er 58 leden en 143 do nateurs zijn. Het batig saldo is gunsti ger dan het vorig jaar en zelfs aan de ken en het verzenden zorgde. Dit kost de vereniging heel weinig. Beide heren kregen een wandbord aangeboden met het paleis erop en de heer Paans dank te voor de medewerking, die hij bij de arbeid voor de vereniging ontvangen heeft. Uit de bestuursmededeling bleek dat er een reis naar West-Duitsland op het programma staat als genoeg leden de uitnodiging van het Engelse bezettings leger aannemen. De vereniging zal dan een weekend op bezoek gaan. Er is besloten een garantiefonds te stichten, waarmee eventuele financiële debacles van sportdagen bestreden kun nen worden. Op tweede paasdag zal een fiets-puzzel- rit voor leden en donateurs gehouden worden en er werd besloten in de maan den december en januari niet meer te voetballen omdat er dan weinig animo onder de leden is. Er wordt dit jaar opnieuw met twee elftallen aan de zomeravondcompetitie deelgenomen. Tevens zullen er beker wedstrijden gehouden worden. De aftredende bestuursleden, de heren J. Zijtveld, C. Koedam en voorzitter G. M. Duiser, werden bij akklamatie herkozen en na de rondvraag kwam de spanning want er werd een bromfiets verloot. De heer W. Veldhuizen was de gelukkige winnaar. S. V.V.-V OLLE YB AL. Het eerste herenteam van S.V.V. speel de woensdag tegen Giraffes uit Baarn. In de eerste set liep S.V.V. snel uit en de heren wonnen deze set dan ook met 157. In de tweede set was S.V.V. echter niet opgewassen tegen de snelle aanvallen van Giraffes en met 12-15 was de stand 11. De laatste set moest de beslissing brengen. S.V.V. had zich weer hersteld en met heel goed spel werd de overwinnng behaald (15-6). Heren 2 speelde woensdag tegen de kop loper van de derde klas, V.V.A. 4. S.V.V. begon heel goed en de eerste set werd met 15-8 gewonnen. Nu kwam V.V.A. echter opzetten en met 8-15 verloren de S.V.V.-heren de tweede set. De spannende derde set bracht goed spel en een beslissing ten gunste van S.V.V. (15-13). Het tweede damesteam verloor van Spirit 3 met 215 en 015. BEJAARDENMIDDAG U.V.V. Voor ongeveer 150 bejaarden en ge nodigden van Lindenhof en enkele rusthuizen gaf de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers haar eerste ontspan ningsmiddag in restaurant Eemland, waarvan de zaal door mevr. Kreijnen weer gratis ter beschikking was ge steld. De aanwezigen werden hartelijk wel kom geheten door de presidente, mevr. Van Ginkel, terwijl zij tevens allen op merkzaam maakte op de prachtige prij- zentafel, die door een milde geefster LEZING VOOR VOGEL VREUGDE. De heer A. J. Stam heeft voor de vei- eniging Vogelvreugde in café Middel- wijk gesproken over het ontstaan van de verschillende soorten kanaries. Aanvankelijk leefde een grauwe kana rie in het wild. Vierhonder jaar gele den begon men met het kweken van kanaries om de zang en de in gevan genschap levende kanarie werd geel. Dit waren de vetkleurigen. Door verdwijning van de vacht namen sommige kanaries een groene kleur aan, die terug te brengen was tot de drie hoofdkleuren zwart, bruin en geel. Deze groene kanaries werden gepigmen- teerd genoemd. Zij zijn moei- lijk te kweken. Nog dunnere vacht leverde bruin met geel op en een krui- sing van deze met de groene bracht de veelvoorkomende agaat. Door verdere kruising werd de Isabel verkregen. De j kleur van langdurig in gevangenschap levende vetkleurigen werd citroengeel, I overhellend naar wit en door kruisin gen met bastaarden ontstonden de oranje-rode en rode kanaries. Velen willen een zuiver rode kanarie kweken, maar dit zal niet lukken en al het ge- ëxperimenteer is eigenlijk betreurens waardig, want op den duur zullen aJJe gele kanaries verdwijnen en zullen er uitsluitend oranjekleurige overblijven. VLEESVERKOOP. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. HARMONIE ST. JOSEPH GAF PRACHTIGE UITVOERING. Velen hebben ongetwijfeld genoten van de voortreffelijke en niet alledaagse uitvoering, welke dinsdagavond in de ontspanningszaal van het officierscasi no gebracht door de Harmonie St. Joseph, dirigent W. A. J. C. Wakel- kamp. Met veel elan werd het eerste deel van het programma door de harmonie 1 ingezet met de pittige Trafalgar mars van Zahle en met inspanning van alle beschikbare krachten werd de Lust- spielouverture van Kelar Bela ten ge hore gebracht. Het met overgave uit gevoerde Ballet Egyptien van Luigmi was de muzikale voorloper van het ballet waarmede de avond zou worden besloten. Na de vertolking van het laatste num mer, een