Automobielbedrijf A* v* d+ Lee door de Burgemeester geopend* Zomerfeesten V,V4V4 IN DE HOEK. BRANDWEER TELEF. 3333 DINSDAG 21 APRIL 195S. 37e JAARGANG no. 3». SOESTER OÜRANT Verschuilt iedere dinsdag en vrijdag. Abonn. p. kwart, 2.10 - per post 2,25 UITGAVE: DRUKKERIJ SMIT SOESTDIJK BUREAU VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT S5, SOESTDIJK TELEFOON 2566 POSTGIRO 126156 De jaarvergadering van de V.V.V., welke gisteravond in Eemland gehou den werd, begon met het herdenken van de nagedachtenis van de heren C. Goudriaan en H. v. d. Bor, in le ven bestuursleden van de vereniging. Voorzitter J. v. d. Arend wees op het vele werk, dat de heer Goudriaan, on danks een zwakke gezondheid, voor de vereniging verricht had. De secretaris, de heer H. G. Scholtmeij- er, las de notulen en het verslag over 1958. Het ledental liep terug van 620 tot 570 en met een ledenwerfactie wil men trachten het verloren terrein te herwinnen. Soest komt steeds meer in de belangstelling en het is de taak van de V.V.V. de vreemdelingen de service te bieden waardoor hij zich hier op zijn gemak voelt. De secretaris bracht dank aan mevr. E. Dobben-Starreveld, die als informa- trice op het verkeershuis veel voor de V.V.V. deed. Bij haar huwelijk werd zij opgevolgd door mej. A. v. Denderen. In 1958 werden aan het verkeershuis 5726 mondelinge inlichtingen gegeven. Daarnaast 1795 per telefoon en 762 schriftelijke. Bijna 6000 inlichtingen betroffen Soest en ruim 1700 plaatsen in ons land of het buitenland. Er kwa men 532 buitenlanders aan het ver keershuis tegen 324 in 1957. Aan het eind van zijn jaarverslag bracht de secretaris dank aan het ge meentebestuur. De heer D. Waal gaf het financieel overzicht, waaruit bleek, dat de vereniging aan het eind van dit jaar waarschijnlijk vrij van schuld zal zijn. De voorzitter wees op de noodzaak, dat er meer leden komen, want het subsi diebedrag van de gemeente houdt ver band met het contributiebedrag. De heren J. v. d. Arend en L. J. F. v- d. Brink werden in het bestuur her kozen en de heer Scholtmeijer dankte de heer v. d. Arend voor zijn werk in het belang van de vereniging. Als nieuwe bestuursleden werden de heren W. C. Priem en J. ten Berge ge kozen. De heren H. v. d. Pol en J. W. Quelle vormen de kascommissie met de heer A. Brouwer als reserve. De heer A. G. Terhorst, organisator van de zomerfeesten, gaf een overzicht van het programma, dat veelbelovend is. Op 13 juni zal er op het S.E.C.-terrein een muzikale show plaatsvinden onder de naam „Musicalletta". De leiding hiervan is in handen van de heer Wa- kelkamp uit Amersfoort. Deze show wordt zo groots, dat er voor de 5 mu ziekcorpsen en de vele andere deelne mers geen plaats is in het openlucht theater. Er komt een decor van 40 tot 50 meter. Vijfduizend kranten, die huis aan huis bezorgd worden, zullen het programma bekend maken. Onder meer zal men de finale uit de film „Fanfare" op het grasveld te zien krijgen en ge gevens uit de film „De River Kwai" worden in deze „Musicaletta" verwerkt. Men krijgt niet alleen Weense en Hon gaarse muziek te horen maar ook de Bolero van Ravel. Op 4 juli is er in het openluchttheater een showavond, waaraan P.V.O., St. Joseph, Animato, Kerkebuurt, Ons Ge noegen, Soestdijk, Contact, Maskerade, Olympia, Crescendo, A.G.A.V.S., S.T.C. en Apollo meewerken. Ook de Soester Sportfederatie en de Sportfederatie Soesterberg werken mee. Deze avond valt samen met de slot- avond van de sportmanifestaties, wel ke door de S.S.F., de Baarnse