1 Van Essen voor Brillen en Foto GROTE OPLAGEN w CQ 2 DRUKKERIJ SMIT SOEST. Receptie, bruiloft of diner? A. R. KOPPEN BURGERLIJKE STAND TWEEDE BLAD BATENBURG'S Erkende J nabijgelegen school erg siooplustig is. /\uto- en scooierrijscnooi leider van de rowanSi hopmar KWALITEITSWIJNEN DE AVONTUREN VAN DAVID COPPERFIELD PRACHTIG TONEEL VAN DE PLANKENIERS. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers heeft, ter gelegenheid van het vijf jarig bestaan, een toneelavond aange boden, die verzorgd werd door het ama teur-toneelgezelschap ,,De Plankeniers" uit Bussum en de belangstelling was groot. Prijzen van drie en vier gulden vond men niet te hoog voor het uit nemende spel van dit gezelschap, ter wijl zonder uitzondering gesympathi seerd werd met de bestemming van de netto-opbrengst van deze avond. Dit geld zal worden besteed voor het maatschappelijk werk van de U.V.V., voor de gerepatrieerden en voor de Soester chronische patiënten. De avond werd geopend door de pre sidente van de afdeling, mevr. J. M. van Ginkel-Mohrmann, die in het bij zonder de burgemeester en ziin echtge note verwelkomde. Mevr. Bentinck is ere-presidente van de afdeling en nooit wordt tevergeefs een broep op haar medewerking gedaan. Mevr. van Ginkel dankte allen die in de afgelopen 5 jaar de U.V.V. tot steun geweest waren en zij hoopte ook de VERHUURINRICHTING STAAT VOOR U KLAAR met tafelzilver, tafellinnen, stoelen, tafels, serviezen, glaswerk, bars enz. Gratis thuisbezorgen. Baarn - Dalweg 18 - Telef. K 2954-3567 DepotA. VRAKKING, Beetzlaan 4, Telefoon 2223. GEBOREN Johannes, zoon van J. van Charldorp, technisch ambtenaar en H. Huisman, Eigendomweg 73. Alexan- der Cedric, zoon van H. A. Tas, direc teur en J. Donker, Beethovenlaan 20. Robert Jacobus, zoon van J. C. A. Meeder, muziekhandelaar en T. J. C. Dekker, Stadhouderslaan 17. Louise Maria, dochter van P. J. van den Bree- mer, directeur landbouwvereniging en J. A. M. Hilhorst, Kerkpad Zuidzijde 97. Hermana Jillarda Judith, doch ter van J. van Putten, instrumentma ker en A. M. Klappe, A. van Leeu wenhoeklaan 7. Diana Tamara, doch ter van V. G. Adler, militair en M. Doppert, Gen. Spoorstraat 25. Mar- garetha Maria, dochter van F. Dijk stra, rijksambtenaar en J. Steenmeijer, Gen. Winkelmanstraat 121. Marcel Johannes, zoon van J. C. J. Botman, acquisiteur en M. M. de Krijger, Veldm. Montgomeryweg 19. Erwin Peter, zoon van W. van D'ijk, bedrijfschef en T. Damsma, Vosseveldlaan 47. Cor- nelis, zoon van R. van Soest, stuka door en J. P. M. Kennekens, Beetho venlaan 16. Suzanna Adriana, doch ter van J. B. van Schaik, boekhouder en A. P. de Bruijne, Zwaluwenweg 12. Angelique, dochter van M. Woud, vertegenwoordiger en A. Schipper, Birk- straat 24. Mary Ann Louise, doch ter van L. A. Vermeulen, militair en G. van der Meulen, Prof. Lorentzlaan 207. Wilhelmus Jan, zoon van W. A. Egtberts, verkoper en J. M. Kwint, Sophialaan 6. Helena Bernardina, dochter van C. H. M. Clemens, amb tenaar bij de spoorwegen en T. C. Wij- nants, Eikenlaan 81. Maraaretha Christina Maria, dochter van P. R. Hil horst, veehouder en M. J. van den Breemer, Ferd. Huycklaan 22. ONDERTROUWD Petrus Richardus Reyer Stalenhoef, chauffeur-monteur, Smits weg 12 en Adriana Christina Cooiman, winkeljuffrouw, Bakkersweg 1. Jorrit de Vries, automonteur, Hertenlaan 45, Zeist en Maria Christi na Antonetta Schoenmaker, zonder be roep, Amersfoortsestraat ong. Hen- ricus Johannes Knaven, bakker, Noor derstraat 7, Baarn en Anna Theodora Bosboom, kantoorbediende, Steenhoff- straat 16. Everardus Johannes Greef- horst, lasser, Lange Beekstraat 17, Amersfoort en Cornelia Maria van