SOEST. OFFICIËLE MEDEDELINGEN. BRANDWEER TELEF. 3 3 3 3 B.D.C. WINT DE LAATSTE COMPETITIEWEDSTRIJD. De laatste competitiewedstrijd van B.D.C is een overwinning geworden omdat het elftal er op gesteld was het elftal van Olympia te verslaan nadat in de uitwedstrijd verloren was met 1-4. Het was toen een rommelige wedstrijd, maar zondag had de scheidsrechter de zaak ook niet volledig in handen. B.D.C. had Dorrestein en Tourné als invallers op de vleugels en dat bete kende een verzwakking van de voor hoede. De middenlinie en de achter hoede waren echter bijzonder goed op dreef, zodat er voor de aanval van Olympia geen doorkomen aan was. Vele kansen bleven voor het Olympia- doel ongebruikt en ondanks het voor deel van de wind bracht B.D.C. het niet verder dan een 1-0-voorsprong in de eerste helft door een doelpunt van De Ruigt, dat na een half uur ge scoord werd. In de tweede helft werd Olympia wat gevaarlijker met de wind mee, maar zij zagen geen kans kee per Roest te passeren omdat de strijd op het middenveld alle krachten verg de. Ook nu kregen de voorhoedespe lers van B.D.C. kansen die onbenut bleven en Gros en Tourné misten gran dioos voor open doel. De anderen had den echter evenmin succes op De Ruigt na, die uit een pass van Bakker het tweede doelpunt scoorde. Het was een harde strijd met een ver diende overwinning voor de thuisclub. DE SLANGENMENS. In het Ludgardisgebouw heeft de to neelvereniging „Kunst naar Kracht" het toneelstuk ,,De Slangenmens" opgevoerd met Wil Jak als Marie Bol in een uit stekende rol, Nel v- d. Bedum als haar dochter, Paul Jansen als Chris van Da veren, die evenals Frits Koen (Joop Jan sen) wel met de dochter trouwen wil, Door Huurekamp als het dienstmeisje, Iet Vernooy als de kelnerin in het café van moeder Bol, Henk Voet als Piet van Hees en Bert Hom als een politieagent. Frits Koen zet als ontvluchte gevange ne en later als verklede kelnerin de zaak op stelten en nadat hij zijn mede minnaar Chris van Staveren dronken gevoerd had om hem uit te schakelen, kon begonnen worden aan de vele to- neelhuweliiken, die gesloten werden om alles in orde te maken. KORFBAL. De jeugd van S.T.C. kreeg de jeugd van Amersfoort op bezoek. Dit twaalf tal staat aan de kop van de ranglijst, zodat een 0-1-nederlaag een zeer eer volle nederlaag was. S.T.C, 1 kreeg het sterke Zwaluwen 2 op bezoek en leed tegen deze kam pioenskandidaat een eervolle 3-6-ne- derlaag, nadat de strijd heel lang ge lijk opgegaan was. S.T.C. had de handicap met drie in vallers te spelen en dit kwam goed tot uiting toen Flip Brandsma zijn ploeg een 2-0-voorsprong bezorgd had en er van vak gewisseld moest worden. Nu kwamen de reserves in de verdediging en zij konden het niet houden tegen de aanvallen van de Zwaluwen. Het werd 2-2 en de gasten namen zelfs een 3-2- voorsprong. Rietje van Drie maakte gelijk en nog even hield S.T.C. stand. Toen kwamen de drie doelpunten van Zwaluwen die over de wedstrijd be slisten. Flip Brandsma stelde vele af standsschoten hier tegenover, maar door de straffe wind had hij hiermee geen succes en S.T.C. leed een neder laag. E.D.O. 1—Altius 5 8-3. Met E.D.O. 1 gaat het bijzonder goed en op zaterdag 25 april zal bij een wedstrijd in Vreeswijk uitgemaakt worden of dit twaalftal zich kampioen kan noemen. Dit week-end werd een grote overwin ning behaald op Altius 5 en de gebroe ders Mulder opende de score al heel