mars van Sousa, brak een langdurig applaus los, dat royaal beant woord werd met een toegift. De harmonie had weer het bewijs ge leverd, dat zij zich onder de leiding van haar jonge directeur, nog steeds in stij gende lijn bevindt. Daarna presenteerde zich de dames drumband, instructeur de heer Koudijs, om in enige daverende nummers haar vaardigheid te tonen, die haar een waardige zustervereniging doet zijn van de Harmonie. Het derde en laatste deel, het grand ballet aan het hof van de Egyptische Koningin Hatsjepsoet, die regeerde voor onze jaartelling, werd het glanspunt van deze avond, een verrukking voor oog en oor. Men weet waarlijk niet wat hier het meeste te bewonderen viel. De prachtige dansen vol zin in de ce remonie waaraan ook de Koningin als opperpriesteres deelnam, de schilder achtige decors, geïnterpreteerd op oud- Egyptische motieven, de fraaie costu- mering, het smaakvolle kleurengamma, de feeërieke belichting, alles geaccom pagneerd door de prachtige muziek van Verdi en Luigini. Het werd een stijlvolle gebeurtenis, die de aanwezigen van begin tot einde heeft geboeid, wat haar uitdrukking vond in een overweldigend applaus. Alle medewerkenden werden geëe.d door het aanbieden van bloemen aan de Koningin. Aan de heer W. A. J. C. Wakelkamp, die de algehele leiding had, komt zeker grote lof toe, dat hij de Harmonie een wijdser bestemming geeft door haar te doen deelnemen aan uitvoeringen in groter verband. Het vertoonde ballet zal worden opge nomen in een nieuwe musicalette van de komende zomer. De medewerkenden aan dit ballet waren o.a. Ton en Wim W>f» OUDS BIK tno Wakelkamp en de dames Winnie en Wanda Koppenhol en Henneke Meer- tens, als danseressen. Terecht deed de voorzitter, de heer C. Lensink, een beroep op alle inwoners voor toetreding als donateur, om de vereniging in haar streven te steunen. In verband hiermede hoopt men in 't voorjaar weer een propagande-actie te gaan voeren. MEDISCHE DIENST. Dokter Jellema, Paltzerweg 255, Den Dolder, tel. K 3402-4555, zal het a.a weekeinde de artsendienst waarnemen. TONEELVERENIGING ..ORANJE". Op zaterdag 7 februari a.s. zal de to neelvereniging „Oranje", in de ontspan ningszaal van het officierscaslno, een opvoering geven van het kluchtspel „Wie wint de pot". Moet men chiffon knippen, steek de schaar dan vooraf even in kokend wa ter. Het knippen gaat gemakkelijker en recht. Nieuwe dressoirs, kasten enz. hebben meestal een onaangename geur. Door een schoteltje met melk er in te plaatsen, verdwijnt deze geur. Gezocht huishoudelijke HULP voor 1 of 2 da gen per week. Bunt- weg 13, Soest-Z. Te koop witte BRUIDS- HOED. Niet in Soest ge dragen. Van Lenneplaan 62, Soest. TE KOOP huiskamer, dressoir, theemeubel, grote uittrektafel, 6 stoe len, 2 armstoelen en bankstel, ook afzonder lijk. Korte Brinkweg 2, Soestdijk. Gevraagd WERKSTER, een halve dag per week. Liefst donderdagsmor gens. Bartolottilaan 49. Te huur gevr. zelfbe- stuurbare INVALIDE WAGEN voor pl.m. 5 a 6 weken. Telefoon 2849. Te koop 6 eiken stoe len, 6 Mechelse stoelen, old finish huiskamer- ameublement, best. uit 4 stoelen, 2 clubs, tafel en dressoir. In goedo staat. Buntweg 18. WONINGRUIL Rotter dam-Soest. Benedenhuis aan de Mathenesserdijk; 2 woonkamers, 3 slaap kamers, grote tuin met schuur, huur 56.30 p. m„ tegen benedenhuis te Soest of omg. Brieven onder letter J 24 bureau Soester Crt. WONINGRUIL. Aangeb. benedenhuis A'dam, 4 min. van station Mui- derpoort, bev. huiskamer, 2 slaapkamers. Huur 11,Gevraagd wo ning te Soest. Aanb. T. van Brienen Wald. Pyr- montlaan 61, Soest. Nette JONGEN gevr. Kwaliteitsslagerij G. van Munster, Soesterbergse- straat 22. Druk Handelskantoor te Baarn vraagt aankomend KANTOORBEDIENDE (vr.) voor lichte admi nistratie en typen. Br. onder letter Hll bur. Soester Courant. TE KOOP klein haardje en 2 kacheltjes. Laan straat 13. TE KOOP Sparta brom fiets, z.g.a.n., 1958, All- risk verzekerd tot nov. '59 Birkstr. 49, tel. 2477. Te koop gevr. TRAP AUTO of onderstel daar van. Br. met prijsopgave onder nr. 137 bur. S.C. Aangeboden NIEUW- BOUW-WONING. Huur 60,per mnd. Gevr. groot huis, eventueel koop. Br. onder letter B 33 bureau S.C. Te huur gevraagd GA RAGE te Soest-Z., om geving Meidoornweg. Meidoornweg 20, tele foon 3709. Te koop WIEGJE, 15.-. Schaepmanstraat 3. TE KOOP electr. was machine met electr. wringer 75.hand naaimachine 35,en handnaaimachine, klein model, 15,J. W. Leertrouwer, Beetzlaan 139, Soest. Prima BIGGEN te koop. Veenzoom 8.

Soester Courant | 1959 | | pagina 3