Ben- nekom, inpakster, Birkstraat 140. Johannes Francis Jozef Kox, onderwij zer, Burgemeester Knoppersweg 19, He- teren en Maria Johanna Brouwer, frö belonderwijzeres, Molenstraat 5. Fer- dinand Maria Gerardus Brand, techni cus, Molenstraat 1 en Norma Leonie Borghgraef, kantoorbediende, Noord Damenavenue 45, Chicago (V.S.A.). GEHUWD Gijsbert Jozeph Hilhorst, smid, Schoutenkampweg 20A en Ca- tharina Regina van Fulpen, zonder be roep, Molenstraat 68. OVERLEDEN Dina Kerbof, 86 jaar, zonder beroep, weduwe van H. Tigge- laar, Pelikaanweg 10. Alida Johanna van Beers, 75 jaar, zonder beroep, we duwe van A. Aarssen, Nieuwerhoek- plein 10. Hermanus Burger, 55 jr., koopman, gehuwd met J. Hamans, Kerkstraat 35. Jacoba Helena van Wijngaarden, 83 jaar, zonder beroep, weduwe van P. de Heide, Bosstraat 2. Margaretha Vonk, 80 jaar, zonder be roep, weduwe van A. Stalenhoef, Olij- keweg 11. Johanna Antonia Pieter- sen, 87 jaar, zonder beroep, weduwe van W. C. F. Haak, L. Brinkweg 50B. komende vijf jaren weer te kunnen re kenen op de medewerking die de af deling nodig heeft. De Plankeniers spelen altijd goed, maar deze avond was het bijzonder goed. Niet in het minst omdat een thriller van bijzonder gehalte opgevoerd werd. Niet alleen spanning maar ook de con frontatie met het probleem dat de jeugd aan de ouders voorlegt. De volwassenen beschouwen hun kin deren te lang als kinderen en in het toneelstuk van Lajos Zilahy „En op een nacht" wordt op ontstellende wij ze aangetoond, dat een kind al vol wassen vrouw is voor de ouders daar van iets vermoeden. Michel de Beadrillon is een van de 10.000 oud-ministers die in Frankrijk rondlopen en hij heeft het zo druk met zijn zaken dat hij zich maar wei nig met zijn gezin bemoeien kan. Dat wordt anders als een van de huur ders in de flat die hij zelf ook bewoont, vermoord wordt. De verdenking valt op een van zijn huisgenoten en aan het eind van het tweede bedrijf bekent zijn vrouw de maitresse te zijn geweest van de toneelspeler, die geweldadig aan ziin eind kwam. In het derde bedrijf loopt alles echter heel anders en wat de schranderen on der de toeschouwers vermoedden wordt werkelijkheid de dochter was de mai tresse van de vermoorde, die echter niet door haar vermoord blijkt te zijn, maar door een kogel getroffen werd toen zij hem de revolver wilde ont nemen. Subliem spel, vooral door Marijke Bruineman als de jonge Mariette, door haar moeder, Janine Peters, door in specteur Bertrand, mr H. M. Planten, en door de beheerder van de flat, Albin, een bijzonder aardige rol van Wim de Ree. Na afloop dankte mevr. Van Ginkel met woorden, bloemen en een fruitmand. BRAND. Een heel mooi stukje Soest raakte zaterdagmiddag in brand en achter het Berkenlaantje - achter de spoorlij nen Soest-ZuidDen Dolder en Soest- duinenDen Dolder verbrandde 1500 m2 bos, heide en vliegdennen. De oor zaak van deze brand is onbekend. De brandweer was het vuur met de nevelspuit in een half uur meester. gaat met vrouw (Alle van Klaren), va- BIGGEN- EN EIERMARKT, der (Gerard van Klaren), broer Sus Qp de Amersfoortse weekmarkt van (Pieter van Fulpen), zuster Miet (Ger- vrijdag j.1 werden aangevoerd 318 da van Vulpen) en de knecht (Gerard biggen in prijzen van ƒ48,— tot Vos) vanuit Brabant naar Canada, waar 65 15 drachtige zeugen van zij de familie Folkertsma (Han van 350,— tot 500,— en 19 stuks ge- Grift, Riet Kok en Bep Haage) aantref- bruiksvee van 1200,— tot 1300,— fen die al 30 jaar in Canada wonen. Al vaarzen van i050,— tot 1150,— en spoedig blijkt dat Antoon van 't Horst zeugen van 700,— tot 850,—. het niet zolang zal uithouden, want hij Qp de eiermarkt werden aangevoerd