op staat E alleen Driejarige puinhoop. S.V.V, bestaat^ jaar. WASSERIJ GELRIA DRUKKERIJ SMII E.D.O, I werd [kampioen. Voor al uw auto-service Garage „DE S0ESTER" Voor Kwaliteitsvoeder TWEEDE BLAD MODERN DRUKWERK ÜW SUCCES IS ONZE RECLAME. Auto- en Scooterrijschool D. ENGEL VOOR i verv'én, persèh, stoppa,ge, reparéren van Uw kleding. Hilversum ,r 'Larigestraat ;?9 tel.- 8889 daarmee was het verschil minimaal geworden. K.V.O. zorgde bijna voor 'n onprettige verrassing, maar E.D.O. won deze wedstrijd met 4-2 al zag het er aanvankelijk naar uit dat het een ne derlaag zou worden. Zaterdag 25 april viel de beslissing in Vreeswijk, waar E.D.O. bij T.H.O.B. op bezoek ging. Het veld van T.H.O.B. is meestal heel slecht bespeelbaar. Of de klei is spiegelglad of bikkelhard. E.D.O. trok zich hiervan ditmaal wei nig aan en met een zeer snelle start werd een 4-0-voorsprong behaald. Daarmee was de tegenstand van T.H.O.B. gebroken en met een 8-3- overwinning behaalde E.D.O. het kam pioenschap. Voor E.D.O. 1 is de competitie nu af gelopen, maar er is nog werk genoeg. Een der leden is bezig een complete vakman voor Uw kleding Nederhorit den Berg - W. Bornhrjm Toren weg'13 - rel. 07945-5<5 Bussum - Melkweg 11 - tel. 9705 E.D.O.-film op te nemen, terwijl ande ren een grootscheepse actie ingezet hebben om bij het komende lustrum in september 1960 een eigen verenigings gebouw te kunnen openen. De medewerking der ouders is bijzonder groot, dus de vooruitzichten zijn goed. Het ligt in de bedoeling contact op te nemen met een Belgische vereniging voor het organiseren van een weekend ontmoeting. Het ledental van E.D.O. stijgt niet snel, maar wel gestadig en aan alle leden met hun ouders zal op zaterdag 23 mei een feestavond aangeboden worden ter ge legenheid van het behaalde kampi- steeds goed advies! Laren - Veldweg 1 - tel. 3025 Soest - Merelweg 10 - tel. 3258 STEEN.H0FF5TR.53 TEL 2842 SOEST naar Tevens erkende AUTORIJSCHOOL VERHUURINRICHTING. B.P. BENZINEPOMPEN. Smitsweg 19 - Soest - Telef. 3865 In september 1958 begon de competi tie, die ditmaal bijzonder gunstig voor E.D.O. zou verlopen, want het kam pioenschap werd vorige week behaald en de ploeg promoveert naar de tweede klas. Het was de gewoonte van E.D.O. 1 de competitie met enkele nederlagen te beginnen, maar ditmaal werd het beter gedaan. D.S.V., S.K.F. en Sparta werden ge klopt. T.H.O.B. wist E.D-O. een gelijk spel af te dwingen. Er vormde zich een kopgroep met E.D.O. op de eerste plaats, direct gevolgd door S.K.F. uit Veenen- daal en T-H.O.B. uit Vreeswijk. S.K.F. speelde eveneens gelijk met E.D.O. en FA. SPRUIT FA. OP 'T LAND BEUKENLAAN 54 TELEF, 2105 S.V.V.-TOURNOOI. Onder leiding van de heren A. Bos boom. P. Huijser en W. Kolthof zal op Hemelvaartsdag het vijfde tournooi van S.V.V. gehouden worden. De wedstrij den vinden plaats op het hockeyveld aan de Birkstraat en ze beginnen om kwart voor elf. De prijsuitreiking vindt om zes uur plaats nadat meer dan 80 wedstrijden gespeeld zijn. Negen verenigingen nemen met 41 teams deel in twee damesklassen, twee herenklassen en een jeugdklasse. De Soester verenigingen Olympia en S.V.V. doen met enkele teams aan dit tournooi mee. AUTO WEG. Van de heer J. K. aan de Stadhouders laan werd een auto ontvreemd, maar later op de dag kwam bij de politie het bericht