gauw na het begin. Gerrit scoorde het eerste doelpunt en Andries maakte er na 5 minuten 2-0 van. Na vakwis- seling vond Altius voor het eerst de mand (2-1), maar H. de Ruig vergroot te de voorsprong en met een aardige doorbraak bracht Henk Kramer de stand op 4-1. Voor rust maakte Altius opnieuw een tegenpunt (4-2). In de tweede helft bracht Andries Mulder de stand op 5-2 en 6-2. Janny de Schiffart bleef niet achter en het werd 7-2. Jan Bitterling voel de veel voor dubbele cijfers en hij vergrootte de voorsprong tot 8-2, maar tenslotte maakte Altius nog een tegen punt en het werd een stevige overwin ning van E.D.O. 1. E.D.O. 2—Tovers 5 3-5. E.D.O. 2 kreeg bezoek van Tovers 5 en nadat de strijd tot 3-3 ongeveer gelijk opgegaan was namen de gasten het heft in handen en scoorden nog twee doelpunten, die de strijd in het nadeel van E.D.O. beslisten. Tien minuten na de aanvang van de wedstrijd scoorde Jan Bitterling het eerste doelpunt en een strafworp bood de kans tot vergroten van de voor sprong. De harde wind belette dit ech ter en Tovers maakte er 1-1 van. Na een half uur spelen vergrootte Eric Kreger met een afstandsschot de kan sen op een overwinning (2-1), maar een volgend doelpunt werd om onver klaarbare redenen afgekeurd. In de tweede helft maakte Tovers er na een kwartier 2-2 van en nam kort daarop de leiding uit een strafworp tegen Jan Bitterling. Ida Belt bracht de partijen weer op gelijke voet (3-3), maar hierna bood Tovers de S.T.C.- ers geen kansen meer. Over het hoofd van de kleine inval ler Jan Hazelaar heen werd het vier de doelpunt gescoord en zeven minuten voor het einde besliste het vijfde doel punt de wedstrijd, die vooral voor in valster Gerda Kunz een goede wed strijd was. TONEEL VOOR DE U.V.V. De U.V.V. geeft vrijdag een toneel avond. die verzorgd wordt door het bekende toneelgezelschap ,,De Planke niers" uit Bussum. De opbrengst van deze avond is be stemd voor het maatschappelijk werk van de U.V.V. op het terrein van be jaardenzorg en zorg voor gerepatri- eerden. De Plankeniers zullen in de zaal van hotel Eemland het bijzondere stuk „En op een nacht" opvoeren. Men zie de advertentie in dit nummer. TEMPO. Clubontmoeting met „Jan van Arkel", Gorinchem. Een Tempo-gezelschap van 20 personen heeft een bezoek gebracht aan de wie lervereniging „Jan van Arkel" in Go rinchem, waar renners van Tempo in een interclubontmoeting Gorkumse wielrijders op een mooi parcours van 1800 meter bestreden. Tempo werd ver welkomd door het bestuur van „Jan van Arkel" in het eigen clubhuis. De wedstrijden werden verreden op een geheel overzichtelijk parcours, zo dat de rit goed te volgen was. De twee Tempo-amateurs Gerrit Rut- tenberg en Jaap v. d. Burgt moesten het opnemen tegen 5 renners van „Jan van Arkel" in een strijd over 72 I km- Jaap v. d. Burgt was de animator van deze wedstrijd en in de eerste ronde probeerde hij zijn tegenstanders al. In de derde en achtste ronde weer en in de 22e ronde gelukte het hem. Toch zouden drie man nog een keer terugkomen, waaronder Gerrit Rutten- berg. Eerst moest de Gorkummer Wouter lossen en het volgende slachtoffer was Ruttenberg, die de vorige week niet had kunnen trainen. Tenslotte kon ook Duizer van „Jan van Arkel" het niet houden. Nadat v. d. Burgt de 35-jari- ge Vroege een lap gegeven had ging deze met hem mee. Ze gingen eerst Wouter en daarna Ruttenberg voor bij. Volkomen fris finiste Jaap v. d. Burgt. Hij reed de 72 km in 1 uur, 52 min., 50 sec. 2. J. Duizer op 200 meter. 