krijgt heimwee en dit leidt tot con- 220.000 stuks. Hoendereieren van flicten met zijn broer Sus die hier- f 9 tot f 10 50 Middenprijs 9.80. van maar wemig last heeft. Na heel prijs per kg j jg basis 62 gram. wat moeilijkheden zet Antoon zijn zm door en gaat terug naar Brabant, dat hij niet vergeten kan. Er werd gespeeld onder regie van de heer J. V- Bosch en het spel wa? be vredigend. VAN DE SOESTER COURANT VAN DINSDAG 28 APRIL 1959. ouders blijk zullen geven er prijs op te stellen dat hun kinderen in een groepsgebouw hun spel van verken nen bedrijven, dat niets weg heeft van een onbewoonbaar verklaarde wo ning. Dat kan echter alleen als de groep op de financiële steun van velen kan rekenen. „GEEF ME DE VIJF". De toneelvereniging „Soestdijk" heeft vele amateurs, die gewend zijn dat zij per jaar drie voorstellingen aangeboden krijgen. Dat is heel veel, zodat bestuur en regisseur de zaak eens BIRKSTRAAT 2 SOEST TELEFOON 2874 ACTIE VOOR NIEUW TEHUIS DON BOSCO-PADVINDERS. De verkenners, rowans en welpen van de r.k. Don Bosco-groep in Soest hebben bij de r.k. school in de Steen- hoffstraat een tehuis, dat veel weg heeft van een ruïne. Voor een deel komt dat omdat het al vanaf juli 1935 dienst doet als troephuis, maar voor 'n groter deel omdat de jeugd van de Alitft- PD Srnotprrikrhnnl Hopman Mulder, de groepsleider Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (K 2955) (J wordt gehaald en gebracht. KEMPINSKI IMPORTWIJNEN In onze speciaalzaak kunt U een keuze doen uit ruim 100 soorten. .Van Wëedestraat 54 - Telef. 2404 METS, alles voor Uw avondjes! „MIJN HART IS NIET HIER". Duizenden zijn na de oorlog geëmi greerd en van velen hoorde men dat ze het bijzonder goed maakten. Vaak viel dit niet te bewijzen omdat men moest afgaan op eigen enthousiaste brieven en er zijn wel gevallen bekend van emigranten die hoog opgaven over hun overzese successen, terwijl het in het nieuwe vaderland slechts rondko men met krabben en bijten was. De katholieke toneelvereniging „Con tact" voerde het stuk „Mijn hart is niet hier" op en het werd ingeleid door de heer J. van Veen, voorzitter van de vereniging, die in het bijzonder kape laan Vrehe verwelkomde. Antoon van 't Horst (Joop van Dalen) sloopgraag zijn, want dan is het geen gebouw meer dat er als het ware om vraagt gesloopt te worden. en de hopman Bos boom van de verkenners en Akela Westerveld van de welpen doen steeds weer hun best om het tehuis opnieuw bewoonbaar te maken, maar er wor den steeds weer pannen van het dak gesloopt en een bijzondere voorkeur hebben de jongelui voor het lood ge- bekeken hebben en tot de conclusiehad, dat zich op het dak bevond. Dat kwamen dat het zelfs teveel was voor J is dan ook verdwenen en met weinig een vereniging die er prijs op stelt moeite kan men van binnenuit de he iets goeds te bieden. De repetities eisen J mei zien. De vloer is door ouderdom zoveel tijd dat het brengen van arie versleten, de ruiten zijn kapot, zodat stukken in één seizoen niet verant- de schimmel zich best thuisvoelt in 't woord is. haveloze gebouw dat grondig gerestau- D'aarom traden zaterdagavond Alexan- r£erd moet worden Ajs dat gebeurd der Pola Piet Ekel Katja Bemdsen, is dan de d Z£er zeker minder Rob van Reyn en Anton Di]kman op m de zaal van Eemland. Het programma heette „Geef me de vijf" en hec bracht voor ieder wat. Alexander Pola kwam als eerste ken nismaken en na zijn inleidend bab beltje verscheen Piet Ekel, die de aan wezigen meenam naar de radio studio en hij had heel veel stemmen tot z:jn beschikking om kennis te laten maken met verschillende bekende radio-figu ren. Rob van Reijn zei helemaal niets, maar