I RADIO SCH0EMAKER HEROPEND. SOEST. m DE HOEK. Oplossing Kruiswoordpuzzel. DINSDAG 17 MAART 1959. 37e JAARGANG n«. 21. Verstilijnt Iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2,25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT 35. SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126158 GESLAAGDE B.B.-OEFENING. D'e Soester B.B. heeft opnieuw met een grote oefening-demonstratie getoond pa raat te zullen zijn als de nood aan de man komt en de ramp, die zaterdag middag bij „Colenso" verondersteld werd, werkelijkheid mocht worden. Tegen drie uur stonden vele mensen bij „Colenso", dat voor het slopen de ge meenschap nog een dienst moest be wijzen door te dienen als object van een vijandelijke handeling. Er werd verondersteld dat een squadron bom menwerpers een aanval op Soesterberg had willen doen, die afgeslagen was. Zij hadden hun bommen boven Soest uitgeworpen en die hadden Colenso getroffen. Een melder berichtte aan de hoofd van blok 18, dat er brand uit gebroken was. Het trappenhuis lag in puin en op verschillende plaatsen wa ren gewonden. In de looppas kwamen de leden van blok 18 naar de plaats van de ramp en spoedig arriveerden ook de blokken 19 en 20, die te hulp geroepen waren. De branden werden bestreden en in dichte rook ging men op zoek naar gewonden, die zo snel mogelijk geholpen werden en daarna vervoerd naar het gewondennest in garage Trier. Omdat de trap onbruik baar geworden was werden verschillen de gewonden per ladder omlaag ge bracht. Voor de zwaarst-gewonden ge bruikte men de scharnierende ladder en de telpherlijn. Toen bleek dat bijstand van de vrij willige brandweer noodzakelijk was om dat de noodwachters het met de hand spuiten niet afkonden, werd deze ge alarmeerd en snel was men nu het vuur meester. De slachtoffers, die door de redders naar het gewondennest gebracht waren, werden per auto naar de ver zamelplaats voor de gewonden in het Ludgardisgebouw vervoerd. Daar be sliste dokter Gout en zijn staf over de maatregelen die genomen moesten worden. Shock-patienten werden met een infuns geholpen en iedere gewon de kreeg de behandeling die hij no dig had. De oefening werd bijgewoond door de burgemeester, het kringhoofd de heer P. A. v. d. Werff, de directeur van gemeentewerken en verschillende wijk en blokhoofden uit andere plaatsen De heer F. J. H. W. Kloet had' de leiding van deze oefening. De drie blokken stonden onder leiding van de heren Teeken, Schrijvers en Moorman, de heer P. Bos was commandant van de overheidsploeg, dokter kip van het Rode Kruis en de heer W. Groart van de brandweer. De heer J. van Leeuwen, plaatselijk hoofd van de B.E. gaf commentaar voor de microfoon. De gewonden wa ren bijzonder realistisch geschminkt oor een E.H.B.O.-ploeg, bestaande uit de dames Kudders en de heren Lam en Van Diermen. De heer H. P. Hilhorst had de leiding in het gewondennest bij Trier. Na afloop van de oefening sprak de heer Van Leeuwen zijn voldoening uit over het welslagen. Hij hoopte, dat deze demonstratie de mensen ertoe zou brengen lid te worden van de E.B BUSLICHTING VERVALLEN. Met ingang van heden is de eerste lichting, pl.m, 5.15 uur, van de brie venbussen in de gemeente (postkan toor uitgezonderd) vervallen, behalve op maandag. Deze lichting had alleen nog waarde voor de lokale correspondentie. Wil men dus verzekerd zijn van be stelling op de volgende ochtend, dan moeten