3. D. Vroege (J.v.A.) op 1 ronde. 4. C. Wouter (J.v.A.) op IV2 ronde. 5. G- Ruttenberg (Tempo) op 2 ronden. De Tempo-nieuwelingen Adri v. d. Burgt, Menze v. d. Broek, Adri Doeke- meijer, Wout van 't Klooster, Aad Post en Laseur moesten het tegen 7 Jan van Arkel-leden opnemen. Hier was Adri v. d. Burgt die de toon aan gaf. In de achtste ronde trok hij er tussen uit en in de veertiende ronde kreeg hij gezelschap van Versigni en Tukker, terwijl op 200 meter een groepje volg de met Doekemeijer, Van 't Klooster, Post, v. d. Broek en Laseur, die al di rect achterstand kreeg en halverwege de strijdstaakte. Post viel en moest opgeven, Van 't Klooster kreeg pech, verwisselde snel van fiets, kreeg drie ronden later zijn eigen karretje terug, maar het manke ment was niet goed verholpen en een paar ronden later stapte hij toch maar af. Dat was jammer, want hij draaide prima mee- Inmiddels hadden ook al vier leden van Jan van Arkel" de strijd gestaakt wegens achterstand. Halverwege de wedstrijd was de stand 1. Adri v. d. Burgt met bij zich Ver signi en Tukker van „Jan van Arkel". Op 200 meter reed Spronk en daar achter op ongeveer 100 meter v. d. Broek. Op 50 meter achter deze Adri Doekemeijer Toen de kopgroep Doe kemeijer lapte ging hij direct mee en passeerde v. d- Broek, die het tempo niet kon bijhouden. Na een felle en lange eindspurt, inge zet door Adri v. d. Burgt, werd de fel van zich afbijtende Versigni met een lengte verslagen. 1. Adri v. d. Burgt (Tempo), 54 km in 1.23.30. 2. Versigni (J.v.A.) op 1 lengte. 3. Tukker (J.v.A.) op 10 meter. 4. Spronk (J.v.A.) op V2 ronde. 5. Adri Doekemeijer (Tempo) op 1 ronde. 6. Menze v. d. Broek (Tempo) op 1 ronde. De verenigingsprijs bleef in Gorinchem. „Jan Van Arkel" behaalde 18 punten en Tempo 12. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kenms, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge- Jegd verzoeken met bijlagen van a. Th. A. Vonk, Majoor der Genie, ten deze handelende voor H. van den Bos, Luitenant-Kolonel b.d-, wnd. Eerstaan wezend Ingenieur der Genie, Bilder- dijklaan 1, Amersfoort, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een werk plaats voor de Genieschool met elek tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van 123,65 p.k„ op'in het perceel gelegen aan het Zeister Spoor, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2411. b. Th- A. Vonk Majoor der Genie, ten deze handelende namens H. van den Bos, Luitenant-Kolonel b.d., wnd. Eerst aanwezend Ingenieur der Genie, Bilder- dijklaan 1, Amersfoort, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een onder- houdsplaats (V 16) met elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 7,5 p.k., op/in het perceel gelegen aan het Zeister Spoor, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie B, nr. 2411. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmakingen bestaat voor een ieder de gelegenheid schrifte lijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning :n te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 28 april a.s., des voormiddags resp. te 11 en 11-15 uur, in het gemeentehuis open bare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwil liging van deze verzoeken kunnen wor den ingebracht. Soest, 10 april 1959.

Soester Courant | 1959 | | pagina 6