r SCHMIDT Gelukkige winnaars* johannes Passion in de Oude Kerk. 'T IS PASEN. Gazelle Raleigh MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET UW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL OVERHEMDEN J. HOPPENBROUWERS Willem Groenhuizê/j^ füGERS RIJWIELEN De Oude Kerk was woensdagavond vol toen Maarten Kooy het teken gaf waarop het orkest van de muziekkring „De Cantorij" de muziek inzette, waar mee de Johannes Passion van Georg Friedrich Handel begint. Deze inzet was verrassend voor de honderden, van wie velen waarschijn lijk met de naklank van de Mattheus Passion in zich naar de kerk gegaan waren. 1 verven, pèrsen, stoppage, repareren van Uw kleding. Hilversum - Langestraat 99 - tel. 8889 Dat was niet juist maar onvermijdelijk, omdat Goede Vrijdag en de Mattheus Passion van Bach vele tientallen jaren onlosmakelijk aan elkaar verbonden zijn. Twee muzikale hoogtepunten zijn het gevolg van deze band de uitvoering in het concertgebouw onder leiding van Eduard van Beinum op de zondag voor Pasen en de mogelijk nog meer bekende uitvoering in de kerk van Naarden onder Anthon v. d. Horst. Zondag j-1. heeft men over de radio de Mattheus Passion vanuit het Con certgebouw kunnen horen. Ditmaal had Anton v- d. Horst de leiding door ziekte van Van Beinum. Wie met de gedachte aan deze uitvoe ring naar de Oude Kerk ging om de Johannes Passion van Handel te be luisteren, ging dus eigenlijk met een Deze taak was in handen van Tom Kooreman, die na een zwak begin tot hoogtepunten kwam bij het voorzeg gen van de kruisiging en dit peil tot het eind handhaafde ondanks enkele minder gelukkige momenten. De sopraan Maria v. d. Slikke was het die steeds uiting gaf aan de droefheid om het gebeuren in het paleis van Pi- latus en op Golgotha. Het koor gaf aanvankelijk niet de in druk op de juiste wijze weer te geven wat de woedende menigte en de fa natieke schriftgeleerden wensten. Tot de voortreffelijke uitbarsting „Kreu- zige, Kreuzige", waarin alle woede en haat van de mensen, die een leven eisten, te horen was. Het is bekend dat Pilatus het bijzon der moeilijk had in zijn positie als rechter zonder recht. Bedreigd door de joden en hun leiders, in de war gebracht door zijn vrouw, en voor hem Christus, van wie hij wist dat Hij onschuldig was. Ook de taak van Pilatus in de Johannes Pas- vakman voor Uw kleding Nederhorjl.den Berg W. Bornhijm Torenweg 13 - lel. 02945 545 Bussurn - Melkweg ,11 -' tel. 0705.:. sion was geen gemakkelijke, maar dan op muziek-technisch terrein. De tenor Gerard de Vos werd door de partituur gedwongen tot het voort brengen- van tonen, waarmee een alt soms moeite kan hebben, dus niemand zal het hem euvel duiden, dat hij het rechte spoor soms even kwijt raakte. Een dankbare taak had de bas Gert Hendriksen als de Christusfiguur en vertolker van de aria's die Handel voor de bas bestemde. Ine Kooy als alt vooroordeel dat onrecht betekende voor Maarten Kooy, de muziekkring van de Cantorij, het Ned. Herv- Kerk koor, Willem Hülsmann, kabinetorgel Jaap v. d. Drift, gamba Maria v. d. Slikke, sopraan Ine Kooy, altTom Kooreman, tenor Gerard de Vos, te nor; Gert Hendriksen, bas en onrecht voor de componist, die pas 19 jaar was, toen hij deze passiemuziek schreef, terwijl Bach als 45-jarige de Mattheus Passion voltooide. Van dit_ onrecht was echter niet veel meer over toen het koor tot slot