SCHMIDT SOEST. BATENBURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool TWEEDE BLAD IK WAS CLOCHARD. Henri d'Albert van Leeuwen was een succesvol tekstdichter en wat dit zeg gen wil is bewezen in Cannes, waar Teddy Scholten dank zij tekstdichter, componist, dirigent en eigen kunnen de eerste prijs won. Henri van Leeuwen maakte liedjes, die veelal gezongen werden door Eddy Christiani en de schlager „Op de woe lige baren" werd zo populair dat er 50.000 gramofoonplaten van verkocht werden. Dat was een jaar of zeven geleden en men zou kunnen denken dat de heer Van Leeuwen bijzonder in zijn schik was met dit succes en een tevreden mens- Zondagavond heeft hij echter aan de leden van de R.K. Instuif „Jong Soest" in het Ludgardis-gebouw verteld dat dit helemaal niet het geval was. Een korte reis naar de hoofdstad van Frankrijk bracht hem eerst in con tact met de velerlei vormen van amu sement die men daar te bieden heeft. Dit contact bracht hem weinig nieuws. Anders was dat met de ontmoeting, die hij aan de overs van de Seine had. Daar zag hij clochards en clochardes, die er onder de bruggen slapen nadat zij overdag op alle mogelijke manieren hun kostje opgescharreld hebben. Het schrijven over deze verschoppe lingen achtte Henri van Leeuwen be langrijker dan het maken van succes volle liedjes. Wie echter met succes wil schrijven over het uitschot van de maatschappij moet gegevens hebben. Deze gegevens zijn slechts in voldoende mate te krij gen als men zelf deel gaat uitmaken van deze groep uitgestotenen. De heer Van Leeuwen kwam in Am sterdam terug en vertelde van zijn plannen. Vanzelfsprekend was niemand er erg over te spreken, maar dit weer hield hem niet en met een koffer vod den ging hij terug naar Parijs waar hij zich als clochard vermomde. Er zijn verschillende soorten clochards en aanvankelijk koos Henri van Leeu wen een elite-afdelinghij zong op de terrassen en verdiende daarmee goed de kost. Te goed, want slapen onder bruggen, in de métro-ingangen of er gens in de Parijse Hallen kost niets. Dit luxe-clochardbestaan was dan ook niet het ware en hij ging over tot de zeer laag geklasseerden, die zich heel populair „peukenpikkers" noemen. Wonderlijke ontmoetingen had Henri van Leeuwen gedurende de acht maan den, die hij als clochard in Parijs door bracht. Lang zocht hij naar de overbekende „Petit sale Jean", in de overtuiging, dat een man, die onder weinig zinde lijke clochards vuil Janje genoemd wordt, wel een heel erge smeerpoes moest zijn. En dat was hij ook. Daar naast was hij echter doctor in de klas- Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur W PARKLAAN 33 SOEST 2S, TELEFOON 3982 (K 2955) 5S U wordt gehaald en gebracht. sieke letteren en lange tijd professor aan de Sorbonne. Dat hield hij uit tot zijn vijftigste jaar, maar toen gaf hij er de brui aan, want een vrijge vochten leven als gerenomeerde smeer poes leek hem veel aantrekkelijker. Slechts één binding met de beschaafde maatschappij had de vervuilde doctor in stand gehouden en dat was de Franse nationale feestdag 14 juli. Dan ging hij zich bij zijn familie hele maal afboenen en toonbaar maken om als goed Frans burger deel te nemen aan de plechtigheden ter gelegenheid van de verjaardag van de republiek. Wekenlang daarna was hij echter nog ziek van het baden. Onder de vele buitenbeentjes die Hen ri van Leeuwen ontmoette was ook een arts, die het leven als mode-dok ter en geneesheer voor patiënten die slechts aan verveling leden, moe was. Hij vestigde zich in het armste deel van Menilmontant en behandelde gra tis de armen. Wie niet ziek was maar wel honger had, kreeg geld voor brood. Henri van Leeuwen zocht hem op in het oude huis waar zijn spreekkamer was. Beneden stond een groot bord met daarop de woorden „De dokter is boven". Het was gemaakt door een dankbare patiënt. Lang praatte de heer Van Leeuwen met deze wonderlijke arts, die zijn eigen praktijk verkocht had en al zijn geld weggaf aan de clochards en an dere armen die zijn hulp nodig had den. Maanden later was Henri van Leeu wen jarig en hij wist dat de clochard- arts op dezelfde dag jarig was. Een dag lang werkte hij op de bloemen markt om een mooie bos bloemen te verdienen, bestemd voor de jarige. Deze was echter overleden en bij het huis trof de Nederlandse clochard collega's verschoppelingen, die zich op maakten het graf te gaan bezoeken, waarop slechts een nummer stond- Er stond echter meer op, want dank bare patiënten hadden op het graf het bord geplaatst met de woorden „De dokter is boven. VOLLEYBAL S.V.V. Het tweede damesteam van de Soes- ter Volleybalvereniging wilde kenne lijk niet onder doen voor de successen, die de andere teams de laaste weken behaalden tegen verschillende koplo pers. Geinspireerd door hun eerste overwinning in de laatste wedstrijd, slaagden zij er ditmaal in van hun plaatselijke rivalen Olympia 2 te win nen In beide sets namen de dames van S.V.V. een voorsprong, die zij niet meer afstonden. Weliswaar dreigde een grote voorsprong in de tweede set door goed serveren van Olympia nog even in gevaar te komen, maar verder dan elf setpunten wisten ze het toch niet te brengen. Door deze overwinning zijn de S.V.V.