dat was ook niet nodig, want aan zijn pantomime was heel goed te zien dat hij opstond, zich aankleedde, lang op de tram wachtte, hotsend naar een ver Verwijderd doel ging, waar hij eer) op windende tafeltennisparti] speelde. Katja Berndsen zong een liedje v.rn de hedendaagse jeugd dat wel wat af gezaagd was, maar zij rehabiliteerde zich na de pauze uitstekend met caba retliedjes uit verschillende perioden. „De Azoor" was een wat flauw toneel stukje. Er zat meer vaart in 't eenmans- toneel waarin Piet Ekel spook, agent, inspecteur en alles was wat maar iets zei, deed of geluid voortbracht. Anton Dijkman zorgde voor de muzi kale begeleiding op deze avond en Uad in de tweede helft als solist op. Alex ander Pola besloot het programma met zijn succesnummer van de radio Jan tje, die naar bed moet, maar eerst een verhaaltje wil horen en dat telkens onderbreekt met zijn zeer wijze on- merkingen. Het programma werd ingeleid door de voorzitter van Soestdijk, de heer Joh. Hessing, die twee voostellingen van „De knecht van 2 meesters S.E.C. WINT MET 2-1 Zesmaal achtereen heeft S.E.C. verlo ren van het Utrechtse Celeritudo maar zondag is het een 2-1-overwinning ge worden, hoewel de gasten zeker niet slechter waren. Het is jammer dat deze overwinning niet zoveel te betekenen heeft omdat S.E.C. alle kampioensillusies tot een volgend seizoen heeft moeten opbergen. Het begon goed met een aanval van S.E.C. waarbij Maassen alleen op kee per Pindus afging. De bal ging echter over de lat. S.E.C. moest nu ervaren, dat Celeritudo sterker was en dit overwicht leverde na een kwartier een doelpunt op. Na een serie gevaarlijke aanvallen werd er door een S.E.C.-verdediger hands gemaakt, maar omdat er helemaal geen moedwil in het spel was vormde de strafschop wel een hele zware straf. Hij werd uitstekend genomen maar Adams hield het harde schot keurig uit de hoek. Dit succesje was een prikkel voor de S.E.C.-voorhoede. Veldhuizen ging met de bal naar voren en plaatste afgeme ten naar Van Breukelen, die keihard inschoot (1-1). Nu kwam S.E.C. wat meer in de aan val en De Bruin ging een paar maal Ons bedrijf is óók speciaal ingericht voor Laat ons U eens adviseren. VAN WEEDESTRAAT 35 TELEFOON 2566 Vanavond komen ouders van verken ners, rowans en welpen in het Sint Josephgebouw bijeen om te praten over de dingen die gedaan moeten worden om zo'n 5000 gulden voor de restaura tie bijeen te krijgen. Op 1 mei wordt gestart met een actie waabij collectebussen en lijsten tepas komen en er zullen loten verkocht worden om het bedrag bij elkaar te krijgen dat het tehuis van de groep tot een bewoonbaar tehuis zal maken. Wie het niet nodig vindt te wachten op een intekenlijst of op de loten, die goed door de verdediging heen. Van Breukelen had bijna voor de tweede maal succes, maar zijn keihard schot, uit een voorzet van Veldhuizen, werd door een Celeritudo-back met het ge zicht uit het doel gehouden. Aan de andere kant moest Rutten- berg een bal van de doellijn halen. Hij had een zware taak omdat hij linksback De Jong moest steunen, die het hard te verduren had tegen de rechter vleugel. In de tweede helft had S.E.C. de wind tegen, maar toch waren de gastheren door extra aandacht te besteden aan gironummer 432997, ten name van de heer v. d. Wijngaard, die graag gelden in Zonneglo-1ten bate van het fonds Don Bosco in ren aankondigde. De eerste voor pa- ontvangst zal nemen, tienten en de tweede ten bate van de De leiders van de verkenners, de ro- patienten van het sanatorium. wans en de welpen hopen dat veel kan zijn sympathie voor dit werk uiten minder gevaarlijk dan in de eerste helft, toen de