het ontroerende „Schlafe wohl nach dei- nem Leiden, ruhe sanft nach hartem Streit" gezongen had, want niemand zal de kerk teleurgesteld verlaten hebben. Zeker niet bij de gedachte aan dit koor, dat een moeilijke taak had en deze op uitstekende wijze vervulde. Moeilijkheden waren er eigenlijk voor iedereen, want dit jeugdwerk van Handel is pas vorig jaar uitgegeven, zodat men de steun van de ervaring mist en niets heeft kunnen leren van andere uitvoeringen omdat die er nooit geweest zijn- De geleverde prestatie is daarom een heel bijzondere prestatie en bij herhaling zullen weinigen manke ren, die woensdag voor het eerst ken nis maakten met een muzikale mani festatie, zoals men die in Soest niet kende. Een manifestatie die niet alleen voor herhaling vatbaar is, maar die een tra ditie moet worden- Aan belangstelling hiervoor zal het zeker niet ontbreken. Handel begint met zijn passiemuziek op het moment dat Jezus voor Pilatus staat. Na de welluidende inleiding krijgt de Evangelist het woord, om met droefheid Jezus' geseling aan te kon digen. TERLENK& PANTALONS naar maat f49.50 BIRKSTRAAT 71 TELEF. 3825 't Is Pasen zingt papa en haalt zijn fiets uit 't wintervet; 't Is Pasen neuriet ma en heeft ma's paashoed klaar gezet, 't Is Pasen juicht het kleine kind als het zijn eitjes ziet 't Is Pasen bulkt de paasos blij, maar Pinkster haalt hij niet. 't Is Pasen kwinkeleert de kip en legt een extra ei; 't Is Pasen kraait haar echtgenoot, leg nóg een, namens mij. 't Is Pasen zegt de rijkeling en trekt met zijn gezin Per T.E.E. of luxe slee de wijde wereld in. 't Is Pasen peinst de scharrelaar en vindt met vrouw en kroost En broodjes en een thermofles daar buiten kracht en troost, 't Is Pasen! juicht het mensendom, maar Piet de pessimist Zegt hoe het paasfeest wezen zal wordt door De Bilt beslist. CLINGE DOORENBOS. zong op overtuigende wijze de troos tende woorden bij de oprichting van het kruis- Orkest, koor, orgel en solisten deden ons de lijdensgeschiedenis beleven. De NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 vragen van Pilatus aan Christus en zijn waardige antwoorden. De woede uitbarstingen van het volk en de ont aarde leiders. De dreigende woorden van de aanklagers, die Pilatus voor spellen, dat hij de vriend van de kei zer niet meer zal zijn als hij Jezus los laat en zijn uitspraak, die met recht niets te maken heeft, maar die hij doet om de gunst van de keizer niet te verliezen. Wij beleefden de tocht naar Golgotha, het dobbelen om de kleding van Christus, de komst van zijn Moeder en indringend klonk de kreet „Mich dürstet". En kort daarop „Es ist vollbracht". BILJARTEN. D.O.S. 2Vergulde Wagen 4 62. v. d. Sluis 105 42 18 2. v. d. Linden 88 42 9 0. v. d. Sluis 105 35 13 2. Lambrechts 72 35 10 0. Butzelaar 91 39 13 0. Vos 60 39 14 2. Koppen 70 46 7 2. Speulstra 66 46 9 0. steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 P.K.V.S. BESTAAT 30 JAAR. De Pluimvee- en Konijnenfokkersver eniging Soest en omstreken werd op gericht op 27 maart 1929, dus dat is vandaag precies 30 jaar geleden. Weinig leden zullen dit weten en er zal ook weinig belangstelling zijn bi] de leden die het wél weten, want P.K-V.S. bestaat alleen nog omdat de leden blijkbaar de energie missen om de vereniging op te doeken. Of het nu kwam door Teddy Scholten met haar Beetje" of door iets anders is niet bekend, maar