binnen dat de wagen on beheerd in Hilversum aangetroffen was. HET KAMPIOENTEAM 1959 E.D.O. I. Van links naar rechts staand G. Mulder, J. de Schiffart, M. v. d. Hurk, L. Wamsteker (res.), A. Blankestijn, A. Mulder, H. de Ruig. Zittend R. Kof- frie, H. Kramer, I. Gorlee, J. Bitterling, W. Belt en H. Mulder. Er werd deelgenomen aan seriewed-oenschap. Alle Soestenaren zullen bin- strijden in Nijkerk. Eindhoven, Den Haag, Utrecht en Zeist. Op Koningin nedag 1958 viel E.D.O. de eer te beurt de stoet van de Soester Sportvereni gingen te mogen openen, die defileer den voor H.M. de Koningin. nenkort een beetje in de feestvreugde om het kampioenschap kunnen delen door het deelnemen aan een originele wedstrijd ten bate van het eigen ge bouw, dat men graag in het jaar van het eerste lustrum wil openen. Door de dooddoener „civiele procedure" is het mogelijk geworden dat de puin hoop in Soesterberg op dinsdag 28 april de derde verjaardag vierde. Men kent de geschiedenis nog wel. Op zaterdag 28 april 1956 reden een vracht auto met aanhanger van de firma Dis selkoen uit De Lier en de bestelwagen van de heer Drexhage uit Amersfoort Er bestond in Soest een ambtenaren- volleybalvereniging, A.A.V., die op 20 mei 1954 werd gewijzigd in de vereni ging S.V.V. Aanvankelijk werd het bestuur ge vormd door mej. A. Bosboom en de heren Kolthof en Heupers, allen werk zaam op de secretarie en oudleden van A.A.V. In september 1954 werden van VAN DE SOESTER COURANT VAN VRIJDAG 1 MEI 1959. BIOSCOOPPROGRAMMA. „Geen genade voor bandieten" is de Hollandse titiel van de film, die van heden tot en met zondag in het City theater draait. Robert Taylor en Ri- chard Widmark vervullen de hoofdrol len. XfPsaiONji Zij zullen inmiddels wel de langste tijd gewacht hebben, maar het is be droevend, dat dit mogelijk is. Beide partijen zijn verzekerd, dus het staat vast dat er een uitkering komt. Het zou dus helemaal niet zo gek zijn als beide verzekeringsmaatschappijen voor lopig ieder de helft betaald hadden met de bepaling dat de maatschappij van de schuldige partij het gehele be drag voor haar rekening zou nemen als de rechter uitspraak gedaan had. Dit is echter theorie en heeft met ge zond verstand te maken. Daarmee komt men echter bij een civiele proce dure niet ver. In december besliste de rechtbank dat de firma Disselkoen schuldig is aan het ongeval, maar de maatschappij, die daardoor tot betalen gedwongen werd, ging in hoger beroep. Daarmee zijn vele maanden gemoeid, maar het ziet er toch wel naar uit, dat de zaak dit jaar voor elkaar komt en dat eindelijk het bedrag uitbetaald zal worden, dat inmiddels opgelopen is tot een slordige 250.000 gulden. Het is te hopen, dat de puinhoop de vierde ver jaardag niet zal vieren, want het heeft nu wel lang genoeg geduurd. GRATIS GRINT. Mevr. de B. van de Plasweg was enige tijd van huis weggeweest en toen ze terug kwam lag er een kubieke meter grint bij haar huis, die ze niet besteld had. Ondanks vele telefoontjes is nog niet uitgemaakt wie dat grint daar neergegooid heeft en of het als een geschenk bedoeld is. 