gebroeders Kraan spil, middenvoor en rechtsbinnen - het leeuwenaandeel hadden in het over wicht van Celeritudo. Van dit over wicht was in de tweede helft minder 44. De volgende morgen werd D'avid wakker met een prachtige kater. Hij sukkelde de hele morgen rond zon der iets uit te voeren en voelde zich pas wat beter na de lunch, 's Middags zocht hij Agnes op, die hem niet weinig plaagde met zijn eerste optreden als boemelaar. „Het was helemaal niet erg", zei ze vriendelijk, „alleen zou ik het prettiger vinden, dat je die Steerforth links liet liggen, David". „Steerforth Waarom zei David ver baasd. „Ik geloof, dat hij niet bepaald het karakter heeft, dat jij in hem ver moedt", zei het meisje na enig naden ken, „er is iets met hem, dat mij niet bevalt. Hij deugt niet, hij heeft iets boosaardigs in zijn ogen, ik weet niet hoe ik het moet zeggen. Ik voelde het toen ik hem zag en dat gevoel bedriegt me nooit, David". Hij bleef haar ont hutst aaiikijken. „Het is moeilijk", mom pelde hij, „maar ik zal er aan denken. Ik vind Steerforth anders een geschik te vent, Agnes". Zij zwegen even, waar na zij het onderwerp aanroerde, dat haar had gedwongen David te roepen. „Ik heb begrepen, dat het Heeps be doeling is zich met vader te associëren", zei ze, „op de een of andere manier heeft hij zich er in gedraaid en vader bijna al het werk uit handen genomen. Paps weet nauwelijks meer wat er el ke dag gedaan moet worden. Hij is ver re van gezond, maar wil geen dokter. Soms spreekt hij dagen lang niet en zit boven bij een fles wijn. Hij schijnt die Urah geheel te vertrouwen, al ge loof ik niet, dat die iets goeds in zijn schild voert. Heep is nu ook in Lon den, David. Zou jij hem niet eens op willen zoek en om te vragen welke plan nen hij heeft. Jij kunt dat beter doen j£\vADE DRONK dan ik, want Toen zij abrupt zweeg, vroeg David wat er aan de hand B' p- Baarn, eiJ vervelend bij was. Agnes zuchtte en keek ernstig. te merken en na 20 minuten scoorde De Bruin van ruim twintig meter met een hard schot dat doel trof via de binnenkant van de paal. S.E.C. had inmiddels de opstelling gewijzigd. Van Breukelen kwam op de linksback-plaats en De Jong ging linksbinnen spelen. Celeritudo probeerde nog al het mo gelijke om een gelijkspel te behalen maar dit lukte niet en het bleef 2-1. In de voorhoede debuteerde W. van Ginkel en hij bracht het er heel be hoorlijk af. Het tweede elftal van S.E.C. kan de volgende week kampioen zijn na de 6-2-overwinning op R.U.C. 2. Het vier de won met 15-0 van Veense Boys en heeft eveneens kampioenskansen. Van de 16 te spelen wedstrijden zijn er 14 achter de rug waarin 112 doelpunten gemaakt werden. MEI-VIERING. Vrijdagavond wordt, in het St. Joseph gebouw, de Mei-viering 1959 gehouden, uitgaande van de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid, de Soester Bestuurdersbond en de afd. Soest van de V.A.R.A. Wim Mensink houdt de Mei- rede en na de pauze worden diverse films vertoond. Men zie de advertentie in dit nummer. „Ik vrees bovendien", fluisterde ze blo zend, „dat die ellendige Heep zich in beeldt, dat een huwelijk tussen mij en hem op den duur ook niet uitgesloten de snackbar in de Van Weedestraat om dat hij teveel gedronken had. Hij moest mee naar het bureau, maar verzette zich hiertegen met behulp van enkele drinkgenoten. De sterke arm van de is. Het is vreselijk, maar wat moet ik i politie werd toen terecht nog wat ster- Ik kan vader niet alleen in huis laten, j ker en de man kwam toch op het bu- hoe het gezelschap van Heep me ookreau, waar hij zijn roes mocht uitsla- tegen staat". I pen.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5