de heer en mevr. Jacobson van de Burgemeester Gro- thestraat vonden het nu toch wel tijd een televisietoestel aan te schaffen en ze gingen eens een kijkje nemen in Amsterdam, om de ruime sottering in ogenschouw te nemen, die een mede bewoner van Soestdijk daar in de Albert Cuypstraat heeft. Dat was de heer L. van Emrik van de Stadhouderslaan, die in een van dc drukste Amsterdamse straten een gro te zaak in radiotoestellen, platenwis- selaars, televisietoestellen, centrifuges, wringers, gashaarden, gasfornuizen, ka chels en haarden, stofzuigers, koelkas ten, rijwielen, electrische scheerappa- raten enz. enz. heeft. Een televisietoestel koopt men niet overhaast, dus rustig werden de ver schillende merken onder de loep ge nomen. De keuze viel op een Philips toestel en zeker niet omdat er juist een prijsvraag gaande was, waarmee gelukkigen toestellen konden verdie nen. De koper behoefde slechts een een voudige puzzel op te lossen en een slagzin in te leveren om een kans te maken. Dat de heer en mevrouw Jacobson eveneens deze kans hadden, overwo gen ze nauwelijks toen de volgende regels ingeleverd werden „Ik vind de televisie het belangrijkste middel voor gezelligheid en ontspanning, omdat het huiselijkheid brengt en genoegen. En het houdt de mensen uit de kroegen-" Kort daarop kwam een verzoek naar Amsterdam te komen, waar aan zeven gelukkigen het geld, dat voor het toe stel betaald werd, door Philips terug gegeven werd. Onder hen de heer D. van 't Groene- woud, die zijn toestel eveneens in de Albert Cuypstraat kocht, de familie Jacobson en Max Tailleur, die deze gezellige bijeenkomst met zijn anec- dotes tot een lachfeest maakte en het geld dat hij terugkreeg in een gulle bui aan zijn dienstmeisje gaf. Dit gebeuren bracht niet alleen de heer en mevrouw Jacobson geluk, maar ook de heer Van Emrik, want hij is er trots op dat twee toestellen uit zijn zaak gratis toestellen bleken te zijn. Op de foto ziet U hoe de secretaresse van de heer F. Daemen, onder-direc teur van Philips, het geld aan de heer Jacobson teruggeeft. Van rechts naar links de heer L. van Emrik, mevrouw Jacobson, de heer Jacobson, een vertegenwoordiger van Philips, de heer F. Daemen en de se cretaresse van de heer Daemen. Daarvoor moet men namelijk bijeen komen en op de laatste jaarvergade ring waren slechts 2 bestuursleden en 1 lid aanwezig, dus de animo is niet overweldigend. Na deze vergadering heeft de secre taris alle leden een convocatie gestuurd met het verzoek te willen mededelen of ze de vereniging willen handhaven of niet en het wachten is nu op de uitslag van deze enquete. Op 30 december 1924 werd er een ver eniging van kippenfokkers opgericht en op 27 maart 1929 werd deze gewij zigd in een vereniging van pluimvee- en konijnenhouders. KERKO EXPRESSO 13.50 TOPLIN 12.90 - 15.90 - 17.90 KING 17.90 - 19.75 - 25.50 KENMORE TERLENKA 19.75 VAN WEEDESTRAAT 44 NAAST DE APOTHEEK Meer dan 100 leden maakten deel uit van de vereniging, maar onder hen waren enkele tientallen, die geen ko nijn van een kip konden onderschei den en die alleen lid waren omdat er jaarlijks een bijzonder gezellig uit stapje gemaakt werd. Na de oorlog begon de belangstelling voor de vereniging af te nemen. Dat was niet alleen in Soest het geval, want ook in IJsselstein, De Meern, Zegveld en Kamerik zijn noodlijdende afdelingen. Daarentegen gaat het in