't Handwerkhuis aan de Koninginnelaan, dat zaterdag werd heropend. wisselend succes gespeeld. In 1958 leg den de heren beslag op het kampioen schap van Soest. Het aantal leden bedraagt op het ogen blik ruim 70. Zij zijn niet alleen ac tief op het gebied van de volleybal- sport, maar er wordt ook grote zorg besteed aan het veld achter het ge meentehuis. Zelf hebben ze de afrastering geplaatst en het veld van verlichting voorzien, zodat ook gespeeld kan worden als het vroeg donker is. Het bestuur van S.V.V. bestaat thans uit de dames R. van Dijk en E. de Raadt en de heren B. W. Kolthof, A- Bosboom en D. Hayes. Ter gelegenheid van het eerste lustrum zullen op 20 mei onderlinge wedstrij den gehouden worden. hem echter dat het helemaal niet ge makkelijk is in Italië aan de slag te komen. Hij ontmoet zijn verloofde, er volgt een verzoening, maar kort daar op zitten ze elkaar weer in de haren, zodat hij de wijste weg kiest en een ander meisje neemt. Zijn geluk is vol ledig als hij tenslotte ook aan 't werk komt als zanger. Op Hemelvaartsdag, in de donderdag cyclus, een uniek gebeuren, want Chap- lin komt terug als de Dictator. Deze film draait die dag viermaal en ver dwijnt dan weer. Het is een kostelijke film met Chaplin als joods barbiertje en pseudo-Hitler, die als dictator Hinkel niet alleen wartaal uitslaat maar ook de gekste dingen doet. Bijzonder aardig is het bezoek van Napaloni, dictator van Bac- teria, in wie men zonder veel fantasie Mussolini kan herkennen. Naast alle grappen is er echter de ernstige waarschuwing, die Chaplin tot de wereld richtte. En de wijze waarop het joodse barbier tje tegen S.A.-mannen vecht betekent een felle aanklacht tegen elke dictatuur. Op 9 september werd de korfbalver eniging O.E.V. (Op Eigen Vleugels) op gericht en de jonge vereniging fladder de inderdaad op eigen vleugels tot de fusie met de korfbalvereniging O.N.I. tot E.D.O. (Eendracht doet overwin nen). Spoedig bleek, dat deze fusie een wassen neus was, want van de 32 O.N.I.-leden bleven er slechts 8 over, buiten de secretarie mej. Starreveld en de heer A. Bosboom in het bestuur op genomen. In 1955 sloot S.V.V. zich aan bij de Nevobo. Aan het eind van het seizoen 1955-1956 werd het eerste damesteam ingedeeld bij de nieuw gevormde eer ste damesklasse en het herenteam pro moveerde van de derde naar de twee de klasse. Na het seizoen 1956-1957 promoveerde dit team naar de eerste klasse. In het seizoen 1957-1958 ston den de S.V.V.-heren op de zevende plaats van de ranglijst en in het afge lopen seizoen op de derde plaats. De dames voerden in de seizoenen 1956-1857 en 1957-1958 een zware strijd om niet op de onderste plaats terecht te komen. Het bestuur verzocht de competitieleiding daarom dit team in de tweede klasse te plaatsen. Daar ein digde de S.V.V.-dames op de vierde plaats in het afgelopen seizoen. In de competitie 1958-1959 kwam een tweede damesteam van S-V.V. in de derde klasse uit. Met succes werd de strijd tegen het bezetten van de laatste plaats gevoerd. Een tweede heren-team eindigd op de tweede plaats in de der de klasse. In 1956 nam S.V.V. het initiatief de jeugd aan te trekken. Momenteel spe len drie jonge spelers in het eerste team en ook in het tweede team is de jeugd goed vertegenwoordigd. Er mag dan ook wel iets van de herenteams in het komende seizoen verwacht worden. Bekendheid kreeg S.V.V. vooral door de tournooien op Hemelvaartsdag, waar aan ieder jaar door tientallen teams wordt deelgenomen. In de zomeravondcompetitie werd met Jake Wade (Robert