de poststukken gedeponeerd worden in de bus van het postkantoor. S.E.C. WINT MET 3-1 VAN C.D.N. S-E.C. heeft het zondag weer uitste kend gedaan door te winnen van C.D.N., de ploeg uit Driebergen, die ook thuis geklopt werd. Daarbij was het gunstig voor S.E.C. dat koploper D.W.S.V. van Stichtse Boys verloor, maar minder gunstig was de overwin ning van nummer 2, R.K.A.V.I.C. Het regende toen de wedstrijd begon en het regende nog toen de scheids rechter voor de laatste maal floot. Het is dus begrijpelijk dat de spelers heel wat moeite hadden op de been te blijven, want het veld was bijzonder glad. Verschillende goed-opgezette combina ties eindigden dan ook vaak in glij partijen en vooral in de buurt van de doelen was het bijzonder modderig en glad. C.D.N. begon met een licht overwicht, maar veel had dit niet om het lijf, want Ruttenberg, Ten Hove en Jekel konden de C.D.N.-aanvallers wel baas. De eerste kans voor S.E-C. ontstond uit een voorzet van rechtsbuiten De Bruin, maar zijn medespelers hadden hem niet kunnen bijhouden en de bai ging onbenut voor het doel langs. Van Kooij kreeg hem op de linker vleugel te pakken en gaf een hoge voorzet, waarmee keeper Van Zanten heel veel moeite had. Nog meer werd hij in het nauw ge bracht door een hard schot van Van Kooij en hij rolde met de bal achter over. Misschien kwam hij daarbij over de doellijn, maar de scheidsrechter constateerde blijkbaar niets onrecht matigs, want hij liet doorspelen. |Adams moest snel en resoluut optre den toen linksbuiten Apeldoorn op hem afkwam. De S.E.C.-keeper pikte hem de bal tijdig af en redde daarmee de situatie die hachelijk leek. Aan de andere kant schoten Maassen Huijink en Van Breukelen naast en in handen van de keeper en heel langzaam verdween het overwicht van de gasten en gaf S.E.C. blijk de wedstrijd te kunnen winnen. Huijink was een uit stekende stuwende kracht in de mid denlinie. Verschillende malen ging hij zelf naar voren en schoot na enkele spelers gepasseerd te hebben. Keeper Van Zanten kon deze schoten echter wel baas, al gaf hij er de voor keur aan de bal over de lat of langs zijn doel te werken omdat vangen bij deze gladheid een riskante onderne ming was. Goed voorbereidend werk van Duijst en een zuivere pass van Huijink stel den Van Breukelen na een half uur in staat met een keihard schot het eer ste doelpunt te scoren. Enkele C.D.N.-spelers werden hiervan wat sikkeneurig en een van hen trap te de onschuldige bal woedend in de tribune. Kort voor rust kreeg Maassen de bal van Van Breukelen en hij maakte een schijnbeweging, die het tweede doel punt inleidde, want direct daarop loste hij een zacht en zuiver schot waarmee de stand op 2-0 kwam. C.D.N. probeerde het mogelijke en het onmogelijk om te scoren, maar de S.E.C. verdediging gaf niet toe en tot de rust bleef de voorsprong gehand haafd. In de tweede helft ruilden Maassen en De Bruin van plaats. Dit vergrootte de aktiviteit in de S.E.C.