Zeist, Utrecht, Breukelen, Amersfoort Veenendaal en Wijk bij Duurstede bij zonder goed. Vooral de laatste tijd ging het hard achteruit. De voorzitter, tweede secre taris en penningmeester bedankten en op de laatste jaarvergadering zaten slechts de nieuwe voorzitter, de secre taris en een lid. Deze drie heren had den lust genoeg de vereniging te li quideren, maar zij waren daartoe niet gerechtigd, zodat besloten werd de beslissing aan de leden over te laten. Daarbij werd in het midden gelaten of men op een volgende vergadering meer dan 1 lid zou krijgen. P-K.V.S. bestaat vandaag 30 jaar, maar het ziet er niet naar uit, dat de vereniging de middelbare leeftijd zal halen, want het schijnt gebeurd te zijn met het fokken van kippen en konijnen in Soest. Althans in vereni gingsverband- DUINKIKKERS-COMPETITIE. Het eerste damesteam van de Duin kikkers is uitgespeeld en op de vier de plaats van de ranglijst geëindigd. Het tweede damesteam is nog onge slagen, zodat dit team weer de succes sen zal moeten behalen. Er zijn twee wedstrijden gelijk gespeeld, er is er 1 gewonnen en voor april staan nog op het programma Duinkikkers 2 Z.E.W. 1 te Amersfoort (13 april) en Duinkikkers 2V.Z.C. 1, eveneens te Amersfoort (20 april). Het eerste he renteam won 2 partijen, speelde er 1 gelijk en verloor er ook 1, waarmee een plaats in de bovenste helft van de ranglijst verzekerd was- Het tweede herenteam eindigde met 1 gewonnen en 3 verloren wedstrijden- op de vierde plaats. POLITIE VOETBAL. De Soest-Zeist-combinatie van politie- voetballers heeft met 2-4 van Schie dam verloren. Er staan nu nog twee wedstrijden op het programma en als die beide gewonnen worden dan kan de succesvolle combinatie zich kam pioen noemen. Deze wedstrijden moe ten tegen Gorichem en Leiden gespeeld worden. De wedstrijd Soest-Zeist tegen Schie dam kon niet op tijd beginnen omdat de scheidsrechter niet op z'n horloge gelet had en naar later bleek helemaal niet verscheen. In zijn plaats hanteer de daarom de heer W. J. Voet de fluit. Schiedam nam het initiatief en de mid denvoor passeerde keeper v. d. Veen. Het bleef niet bij dit ene doelpunt, want het overwicht werd beloond met nog twee goals, die de stand op 0-3 brachten. Even voor rust maakte Baams er 1-3 van. In de tweede helft had de combinatie een. gewijzigd elftal, maar dat deed het evenmin goed en het werd 1-4. Door Van de Weerd werd de achterstand in gelopen tot 2-4. Kort voor het eind van de wedstrijd kwamen de linksbuiten van Schiedam en keeper v. d. Veen in botsing. Deze kwam zo hard aan, dat beiden gebles seerd het veld moesten verlaten. In de stand kwam geen verandering meer. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL. in ons vorig nummer. Horizontaal 1. klok, 4. snoer, 8. soms, 11. a.o., 12. os, 13. aks, 14. ra, 15. o.e., 16. rose, 17. niest, 19. toon, 20. twee, 22. etna, 25. u.s.a., 26. fin, 28 a.n.p., 31. ent, 33. l.k., 35. st, 36. oor, 38. vlas, 39. ommen, 40. dolk, 41. me, 42. is, 44. r.m., 46. galg, 48. akte, 50. kr, 51. tres, 53. rot, 55. uier, 57. use, 58. t.t., 60. ut, 61. eos, 63 kg, 64. uk, 65. nu, 66. jr, 67. lee, 69. r.i., 71. r.o., 73. sap, 75. el- be, 77- fut, 79. anti, 81. l.d., 82. ijver, 84. list, 86. r.o., 89. em, 91. ee, 93. arme, 95. model, 96. krab, 98. ado, 99. la, 100. e.o., 102. ode, 103. eli, 105. keg, 107. kin, 110. isar, 112. roem, 115. slab, 116. reeel, 