Sport bond en de sportfederatie Soesterberg georganiseerd worden, zodat aan de sport een grote plaats ingeruimd wordt. Mieke Telkamp zal zingen met bege leiding op het hammondorgel door Guus Jansen en Piet Ekel zorgt voor het aankondigen van de nummers, die door de muziek-, zang-, toneel- en gym nastiekverenigingen gebracht worden. Op 8 juli een kindermiddag met „Rang, die zit", op 11 juli een herhaling van de show, op 25 juli voor de kinderen „Bulletje Bloedworst", op 5 augustus het optreden voor de kinderen van Paul Ostra, op 22 augustus een varié té-festijn voor de jeugd, op 29 augus tus de show van oude auto's die door Soest zullen rijden en op 31 augustus herhaling van „Musicaletta" in andere vorm. De heer Quelle stelde voor de show van overjarige auto's uit te breiden met een show van reclamewagens. Voor de mooiste van deze wagens stelt hij een vulpen als prijs beschikbaar. De heer Ekel adviseerde de Soester dealers te interesseren voor een show van de nieuwste auto's tegelijk met het vertonen van de oude vehikels. Dit zal besproken worden en men zal overwegen of ingegaan zal worden op de suggestie van de heer Ten Berge om Tom Manders te vragen in zijn oude wagen de show op te luisteren. Ten slotte deelde de heer Ter Horst mee-, dat het in de bedoeling ligt door overleg met de winkeliersvereniging en andere verenigingen te komen tot sprei ding van de risico's, die het organise ren van de feestelijkheden met zich meebrengt. De burgemeester inspecteert de Daf. Rechts de heer v. d. Lee. Soest groeit in snel tempo en de heer A. v. d. Lee, die zich een jaar gele den met zijn transportbedrijf vanuit Amersfoort in onze gemeente vestig de, heeft begrepen dat het openen van een garagebedrijf een aangelegenheid is waarbij men in de toekomst moet zien. Daarom werd aan de Kerkstraat een hal van 36 bij 16 meter neerge zet, zodat er ook ruimte genoeg zal zijn als Soest over een tiental jaren het dubbele aantal inwoners en een veel gTOter aantal auto's zal hebben. Deze nieuwe garage is zaterdagmiddag door de burgemeester geopend in aan wezigheid van veel belangstellenden, onder wie de korpschef van de politie, de heer C. van Es, de directeur van Gemeentewerken, de heer A. Th. van Noesel, de commandant van de brand weer, de heer W, Groart en de direc teur van de Nederlandsche Midden- standsbank, kantoor Soest, de heer W. J. Groenendijk. De burgemeester wenste de heer v. d. Lee geluk met zijn nieuwe bedrijf, waarop hij dubbel trots kan zijn omdat het nieuwe Nederlandse product, de DAF-auto, er verkocht wordt. Wij zijn er allemaal een beetje trots op, aldus de burgemeester, dat in ons land een auto vervaardigd wordt, die kan concurreren tegen de buitenlandse mer ken. De DAF werkt met zorg en met zorg is de dealer voor Soest uitgeko zen, die de auto's niet alleen verkoopt maar ook de service biedt waar de afnemer op rekent. Wanneer een be drijf met deze service iets verder gaat dan het normale, dan gaat hiervan een grote wervende kracht uit. Voor de ondernemer betekent het echter een extra belasting, die alleen op te bren gen is als hij met hart en ziel achter het bedrijf staat. Van de heer v. d. Lee mag men verwachten dat hij tot dit soort ondernemers behoort, zodat men vertrouwen mag hebben in de bloei van het nieuwe bedrijf, dat meewerkt om het Nederlandse product bekend te maken. Nadat de burgemeester het bedrijf ge opend had, sprak de heer Saaf, die met de heer M. van Doorne de DAF verte genwoordigde. De heer v. d. Lee is een van de