-voorhoede, die vele kansen kreeg maar voorlopig geen enkele benutte- Een kogel van Huijink ging net naast, een schot van Maassen werd corner gestompt en ook Van Kooij lukte het niet. Belangrijk leek dit missen van kansen niet, want S.E.C. was beslist sterker en de 2-0-voorsprong wekte de indruk een veilige voorsprong te zijn. Dat dit niet het geval was bleek na 20 minuten toen van Ginkel een schot loste dat waarschijnlijk door Adams gestopt zou zijn als de bal niet van richting veranderd was. C.D.N. zag nu een kleine kans en even leek het erop alsof de gasten bezit zouden nemen van het middenveld en daarmee de basis zouden leggen voor een groot slotoffensief. S-E.C. speelde echter pittig door en de middenlinie stuwde de voorhoede op het doel van Van Zanten af. Huij ink passeerde met een hard laag schot de keeper, maar de bal kon niet dooi de modderbrei komen en bleef kort voor de doellijn liggen. Ook De Bruin schoot, maar de keeper stond per on geluk net in de hoek waar de bal te recht kwam. Ook Duijst, Van Breu kelen, Maassen en Van Kooij probeer den het, maar het lukte niet. De De Bruin kopte een keer hard tegen de lat en hakte de terugspringende bal het doel in, maar opnieuw was cr een hinderpaal en de bal kwam hei veld weer in- Nu een mooi hoog schot van Duijst, dat evenmin een doelpunt opleverde want de bal werd corner ge slagen. S.E.C. bleef in de aanval en Adams kreeg nagenoeg niets meer te doen. Een enkele aanval van C.D.N. bracht hem wel eens even in actie, maar het grote gevecht werd geleverd op de speelhelft van C.D.N., waar Van Breu kelen 5 minuten voor het eind succes had en hard inschoot (3-1). Vele corners op het doel van Van Zanten besloten deze wedstrijd, die verdiend door S.E.C. gewonnen werd en zeker niet met geflatteerde cijfers, want met wat meer geluk zou de score hoger geweest zijn. OLYMPIA-FEESTAVOND. De Olympia-familieavcnden zijn altijd bijzonder in trek, zodat er iedere win ter drie gegeven moeten worden om de hele Olympia-familie feest te la ten vieren. De eerste vond zaterdag avond plaats, de tweede is woensdag avond en de derde zaterdag a-s. De avond werd geopend door voor zitter B. Kerkhoff, die in het bijzoa der de afgevaardigden van verenigin gen verwelkomde. Olympia is een gymnastiekvereniging en geen amuse- mentsvereniging, maar voor de onder linge band is het van groot belang dat deze avonden gegeven worden De fameuze Olympia-drumband kwam hierna op het toneel en liet de dreu nende fanfares horen, waarmee, onder leiding van de heer Cammenga, in Rotterdam de eerste prijs behaald is. Van de mars ,,Vrij Nederland" werd het eerste deel geslagen en geb1azen, evenals van het concert voor drum band, een compositie van de heer Cam menga. Na het zingen van het Olympia-club- lied sprak de heer Joh. Hessing de leider van de wandelsportafdeling, de heer W. A. Suman toe, die na een langdurige ziekte weer aanwezig kon zijn bij Olyn.pia. Het eerste optreden van de Snarenbre- kers, onder leiding van Karei v. d. Heiden werd voorafgegaan door een vlotte sketch „De piertjes-maniak". De Snarenbrekers voerden de aanwe zigen mee naar Hawaï en de meisjes van het ensemble lieten bij spel en zang de rieten rokjes zwaaien. De dwaze sketch „Hassa ben Hompie" veroorzaakte gelach en „Humoreske" van Dvorak door de afdeling rithmi- sche gymnastiek bewondering. „Een kaartje naar Tunderen" was de derde aardige sketch en een show van De Snarenbrekers met een koor van 15 meisjes besloot de eerste helft, die als bijzondere attractie een wedstrijd in het raden van melodieën had met een taart als inzet. Na de pauze brachten Mep van de Flier, Dick van de Kamp, Gré Brons, Sy- belle de Vries, Fred Knobelsdorf en Gerrit Starink onder leiding van de heer A. van Goor het blijspel „Baron Beukenoot en zijn butler" en de Snarenbrekers traden als zigeuneror