118. munt, 120. o.i., 121. ed, 122. tin, 123. Ie, 124 e.a., 125. spil, 126. masa, 127. roet. Verticaal 1. kar, 2. lood, 3. koets, 5. naief, 6. oke, 7. essen, 8. satan, 9. mook, 10. sen, 17. ne, 18. t.t., 21. wal, 23. nat, 24. lever, 25. utah, 27. irma, 29. pool, 30. erker, 32. n.1., 34. koel, 35. snik, 37. o.l., 41. mast, 43. stut, 45. m.t.s, 46. ge, 47. gr, 48. at, 49. ei, 50. k.r.o., 52. rekel, 54. of, 56. eerst, 57. uil, 59. tui, 60. uur, 62. sip, 68. eed, 69. reve, 70. au, 72. oase, 74. air, 76. bij, 77. £r., 78. t.1., 80. n.t., 81. liaan, 83. emma, 85 iel, 87, omber, 88 emoe, 90 idee, 92 bron, 94. r.d., 97. ad, 99. lis, 101. oké, 104. libel, 105. kreta, 106. grens, 108. immer, 109. slip, 111. ar, 113. o.l., 114 snee, 115, s.o.s., 117. eis, 119. t.a.t. lANGcSTR.38 T6LM85 AMERSFOORT OP HET GRAVEREN kunt U desge wenst wachten. MEDISCHE DIENST. Van zaterdagmiddag 2 uur tot 2e Paas dag, 's morgens 8 uur, wordt de dienst waargenomen door dokter H. J. Stro band, Henr. Blaekweg 12, telefoon 2434 en dokter G. van Beurden, Steenhoff- straat 12, telefoon 2667. Van 2e Paasdagmorgen, 8 uur, tot dins dagmorgen 8 uur wordt de dienst waar- 'enomen door dokter J. Kuipers, Middel wijkstraat 34, telefoon 2815 en dokter H, v. Dorssen, Eigendomweg 96, telef. 2119. Beide Paasdagen is geopend apotheek Soestdijk, Van Weedestraat. BIOSCOOPPROGRAMMA. Het City-theater heeft een uitstekend paasprogramma, want Danny Kaye komt als cirkusheld naar Soest. Hij is zelfs al aangekomen, want vandaag zijn de voorstellingen begonnen, die tot en met woensdag duren. Danny wordt door zijn vader voorbe stemd zijn opvolger te worden als hoofd van de Larabeeschool. Het loopt echter heel anders dan papa en Danny denken als de laatste in contact komt met een cirkus en de sensatie onder gaat van een daverend applaus wan neer hij eens als clown op treedt. Een tweede sensatie bezorgt hem de ontmoeting met Selena, de trapeze werkster van het cirkus. Als Danny eens buiten zijn schuld het meisje compromiteert, staan de eige naar van het cirkus en zijn zoons er op dat hij het meisje trouwt. Zij slui ten hem op in een cirkuswagen om hem duidelijk te maken dat het ernst is met deze eis, maar Selena vindt dit rijkelijk overdreven en laat hem ont snappen. KERKSTRAAT 3 S0EST-TEL2030 Betaling in overleg. Danny kan echter niet meer buiten de sfeer van het cirkus en hij komt te rug- Tegen zijn zin moet hij nu deel nemen aan een hoogst gevaarlijk tra pezenummer. Maar alles komt fijn voor elkaar als zijn vader hem toe stemming geeft clown te worden en. als hij Selena zijn eigendom kan noe men. Zondagmiddag, om 2 uur en 4.15 uur, „Het kasteel in de Schaduw", een ruig verhaal van wijn, vrouwen en smokke laars, dat zich afspeelt in de onder wereld. Maar dan in de onderwereld van 2 eeuwen geleden, dus er is ook genoeg romantiek te beleven. In de hoofdrollen Stewart Granger en Vive- ca Lindfors. In de donderdagcyclus het machtige historische verhaal Ivanhoe met Ro- bert Tayler en Elizabeth Taylor. Een strijd van man tegen man met het le ven van een vrouw en een konings kroon als inzet. De zwarte ridder, wreker des konings, trekt op om Ri- chard Leeuwenhart te bevrijden en. van dit verhaal is een onvergetelijke film gemaakt ?net ridders, jonkvrouwen, koningen, hofnarren, krijgslieden en verraders.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6