Taylor) is sheriff van het stadje Goldstream. Op zekere dag begeeft hij zich naar Morganville om Clint Hollister (Richard Widmark) te bevrijden, die wegens roofmoord tot de strop veroordeeld is. Met deze daad vereffend Wade een oude rekening, want jaren geleden redde Hollister hem het leven. Hollister haat Wade echter, omdat hij hem eens beroofde van zijn aandeel in een bankroof toen de sheriff nog geen oppassend man was en na zijn bevrijdinig komt hij hem met en kele leden van zijn bende in Coldstream opzoeken. Zij willen hem dwingen de plek te wijzen waar hij de buit ver stopt heeft. Zij voeren Wade en zijn meisje mee en hij heeft nu weinig keus. Onderweg worden zij omsingeld door krijgszuchtige Comaches en enige van de vrienden van Hollister worden ge dood. De andere ontsnappen en Wade wordt gebracht op de plaats waarvan hij gezegd heeft dat hij er het geld begraven heeft. Op het laatste moment weet hij zich te bevrijden en in een opwindend duel vecht hij het uit met Hollister en zegeviert. NIEUWEWEG 97 TELEFOON 2543 Maandag is er geen filmvoorstelling wegens de dodenherdenking en dins dag en woensdag kan men het enorme stemgeluid van Mario Lanza horen in de film ,,Arrivederci Roma". Mario is hierin de succesvolle zanger Mare Re- vere, die de Verenigde Staten verlaat na een ruzie met zijn verloofde en zijn geluk in Italië zoekt. Het blijkt maar E.D.O. was al sterk genoeg om hiertegen te kunnen en tevens de fi nanciële moeilijkheden te overwinnen. De eerste competitie werd matig ge speeld, maar het volgende seizoen ging het al wat beter en het eerste twaalftal bezette de derde plaats op de ranglijst. In maart 1957 werd een grote fancy- fair georganiseerd, die ongelukkigerwijs samenviel met een andere actie om geld te bemachtigen. Toch was de op brengst zeer bevredigend. In de sportweek 1956 trad E.D.O. voor het eerst in het openbaar op. De nieu we kleding en de vlag deden het uit stekend. Ieder jaar werd deelgenomen aan de avondvierdaagse en dit jaar zal het voor de vijfde maal zijn. In de competitie 1956-1957 speelde een tweede twaalftal en een aspiranten twaalftal mee, die redelijke resultaten behaalden. Het eerste twaalftal bezette in dat seizoen de tweede plaas achter Amersfoort. elkaar tegemoet. De vrauchtauto reed in de richting Utrecht en de heer Drexhage kwam van de andere kant. Beide auto's kwamen in botsing en de vrachtwagen met aanhanger reed een textielzaak en een garagebedrijf totaal in puin. Als men direct een schuldige had kun nen aanwijzen dan zouden de twee panden waarschijnlijk reeds lang zijn herbouwd, maar met de schuldvraag is men nog steeds niet klaar. De ene partij neemt aan, dat de heer Drexhage door een hartverlamming ge troffen werd en daardoor de macht over het stuur van zijn bestelwagen kwijtraakte, de andere partij is van mening dat de chauffeur van de vracht auto uit de koers raakte en daardoor het ongeluk veroorzaakte dat de dood van de heer Drexhage en de vernieti ging van de 2 panden tot gevolgd had. Drie jaar is men nu al bezig uit te maken welke maatschappij betalen moet. De heer Van Eyden, eigenaar van de textielzaak en mevr. De Ruiter- van Eek, eigenares van de garage wach ten nu al drie jaar op uitkering van de grote bedragen, die met deze zaak ge moeid zijn.

Soester Courant | 1959 | | pagina 5