eersten geweest, die verzocht heeft de nieuwe Nederlandse auto te mogen ver kopen en hij was met ruim 1400 an deren kandidaat. Het was moeilijk keus te maken uit deze vele honderden, maar de keuze voor Soest was vrij gemak kelijk, want de goede naam van de heer v. d. Lee en het vertrouwen dat hij geniet stonden er borg voor, dat de verkoop en het onderhoud van het nieuwe DAF-product bij hem in goede handen is. Het nieuwe pand is een be langrijke schakel tussen fabrikant en verbruiker, want na de verkoop van de wagen begint het eigenlijke werk pas. Dan begint de service, die pas op houdt als de auto naar de sloper gaat. De dealer neemt dus een zeer belang rijke plaats in en het nieuwe bedrijf van de heer v. d. Lee beantwoordt aan alle eisen die gesteld mogen worden. D'e heer Staaf gaf de verzekering, dat over enkele maanden schot zal komen in de aflevering <vn de nieuwe DAF- auto's, waarna de wachtlijsten spoedig afgewerkt kunnen worden. De heer v. d. Heiden vertegenwoor digde de firma Rosier van de Tempo bestelwagens. Ook hij sprak zijn waar dering uit over de ondernemingsgeest van de heer v. d. Lee, waardoor een bedrijf ontstaan is waarop ook de fa brikant trots kan zijn die het als dea ler uitkoos. De heer v. d. Staay sprak namens de Shell-Nederland N.V. zijn vertrouwen uit in de capaciteiten van de heer v. d. Lee. Een modern bedrijf is van groot belang, maar de capaciteiten van de ondernemer moet dit bedrijf ten- volle rendabel maken. De heer Grevink wenste namens de Bovag de familie v. d. Lee geluk met de opening van het bedrijf, dat mee helpt de aandacht te vestigen op een nieuw Nederlands product. Tientallen jaren geleden was het de Spijker-auto, die getuigde van de Nederlandse on dernemingsgeest op automobielgebied en nu is het de DAF-auto. De heer Van Donkelaar sprak als lan delijk voorzitter van de N.O.B.-weg- transport. Hij wees erop hoe de heer v. d. Lee door het tonen van onderne mingslust en doorzettingsvermogen in korte tijd veel bereikt had. Naast het vele werk voor de oprichting van dit bedrijf had hij altijd belangstelling voor de organisatie, die het wegtrans port omvat. De heer Van Donkelaar sprak evenals de heer Bergstra, pro vinciaal voorzitter van de N.O.B.-weg transport, de wens uit, dat de heer v. d. Lee door het vele werk voor zijn nieuwe bedrijf de belangstelling voor het wegtransport niet zou verliezen. Namens het personeel bood de heer v. Vliet een aktetas aan en de heer Kuijer schonk een lamp namens de propagandacommissie van de N.O.B.- wegtransport. De heer v. d. Lee dankte de burge meester, die de opening had willen ver richten en alle sprekers. Hij gaf de ver zekering, dat hij voor de organisatie van het wegtransport steeds belang stelling zal blijven houden en er zijn medewerking aan zal blijven verlenen. Na het officiële gedeelte bezichtigde men het nieuwe bedrijf, waarin vooral de drie Daf-auto's in luxe uitvoering de aandacht hadden. Voor de onderne mers stonden er de Tempo-bestelwa gens en de Hanomag-D'iesel-bedrijfs- wagens als trekpleister en een fleurige noot was de groentewagen, opgemaakt door de firma Reehorst. Van zaterdag tot en met vandaag heb ben velen de automobielshow bezocht, die aan de opening van het bedrijf verbonden was. NIEUWE HOKCEYVELDEN VOOR DE MIXED HOCKEY CLUB. De Mixed Hockey Club Soest had nieu we velden nodig en de gemeente was wel bereid hierin tegemoet te komen, maar er was geen geld voor. De M.H.C. zorgde toen zelf voor een lening van 65.000,zodat in ok tober van