-dames in puntental ge lijk komen te staan met Vios 5 en V.V.A. 5, zodat alle kans bestaat dat zij in de resterende wedstrijden de rode lantaarn kunnen overdragen aan een van deze teams- Setstanden 15-8 en 15-11. TWEEDE INTERCLUBONTMOETING VAN TEMPO. De tweede rit in de interclubontmoe- ting tussen de renners van Tempo, Adelaar, Pedaalridders en de vereni ging Amersfoort werd verreden op het parkoers van de Adelaar in de Eem- nesser polder, dat een lengte van 6,3 km heeft. De amateurs moesten deze afstand elfmaal rijden, de nieuwelin gen zevenmaal en de aspiranten en veteranen driemaal. Het was nogal guur weer en zo af en toe viel er een buitje regen. Toch is er met animo gestreden en in alle klassen werden de peletons uit elkaar getrokken Bij de amateurs wisten drie Adelaar leden in de eerste ronde een lichte voorsprong te krijgen, maar het pele- ton - onder aanvoering van Gerrit Ruttenberg - riep de uitlopers weer tot de orde. Verdere uitlooppogingen werden in de kiem gesmoord, maar hierdoor verbrokkelde het peleton steeds verder tot er nog maar 5 man over waren. Toen de laatste ronde inging moest Krijn Voorn lossen en in de laatste TERLENKA PANTALONS naar maat f 49.50 BIRKSTRAAT 71 - TELEF. 3825 kilometer onderging Gerrit Rutten berg eveneens dit lot. Later werd hij door Voorn ingehaald. Jaap v. d. Burgt kreeg achterstand en gaf op. L. de Boer, Nol de Heus en J. Horse- ling kwamen te laat aan de start en sloten zich in de tweede ronde aan. Horseling handhaafde zich maar de beide anderen raakten achter en zij verdwenen van het strijdtoneel. Vervloet, Hilhorst en Albers, die vo rige week tot de koplopers behoorden, moesten nu lossen. Na een felle eind spurt werd de uislag 1. Wim Zoom, Adelaar, 70 km in 1 uur 53 min. 2. J. Soet, Adelaar. 3- J. Frakking, Adelaar. 4. K Voorn, Adelaar. 5. Gerrit Rut tenberg, Tempo. 6. D. Vervloet, Amers foort. De nieuwelingen bleven, evenals vo rige week, weer bijeen. Ook hier verloren velen het contact met de hoofdmacht door het hoge tempo. Met 10 man ging het peleton de laatste ronde in, maar slechts 6 renners sto ven op de eindstreep af, terwijl de 4 anderen op korte afstanden volgden. Adri v. d. Burgt lag 500 meter voor de finish nog op kop. maar in de laatste 200 meter moest hij Hendriks en Pouw laten gaan en op de streep klopte Kupers hem ook nog, zodat hij vierde werd. Verrassend was het rijden van Wout v. 't Klooster. Hij behoorde tot het viertal, dat in de laatste ronde moest lossen. Met geringe achterstand ein digde hij als achtste. Aad Post raakte door Pech achter. Adri Doekemeijer zat in het tweede peleton, maar gaf later op. Joop Laseur reed de koers moedig uit en werd 15e. 1. T. Hendriks, Adelaar, 45 km in 1 uur en 15 min. 2. R. Puw, Adelaar. 3. VAN DE „SOESTER COURANT" VAN DINSDAG 17 MAART 1959. E. Kupers, Amersfoort. 4. Adri v. d. Burgt, Tempo. Bij de aspiranten won Clynck van de Adelaar, die de 20 km in 33'A minuut reed. Bij de veteranen was H. Stou- ten van de Pedaalridders de snelste. Hij won de 20 km in 37 minuten. BALDADIGE JEUGD. J- B., een 17-jarige leerling-monteur uit Baarn en zijn 18-jarige spitsbroe der G. S., eveneens uit Baarn, waren sloopwerkzaamheden aan het verrich ten op de Van Weedestraat. Zij had den een autokruk en winkelverlichting voor dit doel uitgekozen. Twee agenten gingen de knapen achterna en bij de Molenstraat werden ze gepakt. Op het bureau kregen zijn te horen dat dit vernielmuisje nog wel een staartje zal hebben. Andere vernielzuchtigen waren op de Eng en achter het monument Braam- hage bezig geweest. GESTOLEN AUTO TERECHT. Voor de woning van de heer T. aan de Ferd. Huycklaan stond de per sonenauto van de heer G. de G. In de nacht van zaterdag op zondag werd deze wagen gestolen. In de loop van zondag werd de auto in Laren terug gevonden. Daar zag de vorige eige naar hem staan bij een bezinestation. BEVESTIGING Ds MEIJER. De tweede predikant van Zonneglo ren, ds K. H. Meijer, wordt donder dagavond, te half acht, door ds Bleker van Wassenaar in het ambt bevestigd. Deze plechtigheid vindt plaats in de nieuwe kerk-recreatiezaal van het sa natorium Zonnegloren. OPENING KERK-RECREATIEZAAL VAN ZONNEGLOREN. Hedenmiddag is de kerk-recreatiezaal Van Zonnegloren door het bestuur van de vereniging „Zonnegloren" overge dragen aan de directeur-geneesheer en vervolgens ter beschikking gesteld voor het houden van erediensten. Na deze plechtigheid werd een korte dienst gehouden. Provinciale, gemeen telijke en kerkelijke autoriteiten woon den de plechtigheid bij. In ons blad van vrijdag komen wij uitvoerig op deze in-gebruik-neming terug.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5