kest op. Een imitatie-Snip en Snap van mej- Dolman en Dick v. d. Kamp besloot deze eerste van drie avonden waaraan vele Olympia-leden en hun familieleden plezier beleven. VOETBALUITSLAGEN. S.E.C. 1—C.D'.N. 1 3—1. Zebra's 2S.E.C- 2 20. S.E.C. 3V.V.O.G. 2 3—0. Amsvorde 4S.E.C 5 44. S.E.C. b—Hoogland a 2—1. H.V.C. g—S.E.C. c 0—5. Welpen Quick 2S.E.C. 1 24. Welpen S.E.C. 2—Quick 1 0—3. Welpen H.V.C. 5—S.E.C. 3 2—3. Welpen S.E.C. 4—Amsvorde 2 2—0. D.O.S.V. 1—B.D.C. 1 3—2. B.D.C. 2—B.F.C. 3 4—3. B.D.C. 3—R.K..8.V.V. 3 2—5 Actif 4—B.D.C. 4 3—6. Donar BB.D.C. A 32. B.D.C. c—Actif d 0—8. B.D.C. cActif d 08. S.T.C. KORFBAL. S.T.C. kreeg het ongeslagen Biko 2 op bezoek en in de modder hebben de gasten laten zien, dat ze inderdaad veel sterker zijn. Vooral de dames speel den een klasse beter. Betere techniek, beter vangen van de bal en sneller doorspelen. In het middenvak van S.T.C. ging het deze middag bijzonder slecht en met de rus,t had Biko al een 60 voor sprong. In de tweede helft ging her wat beter en S.T.C. kroeg wat rnec.r vat op het spel. De aanval werd beter gevoed en er werd bewuster verdedigd. Toen het 08 stond bracht Henk de Jong de stand op 18 en met een keurig afstandsschot maakte Flip Brandsma het tweede Soester doelpunt. In de laatste tien minuten kwam S.T.C. goed in het offensief, maar toen viel er weinig meer goed te maken en het werd een 2-10 nederlaag. S.T.C. a speelde tegen Amersfoort g en won met 50. Steef Houkes maakte jtr y In een van onze grote dagbladen heeft een serie artikelen gestaan over een nieuw pharmaceutisch middel, H3, dat volgens de schrijfster een grote belof te inhoud. Dit middel, dat overigens al jaren oud is, doch jarenlang werd verwaarloosd, helpt, volgens het verhaal, ouden van dagen van hun kwalen af. Het is dan ook begrijpelijk, dat, voor al de ouderen de volle aandacht aan deze artikelen schenken. Hun oude dag wordt door hun kwaal vergald, vooral wanneer zij nog vol aandacht zijn voor alles wat in de wereld plaats grijpt. Wie de verbazingwekkende artikelen heeft gelezen, zal begrijpen, dat onze doktoren zullen worden overstelpt met verzoeken van ouderen om een H3-prik. Niet, zoals een hunner me zei, om in de eerste plaats langer te leven, maar hoofdzakelijk om van zijn kwaaltjes af te komen. Kijk, zei deze oude heer, ik weet wel dat ik mijn tijd gehad heb en ik had er betrekkelijk vrede mee, dat de oude dag gebreken meebrengt, maar nu ik heb gehoord, dat dit volgens die Roe meense dokteres niet nodig is, wil ik er graag het mijne van weten en er zoveel mogelijk profijt van trekken. Hij pakte de telefoon en vroeg wat de dokter van H3 dacht. Maar dat pakte een beetje anders uit" dan hij had ge hoopt. Ik kan er inkomen, dat onze doktoren een beetje met het geval zitten, maar zij zullen toch moeten begrijpen, dat er onder de ouderen thans velen zijn, die meer belangstelling hebben voor H3 dan voor het geval Berlijn en wat daarvan de gevolgen kunnen zijn. Mijn kennis belde de dokter niet op om te vernemen wat de eco nomische gevolgen wel zullen zijn van dit plotseling opduiken van H3. Dat, zo meent hij, kient de S.E.R. wel voor ons uit- H. OEKMAN. Twee jaar geleden was de winkel van Radio Schoemaker veel te klein ge worden en de huiskamer werd show room. Daarmee leek de zaak gezond, maar korte tijd geleden bleek dat er opnieuw drastisch ingegrepen moest worden en er werd een interieurad