het vorig jaar het besluit ge nomen kon worden tot de aanleg van twee wedstrijdvelden en twee oefen- velden aan de Schrikslaan. De gemeen te mocht slechts 4'/n °/o rente betalen op deze lening, zodat de M.H.C. de rest bijpaste. Inmiddels is er een enorme bulldozer, die het werk van ruim 40 mensen ver zet, al een hele poos bezig geweest om van het woeste terrein aan de Schriks laan hockeyvelden te maken- Er is een aanmerkelijk niveauverschil tussen de gedeelten waar de vier velden ko men, maar algehele egalisatie is niet nodig omdat de terreinen trapsgewijs worden aangelegd. Bij de Beetzlaan komt een oefenveld en daarnaast - een meter hoger - een speelveld van 90 bij 65 meter. Daarnaast - opnieuw een meter hoger - het tweede speelveld - met een tweede oefenterrein er naast. Dit laatste terrein ligt eveneens een meter hoger en dicht bij de Waldeck Pyrmontlaan. Nu de Heidemaatschappij de beschik king heeft over de grootste bulldozer van ons land, zijn er maar 5 mensen nodig onder leiding van een opzichter. Begin maart is het werk begonnen en eind van deze maand hoopt men met het inzaaien van het gras te kunnen beginnen. Een hoeveelheid kompost van 850 ton moet ervoor zorgen, dat er straks uitstekende grasmatten op de velden komen. Pas op 1 september 1960 zal de M.H.C. de beschikking over de velden krijgen, want twee zomers zijn nodig voor het verkrijgen van een goede grasmat. FRIESE TONEELAVOND. De toneelgroep van de Friese ver eniging „Freonskip en Ienfald" speel de zaterdag avond het dramatische stuk van Philip King, door T. Beinte- ma als „De nije Domenij", vrij in het Fries vertaald. Met het in studie ne men van dit stuk heeft de groep het zich niet gemakkelijk gemaakt. De schrijver bedoelde roddel, laster en ver dachtmaking aan de kaak te stellen. Deze zijn hier gericht tegen de jonge ongehuwde predikant van een klein dorp, die in een benauwend gewentens- conflict raakt. De manier waarop de schrijver zijn stof aan de lezers en. toeschouwers aanbiedt, is zodanig, dat niet alles ge sneden koek is, maar het publiek moet meedenken en meevoelen. Dit stelt hoge eisen aan de spelers en er kan opgemerkt worden, dat de hoofdrol len, ds Van Dam door J. v. d. Hoek en zijn moeder, door mevr. Hosper, meesterlijk vertolkt werden. Van de andere spelers moeten met name wor den vermeld Anke (mej. H. Scheep stra) en meester v. d. Weide (G. Wasse naar). Aan de stilte in de zaal was goed te merken, dat men intens genoot, vooral bij de eerste bedrijven. Het dramatisch ïoogtepunt was naar onze mening niet het beste stuk. De lof, die de voorzitter van de ver eniging de toneelgroep toezwaaide, was overigens welverdiend. Moeilijk heden als decorwisseling na het twee de bedrijf en accompagnerende gelui den van dorpsbewoners - waarbij een bandrecorder werd ingeschakeld - wer den vlot overwonnen. Een verloting met veel prijzen droeg bij tot de gezelligheid, terwijl de Frie ten hun „kofje met koeke" konden gebruiken. De voorzitter, de heer J. H. de Jong, die de avond opende en het Friese Volkslied liet zingen sloot tegen mid dernacht. waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef- M.H.C.