vies van Philips gevraagd. De firma Mets ging aan het werk en de showroom plus kantoor werden bij de winkel getrokken, zodat deze nu bijzonder ruim geworden is en gele genheid biedt alles zo uit te stallen, dat niet alleen in de zaak zelf een goed overzicht gekregen kan worden over alles wat Radio Schoemaker te bieden heeft, maar ook buiten, want de etalage verdween. Een nieuwe vloer, nieuwe wanden, een nieuw plafond en alles in aantrekke lijke kleuren met een bijzonder aan trekkelijke verlichting. De firma's Veenendaal, Schuitema en Nieuwen- huis verzorgden dit. Wie het nieuwste op muziekgebied wil horen kan zich in de hi-fi-hoek een plaat laten voorspelen, die alles te bieden heeft wat er op muzikaal ge bied te bieden valt- Elke toon van de diepste bas tot de hoogste toon wordt onverwrongen weergegeven en dit high- fidelity-systeem geeft de toehoorder volledig de indruk zelf in de concert- zaal te zitten. Het ruimtelijk effect is verrassend en dat alles voor de kosten van een radio in de middenklasse. Een grote sortering radio's, televisie- toestellen en pick-ups lokken de zoe kers van ontspanning, maar ook stof zuigers en andere electrische huis houdelijke gebruiksartikelen zijn er te kust en te keur, dus men kan bij een bezoek aan de firma Schoemaker het nuttige en het aangename verenigen. Er was veel belangstelling voor de opening. Dit bleek niet alleen uit de bezoekers, maar ook uit de vele bloe men en geschenken, waarmee aandacht geschonken was aan de heropening van deze verfraaide winkel. het eerste doelpunt, Han van Krugten bracht de stand op 20 en Jackey Bergers op 30. Joop Putters scoorde tweemaal en daarmee werd het 50 voor de Soester jeugd. SHOT VRIJ VAN DEGRADATIE. Wanneer Ahoy I en U.B.T.V. 4 gelijk gespeeld zouden hebben, dan zou Shot met deze twee teams beslissingswed strijden hebben moeten spelen om uit te maken wie met Buna 2 degradatie wedstrijden moest spelen. Ahoy verloor echter en is nu met Buna de degra datiekandidaat. Shot 1 is nu buiten gevaar na een zwaar seizoen. HANDBAL B.D.C. B.D.C. 1 speelde thuis tegen Amers foort 1 en iedereen had een zware ne derlaag van de Soester meisjes ver wacht. Het werd echter een gelijk spel (11). en B.D.C. heeft daarmee een kostbaar punt veroverd, dat goed ge bruikt kan worden in de strijd tegen het degradatiespook. In deze wedstrijd was reserve-keepster Truus Roest uit stekend op dreef. B.D.C. ASpirit A 13. E.M.M. a—B.D.C. a 1—1. B.D.C. cOlympia c 02. uit ons vorige nummer. Horizontaal 1. hand; 4. aas; 6. aai; 8. eg; 10. om; 11. est; 12. til; 13. em- ma; 15. bal; 17. oke; 19 mode; 21. stier; 23. een; 24. peter; 26. drevel; 28. kar; 29. spa; 31. tel; 32. ina; 33. nok; 35. ver; 37. olst; 38. mos; 40. zonde; 41. sip; 43. trio; 45. iet; 47. pia; 49. rem; 50. sen; 51. tot; 53. lek; 54. minder; 56. trein; 58. tor; 59. emelt; 61. stem; 63. tee; 65. mee; 66. lepe; 68. alt; 69. lee; 70. n.n.; 72. po; 73. rok; 74. ook; 75. rosé. Verticaal 1. ho; 2. ambt; 3. deler; 4. a.t.o.; 5. steel; 6. alm; 7. ieder; 8. em; 9. gaar; 14. met; 16. aida; 18. keel; 20. opaal; 21. sas; 22. rete; 25. ego; 27. verzoek; 28. knoeien; 30. pro; 33. n.t.s.; 34. kip; 36. enk; 38. mop; 39. sta; 42. ido; 44. irene; 46. ende; 48. ier; 50. sire; 51. tree; 52. t.a.t.; 53. liter; 54. motto; 55. emmer; 56. tulp; 57. esp; 60. lens 62. mak64. elk67. e.o. 71. ne.

Soester Courant | 1959 | | pagina 1