-DAMES IN FINALE AMSTERDAMBEKER. In een uiterst spannende wedstrijd hebben de Soester dames de wedstrijd tegen Laren 2 met 3-2 weten te winnen. Technisch waren de dames van Laren de meerdere, maar het jeugdige en thousiasme van de Soester dames was doorslaggevend. Nadat M.H.C. met 2-0 achtergestaan Stelt u zich voor lezer, dat u op een ochtend een schrijven van burgemees ter en wethouders in uw bus vindt, waarin u wordt opgeroepen om, met het daarvoor nodige graafgereedschap, te verschijnen aan b.v. de Olijkeweg, omdat het uw beurt is uw steentje aan de wegverbetering van onze gemeente bij te dragen. U zoudt aan een late aprilmop denken, of vrezen dat B. en W. zeer nodig en- bloc naar een psychiater moeten. Toch worden, hoe vreemd dit ook mo ge klinken, dit soort aanschrijvingen in ons land nog verzonden. Of deze herendiensten nog uit de tijd der lijfeigenen stammen of dat deze be paling domweg is vergeten door te ha len na de Duitse bezetting, weet ik niet, maar het is anno 1959 wei een raar verschijnsel. Heel vroeger bestond zoiets in Indié ook en oud-gasten weten zich nog wel te herinneren, dat dit 'n hoop stof heeft doen opwaaien. Maar in Venray, in Limburg, bestaat het nog en deze week was o.a. de sta tionchef aan de beurt om mee te werken aan de wegverbetering. Hij hoefde niet te komen, want met 4,per dag kan men de pret afkopen, maar de chef ging, compleet met rode pet, die vier piek verdienen. Uit pro test, vandaar die rode pet. Intussen brengt, doordat ongeveer 5000 maal per jaar een lijfeigene van Venray verkiest de ƒ4,— te betalen boven te werken, deze middeleeuwse heffing circa 20.000,— per jaar op. Toch niet gek zo'n potje en ik kan me indenken, dat B. en W. van Ven ray er niet graag afstand van doen. Ze staan er wel een beetje mee voor schut in deze moderne tijd, maar wat kan dat schelen, wanneer nog jaarlijks 5000 mensen, inplaats van te zeggen dat B. en W. kunnen opvliegen, hun 4 guldentjes offeren. Zouden wij het eigenlijk ook niet eens kunnen proberen in onze gemeente Er zijn nog genoeg karweitjes op te knappen, die nu moeten blijven liggen. We zouden de klok er wel een beetje mee terug zetten en er zou zeker ver zet komen, maar Venray geeft het be wijs, dat de lijfeigenen toch betalen. En we zouden er, als enige gemeente in het hart van Nederland met „Heren diensten", een bezienswaardigheid bij hebben. H. OEKMAN. had, maakte Marion Ebbers er 2-1 van. Na rust bracht Ank Groenendijk de stand op 2-2 en kort daarop scoorde Marion Ebbers het winnende doelpunt. Door deze overwinning hebben de Soester dames de finale om de Am sterdambeker bereikt. Deze zal op 10 mei in het Amstelveense stadion wor den gespeeld tussen M.H.C. en de win naar van de wedstrijd Ring Pass H.B.S. Het is een mooi succes van deze jonge Soester damesploeg. OPBRENGST COLLECTE. De Simavi-collecte heeft dit jaar te Soest opgebracht 509,30 en te Soest dijk 656.50. LEPRALIJDERS IN SURINAME. Voor de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Soest-Zuid, sprak Dr W. J. Sijthoff over het werk van de Lepralijders in Suriname (Bethesda). Lepra is een hardnekkige, moeilijk te genezen ziekte. Zij legt aan haar slacht offers de beproeving van een lang lij den op en van en langzaam wegteren van de krachten van het lichaam- Lepra is het schrikbeeld uit de Bijbel, de ziekte der uitgestotenen, der onrei- nen. Toch ondergaan de lepreunen dit allen moedig. Twee jaar geleden werd er een ambachtsschool geopend en daarin worden de mensen klaar gemaakt voor de maatschappij, hoewel de be volking hen niet accepteert, ook niet na hun genezing. Vooral het nazorg- werk vraagt grote zorg. De film welke over dit werk werd ver toond gaf een duidelijk beeld van de verpleging in Bethesda. Als gevolg van zijn rede en de vertoon de. film kreeg de spreker nog enige vragen te beantwoorden.

Soester Courant | 1959 | | pagina 1